NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford A: C Raftery 40 D Blacklock 38 D Gurieff 38 B Wade 37. B: A Gutierrez 39 P Sukhumparnich 39 S Calvert 37 D Collins 37. C: K Smith 40 C Tully 39 S Logue 38 D Parker 37. NTP: S Calvert (3rd) S Thearle (5th) T Marion (11th) D Taylor (17th). Women: J Whittaker 40 J Warden 34.

NSW

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: M Hardy (23) J King (9) 54. Div 1 Scr: K Shepherd R Madden 40. A: G Richards (11) 43. B: R Jensen (15) 46. C: M Hardy (23) 48. Women: Stableford: G Hiebler (31) 38.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: S Yang (16) Z He (22) 50. A: T Summerson (12) 43. B: A Janiszewski (18) 42 cb. C: I Munns (20) 40. Scr: D Morgan 37.

   AVONDALE: Men: Stableford Black: A: W Leamon (13) 38. A Scr: C Wittenberg Snr 31. B: W James (16) 36. C: B Engeman (32) 30.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: T McIntyre (11) 39. B: R Williams (15) 42 cb. Stableford: C: T McCarthy (27) 43.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: R Yong (24) R Phelps (14) 47. 2B Scr: S Hon I Choi 38. A: A Coull (4) 41. B: R Phelps (14) 37 cb. C: P Turnbull (19) 40.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: B: J Veiga (14) 42. C: V Saanchez (29) 42. Hole in one: M Williams at 13th. Stableford: A: G Marshall (12) 39. Women: Stroke: Ambrose: C Meredith B Clucas (11.25) 54.75.

   BAYVIEW: Men: Stableford Scr: Black: R Lowenthal 32. A: M Deitz (12) 41. R Tuckett (10) 41. B: R Titley (19) 44. M Alfonso (16) 40. C: G Tremlett (36) 43. R Murphy (20) 39. 2B: B Cohen (27) 50. G Tremlett (36) 50. Women: Stableford: A Gluckman (15) 39. C Mcleod (14) 35.

   BELMONT: Men: Stableford: A: K Tytherleigh 40. B: R Catlow 42. C: J Lana 41.

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: L Sharp (8) 38. B: R Gammage (19) 36. C: I Webster (25) 41.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: E Koukos (5) 41 cb. A: N Smith (9) 41. B: P Mcinnes (16) 40. C: G Blatchford (27) 39. A Scr: S Coghlan 33 cb. Men: Hole in one: D Walker at 4th.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: F Fritz (27) J Roditis (20) 49. A: L Zahra (12) 41. B: M Partlin (16) 40. C: J Frew (22) 43. Scr: W Matthews 33. Gold Medal: A: L Zahra (12) 41. B: M Partlin (16) 40. C: J Frew (22) 42. Women: A Ng (24) 38.

   BLACKHEATH: Medley: Stableford: S Stephens (16) 46. G Mullane (16) 42. Stroke Foursome C'ship: Black: B Simpson (18) J Simpson (18) 131.

   BONDI: Men: Par: 2B: G Rice (22) R Jensen (18) 8 up. M Jordan (11) 5 up.

   BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: P Comninos (5) 42. B: M Griffiths (13) 41. C: A Gourney (29) 40. D: P Heaney (34) 30. A Scr: A Bautista 40.

   BONVILLE: Medley: Stableford: T Schoeffel (8) 41 cb.

   BOTANY: Men: Stableford: P Woodruff (7) 42. Scr: S Kearney 37.

   BOWRAL: Men: Stroke: G Blanchard (27) 68 cb. Women: M Horwitz (21) 74.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B multi: P Strachan (15) I Surya (14) 93. S McGuiness (26) 45. Women: V Ball (27) 40.

   BRIGHTON LAKES: Par: A: M Medway (12) 4 up. B: G Lawther (19) 5 up. C: D Lee (25) 4 up.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B multi: White: Div 1: K Connell (14) M Romberg (7) 89. Div 2: K Chan (12) S Mungkung (16) 87. Div 1 Scr: A Belkus T Dunkin 53. A: R Connell (9) 41. B: K Connell (14) 41. C: B Campbell (20) 41. D: M Holloway (23) 41.

