NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: J Langston (26) I Phillips (14) 50. Div 1 Scr: J Vincent N Wood 38. Men: A: A Carter (11) 41 cb. B: M Bull (16) 41. C: J Langston (26) 40. Women: Stableford: A Kennedy (25) 38.

   ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: J Brown (14) L Williams (17) 49. A: M Gasper (12) 40. B: L Williams (17) 42. C: G West (24) 42. Scr: H Drewitt-Smith 35.

   AVALON: Women: Stableford: J Spicer (29) 36.

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: P Gladwin (11) 42. B: P Gooden (17) 45. C: M Pryce (36) 54. Scr: M Paterson 34.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: J Foster (9) 38. B: A Beale (16) 39. C: C Birk (25) 43.

   BANKSTOWN: Medley: Par: 2B: S Solomon (10) S Heidenreich (18) 11 up. 2B Scr: S Luke G Wood 5 up. A: S Solomon (10) 4 up. B: D Jeacle (14) 4 up. C: L Chatto (19) 5 up.

   BARDWELL VALLEY: Men: Par: 12-hole: E Vandam (18) 9 up.

   BARNWELL PARK: Men: Par: A: P Van Der Meer (11) 6 up. B: J Veiga (13) 4 up. C: V Sanchez (27) 2 up. Women: M Gook (27) 2 up.

   BAYVIEW: Men: Stroke Medal: Black: A: S Balme (9) S Green (9) 69. B: L Tihanyi (14) 63. C: G Hutcherson (22) 64. A Scr: R Loewenthal 74. B Scr: L Tihanyi 77. C Scr: G Hutcherson 86. Men: Stableford: G Binns (Palm Beach 21) 38. Women: Stroke: Div 1: A Dorrington (14) 70. Div 2: S Dunn (26) 77. Div 3: S Kercher (32) 72. Hole in one: A Dorrington at 8th.

   BELMONT: Men: Par: A: T Momsen 7 up. B: D Burns 6 up. C: S Lewis 5 up.

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: N Haase (13) 42. B: K Fowler (19) 33. C: M Fowler (36) 39.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: Div 1: M Andersson (15) D Mullins (24) 53. Div 1 Scr: D Walker L Carey 39. A: J Shaw (11) 41. B: M Andersson (15) 39. C: A Vincin (23) 42 cb.

   BEXLEY: Medley: Par: 2B: R Murfitt (22) D Bray (23) 13 up. A: J Beckett (12) 4 up. B: G Snowden (18) 3 up. C: M Papadopoulos (23) 7 up. Scr: C DeLaMare 2 up. Women: L Moles (21) sq.

   BLACKHEATH: Men: Par: 2B: H Stinson (22) J Stinson (13) 14 up. H Stinson (22) 9 up. Women: Stableford: R Rolfe (38) 35 cb.

   BONDI: Men: Stableford: 2B: V Santos (17) J Conrick (19) 45. V Santos (17) 39.

   BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: J Holland (11) 40. B: G Manning (20) 40. C: P Capp (22) 35. D: D Duchen (34) 35. A Scr: J Grierson 37. 2B: A: P Wensemius R Lawry 46. A: N Dan C Goth 49.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: R Cronshaw R Lang 47. D Habgood (13) 36.

   BOTANY: Men: Stableford: 2B: P Lazaropolos (21) J Hourn (15) 51. G Longbottom (8) 43.

   BOWRAL: Women: Par: A Tomlin (30) 1 down. Men: R Hobbs (20) 3 up cb.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: G Clarke (32) G Bell (36) 68. A: P Searle (12) 37. B: K McInerney (20) 34.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: Cup: B Hunt (24) 66 cb. M Pham (15) 66. L Murphy (26) 69 cb. C Skomarow 82. F Murugan 83 cb. P Hart 83. A: B Murray (1) 35.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: T Erickson (8) 43. A Scr: G Matheson 38. B: K Nichol (17) 42. B Scr: J Lewis 27. C: T Hunt (29) 41. C Scr: M Fairweather 21. 2B: C Dengate (17) R Banks (16) 49. 2B Scr: T Erickson B Watkins 41. Women: M Brown (25) 33 cb.

   CAMMERAY: Medley: Stableford: 2B: D Hill (16) B Colvin (21) 47. Men: D Hill (16) 41. Women: K Scott (23) 35.

