NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Men: Stroke: Medal: A: M Post (6) 65. A Scr: J Warren 66. B: P Hanley (13) 63. B Scr: R McNeill 80. C: D Hore (19) 64. C Scr: R Moolhuyzen 85. Hole in one: M Jason at 6th. Jnr: Stroke: Medal: M Jason (11) 75. Women: M Shay (26) 72.

   ASQUITH: Men: Stroke: Medal: A: R Paillas (5) 63. A Scr: I Malcolm 71. B: A Robinson (17) 63. B Scr: S Mangnall 78. C: G Barton (21) 66. C Scr: P Finch 87 cb. Jnr: M Hopkins (18) 69.

   AVALON: Women: Stableford: 2B: L Zalitis (22) J Raine (20) 43.

   AVONDALE: Men: Stroke: I Skinner (8) 69. D Moffatt (19) 69. M Van Der Saag (25) 71.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal: A: L Harrison (8) 66 cb. A Scr: M Broadhurst 73. B: P Hobsbawn (19) 63 cb. C: P Ross (23) 62.

   BANKSTOWN: Medley: Stroke Black: A: J Knoflack (5) 70 cb. B: J Finn (14) 68. C: T Colella (33) 69. 2B: M Sheekey (8) M Rosenfeld (12) 60. 2B Scr: G Wood S Luke 70.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stroke: Medal: A: J Nikifiridis (6) 58. A Scr: N Katholos 59. B: E Osman (16) 58. C: R Redden (27) 60. B Scr: D Hughes 72. C Scr: E Yates 80.

   BARNWELL PARK: Men: Stroke: Medal: A: K Dodd (5) 56. B: K Kosmatos (Concord 17) 53. C: V Saanchez (28) 55. A Scr: S Laws 65. B Scr: R Ryan 67. C Scr: E Ciciriello 76. Women: Div 1: A Wongnin (20) 66. Div 2: C Yum (29) 68.

   BAYVIEW: Men: Stroke Medal: Black: A Scr: R Lowenthal 70. B Scr: G Mankey 80. C Scr: N Roberts 87. A: B Skelton (9) 67. P Clarke (2) 68. B: C Dorrington (16) 66. D Matulin (18) 66. C: P Skene (24) 65. N Roberts (21) 66. Women: Stroke: Div 1: C Jacobs (14) 69. Div 2: B Jenkinson (29) 73. Div 3: S Kercher (32) 79.

   BERMAGUI: Men: Stroke: Medal A/Medal: J Hearne (+1) 68. A: D Nash (13) 70. B: W Lalao (17) 69. C: B Tyson (25) 73. Women: Stableford: D Flavell (28) 36.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal: A: M Millar (9) 66. A Scr: S Coghlan 72 cb. B: C Pearson (17) 63. B Scr: A Oates 83. C: J Solomons (26) 69. C Scr: D Loy 92. Medal Jan: A: R Moses (7) 68. C: T Bowring (29) 70. Women: P Wilson (16) 74.

   BEXLEY: Men: Stroke: Medal: A: J Atanasovski (12) 56. B: D Marriner (13) 56. C: A Winter (29) 57. Scr: J Guan 63. Women: Stableford: C Reilly (23) 33.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: K Tatton (24) 31.

   BONDI: Men: Stableford: J Sullivan (17) 41.

   BONNIE DOON: Men: Stroke Medal: Black: A: A Williams (10) 65. B: B Timlin (15) 64 cb. C: G Kainer (23) 61. A Scr: W Oates 70. Stableford Gold: D: H Grunstein (32) 44. Stroke Medal of Medallists: Black: A: G Latouf (8) 66.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: C Lang (7) T Schoeffel (7) 86. P Maunder (9) 44.

   BOTANY: Men: Stroke: Medal: A: G Longbottom (8) 63. A Scr: S Kearney 69. B: R Turner (17) 63 cb. C: P Vassallo (23) 65.

   BOWRAL: Men: Medal A: D Burgess (13) 67. B: P Timores (18) 69. C: W Ryan (24) 66. Women: Stroke: J Scott (21) 79 cb.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B: T Gibson (13) J Gibson (30) 45. A: T Chase (17) 38. B: N Carey-Berryman (33) 38.

