NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Ambrose: B Halliday B Maroney 58.5 E Meeuwissen M Arnold 60 K Wark H Wark 62 M Cole T Hourigan 63.25.

NSW

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: Div 1: B Marr (29) W Wallace (19) 52. Div 1 Scr: K Shepherd R Tierney 45. A: R Nattrass (9) 43. B: R Watson (18) 40. C: C Hegney (21) 45. Women: S Kennedy (9) 38.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B Agg: A Robinson (15) L Ramsey (19) 79. A: J Kim (12) 39. B: G Price (14) 43. C: M Lim (19) 42. Scr: M Tozeland 33. Holes-in-one: J Kim at 6th, A Farr at 17th.

   AVALON: Women: Par: G Scifleet (38) 1 up.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: A Franklin (7) 42. B: R Ewing (17) 40. C: M Franklin (21) 42.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: H Tran (12) R Tomes (27) 47. 2B Scr: J Carmichael G Eves 39. A: J Tracey (8) 42. B: B McGuinn (18) 40. C: A Fitt (21) 40.

   BARNWELL PARK: Men: Ambrose: V Sanchez J Veiga A Rodriguez F Jimenez (8) 45. Scr: W Martlew R Viola D McCave J Pinkerton 49. Women: L Priest M Camilleri (10.75) 55.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: A Chee (20) R Tuckett (9) 79. Men: A Scr: J McLeod 37. A: A Bollans (11) 41. B: P Christesen (18) 39. C: G Poljak (25) 42. Women: Div 1: S Poate (16) 34. Div 2: E Tihanyi (41) 35.

   BELMONT: Men: Stableford: A: R Patrick 41. B: S O'Donohue 40 cb. C: D Vanderkooi 41. 2 Goyen/Geggie 47 cb.

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: N Batten (1) 43. B: S Roberts (19) 39. C: G Cummins (22) 37. Women: B Harrop (25) 36.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stroke: Trophy: C Singe (18) 65. H Gauci (19) 68 cb. A: N Majkic (13) 67 cb. B: C Singe (18) 65. C: R Wilson (25) 68 cb. A Scr: R Moses 73 cb.

   BEXLEY: Medley: Stableford: A: B Weatherall (11) 43. B: P Kollar (17) 41. Hcp: C: N Pizanias (24) 42. Scr: C De la mare 34. Women: N Axford (22) 37.

   BLACKHEATH: Women: Stroke: Foursome C'ship: L Stevenson C Fitzgerald (12) 144. Men: Stroke: M Hill (11) 120. B Dorrough (11) 120.

   BONDI: Men: Stableford: 2B: M Pashley (11) E Bromfield (15) 43. R Jensen (19) 40.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: A: J Nabarro (12) 40. B: S Beare (16) 40. C: D Schwarz (21) 38. D: H Grunstein (31) 32. A Scr: M Bown 33.

   BONVILLE: Medley: Stableford: T Dew (24) 37 cb. A Scr: N Trezise 37.

   BOTANY: Men: Stableford: 4B: W Piggins (17) A Fernendes (15) 49. M Zeman (23) 39 cb.

   BOWRAL: 2B Agg: C Weatherby (34) J Oakes (20) 1 up. Women Par: C Turpie (31) 1 down.

   BREAKERS: Medley: Stableford: Team: J Allen (28) M Allen (27) A Porter (29) S Goodwin (20) 120. Men: J Allen (28) 44. Women: M Sheekey (18) 38.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: P Fay (20) M Rogers (13) 51. A: M Williamson (12) 42. B: P Hassarani (13) 41. C: P Fay (20) 40.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: Div 1: C McManus (13) M Barbon (7) 46 cb. Div 2: C Jensen (14) N Singh (15) 46. Div 1 Scr: M Conrades B Luu 38. A: M Nagy (1) 40. B: N Singh (15) 38. C: H Toresten (18) 40. D: L Roser (23) 40.

