NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Men: Stroke: Medal: A: J Brady (10) 67. A Scr: J Warren 68. B: I Phillips (16) 64. B Scr: J Dimarco 83. C: N Neary (21) 71. C Scr: M Stocken 93. Jnr: L Whitelaw (6) 88.

   ASQUITH: Men: Stroke: Medal A: M Herbert (9) 69 cb. B: L Ramsay (17) 68. C: G Hepworth (21) 69. A Scr: D Morgan 74. B Scr: A Robinson 84. C Scr: M Zuk 95. L Hearne (24) 72.

   AVONDALE: Men: Stroke: Medal: A: W Leamon (12) 73 cb. A Scr: R Wallace 76. B: W Hogan (15) 69. C: M Van Der Saag (24) 74. President's Trophy: W Hogan (15) 69.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal: A: S Allsopp (8) 66 cb. B: J Hanshaw (14) 63. C: D Watson (21) 63.

   BANKSTOWN: Medley: Stroke 2B: A Craddock (11) P Stipanovic (14) 64. A: A Craddock (11) 68. B: H Tran (13) 69. C: B Rowan (20) 67.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: R Redden (25) 35.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal: Div 1: A Wongnin (19) 61. Div 2: K Griffiths (26) 80.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: B Fitzgerald (3) 39. B: J Doueihi (14) 37. C: J O'Connor (23) 33.

   BEXLEY: Men: Stroke: Medal: A: R Kelly (11) 58 C De La Mare (3) 58 to playoff. B: D Sykes (17) 59. C: R Murfitt (23) 57. Scr: C De La Mare 61.

   BLACKHEATH: Men: Stroke Medal: C Baker (13) 61. B Flaherty (16) 64. Women: Stroke: C Soady (24) 75. Scr: L Stevenson 86.

   BONNIE DOON: Men: Stroke: A: D Watson (11) 64. B: C Chodos (16) 65. C: S Forman (21) 68. A Scr: S Moate 68.

   BOTANY: Men: Stroke: Medal: C Healey (10) 70. A Fernandes (15) 69. L Silvestri (20) 68. G Scott 80.

   BREAKERS: Medley: Stableford: W Canning (16) 38.

   BRIGHTON LAKES: Men: Stroke: A: S Spennati (12) 67. W Hamilton (9) 67. B: R Eather (18) 65. C: J Broadstock (22) 73.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: A: J Mediati (7) 69. B: A Mediati (12) 70. C: C Jensen (14) 70. D: S Kim (21) 69. D Inzitari (36) 73. Hole-in-one: S Chen at 16th.

   CAMMERAY: Men: Stroke: T Redwood (15) 64. Gold Medal: D Dahiya (13) 73. Women: P Mcmurty (29) 74.

   CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: S Lee (21) I Lee (15) 140. 2B Scr: S Moylan J Lind 150. A: D Weir (6) 69. A Scr: S Moylan 74. B: I Sung (15) 67. B Scr: M Kemp 84. C: A Demery (20) 70. C Scr: H Young 91.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: M Dawkins (8) G Foxcroft (17) 46. A: M Dawkins (8) 38 cb. B: J Williams (16) 41. C: L Jarjoura (23) 37 cb. PM 2B: T Mcnamara (26) E Giltinan (24) 42. E Giltinan (24) 40.

   CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal: A: S Nixon (7) 59. A Scr: S Nixon 66. B: P Clark (25) 60. Gold Medal: S Nixon (7) 59. President's Trophy: S Nixon (7) 66. Women: Medal: T Kirkham (29) 70.

   CHATSWOOD: Men: Stroke: Medal: A: M Kay (9) 61. A Scr: T Fletcher 67 cb. B: A Marchant (13) 61. B Scr: A Marchant 74. C: M Robbins (20) 65. C Scr: M Robbins 85. Stableford: M McDonnell (15) 36.

   CONCORD: Men: Stroke: Gold Medal: L Lazar (11) 74 cb. Medal: A: P Sullivan (8) 69. B: D Page (18) 72. C: J Swan (36) 71. A Scr: M Norbis 75. B Scr: R Clarke 90. C Scr: D Beckett 97.