   BRIGHTON LAKES: Stroke Black: A: D Weigand (9) 63. B: G Wilson (19) 68. C: N McBride (22) 66. A Scr: G Langby 69. B Scr: S Mason 83. C Scr: L Blake 93. Women: Stroke: T McClean (22) 74. Stroke MM: Black: A Crew (10) 67.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal: A: J Malkus (7) 69. A Scr: A Marsh 74. B: B Phanthavong (11) 68. B Scr: G Khalil 80. C: J Casey (16) 71 cb. C Scr: N Sornvichai 84. D: B Bissett (24) 71 cb. D Scr: P Seamons 90. Div 1: L Samuels (25) 65. Scr: E Kursa 95.

   CAMDEN: Men: Stroke Medal: Black: A: S Bate (7) 66 cb. A Scr: D Meldrum 71. B: J Ward (16) 65. B Scr: W Healey 79. C: G Campbell (22) 65. C Scr: C Dengate 85. Women: Stroke: Div 1: S Marsh (14) 74. Div 1 Scr: J Matheson 90. Div 2: K De Cean (24) 72. Div 2 Scr: P Gleeson 94. Div 3: L Myers (34) 74. Div 3 Scr: B Johnston 103.

   CAMMERAY: Men: Stroke: A/Medal: P Dixon (12) 59. B: V Lloyd (16) 62 cb. C: J Jobson (21) 61. Women: K Scott (20) 67.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Medal: Black: A: G Dalzell (8) 65. B: A Davis (14) 66. C: C Garrad (28) 68 cb. A Scr: G Evans 69. B Scr: B Pollock 82. C Scr: D Gattenhof 91 cb.

   CARNARVON: Men: Stroke: 2B: M Lee (17) M Lee (15) 59. 2B Scr: J Lind S Moylan 71 cb. Medal: A: D Kim (12) J Choi (12) 66 to playoff. A Scr: A D'Ortona 77 cb. B: G Rosman (14) 66 cb. B Scr: B Threlfo 81. C: R Madgwick (23) 70. C Scr: J Choi 92 cb. Medal Jan: A: M Mcglynn (11) 75.

   CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: D Chu (7) 69. A Scr: P Idquival 73. B: J Frank (17) 72. B Scr: R Magi 87. C: A Mihalyka (32) 71 cb. C Scr: M Phelan 93. Veteran: P Weber (23) 73 cb. Men: Stableford G McGee (33) 34. Stroke PM: A: S Nati (7) 70. B: G Clarke (14) 65. C: S Dekauwe (20) 70. A Scr: J Macnaughton 72. B Scr: G Clarke 79. C Scr: S Dekauwe 90. Veteran: P Bonaccordo (15) 69. Men: Stableford M Jess (15) 32.

   CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal: A: P Thomas (14) 58. B: A Hogan (16) V Corona (19) 62. C: M Hill (25) 59. Women: E Brasch (29) 64.

   CHATSWOOD: Men: Stroke: Medal: A: L Cheung (7) 60. A Scr: L Cheung 67. B: B Barry (14) 56. B Scr: B Barry 70. C: G FLETCHER (27) 57. C Scr: S Rawlins 78. Medley: Stableford: D Brien (22) 42. Men: Stroke: Trophy: B BARRY (7) 52.

   CONCORD: Men: Stroke: Medal A: G Gaitanos (10) 71 cb. A Scr: M Norbis 71. B: B Lim (17) 71. B Scr: B Lim 88. C: I Hendry (24) 69. C Scr: P Frederiksen 91 cb.

   CROMER: Men: Stroke Gold Medal: Black: D Gray (22) 69. Medal: A: G Clugston (4) 66. B: J McIntosh (19) 69 cb. C: M Fell (22) 66. A Scr: G Clugston 70. Veteran: L Paton (26) 74.

   CRONULLA: Medal A: C Rivett (9) 67. Scr: R Beer 71. B: J Pearsall (16) 67. Scr: J Pearsall 83. C: S Robertson (24) 63. Scr: S Robertson 87. Gold Medal: L De Biasi (18) C Hunter (17) 68 to play off.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Cup: S Lee (18) bt I Giltinan (14). Medal A: P Lavercombe (12) 68 cb. A Scr: P Gow 72. B: D Roots (16) 68. B Scr: F Stevenson 85. C: K Smith (21) 64. C Scr: W Montgomery 87.

