NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Friday

 

   AVONDALE: Women: Stableford: K Williams (1) 35. 12-hole: M Bloxham (19) 22.

   BARNWELL PARK: Stableford: D MacPhee (21) 43.

   BEXLEY: Veteran: Stableford: 2B: B Martin (27) D Chapman (23) 52. Hcp: A Sammut (30) 43.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: P Yannakis (22) 44. Women: N Armitage (32) 39 cb.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: J Robinson P Campbell 45. M Wright (3) 38 cb.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: S Moran (16) S Stewart (23) 49. Men: A: B Frome (11) 37 cb. B: S Moran (16) 41. C: S Stewart (23) 41. Women: G Kim (14) 39. Men: Gold: G Nicholls (30) 43. Medley: PM 2B: C Simmons (9) J Crawford (18) 48. Men: A: B Fasher (0) 37. B: J Crawford (18) 40 cb. C: A Cutler (23) 35. Women: J Power (20) 29. Medley: 2B Scr: B Lambert T Smith 40.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford White: T Fletcher (5) 42. 2B: T Fletcher (5) T Meiklejohn (5) 52.

   CONCORD: Women: Stableford: A: C Harkin (12) 35. B: R Cronin (27) 35. C: A Dolan (42) 34. Stableford 9-hole: Green: A Stackpool (30) 22.

   CROMER: Medley: Stableford White: T Underwood (11) 41. 4B: P Roberts (20) S Bretnall (13) 48. 9-hole: D Gilmartin (18) 20.

   CRONULLA: Women: Stableford Gold: A: L Bamford (16) 40. B: M Cull (20) 37. C: C Dearsley (31) 38. D: R Brydson (35) 41. A Scr: R Deards 28.

   DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: M Holman (19) B Johnson (16) 47. A: M Mclachlan (12) 41 cb. A Scr: D Burazin 37. B: S Duckett (20) 40 cb.

   ELANORA: Women: Stableford: C Fox (21) 38.

   HURSTVILLE: Hole in one: N Pantano Men: Stableford White: Div 1: N Pantano (10) 43. Div 2 Scr: P Curren (22) 41. Women: Gold: C Galwey (27) 33 cb.

   KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: G Davies (27) 42. Div 2: J Setright (36) 36.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: M Ebsworth (Carnarvon 6) C Ebsworth (Twin Towns/Banora 25) 49. 2B Scr: B Warby (1) D Hawkins (3) 42. A: J Riley (12) 42. B: G Nelson (15) 43. C: C Ebsworth (Twin Towns/Banora 25) 44.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: B Webb (18) 41. 2B: D Colin (28) P Barbara (28) 51.

   MANLY: Men: Stableford White: J Mater (22) 41 cb. Stableford: R Donnelly (34) 41.

   MONASH: Men: Stableford White: A Clyne (20) 43. Women: A Eksteen (35) 33 cb.

   OATLANDS: Men: Stableford: R Walsh (28) 43. Women: L Kim (18) 37 cb.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: T Lee (20) 39. Men: H Kirk (19) 41.

   PYMBLE: Medley: Stableford: J Gillard (20) 39.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: S Colderick (20) 29 cb. Div 2: O Roles (30) 38. Div 3: J Stobo (34) 34.

   ROSNAY: Men: Stableford 2B: White: A Scr: M Bragg T Staines 43. A: G Kim (23) T Earl (9) 51 cb. Div 1: M Bragg (9) 44. Div 2: A Doak (16) 46.

   ROYAL SYDNEY: Veteran: Stableford Championship: Yellow: A Murray (30) 43.

   RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: P Adney (20) F Joslin (23) 48 to playoff. 2B Scr: M Vail S Vail 41. Men: A Hogg (8) 42. Women: S Oh (26) 38. Veteran: D Seaman (17) 38.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: M Segovic (14) 39 cb. R Sheargold (15) 39 cb.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Payne (26) P Byron (19) 50. Div 1: W Ng (18) 41. Div 2: I Kim (23) 39 cb. Scr: Y Kim 38. Veteran Men: B Howle (18) 40.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A Overvliet (15) 45 cb.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: H Kim (15) 42.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: L Devine (24) 35.

   THE COAST: Medley: Stableford 2B: White: J Greenberg (32) K Stael (31) 56. M Barrett (25) 44. A Scr: D Mulvenna 33.

   THE LAKES: Women: Stableford: R Stone (9) 43. Mxd: E Chow (32) 40.

   WINDSOR: Mxd: Stableford: P O'Reilly (11) 40 cb. 

23 February 2018
ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Boyd (15) 37 cb. Div 2: F Liu (29) 34. more
NSW Golf