NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ANTILL PARK: Men: Medal Jan: A: K Mcguire (8) 65 cb. A Scr: K Shepard 68. B: D Smith (14) 68 cb. B Scr: T Willingham 83 cb. C: G Perrott (19) 65. C Scr: R Norris 86. G Perrott (19) 65. Women: Stroke: S Kennedy (9) 73.

   ASQUITH: Men: Stroke: Medal: A: R Stevenson (9) 63. A Scr: D Morgan 73 cb. B: M Tracy (17) 62. B Scr: S Sharma 79. C: D Knudsen (19) 63 cb. C Scr: M Baynie 82. Jnr: J Brown (20) 65. Men: Hole in one: G Bensley at 17th.

   AVONDALE: Men: Par White: A: J Vohralik (8) 6 up. A Scr: W Bayliss 4 up. B: J Goddard (19) 5 up cb. C: Y Udowenko (22) 7 up.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal: A: L Harrison (8) 66 cb. B: R Williams (16) 61 cb. C: C Birk (27) 59. A Scr: B Wearing 71.

   BANKSTOWN: Medley: Stroke 2B: Black: R Gazzera (26) S Sorojevic (17) 59. 2B Scr: B Sutton M Osborne 71. A: S Solomon (12) 69. B: T Ruppas (14) 67. C: H Banks (33) 72 cb.

   BARDWELL VALLEY: Stroke: Medal: A: A Rachin (8) 59. A Scr: L Sanchez 66. B: B Win (16) 58. B Scr: S Singh 73. C: A Barnes (28) 58. C Scr: E Yates 82.  Women: Stroke: E Vandam (22) 81

   BARNWELL PARK: Men: Stroke: Medal: A: G Marshall (12) 60. A Scr: D Higham 64. B: M Hunt (14) 57. B Scr: M Rose 74. C: A Deligianis (21) 59. C Scr: K Channells 81. Women: Div 1: A Wongnin (19) 62. Div 2: J Andrews (24) 69.

   BAYVIEW: Men: Stroke Medal: Black: A Scr: D Tapper 71. B Scr: B Swadling 84. C Scr: J Scott 91. A: R Smith (10) 68. B: J Dixon (19) 69. C: T Waterson (27) 68. Women: Stroke: Div 1: K Gadaleta (17) 72. Div 2: B Arnott (24) 76. Men: Stableford: D McGrath (32) 30.

   BELMONT: Men: Stroke Black: A: G McDonald 71 cb. B: M Hickling 66. C: P Finnimore 67 cb.

   BERMAGUI: Women: Stableford: P Byrne (23) 38. Men: Stroke: Medal: A Watson (19) 68. A: P Batten (12) 70. B: D Cole (17) 69. C: T Boyd (24) 73.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: A: S Grant (16) W Buchanan (21) 51. A Scr: S Porter F Kidenya 35 cb. A: G Field (12) 45. B: S Grant (16) 43. C: P Holmes (21) 38.

   BEXLEY: Men: Stroke: Medal: A: K Halloran (8) 58. B: G Georgiou (15) 60. C: W Lee (30) 58. Scr: C De la mare 66 cb. Plate: A Cachia (15) 59. Women: Stableford: N Axford (Kareela (22) 37.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: T Schwatrz (17) W Garry (16) 44. Scr: I Evans L Skinner 31.

   BONDI: Men: Stableford: 2B: D Callen (15) N Schwarzer (25) 45. T Compton (12) 37.

   BONNIE DOON: Men: Stroke: Medal: A: J Goodlife (5) 66 cb. B: M Lissing (19) 63. C: J Parkinson (31) 67. A Scr: G Bell 70. Stableford Gold: D: R McKay (25) 40.

   BONVILLE: Medley: Stableford White: C Stone (33) 46. A Scr: P Gallagher (0) 40.

   BOTANY: Men: Stroke: A: D Cook (11) 64. A Scr: G Snook 73 cb. B: J Hourn (17) 66 cb. C: I Graham (20) 67.

   BOWRAL: Men: R White (15) 40. Women: Stableford: P Barker (19) 29.

