NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford: Men: A: G Lee Tet 39 B Wade 37 B James 36 J Hunter (Federal) 35. B: D Easterby 42 N Christiansen 41 J Bright 39 J Purcell 38. C: B Jepsen 40 N Loughton 38 L Osmond 38 K Smith 37. Women: J Whittaker 35 J Jenista 34.

NSW

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: P O'Brien (20) C Iles (12) 50. Div 1 Scr: T Frazer S Porter 42. Men: A: C Iles (12) 41. B: T Hallworth (14) 40. C: J Killin (25) 42. Women: M Shay (25) 33.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: M East (17) J Robertson (14) 50. A: C Jang (10) 40. B: J Robertson (14) 42. C: J Goddard (27) 41. Scr: G Rogers 34.

   AVALON: Women: Stroke: Medal: Div 1: S Burden (32) 63. Div 2: H Crutch (33) 66. Div 1 Scr: L Zalitis 90. Div 2 Scr: H Crutch 99.

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: N Florek (9) 39 cb. A Scr: C Wittenberg Snr 40. B: J Milne (20) 43 cb. C: D Joffek (22) 32 cb.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: G Cornish (4) M Smith (12) 46 cb. 2B Scr: M Sheeky J Lloyd 37. A: S Stanton (6) 41. B: G Kates (18) 41. C: R Battegazzore (30) 43. Men: Cock o' walk: S Luke S Wood bt N Gourlay S Facer 1up.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: Team: A Scr: D Levy J Hunter B McDremoit 90. Div 1: E Hunter (11) 41.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: 4B: M Spierewka (32) A Spierewka (18) 47. Hole in one: J Hutton at 18th. Women: K Griffiths (27) M Camilleri (19) 45.

   BAYVIEW: Men: Stroke Medal: Black: A Scr: J McLeod 70. B Scr: C Mongan 82. C Scr: B Kotarski 92. Medal Mar: A: T Payne (9) 67. G Mankey (12) 68. B: M Cooper (16) 68. C Mongan (14) 68. C: G Henderson (25) 68. P Trew (25) 70. Women: Stroke: Div 1: W Harrington (8) 73. Div 2: E Steel (23) 65. Div 3: A Toohey (34) 81.

   BELMONT: Men: Stableford: Irish Team: I Stockley S Bowers G Gay A Rolfe 102.

   BERMAGUI: Men: Stroke: Medal: R Cattanach (18) 71. A: J Needs (4) 72. B: W Burke (17) 72 cb. C: J Gorman (26) 75.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal A: R Mansfield (12) 67. A Scr: E Koukos 74. B: C Watkins (14) 68. B Scr: B Hammond 85. C: C Vella (23) 67. C Scr: J O'Connor 93.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: S La Vite (22) B Hinley (26) 49. A: K Isomato (12) 41. Men: B: K Holland (14) 40. C: D Joy (22) 40. Scr: J Todd 33. Women: D Patel (9) 37.

   BLACKHEATH: Men: Stroke Black: A Gronlund (14) 66 cb. Scr: B Evans 71. Women: L Stevenson (6) 77 cb. Scr: L Stevenson 83.

   BONDI: Men: Stableford: S Fuller (16) 40. 2B Agg: S Fuller (16) O Pedersen (8) 73.

   BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: R Huntley (4) 42. B: J Lynch (18) 40 cb. C: P Martin (24) 40. A Scr: R Huntley 38.

   BOTANY: Men: Stableford: 2B: G Hooper (7) O Hodder (30) 51. G Hooper (7) 45. Stroke: Cock o'walk: S Jenkins B Craze bt R Gardner P Veccellio 3-1.

   BOWRAL: Men: L Emery (15) 42. Women: J Deane (21) 36.

   BREAKERS: Medley: Stroke: American Foursome: D Hajudk P Parker (11.67) 60.37.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: R Wood (22) J Waters (29) 50. A: V Azzopardi (9) 43. B: B Hayes (16) 39. C: R Wood (22) 40.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: L Markovski (6) K Fifita (9) 77. Div 2: K Lacey (19) C Catt (9) 76. Div 1 Scr: B Murray W Park 65. A: C Catt (9) 41. B: B Mallon (15) 42. C: D Rojas (20) 36. D: A Thomas (22) 38. Jnr: Stroke: Matchplay: H Glenday bt J Carrier 1up.

