NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

GUNGAHLIN LAKES: Medal: A: D Barrett 70 G Lee Tet 71 S Broadhead 72 K Wark 73. B: P Sukhumparnich 68 P Higginbotham 71 G Zolotic 72 B Perry 73. C: W Helliwell 70 P Hosking 70 P Harding 71 G O'Neil 71. Women: J Whittaker 79 L Edwards 79 F Wicks 79.

NSW

   ANTILL PARK: Women: Stroke: Medal Apr: S Hall (1) 75. Men: A: S Young (11) 71 cb. A Scr: K Shepherd 72. B: N Hall (14) 68 cb. B Scr: R Jensen 83. C: M Stocken (19) 65. C Scr: M Armstrong 89. Jnr: L Whitelaw (7) 82.

   ASQUITH: Men: Stroke: Vardon: J Trinder 65, S Boyce (10) 69 cb. Stableford: A: M Herbert (8) 33. B: G Pavey (13) 38. C: W Pryor (24) 38.

   AVALON: Women: Stableford: J Pike (28) 34.

   AVONDALE: Men: Stableford White: R Thomson (8) 41. Stroke: Medal Apr: A: A Wylie (13) 62. A Scr: I Skinner 70. B: B Zappia (18) 66 to playoff. C: C Heazlewood (26) 60.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal Apr: A: J Foster (10) 63. B: R De Luca (14) 61. C: M Chambers (23) 65.

   BANKSTOWN: Men: Stroke: Ambrose: S Coughtrey O Barlow G Searle S Stanton (4.75) 57.25 cb. Hole in one: A Craddock at 15th.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stroke: A: J Colligan (6) 63. A Scr: I Elliott 66 cb. B: J Bruzzese (16) 61. B Scr: J Kottaridis 78. C: A Barnes (25) 62. C Scr: T Fardell 82.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: B Patterson (10) 40. B: E McCann (16) 38. C: M Chittleburgh (20) 44. Cock o'walk: A Spierewka M Spierewka bt A Brugnoli E Ciciriello 3-2. Women: Stableford: L Coleman (13) 41. 4B KO f: M Camilleri K Griffiths bt D Crittenden A Duggan 4-3.

   BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: P Pitt (11) 39. B: M Cooper (15) 40. C: J Pocklington (22) 42. 2B: P Pitt (11) D Ellis (21) 47. Stableford: Scr: J Glasson 32. Women: Stableford Gold: S Poate (15) 34.

   BERMAGUI: Men: Stroke: Medal Apr: T Boyd (23) 74. A: P Christiansen (7) 74 cb. B: K Fowler (20) 76. C: H Cripps (22) 76.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal Apr: A: S Williams (10) 68. A Scr: R Trisley 75 cb. B: D Siely (20) 63. B Scr: G Ferguson 85 cb. C: C Vella (23) 66. C Scr: J O'Connor 92. Women: B Foy (12) 76.

   BEXLEY: Men: Stroke: Medal Apr: A: O Davis (12) 60. B: L Blair (18) 60. C: R Johnston (29) 63. Scr: C De La Mare 66. Medal Mar: A: C De La Mare (3) 64. Women: Stableford: K Ganderton (22) 30.

   BLACKHEATH: Men: Stroke Medal: Black: C Frazer (11) 68. Scr: J Walden 72. Women: Stroke: C Fitzgerald (22) 73.

   BONDI: Men: Stableford: 2B: M Taylor (20) L Jones (12) 44. T Compton (13) 40.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: I Cox (13) C Gray (6) 46. J Blackman (10) 41.

   BOTANY: Men: Stroke: Medal Apr: A: C Stewart (7) 61. A Scr: C Stewart 68. B: P Smith (18) 62. C: L Silvestri (20) 68. Gold Medal: J Bonassi (14) 63.

   BOWRAL: Men: Stableford: J Phillips (12) 34. Women: C Leveille (Roseville) (21) 27.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B: G Cremen (13) L Maxwell (20) 40. Men: N Merrit (10) 34. Women: W Fox (45) 29.

