NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: I Phillips (15) J Langston (28) 50. Div 1 Scr: S Warren K James 38. Men: A: P Nicoll (11) 43. B: C Law (14) 38. C: J Langston (28) 40. Women: E Christian (17) 32.

   ASQUITH: Men: Stroke: Medal Apr: A: M Lee (7) 67. A Scr: D Morgan 68. B: M Gasper (13) 65. B Scr: J Parker 80. C: J Carter (36) 62. C Scr: M James 85. Jnr: H Drewitt-Smith (4) 76 cb.

   AVONDALE: Men: Par White: A: A Van Hoovan (5) 5 up. B: B Zappia (17) 6 up. C: M Van Der Saag (20) 9 up.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: L Harrison (8) 39. B: R Ewing (17) 40. C: D Buckner (33) 45. C: D Buckner (33) 45.

   BANKSTOWN: Medley: Stroke 2B: Black: D Poole (5) S Wood (18) 61. Scr: S Luke G Wood 72. Medal Apr: A: D Poole (5) 65. B: P Watson (13) 66. C: P Richardson (22) 69.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B multi: A Rachid (6) M Rachid (8) 75. G Beck (19) 38. Scr: G Lee 32.

   BARNWELL PARK: Stableford: Team: P Martinez (scr) W Martlew (10) D McCabe (11) L Thomas (14) 138. A: A Rodriguez (12) 38. B: R Regueiro (17) 45. C: M Khan (24) 34. Women: Par: L Clayton (16) 1 up.

   BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: M Mahony (12) 41. B: S Whitfield (15) 38. C: F Nila (31) 39. 2B Agg: M Mahony (12) C Mallison (20) 80. Women: Stableford: S Dunn (25) 29.

   BERMAGUI: Men: Par: A: N Batten (scr) 3 up. B: A Watson (17) 1 down. C: W Tyson (24) 2 down. Women: Stableford: M Hayes (6) 33.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford White: A: C Pearson (13) 38. B: W Bollard (15) 41. C: J Sruhan (27) 44. A Scr: L Carey 32 cb.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: D Tugaga (19) J Theore (17) 51. A: J Guan (3) 40. B: R Hasler (16) 43. C: T Condylios (20) 42. Scr: S Capuano 33. Women: V Costello (23) 29.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B multi: K Newcombe (9) A Preen (18) 71. I Griffiths (11) 37. Women: S Draper (31) 27.

   BONDI: Medley: Stroke: Ambrose: L Dean (11) M Price (18) 52.75.

   BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: J Bell (2) 44. B: J Jackson (16) 44. C: B Mendel (23) 40 cb. D: D Duchen (35) 34. A Scr: J Bell 42.

   BONVILLE: Medley: Stableford: Z Ryan (14) 41. Scr: N Trezise 35.

   BOTANY: Men: Stroke: Foursome C'ship: A: S Kearney P Kearney 69. B: B Craze S Jenkins 82. C: C Burt J Lutton 86.

   BREAKERS: Mxd: Par: S Buddeke (14) 2 up. J Glassford (23) sq. G Cremen (14) S Beddeke (14) 2 up.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: B Araco (17) S Araco (14) 47. A: M Hoogendyk (8) 39. B: J Henney (13) 38. C: G Farthing (24) 36.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: P Chesher (9) C Collins (12) 42. Div 2: D Hayes (11) S Leverett (17) 50. Div 1 Scr: W Park M Nagy 38 cb. A: R Way (11) 36 cb. B: G Pomponio (13) 38. C: J Dass (16) 41. D: M Hunter (23) 40. Hole in one: P Citroni at 5th.

   CAMDEN: Men: Stroke Medal: Black: A: R Taylor (11) 67. A Scr: D Meldrum 71. B: D Johnston (17) 67. B Scr: S Smart 81. C: J Dowse (22) 70. C Scr: S Hill 90. Women: Stroke: Div 1: J Matheson (14) 75. Div 1 Scr: R Wright 86. Div 2: P Scutts (20) 72. Div 2 Scr: A Brady 92.