   CAMPBELLTOWN: Stableford: 2B: C Dawson G Sutton 50 cb. A: E Abbott (11) 41. A Scr: I Barry 34. B: R Berthon (18) 40 cb. B Scr: K Ellis 28. C: M Mannion (30) 41. C Scr: J Wilkie 20 cb.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: S Israel (14) A Wallace (4) 79. 2B Scr: S Moylan I Daryab 66. A: A Wallace (4) 41. B: M Cush (15) 42. C: D Mifsud (22) 39.

   CASTLE HILL: Men: Stroke: C'ship: B: W Flatley (15) 68. C: C Keen (24) 70. Scr: B: W Flatley 83. C: P Brown 92. Stableford: D Calebrese (19) 2.

   CASTLECOVE: Men: Stableford: J Potts (18) 39 cb. Women: L Clare (25) 35.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: A: C Meagher (28) D Maher (9) 82. A Scr: J Greathead P Dale 56. A: C Gale (12) 42. B: B Krygsman (13) 42. C: A Pedersen (25) 43 cb.

   CONCORD: Men: Stableford 2B Agg: White: C Sinclair (14) G Kotsakis (17) 72. 2B Scr: J Blackadder M Sidgreaves 37. A: M Ng (11) 37. B: T Mccarthy (18) 38. C: J Fraser (22) 37 cb. 9-hole: Gold: M Hill (23) 33.

   CROMER: Mxd: Stableford: Irish Team: G Kelly (13) P Firth (11) S Moore (11) M Kelly (19) 97. Men: A: R Wightley (9) 41 cb. B: M Kelly (19) 43. C: T Jones (21) 41 cb. A Scr: M Rigby 37. Women: M Raidy (32) 34.

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B: A Scr: S Macdonald M Holman 41. A: S Macdonald (5) M Holman (7) 47. A: B Davies (11) 41 cb. B: R Thoms (20) 40. C: C Hannan (24) 38.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: P Carroll (12) D Harrison (10) 49. 2B Scr: A Black J Russo 39 cb. Div 1: P Carroll (12) 41 cb. Div 2: E Milne (20) 41 cb. Div 3: M Bailey (21) 42. J Russo 36.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: C Boland (12) C Partridge (9) 50. Div 2: G Cattanach (19) 50 cb. T Hunter (36) 50 A: C Boland (12) 45. B: R Franzke (22) 43. A Scr: G Shute R Kellam 41.

   EASTLAKE: Men: Par White: A Scr: P Page 1 down. A: D Spalding (9) 3 up cb. B: C Watts (20) 5 up cb. C: D Thompson (23) 4 up. D: B Hall (29) sq.

   ELANORA: Men: Stableford: A: S Grainger (10) 38. B: C Taylor (18) 39. C: O Butchatsky (22) 39. A Scr: K Donohoe 31.

   EVERGLADES: Men: Stableford: M Hodgins (27) 51. G Rapmund (19) 51. A: S Wilson (6) 43. B: G Skinner (14) 41. C: J Frost (19) 39. A Scr: S Wilson 37.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: M Dunn (13) 41. A Scr: S Telfer 35. B: C Holborow (23) 40. B Scr: S White 22.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: D Entriken (33) S Gibson (25) 52. 2B Scr: A Lombardo G Maguire 38. A: G Sami (11) 43. B: M Mayr (17) 38. C: D Atkinson (21) 40.

   GIBRALTAR: Medley: Par: Div 1: A Hayes (15) 4 up. Div 2: J Nicholas (24) 5 up. Scr: W Knapp sq.

   GLENMORE: Stableford: 2B Agg: J Cook (7) D Cox (5) 76. Div 1: J Cook (7) 41. Div 1 Scr: B Michelmore 35. Div 2: D Kay (17) 44. Div 2 Scr: B Kuiters 24.

   GORDON: Men: Stableford: Team: M Singh (16) B Standing (25) S Gresham (6) S Attewell (17) 40. A: M Carney (12) 37 cb. B: S Attewell (17) 39. C: P Keily (20) 37.

   GOSFORD: Men: Stroke: A: G Giddings (5) 68. B: G Foster (17) 65. C: M Grant (21) 63. A Scr: G Giddings 73. B Scr: T Roberts 80. C Scr: M Grant 84.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: D Dudgeon (13) 39. B: D Musgrove (26) 44.

   HORIZONS: Men: Stableford: S Laut (28) 42. Women: L Martin (35) 41.