   BRIGHTON LAKES: Men: Stroke Black: A: T Probert (9) 70. B: D Zaccagnini (14) 70. C: B Clarke (21) 76. I Winters (24) 76. S Yu (20) 76. Women: Stroke: E Goh (15) 89.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: Medal Apr: A: M Nagy (1) 37. A Scr: R Buettner 32. B: J McGarr (12) 37. B Scr: S Sullivan 27. C: W Kourieh (18) 38. C Scr: J Casey 21. D: K Lacey (19) 33. D Scr: W Brooking 15. J Tomasevic (25) 31. T Allard 13.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: S Taylor (5) 40. A Scr: W Linden 36. B: P Daly (16) 39. B Scr: S Kelly 25. C: T Elmoh (22) 37. C Scr: S Hill 18. 2B: S Taylor (5) M Anderson (15) 47. 2B Scr: C Zanoni J Joyner 40. Women: 4B: M Thorn (17) K De Cean (23) 40.

   CAMMERAY: Men: Stroke: Matchplay: M Erichsen bt C Leadle 4-3. A: M Montgomery (12) 63. B: M Salier (13) 64. C: J Gillard (25) 66. Medal Apr: M Montgomery (12) 63. Women: G Sheiles (23) 74.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Medal of Medallists: Black: H Darmody (22) 69. A: D Starr (12) 70. B: P Brodala (14) 69. C: D Barnett (24) 68. A Scr: J McCarthy 74. B Scr: C Collins 88. C Scr: H Darmody 91.

   CARNARVON: Men: Stroke: 2B: L Kim (21) S Israel (9) 64 cb. Medal Apr: A: K Oh (9) A Dilshad (3) M Williams (1) 71 to playoff. A Scr: M Williams 72. B: G Choe (18) 72. B Scr: G Mclennan 88 cb. C: L Kim (21) 70. C Scr: S Lopez 94.

   CASTLE HILL: Men: Stroke: Medal: A: P Clapham (9) 70. B: P Matolic (15) 67. C: M Romanos (22) 68. A Scr: S Bevan 74. B Scr: P Matolic 82. C Scr: M Romanos 90. Veteran: J Hugo (23) 73. Stableford: C Pearson (26) 34. Stroke: Medal PM: A: W Seabrook (6) 71. B: C Watson (13) 68. C: R Allen (21) 72. Scr A: J Macnaughton 76. B: C Watson 81. C: R Allen 93. Veteran: S Hutton (16) 74. Stableford: J Greig (35) 35.

   CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal Apr: A: P Scott (14) 61. A Scr: J Goth 74. B: J Goth (15) 59. C: P Clark (24) 61. Women: A Harris (11) 68.

   CHATSWOOD: Men: Stroke: Medal Apr: A: P Carroll (8) 61. A Scr: P Carroll 69. B: M Bermeister (15) P Cummins (14) 62. B Scr: D Kenny 76 cb. C: D Jones (20) 64. C Scr: M Robbins 84 cb. Stableford: T White (21) 39.

   CONCORD: Men: Stroke: Medal Apr: A: G White (13) 70. B: G Giddy (17) 75. C: R Parker (22) 75. Scr: A: J Gadd 74. B: J Skourtis 90 cb. C: R PaRKER 97 cb. Stableford Gold: K Edwards (16) 35.

   CROMER: Men: Stroke Medal Apr: Black: A: P Brimmer (6) 70 cb. B: G Benstead (16) 70 cb. C: G Humphreys (24) 73. A Scr: S Floyd 74. Hole in one: D Millward at 9th. Veteran: L Smoker (31) 69. Women: Stroke: K English (2) 76.

   CRONULLA: Men: Stroke Medal Apr: Black: A Scr: G Dray 71. A: N Poniris (10) 62. B Scr: S Noyes 82. B: P Watson (18) 67 cb. C Scr: J Collier 92. C: J Collier (23) 69.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Apr: A: W Timberlake (5) 69. A Scr: A Evans 77. B: C Willmott (14) 72 cb. B Scr: M Pett 86 cb. C: C Bryan (21) 68. C Scr: J Jong 92 cb.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Medal Apr: A: T Le-grand (5) 70. A Scr: J Fearnley 72. B: D Hurley (14) 69. B Scr: S Walker 82. C: K James (18) 68. C Scr: B Lindsell 87. D: R Price (31) 70. D Scr: J Sainsbury 95.

   EASTLAKE: Men: Stroke: Medal Apr: A: M Franks (5) 69. B: T Wilkinson (15) 67. C: J Sutton (23) 67 cb. D: S Circosta (30) 67. A Scr: A Sutherland Jnr III 71.

   ELANORA: Men: Stroke Medal Apr: Black: A: R Garing (9) 71. B: J Sedgwick (18) 71. C: P Crawford (32) 68. A Scr: K Donohoe 76. Hole in one: J Dixon at 12th. Women: Stableford: A Fantham (40) 39.

