NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Monday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Brislane (4) W Bergmann (12) 81. 2B Scr: G Langston M Brislane 65 cb. Men: A: W Bergmann (12) 41. B: L Byrne (14) 38. C: P Ausburn (22) 38. Hole in one: S Newbery at 5th.

   ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: R Simpson (28) G Eaton (22) 50. Div 1: L Malcolm (11) 41 cb. Div 2: E Malone (24) 42. Div 3: R Simpson (28) 47.

   AVONDALE: Men: Stableford: 2B: T Goddard (16) P Tuck (27) 53. P Roche (27) 46. C Fan (+2) 41. Women: L Geldens (30) 42 cb.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford 2B: White: G Farrar (11) M Russell (31) 50. Men: A: A Craddock (8) 39. B: D Schiavello (14) 34. C: M Russell (31) 45. Veteran: Div 1: W Robinson (16) 33. Div 2: A Grover (21) 39.

   BAYVIEW: Men: Stableford: K Gadsby (18) 37. Women: Gold: P Foster (37) 31 cb. Jnr: Stroke: J Glasson 71. Hcp: L Norman (15) 67. Stroke Gold: L Smith 98. Hcp: L Smith (26) 72.

   BEVERLEY PARK: Snr Stableford: 2B: J McLaren (24) N Bucciarelli (14) 47. Div 1: G Brindley (17) 42. Div 2: D Barrans (28) 37.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B Agg: J Kennedy (3) D Vladeta (10) 69 cb. P Yannakis (22) 40. Scr: J Kennedy 35. Hole in one: J Lyon at 15th.

   BOTANY: Men: Stableford: F Christiaans (18) 36.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: S Yottha (10) 40.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B Agg: White: T Curic (8) Z Maric (11) 79. Z Maric (11) 42.

   CASTLE HILL: Mxd: Stableford: 2B: T Graham (21) P Steele (15) 47. 2B Scr: L Marcuccio I Cochrane 36. Men: A: L Marcuccio (8) 37. B: M Jess (15) 43. C: P Lumley (26) 37. Gold: I Auld (26) 42. Women: K Romer (11) 35.

   CROMER: Men: Stableford: Trophy: M Henderson (24) 42. Women: J Fogarty (33) 40.

   CUMBERLAND: Veteran: Stableford 2B Agg: White: B Lenord (21) K Yiu (33) 78. Div 1: G Friedrich (15) 38. Div 2: K Yiu (33) 41. Women: L Kim (35) 37.

   DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: A Harwood (17) C Harwood (13) 48. Div 1: S Fitzpatrick (+2) 40. Div 2: A Harwood (17) 44. Scr: D Neill 34.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: J Rochester (22) 42. Black: D: M Nelson (32) 44.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: A Sweeney (5) 41.

   JAMBEROO: Stableford Veteran Men: White: P Hahn (21) 39.

   KOGARAH: Veteran: Stableford: G Simon (17) 39.

   LEONAY: Veteran Medley: Stableford 2B: White: J Baranowski (16) B Leaney (23) 47. Men: F Anderson (29) 40. Women: G Burnes (23) 34 cb.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: S Oram (8) S Milburn (15) 49. 2B Scr: L Arthur C Abutaa 41. A: R Wood (3) 38. B: J Guo (15) 43. C: H Choi (20) 38.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: D Brown (7) 38. B: C Munns (13) 39. C: M Jollow (22) 40. Mxd: D Murray (23) 34.

   MACARTHUR VETERANS at Campbelltown: Men: Stableford: A: N Beattie (13) 36 cb. B: D Yong (18) 36 cb. C: J Sharp (26) 40. D: G Tasker (34) 43. Women: Yellow: A: L Harris (28) 35.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B multi: R Braithwaite (5) M Tancred (18) 61. M Tancred (18) 37.

   MANLY: Men: Par White: R Downie (36) 71 up. Women: Stableford: L Pryor (45) 18.

   MONA VALE: Mxd: Stableford: B Sinigoy (19) 39 cb.

   MONASH: Snr Stableford: B Baker (20) 38.

   MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: B Newman (26) R Haken (27) 48 cb. L Owens (31) 42 cb.

   NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 2B: C Beveridge (28) R Stewart (22) 49. Div 1: N Shackle (15) 40. Div 2: D Wong (21) 42. Div 3: R Ah Hee (34) 43.

   NSW: Women: Stableford: M Larkin (31) 35 cb.

   OATLANDS: Women: Par: 2B: J Davey (28) K Butler (32) 8 up cb.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 3B: White: M Fothergill (22) S Rowe (10) A Jones (22) 84. M Fothergill (22) 42. Women: A: S Murphy (27) 38 cb. B: L Thomas (45) 37.

   PENRITH: Senior Medley: Stableford Gold: G Perrin (Wallacia 34) 39 cb.

   RIVERWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: G Shiner (17) R McWilliams (19) 63. D Williams (24) 32.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: R Kam (13) R Stobo (9) 73. A: R Anderson (17) 40. B: G Harrison (26) 40. Snr: M Purnell (29) 34 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: E Gum (34) 40.

   ST MICHAELS: Men: Par Gold: P Foley (23) 3 up. Women: Stableford: Div 1: C O'Brien (21) 34. Div 2: L Undy (32) 33. Div 3 Yellow: A McFarlane (38) 32 cb.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: B Beverley-Smith (16) T Beverley-Smith (19) 52. Div 1: G Callao (17) 41. Div 2: C Rees (27) 40.

   TALLWOODS: Veteran: Par White: A: B McManus (16) 2 up. B: D Ruddock (28) 3 up.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: A Greaves (23) 39 cb.

   THE AUSTRALIAN: Women: Par: Div 1: L Back (17) 3 up. Div 2: T Whalley (27) 1 down. Div 3: K Stephens (31) 1 up. Scr: L Back 10 down. Cup: S Tompkins (24) 2 down.

   THE RIDGE: Men Stableford: B Wilbers (Kareela 18) 46. Women: K Copas (40) 35. Veteran: B Currie (22) 43.

   VWGA: Women: Stableford: Salver: A McGregor (The Coast 27) D Craven (The Coast 40) 49. A: N Campbell (Roseville 21) C Leveille (Roseville 19) 44. B: S Choy (The Coast 27) L Worsley (The Coast 29) 42. C: B Pope (The Coast 27) B Robbie (The Coast 36) 41. Scr: L McKinnon (Elanora) S Fyfe (Elanora) 29.

   WAKEHURST: Stableford: 2B: J Anton (21) T Ohlmus (29) 45 cb. Men: A: R Umeki (16) 39. B: R Bratton (28) 39. Veteran: R Ferraris (21) 37. Women: C Brassett (31) 33.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Sanders (24) D Hildebrand (14) 47. C Dengate (1) 43. Veteran: R Keeley (19) 40. Super Veteran: D Hildebrand (14) 41.

   WOOLOOWARE: Veteran: Stableford: 2B: A Witts (23) A Todd (12) 50. C Young (26) 43.

18 October 2018
AVALON: Women: Par: J Duggan (39) 1 up cb. more
NSW Golf