NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ANTILL PARK: Men: Stableford 2B: White: Div 1: C Jackson (24) D Williams (16) 51. Div 1 Scr: R Jensen L Lewis 35. A: L Lewis (8) 40. B: T Jones (17) 45. C: N McDonald (19) 42. Women: Yellow: J Higgins (18) 36.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: L Wong (17) A Robinson (16) 51. A: T Kim (11) 41. B: A Robinson (16) 41. C: S Lee (20) 43. Scr: D Morgan 38. Hole in one: D Ferrington at 14th.

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: M Fabian (9) 38 cb. A Scr: M Wittenberg 35. B: G Hart (19) 41. C: P Bennet (25) 37. Stableford: Silver: G Hart (9) 41.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: T Mara (12) 40. B: P Edwards (19) 41 cb. C: M McDonald (26) 45.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: C Riley (0) T Looby (36) 51 cb. 2B Scr: L Killen S York 41. A: M Denmeade (12) 43. B: P Watson (15) 41. C: T Looby (36) 42.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: 2B: G Scheetz (13) G Malpass (17) 49. Men: R Christie (15) 41. Scr: R Simpson 27 cb.

   BARNWELL PARK: Men: A: G Marshall (11) 40. B: S Copperwheat (15) 42. C: A Pulvirenti (20) 39. Women: Stableford: K Griffiths (28) 37.

   BAYVIEW: Medley: Stableford 2B multi: Black: M Alfonso (15) A Francis (17) 89. Men: A: A Whipp (4) 40. A Scr: M Marr 39. B: M Alfonso (15) 42. C: P Ryder (24) 41. Women: Stableford: K Courtney (31) 40.

   BELMONT: Men: Stableford: A: P Ellis 41. B: T Piper 43. C: I Bulmer 40.

   BERMAGUI: Women: Stableford: L Ponsford (17) 43.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: B Tyrell (11) 45. B: J Marriott (16) 43. C: R Barr (23) 43. A Scr: R Gallagher 33.

   BEXLEY: Men: Stroke: Foursome: T Papadopoulos P Chiandotto (13.5) 60.5. Scr: W Matthews C De La Mare 67. PM: S Dean G Costello (14) 59. Scr: W Matthews C De La Mare 66. Foursome C'ship: A: C De La Mare W Matthews 133. A Scr: S Dean G Costello 151. B: A Milligan P La Vite 153. G Lee P Bambridge 174. Medley: Stableford: P Dibley (12) 41.

   BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B Agg: P White (27) G Jones (20) 72. P White (27) 38. Women: R Rolfe (39) 30.

   BONDI: Stableford: L Furlong (8) 39.

   BONNIE DOON: Men: Par White: A: N Zaferis (10) 4 up. B: S Ash (13) 4 up. C: M Wagenheim (22) 4 up cb. D: P Heaney (32) 2 up. A Scr: G Bell 1 up.

   BONVILLE: Women: Stroke: P Cottee (21) 74.

   BOTANY: Men: Par: 2B: P Vassallo (24) T Warfield (26) 11 up.

   BOWRAL: Men: Stroke: Foursome: J Hobbs (19) R Jauncey (23) 67.

   BRANXTON: Medley: Stableford White: A: M Moylan (10) 41. B: N Hughes (19) 41. C: J Martin (23) 44.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Agg: S Manley (9) N McBride (21) 80. A: R Lemon (10) 42. B: W Timmins (18) 37. C: N McBride (21) 42.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: P Chesher (9) C Bushby (13) 45. Div 2: M Hunter (24) R Morrow (25) 48. Div 1 Scr: C Short W Park 39. A: R Connell (8) 40. B: J Yoo (14) 37. C: W Brooking (20) 42. D: S Zitka (27) 42.

   CAMDEN: Men: Stableford 2B multi: Black: G Dredge (9) J Houghton (15) 85. 2B Scr: M Bell B Bell 59. A: G Dredge (9) 39. A Scr: G Matheson 36. B: J Houghton (15) 40. B Scr: A Cammell 25 cb. C: T Elmoh (23) 42. C Scr: K Bate 21. Women: Par: 4B: B Johnston (26) P Dilucchio (21) 9 up.