   HURSTVILLE: Medley: Par: 4B: P White (13) M Smithers (17) 11 up. Men: A: M Winzer (11) 3 up. B: P Haran (16) 6 up. C: E Chan (23) 5 up. Women: J Lisle (14) 2 up. Mxd: Stroke: Matchplay: M McGrath bt M Ruiz 4-3.

   JAMBEROO: Men: Stroke: Medal Mar: A: S Hainsworth (11) 65. B: G Reynolds (16) 66. C: T Murphy (25) 65. D: M Sheridan (27) 66. Women: C Legge (29) 76.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: P Wucherpfennig (15) K Mudadana (26) 48 cb. A: S Harding (7) 44. B: A McClelland (13) 38. C: J O'Brien (25) 43. Scr: D Boyle 30 cb. Women: A Fraser (28) 34. Men: Stroke: Cock o' Walk: B Axford A Payn bt J Gibson P Beardsley 19th.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: S Finfer (10) 48. F Kelly (33) 48. A Scr: C Hohnen 38. B Cutler 38. A: S Loomes (11) 40. B: S Dickinson (17) 41. C: F Kelly (33) 43.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B multi: White: A Pearsall (13) M King (22) 84. A: J Perivolaris (12) 38 cb. B: P Thorne (13) 39. C: W Ewens (24) 40. Scr: S Ali 36.

   LAKESIDE: Men: Stableford: 4B Agg: B Challis (8) C Dowling (0) R Warby (10) R Duncombe (16) 92. 4B Scr: M Phillips G Poole B Peterson M Rixon 72. A: G Kerr (6) 39. B: R Duncombe (16) 42. C: N Lunn (21) 34. Women: J Holmes (11) 40. Div 1: J O'brien (14) 34. Div 2: J Mathison (25) 36. Jnr: 9-hole: B Foster (27) 19.

   LANE COVE: Men: Stableford: Team: R Paterson (16) V Pilkington (12) J Hickson (19) M VanHattum (25) 40. B Watkin (23) 42.

   LEONAY: Medley: Stableford White: A: P Homan (9) 39. B: I Blackwood (17) 41. C: R Taylor (18) 41. D: J Cook (28) 41 cb. Div 1: B Bennett (14) 37. Div 2: R Olencewicz (26) 40. Div 3: S Jensen (16) 29.

   LEURA: Mxd: Stableford White: T Cook (10) 42 cb.

   LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: R Laskazeski (11) 42. B: G Zoabi (16) 44. C: D Fagan (27) 42. 2B: G Zoabi (16) S McGee (0) 41. V Le G Cancellera 48 cb.

   LONG REEF: Men: Stableford: A Scr: R Bockman 37. A: T Cruickshank (5) 38. B: M Mueller (16) 39. C: J Davies (28) 41. Women: J Brown (10) 33.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B Agg: White: A: J Fortescue (10) T Fortescue (+2) 76. A Scr: B Ellam G Sheperd 73. A: C St Vincent (7) 40. B: M Wellington (19) 43. C: K McComasky (22) 38. A Scr: T Fortescue 41. B Scr: R Wood 28. C Scr: S Hinkley 15. Women: Stableford: Div 1: B Williamson (16) 33. Div 2: A Pedersen (29) 36.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: B Chounlamountry (11) 40. B: R Cotterill (14) 44. C: A Francey (24) 41.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: K Thessman (4) J Skinner (20) 75. A: K Thessman (4) 38. B: L Gibson (17) 35 cb. L Prasad (28) 38 cb. Women: C Morris (24) 38 cb.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford White: Div 1: I Macleod (18) 40. Div 2: G Everett (25) 38.

   MANLY: Men: Stableford: 2B: W Crisp (4) R Low (30) 47. A: W Crisp (4) 39 cb. B: W Johnston (19) 39. C: T Hearsch (28) 38. A Scr: W Crisp 35. Trophy: W Johnston (19) 39. Women: M Butler (26) 28.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: E Lakiss (15) B Johnson (13) 74. Scr: D Cremin S Oitma 69. M Waller (11) 40. Scr: D Fletcher 32.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: Irish Team: P Jennings (25) J Deabel (22) R Emery (12) P Donnellan (19) 121. A Bell (19) 43. J Smith (15) 35. Scr: S Sidhu 37.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: R Perriott (17) J Kane (7) 48. A: J Kane (7) 40. B: T Noad (16) 43. C: D Stedman (22) 40. Scr: A Munro 35 cb.