   FOX HILLS: Men: Stroke: Medal: A: R Noney (11) 65. B: K Farley (17) 66. C: M Smith (24) 68 cb. A Scr: J Wheatley 68. B Scr: D Bown 81. C Scr: D Lawrence 90 cb.

   GIBRALTAR: Men: Stroke: Medal: A: W Knapp (2) 68. A Scr: G Alcock 78. B: A Hayes (15) 69 cb. B Scr: P Smith 85. C: T Lee-Billinghurst (22) 62. C Scr: A Prophet 93.

   GLENMORE: Stroke: Medal Apr: A: M Talley (5) 71. B: P Giles (16) 73. C: R Murphy (20) 74. A Scr: A Robb 75. 36-hole: S Zingle 152. A Robb 153 cb. C Fox 153 cb. P Juhasz (6) 145. Stableford: B Gold (Dunheved(16) 41.

   GORDON: Men: Stroke: Medal Apr: A: S Branch (9) 63. B: M Carney (13) 63. C: K Hoare (23) 65. Scr: P Waddell 69. Trophy: P Fletcher (12) S Lisk (8) 67 to playoff.

   GOSFORD: Stableford: A Scr: D Dalley 30. A: D Dalley (12) 42. B: D Cheetham (17) 40. C: G Steele (26) 38.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal: A: C Dirks (13) 71. B: K Domaine (22) 72. C: D Musgrave (28) 79.

   HIGHLANDS: Men: Stroke Medal Apr: Black: A: N Talbert (13) 66. A Scr: A Sweeney 75. B: T Marsic (16) 70. B Scr: M Parsons 87. C: I Jones (23) 74. C Scr: E Gould 99. Women: Stroke: S Hayashi (13) 74. Medley: Stableford Black: W Thomson (19) 34.

   HORIZONS: Medley: Stableford: N Dombkins (19) 36.

   HURSTVILLE: Women: Stroke: Medal Apr: V Hoare (23) 74. Scr: N Hellyer 91. Men: Medal Apr: A: D Petkovski (9) 67. B: T Abel (17) 69. C: R Grimm (25) 67. Scr: A Scr: T Shaw 75. B Scr: D McNamara 84. C Scr: J Williams 92.

   JAMBEROO: Men: Stroke: Medal Apr: A: G Seymour (10) 68. B: A Ball (16) 64. C: T Condon (20) 72. D: R Weir (27) 76. Women: L Stoddart (24) 93.

   KAREELA: Men: Stroke: A: B Taylor (11) 58. A Scr: D Price 68. B: A Barker (15) 60. B Scr: M Thompson 78. C: M Proudlock (27) 63. C Scr: N Landsbery 86.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: A: A Hardge (35) C Adamsas (31) 49. A Scr: T Wray A Lamble 40.

   KOGARAH: Women: Stableford: A McGuire (25) 33. Men: Stroke: A: M Owen (12) 51. A Scr: T Corr 56. B: F Lord (15) 53. C: J Woodward (23) 55 cb.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke Medal Apr: Black: A: G Patterson (9) 71 cb. A Scr: M Bowditch 75. B: G Ingram (17) 69. C: J Hodge (19) 73.

   LAKESIDE: Women: Stableford: 2B multi: K Seery (22) C Jones (17) 42 cb. K Seery (22) C Jones (17) 42 cb. Men: Stroke: Medal Apr: J Banjavic (14) 85. A: A Bridge (12) 67. B: K G (14) 75. C: B Ness (20) 71. A: A Bridge (12) 67. B: K G (14) 75. C: B Ness (20) 71. Gold Medal: A: C Dowling (1) 76. B: M Simpson (15) 76. C: A Mathison (20) 75.

   LEONAY: Men: Stroke: Medal Apr: D Grosse (5) 66. A: D Grosse (5) 66. A Scr: G Bennett 70. B: C McLean (14) 62. B Scr: C McLean 76. C: B Wrigley (21) 63. C Scr: B Wrigley 84. D: M Heyhoe (27) 64. D Scr: M Heyhoe 91.

   LEURA: Medley: Stroke: A: C Holmes (1) 66. B: N Adams (16) 68. C: J Bednarski (24) 70. Mxd: Stableford White: S Tolhurst (14) 38.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: A: A Tan (10) 69. A Scr: H Cardoso 73 cb. B: P Pham (13) 67. B Scr: I Petrovski 87 cb. C: S Bates (23) 68. C Scr: N Mincarelli 95.