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: D Beardmore (19) D Dahiya (14) 50. D Harwood (30) 46. Women: P Mcmurty (30) 37.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Black: A: B Post (2) 66. B: P Coneyworth (19) 62 cb. C: M Wiggins (23) 70 cb. A Scr: C Mancell 69. B Scr: M Hughes 79. C Scr: M Hardy 93.

   CARNARVON: Men: Stroke: 2B: R Rangel (18) T Vaz (26) 61 cb. 2B Scr: N Sagdic S Sagdic 68. A: S Sagdic (5) 67. A Scr: N Sagdic 74. B: R Rangel (18) 67. B Scr: J Antouny 84. C: L Kim (26) 69. C Scr: H Kim 94. President's Trophy: R Rangel (18) 139. A Scr: N Sagdic 151. Veteran: Veteran Men: R Rangel (18) 139. A Scr: P Lalor 157.

   CASTLE HILL: Men: Stableford 2B multi: White: S Barbara (17) J Barbara (21) 94. A: T Cruise (12) 42 cb. B: A Price (17) 44. C: L Wise (27) 44. 2B multi: M Thompson (1) D Macnaughton (12) 87. A: D Macnaughton (12) 42 cb. B: S Goodrum (14) 41. C: A Furch (22) 38. 2B Scr: W Martin M Carmicheal 76.

   CASTLECOVE: Men: Stroke: P Clarke (26) 56. Women: Par: K Morris (33) 6 up.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: A: T Fletcher (4) 39. B: D Dacosta (14) 42. C: A French (27) 43.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: W Foung (10) J Biazzo (27) 49. 2B Scr: R Younan G Wilson 37. A: T Shaw (6) 40. B: T Teoh (17) 38 cb. C: G Kairouz (24) 37. Women: Stableford: A: K Every-Burns (19) 39. B: R Cronin (27) 33. C: L Kershaw (33) 23.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: M Fell (22) G Alley (15) 49. Men: Stableford White: A: G Evans (12) 42. B: G Alley (15) 40 cb. C: T Penches (22) 41. A Scr: C Rae 34. Women: Yellow: D Stuart (18) 33.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: M Frith 35. A: S Macdonald (6) 40. B: W Meredith (21) 42 cb. C: R Sheard (35) 40.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D Taylor (31) C Bryan (20) 49 cb. Div 1: S Bridger (2) 41 cb. Div 2: S Timeus (18) 43. Div 3: M Scott (22) 42. Div 1 Scr: D Auremi 35 cb.

   DUNHEVED: Men: Hole in one: G Revet at 11th.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A: J Hume (10) 42. B: P Stemi (14) 45. C: S Symonds (23) 45. D: L Sharland (30) 45. A Scr: D Roberson 37.

   ELANORA: Men: Stableford: Trophy: B Nickel (7) 39 cb.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B multi: Black: Div 1: M Egan (6) K Dawkings (8) 91. A: M Egan (6) 43. B: D Rooney (20) 41.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: D Van Raalte (1) 41. A Scr: B Germon 38. B: K Stevens (17) 42. B Scr: P Drury 25.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: V Sikwila (26) T Taylor (22) 50. 2B Scr: J Bingham G Stephens 41. A: R Harivel (10) 39. B: A Nichols (16) 42. C: D Gomez (23) 41.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B Agg: M Coffey (4) H Vinckx (26) 83. M Alcock (20) 39.

   GLENMORE: Par: Div 1: O Samson (9) 5 up cb. Div 1 Scr: S Zingle sq. Div 2: P Kelly (18) 6 up. Div 2 Scr: D Bailey 9 down.

   GOSFORD: Men: Stableford: 2B Agg: B Bowers (17) A Vassilopoulos (16) 75. R Sharman (18) 42. A Scr: M Snelson 36.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: D Jensen (25) 40.

   HORIZONS: Men: Stableford: D Smart (23) 40. Women: J Legge (26) 37 cb.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: D White (12) 37. B: T Young (15) 44. C: D Connon (23) 39. D: G Carriage (32) 38.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: J Woods (32) M Beardsley (20) 48. A Scr: D Reid 27. B: W Mudadana (15) 40. C: T Reed (23) 37. A: S Chatterton (11) 40. Hole in one: J Beardsley at 9th.