   CAMDEN: Men: Par 2B: Black: C Hargraves (16) G Matheson (2) 11 up cb. 2B Scr: B Watkins A Brennan 5 up. A: R Stomber (10) 5 up. A Scr: M Bell 1 up. B: C Hargraves (16) 5 up cb. B Scr: R Minns 7 down. C: A Smart (25) 6 up cb. C Scr: G Cook 11 down cb. Women: Par: Div 1: M Ross (14) 1 up. Div 1 Scr: K Hunt 6 down. Div 2: M Poulton (23) 4 up. Div 2 Scr: J Power 13 down. Div 3: A Wilson (32) 3 up. Div 3 Scr: B Johnston 14 down.

   CAMMERAY: Men: Stableford: A: T Firkin (11) 40. B: P Hunter (15) 43. C: D Harwood (32) 49. Stroke: Matchplay: C Leadle bt J Webster 2-1. P Cummings bt A Carnegie 19th. Women: Stableford: M Johnstone (16) 34.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: R Hawes (20) G Ellis (21) 51. A: R Sage (11) 38 cb. B: A Batcheldore (17) 41. C: D Hughes (24) 43. A Scr: A Anderson 33. B Scr: G Pestridge 26. C Scr: G Ellis 21.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: C Farinola (22) I Yan (15) 51. 2B Scr: J Lind M Ebsworth 38. A: R Cox (12) 41 cb. B: D Kim (13) 45. C: T Choi (21) 41.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: B Rogers (27) I Rogers (22) 48. A: D Gentle (5) 41. B: A Johnstone (13) 39 cb. C: B Rees (21) 38 cb. C Wright (10) P Butson (15) 47. A: J Barbara (8) 40 cb. B: K Dawes (17) 40. C: W Zubrycki (24) 38. 2B Scr: T Smith B Lambert 41.

   CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: G Parker (17) 46. B: A Zids (31) 42. Women: Stableford: K Morris (35) 42.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B multi: A: S Rawlins (19) C McRory (17) 87. A Scr: J Greathead P Barker 48 cb. A: M Kay (10) 42. B: C McRory (17) 47. C: C Banks (32) 41.

   CONCORD: Men: Stableford 4B Classic qlfrs: White: A Lawrenson (18) P Meldrum (27) 46. 4B Scr: G Weilson K Brewer 37. Gold: P Coyne (36) 28.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: C Balding (36) D Allison (22) 49. Men: A: B Storer (9) 40. B: W Brouggy (18) 38. C: C Balding (36) 41. A Scr: C Rae 35. Women: J Atchison (15) 33 cb.

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B: G Robinson (35) R Drummond (27) 48. A Scr: D Vankampen 36. A: B Simpson (9) 40. B: P Conlon (14) 40. C: R Drummond (27) 41. Hole in one: I Buxton at 15th.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B Agg: D Smith (20) J McConnell (18) 82. 2B Scr: M Smith A West 61. Div 1: P Lambert Snr (12) 40 cb. Div 2: V Versace (19) 41 cb. Div 3: R Arkins (20) 44. Div 1 Scr: D Auremi 36. Hole in one: G Cullen at 13th.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Green (16) P Whiddon (12) 48. Div 2: L Haumono (16) L Taufa (21) 48. A: L Haumono (16) 43. B: D Darcy (18) 40.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: P Muir (11) 42. B: B Win (18) 42. C: M Goold (24) 38. D: I Fraser (28) 41. A Scr: C Hicks 34.

   ELANORA: Men: Stableford: A: M Sloss (11) 38 cb. B: T Winder (14) 40. C: J Mathers (29) 43. A Scr: K Donohoe 32.

   EVERGLADES: Men: Par Black: A: M DeCressac (12) 5 up. B: P Wilkinson (13) 8 up. C: J Bowyer (21) 5 up. A Scr: B James (3) 1 down. 2B: J Andrew (16) B Russ (17) 14 up.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: W Dormor (5) 40. A Scr: M Jackson 37. B: L McDonald (22) 40 cb. B Scr: C Roberts 25.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: C Ferguson (21) D Jones (23) 80 cb. 2B Scr: P Bradley M Rajca 60 cb. A: K Booth (5) 39 cb. B: G Frost (18) 44. C: M Riley (25) 44.

