NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Monday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford div 1: J Marumo 40 J Hynes 37 S Logue 36. Div 2: K Smith 36 cb W Smith 36 M Hogben 35. Women: F Sukhumparnich 37 F Wicks 35. NTP: 3rd B Visintin 5th A Andeatta 11th K Slade 17th C Raftery.

NSW

   ANTILL PARK: Men: Stableford White: A: N Wood (2) 38 cb. B: G Steptoe (18) 42. C: S Jones (26) 39. Mxd: Stroke: Foursome: W Duran (25) A Kennedy 78. Foursome C'ship: Div 1: J Cohen (22) D Smith 155. Div 1 Scr: M Ellis A Dickey 179.

   ASQUITH: Stableford: Div 1: S Yang (13) 39 cb. Div 2: R Mckenna (19) 41. Women: J Kim (19) 37 cb.

   AVONDALE: Men: Stableford: R Dowdy (5) 43. Women: L Johnson (13) 39. Medley: 2B: H Parker (23) G Parker (17) 48.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: L Killen D Daskal 38. Men: Q Miao (18) 39. Women: P Goh (31) 36.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: P Weewan (18) 35. Women: Stroke: Medal: S Ramsay (24) 69. Scr: K Coldrey 83. Salver: S Ramsay (24) 139. Hole in one: M Hayward at 9th.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: S Little (8) 38.

   BAYVIEW: Women: Stroke: Foursome: Div 1: C McLeod (16) C Clarke (5) 75.5. Div 2: A Haynes (22) E Fisher (33) 85.5. Div 3: S Lewis (42) S Davies (36) 77. Foursome C'ship: Div 1: C Clarke (5) C McLeod (16) 172. Div 2: A Haynes (21) E Fisher (33) 214. Div 3: S Kercher (34) D Price (37) 229 cb. C Clarke (5) C McLeod (16) 151. Medley: Stableford: 2B: M Burges (23) I Penfold (16) 51. Women: A Jones (28) 29. Men: Div 1: I Penfold (16) 38. Div 2: M Burges (23) 39. Div 1 Scr: P Clarke 33.

   BEVERLEY PARK: Men: Par: 2B: T Phillips (14) W Bollard (13) 10 up. A: G Butler (6) 2 up. B: F Dinuzzo (18) 3 up. C: G Boyd (21) 2 up. A Scr: S Warneken G Butler sq. Mxd: 2B: R Lawry (11) G Remai (45) 7 up.

   BEXLEY: Medley: 2B: O Davis (6) A Valdy (23) 45. Indiv: B Pearce (20) 39. Scr: M Pullen 30.

   BONDI: Men: Stableford: S Neilan (7) 39. 2B: E Bromfield (18) L Furlong (14) 47.

   BONNIE DOON: Women: Stroke: J Cash (21) 75. Stableford: 36-hole: J Cash (21) 160. A Scr: F Goodall 161. Stroke: J Cash (21) 160. A Scr: F Goodall 161. Medley: Stableford White: A: D Watson (9) 39. B: G Moddel (14) 38 cb. C: L Burke (24) 42. A Scr: S Twaddell 33. Men: 2B Agg: E Levick (13) D Watson (9) 81.

   BOTANY: Men: Stableford: J Bonassi (15) 40. Women: W McCauley (29) 36. Stroke: Medal Jul: Div 1: Y Mon (23) 75. Div 2: P Fulford (30) J Jones (34) 74. Div 3: T Sutherland (40) 70.

   BREAKERS: Men: Stableford: P English (15) 37. 2B: B Hayward (27) A Barnes (15) 45 cb.

   BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford: D Smee (13) 39. 2B: B Rouse (13) G Chong (12) 44.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: D Niven (15) K Ferry (8) 43. Div 2: S Oh (30) J Hallinan (33) 45. Div 1 Scr: B Murray G Narayan 40. A: G Thang (8) 37. B: A Rivet (16) 37. C: S Zitka (23) 40.

   CAMMERAY: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: K Scott C Leadle bt C Deacon M Brennan 5-3. Stableford: G Furlong (21) 40. Women: M Koeninger (25) 39.