   LONG REEF: Men: Stroke: Medal: A Scr: J Little 69. A: P Piraner (3) 67. B: G Aitken (16) 38. Stableford: C: G Ph (27) 41. Women: Stroke: J Bowen (6) 71.

   LYNWOOD: Medley: Ambrose: L Biason A MacCracken G McCracken R Ceccato (8.5) 52.5. Scr: S Ware S Holmes B Ellam G Shepherd 57.

   MACQUARIE LINKS: Men: Stroke Medal Apr: Black: A: G Cole (7) 72. A Scr: L Arthur 73. B: L Bantug (19) 70. B Scr: D Vranic 89. C: J Musico (27) 71. C Scr: N Olsen 102.

   MAGENTA SHORES: Stroke: A: C Campbell (0) 70. B: J Pembroke (17) 69. C: B Woodhouse (27) 66. Div 1: M Axtens (24) 70. Div 2: L Howell (33) 78.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke Medal Apr: Black: A: J Riley (8) 71. B: T Foreman (14) 64. C: T Langley (22) 66 cb.

   MANLY: Women: Stroke: J Williams (18) 75. Men: A: B Hearsch (9) 66. B: A Hunter (17) 71. C: M Jones (22) 69. A Scr: B Hearsch 75.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: P Stafford (12) D Cremin (1) 48. Scr: B Johnson D Johnson 33. J Gozdzialski (21) 38 cb.

   MASSEY PARK: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: U Wood (9) 70. Div 2: T Semken (22) 73. Div 1 Scr: U Wood 79. Div 2 Scr: T Semken 95. Men: Medal Mar: B: R Craig (14) 72. Medal Apr: A: R Aslanis (8) W Ellis (10) 65 to playoff. A Scr: T Wand 70. B: L Morrison (19) 61. B Scr: N Penman 78. C: R Powell (24) 61. C Scr: R Meany 83. Trophy: N Penman (16) 62.

   MONA VALE: Men: Stroke Medal Mar: Black: A/Medal: D Walker (14) 67. B/Medal: T Noad (18) 71. C: J Wong-See (25) 70. Scr: A Munro (-1) 70. Stableford: E Allen (27) 33. 2B: D Walker (14) J Wong-See (25) 47.

   MONASH: Men: Stableford White: A: M Lewis (6) 41. B: D May (13) 42. C: M Cotie (30) 45. A Scr: S Patel 38.

   MOORE PARK: Men: Stroke: Medal Apr: A: B Shoulder (12) 68. A Scr: L Toms 68. B: I McCallum (16) 70. B Scr: R Johnstone 86. Stroke White: C: A Gurevich (27) 66 cb. C Scr: S Woolf 87. Women: Stroke: A: E Pathmanathan (14) 70. B: K Lindsay (17) 74. C: A Teh (37) 76. A Scr: N Haines 78.

   MORISSET: Men: Stroke: Medal Apr: A: J Sharpin (12) 70. A Scr: N Branz 76. B: M Pratt (13) 66. B Scr: B Warren 84. C: A Deaves (23) 65. C Scr: C Leach 86.

   MOSS VALE: Women: Stroke: L King (17) 74.

   MT BROUGHTON: Men: Stableford: 2B: C Smith (17) A Sinclair (19) 50. T Sutton (12) 37.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: Medal Apr: A: J Vidler (1) A Oaten (7) 71 to playoff. A res: R Molesworth (11) 67. B: M O'Keefe (14) G Maguire (19) 66 to playoff. C: D Button (21) 69. C res: J Vigenser (28) L Yates (29) T Pearson (30) 73 to playoff. Scr A: J Vidler 72. B: M O'Keefe 80. C: D Button 90.

   NORTH RYDE: Men: Stroke: Ambrose: Div 1: M Gordon P Bradley (3.5) 57.5. Div 2: C Bryant R Ryan (9.5) 60.5.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Apr: A: G Reber (13) 58. B: R Farrah (17) 65. C: S Coumbis (25) 57. A Scr: A Vong 66. Women: Stroke Green: P Elmassian (17) 60. Men: Stableford White: B Pentecost (22) 34.

   NOWRA: Men: Stroke: Medal: A: L Quinn (8) 63. A Scr: L Quinn 71. B: P Phillips (15) 59. B Scr: P Phillips 74. C: J Evans (24) 67 cb. C Scr: T Hunter 87.