   DUNHEVED: Men: Stroke Vardon (South Creek Cup): L Park 71 J Fearnley 71. Captains Cup: J Sharkey (16)) 65. Colt: J Clarke 71. Fearnley Cup: D Hurley 82. A: A Baker (8) 68. B: J Duke (15) 68. C: G Cox (17) 67. D: J Perrin (24) 71 cb.

   EASTLAKE: Men: Stroke: Medal: A: W Lo (8) 66. B: P Donnelly (16) 65. C: D Molloy (24) 67. D: W Terry (32) 65.

   ELANORA: Men: Stableford: 4B: L Cooper (15) T Gunning (23) 50 cb. P Harris (26) 41.

   EVERGLADES: Men: Stroke: Medal: A: D Creese (10) 64. B: G Cusack (18) 65. C: M Salama (21) 62 cb. A Scr: P Botting 72. B Scr: S Winstanley 80. C Scr: M Salama 83.

   FOX HILLS: Men: Stroke: Meda: A: L Shahmatov (5) 65. A Scr: D Brabender 73. B: K Chan (16) 64. B Scr: L Saperas 82. C: V Sikwila (27) 63. C Scr: C Grundy 85. Medal Jan: A: G Sami (10) 70.

   GIBRALTAR: Men: Stroke: Medal: A: W Knapp (3) 63 cb. A Scr: A Bray 72. B: G Hartnup (17) 68 cb. B Scr: D Chandler 83. C: T Lee-Billinghurst (22) 65. C Scr: J Nicholas 91 cb. Gold Medal: C Campbell (14) 63.

   GLENMORE: Stroke: Medal: A: W Hoven (9) 67. B: A Hewson (18) 73. C: M Sloane (21) 66. A Scr: C Fox 74. Stableford: B Meyers (21) 39.

   GORDON: Men: Stroke: Medal: A: T Mills (3) 63 cb. B: J Thomson (19) 61 cb. C: T Parel (22) 62. A Scr: T Mills 66.

   GOSFORD: Men: Stroke: A: R Whyte (7) 67. B: J Gulpers (17) 63. C: P Scholberg (23) 64. B Scr: M Snelson 34.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal: A: B Mitchell (16) 69. A Scr: G Wurth 83. B: J Rigg (20) 75. B Scr: J Rigg 95. C: B Sadler (29) 72. C Scr: C Hatte 95.

   HIGHLANDS: Men: Stroke: A: S Martin (10) 67. A Scr: J Heyhorn 75. B: P Miltenyi (20) 64. B Scr: J Macdonald 85. C: P Stokes (30) 68. C Scr: B Gould 93. Women: D Carter (25) 73. Medley: Stableford: T Lobasso (19) 33.

   HORIZONS: Men: Stroke: A: N Shute (6) 70. B: M Murnane (13) 70. C: S Laut (31) 69. Women: Div 1: M Treloar (21) 74. Div 2: N Newham (35) 68.

   HURSTVILLE: Women: Stroke: Medal: A Scr: J Lisle 88. F Zajakovski (32) 68. Men: A: T Hooper (12) 65. A Scr: D Petkovski 76. B: T Reilly (18) 66 cb. B Scr: J Freedman 81. C: L Zajakovski (21) 65. C Scr: L Zajakovski 85. Hole in one: D Petkovski

   JAMBEROO: Men: Stroke: Medal: A: C Kiayias (11) 63. B: J Henry (16) 64. C: K O'Rourke (22) 61. D: J Corr (31) 67. Women: M Cook (22) 67.

   KAREELA: Men: Stroke: Medal: A: G Reid (3) 62 cb. B: S Evans (19) 55. C: D Langford (27) 59. A Scr: D Boyle 69. B Scr: G Brandley 74 cb. C Scr: J Lawes 84 cb.

   KILLARA: Men: Stroke: 4B: C Hargraves (27) S Perkins (15) 56. A Scr: M Panopoulos K Jones 66.