   BREAKERS: Medley: Stableford: R Elder (23) 40. C Alfonso (32) 38.

   BRIGHTON LAKES: Men: Stroke: A: D Nieass (10) 64. B: L Niko (18) 65. C: R Toogood (29) 66 cb. J Broadstock (25) 66 cb. D Lee (25) 66. A Scr: D Burge 73. B Scr: J Frasca 83. C Scr: Y Sok Yol 89.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal A: W Park (5) 68. A Scr: B Murray 72. B: P Tilley (12) 70. B Scr: S Woodley 79. C: A Kennedy (16) 68 cb. C Scr: N Ung 84. D: H Toresten (19) 68. D Scr: B Campbell 90. Div 5: R McMah (25) 71 cb. Div 5 Scr: J Tomasevic 97.

   CAMDEN: Men: Stableford 2B: Black: I Goodall (24) K Lockwood (11) 48. 2B Scr: R Smith L Hudson 40. A: W Shaw (10) 40. A Scr: L Hudson 35. B: F Michael (12) 39 cb. B Scr: G Eamens 24 cb. C: S Jankiewicz (25) 42. C Scr: G Beedle 19. Women: Stableford: Div 1: J Matheson (17) 40. Div 1 Scr: S New 24. Div 2: P Scutts (19) 33 cb. Div 2 Scr: M Poulton 12 cb. Div 3: Y Day (26) 36. Div 3 Scr: L Bullock 11 cb.

   CAMMERAY: Men: Stroke: A: K Gibb (3) 67. B: D Dahiya (15) 60. C: R Wickham (25) 61. A Scr: K Gibb 64. Women: P Puskar (24) 72.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Medal: Black: A: P King (8) 64. B: M Feeney (13) 66. C: R Bransdon (25) 69. A Scr: S Keith 72. B Scr: B Iorfino 83. C Scr: J Wilkie 95 cb.

   CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: F OYoung (22) K Baker (26) 135. 2B Scr: S Moylan J Lind 155. A: M Mcglinn (11) M Erden (6) 70 to playoff. A Scr: S Moylan 73. B: R Cox (13) 69. B Scr: S Curtis 85. C: P Wickerden (32) 66. C Scr: J Habib 87.

   CASTLE HILL: Men: Stroke Medal: Black: A: J Holt (11) 68 cb. B: N Kinnard (19) 72 cb. C: I Rodgers (24) 69 cb. A Scr: A Gratland 76. B Scr: J Romer 86. C Scr: I Rodgers 93 cb. Veteran Men: H Hickson (27) 69. Stableford: R Hughes (14) 33. Stroke Medal Jan: A: S Gavrily (12) 66. Medal: B: J Drummond (19) 69. Medal Jan: C: B Wild (25) 70. A Scr: R Bowan (5) 76. B Scr: J Briggs (13) 84. C Scr: S Martin (20) 93 cb. Veteran Men: J Drummond (19) 69. Stableford: J Humphreys (31) 37.

   CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal: A: P Giles-Jones (13) 56. B: R Aghajani (20) 56. C: W Zhang (26) 61. Women: Medal: L Clare (31) 59.

   CHATSWOOD: Medley: Stroke: Medal A: J Greathead (4) 62. B: G Antonas (18) 58. C: S Dunlop (20) 59. Scr: A Scr: J Greathead 66. B Scr: L Najdovski 76 cb. C Scr: S Dunlop 79. Stableford: C Banks (Howlong) (34) 36.

   CONCORD: Men: Stroke: A: K Lockery (9) 71. B: R Browning (18) 71. C: J Biazzo (28) 72. A Scr: M Sidgreaves 76. B Scr: A Vaughan 88 cb. C Scr: J Hirst 93.

   CROMER: Men: Stroke Medal: Black: A: K Landers (10) 68 cb. B: J Boyse (15) 66. C: T Adams (28) 68. A Scr: T Morse 73. Stroke: Veteran Men: I Sutherland (24) 75. Women: A Horne (14) 74 cb.