   KILLARA: Men: Stroke: Medal: A: G Bell (13) 67 to playoff. B: M Howard (20) 69 cb. C: C Hargraves (27) 67 to playoff. A Scr: S Cooper 71.

   KOGARAH: Men: Stroke: A: T Ratcliffe (6) 53 cb. A Scr: S Ali 55. B: B Folcarelli (16) 49. C: G Eyre (19) 56 cb.

   LAKESIDE: Stableford: 2B multi: Div 1: B Connor (21) J Banjavcic (16) 77 cb. A: A Coe (7) 42. B: W Stubbs (13) 38. C: A Leak (22) 36. Men: Stroke: Vardon: G Rootsey 68. Hcp: S Howlett (7) 64. .

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B multi: V Pilkington (15) B Staley (17) 77. G Mitchell (32) 46.

   LEONAY: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Morrow (19) L Mitchell (15) 49. Div 2: O Brennan (18) A Brennan (6) 48. A: A Brennan (6) 44. B: I Mitchell (15) 39. C: W Chin Ham (19) 40 cb. D: B Doyle (25) 41.

   LEURA: Medley: Stableford: 2B: A Garofano (15) C Jennings (15) 47. A: A Garofano (15) 39. B: S Taylor (30) 36.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: D Beames (14) G Niess (10) 49. A: A Priory (10) 43. B: P Jaengkrajang (19) 39. C: M McLeod (25) 40.

   LONG REEF: Medley: Stableford: 2B: S Maytus-Flynn (23) D Moore (15) 53. Men: A Scr: J Knox 34. A: M Cordaiy (8) 41. B: B Roberge (13) 40. C: A Papandrea (25) 46. Women: T Heber (9) 34.

   LYNWOOD: Men: Stableford White: M Keane (15) 42. A Scr: D Gibson 35. 2B multi: S Holmes (6) 86. D Holmes (7) 86.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke: Ambrose: R Williams (28) N Stewart (16) S Sutton (15) A Spagnolo (31) 52.75.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B multi: M Kim (6) S Kim (26) 83. A: M Kim (6) 40. B: B Wickett (14) 38 cb. C: M Breuer (29) 38 cb. A Scr: J Glasheen 37. Women: M Hobson (17) 33.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: A: J Wylie (16) 41. Div 1: L Lewis (15) 38.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford White: Div 1: N Hamilton (11) 40. Div 2: J Spargo (19) 44.

   MANLY: Men: Stableford: 2B: T Stauton (32) D Hughes (23) 50. A: K Munro (8) 40 cb. B: G Townsend (18) 41. C: S Thurlow (25) 44. A Scr: W Crisp 34. Women: S Craige (29) 31.

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal: A: C Dyson (11) 55. A Scr: D Cremin 62. B: R Moffat (13) 58. B Scr: S Husband 73 cb. C: J Gozdzialski (23) 56. C Scr: M Solomon 78 cb. Medal of Medallists: J Gorman (14) 59.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B: M Hamilton (21) J Murphy (22) 52. Div 1: J Aussel (15) 42 cb. Div 2: J Murphy (22) 44. Scr: B Smith 35 cb.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: J Baxter (16) M Mashman (16) 85. Scr: B Edwards R Denton 63. M Mashman (16) 44 cb.

   MONASH: Men: Stroke: A: H Knapp (10) 67. B: T Loewensohn (15) 64. C: R Garland (21) 68. Stableford White: I Burt (30) 34. Stroke: Cup: T Loewensohn (15) 64. Scr: D Cullam 73 cb.

   MOORE PARK: Men: Stableford 2B: White: R Catterall (8) K Horton (35) 46. 2B Scr: C Bowe J Betland 41. I Walters (24) 40. Women: Stableford: K Lindsay (18) 38.

   MORISSET: Men: Stroke: Ambrose: J Wilcock (9) C Butt (19) 61.