   CAMDEN: Men: Stableford: Split Six: V Morgan (15) A Rousell (14) 70. A: B Moyes (4) 38. A Scr: M Arnold 34. B: N Purkiss (13) 41. B Scr: D Grzelak 27. C: G McHugh (20) 41. C Scr: G Nonnenmacher 22. Women: Div 1: S Miller (15) 37. Div 1 Scr: C Bell 23. Div 2: B Johnston (25) 34. Div 2 Scr: V Jameson 17. Div 3: M Hewitt (32) 35. Div 3 Scr: L Bullock 7 cb.

   CAMMERAY: Medley: Stroke: Ambrose: W Thomson M Erichsen R Journeaux M Salier (7.63) 48.37. Men: Matchplay: T Harrison bt I Galloway 5-3.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: B Yakimov (11) 40 cb. B: R Brooks (15) 38. C: G Foord (21) 35. A Scr: J McCarthy 35. B Scr: N Sokolski 23 cb. C Scr: L McLean 16.

   CARNARVON: Men: Par: 2B: W Jung (16) K Kim (14) 12 up. 2B Scr: N Sagdic P Hajjar 5 up. A: S Kim (5) 7 up. B: W Jung (16) 7 up. C: J Lee (21) 5 up.

   CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: D Odgers (11) 70. A Scr: B Lambert 74 cb. B: G Chapman (17) 70. B Scr: P Crooker 85. C: E Giltinan (23) 70. C Scr: E Giltinan 93. Veteran: P Weber (22) 71. Stableford: R Cartledge (22) 38. Stroke PM: A: C Toro (9) 68. B: J Williams (15) 70. C: P Hill (21) 71. A Scr: J Macnaughton 75. B Scr: J Williams 85. C Scr: P Hill 92. Veteran: T Davies (12) 69. Stableford: M Jess (16) 38.

   CASTLECOVE: Men: Stableford White: A Tsembis (23) 48. A Scr: D Gibson 33. Women: A Smith (21) 38 cb.

   CHATSWOOD: Men: Par: 2B: G Wiryadi (22) T Savage (11) 11 up. A: J Manevski (10) 4 Up Cb. B: J Govan (17) 5 Up. C: W Krygsman (24) 6 Up.

   CONCORD: Men: Stableford 4B: White: N Buckley (25) M Muir (21) R Cooper (19) K Lee (26) 89. A: P Sheridan (6) 40. B: R Rossettin (18) 39 cb. C: E Yap (22) 39. Gold: B Wesiak (18) 32 cb.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: N Boroughs (11) D Clarke (24) 51. Men: White: A: A Smith (4) 41. B: G Wright (14) 43. C: D Clarke (24) 45. A Scr: A Smith 69 cb. Women: J Fogarty (35) 33.

   CRONULLA: Men: Stableford Trophy: Black: A Scr: T Wilson D Van Kampen 41. A: S Noyes (16) L Reynolds (22) 48.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Shield: I Simpson (17) 72, T Tomic (21) 78. Bowl: G Faro (22) B Hili (20) 70 to playoff. A: M Rolls (11) 67. A Scr: R Wood 76. B: S Lee (15) 72 cb. B Scr: J Barakat 88 cb. C Scr: G Hyde 93.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Trophy: A: J Mcmillan (1) 72. B: P Sullivan (14) 67 cb. C: R Chambers (21) 68 cb. D: J Raj (25) 72. A Scr: P Argyriou 79 cb. Div 1: R Savage (29) 66.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: D Galloway (5) 41. B: B Scott (17) 46. C: D Murphy (21) 42. Black: D: D Collins (31) 41. 2B: B Scott (17) D Strang (20) 51.

   ELANORA: Men: Stableford: A: G Watts (12) 38. B: N Savage (18) 42. C: J Southwick (26) 43. A Scr: K Donohoe 35.

   EVERGLADES: Men: Stableford: Div 1: T Fuller (10) 43. Div 2: B Purcell (17) 41. Div 3: R Wilkinson (22) 41. Div 4: G Wilsher (25) 41. 2B Agg: G McNamee (10) T Fuller (10) 79.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: T Ervin (15) 40. A Scr: B Germon 34. B: T McDermott (21) 39 cb. B Scr: M Papadopoulos 23.