   GIBRALTAR: Medley: Stroke: Ambrose: G Falconer A Bray T White M Hreszczuk (4.25) 47.75 cb.

   GLENMORE: Stableford: 2B multi: P Clarey (21) J Csosz (13) 95. Div 1: W Hoven (9) 41. Div 1 Scr: S Zingle 33. Div 2: P Clarey (21) 46. Div 2 Scr: R Cassin 24.

   GORDON: Men: Stableford: A: M Kang (11) 42 cb. B: G Hill (15) 40. C: S Nixon (29) 42. 2B: W Robertson (15) 48. S Sinclair (20) 48.

   GOSFORD: Men: Stableford: Team Agg: B Winterswijk (14) W Gray (25) M Carroll (5) R Millers (20) 92. K Kirwood (18) 43. Stroke: M Carroll 34.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: M Chapman (Hunter Valley) (11) 41. B: H Campiao (31) 42. Women: White: C Hearn (22) 33.

   HAWKS NEST: Men: Stableford: 2B: P Ibbetson J Rutter 46 cb. Hcp: A: B Peters (10) 40 cb. B: A Reynolds (16) 40. C: S Burgess (23) 41.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: 2B: A Sweeney (6) L Sweeney (20) 47. A: P Bracken (9) 41. B: R Haines (23) 39 cb. Hole in one: B Garske at 16th.

   HORIZONS: Mxd: Stableford: 4B Agg: S Meehan (15) C More (9) D Page (20) D Atkinson (21) 118. Men: Stableford White: A: C More (9) 42. B: D Page (20) 40. Women: Stableford: D Atkinson (21) 36 cb.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: M Kumjew (12) 41. Stableford: B: T Reilly (19) 45. C: S Canty (20) 44. Women: K Wagner (28) 37.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: T Rodriguez (11) 43. B: S Townsend (18) 40. C: M Burton (20) 40. D: K Hales (32) 36. Women: M Tarrant (17) 36.

   KAREELA: Women: Stableford: T Arnold (20) 39. Men: Stroke: A: C Hubbard (9) 61 cb. B: S Brown (18) 60. C: P Matthews (25) 59 cb. A Scr: K Thornley 68. B Scr: M Prior 75. C Scr: D Lane 81.

   KILLARA: Men: Stableford White: A: P Neilsen (14) 43. B: M Sulman (17) 39. C: N Wyles (36) 40. A Scr: J Mare 32.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: A: E Rossen (30) S Lebovic (28) 52. A Scr: D Gallagher A Honeysett 39. E Rossen (30) 44. A Scr: D Gallagher 37.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: C Adams (17) 40. B: A Leete (23) 40. Women: Stableford: A Robards (31) 35.

   LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: B Washbourne (14) J Pecorella (18) 77. B Dixon (10) 41. J Pecorella (18) 43. A Leak (22) 39. 2B Scr: I Da Silva C Dowling 66. Women: 2B Agg: L Matthew (13) J O'brien (14) 73. J Mathison (25) 36 cb.

   LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B Agg: W Belgre (7) P Doherty (7) 79. W Belgre (7) 42.

   LEONAY: Men: Stroke Medal: White: A: B Grant (12) 60. A Scr: L Cupples 69. B: B Bennett (15) 61. B Scr: B Bennett 76. C: K Robinson (20) 60. C Scr: T Forbes 80 cb. D: H Schneider (24) 62. D Scr: H Schneider 86.

   LEURA: Medley: Stableford: 2B: B Hull (32) L Bednarski (25) 49. S Wilson (21) 42. Scr: P Eastment 78.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: A: A Naaman (3) 41. B: G Thompson (17) 37. C: X Hinton (28) 42. 2B multi: A Naaman (3) N Naaman (10) 78.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: B Watson (1) 44. B: L Bates (15) 40. C: T Warhurst (23) 45. Women: E Coldham (23) 37.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B Agg: White: A: G McCracken (11) A McCracken (18) 82. A Scr: B Ellam C Burgon 79. A: G Nguyen (6) 43. A Scr: B Ellam 40. B: G Lowery (19) 43. B Scr: B Knipler 28. C: P Duroux (21) 41. C Scr: L Tsen 17. Women: Stableford: Div 1: C Coates (2) 37. Div 2: C Wynne (32) 40.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: B Oliver (11) 42. B: K Crichton (17) 44. C: M Gorman (31) 40.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: A Kelly (3) R Braithwaite (8) 49. Men: Stableford Black: A: A Kelly (3) 43. B: F Zammit (14) 39. C: P Occhiuto (32) 38 cb. A Scr: L Park 39. Women: Stableford: A Cummings (18) 38.

   MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Par White: Div 1: B Taylor (17) 4 up. Div 2: C Moran (21) 4 up cb.

   MANLY: Men: Stableford: A: K Chester (13) 46. B: D Campbell (18) 39 cb. C: S Thurlow (26) 45. A Scr: P Thomas 34. 2B: K Chester (13) N Gardon (20) 54 cb. Women: J Williams (18) 34.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: I Kennedy (15) P Helm (15) 77. 2B Scr: J Anania I Elliott 60. U Berzins (17) 42. Scr: H Salmon 34 cb.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: L Natale (10) B Smith (3) 87. A: B Smith (3) 46. B: J Mahon (15) 43. C: J Webb (22) 43. Salver: B Smith 43. Women: Par: Div 1: K McDonald (17) 2 up. Div 2: A Perry (36) 2 up.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: A Sekulic (13) 47. B: D Patterson (19) 43 cb. C: P Hegarty (23) 44. Scr: M Judge 38 cb. 2B: J Polfanders (25) P Bloomfield (18) 52.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: P Hickman (5) J Sacco (14) 50. 2B Scr: D Brown S Patel 39. A: A Farrar (10) 40 cb. B: J Sacco (14) 42. C: J Ryan (20) 45. Stableford White: L Retford (17) 36.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: W Boys (7) 41. B: J Brown (14) 41. C: S O'Brien (32) 40. Scr: S Johnson 35. Women: Stableford: L Child (11) 34.

   MORISSET: Men: Stableford White: A: B McNay (7) 39. B: T Marcellino (16) 40. C: B Gammie (20) 40. Team: A Mularczyk (29) 126. J Wilcock (10) 126. C Butt (21) 126. W Nichols (15) 126.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: W Rhodes (11) 39. B: B Mcmahon (15) 39. C: K Weekes (22) 40. Women: L Carlin (28) 37.

   MT BROUGHTON: Mxd: Par: D Hegarty (14) 6 up.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: J Corbett (18) D Pallier (13) 51 cb. A: L Van Mierlo (4) 38 cb. B: J Corbett (18) 44. C: J Shimmer (21) 44. A res: M Manevski (7) 44. C res: J Vigenser (30) 41. Hole in one: D Willson at 6th.

   NORTH RYDE: Men: Stroke: A Scr: M Gordon 69. A: G Smith (12) 64. B: I Ray (14) 62. C: T Pickrell (21) 63 cb. D: P Mead (32) 63. President's Trophy: L Haddock (15) 57.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford 2B: White: M Barnes (17) S Dengate (19) 48. Women: Stableford: K Brien (27) 40. Men: Stableford White: M Barnes (17) 39.

   NORTHBRIDGE: Mxd: Stroke Canadian Foursome: White: T Sweeney A LLoyd 55.5. A Scr: L Walker K Underwood 64. Men: Hole in one: P Banbury

   NOWRA: Men: Stableford: A: D Mulvihill (9) 39 cb. B: M Graham (14) 40. C: G Bridge (25) 43.

   NSW: Men: Stroke: R Tasker (11) 70. A Scr: A Grzetic 78 cb. Stroke White: J Ryan (27) 69. Gold: J Harvey (35) 75. Stroke: Cup: A: D Shannon (9) 222. B: J Chitty (16) 212. Women: Stableford: M McCarthy (15) 35.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: D Yu (5) 42. B: P Madden (16) 44. C: J Lim (19) 41. D: B Mallon (30) 41. A Scr: S Porter 35. Women: R Peet (36) 39.

   ORCHARD HILLS: Medley: Stableford: J Thomas (17) 44.