   CAMDEN: Men: Par 2B: M O'Toole (3) S Bate (7) 10 up. 2B Scr: M Bell B Bell 3 up. A: J Senko (11) 6 up. A Scr: M Bell 2 up. B: W Hornman (15) 4 up. B Scr: A Kelly 8 down. C: V Mourinho (29) 4 up. C Scr: B Myer 11 down. Women: Par: Div 1: R Wright (9) 1 down. Div 2: P Dilucchio (21) 2 up. Div 3: M Wackett (36) sq.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: Div 1: F Furlong (14) J Byrnes (9) 46. A: P Watson (10) 38 cb. B: T Mocha (15) 41. C: S Healy (28) 42. A Scr: K Risk 31 cb. B Scr: D Teague 25. C Scr: H Darmody 16.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: M Lee (14) M Seo (Oatlands 24) 52. 2B Scr: M Lee D Woo 40. A: K Kim (12) 43. B: O Bevz (17) 40 cb. C: M Seo (Oatlands 24) 43.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: V Vella (21) S Taylor (21) 47. A: G Pratley (6) 38. B: P Bonacocordo (14) 39. C: V Vella (21) 39. 2B: D Nelson (16) L Verdon (3) 48. A: R Gibbeson (3) 39. B: D Nelson (16) 43. C: C Keen (30) 45. 2B Scr: B Wong W Seabrook 38.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: P Diggins (12) I Manton-Hall (13) 49. P Diggins (12) 42. Women: Stableford: C Isaacs (27) 41.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: J Ramsay (23) C Stone (28) 49. A: E Burgess (7) 39. B: J Grace (20) 39. C: E Messiter (23) 39. Scr: J Schouw 35.

   CRONULLA: Men: Par: Team: P Keating (10) B Thompson (2) J Gibbs (6) M Thompson (5) 16 up.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Shield: I Simpson (17) T Tomic (21) 65 to playoff. A: J Kiddle (5) 69. A Scr: D Auremi 72. B Scr: I Sampson 82. C Scr: T Tomic 86.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B multi: Div 1: G Ingleton (6) J Ingleton (12) 78. Div 2: P Gibbs (19) F Vincent (31) 68. Div 1 Scr: R Kellam G Shute 59. Div 1: G Ingleton (6) 39 cb. Div 2: T Nuij (20) 39 cb.

   EASTLAKE: Medley: Stableford 2B: D Campbell (20) D Molloy (22) 50. A: J Hume (10) 40 cb. B: T King (17) 42. C: D Molloy (22) 45. D: L Sharland (30) 45. A Scr: P Freudenreich 35. Men: President's Trophy: J Hume (10) 82.

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: C Mccracken (9) 39 cb. B: G Skinner (13) 40. C: G Todhunter (25) 47. Irish Team: S Monks (17) G Tearall (9) D Cullen (26) G Todhunter (25) 101.

   FORSTER: Men: Stableford: A: T Ervin (16) 40. A Scr: W Dormor 33 cb. B: F Hollingsworth (17) 44. B Scr: A Duncan 17 cb.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: G Purse (26) G Hill (14) 80. 2B Scr: J Bingham G Stephens 63. A: D Loder (8) 42. B: G Hill (14) 42. C: J Barden (21) 39 cb.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: C Hovey (13) 39. Div 2: J Jack (19) 40. A Scr: T White 35.

   GLENMORE: Stroke: Div 1: T Smith (11) 66 cb. Div 1 Scr: A Robb 68. Div 2: V Duffy (16) 67. Div 2 Scr: G Kuiters 85.

   GORDON: Men: Stableford: 2B: J Clarke (20) J McCoy (13) 46. A: A Mitchell (12) 38. B: R Keightley (14) 40. C: J Clarke (20) 40. Cup: J Gardiner bt M Reichard 1 up.

   GOSFORD: Men: Stableford: 2B: R Gowing (18) G Steele (26) 51. G Steele (26) 43. Stroke: C Larnach 35.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: 2B Agg: P Parker (17) R Barlow (16) 73. P Walz (Taree) (14) 39. Women: Stableford White: D Passfield (30) 31.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: 2B: M Vigneron (24) N Cooper (20) 46 cb. A: T Woods (14) 42. B: D Messner (22) 38 cb.

   HORIZONS: Mxd: Stableford: 4B: D Lancaster A McClintock 49.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: 4B: G Vandervord R Griffiths J Trenear R Grimm 97. Men: A: R Dragisic (12) 41. B: A Cougelis (19) 45. C: C Evans (33) 44. Women: M Tildsley (30) 40.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: W Arnott (10) 40. B: A Jones (14) 39. C: N Beringer (26) 38. D: G Carriage (31) 35. Women: M Farrant (17) 32.

