NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: Div 1: J Killin (26) W Roberts (11) 80. Div 1 Scr: R Nattrass K Shepherd 67. A: M Cleary (11) 42. B: S Wheatley (16) 43. C: J Killim (26) 40 cb. Women: Stableford: J Cohen (32) 33.

   ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: B McGiffin (5) W Carter (23) J Raper (12) R Schreiber (12) 128. A: B McGiffin (5) 38. B: A Robinson (14) 37. C: J Cassidy (27) 35 cb.

   AVONDALE: Mxd: Stableford: Irish Team: J Nesbitt (28) L Li (8) A Walker (15) B Farlow (15) 109.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: S Allsopp (8) 38. B: R Williams (14) 38. C: R Charlton (23) 37.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B Agg: I Russell (10) P Michael (15) 75. 2B Scr: P Sullivan L Killan 64. A: M Rosenfeld (11) 40. B: P Stipanovic (15) 40. C: B Eichhorn (22) 39.

   BARDWELL VALLEY: Medley 2B Agg: R Christie (14) B Christie (21) 47. R Lumello (15) 42. Scr: N Katholos 35.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: G Walters (24) 38.

   BELMONT: Men: Stableford: A: D Hadfield 38. B: T Larkin 43. P Willoughby 40.

   BERMAGUI: Women: Stableford: F Hanks (32) 36.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Split Six: G Coombs (12) 70. A Flood (10) . A: R Bonham (8) 40. B: A Loveday (15) 40. C: P Dillon (22) 35.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: J Guan (3) L Ly (18) 46 cb. A: M Worth (10) 37. B: G McCoy (19) 42. C: B Heiller (32) 39. A Scr: J Dodds 32. Hole in one: M Savoldi at 16th.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: B Simpson (9) 38. Scr: B Simpson 29.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: A: D Watson (10) 37. B: T Eldridge (15) 39. A Scr: A Berryman 35.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: L Thornborough (15) P Arnold (17) 82. T Dew (23) 40. A Scr: T Schoeffel 32.

   BOTANY: Men: Stableford: J Harden (18) 37.

   BOWRAL: Stableford: D Stanley (26) 39. Women: J Scott (21) 32.

   BREAKERS: Medley: Stroke: Canadian Foursome: D Harrowell T Lopez (12.75) 68.25.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: A: B Coupar (10) 42. B: J Nelson (17) 42. C: B Connor (26) 38. Women: C Connor (38) 39. 2B multi: A Wren (10) R Eather (19) 86.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: Div 1: S Hilaney (7) S Bugdayli (15) 47 cb. Div 2: G Pomponio (13) P Shield (24) 50. Div 1 Scr: I Tonumaipea T Mediati 39. A: F Pello (9) 43. B: T Mediati (13) 40. C: G Toshack (19) 37. D: I Cerjanec (30) 40. A Scr: P Wilson bt G Farrar 4-3.

   CAMDEN: Men: Par 2B: I Goodall (24) M Kay (27) 11 up. 2B Scr: S Bate M Arnold 3 up. A: N Castelli (8) 4 up. A Scr: M Bell 1 up. B: R Ismay (18) 5 up. B Scr: D Bogg 9 down cb. C: C Dengate (19) 5 up. C Scr: A Chaperlin 9 down. Women: Par: 2B: M Hewitt (32) M Thorn (17) 6 up cb. Div 1: M Thorn (17) 2 up. Div 2: M Brown (25) 1 down cb. Div 3: M Hewitt (32) 1 down.