   FOX HILLS: Men: Stableford 2B: M Timbs (10) E Lorenc (21) 73. 2B Scr: G Sinclair G Maguire 59. A: B Selby (11) 37 cb. B: J Norris (19) 39 cb. C: G Sera (24) 41.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B: T Lee-Billinghurst (22) J Nicholas (23) 48. M Firth (24) 39 cb.

   GLENMORE: Stableford: Team Agg: M Sloane (18) S Sligar (22) Y Fujimoto (21) M Wilmore (19) 101 cb. Div 1: S Zingle (2) 46. Div 1 Scr: S Dowswell 37. Div 2: M Sloane (18) 45. Div 2 Scr: M Wilmore 24.

   GORDON: Men: Stableford: 2B multi: R Mudaliar (18) M Stinson (13) 81. A: A Mitchell (11) 38. B: R Mudaliar (18) 41. C: E Andrew (20) 39.

   GOSFORD: Men: Stroke: A: B Frewin (8) 67. B: G Harrison (16) 68. C: M Gulpers (19) 66. A Scr: M Snelson 71.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford: 2B Agg: D Fisher (10) D Jensen (23) 70. B Tyas (30) 37 cb.

   HIGHLANDS: Men: Stroke Medal: Black: A: T Ryan (4) 68 cb. B: S Ellis (19) 69. C: I Thomson (24) 70. A Scr: R McKell 76. B Scr: D Sheargold 88. C Scr: E Gould 96. Medal of Medallists: P Bracken (9) 70. Women: Stroke: P Bowes (22) 77. Stableford: C Dennis (35) 31 cb.

   HORIZONS: Men: Stableford: S Laut (29) 40. Women: A Feldmayer (43) 49.

   HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal: A Scr: P Sameenang 77. A: P Sameenang (9) 68. B Scr: N Escubio 84. B: M Roberts (16) 68. C Scr: J Etcell 88. C: J Etcell (20) 68. Women: Div 1 Scr: J Driscoll 86. Div 1: N Hellyer (13) 74 cb.

   JAMBEROO: Men: Stableford: K Hales (32) 39. Div 1 Scr: T Panecasio 29. Women: L Stoddart (23) 32.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: B Axford (18) A Payn (25) 49. A: J Woolley (10) 40. A Scr: C Hubbard 29. B: C Marangon (19) 43. C: T Evans (22) 37. Women: S Dempsey (21) 31.

   KILLARA: Men: Stroke Cup: White: M Wilkins left handers (24) 69. M Wilkins Long Markers (24) 69. T Kim Middle Markers (15) 67. A: W Johnson (13) 66. A Scr: S Cooper 70.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: S Loader (18) N Carberry (23) 45 cb. A: B Pearson (11) 39. A Scr: S Puskaric 35. B: L Picone (17) 38. C: A Tyler (25) 37 cb. Women: Stableford: L McInniery (19) 32.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stroke: K Adams (22) 73. Men: Stroke Black: A: R Steele (8) 72. B: J Potter- Robertson (15) 68. C: P Sinclair (22) 73. Stableford White: B L'Estrange (28) 32.

   LAKESIDE: Men: Stableford: Split Six: P Micallef (10) F Agostino (19) V Sacco (19) T Micallef (15) 89. Scr: M Brinkworth K Edmonds D Hawkins G Kerr 77. Women: Stroke: Medal: Div 1: J Jacka (13) 72. Div 2: S Murray (24) 71. Stableford: J Ogle (11) 34 cb. Hole in one: A Kumar

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: V Pilkington (15) P Dennis (21) 79. V Pilkington (15) 40.

   LEONAY: Men: Stroke: Medal: A: B Evans (12) 62. A Scr: L Cupples 69. B: S Masters (15) 60. B Scr: S Masters 75. C: N Pillay (18) 60. C Scr: N Pillay 78. D: J Lyons (27) 59. D Scr: R Smith 86.