   KAREELA: Men: Stableford: A: T Mayne (10) 38. A Scr: A Harrop 29. B: M Parker (19) 42. B Scr: C Rodden 27. C: R Bean (21) 41. C Scr: N Landsbery 20. Jnr: L Roberts 41.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: Div 1: J Wynne (32) S Falster (23) 50. Div 1 Scr: D Williamson B Finfer 41. A: S Nesbitt (10) 41. B: C Saunders (21) 43. C: J Wynne (32) 44.

   KOGARAH: Men: Par 2B: A: T Dixon (18) S Karatasis (15) 10 up. A Scr: M Thorn S Ali 1 up. P Cester (21) 5 up. Women: Par: M Duggan (20) sq.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: N Burland (11) 40. B: D Cook (20) 42. C: V Goryachev (23) 37. Women: Stableford: L Pramana (31) 32.

   LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: R Papallo (6) F Siciliano (3) 80 cb. 2B Scr: K Edmonds G Kerr 61. A: K Edmonds (12) 44. B: W Thomson (17) 42. C: P Vezos (33) 45. Women: 2B Agg: J Jacka (14) V Withford (17) 79.

   LANE COVE: Mxd: Stableford 2B: B Edmondson (19) P Dennis (21) 45. Stableford: A Hassall (23) 40.

   LEONAY: Men: Stroke: Div 1 Scr: D Turner (Windsor) 67. Div 2: A Brennan 73 cb. Div 3: L Cupples 73 cb. Div 1: R Beadman (25) 61 cb. Div 2: H Renny (26) 61 cb. Div 3: P Walker (23) 62.

   LEURA: Men: Stroke: Z Kirk 71 cb. Hcp: A: S Duckett (10) 66. B: J Carter (17) 64. C: J Bednarski (26) 65. Women: J Davis (38) 71.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: A: G Niess (10) 39. B: P McLaughlin (14) 40. C: P Doueihi (25) 38. 2B Agg: B Hartwig (8) M Monforte (16) 75 cb. 2B Scr: Z Garcia L Garcia 66.

   LONG REEF: Men: Stableford: A Scr: M Cranfield 37. A: T Smithyman (11) 87. B: L Bates (13) 82. C: K Smith (29) 79. Women: C Gould (10) 73.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: A Waters (7) R Blaker (21) 49. Men: Div 1: D Hardman (9) 39. Div 2: A McCracken (19) 44. Div 3: L Naiker (23) 43. Div 1 Scr: J McPhillips 32. Women: Stableford: M Egner (21) 33.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford: 2B: Div 1: B Howarth (17) L Laws (13) 46. A: P Reuben (9) 43. B: J Menz (13) 39. C: K Johnson (21) 36.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2BWB: L Mc Phee (15) G Picone (16) 49. A: C Hoyle (9) 38 cb. B: L Mc Phee (15) 39. C: L Carman (27) 37. Women: J Strachan (30) 33.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: M Burke T Hercok 44. Men: A: M Burke (10) 43. B: A Western (13) 37 cb. C: J Davis (27) 39. Women: Div 1: G Saines (15) 35. Div 2: L Price (43) 34.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Par 2B: S Mcloughlin (26) G Weir (24) 14 up. S Mcloughlin (26) 10 up.

   MARRICKVILLE: Men: Ambrose: P Sutherland M Collins A Tighe W Hornby (4.875) 47.125. Scr: G Guerreiro J Mumford J Ljajis D Wonnocott 53 cb.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: B Hanslip (26) W Mcpherson (12) 78. A: W Mcpherson (12) 38. B: P Murphy (17) 38. C: R Meaney (21) 42. Scr: C Smith 32. Women: J Smith (15) 35.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: T Sedgwick (16) M Thompson (12) 52. A: M Thompson (12) 45. B: L Bulgin (16) 45. C: J Sexton (28) 42. Scr: B Edwards 39.

   MONASH: Men: Stableford: A: M Krilich (11) 42. B: G Kubizniak (18) 39 cb. C: P Berman (21) 41. Stableford: A Lam (36) 38. Stableford: 2B: A Lam (36) D Mulligan (30) 49. 2B Scr: S Green S Patel 39.

