NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

   ANTILL PARK: Men: Stableford: A: D Robinson (10) 38 cb. B: S Mansell (18) 39. C: M Campbell (26) 39 cb. Stroke: Foursome: N Wood R Tierney 71. R Patello (9) W Hillhouse (6) 65.5. Women: S Kennedy E Christen 93.

   ASQUITH: Men: Stroke: Medal: A: W Kang (12) 66 cb. A Scr: R Carter 69. B: R Shaw (17) 67. B Scr: M Watkins 82 cb. C: M Zuk (22) 68 cb. C Scr: P Goldman 90 cb. Jnr: W Wells (14) 68.

   AVALON: Women: Stroke: Medal: Div 1: J Spicer (28) 62. Div 2: J Coolahan (44) 62. Div 1 Scr: J Spicer 90.

   AVONDALE: Men: Stroke: Medal: A: G Hopkins (63) 63. B: N Bowen (14) 64. C: P Lenehan (21) 68.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal: A: A Franklin (6) 63. B: R De Luca (14) 61. C: R Thorburn (22) 59.

   BANKSTOWN: Men: Stroke 2B: Black: G Holmes (24) G Searle (15) 60. 2B Scr: L Killen D Daskal 69. A: S Hon (5) V Cantore (11) 70. B: R Blazely (18) M Vella (15) 67. C: G Holmes (24) M Denton (19) 72.

   BARDWELL VALLEY: Stroke: Medal: A: A Lang (6) 59 cb. A Scr: I Elliott 69. B: P Bisson (16) 62. B Scr: M Bougakis 77. C: E Johnson (23) 62. C Scr: M Levy 84. Hole in one: K Beck at 3rd. Women: Stableford: K Vickers (27) 32 cb.

   BARNWELL PARK: Men: Stroke: Medal: A Scr: S Laws 65. A: B Patterson (10) 57. B Scr: M Sherley 73. B: C Avis (18) 55. C Scr: A Deligianis 80. C: T Ianni (21) 58. Women: Stableford: L Coleman (11) 42.

   BAYVIEW: Men: Stroke Medal: Black: A: P Wood (9) G Thomas (6) 67. B: G Wright (17) 66. C: J Pearce (25) 65. A: D Tapper 71 cb. P Wood (A Res) 76. B: D Whitmore 84. C: J Pearce 90. Women: Stroke: Div 1: C Freeman (11) 77. Div 2: S Stuart (22) 76. Div 3: C Morgan (37) 76.

   BELMONT: Men: Stableford Black: A: P Clews 42. B: K O'Neill 41. C: D Porter 40.

   BERMAGUI: Men: Stroke Medal: Black: S Roberts (21) 69. A: N Batten (scr) 73. B: J Stithchbury (21) 74. C: D Olmstead (26) 75. Women: Stableford: B Tyson (41) 34.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal A: D Scott (7) 67. Scr: A Flood 76 cb. B: J Agostinho (18) 63. Scr: A England 87. C: N Delfendahl (29) 69. Scr: G Glynn 93. Women: P Wilson (15) 77.

   BEXLEY: Men: Stroke: Medal: A: S Loreggia (6) 61. B: J Chalker (16) 60. C: F Harvey (22) 58. Scr: C De La Mare 65. Medal of Medallists: D Sykes (17) 61. Hole in one: D Marriner at 8th. Women: Stableford: K Baker (35) 34.

   BLACKHEATH: Medley: Stableford: J Walsh (18) 35 cb.

   BONDI: Medley: Stroke: Medal: D Mcnamara (4) 54. Medal of Medallists: V Dos Santos (17) 57 cb.

   BONNIE DOON: Men: Stroke: Scr: T Smyth 67. Par White: A: A Williams (8) 2 up. B: R Barnes (13) 4 up. C: S Wakerman (24) 3 up. Scr: R Huntley 4 down.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: A: D Featherstone P Jackson 45. Scr: P Gallagher C Wickham 39.

   BOTANY: Men: Stroke: Medal: A: S Obrien (9) 65. B: R Hasler (14) 65. C: P Lamrock (20) 68 cb. Scr: G Snook 73.