   CROMER: Men: Stroke Medal: A: D See Hoe (6) 72 cb. B: P Collins (15) 74 cb. C: P Allen (24) 72. A Scr: C Rae 73. Snr Stroke: L Paton (25) 79. Jnr: J Schouw 81. C Fairchild (2) 80 cb. Women: B Moore (5) 75.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: W Scott (31) 66.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Medal: A: J McMillan (1) 70. A Scr: J Fearnley 75. B: D O'Connell (14) 70. B Scr: M Bailey 84. C: G Tucker (18) 73. C Scr: R Gorej 91. D: J Perrin (23) 72. D Scr: K Stott 96 cb. Medal Jan: B: B Knowles (15) 75. B Scr: G Touhy 82. Medal Feb: C: T Nuij (20) 76.

   EASTLAKE: Men: Stroke: Vardon: N Kim (+2) 70. A: L Roberson (10) 69. A Scr: G Kolistasi 77 cb. B: A Mcallister (19) 70. B Scr: P Stemi 86. C: C Stemi (27) 72. C Scr: J Bagnall 102. D: P Carter (28) 65.

   ELANORA: Men: Stableford: 4B: R Crampton (20) R Fox (16) 47. T Study (14) 38 cb.

   FORSTER: Men: Stroke: Medal: A: M Dunn (14) 62. A Scr: M Jackson 67. B: T Lynch (18) 64. B Scr: J Price 81. C: R Thornton (27) 65 cb. C Scr: W Gooley 87.

   GIBRALTAR: Men: Stroke: Medal: A: M Coffey (4) 69. A Scr: A Bray 75. B: D Weekes (15) 64. B Scr: G Falconer 83 cb. C: T Carroll (28) 70. C Scr: M Eschbank 93 cb.

   GLENMORE: Stroke: Medal: A: R Eldridge (7) 69. B: E O'Mara (17) 72. C: H Jun (34) 79 cb. A Scr: A Robb 77.

   GORDON: Men: Stroke: P Brown (8) 69 cb.

   GOSFORD: Men: Stableford: G Smith (19) 39.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal: A: M Feltham (9) 70. A Scr: B Dunn (Kew) 70. B: J Pollard (23) 70. B Scr: P Parker 89. C: L Hearne (26) 73. C Scr: L Hearne 99.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: A Sweeney (6) 41. B: T Economos (20) 41.

   HORIZONS: Men: Stroke: A: D McLean (9) 69. B: D Mills (18) 68. C: R Duffy (26) 74. Women: Div 1: D Brander (5) 77. Div 2: V Stevens (28) 75.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: B Kulevski (10) 42. Div 2: T Horne (24) 42.

   KAREELA: Men: Stroke: Medal: A: S Chatterton (10) 61. B: M Sipari (16) 63. C: R Bean (20) 64. A Scr: G Reid 65. B Scr: R Hartup 78. C Scr: P Stroud 89. Stableford: Matchplay: A: M Harrington bt R Chapman 6-5. B: M Thompson bt M Broach 7-6. C: I Colley bt R Gilliland 1up.

   KOGARAH: Men: Stroke: Medal: A: W Berrett (9) 54. A Scr: S Ali 57. B: J Smith (14) 55. C: B Morris (25) 58.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: S Peacock (7) 37. R Wealleans (20) 39. I Coyne (36) 35.

   LAKESIDE: Men: Stroke: Medal: A: G Ridge (9) 68. A Scr: E Blackwell 70. B: J Banjavcic (16) 72 cb. B Scr: W Avery 85. C: L Russo (22) 70. C Scr: B Hall 103. Stableford: 2B: T McDonald (26) J Turnbull (13) 44. Women: K Hansen (31) 31.

   LANE COVE: Men: Stroke: Medal: A: W Belgre (6) 63. B: V Pilkington (15) A Caush (14) 67 to playoff. C: B Doherty (20) 60. A Scr: W Belgre 69. B Scr: A Caush 81. C Scr: B Doherty 80. President's Trophy: B Doherty (20) 60.

   LEONAY: Medley: Stableford: Div 1: T Tnoski (12) 40. Div 2: G Hadfield (33) 42.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: A: N Connon (5) 70. A Scr: S McGee 75. B: S Kim (15) 73. B Scr: T Weaver 89 cb. C: M Vrontas (22) 72. C Scr: B Najjar 101 cb.