   CAMPBELLTOWN: Par: A: P King (6) 6 up cb. B: G Green (16) 5 up. C: A Nolan (22) 5 up. A Scr: G Harrison sq. B Scr: K Dillon 9 down cb. C Scr: C Behag 9 down.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B multi: M Lee (16) M Lee (12) 97. 2B Scr: D Gainsford S Bolger 74. A: R Calvert (11) 43 cb. B: D Gardam (14) 40 cb. C: L Kim (24) 44.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: C Toro (9) M Romanos (23) 49. A: J Holt (9) 38. B: T Beck (17) 41. C: M Romanos (23) 41. 2B: B Emanual (21) S Goodrum (15) 50. A: J Farnham (9) 40 cb. B: A Fraunfelder (16) 39 cb. C: F Mesiti (20) 38 cb. 2B Scr: T Corby S Bevan 36.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: S Nixon (6) B Colhoun (13) 71. B Colhoun (13) 41.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: Team: D McAleer (14) B Barry (14) T Mineo (20) K Metzke (23) 95 cb. A: P Carroll (9) 38. B: B Barry (14) 41. C: B Hogan (19) 39.

   CONCORD: Men: Stableford: A: G Reilly (10) 38. B: C Yap (18) 38 cb. C: B Dincel (28) 40. 2B: A Calavrias (17) S Bhatnagar (20) 46. 2B Scr: R Younan P Macourt 36.

   CROMER: Men: Stableford: M Lawrence (10) 38. A Scr: C Neville 33. Medley: 4B: D Clarke (24) N Boroughs (11) 45. Women: J Atchison (14) 30.

   CRONULLA: Men: Stableford: A: T Wilson 33 cb. A Scr: T Wilson 37. B: P Honeywell (14) 38. C: J Marshall (26) 35 cb.

   CUMBERLAND: Men: Stableford 2B: P Shin (11) A Park (15) 48. 2B Scr: D Auremi M Elphick 38 cb. Div 1: M Cho (10) 41 cb. Div 2: C Willmott (14) 39. Div 3: J Collorafi (23) 38 cb. Div 1 Scr: B Baker 34.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: S Beaton (17) P Sullivan (14) 51. Div 2: P Hazer (16) R Franzke (21) 46. Div 1 Scr: R Kellam G Shute 32. Div 1: P Hazer (16) 39. Div 2: T Wilson (25) 41.

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A: G Hollingshed (16) 42. B: D Murphy (22) 42 cb.

   ELANORA: Men: Stableford: A: C Fairbairn (5) 33 cb. B: R Bridger (14) 38. C: S Toepfer (30) 29. A Scr: C Fairbairn 28.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: R Mole (14) S Emms (12) 47. Div 1: G Lind (10) 39. Div 2: M Gaven (30) 39.

   FORSTER: Men: Stableford A: I McLennan (8) 40. A Scr: B Germon 40. B: D Richardson (19) 39. B Scr: A Duncan 23.

   FOX HILLS: Men: Stroke: Ambrose: G Maguire G Sinclair (2.25) 56.75. 2B Scr: K Booth J Skeet 59.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B: C Hovey (13) H Vinckx (26) 48. G Falconer (17) 42.

   GLENMORE: Stableford: Div 1: O Samson (9) 40. Div 1 Scr: B Michelmore 36. Div 2: T Ryan (32) 41. Div 2 Scr: A Dudziak 25.

   GORDON: Men: Stableford: A: A Wood (11) 40. B: N Blakemore (18) 37. C: G Brooks (21) 31. Team: N Blakemore (18) R Keightley (13) 302.

   GOSFORD: Men: Stableford: Team Agg: J Hollebon (22) 88 R Dwyer (20) R Massey (11) D Bateman (16) M Prince (18) 40. Stroke: M Carroll 33.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: M Feltham (10) 40. B: D Musgrave (29) 42. Women: C Hearn (23) 38.

   HORIZONS: Men: Stableford: G Stephenson (23) 43. Women: I Cluff (30) 36.

   HURSTVILLE: Mxd: Par: 4B: D Hanagan (22) D Tucker (12) 9 up . A: D Tucker (12) 4 up. B: G Doohan (18) 6 up. C: J Trenear (29) 8 up. Women: H Gillespie (29) 3 up. Hole-in-one: T England.