   NSW: Men: Stroke: Medal Apr: A: P Opie (12) 71. A Scr: Z Mullins 72. B: R Rheinberger (19) . R Halle (17) to playoff. Stroke White: C: M Snell (25) P Xenos (24) 70. Gold: J Harvey (34) 81. Stroke: Medal Mar: B: S Kochen (15) 80. Stroke White: C: L De Sousa (34) 87. Women: Stroke: S Goldschmidt (25) 89.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: D Livingstone (24) 70. Div 1 Scr: G Pearce 99. Veteran: D Livingstone (24) 70.

   PENRITH: Men: Stroke Ambrose: White: S Mood (15) A Henry (12) D Agius-gilibert (27) M Russo (25) 56.18. Scr: C Lawler M Newton J Mccoy B Gadd 60.

   PYMBLE: Men: Stableford: A: B Dean (8) 40. B: D Daymond (15) 37. C: T Higgins (33) 42. J Morton (12) T Higgins (33) 50. 2B Scr: B Breytenbach M Thompson 39 cb. Women: G White (32) 39.

   RANDWICK: Men: Stroke: Medal Apr: A: M Rankin (12) D Taylor (10) 58 to playoff. A Scr: P Cox 63. B: S Hughes (13) J Bridges (14) 57 to playoff. B Scr: S Hughes 70. C: J Law (20) 55. C Scr: J Law 75. Jnr: J Todd (5) 60. Men: Medal Feb: A: F Squadrito (7) 67. C: M Clarke (23) 57.

   RICHMOND: Medley: Stroke: A: V Baldry (4) 68. A Scr: Z Kirk 71. B: N Gounder (16) 67. B Scr: D Nichols 83. C: R Gibbs (34) 57. C Scr: S Dorman 88 cb.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stroke Medal Apr: Bungool: Black: A: P Wallace (10) 72. B: M Dell (19) 73 cb. C: G Rush (25) 76. Stableford: Gangurru: A Hubbard (13) 44.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Medal Apr: A: M Ryan (12) 63. A Scr: M Ryan 75. B: C Compton (16) 65 cb. C: N Robertson (25) 60. Stroke Green: J Byrne (24) 63. Stableford White: P O'Hanlon (29) 38.

   ROSNAY: Men: Stroke: Medal Apr: A: S Mason (9) 65. A Scr: B Minard 73. B: A Vella (14) 66 cb. B Scr: B Geelan 80. C: M Williams (20) 68. C Scr: K Smith 94.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: C Crouch (19) 32. 3B: Centenary: E Zavattoro (30) 51. Y Lewis (37) 51. S Meares (34) 51.

   RUM CORPS: Men: Stroke: A: R Taylor (12) 71. B: P Edwards (21) 66.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: Medal Apr: A: C Caldwell (10) 66. A Scr: J Smoljko 74. B: D McClean (16) 69. B Scr: P McGivern 84. C: M Kermali (19) 72. C Scr: P Yong 94. D: A Wu (32) 72. D Scr: J Davis 102. Medal of Medallists: M Yang (10) 68. Trophy: C Caldwell (10) 66.

   SEFTON: Men: Stroke: Medal Apr: A: M Khoury (6) 53. B: E Ramos (17) 53.

   SHELL COVE: Men: Stroke: Medal Apr: A: L Legradi (1) 65. A Scr: A Brunero 65. B: S Weihs (11) 65. C: B Kime (14) 67. D: D Thurgood (18) 64. Stableford: G Taylor (13) 44. Scr: G Taylor 31. Women: L Davies (15) 36.

   SHELLY BEACH: Men: Par: 2B: K White (29) B Tobin (27) 9 up. Medley: C Bean (20) Y Bean (18) 7 up. Men: A: J McPherson (9) 2 up cb. B: J Power (15) 2 up. C: A White (20) 4 up. Women: N Garrett (+3) 2 up.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: A: A Smith (12) 66. B: Z Blattner (18) 61. C: C Parrish (93) 69 cb. A Scr: I Asbury (1) 75 cb. Div 1: V Askew (21) 71.

   SPRINGWOOD: Men: Stroke: A: S Wells (11) 63. B: S Rimmer (16) 59. C: A Smith (22) 68. A Scr: A Stanford 69.

