NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Monday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Pannowitz (21) L Farrance (24) 80. 2B Scr: S Downing T Burnus 57. A: I Hobson (12) 39. B: H Sewalt (16) 40. C: A Pannowitz (21) 44.

   ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: D Wong (33) C Ling (25) 52. Div 1: B Lee (12) 38 cb. Div 2: T Paradine (24) 42. Div 3: D Wong (33) 49.

   AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: J Betar (14) P Ryan (13) 48. K Isaacs (26) 40 cb. Women: P Vautin (42) 39.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B: White: A Confoy (20) S Sorojevic (18) 48. A: D Brooker (3) 41. B: S Hunt (18) 42. C: B Johnstone (20) 42. Veteran: Div 1: B Johnstone (18) 40. Div 2: L Gresswell (38) 38.

   BAYVIEW: Men: Stableford: R Gardner (31) 40. Women: Gold: G Scifleet (40) 38.

   BEVERLEY PARK: Snr Stableford: 2B: G Pardi (27) N Bucciarelli (12) 44. Div 1: C Elford (16) 37. Div 2: J McLaren (25) 37. Div 3: B Douglas (36) 39.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B multi: B Goldberg (28) D Sonnabend (32) 88. Hcp: P Jourdain (13) 42. Scr: N O'Kelly 29. Gold: D: P Heaney (35) 44.

   BOTANY: Men: Stableford: 2B: F Christiaans (19) S Waller (13) 43.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: A Wadick (11) J Halliday (22) 49. A Wadick (11) 41.

   CAMDEN: Women: Stroke: Ambrose: J Ogle T Morrison T Warne J Robertson (6.5) 58.5.

   CASTLE HILL: Medley: Par: 2B: J An (10) H Chung (20) 12 up. 2B Scr: L Cheung (Chatswood) B Silwal (Chatswood) sq. Men: A: F Bardetta (8) 4 up. B: R Hadley (16) 4 up. C: S De Kauwe (22) 3 up cb. Gold: R Nery (32) 6 up. Women: A Thorn (24) 2 up.

   CROMER: Women: Stableford: J Davies (45) 39.

   CUMBERLAND: Veteran: Stableford: Div 1: J Norton (21) 42. Div 2: P Bretherick (28) 41.

   DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: P McMahon (20) D Hutchen (22) 50. D Paull (32) 41.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: C Wing (26) 49. Hole in one: C Wing at 16th.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: G Phillips (36) 38.

   KILLARA: Women: Stableford Irish Team: Green: L Blackburn (45) M Fairbairn (Elanora 28) C Wood (45) J Berry (39) 83.

   KOGARAH: Veteran: Stableford: C Probert (6) 37.

   LEONAY: Veteran Medley: Stableford 2B: White: D Gordon (22) G Barksby (25) 50. Men: R Olencewicz (20) 43. Women: B Wakefield (40) 39.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B: White: P Kim (18) M Han (34) 49 cb. 2B Scr: J Bae T Hotene 38 cb. A: K Rah (10) 39. B: P Kim (18) 40 cb. C: D Bae (27) 38 cb.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: R Adams (11) 38. B: P Trisic (14) 38. C: I Endicott Davies (32) 40 cb. Scr: B Teh Spm 27 cb. Women: D Murrary (24) 34 cb.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: I Brabazon (14) 32.

   MANLY: Men: Stableford: D Seward (27) 41.

   MONA VALE: Medley: Stableford: K Bolton (24) 40.

   MOSS VALE: Mxd: Stableford: P Shiel (10) 41.

   MUIRFIELD: Medley: Par: 2B: G Challis (12) K Scott (19) 10 up. K Scott (19) 5 up.

   NORTH RYDE: Veteran: Stroke: Div 1: J Schalk (11) 66. Div 2: R Traeger (25) 61. Div 3: N Patel (30) 66.

   NSW: Women: Stableford: A Davies (32) 35.

   OATLANDS: Women: Stableford: Team: J Wong (17) N Anderson (17) M Hannaford (32) M Altair (45) 84.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 3B: White: T Chamberlain (29) C Einberg (19) R England (29) 84 cb. G Brice (15) 39. Women: Div 1: H Sugden (20) 33. Div 2: B Haworth (39) 36.

   PENRITH: Stableford Veteran Men: Gold: N Sollazzo (Bardwell Valley 17) 42 cb. Veteran Women: S Yasuda-Hines (7) 31.

   RICHMOND: Stroke: Veteran Men: A: G Fuller (19) 69. B: J Manzak (36) 59. Veteran Women: P Elliott (42) 71.

   RIVERWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: K Hayward (27) J Hall (35) 74. N Roper (21) 42.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: R Stewart (31) A Richards (21) 49. A: M Ryan (15) 41 cb. B: P O'Hanlon (28) 39. Snr: A Turner (33) 39 cb.

   ST MICHAELS: Men: Stableford: T D'Arbon (31) 34.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: Y Im (21) L Rasiah (14) 50. Div 1: A Kim (13) 42. Div 2: W Ng (20) 44 cb.

   SVGA at Windsor: Snr Stableford: A: G Mathews (9) 41. B: G Carniato (18) 35. C: D Griffiths (25) 44.

   TALLWOODS: Veteran Men: Stroke: Ambrose: White: L Burke J Sands 63.75.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: A Kavana (9) 37.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: C'ship: T Ravnjak bt C Edwards 5-4, L Townsend bt C Pettit 2up, M Johnson bt J Sedgwick 5-4, A Rathbone bt V Jellis 2-1. Consolation: S Lee bt D East 4-3. Bronze: J Sinclair bt W Brender 4-2, J Cottle bt N McIntosh 3-2, T Steinberg bt S Gibbons 5-4, J Kinghorn bt T Ellis 5-4. Bronze 2: C Walker bt K Thorn 1up, S Hotz bt K Stephens 2-1, J Nethery bt S Hartigan 4-2,F Nethery bt A Jurd 2-1. Stableford: Div 1: P Formosa (21) 34 cb. Div 2: M Jacobson (22) 34. Div 3: C Jebken (35) 38. Scr: J Carrigan 19 cb.

   THE RIDGE: Stableford: B Stokes (20) 35. Veteran: J Mexon (18) 34.

   TOUKLEY: Men: Stableford: Div 1: B Simpson (12) 44. Div 2: J Sleeman (35) 48. Women: K McKinnon (8) 36.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: A Silvester (27) U Weisner (18) 49. A: U Weisner (18) 43. B: P Mackenzie (28) 40. Veteran Men: W Atkins (17) 40. Women: K Clift (43) 33 cb.

   WALLACIA: Men: Stableford White: B Fairbrass (21) 44, T Sharpe (17) 43, D Hildebrand (12) 39.

   WINDSOR: Medley: Stroke: Ambrose: G Bonner K Jones M Jones P Gammie 60.875.

   WOOLOOWARE: Veteran Men: Stroke: E Benikos (27) 67 cb. Veteran Stableford: R Maunder (10) 42.

17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
NSW Golf