   CRONULLA: Men: Stroke Medal: Black: A Scr: D Vankampen 70. A: M Gillard (9) 67. B Scr: C Napoletano 83. B: C Napoletano (17) 66. C Scr: G Young 92. C: D Keir (24) 69.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal: A: D Moule (10) 67. A Scr: J Russo 73. B: S Manson (15) 65. B Scr: J Murphy 81 cb. C: A Fenaroli (20) 66. C Scr: S El Khouri 90.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Medal: A: A Baker (8) 70. A Scr: J Fearnley 76. C: A Wylie (18) 70. C Scr: A Stenning 87. D: L Taufa (22) 67. D Scr: C Purdon 94.

   EASTLAKE: Men: Stroke: Medal Jan: A: M Peebles (5) 69. A Scr: C Hicks 73. B: W Speachley (14) 67. B Scr: P Serov 81. C: M Rodger (25) 64. C Scr: D Roberts 94. D: T Larkin (31) 68. Medley: Stableford White: L Sharland (29) 42.

   ELANORA: Men: Stableford: A: J Smith (8) 39. B: T Naylor (16) 39. C: B Grace (25) 40. A Scr: G Doyle (1) 33.

   FORSTER: Men: Stroke: Medal A: G French (14) 62 cb. A Scr: G Calvert 68. B: W Knight (18) 58. B Scr: D Blanchard 82 cb. C: B Taylor (26) 69. C Scr: A Wiolson 93.

   FOX HILLS: Men: Stroke: Medal: A: G Sami (11) 67 cb. A Scr: A Lombardo 73. B: C Heathcote (19) 64. B Scr: M Saunders 81. C: M Herring (20) 65. C Scr: J Neyra 91.

   GIBRALTAR: Men: Stroke: Medal: A: S Shute (10) 68. A Scr: W Knapp 73. B: G Hartnup (16) 69 cb. B Scr: J Arrowsmith 86. C: R Liehr (28) 63. C Scr: A Delamont 92.

   GLENMORE: Stroke: A: M Foulkes (11) 68. B: S Kinsella (18) 68. C: S Jones (29) 72. A Scr: A Robb 73. Stableford: S Frizzi (31) 42.

   GORDON: Men: Stroke: Medal: A: G Tucker (10) 61. B: C Harding (17) 61. C: K Hoare (24) 60. Scr: G Tucker 71.

   GOSFORD: Men: Stroke: A: M Bonett (11) 68 cb. A Scr: D Snelson 74 cb. B: B Seabrook (16) 63. C: P Dooley (26) 61.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal: A: C Dirks (13) 70. A Scr: K Partridge 77. B: T Hurst (21) 68. B Scr: T Hurst 89. C: F Lawrence (26) 69. C Scr: F Lawrence 95 cb.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: D Petrola (13) 43. B: S Sartori (22) 36.

   HORIZONS: Men: Stroke: Medal: A: N Shute (7) 71. B: G Lord (15) 68 D Lancaster (16) 68 to playoff. C: T Thorne (22) 67. Women: Div 1/Medal: D Brander (6) 70. Div 2: V Stephens (30) 73.

   HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal Jan: A/Medal: B Kulevski (11) 61. Medal: A Scr/Medal: B Kulevski 71. B: N Escubio (15) 65. B Scr: N Escubio 80. B Scr: N Escubio 80. C: B Chesterton (28) 60. C Scr: B Chesterton 88. Women: Div 1: J Mooney (17) 68. Div 1 Scr: J Mooney 85.

   JAMBEROO: Men: Stroke: Medal: A: P Munro (10) 64. B: J Brand (18) 62. C: B Small (24) 64. D: M Sheridan (29) 63. Women: E Armstrong (21) 74.

   KAREELA: Men: Stroke: Medal: A: G Stone (7) 60 cb. B: S Chatterton (13) 62. C: J Ashe (26) 57. A Scr: R Forrester 68. B Scr: G Lin 77 cb. C Scr: P Thrift 81.

   KILLARA: Men: Stableford: A: C Tyson (14) 42. B: C Byrne (18) 42. C: D Wilson (26) 44. A Scr: S Cooper 38.