   MOSS VALE: Women: Stableford: S Sylvester (21) 38.

   MT BROUGHTON: Mxd: Stroke: D Moffett (17) 67. Scr: M Loncar 78.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: J Simpson (17) B Ambler (9) 48. A: A Molesworth (6) 39. A res: P Fawcus (9) 39. B: J Simpson (17) 41. C: L Le Bas (21) 38. C res: G Bowcock (28) 40.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: D Lee (24) R Vidakovic (16) 52. 2B Scr: A Sghabe M Gordon 42. A: A Jamieson (11) 40. B: G Loone (16) 40. C: B Hanington (20) 41. D: R Aghajanian (29) 41.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford 2B: White: M Wheeler (18) D Hanson (23) 51. S Dengate (19) 45.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: H Gulliver (31) T Gale (8) 51. Men: Stableford White: H Gulliver (31) 42 cb. A: P Banbury (5) 41. B: M Gardiner (15) 42. C: J Harris (34) 42 cb. A Scr: P Banbury 36. Women: Green: L Brenock (15) 39.

   NOWRA: Men: Stroke: Ambrose: P Russell B Young (6.25) 57.75.

   NSW: Men: Stroke: Medal: A: G Levien (3) 66. A Scr: G Levien 69. B: P Opie (14) 72. Stroke White: C: P Jonson (21) P Gouge (20) 73. Stroke: Gold Medal: A Weston (2) 72. Women: S Goldschmidt (27) 81.

   OATLANDS: Men: Stroke Medal: Black: D Singh (5) 66. Stroke: A: D Singh (5) 66. B: N Kim (17) 68. C: B Stockwell (24) 69. D: R Royan (30) 69. A Scr: B Doherty 68. Women: Stableford: R Peet (25) 39.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: S Taheri (9) 42 cb. B: B Van Zuylen (17) 40 cb. C: B Dincel (23) 42. A Scr: D Maguire 37.

   PENRITH: Men: Par 2B: White: T Leitch A Skinner 10 up. 2B Scr: A: B Gadd L Baker 4 up. A: M Rech (10) 6 up. B: J Sharkey (14) 4 up. C: J Okelly (22) 4 up.

   PYMBLE: Men: Stroke: D Mayes (11) 67 cb. Women: Stableford: S Hobbs (15) 29 cb.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: P Johnstone (6) M Feehan (18) 50. A: L Squadrito (6) 41. B: J Bridges (15) 38. C: M Feehan (18) 37 cb. Scr: M Williams 38. Hole in one: M Williams at 11th.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: B Rosser (8) 40. Gangurru: A: B Roberts (8) 41. B: K Murray (19) 41. C: P Erridge (32) 44.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Medal: A: S Stead (7) 64. B: N Brooke (15) 61. C: O Gordon (22) 66. A Scr: S Stead 71. Stroke Medal: Green: D Freeman (20) 68.

   ROSNAY: Men: Stableford: 4B: A: A Piukala (7) V Piukala (34) 82. Div 1: J Skinner (13) J Pienmunne (19) 42.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford White: A: P Dalton (7) 40. B: T Gilpin (13) 36 cb. C: A McKillop (21) 37 cb. A Scr: J Curran 34. Women: Stableford: Championship: S McLeland (36) 39.

   RUM CORPS: Men: Stableford: A: M Neilson (12) 41. B: P Edwards (23) 44.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B multi: A: C McGowan (3) R McCann (14) 75. B: J Watt (23) T Newcombe (12) 83. A: B Hooper (8) 39. B: M Brumby (14) 38. C: J Watt (23) 40. D: W Bass (24) 38. A Scr: C McGowan 36.

   SHELL COVE: Stableford: A: N Rowlison (5) 41. K Hartnett (8) 41. B: S Cahill (14) 42. C: G Mackenzie (21) 42. Scr: D Strong 36. Women: M Bchara (23) 34.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: J Cullinan (22) I Johnson (18) 78. Medley: K White (28) V Ireland (27) 70. Men: A: A Waterson (10) 41 cb. B: T Johns (18) 37 cb. C: J Cullinan (28) 42. Women: Div 1: R Fealy (22) 33. Div 2: K Black (29) 37.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: D O'Neill (8) 40. B: B Kendrick (14) 43. C: T Harris (22) 44. Div 1: C Parrish (16) 36. A Scr: M Johnston 39.

