NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Monday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Buchan (34) K McGreavy (21) 79. 2B Scr: P Davis P Boots 58. A: P Davis (7) 42. B: T Helman (15) 37. C: A Buchan (34) 41.

   ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: R Dorey (24) D Langdon (35) 49. Div 1: G Barton (18) 43. Div 2: S Aung (19) 39 cb. Div 3: B Goby (30) 43. Women: P Spencer (43) 38.

   AVONDALE: Men: Stableford: 2B: B Kinchington (20) M Cross (12) 49. White: B Kinchington (20) 46.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford 2B: White: R Taylor (16) R Smith (30) 47. A: M DeMontfort (11) 41. B: A Hayhurst (18) 38. C: R Tilling (27) 39. Veteran: Div 1: B Richmond (19) 37. Div 2: R Tilling (29) 41.

   BEVERLEY PARK: Snr Stableford: 2B: J McLaren (23) D Slowgrove (36) 45. A: N Bucciarelli (13) 36. B: D Mitchell (17) 36. C: R Kolts (30) 37.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: S Theodore (24) 42. Scr: P Kammel 35.

   BOTANY: Men: Stableford: S Waller (15) 36.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: B Bissett (22) D Jurd (14) 43. G Holden (18) 37.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: B Turk (23) 39. Women: K Jansen (10) 41. Gold: D Traves (35) 19. Snr Order of Merit: G Stanford (Mona Vale) 33 G Cranfield (Long Reef) 32 cb. Hcp: N Mainhoff (Crescent Head 11) 37 cb P Fink (RACV Cape Schanck 16) 36. 65+: R Hall (Port Kembla) 26. Hcp: G Poland (Fox Hills 9) 33.

   CROMER: Women: Stableford: C Olmstead (33) 39.

   CUMBERLAND: Veteran: Stableford: 2B: J Moulang C Davies 51 cb. J Moulang (34) 45. A Emerton (27) 42. Women: V Eun (29) 35.

   DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: B Molloy (36) J Lazarus (24) 50. B Molloy (36) 43.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: P White (12) 40 cb. Women: L Saville (39) 34 cb.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford White: C Tapp (20) 39.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: H Lesslie (28) 38.

   JAMBEROO: Veteran: Stableford White: A: G Barling (11) 40. B: P Travers (30) 43.

   KILLARA: Women: Stroke: Coronation Salver: Div 1 Scr: P Beckton (Northbridge) 83. Div 1: P Clarey (Killara 21) 69. Bronze Jubilee Salver: Div 1 Scr: R Vinac (Ryde-Parramatta) 98. Div 1: J Taylor (Wakehurst 33) 73 cb.

   LEONAY: Men: Stableford White: K Mitchell (18) 44. Women: C Mathias (21) 34. Veteran: 2B: White: W Mackenzie (19) K Mitchell (18) 49 cb.

   LONG REEF: Men: Stableford: Scr: T Lane 31. A: K Morton (11) 41. B: L McCourt (15) 36 cb. C: B Brennan (27) 38. Women: L Harper (30) 24.

   MANLY: Men: Stableford: A King (20) 38.

   MASSEY PARK: Western Districts Shield: Div 1: Massey Park 4 bt Georges River 1, Liverpool 4 bt Fox Hills 1, Strathfield 3-1/2 bt Carnarvon 1-1/2.

   MONA VALE: Mxd: Stableford: K Hwang (4) 37.

   MONASH: Snr Stableford: 2B: P Rugley (19) O Drysdale (32) 48 cb. J Fawcett (25) 42.

   MOSS VALE: Medley: Stableford: D Orrock (19) 41.

   MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: P Maddocks (28) P Giumelli (20) 48 cb. J Grauds (27) 42 cb.

   NSW: Women: Stableford: B Swift (28) 38.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 3B: D Kivell (21) R Fellows (14) B Bollom (12) 88. R Fellows (14) 41. Women: Div 1: R Binns (28) 39. Div 2: L Thomas (40) 40.

   PENRITH: Veteran Medley: Stableford: S Yasuda-Hines (7) 42.

   RICHMOND: Veteran: Stroke: Ambrose: B Holland (18) P Evans (15) 62.75.

   RIVERWOOD: Veteran: Stroke: Medal Mar: A: T Markovski (16) 68. B/Medal: P Paoli (28) 66.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: Team: W Berens (18) M Saunders (25) C Morris (14) R Wickens (17) 128. White: A: W Berens (18) 40 cb. B: P Truda (20) 41 cb. Green: C: J Bagnall (23) 43.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: R Cosier (16) 42.

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: B McLean (21) 40. Div 2: F Turnbull (31) 38.

   ST MICHAELS: Men: Stroke Gold: R Davoren (25) 72.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: H Kang (17) N Lee (12) 50 cb. Div 1: T Spring (16) 42. Div 2: S LIm (23) 39. Hole in one: P Walling at 4th.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Div 1: J Carrigan (13) 37 cb. Div 2: S Hotz (28) 37 cb. Div 3: S Brown (35) 37. Scr: E Kennedy 27.

   THE COAST: Eastern Suburbs Bronze: The Coast 4 bt Eastlake 1, Woollahra 3-1/2 bt Bardwell Valley 1-1/2, Botany 4-1/2 bt Randwick 1/2.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: G Neil (Grange 23) 41. Veteran: J Mexon (18) 39.

   WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B: C Meates (24) J Riddett (26) 46. Men: A: A Cooper (11) 40. B: S Hwang (23) 41. Women: K Clift (40) 37. Veteran: B Langford (20) 37. Super Veteran: 9-hole: K Jervis (29) 14.

   WALLACIA: Men: Stableford White: R Sinclair (16) 41. M Power (26) 38. P Williams (14) 37 cb.

   WOOLOOWARE: Veteran: Stableford: A: A Walsh (16) 39 cb. B: K Kosowski (22) 41. C: A Murray (31) 39 cb.

20 September 2018
AVALON: Women: Stroke: J Geyle (42) 66. Scr: J Pike 100. C'ship: Div 1: L Antill 288. Div 2: J Abey 335. Hcp: L Antill (28) 202. more
NSW Golf