   KOGARAH: Men: Stroke: Medal: A: M Butler (8) 53. A Scr: T Small 56. B: G Folcarelli (15) 49. C: G Niahos (19) 54 cb.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke Black: A: L Bradstreet (7) 73. B: M Dyer (15) 71. C: T Pegg (22) 73. D: B Bourne (33) 78. Women: Stroke: R Tester (31) 77.

   LAKESIDE: Men: Stroke: Medal: A/Medal: B Warby (2) 66. A Scr: S Shanahan 75 cb. B: P Coles (13) 66 cb. B Scr: G Mc Fadyen 84 cb. C/Medal: J Tedesco (21) 66. C Scr: J Bosnich 90. Women: Stableford: J Thomas (22) 38 cb.

   LANE COVE: Men: Stroke: Medal Jan: A: E Jones (11) 62. A Scr: W Belgre 71. B: J Back (15) 57. B Scr: J Back 72. C: B Hyde (23) 58. C Scr: B Hyde 81. Medal Dec: B: V Pilkington (14) 62.

   LEONAY: Men: Stroke: A: I Barnes (5) 65. A Scr: I Barnes 70. B: C Mclean (13) 64. B Scr: C Mclean 77. C: I Nelson (18) 63. C Scr: I Nelson 81. D: W Fawcett (23) 66. D Scr: W Fawcett 89. Jnr: T Nesci (28) 60. Medal of Medallists: C Mclean (13) 64. Veteran Men: I Nelson (18) 63.

   LIVERPOOL: Men: Stroke Medal: White: A: A Pettitt (5) 67. A Scr: A Chu 74. B: A Romeika (16) 69. B Scr: B Griffin 83. C: J Varas (24) 71. C Scr: J Ahn 94.

   LONG REEF: Women: Stroke: Medal: J Brown (8) 76. Men: A: W Kells (12) 64. B: P Korbel (17) 65. C: C Wu (28) 64.

   LYNWOOD: Women: Par: Div 1: J Park (23) 3 up. Div 2: A Rider (31) 3 up. Men: Par White: A: D Shannon (11) 6 up. B: A McCracken (19) 6 up. C: P Vijender (26) 6 up. A Scr: J McPhillips (3) 1 up. 4B: D Shannon (11) 12 up. H Kellar (21) 12 up. A Scr: S Ware (6) 3 up. C Burgon (+1) 3 up.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke Medal: Black: A: W Nealon (10) 67. A Arnold (11) 67 to playoff. A Scr: R Hayes 75. B: T Noonan (13) 65. B Scr: M Weller 83. C: M Frame (25) 70. C Scr: K Johnson 96.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: G Stubbs (5) M Khoury (24) 52. Men: Stableford Black: A: G Ramirez (12) 39 cb. B: E Chan (19) 38. C: S Jansen (32) 48. A Scr: D Cummins 36 cb. Women: Stableford: L Kremmer (34) 36.

   MAGENTA SHORES: Stroke: Medal: A: R Liddle (5) 73. B: J Woodcock (15) 68. C: E Pragasm (26) 70. Div 1: L O'Donoghue (21) 75. Div 2: K Legg (39) 75. Hole in one: G Hopkins

   MANLY: Men: Stroke: A: P Thomas (6) 65. B: P McManus (16) 67. C: B Brooks (30) 64. A Scr: P Thomas 71. Women: S Craige (31) 71.

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal: A: P Stafford (12) 56. A Scr: D Cremin 60. B: H Day (15) 51. B Scr: B Gretch 68. C: S Cheetham (23) 58. C Scr: J Thaw 78 cb.

   MASSEY PARK: Men: Stroke: Medal: A: R Forrest (12) 60. A Scr: S Fitzpatrick 69. B: J Ross (17) 63. B Scr: G Beames 79. C: F Cook (23) 62. C Scr: A Pentony 84. C/Medal Dec: A Mathews (23) 74. Women: Stableford: B Broadbent (25) 34.