   KOGARAH: Men: Stroke: A: S Ali (2) 52. B: J Goodwin (13) 54. C: R Langham (23) 51. A Scr: D Gallagher 55.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke Black: A: G Godwin (3) 72. B: D Sullivan (14) 67. C: T Pegg (21) 78. Women: Stroke: G Portelli (20) 77.

   LAKESIDE: Men: Stroke: Medal Feb: A/Medal: P Reuben (11) 62. B/Medal: J Katholos (19) 68. C: C Pollard (26) 65. A Scr: C DOWLING 69. B Scr: C Ward 83. C Scr: M Coves 88. Women: Stableford: K Hansen (33) 36.

   LANE COVE: Men: Stroke: A/Medal: W Belgre (6) 60. B: A Limmer (16) P Kelly (15) 63 to playoff. C/Medal: W Heim (21) 57. A Scr: W Belgre 66. B Scr: F Taylor 78. C Scr: B Doherty 82. Gold Medal: W Belgre (6) 60. Medal: W Belgre (6) 60.

   LEONAY: Men: Stroke: Medal: A: A Davie (9) 64. A Scr: I Barnes 72. B: E Summers (17) 57. B Scr: E Summers 74. C: N Pillay (19) 61 cb. C Scr: N Pillay 80. D: R Beadman (26) 59. D Scr: R Coates 84.

   LEURA: Men: Stroke: Medal A: T Cook (10) 66. Scr: P Eastment 70. B: N Adams (16) 68. Scr: W Elliott 70. C: B Cox (21) 61. Scr: W Player 68. Medley: Stableford White: S Tolhurst (15) 39.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: A: A Hadi (8) 67 cb. B: S Khoury (13) 67. C: P Aston (21) 72 cb. A Scr: J Son 72. B Scr: A Princi 83. C Scr: J Stone 92.

   LONG REEF: Men: Stroke: Medal: A: M Bockman (4) 64. B: A Frost (17) 66. C: M Stevens (28) 66. A Scr: C Small (+2) 66. Women: T Heber (9) 74.

   LYNWOOD: Men: Stroke: Medal Div 1: S Holmes (7) 68. Div 2: L Tsen (21) 67 cb. Div 3: R Ceccato (33) 62. Scr: Black: B Ellam 73. Women: Stroke: Medal Feb: M Selby (23) 70.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke Medal: Black: A: S Lensing (12) 65. A Scr: C Rorich 76. B: M Williams (15) 63. B Scr: K McClarence 79. C: J Riley (23) 67. C Scr: K Johnson 89.

   MACQUARIE LINKS: Men: Stroke Medal Black: A: M Harrison (4) 68. A Scr: D Cummins 69. B: P King (14) M Kim (14) 71. C: W Brown (20) 69. C Scr: G Hindmarch 93. Medal Jan: C: L Bantug (20) 72. C Scr: D Achary 96 cb. Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: M Hobson (18) 73. Div 1 Scr: J Holmes 93 cb.

   MAGENTA SHORES: Stroke: A: R Liddle (5) 71. B: R Shawl (15) 72. C: A Stapleton (20) 68. Div 1: J Tesoriero (15) 68. Div 2: L Stephenson (31) 73.

   MANLY: Men: Stroke: A: C Martin (11) 66. B: P Tesseyman (17) 67. C: M Smith (22) 67. A Scr: T Holmes 70. Women: G Rae (1) 80.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: A Chiang (23) B Frazer (19) 48 cb. 2B Scr: I McGregor G Finley 40 cb. D Jones (5) 44. Scr: D Fletcher 34.

   MASSEY PARK: Men: Stroke: A: L Natale (9) 66. A Scr: T Wand 71. B: G Saleh (19) 63. B Scr: S Morley 80 cb. C: S Porterhouse (23) 59. C Scr: J Smee 81. L Natale R Forrest 66 to playoff. G Saleh M McMahon D Bowyer 63 to playoff. Women: Div 1: H Winning (14) 67. Div 2: R Ch'Ng (21) D Jennings (22) 75 to playoff. Div 1 Scr: H Winning 81. Men: Trophy: G Hall (22) 61.

   MONA VALE: Men: Stroke Medal: Black: A: J Fryer (10) 65. B: R McKay (18) M Mashman (17) L Winnacott (17) C Galefaro (17) 68 to playoff. C: D Koopman (27) 66. Scr: S Albinski (2) 71. Stableford: D Grant (20) 38. 2B: D Koopman (27) S Raso (36) 51. Stroke Gold Medal: A Bombara (24) 67. Medal Jan: R Pickworth (19) 76.