   BOWRAL: Men: Stroke: Medal: A: A Shortle (14) 71 cb. B: C Deane (16) 65. C: P Watson (24) 69. Women: M Horwitz (20) 71.

   BREAKERS: Medley: Stableford: Team: C Eaton (24) J Eaton (25) P Searle (11) P Searle (27) 89. Men: C Butts (21) 36. Women: J Eaton (25) 40.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: Medal: A: I Buckley (5) 37. Scr: M Nagy 33. B: S Bugdayli (12) 35. Scr: G Farrar 23. C: P Larkey (15) 37. Scr: S Edwards 20. D: R McMah (24) 33. Scr: A Vlores 15. Cock o' Walk: R Wilson T Curic bt P Dexter H Toresten 1up.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: R Minns (8) 42 cb. Scr: M Bell 38. B: S Smart (13) 39 cb. Scr: A Mayer 24 cb. C: P Meehan (23) 42. C: M Fairweather 22 cb. 2B: M Fairweather (19) P Meehan (23) 51. Scr: B Bell M Bell 40. Women: Div 1: M Malcolm (17) 31. Div 2: P Gleeson (20) 37 cb. Div 3: L Bullock (27) 34.

   CAMMERAY: Men: Stroke: Medal: A: P Dixon (12) 67. B: C Stevens (17) 60. C: M Vaccarella (21) 59.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Medal: Black: A: G Dalzell (8) 68. B: A Asquith (18) 67. C: C Cruickshank (22) 66. A Scr: B Smith 72. B Scr: G Galloway 81. C Scr: M Cochrane 91.

   CASTLE HILL: Men: Stableford 2B: Black: N Eames (19) B Egge (20) 45. A: T Jones (11) 35. B: R Guthrie (16) 38. C: B Egge (24) 38. 2B: J Clarkson (15) P Camilleri (13) 44. A: S Mccahery (7) 37. B: J Clarkson (16) 37. C: R Nasso (30) 35. Scr: M Hawes M Carmicheal 38.

   CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal: A: T Lamborn (13) 60. A Scr: S Nixon 72. B: L Jones (17) 62. C: D Bailey (24) 66. Women: K Morris (31) 67.

   CHATSWOOD: Men: Stroke: Medal: A: J Manevski (8) 63. Scr: J Manevski 71. B: M Bermeister (14) P Martin (17) 62. Scr: M Bermeister 76. C: J Fox (23) 61. Scr: P Flentzeris 84 cb. Medal Apr: B: M Bermeister (14) 62.

   CONCORD: Men: Stroke: A: B Stephenson (12) 73. B: C Robertshaw (16) 70. C: J Swan (29) 69. A Scr: J Hong 75. B Scr: C Robertshaw 86 cb. C Scr: S Papallo 92. Stableford Gold: B Sidgreaves (23) 29.

   CROMER: Men: Stroke Cup: Black: B Swanwick (23) 66. Medal A: M O'Donohue (11) 68. B: G Hughes (14) 72. C: B Swanwick (23) 66. A Scr: T Felan 75. Veteran: I Sutherland (25) 78. Women: Stroke: D Stuart (21) 73

   CRONULLA: Men: Stroke Medal: Black: A: J Sanderson (11) 70 cb. Scr: D Addinall 76. B: P Giovenco (19) 65. Scr: P Giovenco 84 cb. C: B Morgan (22) 73. C: B Morgan 95.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal: A: J Russo (2) 67. Scr: A Welsh (3) 77. B: R Joynes (16) 65. Scr: S Timues (13) 83. C: D Barnier (20) 66. C: D Browne (20) 92.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Medal: A: A Baker (5) 71. Scr: J Fearnley 74. B: G Koh (14) 67. Scr: B Knowles 82. D: J Lazarus (26) 68. Scr: K Stott 95.

   EASTLAKE: Men: Stroke: Medal: B: D Hardy (16`) 67. C: M Goold (25) 68. D: F Fazzolari (30) 59. A Scr: C Hicks 75. B Scr: A McCallister 86. C Scr: W Kim 94. Medal Apr: C: J Sutton (23) 67 to playoff. C Scr: D Kelly (21) 67.