   MONA VALE: Men: Stroke Medal: Black: A: G Stanford (4) 65. B: R Pickworth (20) A Veevers (18) 66 to playoff. C: D Chiddy (32) 65. Scr: G Stanford (4) 69. Stableford: A MacDonald (26) 42. 2B: P Bloomfield (15) J Polfanders (27) 49. Stroke Medal Dec: Medal: R Denton (11) 70. Hole in one: M McKinnon at 16th.

   MONASH: Men: Stroke: A: S Patel (2) 66. B: P Tully (13) 67. C: S Kendler (25) 70. Cup: S Patel (2) 66. Scr: S Patel 68.Stableford White: E Boas (30) 42.

   MOORE PARK: Men: Stroke: Medal: A: I Kaba (12) 68. B: A Feiloakitau (17) 64. C: J Hurwitz (19) 64. Scr: A: S Johnson 72. B: P Kosmina 82. C: D Connolly 86. Women: Medal: A: N Haines (7) 74. B: T Hioki (21) 67. Scr: L Quilliam 79.

   MORISSET: Men: Stroke: A: J Wilcock (11) 69. B: R Chapman (13) 69. C: M Thomas (33) 71. A Scr: D Van Raalte 77. B Scr: D Williamson 84. C Scr: K Holdsworth 92.

   MOSS VALE: Men: Stroke: Medal: A: M Hutton (10) 68. A Scr: P Maslen (1) 71. B: P Bleakley (18) 69. B Scr: C Austin (13) 83. C: S Mooney (21) 66 cb. C Scr: M Eagles (20) 83. C: M Eagles (20) 66. Women: W Hamer (25) 69.

   MT BROUGHTON: Mxd: Stableford: S Foster (7) 39.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: A: G Northam (4) 64 cb. H Johnson (10) 65. A Scr: J Vidler 68 cb. A: G Neilson (11) 72. B: D Grattan (15) 65. H Sanchez (16) 68. B Scr: D Grattan 80. C: G Bartels (20) 68 cb. J Le Bas (22) 68 cb. E Goodwin (23) 68 cb. P Pearce (23) 68 cb. C Gribbin (29) 67. C Scr: G Bartels 88. C Gribbin 96. A Scr: M Patton 74. Jnr: H Sanchez (14) 70.

   NORTH RYDE: Men: Stroke Cup: Black: A: A Richards (+2) 68. Shield: O Fisher (15) 64. A Scr: W Regan (12) 77. A: S Callaghan (10) 68. B: B Hall (16) 70. C: L Davis (21) 66. D: E Chahine (36) 68.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke White: S Wignall (15) 66. Women: Stroke: C Worrall (27) 70.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal: A: A Stephenson (12) 55. B: J Adamson (14) 59. C: B Konza (23) 59. A Scr: A Stephenson 67. Women: Stroke Green: S Hawker (18) 62 cb. Medley: Stableford White: B Pentecost (19) 27.

   NOWRA: Men: Stroke: Medal: A: T Johnston (13) 66. A Scr: M Barnes 72. B: J Perkins (14) 58. B Scr: J Perkins 72. C: L Worboys (24) 64. C Scr: L Worboys 88.

   NSW: Men: Stroke: Medal: A: J James (11) 70. B: J Chitty (18) 67. A Scr: J Fuchs 73. Stroke White: C: T Wasserman (21) 67. Gold: R Cato (35) 86. Medal Dec: White: C: D Garrard (20) 76. Women: Stroke: S Goldschmidt (27) 80.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: R Butcher (12) 42. B: R Granger (14) 44. C: D Gleeson (20) 44. D: N Pugh (31) 38. A Scr: R Easterbrook 35. Women: R Devi (7) 37.

   PALM BEACH: Men: Stroke Medal: White: A: C Setmour (8) 60. A Scr: O Hugill 66. B: J McLean (19) 59. B Scr: I Thom 78. Women: Stableford: 2B Agg: R Berczelly (33) E Moore (25) 58.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: E Truscott (10) 43. B: M Heffernan (13) 44. C: C Sheppard (19) 41 cb. A Scr: L Mordey 38.