   MONASH: Men: Stroke: Medal A: A Novis (12) J Kelly (9) 69. B: T Carter (14) 69. C: M Selikman (21) 69. Stableford White: P Bender (34) 40. Stroke: Gold Medal: D Cullam (3) 72. Stableford Cup: White: P Bender (34) 40.

   MOORE PARK: Men: Stroke: Medal: A: M Cox (11) 68. B: R Sten (17) 67. C: A Eassey (35) 63. Scr: A: C Bowe 73. B: A Golombick 83. C: U Lee 87. Women: Medal: A: L Quilliam (3) 70. C: C Scanlan (33) 71.

   MORISSET: Men: Stroke: Medal A: J Pateman (10) 68. B: J Cleary (13) 69. C: L Marstaeller (19) 68. A Scr: M Walker 76. B Scr: A Davidson 85. C Scr: S Ford 89.

   MOSS VALE: Women: Stroke: A: G Robinson (12) 67. A Scr: P Maslen 75. B: G Irvine (19) 64. B Scr: M Heyhorn 83 cb. C: T Gripper (21) 69. C Scr: M Eagles 90 cb. C: M Eagles (20) 70. D Schaefer (27) 70.

   MT BROUGHTON: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: C Malouf (2) S Bailey (19) 89. Men: Stableford: G Windeyer (6) 35.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: Medal: A: M Manevski (6) S Doherty (5) T Muir (5) 67 to playoff. A Scr: J Vidler 70. A res: D Waugh (12) H Sanchez (11) 65 to playoff. A Scr: B Connell 74 cb. Medal: B: P Hamdorf (15) 58. B Scr: P Hamdorf 73. Medal Feb: C: G Gunstone (22) 61. C Scr: G Gunstone 83. C res: T Pearson (31) 64. C Scr: T Pearson 95. Medal Jan: C: G Bartels (20) 67.

   NORTH RYDE: Men: Stroke Medal Black: A: O Fisher (13) 62. B: R Ironside (15) 62 cb. C: R Taylor (26) 59. D: R Aghajanian (29) 66. A Scr: L Brown 66.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke White: S Iredale (16) 62. Women: C Worrall (27) 70.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal A: C Cheong (10) 55. B: G Fish (17) 59. C: T Sweeney (23) 48. A Scr: A Vong 62. Medley: Stableford White: P Cook (26) 41. Women: Stroke: B Lewis (13) 64.

   NOWRA: Men: Stroke: Medal: A: T Hosler (9) 67 cb. A Scr: P Russell 72. B: J Pratt (14) 65. B Scr: J Pratt 79. C: M Locke (25) 68. C Scr: G Hinkley 90.

   NSW: Men: Stroke: Cup: A Scr: J Garner (Castle Hill) 141. A Scr: J Ayre (Royal Canberra) 69. A Scr: J Trinder (Pymble) 68. Cup: E Keane (Bonnie Doon) (2) 142.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: C Lamond (11) 40 cb. B: C Kacir (14) 41. C: K Low (26) 40 cb. D: G Nakhoul (28) 42. A Scr: S Tarrant 36. Women: R Peet (25) 29.

   PALM BEACH: Women: Stableford: P Nolan (29) 33.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: A Bennie (8) 66. B: D Lenz (14) 70 cb. C: R Thompson (24) 67. A Scr: A Richards 71. Plate: P Toohey (14) 138.

   PENRITH: Men: Stroke: Medal: A: A Thomson (8) 68 D Steltenpool (10) 68 to playoff. A Scr: M Munce 73. B: M Murray (15) 69. B Scr: M Stahlhut 83. C: D Milton (33) 69. C Scr: D Sadler 92.

   PYMBLE: Stroke: A: J McGuiness (11) 69. B: R Warren (15) I Porter (17) M Ramwell (15) 71 to playoff. C: R Geddes (29) 66. A Scr: C Green 72. Women: D Cormie (17) 73.