   MONASH: Men: Stableford: A: D May (12) 46. B: J Kabalan (17) 39. C: P Tipper (20) 39. 2B: D May (12) A Thompson (-3) 48. 2B Scr: D May A Thompson 42. Stableford White: V Sacco (29) 36.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Robinson (10) 39. B: G Jarvie (18) 41. C: R Doyle (19) 39. Scr: D Mulhall 34. Cup: P Cain (24) 37. Women: M McKechnie (38) 37 cb. Scr: N Haines 31.

   MORISSET: Men: Stableford White: A: R Chapman (12) 37. B: G Kildey (14) 41. C: B Ridgeway (22) 37.

   MOSS VALE: Men: Par: A: B Hamilton (12) 7 up. B: C Austin (13) 4 up. C: M Wortz (21) 5 up. Women: K Parsons (23) sq.

   MT BROUGHTON: Men: Stableford: G Levy (31) 39.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 4B Agg: M Aldridge (26) D Maitland (10) 75. A: M Cashmore (5) 39. A res: A Folkard (10) 39 cb. B: T Brennan (15) 41. C: S Cox (20) 38. C res: G Junkiewicz (32) 30.

   NEWCASTLE: Men: Stableford White: A: B Taylor (8) 41 cb. B: P Machperson (18) 42 cb. C: C Duffy (26) 42 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: G De Waal (23) M Unwin (33) 51. 2B Scr: G Steer S Patapis 34. Stableford Black: A: M Kelt (13) 37. B: T McCauley (17) 40. C: J Adams (24) 39. D: L Frawley (28) 41.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford 2B: White: S Iredale (15) M Maher (9) 48. Women: Stableford: K Brien (26) J Russell (32) 40. Men: Stableford White: M Whiting (16) 41. Women: Stableford: C Worrall (27) 37.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: A: I Hannam (8) 41. B: W Margetts (16) 38. C: G Mason (26) 45. Medley: Split Six: N Padoa (21) G Belogiannis (20) P Psomadellis (18) G Mason (26) 91. Women: Green: P Beckton (8) 36.

   NSW: Men: Stableford: P Barry (9) 39. Scr: Z Mullins 40. Stableford White: J Kennedy (27) 44. Gold: T Fox (27) 38. Women: Stableford: A Bennett (16) 32.

   OATLANDS: Men: Stableford: Bowl: C Millen (7) 42 cb. A: C Millen (7) 42. B: J Williams (23) 39. C: J Wehbe (21) 42. D: P Krautil (28) 39. A Scr: Y Park 39. Women: S Kim (28) 41.

   PALM BEACH: Women: Stableford: 2B Agg: J Boreham (18) N Dennis (32) 66.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: P Murphy (10) 41 cb. B: D Sefton (16) 39 cb. C: J Thompson (21) 43. A Scr: A Richards 39.

   PENRITH: Men: Stableford 2B: White: M Rech (8) J Dunn (21) 49. 2B Scr: M Munce G Mccall 40 cb. A: G Jones (9) 39 cb. B: M Hopkins (17) 41. C: T Vredegoor (20) 38.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: C Charlton (15) A Orr (13) 47 cb. 2B Scr: P Tebbeutt J Hensler 37 cb. A: J Hensler (3) 38 cb. B: J Corbett (14) 42. C: R Hipsley (23) 38. Women: G White (31) 39.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: S Todd (0) B Hutchings (26) 80. A: J Todd (4) 40. B: J Lillas (14) 41. C: B Hutchings (26) 42. Scr: S Todd 38.

   RICHMOND: Men: Stroke: Black: A: N Deutrom (2) 68. Vardon: A Scr: M Panopoulos 66.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: J Rozehnal (13) 41. Gangurru: Div 1: L Gigg (11) 40. Div 2: D Mitchell (17) 41. Div 3: W Alpin (24) 41.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: J Marshman (15) A Wagner (Riverwood 25) 51. 2B Scr: T McAllister G McAllister 36. Trophy: G Sharp (16) 42. A: R Kitchen (10) 40 cb. B: G Sharp (16) 42. C: R Ulrick (25) 41. Stableford Green: C Porter (28) 37.

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B multi: A: D Wood (13) B Baumer (10) 96. A Scr: M Woohouse C Hagarty 51. Div 1: B Baumer (10) 45. Div 2: V Piukala (24) 41.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stroke Championship: Black: H Scott (8) 70. White: A: H Stock (9) 66. B: M Tricks (16) 70 cb. C: A Frost (21) 72 cb. A Scr: A Cornell 75. Women: Stableford: 3B: Centenary: M Macintosh (24) S Martin (26) J Muston (33) 54 cb. Stroke: M Topic (36) 61. Championship: C Thomson (20) 76.