   PENRITH: Men: Stroke: Medal: A: J Moosbichler (12) 67. A Scr: J Gadd 70. B: R Morrison (17) 68. B Scr: J Mimosa 82. C: T Irvine (28) 67. C Scr: H Chambers 90.

   PYMBLE: Men: Stroke: A: P Foate (3) 67 cb. B: P O'Brien (14) 65. C: B Nighjoy Wong (21) 70. Scr: H Waddington 68. Women: R Jackson (8) 73.

   RANDWICK: Men: Stroke: Medal: A: M McNamee (10) J Todd (8) 55 to playoff. B: M Feehan (17) 53. B Scr: M Feehan 70. C: J Gellin (19) 56. C Scr: S Murray 75 cb. Jnr: Medal J Todd (8) 55. Men: Hole in one: T Barrett at 6th, Z Wilson at 11th.

   RICHMOND: Medley: Stableford 2B: Black: A: M Madgwick (16) G Beetson (10) 48. B: M Hayes (25) R Kramer (22) 50 cb. A Scr: T McMillen N Ball 40. A: G Letters (10) 39 cb. B: A Ventura (15) 41. C: M Hayes (25) 43.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stroke Medal: Gangurru: Black: Div 1: M Gili (12) 69. Div 2: D O'Neill (18) 66. Div 3: M Towner (27) 64. Stableford: Bungool: Div 1: G Kelly (7) 41. Div 2: J Rozehnal (18) 38. Div 3: G Baca (22) 35.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Medal: A: B Butler (13) 63 cb. B: D Leahy (18) 62. C: J Dainton (22) 60. A Scr: G Gibbons 72. Stroke Medal: Green: J Byrne (22) 64. Stableford White: M Gatt (22) 42.

   ROSNAY: Men: Stroke: Medal: A Scr: M Woodhouse 73. A: P McDermid (11) 66 cb. B Scr: D Wood 78 cb. B: C Hoy (13) 63. C Scr: J Zoppellaro 84. C: M Sutters (33) 61. Women: Div 1: V Lam (13) 77. Div 2: S Tuiono (27) 76.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stroke Championship: Black: A: S Martin (11) 70. A Scr: H Halley 79. Hole in one: P Dalton at 3rd. Stableford White: B: W Martin (14) 38. C: T Haymet (20) 40. Women: Stableford: Championship: A Morris (18) 34. Centenary: S McLeland (28) 37.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Medal: A: R Taylor (12) 63 cb. B: V Poniewierka (20) 62.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: W Barber (10) 67. A Scr: M Madan 75. B: P Wright (15) 63. B Scr: J Dib 84. C: B Maike (21) 69. C Scr: P Tyne 91. D: J Hogan (29) 69. D Scr: M Tonkin 98.

   SEFTON: Men: Stroke: Medal: A: D Quain (9) 51. B: R Gilzean (14) 53.

   SHELL COVE: Stableford: A: T Glover (5) 40. C Farnham (10) 40. B: M Carmichael (40) 38. C: M Phelps (18) 45. Scr: A Brunero 41. Women: S Ryan (18) 39.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B multi: A: J O'brien (9) 42 cb. B: R Stojovski (16) 42. C: A Peter (30) 44. Women: Div 1: M Mather (18) 40. Div 2: J Duffy (34) 38. Medley: 2B multi: B Cummins (23) J Cummins (41) 76. Men: R Falzon (25) A Waterson (11) 83.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Medal A: I Asbury (2) 68. B: K Muller (16) 65. C: G Schirato (27) 67. Div 1: D Knoll (20) 70. A Scr: N Whiteman (1) 72.