   ELANORA: Men: Stroke: Medal: A: A Davidson (12) 71. B: D Henry (20) 68. C: I Wenham (26) 71. Scr: K Donohoe 79 cb. Hole in one: B Rolin at 17th.

   EVERGLADES: Men: Stroke: Medal: A: P Haggett (8) 64. B: J Andrew (15) 65. C: C Sibley (22) 64.

   FORSTER: Men: Stroke: Medal: A: T Anderson (13) 64. Scr: R Duggan (3) 70. B: K O'Leary (16) 65. Scr: D Rea (15) 82. C: L Worth (22) 67 cb. Scr: G Wilson (25) 92.

   FOX HILLS: Men: Stroke: Medal: A: J Cahill (10) 67 cb. Scr: K Booth 71. B: N Vlismas (15) 62. Scr: G Wilson 77. C: D Noble (25) 66. Scr: J Perez 89.

   GIBRALTAR: Men: Stroke: Medal: A: M Hreszczuk (10) 70. Scr: W Knapp 75. B: J Arrowsmith (16) 69. Scr: C Campbell 84. C: T Lee-Billinghurst (21) 71 cb. Scr: H Vinckx 95.

   GLENMORE: Stroke: Medal: A: M Mayers (5) 72. B: D Carman (16) 68. C: D Flood (26) 68. A Scr: S Hunt 75. Stableford: A Yam (Riverside Oaks) (17) 39.

   GORDON: Men: Stroke: Medal: A: M Carney (12) 64. B: R Thomson (17) 66 cb. C: I Tulloch (25) 62. A Scr: T Mills 70 cb.

   GOSFORD: Men: Stroke: Medal: A: M Crookes (12) 66. B: P Brown (18) 70. C: S Tobin (25) 67. A Scr: G Giddings (4) 72. B Scr: J Rowley (13) 84. C Scr: S Thompson (20) 89.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal: A: K Partridge (5) 71. Scr: S McNab (Maitland) 80. D Connaughton (Maitland 4) 70. B: J Rigg (21) 74. Scr: J Rigg 85. C: L Hearne (26) 72. Scr: K Tapp 99. Women: J Fisher (30) 76 cb.

   HIGHLANDS: Men: Stroke Medal: Black: A: S Mostyn (13) 63. Scr: R McKell 78. B: W Temporali (17) 71 cb. Scr: G Dorahy 88. C: E Gould (24) 66. Scr: J Haddow 96. Women: Stroke: B White (18) 76. Medley: Stableford Black: J Hruza (32) 35.

   HORIZONS: Men: Stroke: A: A Young (5) 77. B: R McLeod (15) 71. C: S Laut (29) 74. Women: Div 1: V Davies (18) 73 cb. Div 2: T Cooper (30) 73.

   HURSTVILLE: Men: Medal May: A: D Hancock (11) 66. B: R Zajakovski (16) 66 cb. C: I Beverage (24) 68 cb. Scr: A: T Shaw 72. B: D Moss 81. C: R Martin 88. Women: Stroke: Medal Apr: J Mooney (16) 72 cb. Scr: J Mooney 88.

   JAMBEROO: Men: Stroke: Medal: A: A Smith (10) 57. B: B Mcglinchey (17) 62. C: L Hanigan (22) 64. D: J Keeling (27) 69. Women: E Armstrong (21) 72.

   KAREELA: Men: Stroke: Medal: A: T Mayne (10) 64. Scr: D Price 73 cb. B: S Foster (15) 62 cb. Scr: M McMillan 76. C: D Lane (22) 64. Scr: J Bradley 91. Hole in one: R Logan at 18th.

   KILLARA: Men: Stableford 4B: White: Div 1: M Baker (18) M Callanan (21) 47. Div 2: M Mesa (11) R Tuckwell (16) 46.

   KOGARAH: Men: Stroke: Medal: A: A Honeysett (1) 54. A Scr: S Ali 55. B: N Kennedy (17) 52. C: W Ewens (24) 56. Women: Stableford: S Naylor (19) 30

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke Medal: Black: N Scobie (17) 69. A: M Callaway (11) 72. Scr: D Brewer 77. B: N Scobie (17) 69. Scr: G Ingram 90. C: S Shanahan (19) 74 cb. Scr: M Wells 100.