   LEURA: Men: Stroke: Medal: A: M Holmes (9) 68. B: D Barnes (16) 65. C: B Player (23) 66. Mxd: Stableford White: G Johnston (13) 34 cb.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: G Niess (8) B Dean (6) 70 cb. 2B Scr: T Murray S McGee 69. A: T Murray (1) 38 cb. B: M Gane (13) 37. C: C Olsen (32) 36.

   LYNWOOD: Men: Stroke: 2B: G Rule (32) D Green (17) 61. 2B Scr: B Ellam G Shepherd 69. Women: Par: Div 1: V Smith (22) 3up. Div 2: A O'Connor (30) sq.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke Medal: Black: A: R Aquino (6) J Menz (6) A Williams (8) S Lensing (12) 70 to playoff. A Scr: R Aquino 76 cb. B: E Leten (15) F Carnovale (17) 68 to playoff. C: M Noonan (26) 69. C Scr: L Condron 95.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: R Forrester (8) P Laming (14) 47. Men: Stableford Black: A: D Cummins (+2) 39. B: K Kwak (17) 45. C: W Im (23) 43. A Scr: T Norris 37. Women: Stableford: J Strachan (30) 36.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: K Tweadie D Hall 48. Men: D Hall (20) 45. Women: D Wright (16) 37 cb.

   MANLY: Men: Stableford: A: D Epper (12) 46. B: T Collins (18) 42. C: J Quille (23) 40. A Scr: F Bellingham 39. Women: M Butler (27) 38. Men: C'ship: S Collins (11) 33 cb. 2B: A Mellows (11) G McGahen (29) 51 cb.

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal: A: J Anania (9) 57. A Scr: D Cremin 65. B: B Bennett (16) 58. B Scr: M Beaven 73. C: C Ferreira (19) 54. C Scr: A Faraday 74.

   MASSEY PARK: Men: Stroke: Medal: A: L Natale (8) 58. A Scr: L Natale 66. B: R Craig (15) 64 cb. B Scr: R Craig 79. C: V Morrison (20) 61. C Scr: V Morrison 81. Medal Feb: A: L Natale 58. B: D Bowyer 67. Trophy: S Newman 63 cb. Women: Stableford: Div 1: M Oman (9) 30. Div 2: R Ch'ng (21) 33.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: J Hadland (5) 39. B: P Thompson (13) 40. C: D Banks (19) 38. Women: R Hughes (12) 34.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: S Whitmore (6) 66. B: D Brar (18) 66. C: L Diserens (22) 67. A Scr: S Whitmore (6) 36.

   MONASH: Men: Stableford: A: P Bryan (6) 38. B: E Pippet (15) 39. C: A Bresler (24) 40. Stableford White: V Sacco (29) 32. Stableford: 2B Agg: B Gnesin (22) A Bresler (24) 77. 2B Scr: D Spiteri M Roubicek 35.

   MOORE PARK: Men: Par White: A: M Robinson (11) 3 up. B: D Golding (18) 4 up. C: G Cross (23) 7 up. Scr: B Rowe 6 up. Women: Par: A Nguyen (28) 5 up.

   MORISSET: Men: Stroke: Medal: A: W Christy (12) 69. A Scr: J Fitzgerald 75. B: P Wallace (13) 70. B Scr: D McComas 85. C: S Mitchell (21) 66. C Scr: B Gammie 89.

   MOSS VALE: Men: Stroke: Gold Medal: A: R Lightfoot (6) 67 cb. A Scr: P Maslen 68. B: C Foreman (14) 67. B Scr: R Slocombe 81. C: L Dennis (22) 68. C Scr: S Ho 89. G Irvive (17) 68. Women: Medal: K Parsons (23) 76.

   MT BROUGHTON: Medley: Stroke: M Stojic (6) 70. Women: S Bailey (18) 76.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: A Oaten (7) A Huntington (26) 46. A: S Barsby (scr) 36. A res: M Murray (7) 39. B: K Saksena (14) 38. C: I Harrison (20) 37. C res: P Harris (29) 31.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 4B: A Nickson J Thom K Loughlin T Pickrell 91. 2B: S Lennon (5) G Bonserio (26) 50. A: S Bradley (12) 40. B: S Skala (16) 41. C: M Donohoe (27) 38. D: D Spagarino (33) 39.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford White: R Edenhofner (9) 38. 2B: R Edenhofner (9) M Levett (16) 43. Women: Stableford: J Collingwood (41) 36. 2B: J Collingwood (41) C Gunn (23) 46.

