NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Monday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Griffiths (21) L McCormack (21) 86. 2B Scr: P Bradley N Wood 59. A: N Wood (4) 36 cb. B: D Williams (16) 40. C: A Griffiths (21) 44.

   ASQUITH: Medley: Stableford 2B: White: C Cho (30) I Cho (36) 55. Men: Div 1: H You (8) 42. Div 2: R Edwards (26) 41. Div 3: D Langdon (34) 45. Women: I Cho (36) 44.

   AVONDALE: Medley: Stableford White: W Costin (33) B Dougan (45) 49. Men: W Costin (33) 41. Women: E Mew-Sum (45) 43.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: R Miszcyk D Beaumont 49. 2B Scr: A Rath J Mitchell 40 cb. A: V D'Ortona (12) 40. B: R Miszcyk (13) 42. C: G Wise (20) 45. Women: L Guthrie (15) 34. Veteran: White: Div 1: A Hayhurst (14) 35 cb. Div 2: I Turner (13) 36.

   BAYVIEW: Mxd: Stableford: 2B Agg: N Woolmer (7) P Clarke (4) 76. Men: Div 1: N Woolmer (7) 39 cb. Div 2: R Lang (17) 39 cb. Women: L Cranch (45) 35. Scr: P Clarke 33 cb.

   BELMONT: Medley: Stableford: A: B Kendall (10) 37. B: S Kirkby (25) 43. Women: M LLoyd (33) 39.

   BEXLEY: Medley: Stableford: G Georgiou (15) 42. Scr: K Terita 33.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: P Kammel (5) 39. B: G Manning (19) 40. C: J Snowball (23) 40. A Scr: P Kammel 34.

   BONVILLE: Medley: Stableford White: R Fisher (10) 38.

   BOTANY: Men: Stableford: D Condie (11) 37.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: H Glenday (4) D Renouf (15) 75. Div 2: G Cheng (18) F Cheung (25) 72. 2B Scr: W Park N Park 66. Men: A: B Luu (7) 41. B: G Cheng (18) 43. C: S Kim (19) 38. Women: M Horo (21) 37.

   CAMMERAY: Men: Stroke: A Colvin (35) 63. Trophy: C Mahon (17) 133 cb. Women: C Webster (24) 69. Men: Qlfrs: M Owens K Gibb T Redwood M Montgomery P Cummings C Leadle P Dixon C Mahon I Christiansen M Erichsen J Kotze M Bulloch P Hunter N Hood T Shooter D Hensler .

   CAMPBELLTOWN: Stableford: I Brown (15) 39.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: S Stafford (21) J Zugajev (8) 46 cb. Men: A: W Seggie (11) 44. B: B Marsden (16) 38. C: R Smithyman (29) 40. Women: G Beaven (28) 38. Medley: PM 2B: J Lee (21) P Jang (26) 48. Men: A: R Mair (8) 43. B: C Ruddle (19) 39. C: B Chung (21) 38. Women: K Quigley (18) 39.

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B Agg: Y Zhang (45) K Peng (12) 70 cb. Men: B Phillips (9) 36. Women: L Horton (17) 36.

   CROMER: Medley: Stableford 4B: White: T Edmonds (6) K Landers (9) 46. P Clubbe (21) 40. Hole in one: Yellow: E Andrews at 15th.

   CRONULLA: Men: Stableford: T Stratford (20) 40 cb. Women: J Zimmermann (28) 40.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: D: G McDonald B Falkner 49 cb. D Scr: S Hwang B Thurbon 38 cb. Men: Div 1: M Collins (14) 42. Div 2: S Hwang (17) 42. Div 3: I Kim (32) 38. D Scr: D Harrison 32. Women: J Kim (25) 38.

   DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: C Ross (18) S Hynes (6) 48. Div 1: P Argyriou (9) 39. Div 2: S Cooper (23) 43. Scr: J Fearnley 32.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford White: A: D White (8) 39. B: A Jordan (14) 41. C: J Mosely (24) 40. D: S Xiao (36) 41. Women: M Smith (38) 34. Scr: D Galloway 32.

   ELANORA: Medley: Par 4B: White: R Murray (16) A Murray (16) 10 up.

   EVERGLADES: Medley: Stableford: 2B: P Starkey (21) M Law (21) 49. P Wilkinson (15) 45. G Wilson (40) 36.

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: L Swann (12) 36 cb. B: H Naresh (16) 38. C: I Herring (26) 41.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: P Groves (8) 40.

   GOSFORD: Men: Stableford Trophy: White: B Bowers (16) 44. Women: Stableford: M Maclachlan (18) 37.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: G Dorahy (17) 39.

   JAMBEROO: Medley: Stableford White: G Goor (17) 40.

   KILLARA: Medley: Stableford: 2B: C Byrne (15) T Southern (11) 46. Mxd: R Yates (25) P Biszewski (26) 46. Men: I Richards (31) 42. Women: R Shepherd (29) 43.

   KOGARAH: Men: Stableford White: D Cash (15) 38. Scr: J Lee 30.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: P Donadel (11) 39. B: D Jury (19) 43. C: R Colquhoun (24) 40.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: S Newport (11) P Dansie (20) 76. 2B Scr: S Harmer P Withers 59. A: B Hart (10) 42. B: H Theunissen (18) 38. P Dansie (20) 40..

   LEONAY: Veteran: Stableford 2B: White: A Ludgate (25) J Francis (19) 48 cb. Men: R Olencewicz (22) 45. Women: M Mccormick (21) 39.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: V Chieng (Riverside Oaks 1) L Chan (Bonnie Doon 21) 74. 2B Scr: T Murray D Edwards 61. A: V Chieng (Riverside Oaks 1) 40. B: B Wedderburn (14) 38. C: F Towney (Rosnay 42) 36 cb. Mxd: Stroke: Foursome: J Yang F Yang (27) 77. Scr: M Song E Ryu 86.

