NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Friday

 

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: A Bonanno (14) 41.

   BEXLEY: Veteran: Stableford: 2B: I Hutchinson (21) S Lees (22) 48. Hcp: S Watling (20) 41.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: N Brennan (15) 40. Women: C Makishima (33) 37.

   BONVILLE: Men: Stroke Black: D Featherstone (12) 74 cb. Scr: P Owen 76.

   CASTLE HILL: Medley: Par: 2B: M Van Koesveld (Mossvale 22) M Hogg (8) 10 up. Men: A: P Scuglia (7) 6 up. B: D Sayer (14) 3 up. C: B Badger (22) 5 up. Gold: G Nicholls (30) 1 up. Women: T Lee (22) 2 down.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: G Symonds (13) D Gleeson (19) 48. Hcp: N Mikita (25) 40.

   CONCORD: Mxd: Stableford: D Spruell (18) 33. Women: A: M O'Laughlin (17) 41. B: A Hodgson (27) 37. C: J Doyle (37) 45. 9-hole: L Rigg (45) 19. Veteran: Gold: I Patrick (29) 19.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: L Brown (28) K Martin (40) 48 cb. Men: D Read (36) 40. Women: L Brown (28) 37.

   DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: D Currie (12) G Cox (17) 48. Hcp: Div 1: P Kallas (9) 40 cb. Div 2: L Hayes (22) 41. Scr: D Williams 37.

   ELANORA: Women: Stableford: S Parker (44) 35 cb.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: R Byrne (20) P Sinclair (25) 47 cb. Hcp: Div 1: M Egan (6) 40. Div 2: M Gage (19) 42. Div 3: J Hankinson (28) 42. Scr: M Egan 34.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: N Hilton (Richmond 15) 43.

   GOSFORD: Medley: Stableford Trophy: White: G Lee (20) 46.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: J Pantano (13) 41. Div 2: K Voss (30) 39.

   KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: G Stanistreet (21) 38. Div 2: A Lawless (29) 35. Div 3: P Ward (31) 32 cb. Div 4: T Russell (41) 36.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B multi: G Elliott (Howlong 23) B Cahill (12) 83. 2B Scr: R Allison C Fuz 65. A: B Cahill (12) 39. B: C Reid (Macquarie Links 14) 40. C: S Spiroski (Cessnock 23) 39.

   MANLY: Men: Stableford White: N Roberts (16) 38 cb. Women: H O'Connor (29) 36.

   MONASH: Men: Stableford White: N Chosid (24) 36 cb. Women: A Gatland (6) 34.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: D Chudleigh (18) 38. Women: T Lee (19) 33. 9-hole: J Crosby (40) 15.

   RICHMOND: Stableford: 2B Agg: K Lozier (20) I Jordan (16) 78. Hcp: K Lozier (20) 40, M Fitzpatrick (12) 38 cb.

   ROSNAY: Men: Stableford 2B: White: M Lavorato (18) K Pollock (19) 50. Div 1: D Wood (12) 38 cb. Div 2: M Lavorato (18) 44.

   ROYAL SYDNEY: Veteran: Stableford Championship: Yellow: B Kelly (30) 36 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: M Doughan (14) G Muller (19) 47. Scr: S Vail E Tuckwell 41. Hcp: M Doughan (14) 40, S Oh (28) 39. Snr: G Clyne (10) 38. Women: Stroke: Ice Bucket Challenge: Rd 1: Ryde-Parramatta 5.5 bt Oatlands 3.5.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Alcamo (19) J Ford (20) 48. Hcp: Div 1: E Kim (13) 44. Div 2: P Dalglish (21) 42. Scr: S Oh 33. Veteran Men: R Gibb (19) 38.

   TERREY HILLS: Mxd: Stableford Black: A: D Tang (12) 33. B: M Priestly (15) 33. C: A Park (43) 34. T Kim (15) 35. Scr: P Lawton (7) 28.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: G Walton (32) 41.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: R Bevan (8) S Fisher (29) 71. Hcp: S Africh (20) 38. Scr: A Ogane 29.

   THE LAKES: Women: Par Gold: E White (12) 3 up. Stableford: J Loveday (11) 33.

   TUNCURRY: Women: Stableford: A: J Henley (25) 37. B: Y Emerton (28) 39.

   VWGA: Women: Stableford: 4B: Div 1: J Cash (21) L Fowler (19) (Bonnie Doon) 44. Div 2: A Moore (42) K Armstrong (37) (St Michaels) 46. Super Veteran: H Humphries (34) N Griggs (34) (Liverpool) 46. Cup: N Lee (14) L Youn (22) (Liverpool) 48.

   WINDSOR: Medley: Stableford: Gold Medal: I Gamble (35) 43 cb, G Cobcroft (28) 43, M Googley (9) 42.

23 May 2018
WOOLOOWARE: Women: Stableford: Split Six: L Willis (14) B Hammond (13) 62. more
NSW Golf