   LAKESIDE: Men: Stroke: Medal Apr: A: P Lockyer (5) 68. Scr: J Choma 75. B: A Ciantar (14) 71. Scr: D Wilkes 85 cb. C: D Campbell (22) 72. Scr: G Shortland 95. Women: Stableford: 2B: J Jacka (13) L Kremmer (25) 43 cb. J Ogle (10) 36.

   LANE COVE: Men: Stroke: Medal: A: W Belgre (6) 61. B: P Kelly (14) 59. C: S Barnes (22) 61. A Scr: W Belgre 67. B Scr: P Kelly 73. C Scr: J Erasmus 82.

   LEONAY: Men: Stroke: Medal: A: M Breckenridge (8) 63. Scr: M Breckenridge 71. B: B Grant (13) 60. Scr: B Grant 73. C: P Latimer (20) 62. Scr: P Latimer 82. D: G Sutton (25) 63. Scr: G Sutton 88.

   LEURA: Medley: Stroke: W Elliott (15) 70 cb. Mxd: Stableford: S Tolhurst (13) 38.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: A: K Higgins (12) 71. B: I Petrovski (14) 72. C: J Borg (29) 69. A Scr: S McGee 74. B Scr: W Hogben 90 cb. C Scr: J Stone 93.

   LONG REEF: Stroke A: D Campbell (4) 70. B: A Luck (17) 70 cb. Scr: J Knox 71. Stableford: C: M Stevens (25) 37. Women: Stroke: T Heber (9) 78.

   LYNWOOD: Women: Stroke: C'ship: Div 1: M Selby (23) 73 cb. Div 2: A Rider (29) 76. Men: Div 1: J Walter (1) 67. Div 2: O Raileqe (14) 69. Div 3: K Pillai (28) 62. Scr: B Ellam 68.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke Meda: Black: A: S Lensing (11) 65. Scr: J Menz 74. B: A Yeo (13) 70. Scr: A Yeo 83. C: M Frame (26) 76.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stroke: A: M Albino (12) 71. Scr: D Cummins 72. B: M Tancred (18) 71. Scr: M Fabre 86 cb. C: N Dall (23) W Stephenson (26) 74. Scr: W Brown 93. Women:: M Hobson (16) 74. Scr: A Cummings 93.

   MAGENTA SHORES: Stroke: A: P Young (2) 71. B: K Tweedie (15) 73. C: M Stibbard (33) 68. Div 1: K Burke (0) 74. Div 2: D Anderson (28) 75.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke Medal: Black: A: J Riley (7) 75. Medal May: B: G Stephenson (16) 70. C: P Flaherty (35) 67 cb.

   MANLY: Men: Stroke: A: M Hill (9) 69. B: M Clarkson (17) 68. C: E Faulkner (25) 69 cb. A Scr: M Hill 78 cb. Trophy: M Clarkson (17) 38. T Holmes 309. Women: G Rae (2) 77.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: D Jones (4) H Salmon (6) 71. 2B Scr: D Cremin J Gudmundsson 56. Hcp: G Marsh (10) 40. Scr: D Wonnocott 29.

   MASSEY PARK: Men: Stroke: Medal: A: F Tierney (4) 64 cb. B: P Murphy (17) 62. C: D Curran (21) 61. A Scr: F Tierney 68. B Scr: D Bowyer 79 cb. C Scr: D Curran 82. Trophy: K Westmacott 63. Medal May: A: F Tierney J Mckimm 64. Women: Div 1/Medal: J Smith (15) 67. Div 2/Medal: B Broadbent (25) 69. Div 1 Scr: J Smith 82. Div 2 Scr: B Reynolds 91.

   MOLLYMOOK: Men: Stroke: A: D Granger (7) 68. B: D Thompson (14) 74. C: C Schorobura (24) 71. Stableford White: F Corben (23) 37. Women: Stroke: B Button (7) 78.

   MONA VALE: Men: Stroke Medal: Black: Al: M McInnes (2) 65. B: C Ingleton (20) 69. C: J Wong-See (24) 70. Scr: M McInnes (2) 67. Stableford: R Mills (30) 36. 2B: G Stanford (3) M McInnes (2) 48.