   SPRINGWOOD: Men: Stroke: Medal: A: T Hobson (11) 68. B: D Beckett (16) 68. C: R Wiseman (21) 70. Women: Stableford: A Gibbons (35) 43.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: M Rodriguez (14) M Ripoll (8) 50 cb. 2B Scr: W Wang M Hruby 41. A: E Berchowitz (10) 38 cb. B: G Castanos (13) 41. C: J Serhan Jnr (26) 41. A Scr: R Su'a-Walker 37. Stableford: 2B: Gold: J Trye (10) M Hai-Ta (28) 45. M Hai-Ta (28) 40. Women: S Lom (23) 37.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: M Wilson (33) 37. Men: Stroke: Medal A: N Anning Oatlands (4) 67 cb. A Scr: T Ostler 71. B: W Abian (15) 67. B Scr: R Mendoza 82. C: K Spoelder (20) 70. C Scr: I Waterson 92 cb.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Medal: D Wilson (16) 56. A: S Twomey (6) 62 cb. B: D Wilson (16) 56. C: S Choi (21) 61. A Scr: C Delaney 66. Medley: Stableford: Y Son (9) 36.

   TALLWOODS: Men: Stroke: A: M Panada (12) 66. B: D Clarke (14) 70. C: J Sands (20) 64. Women: Div 1: A Burns (19) 72. Div 2: G Livingstone (24) 74.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: S Cox (10) 38 cb. B: B Morris (17) 44. C: R Miller (23) 39 cb. A Scr: Z Mullins 40.

   THE COAST: Men: Stroke White: A/Medal: K Hindle (9) 66. A Scr: L Adams 71. B: T Moutzouris (17) M Stewart (14) 68. B Scr: M Stewart 82. C/Medal: D Stephens (17) 62. C Scr: D Stephens 87. C: D Kendell (25) 79. Women: Stableford: A Carter (28) 39.

   THE LAKES: Medley: Stroke: Black: J Fearns (7) 71. Stroke: J Gilles (15) 66. Stroke White: M Hing (25) 65. Black: A Katholos 72.

   TOUKLEY: Men: Stroke: Medal Jan: A: K Phillips (11) 70. A Scr: D Papadatos 68. B: B Bryant (16) 66. B Scr: B Bryant 82. C: G Murphy (23) 70 cb. Scr: C Sheppard 92. Women: Stableford: K Pitcher (28) 44.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: P Kastelan (13) 43. A: M Hogan (12) 40. A Scr: M Pearce 37. B: P Kastelan (13) 43. B Scr: S Iskowicz 27. C: O Lim (23) 43. C Scr: A Ebzery 18. Women: Stableford: K McDonald (31) 34.

   WAKEHURST: Men: Stroke: Medal: A: A Seeto (8) 70 cb. A Scr: A Brown 73. B: D Byun (18) 67. B Scr: D Byun 85 cb. C: M ROCES (34) 67. C Scr: P Monson 91. Women: H Garvey (10) 75.

   WALLACIA: Men: Stroke: A: P Low (8) 68. A Scr: C Holmes 70. B: B Hegarty (16) 66. B Scr: M Sheen 83. C: D Firth (23) 64. C Scr: N Hoppe 85.

   WARRINGAH: Mxd: Stroke: Medal A: J Nicholson (13) 66. B: P Troy (17) 65. C: J Brown (21) 70. D: B Leech (30) 69. Scr: C Macmillan (3) 73. Stableford White: L Trompp (33) 35 cb. Medley: Medal Dec: B: P Troy (18) 64.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: J Turner (14) 39. Scr: B Djura 32. Women: S West (25) 37 cb. Medley: 2B: D Cameron (9) J Cameron (18) 47.

   WINDSOR: Men: Stroke Medal: Black: A: M Whitmore (8) 67 cb. A Scr: C Brown 73. B: J Muscatt (21) 69 cb. B Scr: K Johnson 85. C: A Graham (26) 70 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke: A: A Foden (10) T Golding (11) 68 to playoff. A Scr: D De Traubenberg 73 cb. B: A Cucca (15) 66. B Scr: A Cucca 81. C: L Rollings (23) 61. C Scr: L Rollings 84. Hole in one: P McColl at 4th.

   WYONG: Stroke: A/Medal: G King (12) 64. B: J Madigan (15) 67. C: B Mckelvey (19) 65.

20 November 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: K Mcgreavey (20) A Buchan (36) 79. 2B Scr: J Warren D Tindall 62. A: N Warren (7) 40. B: H Sewalt (18) ... more
NSW Golf