   CAMMERAY: Men: Stroke: Matchplay: C Leadle bt T Firkin 8-6. Medley: Stableford: 2B Agg: J Wright (15) J Maxwell (16) 76. Men: J Wright (15) 42. Women: L Edwards (32) 32. Men: Stroke: Matchplay: M Erichsen bt T Harrison 5-3.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: A Barakat (20) P Richardson (10) 47. 2B Scr: M Lee S Kim 37. A: D Kim (10) 39. B: I Calvert (15) 41. C: M Blundell (20) 40 cb.

   CASTLE HILL: Men: Stableford 2B: White: T Guthrie (12) S Guthrie (18) 47. A: C Yun (9) 40. B: C Wheatley (14) 43. C: A Mihalyka (28) 38. PM 2B: R Gair (5) A Fraunfelder (15) 49. 2B Scr: M Carmicheal G Davies 41. A: R Bowan (5) 42. B: D Solomons (14) 39 cb. C: R Fletcher (23) 40.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: T Lamborn (16) P Baulman (17) 77. T Lamborn (16) 41. Women: Stableford: A Harris (12) 31 cb.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: A: I Jagleman (22) C Jack (20) 49. A Scr: D Gillard T Hynard 36. Men: A: E Guz (12) 43. B: D Najdovski (14) 41 cb. C: C Jack (23) 40 cb. Women: C Johnson (33) 31 cb.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: J Swan (32) M Ryan (5) 49. 2B Scr: P Msavage M Gordon 38. A: P Mcsavage (9) 40. B: G Ferguson (19) 40. C: J Swan (32) 42. Gold: M Purcell (12) 37.

   CROMER: Mxd: Stableford: 4B: W Sheehan (23) C Schimek (13) 44. Men: A: D Simpson (4) 39. B: T Micic (15) 39. C: W Sheehan (23) 37. Scr: D Simpson 34. Women: S Adams (13) 33.

   CRONULLA: Men: Stroke Gold Medal: Black: C Hunter (17) 70. Medal: A: P Rolfe (11) 67. A Scr: D Van Kampen 74 cb. B: E Eccleston (17) 68. B Scr: K Owen 84. C: G Hogbin (26) 67. C Scr: D Strachan 92.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: A Wheatley (35) L Paull (12) 50. Div 1: P Wilson (11) 43. Div 2: C Gaunder (17) 43. R Pollard (20) 43. A Scr: M Hay 33.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Ambrose: Div 1: D Ayre W Peacock (2.75) 63.25. Div 2: M Flynn J Perrin (8.5) 63.5. Div 1 Scr: G Ingleton J Ingleton 70.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A: J Ruane (10) 44. B: T Duncan (19) 42. C: M Krastev (27) 40 cb. D: F Fazzolar (36) 38. A Scr: B Poulter 34.

   ELANORA: Men: Stableford: M Chambers (30) 44.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: G Turner (11) J Shaw (10) 50. A: G Turner (11) 46. B: D Creighton (18) 39. C: M Smith (20) 41.

   FORSTER: Men: Stableford White: A Fazio (12) 39.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: T Campbell (24) 44. Scr: W Knapp 33.

   GLENMORE: Stroke: Ambrose: A Robb C Fox K Clark (1.5) 60.5. Scr: J Shearim S South S Twomey 68.

   GORDON: Men: Stroke: Medal: A: G Inglis (7) 63. B: V Signorelli (14) 61. C: V Sumsky (20) 64 cb. Trophy: V Signorelli (14) 61.

   GOSFORD: Men: Par: 2B: A Baffis (5) P Dooley (23) 9 up. N Parker (15) 5 up. Scr: A Baffis 3 down.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford: 2B Agg: D Jensen (23) P Hollis (18) 78. D Fisher (10) 39.

   HIGHLANDS: Mxd: Stableford: 2B Agg: T O'Brien (10) M Wortz (13) 77. A: J Temporali (16) 40 cb. B: G Low (21) 36.