   MOORE PARK: Men: Stableford: A: G Braid (11) 39. B: J Brown (13) 42. C: N Chanesman (19) 40. Hole-in-one: K Pathmanathan at 2nd. Women: Stableford: K Armstrong (25) 38.

   MORISSET: Men: Stableford 2B: R Brown (17) A Ryan (17) 47. A: N Coutts (8) 42. B: A Walker (17) 43. C: T Wilton (28) 41.

   MOSS VALE: Women: Par: P Kull (18) 3 up.

   MT BROUGHTON: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: D Corry (13) M Craig (34) 66.5.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Stowe (14) T Burt (16) 87. Div 2: C Wybenga (21) G Loone (15) 79. A: G Steer (12) 42. B: G Williams (18) 41. C: T Bolton (27) 40. D: K Baron (28) 41.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford 2B: M Wheeler (17) D Kingham (22) 46. Women: Stableford: K Brien (27) C Gunn (23) 44. Men: Stableford: R Edenhofner (10) 37. Women: Stableford: M Vredberg (44) 38.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford Trophy: G Blackwood (22) 42. A: B Josika (11) 40. B: M Matthews (16) 41. C: P Cook (25) 40 cb. A Scr: K Underwood 32. Women: V Walker (17) 33.

   NOWRA: Men: Stableford: 2B: Div 1: K Wills (18) T Pottenger (17) 46. A: C Crump (13) 39. B: K Wills (18) 38.

   NSW: Men: Stableford: R Wallace (20) 38. A Scr: T Bayliss (National) 34. Stableford: T Fox (27) 35 cb. Gold: M Messis (28) 31. Women: Stableford: S Goldschmidt (27) 34.

   OATLANDS: Men: Stroke Trophy: J El-Badawi (13) 139. Stroke: A: R McClelland (8) 64. B: M Fitzpatrick (18) 67. C: I Johnson (19) 69. D: R Walsh (30) 64. A Scr: Y Park 67.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: D Cluff (11) 40 cb. B: T Fairbairn (13) 42. C: N Honey (21) 40. A Scr: A Stannard 37.

   PENRITH: Men: Stableford 2B Agg: K Hodson (Dunheved 35) B Donlan (23) 77. 2B Scr: D Limbach D Day 66. A: D Smyth (6) 39 cb. B: C Howard (14) 38. C: P Johnston (20) 40.

   RANDWICK: Men: Stroke: Canadian Foursome: P De dassel M Pastor (12.375) 56.625. Scr: C Forward M Williams 60. Hole-in-one: J Cunliffe at 11th.

   RICHMOND: Medley: Stableford: A: M Smith (8) 43. B: R Mackie (13) 41. C: J Hayes (23) 41. 2B multi: Div 1: D Nichols (13) K Hayes (11) 81. Div 2: D Swirski (14) P Jones (18) 85. Div 1 Scr: P Ashpole T Mcmillen 52.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: R Ulrick (23) M Dowling (25) 48. 2B Scr: S Martin C Fowley (Kooindah Waters) 37. 2B: O Light (9) C Court (Howlong 18) 47. A: O Light (9) 38 cb. B: C Court (Howlong 18) 38. C: P Hall (33) 42. Stableford Green: G Chard (34) 39.

   ROSNAY: Men: Stableford: 4B: A Scr: C Hoy D Aaron 37. A: V Piggott (32) B Nuon (26) 47. Div 1: S Miller (8) 40. Div 2: N Trew (18) 42.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: P Robinson (25) 48. J Macken (11) 48. Women: Stableford: 4B: Championship: C McCallum (35) S Nolan (23) 42 cb. Centenary: J Tingwell (31) S Mayo (28) 44 cb.

   RUM CORPS: Men: Par: A: K Lewis (13) 3 up cb. B: G Bentley (19) 5 up.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: A: A Hogg (8) 43. B: R Lowe (17) 40. C: K McNamara (19) 44. D: G Pomeroy (39) 39 cb. Scr: H Doig 35. 2B: Div 1: P Fairfax (7) W Everest (13) 45. Div 2: T Tse (34) R Lowe (17) 49. Hole-in-one: J Watt at 4th.

   SEFTON: Men: Stroke: C Ramos (14) 49.