   JAMBEROO: Men: Stroke: Ambrose: D Campbell (14) T Rodriguez (10) G Louden (31) D Ruddy (32) 52. Women: S Walsh (23) J Anderson (22) L Cram (32) L Staddart (23) 63.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: L Smith (24) C Bambury (9) 50 cb. A: B Barlow (9) 36. B: R Hartup (14) 42. C: B Hardiman (25) 41. A Scr: R Logan 28 cb. Women: Stroke: T Arnold (19) 67 cb.

   KILLARA: Men: Stableford: A: B Finfer (1) 40. B: S Perkins (15) 44. C: I Singh (22) 42. Mxd: Stroke: 2B: M Panopoulos J Slatyer 72.

   KOGARAH: Men: Stableford Split Six: G Penn (17) P Mahon (13) K Main (16) P Ashton (22) 79. B Yates (5) 41. A Scr: D Gallagher 32.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford A: M Callaway (10) 38. B: B Darling (20) 41. C: R Colquhoun (25) 38. Women: Stableford: S Day (29) 35.

   LAKESIDE: Women: Stroke: Ambrose: F Bessant (17) A McClintock (18) 65.5. Stableford: 2B: B Dixon (7) R Briffa (16) 48. 2B Scr: B Warby C Dowling 42. A: C Dowling (scr) 38. B: S Jenkins (19) 37 cb. C: J Alimbakis (21) 43.

   LANE COVE: Men: Par: 2B: P Siapos (22) B Virgili (20) 10 up. J Hickson (21) 5 up.

   LEONAY: Stableford 2B multi: Div 1: I Barnes (5) L Alexander (9) 52. Div 2: L Cupples (4) J Cupples (5) 50. A: D Grosse (5) 41. B: S Masters (15) 43. C: W Kholn (21) 46. D: R Beadman (24) 46.

   LEURA: Medley: Stableford: W Elliot (17) 40. 2B: W Elliot (17) N Adams (16) 48.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: A: G Souksay (11) 39. B: R Occhipinti (19) 37. C: P Cho (36) 38. 2B Agg: J Clark (3) B Phillips (32) 72 cb. 2B Scr: R Thomson M Sandilands 61 cb.

   LONG REEF: Men: Stableford: G Phillips (27) 32.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B: L Tsen (19) O Raileque (17) 48. A: B Gilbert (6) 39. B: G McCracken (11) 42. C: M Oechsle (28) 38. A Scr: B Ellam 36. Women: Stableford: Div 1: C Coates (2) 36. Div 2: A O'Connor (30) 30.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Par: A: P Bradley (12) 5 up. B: K Mc Clarence (13) 6 up. C: D Mills (24) 6 up.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: S Wunderlich (5) R Barrington (34) 47 cb. Men: Stableford A: A Stone (5) 37. B: K O'Keefe (16) 37 cb. C: R Barrington (34) 42. A Scr: R Hayward 34 cb. Women: Stableford: J Strachan (30) 38.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: P Lamaris (1) 37. Men: Stroke: Foursome C'ship: D George (4) L George (9) 80. Women: K Burke (scr) J Tesoriero (15) 86.

   MANLY: Men: Stableford: A: D Flook (9) 41. B: K Waller (18) 33. C: D Newell (22) 34. A Scr: D Flook 33. 2B: C Hunter (21) D Flook (9) 41.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Thaw (18) W Dewar (25) 45. Scr: D Wonnocott J Mumford 34 cb. P Sutherland (8) 39 cb. Scr: D Cremin 32.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: 2B: Y Little (13) S Callaghan (27) 44. Medley: 4B: D Phillips (13) R Sams (30) 47.

   MONA VALE: Men: Stroke: Matchplay: A Wilkinson D Chiddy bt C Lawler A Ratcliff 2-1. Stableford: D Lovett (12) 40. Scr: D Lovett (12) 28 cb. 2B: J Fryer (8) D Koopman (24) 47.

   MONASH: Men: Stableford: J Ryan (16) 37. 2B: S Hegarty (9) . B Fine (35) 43.

   MOORE PARK: Men: Stableford: A: M Tey (3) 33. B: R Van Der Water (15) 32. C: P Williams (25) 40.