   HORIZONS: Men: Stableford: A Gainsford (26) 38 cb. Women: A Feldmayer (35) 39.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: N Pantano (9) 41. B: G Duffy (18) 45. C: A Zeidan (28) 41. Women: M Morgan (20) 33.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: J Nicholson (26) J Lawes (20) 49. A: G Reid (3) 38. B: G Etcell (19) 42. C: N Landsberry (20) 38 cb. Women: T Reilly (25) 31.

   KILLARA: Men: Stableford White: A: D Hussey (12) 42. B: T Percival (19) 40 cb. C: I Smart (36) 38 cb. Div 1: C Brown (13) M Paterson (21) 49. Div 1 Scr: C Hohnen B Cutler 42.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: J Murphy (14) P Wilson (21) 45. A: G McGowen (11) 39 cb. A Scr: D Gallagher 36 cb. B: P Thourne (16) 41. C: M Thourn (23) 38. Women: Stableford: M Eyre (15) 33.

   LAKESIDE: Men: Stroke: Matchplay: A: E Blackwell bt W Wright 1up. Snr P Dawson bt M Brown 3-2.

   LEURA: Mxd: Stableford: A Crowther (13) 42.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: N Cronk (11) P Cini (31) 50. 2B Scr: P McLaughlin A Murgatroyd 42. A: A Murgatroyd (4) 41. B: B Ward (19) 41. C: P Cini (31) 41.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B: White: Div 1: R Butler (18) C Brett (6) 49. Div 1 Scr: B Ellam S Ware 40. Div 1: J Adams (8) 41. Div 2: A Gardiner (18) 40. Div 3: P Cassidy (25) 40 cb. Div 1 Scr: B Ellam 37. Women: Stableford: Div 1: D Court (7) 34. Div 2: A Rider (29) 30.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: D Spriggs (12) 37. B: P Reardon (17) 39. C: N Christie (26) 30.

   MACQUARIE LINKS: Men: Stroke Vardon: Black: A Scr: C Fan 72 to playoff. A: M Williamson (11) 69.

   MAGENTA SHORES: Mxd: Par: D Clancy (19) G Starr (23) 12 up. Men: C Roberts (7) 5 up. Women: L Yee (20) 2 up.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford White: P West (25) 38.

   MANLY: Men: Stableford: 2B: T Morris (21) P De Gail (16) 48. Visitor: K Swanson (13) P Carson (24) 46. S Avis (10) 44. Visitor: P Johnstone (29) 39. PM: R Campbell (20) 40. Visitor: G Canning (29) 34 cb.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: S Mahe (6) 40 cb. Scr: D Fletcher 39.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: Div 1: G Bain (9) 41. Div 2: M Manston (23) 39. Scr: T Wand 37. Matchplay: Captains bt Presidents 9-7. Women: Stroke: Medal: Div 1: J Smith (15) 72. Div 2: S Callaghan (24) 69. Div 1 Scr: U Wood 83.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: R McDonald (14) J Mediati (20) 77. Scr: M McKinnon D Neilson 68. D Neilson (4) 42 cb.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: B Cooper (16) A Tan (5) 50. 2B Scr: B Cooper A Tan 38. A: P Dreyer (4) 40. B: R Taylor (16) 41. C: D Vilensky (30) 44. Trophy: M Legend bt P Van Der Kraan 3-2.

   MOORE PARK: Men: Stroke: Trophy: A: M Alleyne (11) 72. B: B Ryder (17) 72. C: S Nguyen (33) 67. Scr: K Kim 79. Women: Trophy: T Nguyen (25) 71. Men: Hole in one: J Hurwitz at 5th.

   MORISSET: Men: Stableford White: A: J Pateman (9) 37. B: T Nicholls (17) 41. C: P Grant (19) 40.

   MOSS VALE: Women: Stableford: S Shallis (21) 31. Men: A: Z Clewett (10) 39. B: A Fischbeck (19) 39.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: M Aldridge (26) J Turnbull (10) 49. A: M Sherwood (5) 39. A res: S Bremner (11) 41. B: G Gippert (16) 41. C: A Russo (21) 40. C res: G Lockwood (28) 33.