   CARNARVON: Mxd: Stableford 2B: White: H Yi (27) W Yi (24) 45. Men: R Abraham (30) A Michael (22) 49. 2B Scr: M Erden I Daryab 37. Women: Stableford: 2B: H Yi (27) K Ahn (18) 45. Men: Stableford White: A: Y J Choi (11) 40. B: P Cramer (13) 41. C: R Abraham (30) 42. Women: Stableford: Div 1: H N Jung (13) 39. Div 2: J Clarke (25) 35. Div 3: H Yi (27) 36.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: T Manago (14) V Manago (24) 48. Men: A: S Newell (8) 38. B: V Manago (14) 42. C: P Mulligan (21) 42. Women: M Lee (28) 33. Medley: PM 2B: P Shellshear (28) R Murray (10) 45. Men: PM: A: J Hugo (11) 41. B: B Smyth (18) 38 cb. C: J Hugo (23) 39. Women: J Hill (30) 40. Medley: Scr: S Kemp S Newell 35. Men: Hole in one: T Davies at 11th.

   CONCORD: Men: Par White: C Reynolds (25) 2 up. Women: Par: A Craighead (45) 2 up. Men: Stroke: Foursome C'ship: P Stephens R Younan 170 cb. Foursome: R Haron (9.5) M Sidgreaves 151. Foursome C'ship: R Younan P Stephens 83. Foursome: R Haron (9.5) M Sidgreaves 74.5.

   CROMER: Medley: Stableford: 2B: C Messiter (28) E Messiter (25) 44. P Wettstein (27) 37. 4B: S Terranova (12) T Allen (19) 47. Jnr: 9-hole: A Dow (36) 20.

   CRONULLA: Men: Stableford: G Haslem (15) 37 cb. A Scr: G Rodgers 28. Women: Stroke: A Arnold (1) 75. Mxd: Stableford: B Mendham (31) 36. B Parsons (12) 34 cb. 2B: B Mendham (31) R Mendham (30) 43 cb.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: D: S Jeong (25) N Pepin (11) 48. D Scr: B Jack M Holliday 34. Men: Div 1: P Duclos (12) 39. Div 2: J Jo (22) 39. Div 3: S Jeong (25) 38. D Scr: R McCollough 32. Women: D: B Smith (14) 36.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: G Koh (11) S Hwang (14) 52. G Koh (11) 43. Medley: M Moses (9) G Moses (38) 45. Women: T Strang (39) 36.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford White: A: M Hicks (7) 43. B: J Roach (15) 38. C: A Muller (23) 40. D: K Patel (29) 33. A Scr: C Hicks 34. 2B: M Lane (10) M Hicks (7) 47.

   ELANORA: Medley: Stableford: 4B: R Hartmann (23) T Crosby (14) 46.

   EVERGLADES: Men: Stableford: Div 1: B Parsons (13) 39. Div 2: M Harkness (23) 39 cb. 2B: J Swinfield (16) R Alborough (24) 49. Mxd: J Swinfield (16) L Wheeler (28) 46. Women: M Hockley (29) 36 cb. 2B: M Hockley (29) J Titmuss (24) 44.

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: P Minko (6) 35 cb. B: G Frost (17) 37. C: B Nash (32) 39. Hole in one: K Farrugia at 15th. Medley: Stableford: A: G Sinclair (7) 35. B: Y Abdisho (14) 35. C: G Clark (23) 38.

   GLENMORE: Mxd: Stableford: D Hooper (10) 40.

   HIGHLANDS: Stableford: S Fleeton (34) 39.

   HURSTVILLE: Jnr: Stroke Jnr: Gold: J Douglas 47.

   JAMBEROO: Men: Stroke: Cup: C Mitchell (+1) 70. R Orr (9) 66.

   KAREELA: Medley: Stableford: 2B: J Scott L Cogswell 50. Men: T Langford (16) 41. Women: D Varvaressos (35) 36. Mxd: Cock o' Walk: J Prior Y Rochford bt A Barker C Brook 6-4.

   KILLARA: Men: Stableford: A: S Kugel (9) 34 cb. B: J Lumsden (21) 36. Div 1: R Hedges (23) 36 cb. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A: K Morgan (27) D Morgan (16) 72.5. A Scr: L Stevenson T Wray 85.

   KOGARAH: Men: Stableford: S Kennedy (17) 37.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: R Hendriks (23) 35. Women: M Bishop (14) 27.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B multi: G Lowe (Macarthur Grange 8) B Lowe (29) 85. B Mudliar (21) 43.

   LANE COVE: Women: Stroke: C'ship: R Glover (26) 66. A Scr: J Cunningham 88. B Scr: L Brown 117.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: D Pavisa (10) S Chau (15) 74. A: D Craker (4) 36 cb. B: S Chau (15) 38. C: S Kim (30) 38.