   ST MICHAELS: Men: Stroke: A: P Bolster (5) 72. Stroke White: B: J Novak (15) 67. C: L Nicolaou (25) 67. Stableford Gold: D Duncan (23) 38. Stableford: G Schneier (3) 36. Stableford White: C Oh Park (15) 40. Women: Stableford: S Lom (21) 31. Men: Stroke: Scr: S Costa 76. Team: L Sundel (17) C Barakat (14) J Gavan (8) I Clarke (6) 55 cb. Scr: S Morrison A Micaleff S Aitken C Smith 70 cb. Stableford Team: Gold: A Torrisi (24) W Glen (28) B Eames (23) G Hooper (35) 55.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: H Haynes (7) 34. B: P Parker (21) 34. Men: Stroke: Medal Apr: A: J Field (3) 69. A Scr: P Martin 75. B: M Villa (13) 70. B Scr: G Abel 86. C: B Webb (20) 71 cb. C Scr: T Burke 95.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Medal: J Snelgrove (8) 59. Scr: C Delaney 66. A: J Snelgrove (8) 59. B: I Kim (13) 63. C: S Hwang (21) 61. Veteran Men: S Hwang (21) 61. Medley: Stableford: J Elter (16) 39.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: R Gould (20) 40.

   TERREY HILLS: Men: Stroke Medal Apr: Black: A: B Bang (12) 71. B: J Carter (18) 71. C: R Walsh (24) 69. Scr: M Judge 78. Medal Mar: A: J Lee (9) 82 to playoff. B: C Wang (18) 78.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Silver Medal: A/Medal: P Baker (9) 66. B/Medal: R Drake (16) 65. C/Medal: P Hookway (24) 69. A Scr: R Strachan 74.

   THE COAST: Men: Stableford White: C White (20) 42. A Scr: B Arnott 37. Women: Stroke: J Barrett (20) 81. Medal: Div 1: J Barrett (20) 81. Div 2: C Fifield (25) 84. Div 3: J Skippen (37) 91.

   THE LAKES: Medley: Stroke Medal Apr: Black: J Chang (7) 73 cb. Stroke: I Dickings (12) 71 cb. Stroke White: G Hughes (19) 64. Stroke: X Macklinshaw (2) 78.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: M Hema (20) 45.

   TOUKLEY: Men: Stroke: Medal Apr: A: C Wayland (7) M Vukasin (8) 66 to playoff. A Scr: C Wayland 73. B: C Wood (15) 69. B Scr: C Wood 84. C: C Savetta (27) 68. C Scr: S Cappa 93. Medal Mar: B/Medal: C Wood (15) 69. Women: Stableford: K McKinnon (8) 33.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: D Quirk (6) 40 cb. A Scr: A Lauder 38. B: K Neat (15) 35. B Scr: C Park 18 cb. C: R Kim (20) 37. C Scr: M Nicol 16. Women: Green: R Jones (9) 32.

   WAKEHURST: Men: Stroke: Medal Apr: A: M Bateman (8) 70. A Scr: A Brown 70. B: S Percival (19) 69. B Scr: A Coyle 85. C: C Beghin (22) 72 cb. C Scr: J Richardson 92. Women: H Garvey (9) 77.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: J Swan (7) C Dengate (2) 49. 2B Scr: D Rose P Rose 33 cb. A: J Swan (7) 47. B: B Hegarty (15) 37 cb. C: J Austin (28) 38 cb.

   WARRINGAH: Men: Stroke: Medal Mar: A: S Cowan (3) 62. B: B Arnott (16) 61. C: A Finn (20) 70. D: J Matulin (26) 70. A Scr: S Cowan 65. Stableford: P Amata (36) 35. Bowl: B Arnott (16) 136. Veteran: Trophy: J Matulin (26) 70.

   WINDSOR: Men: Stroke Medal Apr: Black: A: M Whitmore (6) 66. A Scr: M Norbis 71. B: A Mudiman (19) 64. B Scr: A Mudiman 83. C: L Dyke (24) 69. C Scr: L Dyke 93. Jnr: M Hanckel (14) 75.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal Apr: A: K Dawson (9) 65. A Scr: M Williams 70. B: D Francis (14) 66. C: L Hill (24) 64.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke Cup: Black: G Wragg (29) 60. Stroke: Medal Apr: A: A Gosby (7) 68. A Scr: M Rugless 73. B: C Skein (18) 67. B: P Weeks 83. C: G Wragg (29) 60. C: M Samios 88. Medal Mar: S Swinbourne (7) 72.

   WYONG: Men: Stroke: A Scr: E Forsyth 70. A: K Ferguson (11) 66. B: B Acret (14) 67. C: G Geason (21) 68.

21 August 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: D Rankin (23) K Ryan (24) 47 cb. 2B Scr: P Bradley N Wood 39. A: N Wood (4) 40. B: D Smith (14) 36. C: I ... more
NSW Golf