   LONG REEF: Men: Stroke: Medal: A Scr: G Wilkins 81. A: G Wilkins (10) 71. B: P Hope (13) 73. Stableford: C: R Spence (19) 31.

   LYNWOOD: Men: Medal: A: G Climpson (6) 67 cb. B: G Trefoni (17) 69. C: J Malagre (23) 66. A Scr: D Gibson 72. B Scr: I Blair 83. C Scr: J Hay 94. Women: J Smith (10) 70.

   MACQUARIE LINKS: Men: Stroke Medal: A: D Cummins (+1) 71. A Scr: D Peters 80. B: T Chensee (16) 73. B Scr: H Jones 89. C: J Musico (26) 75. C Scr: G Hindmarch 99. Medal Feb: B: P King (14) 71. B Scr: M Kim 85. Women: Div 1: L Galluzzo (26) 79. Div 1 Scr: A Cummings 106.

   MAGENTA SHORES: Stroke: A: G Buchanan (13) 76. B: J Fisher (17) 73. C: I Stephenson (27) 75. Div 1: V Greville (23) 77.

   MANLY: Men: Stroke: A: S Coyne (13) 64. B: C Hunter (21) 71. C: S Harvey (28) 71. A Scr: F Bellingham 75.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B multi: J Ljajic (12) D Wonnocott (6) 77. G Grant (13) 37. Scr: M Collins 26.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B: W MacPherson (12) N Osborn (20) 46. Div 1: L Natale (8) 37. Div 1 Scr: S Fitzpatrick 36.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: D Lovett (11) L Diserens (22) 46. L Diserens (22) 39.

   MOORE PARK: Men: Stroke Medal: A: M Mayer (9) 66. B: P Paterson (19) 68. C: R Payten (26) 67. Scr: A: D Garcia 78 cb. B: P Churchill 84. C: S Woolf 90. Women: Stroke: Medal: A: L Quilliam (3) 71.

   MORISSET: Men: Stableford: R Connell (6) 37. G O'Reilly (8) 36. D Ferris (36) 34.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: R Woods (16) 37. B: G Young (22) 36. Women: S Hawthorn (28) 33.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: A: M Sherwood (6) 66. A Scr: M Sherwood 72. B: T Ryan (18) 64. B Scr: T Ryan 82. C: J Elliot (22) 78. C Scr: J Elliot 100. A res: E Palmer (10) 65. Scr: E Palmer 75. C res: D Richards (36) 88. Scr: D Richards 124.

   NORTH RYDE: Men: Stroke Medal: A Scr: B Bury 70. A: J McKie (8) 68. B: T Chung (14) 66. C: D Mead (25) 64. D: J Candrick (35) 79.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke: R Edenhofner (9) 67.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal: A: A Stephenson (11) 64. A Scr: J Mackenzie 65. B: P Selberg (16) 61. Stroke White: C: E Clunies-Ross (21) 64. Women: L McCarthy (21) 76.

   NSW: Men: Stableford: P Clark (24) 40. A Scr: J Ong 32. Women: S Goldschmidt (26) 34.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: D Racine (7) 41. B: E Conlon (17) 40. C: G Hinchcliffe (23) 40. D: N Pugh (32) 28. A Scr: Y Park 39. Women: P Skelton (12) 37 cb.

   PALM BEACH: Men: Stroke: A: J Whitehead (11) 62. B: R Biven (25) 65. C: D Droogan (26) 73.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: S Taheri (8) 36. B: S Edstrom (13) 38. C: M Fothergill (21) 32. A Scr: C Jack 31.

   PENRITH: Men: Medal: A: A Moon (0) 66. A Scr: J Gadd 70 cb. B: M Moussa (13) 68. B Scr: M Stahlhut 86 cb. C: C Dickinson (24) S Freemantle (21) 69. Feb: A: D Steltenpool (10) 70. Jnr: Stroke: Bowl: B Gadd (1) 70.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: M Brookes (12) R Geddes (27) 41 cb. A Pytches (19) 35.