   PALM BEACH: Men: Stableford White: K Neilsen (10) 41 cb. A Scr: S Misdale 33. Women: Stableford: Team: R Berczelly (33) N Kadwell (23) G Flynn-Pye (34) E Moore (25) 71.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: M Grogan (10) 44. B: G Peterson (17) 42. C: D Andrews (20) 41. A Scr: G Ormeachea 35 cb.

   PENRITH: Men: Stableford Split Six: White: D Agius-gilibert (28) M Russo (25) S Mood (Glenmore 14) B Harris (12) 91. M Finnimore M Bourke P Morris G Mccall 77. D Hughes (+1) 42. J Obrien (15) 40. G Lemon (27) 37.

   PYMBLE: Men: Stableford: J McGuiness (10) G Rees (26) 48. Scr: G Mangelsdorf A Hawtree 42. A: G Mangelsdorf (3) 43. J Dunlop (16) 42. P Weaver (19) 40. Women: L Dickinson (9) 41.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: T Ryan (17) S Murray (16) 78. A: S Pilbeam (12) 39 cb. B: T Ryan (17) 40. C: A Durante (21) 40. Scr: M Stieger 38.

   RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: I Davies (5) 41 cb. B: G Bonham (15) 42. C: C Handley (20) 41. 2B Agg: A: S Ashenden (4) G Bonham (15) 81. B: M Crotty (21) M Ironside (12) 76. Scr: R Reynolds I Davies 68.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: Div 1: D McAuley (10) 36. Div 2: C Downie (14) 39. Div 3: H Hattingh (19) 45. Bungool: Div 1: E Aravanis (3) 38. Div 2: J Rozehnal (17) 39. Div 3: G Baca (22) 45.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: K Seeto (25) M Thomas (20) 77. 2B Scr: R Stewart M Jewell 53. A: B Davis (12) 38 cb. B: S Balis (17) 45. C: L Quilter (22) 44. Stableford Green: J Byrne (21) 37.

   ROSNAY: Medley: Stableford: 2B Agg: P Locke (23) D Aaron (10) 87. Men: 2B Scr: M Woodhouse C Hagarty 65. Div 1: T Earl (10) 42. Div 2: P Locke (23) 46.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: H Halley (3) 41. B: M Sinclair (13) 38. C: A Mueller (25) 39. Women: Stableford: J Hunter (21) 39. Centenary: S Meares (37) 40.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: A: W Barber (9) 40. B: J Hall (16) 42. C: K Daly (22) 39. D: G Tessier (25) 40. A Scr: C McGowan 34. 2B: Div 1: S Ross A Paris 47. Div 2: K Daly D McClean 48.

   SEFTON: Men: Stroke: Ambrose: W Edworthy (8) D Quain (8) 47.

   SHELL COVE: Stableford: S Wason (16) 41. Scr: D Strong 35. Stableford Black: A: T Persson (6) 40. P Field (10) 42. B: S Hile (13) 39 cb. C: D Spender (21) 42. Women: Stableford: A Wadey (25) 42. Stableford Scr: Black: A Brunero 40.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: Team: T Howard (22) S Mclaren (25) P Robinson (27) N Smith (25) 92. Men: S Reid (19) I Johnson (19) N Horsley (21) J Callinan (32) 94. A: M Watson (10) 41. B: C Bright (14) 40 cb. C: J Callinan (32) 42. Women: Div 1: S Smith (21) 41. Div 2: W Rogers (32) 39.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: D Lamb (9) 38. B: B Sharpe (16) 44. C: G Askew (21) 41. Div 1: V Tanner (21) 36. A Scr: M Johnson 36.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: D Wilson (8) 38 cb. B: S Kobryn (17) 39 cb. C: J Drew (35) 43. A Scr: T Egan 34. Women: J MacAdam (29) 38 cb.