   LONG REEF: Mxd: Stableford: C Wharton (14) 36. Women: Stroke: Foursome C'ship: N Driver (10) C Gould (9) 88.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A Williams (7) 37 cb.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B multi: J Harrison (19) M Bull (19) 68. J Harrison (19) 40.

   MANLY: Men: Stableford: J Murphy (19) 39. Women: M Rudd (19) 39. Medley: Irish Team: R Manson (18) J Scriven (18) R Millen (20) B Dent (29) 89.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: J Billett (18) 37. Women: 2B: E Tamplin (23) J Johnson (32) 46. A O'Shea (25) 34 cb. Veteran: C Van Der Brink (24) 34 cb.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: J Hopkirk (19) 35. Scr: S Fitzpatrick 35. 2B Agg: J Hopkirk (19) R Miller (19) 69.

   MONA VALE: Medley: Stableford: R Dowding (22) B Donnelly (27) 48.

   MONASH: Men: Stableford: A Naidoo (24) 39. Women: S Stewart (12) 37. Men: 2B: S Lim (28) H McCarthy (25) 46. Mxd: B Stewart (18) S Stewart (12) 41. Men: 2B Scr: D Parsonage S Simpson 30.

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: 2B: B Chadwick (12) R Sten (17) 48. 2B Scr: D James G James 33. Men: Stableford White: M Alleyne (9) 40. Women: Stableford: R Quigley (40) 34.

   MORISSET: Men: Stableford: S Loughnan (7) 35. Women: A Boyd (35) 37.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: B Landford (14) M Jones (10) 49. Women: M McDonald (25) L Murphy (24) 47. Mxd: J Murphy (17) L Murphy (24) 47. Men: O Lim (15) 41. Women: L Murphy (25) 40.

   NEWCASTLE: Medley: Stableford: D Swain 39 cb. J Blenkey 34 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: A: R Shuttleworth (6) 41. B: D Lee (19) 39. C: J McFarlane (21) 42. D: H Kinder (30) 46. Women: Div 1: M Irons (5) 39. Div 2: M Johnston (35) 36. Men: 2B: J Carroll (36) D McKay (36) 57. Women: M Irons (5) R Fazzolari (36) 48. Mxd: B Nolan (25) D Carr (31) 51.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: M Bowen (25) 39. 2B: D Starte (15) P Lotz (23) 44. A Scr: P Banbury 30.

   NSW: Stableford: Scr: P Warwick (16) 30. Medley: 4B: S Roubicek (13) R Erdos (14) 44. Men: K Mackay (12) 35. Women: M Wilde (23) 32. A Kernot (Business Women) (34) 36.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: K Turner (15) P Terry (30) 48. Medley: Y Sim (15) B Hooper (11) 48. Men: Y Sim (15) 42. Women: A Khanna (28) 40.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: L Hargreaves (26) G Hargreaves (7) 49 cb. Men: D Piluttla (31) 44. Women: S Shuttleworth (41) 36.

   PENRITH: Stroke: Ambrose: D Mceachern (12) M Stalhut (12) S Freemantle (18) S Mcmanus (23) 56.875.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: A McDermott (14) F McDermott (24) 45. Men: T Moscou (19) C Barton (19) 46 cb. T Moscou (19) 39. Mxd: E Demirdjian (12) 40. Women: Stroke: Medal Jul: M Piggott (23) 76.

   RANDWICK: Medley: Stableford: 2B: M Todd (2) M Sakakibara (28) 44. Men: R Ormsby (15) 37. Women: D Helmrich (22) 42.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 2: V Prasad (19) 38. Gangurru: Div 1: A Raffin (12) 36.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: N Ryanhart (12) 39. Div 2: G Bloomfield (23) 41. Women: P Wares (41) 36.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: C Windeyer (18) 29. Men: Stableford White: Div 1: C Alcott (18) 39. Mxd: Stroke Foursome C'ship: Black: Div 1: E Hattersley S Hattersley bt M Buckley J Buckley 19th. Foursome: Div 1: D Dobbin C Dobbin bt S Dalton C Basil-Jones 8-7.