   NORTH RYDE: Men: Stroke: Captain's Trophy: K Loughlin (20) 62. A: J Lin (2) 67. B: R Palmer (14) 68. C: S French (Forbes 21) 65. D: L Frawley (29) 67. A Scr: J Fennell 71.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford 2B: White: M Bryant (25) P Dickson (9) 49. M Bryant (25) 40. Women: C Worrall (27) 36.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: L Jones (5) 39. A: P Banbury (4) 37. B: J Adamson (13) 38. C: P Hudson (24) 38. A Scr: L Jones 34. Women: L Gilbert (18) 36.

   NSW: Men: Stableford: P Barnes (8) 41. A Scr: G Whatley 35. Stableford White: V Clarke (21) 37. Gold: J Harvey (35) 37. Women: K Smith (21) 36.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: I Tanner (12) 47. B: M Fitzpatrick (16) 43. C: B Mees (19) 41. D: G Henry (27) 40. A Scr: J Wimalaratne 35. Women: K Lim (33) 39.

   PALM BEACH: Men: Stableford 2B Agg: White: J Parker (21) G Warner (23) 70. Women: Stableford: L Hutchison (38) 33. Captain's Trophy: J Lester (38) 57.

   PENRITH: Men: Stableford Scr: White: J Gadd 37 cb. A: D Smyth (4) 39 cb. B: I Forrester (13) 37 cb. C: R Lawler (24) 40.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: J Morton (13) S Hulme (22) 51. A: P Beveridge (8) 41. B: J Morton (13) 43. C: P Dwyer (21) 40. Div 1 Scr: J Trinder S Gupta 43. Women: R Smith (12) 36.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: N Hollis (12) M Ardler (12) 78. A: N Hollis (12) 42. B: R Cox (17) 39. C: I Jones (20) 38. Scr: M Williams 33 cb.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: N Giest 40. Gangurru: A: M Gili (11) 43. B: A Miller (16) 42. C: A Palmer (29) 43.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: S Rayner (19) P Coote (25) 45 cb. 2B Scr: S Martin C Foley (Kooindah Waters) 33. A: S Martin (8) 37. B: C Burt (19) 40. C: N Robertson (25) 39 cb. Stableford Green: P Coote (25) 37.

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B multi: A: T Carlile (27) D Lightfoot (19) 82. Div 1: A Piukala (7) 40. Div 2: T Carlile (27) 42. Mxd: A: S Tuiono (25) M Tuiono (15) 72. Div 1: S Tuiono (25) 36 cb.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: S Roberts (30) 31. Centenary: S Conlon (17) 37. Men: Championship: A: S Boland (2) 39. B: L Gyles (17) 37 cb. C: J Roth (25) 40. A Scr: S Boland 37.

   RUM CORPS: Men: Stableford: A: T Donhardt (7) 39. B: P Mitchell (24) 41.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: C Caldwell (10) T Popov (6) 79. Div 2: L Widjaja (24) D Wadsworth (7) 71. A: C Caldwell (10) 42. B: J Dib (15) 41. C: A Carnevale (19) 38. D: L Widjaja (24) 38 cb. Scr: J Smoljko 38.

   SEFTON: Men: Stroke: Ambrose: B Beck (15) P Kingi (14) 47.75 cb.