   RANDWICK: Men: Stroke: A: T Fernandes (6) 66. B: M Feehan (17) 64. C: W Adey (21) 67. Matchplay: A: M Kandara bt D Taylor 4-2. B: G Hartley bt J Hunt 4-3. C: G Danto bt P Illidge 3-2.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stroke: Gangurru: Div 1: T Ogden (5) 71. Div 2: M Pinchbeck (17) 69. Div 3: F Ruscio (20) 70. Stableford: Bungool: M Roth (8) 30. P Skourtis (17) 39. R Campbell (22) 34.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Medal: A: J Wilcher (10) 65. A Scr: G McAllister 71. B: B Butler (14) 68. C: N Robertson (25) 73. Stroke Green: J Kissane (22) 73.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stroke Championship: A: E Hattersley (1) 72. B: A Nisbet (17) 75 cb. A Scr: E Hattersley 73. Stableford White: C: J Street (27) 38. Women: Stroke: Championship: M Read (19) 77. Centenary: S Mayo (28) 73.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Medal: A: K Lewis (14) 64. B: B Solomon (24) 68.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: C McGowan (3) 69 cb. Scr: S Donnelly 76.

   SEFTON: Men: Stroke: Medal of Medallists: K Brake (11) 51. A: K Brake (11) 51. B: P Bacon (14) 52.

   SHELL COVE: Stableford: M Segovic (19) 43. Scr: D Quinnell 33. Women: N Ryan (25) 34.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: Trophy: J Garner (+1) 39.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Medal: A: S Jermyn (10) 70. B: C Waller (14) 73. C: K Smith (28) 71.

   SPRINGWOOD: Men: Stroke: A: S Taylor (11) 65. B: M Rudd (17) 68. C: P Wulff (20) 67.

   ST MICHAELS: Men: Stroke: C Mullins (9) 71. B: A Demanincor (17) 70. C: K Norman (22) 76. Scr: K Walther 77 cb. Stableford: K Walther (9) 37. Women: S Lom (22) 31.

   STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Matchplay: M Villa bt P Loader 4-2. Medley: Stableford: Irish Team: A: J Fernandez (12) B Davidson (19) J Taylor (18) M Graham (4) 94. B: I Lovegrove (22) M Merryfull (13) C Evers (8) J Jablonskis (18) 90. A: M Webber (9) 38. B: J Fernandez (12) 38. C: J Taylor (18) 37.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: A: M Kim (10) 38. B: M Deere-Jones (17) 37. C: Y Kim (23) 37. Scr: M Kim 28.

   THE AUSTRALIAN: Stableford: A: C McAuliffe (3) 35. B: B Morris (15) 38. C: P Hofbauer (27) 36 cb. A Scr: C McAuliffe 32. Men: Trophy: B Morris (15) 38.

   THE COAST: Women: Stroke: 4B KO f: S Britton A Porter bt J Smith A Carter 5-4. Medley: A: D McNeill (13) 72. A Scr: R Macey 77 cb. B: R Sharland (13) 71. B Scr: R Sharland 84. C: S Day (21) 73. C Scr: S Day 94.

   THE LAKES: Medley: Stroke Medal: Black: J Ganderton (7) 73. Blue: B Forsyth (16) 70. White: S Sergay (29) 79.

   TOUKLEY: Men: Stableford: Div 1: D Bowman (11) 37. Div 2: N Beukers (18) 37. Div 3: B Boesen (29) 37. Women: K McKinnon (7) 34.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: S Iskowicz (11) 37. Women: S Han (18) 33.

   WAKEHURST: Men: Stableford: A: D Adamson (9) 38. B: H Georgas (23) 37.

   WALLACIA: Men: Stroke: Medal: A: C Dengate (3) P Low (9) G Simpson (8) 69 to playoff. B: S Duchnicz (18) 69. B Scr: L Hillhouse 85. C: C Bramman (22) 70. C Scr: T Zammit 93. Medal Feb: A: D Morris (8) 66.

   WARRINGAH: Mxd: Stroke: Medal: A: M Patison (0) 71. B: E Grealy (19) 70. C: D Kane (21) 74. D: D Benson (28) 77. Scr: M Patison (0) 71.

   WINDSOR: Men: Stableford 2B multi: M Colbran (31) C Bonney (27) 83. A: K Bruton (9) 42. B: B Eastaway (17) 42. C: S Barbera (24) 40 cb.

   WYONG: Men: Stableford: A: B Poole (11) 43. B: M Hanson (15) 37. C: B Ayres (21) 39.

17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
NSW Golf