   SHELL COVE: Stableford: 4B Agg: J Pogson (22) B Murphy (21) K Holt (14) M Hunter (28) 103. 4B Scr: T Holz L Legradi M Beynon C Heniuk 85. P Heniuk (24) 46. Scr: T Holz 42. Women: K Davies (20) 34.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B multi: S Taber (8) G Betts (16) 84. Medley: P Oakley (29) M Oakley (26) 82. Men: A: S Taber (8) 38. B: J Betts (16) 39. C: P Oakley (29) 38 cb. Women: Div 1: J Tarran (9) 40. Div 2: J Duffy (32) 40.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: Div 1: N Clark (30) D Goyette (20) 48. A: J Hall (9) 39. B: G Collins (15) 38. C: R White (20) 37.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: G Russell (29) M Post (16) 49. 2B Scr: G Shneier D Shneier 38 cb. A: S Browne (8) 41. B: M Kingston (16) 41. C: B O'Regan (27) 46. Scr: R Dunn 37. Jnr: G Shneier (18) 39. Women: Stableford: M Cerkesas (15) 30. Men: Stroke: C Riethmuller (11) 67. Scr: J Scruse 73. Stableford 2B: Gold: B Higgins (36) T McMinn (25) 42. B Higgins (36) 36.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: G Dannoun (15) 50. M Wilson (28) 50. A Scr: L Holden 39. M Webber 39. A: S David (9) 39. B: C Milanovich (14) 39 cb. C: M Mahoney (18) 43 cb.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: K Chung (13) D Lee (20) 47 cb. Scr: M Kelman B Kelman 37. M Yang (13) 40.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: A Wong (15) R Wong (14) 45 cb. A: N Gamble (10) 41. B: R Wong (14) 38. C: J Clegg (20) 38. A Scr: R Lord 34.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: P Tzannes (11) 37. B: K Bennett (18) 38 cb. C: A Vass (23) 41. A Scr: B Cottle 31.

   THE COAST: Men: Stroke: 4B: A Ogane T Podvorec 142. Matchplay: M White bt K Hindle 19th. Stableford: A: P Jones (10) 42. A Scr: P Jones 32. B: T Kurosawa (16) 40. B Scr: R Batten 25. C: T Lever (21) 39. C Scr: T Lever 18. Women: Stableford: 12-hole: M Sutherland (22) 30.

   THE LAKES: Mxd: Stableford: 4B: K Lewinsly (12) M Symonds (36) 45. 4B Scr: J Rayner B Chan 36. Medley: A Sank (15) 38.

   TOUKLEY: Men: Stableford: Div 1: J Dooner (17) D Gordon (23) 47. Div 1 Scr: B White R Hogan 39. A: T Jones (8) 40 cb. B: S Maytom (13) 42. C: D Prest (24) 40. A Scr: R Primmer 17.

   WAKEHURST: Men: Stableford 4B: R Bartolozzi F Romeo 49. A: R Bartolozzi (6) 41. A Scr: A Sutton 37. B: R Stevens (16) 38. B Scr: A McCombe 24. C: S Fleming (27) 40. C Scr: R Ferraris 18. Women: Stableford: J Haverfield (14) 36.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: J Jamieson (4) S Reitsma (12) 51. 2B Scr: S Bridger C Vidigal 43 cb. A: G Simpson (9) 41 cb. B: P Cromer (13) 41. C: G Neave (21) 40.

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: 2B: L Petersen (11) S Murray (17) 47. A: A Peade (Balgowlah 2) 40. B: S Murray (17) 45. C: C Ienco (20) 41. D: A Blackmore (30) 37 cb. Hole-in -one: B Souter at 12th.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: W Beard (20) G Davis (16) 49 cb. 4B Scr: D Miller S Simms 36. 4B: A: W Micallef (8) 39 cb. B: J Beardsmore (19) 43. C: S Brown (24) 43.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: A Cucca (13) 40 cb. B: J Douglas (16) 40. C: P Baillie (30) 45. A Scr: C Jamieson 37.

   WYONG: Men: Stableford 2B:: P Hetherington (13) R Steele (27) 50. Stableford: A: G Anderson (10) 43. B: K Fergerson (13) 40 cb. C: R Steele (27) 42. A Scr: E Forsyth 38.

26 February 2018
TERREY HILLS: Men: Stableford: B: T Serizawa (14) 38. more
NSW Golf