   MONASH: Men: Stroke: Medal: A: S Clarke (7) J Donnelly (9) 72. B: J Rodriguez (16) 71. C: R Garland (21) 71. Stableford White: D Vilensky (28) 36. Stroke: Medal Feb: J Kelly (9) 78. Medal Apr: M Pinkus (20) 73.

   MOORE PARK: Men: Stroke Medal: White: A: S Sutontanyakorn (10) 67. B: P Paterson (18) 63. C: D Nguyen (23) 65. Scr: D Shepherd 36. Women: Stroke: Medal May: E Pathmanathan (13) 72. Scr: N Haines 82.

   MORISSET: Men: Stroke: Medal: A/Medal: G Irwin (12) 73. A/Medal: P Wallace (12) 73. A Scr/Medal: D Van (Raalte) 77. B/Medal: P Bolton (17) 68. B/Medal: B Hull (13) 70. B Scr/Medal: B Hull (13) 83. C/Medal: L Cossar (36) 66. C/Medal: B Darby (20) 70. C Scr: B Darby (20) 90.

   MOSS VALE: Men: Stroke: Medal May: A: G Millar (12) 66. A Scr: J Ashcroft (5) 76. B: R Stafford (13) 66. B Scr: C Rasmussen (15) 85. C: T Gripper (21) 65. C Scr: M Groll (20) 90. Women: K Delaney (40) 74 cb.

   MT BROUGHTON: Men: Stableford: J Adams (22) 39 cb.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: Medal May: A: S Doherty (3) 66. A Scr: J Vidler 69 cb. F Sedgman (8) 62. F Sedgman 70. B: J Howard (17) 61. B Scr: J Howard 78. C: B Russ (20) M Taylor (23) B Manson (20) G Thompson (23) 69 to playoff. C Scr: B Russ 89 cb. C res: S Chong (31) 72. C Scr: S Rigley 101.

   NEWCASTLE: Men: Stroke: Medal: B Cronin (7) 70.

   NORTH RYDE: Men: Stroke Medal May: Black: A Scr: T Crockart (1) 68. A: L Haddock (13) 66. B: C Su (17) 61. C: J Byrnes (27) 64. D: M Breen (33) 62. Hole in one: K Loughlin at 10th.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal May: A: L Jones (2) 61 cb. B: E Clunies-Ross (17) 59. C: B Overman (27) 61. A Scr: L Jones 63. Medley: Stableford White: B Pentecost (22) 40. Women: Stroke Green: P Beckton (7) 65 cb.

   NOWRA: Men: Stroke: Medal: A: I Harris (13) 67 cb. A Scr: P Russell 77. B: N Dinnie (15) 62. B Scr: N Dinnie 77. C: G Hickey (27) 67. C Scr: R Reynolds 91.

   NSW: Men: Stroke: Medal May: A: B Breen (9) 71. A Scr: Z Mullins 67. B: J Conway (13) 75. Stroke White: C: B Clennar (24) P Onley (21) 71 to playoff. Gold: M Messis (31) 81. Women: Stroke: S Goldschmidt (27) 76.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: S Porter (3) 38 cb. B: A Stahl (13) 39. C: E Kim (23) 44. D: P Kim (31) 35. A Scr: L Mason 34 cb. Women: R Peet (23) 40.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Medal: Div 1: M Gee (25) 68. Div 1 Scr: J Boreham 92. Men: Stableford Medal May: White: Medal: C Hughesdon (20) 61. Medal: C Hughesdon (20) 61. C Hughesdon (20) 61. A: S Player (7) 64. B: C Hughesdon (20) 61. C: V Tomaino (26) 65.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: L Harris (16) M Harris (8) 50. A: M Doctor (7) 39. B: J Ingram (29) 35 cb.

   PENRITH: Men: Stroke: Medal: A: M Alefaio (5) 66. A Scr: D Hughes 74. B: I Jesson (17) 70. B Scr: C Howard 85. C: T O'callaghan (23) 65. C Scr: N Walker 94. Bowl: M Organ (18) 82.