   MORISSET: Men: Stableford 2B: C Robinson (25) T Hagan (15) 49. A Scr: L Wales B McNay 39. A: L Wales (5) 41. B: P Bolton (17) 42. C: T Cottier (22) 42.

   MOSS VALE: Men: Stableford: 2B: M Mclean (23) 52. C Austin (12) 52. A: R Hosking (7) 41. B: J Temporali (highlands) (18) 42. C: R Bull (27) 38 cb. Women: P Kull (17) 38 cb.

   MT BROUGHTON: Mxd: Par: C Matthews (8) 4 up.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: J Fennell (4) S Patapis (18) 49. 2B Scr: L Cincotta A Sghabe 41. A: J Williams (11) 37. B: R Burt (15) 40. C: D Keegan (23) 40. D: P Mulckey (33) 36.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: A Nance (27) 36.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: R Wakeley (30) 37 cb. P Selberg (19) 37 cb. Hole in one: B Overman at 15th. Medley: Stableford: 2B: A Dunn (14) R Wakeley (30) 45. Women: V Walker (17) 38. J La Peyre (20) 27.

   NOWRA: Men: Stableford: A: W Asher (14) 40. B: G Buikstra (23) 45.

   NSW: Men: Stableford: R Pattinson (18) 29. Stableford White: S Bouffler (Duntryleague (25) 26.

   OATLANDS: Men: Stableford: Captain's Trophy: J Kim (10) 39. A: J Kim (10) 39. B: I Johnson (18) 38. C: N White (22) 37. D: R Walsh (30) 38 cb. A Scr: Y Park 38.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford A: A Cordony (3) 40 cb. B: I Nicol (15) 40 cb. C: M Bradbury (26) 37 cb. A Scr: A Richards 38.

   PENRITH: Men: Stableford 2B: M Murray (14) D Milton (30) 52. 2B Scr: B Gadd C Lawler 42. A: N Johnston (9) 39 cb. B: M Chiandotto (17) 41. C: M Kirby (22) 37.

   PYMBLE: Men: Stableford: A: R Westgarth (4) 41. B: G Winchester (16) 39. C: B Nighjoy Wong (19) 33. 2B: D Nugent (10) S Magee (17) 46. Scr: T Brookes R Westgarth 38.

   RANDWICK: Men: Stableford: T Fernandes (6) 33. Stroke: Matchplay: A: C McMahon bt M Newbold 4-3.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Par: Gangurru: Div 1: J Partridge (11) 4 up. Div 2: M Mckecknie (15) 5 up. Div 3: S Perry (24) 7 up. Stableford: Bungool: Div 1: T Lupton (12) 41. Div 2: A Miller (15) 44. Div 3: C Brown (19) 38.

   ROSEVILLE: Men: Par: 2B: O LIght (9) G Harman (11) 10 up. G Harman (11) 4 up.

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B multi: J Kennedy (11) C Smith (17) 113. A Scr: B Hoy C Hagarty 49. Div 1: J Kennedy (11) 45. Div 2: J Pagett (26) 42 cb. Mxd: 4B: M Tuiono (14) S Tuiono (14) 91. Women: S Tuiono (26) 35.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stroke Championship: A: M Boucoiran (7) 77. B: T Flitcroft (18) 73. C: R Cable (27) 77. A Scr: M Boucoiran 70.

   RUM CORPS: Men: Stableford: A: J Paz (11) 34 cb. B: P Creek (17) 40.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Brooks (15) S Lawrence (16) 46 cb. Div 2: I Mckee (30) R Ronan (31) 49. A: T Vandeleur (10) 40. B: B Bae (18) 42. C: M Shanley (19) 36. D: Y Song (34) 44. Scr: S Vail 38. Medley: Stroke: Matchplay: A: N Lloyd bt C Kinnaird . F Stowers bt B Chellingworth . B: P McGivern bt R Hale 4-3. C: D Dousanovski bt B Sanders 2-1. D: J Angel bt J Story 8-7.