   RANDWICK: Men: Stroke Medal: Black: A: R Branighan (7) 53. F Squadrito (10) 53 to playoff. A Scr: S Todd 59. B: J Hunt (15) 51. B Scr: N Hollis 65. C: J Chatten (19) 52. M Clarke (23) 52 to playoff. C Scr: J Chatten 71. Jnr: Stroke: J Todd (8) 55. Men: Medal of Medallists: J Hunt (15) 51.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: A Palmer (30) 44. Stroke Medal: Gangurru: Black: A: D McAuley (10) 69. B: M Bystram (16) 73 cb. C: G Baca (22) 66.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 4B KO f: A Butler (10) S Abernethy (5) bt B Dean (24) M Gatt (18) 1up. 2B: P Henry (20) J McKellar (11) 50. Stableford 2B Scr: White: G McAllister N Brown (Vis) 38. Stableford: A: G McAllister (6) 42. B: G Madsen (16) 42. C: P Henry (20) 40. Snr Stableford Green: M Cowley (24) 37.

   ROSNAY: Men: Stroke: Medal: A: D Aaron (10) 62 cb. A Scr: J Russel 67. B: G Hayduk (18) 62 cb. B Scr: J Skinner 78 cb. C: A Hyatt (27) 58. C Scr: R Child 87. Women: Div 1: D Piukala (16) 98. Div 2: E Morabe (42) 66.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: M Gribble (15) 32. Centenary: S Meares (35) 39.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Medal: A: G Brooks (14) 55. B: A Ricci (22) 62.

   RYDE-PARRAMATTA: Stroke: A: A Jones (11) 67. B: D Frost (15) 62. C: S Lee (22) 69. D: T Norrie (31) 68. A Scr: R Mair 75. B Scr: D Park 82. C Scr: B Sanders 90. D Scr: R McCluskey 96.

   SEFTON: Men: Stroke: Medal: A: B Walker (9) 51. B: P Bacon (14) 53.

   SHELL COVE: Stableford: T Bchara (12) 38. Scr: T Bchara (12) 26. Women: N Ryan (25) 39 cb. Stroke Medal Black: A: J Kast (1) 68. C Heniuk (8) 61. B: P Giorgianni (14) 65 cb. C: S Hussey (18) 64. Scr: C Heniuk 69 cb.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: F Nielssen T Johnson 50. Medley: A Baker 45 R Dorn 45. Trophy: A: R Steet (10) 43. B: Z Newman (13) 40 cb. C: P Lockhart (28) 41. Women: Div 1: S Galton (20) 39 cb. Div 2: S Eastway (28) 35 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: A: M Johnston (+1) 70. B: D Hockey (16) 69. C: G Askew (20) 70. Div 1: D Knoll (18) 70. A Scr: I Asbury 73.

   SPRINGWOOD: Women: Stableford: J Crumpton (16) 39. Men: Stroke: A: J McKinlay (11) 65. B: T Spain (13) 62. C: L Robinson (33) 63. A Scr: N Gibson 70.

   ST MICHAELS: Medley: Stroke Team: White: M Hruby (4) B Ryan (6) D Shneier (18) G Shneier (2) 50. A Scr: P Whalan L Whalan (NSW) C Kares C Mullins 67. Stroke B: R Wallhausen (13) 67. C: D Shneier (21) 64. Stroke: A: R Dunn (2) E Bourke (11) 67 to playoff. A Scr: L Roberts 72. Stableford White: Div 2: B Frost (18) 40. 4B: Gold: C: B Higgins (36) J Taylor (36) T McmInn (25) 59. C: B Higgins (36) 35. Women: Stableford: P Pitsawong (9) 37.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: D Falzon (36) 36. Men: Stroke: Medal: A: W Jones (5) 67. A Scr: R Attwood 72. B: M Villa (15) 68. B Scr: K Sta Barbara 82. C: J Taylor (19) 64. C Scr: J Pillay 86.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Medal: L Vickery (12) 58. A: L Vickery (12) 58. B: E Park (15) 60. C: M Kamalesan (26) 64. Scr: P Chillari 65 cb. Veteran: S Hwang (20) 61 cb. Medley: Stableford: A Choi (12) 39.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: J Joppich (14) P Donnelly (23) 50.