   LONG REEF: Mxd: Stableford: A: B Hancock (10) 41. B: P Verrills (17) 39. C: M Smith (25) 44. Women: C Hancock (28) 35.

   LYNWOOD: Medley: Par: 2B: A De Gasperi (16) D Shannon (13) 10 up. M Jurily (19) 8 up.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: T Meszaros (25) 39.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B multi: H Hindmarch (28) V Galluzzo (23) 79. R Butler (42) 40.

   MANLY: Medley: Stableford: 2B: P Bardetta (0) B Ward (16) 48. Men: B Ward (16) 47. Women: D Ford (21) 39.

   MARRICKVILLE: Medley: Stableford: R Moffatt (13) 43.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: N Saroufim (32) M Saroufim (6) 49. R Keighran (28) 40.

   MONA VALE: Medley: Stableford: 2B: S Rogan (19) M Mashman (13) 46. M Clout (29) 41.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: K Vaughan (21) D Brown (29) 49. 2B Scr: M Mayer J Ryba 34. Men: K Vaughan (21) 43. Women: R Kimura (27) 40.

   MOSS VALE: Mxd: Stableford: C Shaw (22) 42.

   NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: S Vallabhjee D Khakhar 51. Men: I Merrick (31) 42. Women: L Park (21) 36.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: B Robertson (19) T Jordan (12) 46. Men: S Roubicek (11) 35 cb. White: D Byrne (33) 35. Women: S McAlister (24) 34. Scr: H Doig 31.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: D Rivett (35) D Henderson (14) 47. Men: White: D Rivett (35) 40. Women: K Patterson (28) 38.

   PYMBLE: Men: Stroke: J Greathead (4) 69. Trophy: J Leunberger 140. Mxd: Stableford: J Grygiel (25) 40. Men: Stroke: Qlfrs: J Trinder C Jones C Green J Leunberger J Greathead B Cross C Fiadino R Hudson P Dobbs P Waddington R Hilsdon P Foate G Vandoros G Rosewall M Olender M Macquillan .

   RANDWICK: Medley: Stableford: 2B: T Ryan (17) D McNamarra (Hurstville 14) 50. Men: A Frain (22) 39 cb. Women: A Taylor (30) 40.

   RIVERWOOD: Men: Stroke: Medal Oct: Div 1: G Shiner (19) 67. Div 1 Scr: N Roper 93. Div 2: G Mustow (31) 69. Div 2 Scr: P Coyle 95. Gold Medal: Div 1: N Roper (21) 72. Div 2: K Hayward (27) 71.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: J Tomlinson (9) 37. Women: V Mowbray (28) 35.

   RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: A Paris (12) C Luff (29) 49.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: B Clements (16) L Clements (21) 50. Men: A: M Gaffney (1) 39. B: B Clements (16) 40. C: L Cambourn (25) 38. Women: Div 1: T Howard (23) 42. Div 2: M Cole (36) 41.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B: S O'Brien (11) P Argaet (21) 50. M Cuenca (9) 42. Scr: M Hammond 38. Gold: F Doherty (26) 31. Women: M Cerkesas (18) 35 cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Mxd: Stroke Ambrose: Green: A: R Sharma (7) V Sharma (6) A Rebulado (14) H Singian (27) 50.25. B: C Baker (18) J Davis (11) R Hunter (10) J Davis Howlong (19) 21.75.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: M Collins (13) D Riley (20) 48. Div 1: J Kim (18) 40 cb. Div 2: W Ng (20) 40.

   TALLWOODS: Mxd: Stroke: Ambrose: W Aldham K Aldham R Aldham M Gleeson (10.38) 50.62.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: G Jones (13) 46.

   THE AUSTRALIAN: Medley: Stableford: 2B: A: A Shell (24) S Borenstein (Bonnie Doon 23) 45. Scr: S Jagot M Maclennan (The Ridge) 39.

   THE COAST: Medley: Stableford 2B: White: R Horsley (25) P McKeown (33) 48. W Holborow (21) 39 cb. Women: L D'Ambrosio (25) 34 cb. Scr: T Parsons 32. Men: Stroke G Leighton (21) 62. Cup: G Leighton (21) 141.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: S Hing (13) S Moraitis (25) 46. 4B Scr: K Lasky K Teo 33.

   TOUKLEY: Medley: Stroke: Ambrose: M Fitzgerald M Fitzgerald M Gainey G Miller (11.38) 52.62.

   TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: A Pellegrino (25) N Miller (4) 47 cb. Men: A: D Byrne (8) 40 cb. A Scr: N Miller 36. B: T Palmer (16) 36. B Scr: D Lo 20 cb. C: M Everingham (20) 36. C Scr: R KIm 18. Women: D Barriball (2) 34.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: P Shapiera (20) L Shapiera (14) 48. Men: A: J Li (16) 38 cb. B: B Richards (34) 41. Women: M Wilson (39) 39 cb. Veteran: B Grant (36) 14.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: R Potter (17) J Sanders (24) 45 cb. A: G Keeley (10) 39 cb. B: D Klein (15) 38. C: A Vidal (19) 40 cb.

   WARRINGAH: Men: Stableford: M Pokorny (21) 41. Women: R Mills (29) 38.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: Div 1: M Spencer (22) C Summers (27) 50. A: M Goldsborough (7) 44. B: J Gardiner (34) 45.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: L Bellamy (34) 38 cb.

21 August 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: D Rankin (23) K Ryan (24) 47 cb. 2B Scr: P Bradley N Wood 39. A: N Wood (4) 40. B: D Smith (14) 36. C: I ... more
NSW Golf