   PYMBLE: Men: Stroke: A: G Rockliff (10) H Waddington (0) 70 to playoff. B: R Mcdonald (14) 70. C: W Firkin (20) 70. Trophy: H Waddington (0) 139. A Scr: B Cross 151. Veteran Men: I Porter 40. Women: M Henry (14) 78.

   RANDWICK: Men: Stroke: Medal: A: T Judge (11) C Smith (11) G Docker (11) D Gooch (8) M Rankin (11) 58 to playoff. B: G Danton (16) 59. C: F Powter (27) 57. A Scr: M Williams 60. B Scr: A Stanley 73 cb. C Scr: J Lamb 79. Jnr: B Hutchings (23) 63.

   RICHMOND: Men: Stroke Medal: Black: A: N Ball (+1) 68. A Scr: Z Kirk 75. B: G Scott (18) 67. B Scr: P Fay 83. C: J Wallace (20) 67. C Scr: P Pfister 88.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stroke Medal: Gangurru: Black: A: T Lupton (10) 70. B: B Carter (15) 70. C: T Phillips (29) 62. Stableford: Bungool: W Tomiczek (21) 40.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Medal: A: M Jewell (13) 65. A Scr: T McAllister 72. B: M Kaldor (19) 64. C: S Harman (23) 69. Stroke Medal: Green: J Byrne (24) 64. Stableford White: R Tichelaar (30) 35.

   ROSNAY: Men: Stroke: Medal: A: M Woodhouse (8) 65. A Scr: C Hagarty 72. B: B Geelan (13) 66. B Scr: A Vella 81. C: V Piggott (32) 59. C Scr: G Tutill 88 cb. Women: Div 2: E Morabe (41) 76.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: C Jago (21) 72. Centenary: M Topic (35) 61. Stableford: 3B: K Hand (21) 49 cb. J Nisbet (24) 49 cb. J Cobcroft (18) 49 cb. Men: Stroke Championship: Black: A: D Lenagan (8) 69. A Scr: R Chambers 76. Stableford White: B: L Coleman (18) 41. C: R Hardwick (24) 39.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Medal: A: B Kelly (14) 62. B: G Bentley (18) 60.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: Medal: A: L Cuenca (13) 67. A Scr: H Doig 72. B: P Stephenson (17) 66. B Scr: A Antonios 84. C: D Balmer (22) 70. C Scr: J Lee 91. D: B McLoughlin (30) 64. D Scr: K Soh 94 cb.

   SEFTON: Men: Stroke: Medal: A: B Walker (10) 53. B: R Gilzean (16) 51.

   SHELL COVE: Stableford: G Lewin (24) 44. Scr: D Strong 34. Women: D Vasquez (2) 40. Stroke: A: L Legradi (1) 67. D Koller (9) 66. B: P Giorgianni (15) 68. C: R Haldane (18) 65. Scr: A Brunero 67.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B multi: B Parker G Wall 80. Medley: M Potts J Potts 85. Men: A: B Parker (4) 39 cb. B: R Dorn (17) 39. C: M Potts (25) 42. Women: Div 1: K Kennedy (22) 36 cb. Div 2: M Shoveller (29) 39.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Medal: A: L Maddinson (7) 69. B: D Maddinson (18) 68. C: T Moylan (20) 69. Div 1: L Butt (26) 71. A Scr: I Asbury (0) 72. M Johnston (+1) 72.

   SPRINGWOOD: Men: Stroke: A: D Richards (8) 67. B: P Dixon (16) 67. C: B Newland (31) 67 cb. A Scr: A Geldard 74.

   ST MICHAELS: Men: Stroke Medal: White: A: J Docking (11) 66. B: B Reid (16) 70. C: M Bloom (20) 72. Scr: M Hammond 72. Stableford Gold: D Duncan (24) 41. Stroke Team: White: A: B O'Regan (24) M D'Ambrosio (10) T Ferguson (17) A Higgins (16) 56. A Scr: C Johnson S Edwards J Molloy B Gates 69. Women: Stableford: S Kyriacou (+2) 34. Men: Stroke Gold Medal: White: S Garske (4) 70.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B: Div 1: J Martin (18) B Loader (22) 47. Div 1 Scr: M Taylor W Cochran 42. A: M Taylor (1) 39. B: B Malouf (13) 41. C: W McLean (21) 39 cb.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: Y Son (11) 35. Men: Stroke: Medal Mar: A Barker (7) 66. Medal May: K Kanofski (15) 61. Div 1: S Twomey (5) 62 cb. Div 2: K Kanofski (15) 61. Div 3: S Choi (22) 65 cb. Scr: C Delaney 67 cb. Veteran Men: G Callao (15) 62.