   NORTHBRIDGE: Men Stableford: J Mansell (13) 42. A: P Banbury (5) 40. B: J Gruzman (16) 41. C: A Gainsford (23) 41. A Scr: J Mackenzie 40. Women: P Beckton (8) 35.

   NSW: Men: Stroke: Medal: A: K Alexander (12) 68. A Scr: C Gordon 75 cb. B: K Ryan (17) S Kochan (16) 70 to playoff. Stroke White: C: P Graham (20) L De Sousa (35) 70 to playoff. Gold: J Harvey (35) 76. Feb: White: C: P Jonson (21) 76. Women: Stroke: S Goldschmidt (25) 80.

   OATLANDS: Men: Stroke: Medal: M Rushwan (24) 67 cb. A: D Racine (6) 68. B: S Reece (17) 67. C: M Rushwan (24) 67. D: D Weatherdon (27) 66. A Scr: J Wimalaratne 30. Women: J Park (22) 79 cb. Hole in one: J Park at 5th.

   PALM BEACH: Men: Stroke: K Neilsen (9) 58 cb. Scr: M Upton 67. Women: Stableford: J Boreham (20) 38. Jnr: Stroke: L Edkins (10) 61. Scr: J Upton 70.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: A De Vries (10) 65. B: D Grabham (17) 60. C: P Miller (24) 66. A Scr: G Ormaechea 71. Stableford White: D Webb (29) 38 cb.

   PENRITH: Men: Stroke: A Scr: J Fearnley (Dunheved) 70. A: P Gadd (18) 67. Hole in one: G Dawson at 7th.

   PYMBLE: Men: Par: A: L Hooper (12) 6 up. B: G Hatch (17) 5 up. C: P Bailey (20) 1 up cb. Trophy: L Hooper (12) 6 up. A Scr: G Mange 2 down. Women: S Kimberley (21) sq.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: W Angelou (11) J Gellin (18) 47. A: W Angelou (11) 42. B: R Langley (15) 39. C: J Law (19) 38 cb. Scr: C McMahon 31.

   RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: K Wren (10) 39. B: G Keating (14) 45. C: G Piccoli (33) 39. 2B: A: J Wallace (19) D Gibbs (11) 50 cb. A Scr: S Ashenden M Brian 37.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: R Glascott (22) 40. Gangurru: A: A Miles (7) 41. B: J Rozehnal (10) 43. C: K De Vries (20) 40 cb.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Ambrose: T Ritchie (21) A Hamilton (20) 56.75. Stableford: N Robertson (25) 34.

   ROSNAY: Men: Stableford: 4B Agg: A: D Wood (14) A Chirape (28) 80. A Scr: C Hagarty S Mason 54. Div 1: A Vella (14) 43 cb. Div 2: D Wilkinson (22) 44. Women: A Pitt (19) 33.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: J Hunter (20) 37. 4B: Centenary: P Joyce (33) 41 cb. K Hand (21) 41 cb.

   RUM CORPS: Men: Par: A: J Paz (11) 4 up. B: A Mackenzie (21) 5 up.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: B Sanders (18) B Story (17) 51. Div 2: A Campbell (15) B Carter (24) 51. A: C Caldwell (10) 39. B: B Story (17) 43. C: S Parkinson (22) 39. D: A Antonios (24) 45. A Scr: J Smoljkg 34.

   SEFTON: Men: Stableford: A: M Khoury (6) 41. B: B Williams (17) 42. Stroke: Matchplay: D Maytom bt K Brake 1up.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: M Moses (12) 38. B: B Deaton (19) 42. C: K Miller (20) 43. A Scr: L Maddinson 36. Div 1: M Fanning (37) 39.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: E Wulff (25) 35.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: P Cowley (14) C Galpin (20) 51. 2B Scr: R Dunn D Cutrupi 41. D Cutrupi (6) 40. P Cowley (14) 45. M Preece (22) 41. A Scr: C Kares 38 cb. Jnr: D Loumanis (10) 36. Men: 2B: Gold: T Russo (28) A Millauro (26) 43. G Hooper (34) 35. Women: Stableford: P Pitsawong (8) 34.

   STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Meda: A: R Edwards (7) 66. B: D Jennings (12) 66. C: J Martin (19) 70. A Scr: R Attwood 71. B Scr: M Villa 82. C Scr: R Burke 90. Medley: Stableford: A: M Haggerty (7) 35. B: G Rickwood (18) 36.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: Irish Team: J Cassidy J Punch S Ring M Collier 90. T Beverley-Smith (21) 40.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: N Mills (8) 40. B: J New (18) 37. C: D Blair (26) 44. Women: J Beedell (30) 32.

   TERREY HILLS: Men: Stroke Medal: Black: A: J Lee 70. B: R Mckinley 70. C: M Reardon (29) 70. A Scr: D McBurney 81. Hole in one: E Pahljina

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Trophy: N Waterworth (13) 67. A: N Waterworth (13) 67. B: R Dayman (14) 72. C: F Lee (19) 71. A Scr: N Crews 69.

   THE COAST: Men: Stroke: 2B Agg: P Dillon (12) R Abeni (6) 137. Stroke White: T Reynolds (21) 65. A Scr: T Podvorec 74. Women: Stroke: Medal: T Curtis (31) 74. Div 1: J Barrett (20) 76. Div 2: T Curtis (31) 74. Div 3: E Fourie (41) 81.

   THE LAKES: Stroke: Trophy: S Beck (1) 223 cb, T Berrett (scr) J Rayner (1) O Zerbst (scr) 223. M Westwood (12) 67.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: D Wallace (7) D Cashin (30) 46. 2B Scr: M Marsh S Eaton 38. A: T Fordham (11) 39. B: H Page (17) 39. C: P Foy (22) 41. Women: Y Boardman (4) 36.

   TWIN CREEKS: Men: Par 4B: Gold: M Morgan (17) A Mclaughlin (9) 11 up. A: P Borg (6) 4 up. A Scr: G Thomas 35 up cb. B: M Morgan (17) 6 up. B Scr: S Duffy 26 up. C: P Fittler (19) 4 up. C Scr: A Ebzery 21 up. Women: Green: D Borg (25) 2 up.

   WAKEHURST: Men: Stableford 2B: White: A Lemal 49J Boardman 49 cb. 4B Scr: A Lemal J Boardman 39 cb. Women: Stableford: L Donnelly (18) 36 cb.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B Agg: White: G Ward (22) P Margerison (33) 76. 2B Scr: C Dengate M Sammut 59 cb. A: G Donald (9) 42 cb. B: J Danby (17) 40. C: D Komarek (19) 40. Women: Stroke: E Adams (20) 77.

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: A: A Peade (Balgowlah (2) 39. B: R Park (14) 37. C: B Souter (23) 41 cb. D: J Gale (28) 37. Scr: A Peade (Balgowlah) 37. 2B: B Souter (23) J Lee (36) 48.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: A: D Waugh (8) 71 cb. A Scr: M Hickey 73. B: C Romanowski (13) 68. B Scr: H McIntosh 87. C: P Pollock (31) 68. C Scr: S Huxley 90. Women: Stableford: M Cawthorne (13) 40.

   WINDSOR: Men: Stroke Medal Black: A: S Hall (10) 66. A Scr: M Norbis 63. B: D Bice (16) 69. B Scr: G Ruttley 82. C: T Lim (31) 62. C Scr: J Brown 90. Feb: A: D Osborne (6) 71. Jnr: M Hanckel (14) 77.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: Div 1: T Tankard (11) 42. Div 2: J Cousin (19) 39. Div 3: L Cohen (23) 39. Cock o' walk: T Tankard (11) 78.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke: Cup: J Frazer (14) 62. Stroke Medal: Black: A: M Hughston (13) S Swinbourne (7) 67. A Scr: A Stewart 76. Medal: B: J Frazer (14) 62. B Scr: R Foden 81. Medal: C: S Bourke (30) R Smith (26) 65. C Scr: B Morgan 89. Feb: A: A Gosby (7) 71. C: M Samios (22) 70.

   WYONG: Men: Stroke: A: D Smith (5) 67 cb. B: B Unger (16) 67 cb. C: A Barlow (24) 68 cb. A Scr: C Wickham 70.

17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
NSW Golf