   RUM CORPS: Men: Stableford: A: J Mason (12) 39. B: R Mathews (33) 47.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B multi: Div 1: A Don (16) J Smoljko (+1) 91. Div 2: M Shanley (17) B Thurect (19) 82. A: K Dobbs (12) 44. B: E Hanzmann-Johnson (15) 42. C: G Seeto (22) 42. D: C Luff (28) 38 cb. A Scr: J Smolkjo 39.

   SEFTON: Men: Stableford: 2B Agg: P Bacon (14) B Walker (10) 84. A: W Edworthy (8) 42. B: P Bacon (14) 46.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: C McGrath (2) 40. B: B Sharpe (14) 41. C: D Nagle (20) 40. A Scr: I Asbury 36. Div 1: M Fanning (37) 43.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: G Bennett (7) 42. B: C Kenney (18) 40. C: P Rimmer (22) 39. Scr: A Boyd 36.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford 2B: White: W McDonagh (20) C Hughes (7) 48. 2B Scr: C Mullins J Scruse 40. Men: A: V Barker (11) 41. B: A Higgins (18) 41. C: G Cor (32) 41. Jnr: S Davies (12) 40. Men: Stableford: C Mullins (7) 39. Scr: J Scruse 35. Snr Stableford 2B: Gold: G Hooper (34) M Post (16) 47. G Hooper (34) 44. Women: Stableford: P Pitsawong (8) 30.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 4B: Div 1: J Donato (26) M Holman (23) 53. Div 2: J Loader (31) J Martin 49. Div 1 Scr: S Gannon G Haynes 40. A: N Peters (11) 39. B: R Morrison (14) 40 cb. C: B Loader (24) 45.

   STRATHFIELD: Medley: Par: 2B: P Weaver (9) C Boyle (22) 11 up. Scr: J Bishop C Delaney 2 up. G Harris (10) 5 up.

   TALLWOODS: Men: Stroke: N Van Driest (26) 68. Women: B Jones (15) 75.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: S Stramotas (12) 42. B: P Thompson (16) 39. C: W Lewis (28) 39. A Scr: A Revai 37.

   THE COAST: Men: Stableford: 2B multi: A King (12) G Poynter (14) 91. R Ferris (12) 42. Scr: M Danne 33. Women: Stroke: J Skippen (38) 68. Medal: Div 1 Scr: J Barrett (20) 77. Div 2: G McFayden (24) 76. Div 3: J Skippen (38) 68.

   THE LAKES: Stroke: 4B: A Nikov (36) J Ganderton (5) 60.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: N Mapstone (22) 44.

   TOUKLEY: Women: Stableford: R Primmer (14) 37. Men: Stroke: A: C Brown (Kooindah) (3) 67. A Scr: C Brown 70. B: K Loubser (17) 70. B Scr: D Hansell 84. C: G Murphy (22) G Winbank (25) R Marsh (21) 70. C Scr: R Marsh 91. Medal Apr: A: M Vukasin (7) 69.

   TWIN CREEKS: Mxd: Stableford Ambrose: Gold: J Glasheen (+3) M Brislane (4) 59.75.

   WAKEHURST: Men: Stableford 4B: White: A Ware M Tappenden 51. A: M Nicholls (11) 41. A Scr: A Sutton (0) 36. B: S Ludowici (15) 42. B Scr: S Ludowici (15) 27. C: L Alder (24) 40 cb. C Scr: R Knapp (20) 21 cb. Women: Stableford: L Donnelly (16) 34 cb.

   WALLACIA: Men: Par 2B: White: D Knox (33) T Zammit (21) 12 up. J Wylie J Batman 1 up. A: J Wylie (8) 2 up. B: P Sutton (18) 6 up. C: J Austin (27) 8 up.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: Black: M Hanckel (14) C Shaw (3) 48 cb. 4B Scr: M Norbis J Singleton 42. A: M Mackie (8) 38 cb. 4B: B: J Whitmore (16) 38. C: R Wells (27) 40. Hole in one: P Collins at 13th. Stableford Cup: C Appel (26) 36.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke Ambrose: White: G Hardaker (18) 57. T Browne (6) 57.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: S Smith (12) 42. B: B Toland (15) 43. C: K Wright (21) 41. A Scr: C Jamieson 36.

 

 

17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
NSW Golf