   RYDE-PARRAMATTA: Mxd: Stroke: Foursome: A: J Joel (11.5) M Gay 75.5. A Scr: A Middleton Y Son 81. Foursome C'ship: A Scr: A Middleton Y Son 171. A: T Popov (11.5) N Peredienko 151. Stableford: 2B: S Lee (21) S Parsonage 44. S Kaye (18) 37. C Seeto (22) 33. A Scr: M Madan 29.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: A: L Barrie (5) 37. B: R Sundstrom (15) 36 cb. C: B Chafe (30) 37 cb. 2B Agg: M Hemsworth (21) N Upcroft (26) 68.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: C Dumbrell (16) R Walker (18) 81. A: G Wright (12) 37. B: R Walker (18) 42. C: L Bridge (34) 37. Scr: M Hammond 31. Stableford Gold: P Strachan (27) 33. Stableford: C Davis (27) 29 cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 2B: White: Div 1: G Scott (3) N Ferrer (4) 10 up. Div 1 Scr: M Yates D Craig sq. A: G Lee (11) 3 up. B: J Kim (16) 4 up. C: R Cadle (21) sq.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: T Gullotto (11) C Collie (11) 45. Mxd: J Kang (17) K Kang (19) 46. Men: N Ioannou (19) 39. Women: S Shin (8) 37.

   TALLWOODS: Par White: A: N Mills (7) 1 down. B: A Horsell (17) 2 up. C: D Brett (23) 1 up. Women: Par: D New (20) 2 down.

   TAREE: Men: Stableford White: Div 1: R Matthews (10) 40. Div 1 Scr: L Weeks 34. Div 2: D Golledge (17) 39. Women: Stableford: M Hinton (31) 31.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B multi: R Buizen (11) C Yim (11) 72. L Leong (21) 41.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: K Osgood (27) 73.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: G Hetherington (19) B Watson (22) 71. J Hyatt (20) 38. A Scr: R Doyle 29. Women: U Dold (31) 30.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: C Craig (Avondale 40) B Craig (Avondale 34) 46. A Scr: D Malony C Hartas 35. J Ribarovski (17) 35 cb. 4B: A: M Wiggins (22) T O'Rourke (1) 41. A Scr: G Dingle J Ganderton 26. Women: Par: L Smith (23) sq. Veteran Medley: Trophy: L Smith (23) 7 down.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: J Mulholland (Balgowlah 36) 22.

   TOUKLEY: Medley: Stableford: 2B: C Wood (15) S Wood (38) 46. Men: J Randy (22) M Caswell (31) 48. Div 1: M McKinnon (9) 39. Div 2: J Randy (22) 39. Women: S Wood (38) 43. Medley: Scr: S Walker 33.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B multi: Gold: S Yee (20) G Chan (17) 59 cb. A: C Mcmillan (2) 36. A Scr: A Lauder 31 cb. B: A Chen (14) 36. B Scr: K Loh 22. C: S Yee (20) 36. C Scr: A Dowe 13. Women: Green: S Yoo (20) 25.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: L Lim (22) M Chau (23) 47. Men: A: P Henke (11) 37. B: M Chau (23) 38 cb. Women: M Yuill (32) 36.

   WALLACIA: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: J Berg M Berg 89. A: C Hoppe (29) N Hoppe (29) 74. Medley: Stableford: K McKenchie (19) 42.

   WARRINGAH: Men: Stableford: A Cetindas (Riverside Oaks 16) 40. Women: C Hicks (28) 37. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A: M Newton (31) C MacMillan (3) 68. B: C Spencer (34) J Finn (20) 60.

   WOOLLAHRA: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: P Vedder S Zerby 86. A: P Vedder (17) S Zerby (36) 59.5. Men: Stableford: M Schnabl (16) 40 cb. 2B: P Hammerman (28) S Gottlieb (22) 47.

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: H Fletcher (26) T Robertson (17) 46. Women: H Pearse (30) 37. Men: N Parker (19) 37.

   WYONG: Men: Stableford: Div 1: G Pryke (13) 36 cb. Div 2: J Dennington (25) 37. Mxd: J Dennington (25) A Dennington (37) 42 cb. Men: 2B: C Setchell (11) M Gosling (16) 43 cb. Women: J Kidd (15) 37.

   MASTERS PENNANT: Qtr-f: Mona Vale 4-1/2 bt Dunheved 2-1/2, Long Reef 4 bt Toronto 3, Wyong 5 bt Maitland 2, Cumberland 4 bt Penrith 3.

17 December 2018
LIVERPOOL: Stableford: 2B: R Yeo (5) C Sebastian (15) 50. Medley: 2B Scr: M Henley M Webber 39. A: D Chang (Brighton Lakes 12) 41. B: C Sebastian ... more
NSW Golf