   THE AUSTRALIAN: Stroke White: A: J Formosa (10) 67. B: S Pike (14) 68. C: J Gattorna (24) 71 cb. A Scr: R Strachan 77 cb.

   THE COAST: Men: Stroke Medal: White: A: T Sedgman (9) 63. A Scr: A Ogane 72 cb. B: N Rahal (17) 67. B Scr: A Hickey 81. C: D Foster (26) 61. C Scr: M Galway 84. Jnr: C Garlick (6) 72. Women: Stableford: 4B: J Smith (17) 48. A Carter (28) .

   THE LAKES: Medley: Stroke Black: A Young (9) 69. Stroke: M Joseph (12) 70. Stroke Scr: Black: T Coroneo 73. White: R Green (18) 65. Women: Stroke: X Macklinshaw (2) 80.

   TOUKLEY: Men: Stroke: Foursome C'ship: A: J Denniss S Mcdonagh 110. B: P Kimmorley J Kimmorley 128. C: W Denniss R Denniss 143. A: C Quin (12.75) S Mecham 105.25. B: B Wilson (26.25) A Smith 105.75. C: G Winbank (39.75) G Devlin 111.25.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A Ebzery (23) 42. A: B Davis (9) 37. A Scr: J Fan 36. B: S Shearer (17) 38. B Scr: D Lo 37. C: A Ebzery (23) 42. C Scr: J Sweeten 40. Women: S Han (19) 37.

   WAKEHURST: Men: A: T Leem (10) 67 cb. A Scr: A Brown 69. B: R De Beer (13) 68. B Scr: R De Beer 81. C: H Nakajima (21) 71. C Scr: H Nakajima 92. Women: Stroke: M Ahern (20) 74.

   WALLACIA: Men: Stroke: Medal: A: S Murphy (7) D Morris (8) 66 to playoff. B: D Klein (14) 64. C: N Shaw (23) 66. Scr: A: J Bright 72. B: S McBrien 79. C: D Komarek 87 cb. Women: Stableford Yellow: T Saifoloi (9) 40.

   WARRINGAH: Mxd: Stroke: Medal: A: M Patison (1) 68. B: B Shapiro (16) 67. C: J Tilbrook (24) 63. C Scr: D Benson 70 cb. Scr: M Patison (1) 69. Stableford: L Kekwick (30) 35.

   WINDSOR: Men: Stroke Medal: Black: A: A Jurd (8) J Singleton (scr) D Osborne (6) 69 to playoff. A Scr: J Singleton 69. B: C Steain (17) 67. B Scr: C Steain 84. C: L Millett (25) 64. C Scr: L Millett 89. Medal Jan: A: C Brown (6) 72. C: A Graham (26) 77. Jnr: M Hanckel (15) 85.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal: A: M Williams (1) 63 cb. B: R Marzbani (19) 60. C: G Brewer (23) 62. Gold Medal: R Marzbani (19) 60.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke Medal: Black: A Gosby (7) K Mac Dougal (11) 67 to playoff. A Scr: G Soames 72. B: J Douglas (17) 68. B Scr: G Bradbury 84. C: M Samios (22) L Rollings (22) 66. C Scr: M O'Donnell 88 cb.

   WYONG: Men: Stroke: A: S McQueen (10) 67. B: G Raishbrook (15) 66. C: P Tant (19) 65. A Scr: B Hart 74.

   GUNGAHLIN LAKES: Medal A: N Mcauslan 69 P Kupsch 70 D Gurieff 70 M Cole 71. B: B Perry 67 P Sukhumparnich 68 D Bell 68 J Jackson 71. C: D Parker 69 D Wilson 70 P Meiklejohn 72 S Thearle 73. Scr: C Te Moananui 77 J Jackson 84 B Lofthouse 93. NTP: P Kupsch 3rd K Flanagan 5th C Connolly 11th P Bertilsson 17th DSR: 72. Women: J Jenista 75 J Whittaker 76 J Warden 77 A Douglas 78 J Baker 78 F Sukhumparnich 80. DSR: 74.

18 November 2018
ASQUITH: Men: Stroke: Medal Nov: A: S Fraser (4) 63. A Scr: D Morgan 71. B: J Spencer (15) 64. B Scr: S Jenkins 80. C: M Campbell (19) 65. C Scr: P ... more
NSW Golf