   ST MICHAELS: Men: Stroke Matchplay: White: Div 1: G Castanos bt C Trivas 4-3. Div 2: G Fletcher bt A Sotiri 1up. Medley: Stableford 2B: D Standfield (36) D Baso (16) 49. 2B Scr: A Micallef S Mchugh 43. Men: A: D Watson (12) 39. B: C Langford (16) 39. C: N Gelber (21) 43. A Scr: A Micallef 38. Women: Stableford: M Cerkesas (15) 30. Jnr: Stableford White: A Radevski (17) 38. Medley: 2B: Gold: B Higgins (36) T McMinn (25) 46. Men: Gold: B Higgins (36) 34 cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: A: S Donlan (8) R Hope (9) 87. B: R Sharma (9) V Sharma (7) 83. A Scr: R Attwood N Anning Oatlands 70. A: S Donlan (8) 44. B: J Fernandez (12) 42. C: A Dargan (22) 44.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Hwang (16) D Lee (20) 48 cb. Scr: P Berg J Roper 40 cb. J Pilotto (16) 43.

   TERREY HILLS: Men: Stroke: A Scr: A Gelonesi 79. B: T Kim (16) 72. C: K Wyld (28) 72.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Silver Medal: A: T Shaw (13) 72 cb. B: M Lawless (17) 69. C: G Phillips (23) 67. A Scr: Z Mullins 74.

   THE COAST: Men: Stableford 2B multi: White: R Russell (30) I Cullen (15) 88. D Reynolds (25) 43 cb. A Scr: S Johnson 35. Jnr: C Garlick (6) 40. Women: Stroke: A Porter (25) 75. S Britton (22) 77.

   THE LAKES: Medley: Stableford: A Staab (33) 42.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: C Wood (16) M Lloyd (24) 52. 4B Scr: P Joseph R Hogan 40. A: R Keyes (10) 41. B: P Weekes (14) 40 cb. C: H Croswell (27) 45. Women: T Lonergan (8) 38.

   TUNCURRY: Women: Stableford: C Buderus (25) 35. Men: A: J Peterson (13) 39 cb. B: V Feast (20) 40.

   TWIN CREEKS: Men: Stroke Medal Jan: Black: A: C Bonovas (9) 68. A Scr: M Pearce 71. B: G Stephenson (13) 64. B Scr: S Iskowicz 87 cb. C: P Bentivoglio (28) 70. C Scr: P Blunt 93. Women: Green: S Han (20) 74.

   WAKEHURST: Men: Stableford White: A: J Sewell (8) 40. A Scr: S Holland 34. B: C Whiting (15) 37 cb. B Scr: S Spinks 24. C: M Calder (34) 43. C Scr: M Coben 18 cb. 4B: S Holland S Tait 38. Women: Stableford: M Ahern (19) 34.

   WALLACIA: Mxd: Stableford: 2BWB: E Adams (20) J Vidigal (6) 31. Men: Stableford 2B: White: D Klein (13) P Hubble (25) 53. 2B Scr: S Murphy L Cremona 41. A: S Murphy (8) 46. B: S Dawson (16) 44. C: T Validakis (22) 44. Women: Stableford: E Adams (20) 35.

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: 2B: P Marotta (19) T Aarts (21) 50. A: M Cuzzilla (12) 42. B: D Studdert (15) 41. C: K Davis (22) 44 cb. D: P Greenow (36) 41. Scr: M Patison 40.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal Jan: A: F Boyd (8) 68. A Scr: D Kelly 76 cb. B: M Mashal (15) 63 cb. B Scr: C Ritchie 77. C: J Taylor (33) 67. C Scr: S Jansen 91. Women: B Herron (17) 77.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B Agg: Black: S Barbera (26) M Robertson (2) 77. 4B Scr: C Ellings D Miller 40. Stableford: A: M Mackie (11) 42. B: M Gilson (19) 43. C: B Wallace (24) 39 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Par 2B: White: B Gould (23) K Moss (34) 16 up. Div 1: P Robinson (14) 3 up cb. Div 2: M Caldwell (21) 5 up. Div 3: K Moss (34) 8 up.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: R Dewar (10) 41 cb. B: J Douglas (18) 43. C: R Smith (25) 39 cb. A Scr: M Rugless 35.

   WYONG: Men: Stableford White: A: K Vaughan (12) 41 cb. B: K Fergusoin (13) 40 cb. C: S McLellan (19) 39 cb. A Scr: B Goldsworthy 35. Stableford: 2B: B Ayres (21) K Ferguson (13) 47 cb.

17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
NSW Golf