   SHELL COVE: Stableford: A: D Quinnell (5) 40. B: M Neville (13) 42. C: S Morando (20) 41. Scr: D Quinnell 35. Women: A Wadey (25) 34. Stableford Black: A: D Strong (2) 40. B: A Craddock (11) 39. C: G Sutherland (12) 40. D: J Allison (26) 41. Scr: N Whiteman 39.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: R Moore (24) T Endycott (12) 45. Men: P McAulay (17) G Knutson (25) 45. A: A Munro (0) 38. B: D Kidd (16) 41. C: M Edwards (26) 39. Women: Div 1: G Scott (21) 35 cb. Div 2: J Scott (29) 35.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: G Stephenson (8) 43. B: M Prance (17) 42. C: W Cassidy (23) 48. A Scr: L Maddinson 39. Div 1: P Delany (32) 37.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: B Jackson (10) 39. B: G MacLennan (17) 43. C: R Handley (20) 39.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: B Watkins (8) 41. B: E Cunningham (18) 43. C: P Coulter (22) 42.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford 2B: White: A Boolkin (14) B Shakenovsky (11) 48. Scr: P Vella S Gibson 40. Men: Stableford White: A: M Hasten (10) 43. B: A Janschek (13) 42. C: M Ousley (25) 37. A Scr: J Scruse 37 cb. Snr 2B: Gold: G Hooper (34) A De Manincor (15) 44. G Hooper (34) 32. Women: S McAlister (19) 32.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B: A Scr: J Field M Graham 40 cb. A: L Roger (4) P Fryer (14) 47. B: K Weber (10) D Perkin (25) 47. A: K Webber (10) 45. B: N Connaire (12) 41. C: A Kneeves (23) 40.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: D Bell (16) 37. Women: Green: J Gould (20) 34.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: C Freeman (10) B Hawley (23) 47. A: P Moore (8) 37. B: G Lovett (17) 41. C: B Hawley (23) 40. Scr: M Manassen 29.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Trophy: D Cameron (14) 39. A: T Shaw (12) 38 cb. B: D Cameron (14) 39. C: B Robins (23) 36 cb. A Scr: G Wall 35.

   THE COAST: Men: Stroke: Medal Apr: A: P Kelly (7) 68. A Scr: P Kelly 75. Stroke White: B: W Carr (15) 65. B Scr: W Carr 80. C: J Coleman (25) 67 cb. C Scr: W Hogan 88. Women: Stableford: J Smith (17) 31.

   THE LAKES: Medley: Stroke: P Good (4) 67. Scr: B Doff 74.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: M Hema (22) 43.

   TOUKLEY: Medley: Stroke: Ambrose: R Denniss A Cranston K Denniss A Deane (7.88) 52.12. Scr: C Tonelli L Devlin E Whitmore B Willett 57.

   TWIN CREEKS: Men: Stroke Black: A: S Nielsen (12) 68. A Scr: P Todd 73. B: N Meaney (13) 67. B Scr: J Martlew 87. C: A Liu (20) 69. C Scr: C Park 93. Women: Green: C Burns (16) 75.

   WAKEHURST: Men: Stroke: Medal: A: T Leem (9) 69. B: T Bewley (13) 72. C: R Knapp (22) 71. Women: L Donnelly (17) 80.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G Vine (13) T Sharpe (16) 49. 2B Scr: P Merrick G Simpson 38. A: P Merrick (9) 42. B: S Duchnicz (18) 42. C: J Kanaley (26) 41.

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: 2B: S Cowan (4) M Patison (scr) 46. A: M Patison (0) 41. B: W McGurgan (16) 38 cb. C: J Legaz (22) 38. D: G Copsey (31) 34 cb. Scr: M Patison 41.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: Black: S Barbera (23) B Chidgey (14) 47 cb. 4B Scr: D Miller S Simms 38. A: C Sullivan (14) 39 cb. B: C Ruddle (20) 39. C: S Demetriou (26) 37.

   WOOLLAHRA: Men: Par: Div 1: J Riordan (10) 3 up. Div 2: R Marzbani (17) 4 up. Div 3: M Bryan (22) 2 up. Cup: R Marzbani (17) 4 up.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: Trophy: G Webb (16) 42 cb. A: P Duke (9) 42. B: B Shipway (16) 38 cb. C: T Wenham (24) 41.

   WYONG: Men: Par 2B: White: D Burns (13) K Ferguson (11) 9 up cb. A: B Bastick (5) 5 up. B: R Taylor (18) 3 up. C: L Strykajlo (30) 1 up cb. A Scr: B Bastick sq.

21 November 2018
ASQUITH: Women: Stroke: Foursome: Div 1: S Kim (24) E Kang (20) 68. Div 2: M Park (35) J Suh (31) 72. more
NSW Golf