   ST MICHAELS: Men: Par 2B: White: D Watson (12) J Trye (8) 12 up cb. 2B Scr: D Cutrupi R Dunn 4 up. P Bolster (6) 8 up. M Kingston (18) 6 up. D Shneier (19) 9 up. A Scr: K Walther 1 up. Par: 2B: Gold: T McMinn (25) B Higgins (36) 8 up. Par Gold: A Nicholls (35) 3 up. Women: Par: S Lom (22) 1 up.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par: 2B: Div 1: A Stuart (22) C Mumberson (3) 11 up. Div 1 Scr: L Rodger M South 4 up. A: C Mumberson (3) 7 up. B: M Kneeves (17) 5 up. C: M Wilson (29) 7 up.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Saliba (19) D Wilson (15) 47. Scr: A Chai K Brough 34 cb. Y Im (16) 40.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: J Moon (10) H Song (21) 49. A: J Moon (10) 43. B: D Monch (15) 39. C: G Laughton (21) 42.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford White: A: B Phillis (11) 41. B: R Luo (16) 37 cb. C: T James (28) 40. A Scr: A Revai 36. Stableford: Trophy: B Phillis (11) 41.

   THE COAST: Men: Stroke: 4B: A: P Dillon (13) R Abeni (6) 55. A Scr: S Johnson D O'Brien 66. Stableford White: G Jowett (13) 43. A Scr: T Jay 31.

   THE LAKES: Mxd: Stroke: R Huilgol (11) 64. Scr: T Berrett 69. Men: Hole in one: R Piggott at 19th.

   TOUKLEY: Men: Stroke: A: M Mayne (12) 64. A Scr: D Willett 73 cb. B: S King (14) 68 cb. B Scr: S King 82. C: D Tormay (27) 65. C Scr: J Barnes 88. T Lonergan (8) 34 cb.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: M Bill (8) 39 cb. A Scr: I McLean 32 cb. B: C Clissold (16) 39. B Scr: M Milosevic 24. C: T Ogasawara (24) 39. C Scr: A Jackson 18. Women: C Burns (17) 40.

   WAKEHURST: Men: Stableford White: A: D Adamson (9) 40. A Scr: D Adamson 31. B: D Parsons (13) 41. B Scr: D Parsons 28. C: R Ferraris (21) 42. C Scr: R Ferraris 21. 4B: K Harris M Nicholls 47 cb. Women: Stableford: L Shapeira (11) 36.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: C Dengate (3) P Dengate (35) 52 cb. 2B Scr: M Betros D Morris 38. A: S Albee (11) 43. B: R Murphy (18) 42 cb. P Dengate (35) 45.

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: A: J Benbow (10) 38 cb. B: P Benbow (19) 38 cb. C: A Finn (22) 41. Team: J Benbow (10) P Benbow (19) A Finn (22) S Steptoe (10) 132.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: 2B Agg: H Do (13) S Dawson (16) 73. H Do (13) 43. Women: T Elderfield (26) 35.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: Black: L Dyke (26) T Bartley (27) 51. A: D Henderson (14) 42. B: R Hatton (16) 39. C: C Bonney (29) 49.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: A Waks (25) A Piercy (11) 53. Div 1: K Monkhouse (16) 41. Div 2: G Pitt (21) 41. Div 3: A Waks (25) 41.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: Team: G Callender (23) P Hayes (29) T Lawrence (16) S Hall (14) 121. D Gray (10) 44. A Scr: G Soames 31.

   WYONG: Men: Stableford Team: White: B Bastik (5) G Makin (15) G Read (18) P Longobardi (12) 97. A: B Hart (3) 42. B: J Du Chateau (14) 43. C: J Dennington (27) 40 cb.

20 February 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: B Hardy (22) J Gardiner (29) 85. 2B Scr: B Sullivan P Davis 56. A: P Davis (8) 43. B: S Newbery (13) ... more
NSW Golf