   TERREY HILLS: Mxd: Stroke: A: H Chong (7) 68. B: L Forde (15) 71. C: J Ford (22) 69. A Scr: H Chong 75.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: A: S Lee (8) 70. B: A Carr (13) 71. C: P Kevans (23) 70 cb. A Scr: M Giles (+5) 65.

   THE COAST: Men: Stroke: Medal: A: D McNeill (11) 68. A Scr: T Podvorec 74. Stroke White: B Scr: J Jakobsson 81. C: P Myers (21) 66. C Scr: P Myers 87. Medal Apr: C: J Buckingham (28) 71. Matchplay: S O'Brien W Whittlam bt A Christensen B Christensen 1up. Women: Stroke: J Barrett (19) 72. Medal: Div 1: J Barrett (19) 72. Div 2: U Dold (31) 75. Div 3: L Foley (33) 81.

   THE LAKES: Men: Stroke Black: J Israel (9) 72. Scr: T O'rourke 76. Stroke: MM: T Klineberg (17) 69. Stroke White: D Mcconnell (18) 70. Women: X Macklinshaw (3) 72.

   THE RIDGE: Stableford: P Dibley (Bexley 14) 43.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: D Kelly (17) D Prest (22) 46. Scr: P Dalton S Eaton 37. A: K Phillips (7) 38. B: M Elsworthy (14) 40 cb. C: E Bush (31) 37. Women: T Lonergan (7) 33 cb.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: J Cayley (6) 39. A Scr: A Lauder 34. B: A Bell (17) 38. B Scr: J Duffell 19. C: M Spinks (26) 43. C Scr: A Renshaw 20. Women: Green: S Riotto (34) 36 cb.

   WAKEHURST: Men: Stroke: Medal: A: M Nicholls (9) 67. A Scr: A Lemal 74. B: Y Je Bae (16) 70. B Scr: K Daniels 84. C: V Demasi (25) 67. C Scr: Y Kim 89. Women: J Morris (19) 79.

   WALLACIA: Men: Stroke: Medal: A: J Jamieson (5) 66. A Scr: C Dengate 73. B: K Murray (16) 65. B Scr: M Gaskin 82. C: S Fava (20) 69. C Scr: C Wilmott 89.

   WARRINGAH: Mxd: Stroke: Medal: A: S Cowan (1) 72. B: G Short (17) 71. C: B Renvoize (24) 67. D: C Keegan (27) 70. Scr: S Cowan (1) 73. Stableford: S Jones (22) 34.

   WINDSOR: Men: Stroke Medal: Black: A: K Bruton (9) 68. A Scr: D Osborne 75 cb. B: C Osterlund (16) 70. B Scr: C Osterlund 86 cb. C: N Pitt (31) 72. C Scr: P Collins 97. Jnr: M Hanckel (12) 79.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford White: Div 1: G Nixon (17) 40. Div 2: T Hamilton (19) 44. Div 3: R Porter (29) 36 cb. 2B: T Tankard (9) E Greenwooed (21) 48 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke Cup: Black: A Scr: D Van Kampen 71. A Scr: D Hawkins 72. A Scr: C Jamieson 73. A Scr: D Gallagher 74. Stroke: B Seldon (8) 68. A Scr: M Rugless 73.

   WYONG: Men: Stroke: A: T Mellon (12) 68. B: G Clark (13) 65. C: D Vanderveer (22) 65. A Scr: H Ireland 70.

18 February 2018
GUNGAHLIN LAKES: Ambrose: C Raftery G Gill 60.5, B Wade B Clarke 60.75, M Groves S Collins 62, A Okines R Okines 62.25, D McGibbon M Hood (Fairbairn) ... more
NSW Golf