   SEFTON: Men: Par: 2B: G Kelleher (22) T Carr (22) 7 up. A: M Khoury (6) 3 up. B: J McGuigan (22) 4 up.

   SHELL COVE: Medley: Stroke: Ambrose: C Heniuk (8) P Heniuk J Pogson B Pogson 50.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: Team: S Harrold (26) K Harrold (28) T Johns (18) L Johns (25) 86. Men: M Edwards (26) B Kelly (19) J Crowe (10) M Crowe (14) 86. A: G Langford (12) 38. B: J Roberts (14) 38. C: B Foot (20) 34. Women: Div 1: J Harrold (25) 33. Div 2: M Mcveigh (28) 31 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: S Hancock (7) 39 cb. B: G Howes (18) 41. C: J Preston (29) 42.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: B Harris (12) 42. B: B Beauvais (19) 42. C: V Galea (29) 39 cb. 2B: B Harris (12) 48 cb. T Bradley (9) 48 cb.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: C Fitzgerald (12) M Truscott (6) 43. Div 1: P Krieg (16) 34 cb. Div 2: C Fitzgerald (12) 34.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: Split Six: G McDougall (18) S Brown (26) 69. A Scr: A Ison B Brasier 60. A: A Ison (2) 40. B: S Cafe (17) 38 cb. C: R Cadle (20) 37 cb.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: 4B KO f: M Cooke K Kanofski bt G Harris P Gaukrodger 20th. Medley: Stableford: 2B: J Punch (17) M Collier (7) 45. Scr: P Byers A McCutcheon 33. P Zanuttini (35) 39.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: A: S Knight (9) 34. B: T Tan (15) 31. C: Y Kim (28) 30. A Scr: S Knight 25.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: A: B Schmarr (13) 68. B: P Thompson (18) 75. C: B Coombs (21) 79. A Scr: M Smyth 77. Trophy: B Schmarr (13) 68.

   THE COAST: Men: Stableford: D Williams (22) 43. A Scr: M Danne 30.

   THE LAKES: Medley: Stableford: J Boys (11) 32. Scr: G Friede (4) 23.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: W Murray (10) I Van Veen (13) 48. 4B Scr: B White D Tormay 37. A: B Vidler (12) 43. B: I Van Veen (13) 40. C: N Beukers (19) 39. Women: C Walters (23) 39 cb.

   TWIN CREEKS: Men: Stroke Medal of Medallists: A: S Burnett (6) 65. A Scr: M Pearce 39. B: C Park (18) 70. B Scr: A Boudville 22. C: R Bergamin (36) 69. C Scr: P Fittler 20. Women: Stroke: J Kang (28) 67.

   WAKEHURST: Men: Stableforde: K Harris (16) 42.

   WALLACIA: Men: Stableford American Foursome: P Low (6) R Lees 62. 2B Scr: C Dengate C Vidigal 71. A Vidal (21) 44. Women: Stableford: T Saifoloi (9) 44.

   WARRINGAH: Men: Stableford: 2B: N Grealy (19) P Fitzgerald (Shell Cove 11) 41. P Stockley (34) 34.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal: A: D Dunn (10) 71. A Scr: M Patterson 79. B: S Elder (18) 73. B Scr: J Turner 90. C: H Daniels (28) 71. C Scr: B Scott 92. Women: T Elderfield (26) 76.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: S Duggan (25) C Follington (24) 49. 4B Scr: D Miller S Simms 39. A: M Robertson (3) 40 cb. B: G Johnson (18) 44. C: K Prior (28) 37 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: R Foden (16) J Goodwin (12) 75. S Symeou (11) 40 cb. A Scr: J Cook 33.

   WYONG: Men: Stableford: A: K Ferguson (12) 39. B: D Burns (15) 44. C: P Brazewell (21) 45. A Scr: R Bunn 36. 2B: S Robinson (23) P Brazewell (21) 48 cb.

26 May 2018
AVONDALE: Women: Stableford: M De Vos (24) 43. more
NSW Golf