NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

  GUNGAHLIN LAKES: Medley Stableford: A: G Norton 39 B James 38 J Muir 38. B: T Savage 39 P Bertilsson 37 B Lofthouse 37.

NSW

   ANTILL PARK: Men: Stableford White: A: W Robinson (10) 39. B: K Owen (14) 40 cb. C: J Shay (32) 42. Stroke: Foursome: Div 1: G Steptoe M Dentist (17.5) 69.5. Scr: N Wood R Tierney 75. Foursome C'ship: A: R Pattello W Hillhouse (7.5) 142. Scr: N Wood R Tierney 146. B: B Hawke D Williams (16.5) 148 cb. Scr: L Foley S Pitt 180. C: G Tyler M Tyler (22.5) 151 cb. Scr: J Hardy B Norris 194. Women: Div 1: K Payne A Dickey (20) 162. Div 1 Scr: S Kennedy E Christian 190.

   ASQUITH: Men: Par: A: M Urasaki (9) 1 up. B: P Olliver (16) 4 up. C: C Chae (19) 1 up cb. Stroke: Foursome C'ship: A: S Fraser (4) T Stevens (2) 69. A Scr: A Anderson M Pestell 77. Div 1: M Hammond (12) S Rutherford (16) 71. Div 1 Scr: R Druce R Agostino 82. B: D Moore (17) J Raper (13) 74. B Scr: M Park S Lee 90. C: C Levi (22) P Horstman (29) 68.5. C Scr: J Olsson W Pryor 93.

   AVALON: Women: Stableford: President's Trophy: J Coolahan (44) 34.

   AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: T Greenrod (18) D Crofts (10) 49.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford 2B: White: A: J Foster (8) J Richards (27) 48. B: M Cook (22) S MacDonald (21) 47. C: H Wang (21) M Morris (24) 47.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: Team: S Papas (13) G Kates (17) G Boukas (8) L Boukas (23) 50.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: 2B Agg: T Trajcevski (15) B Alexander (13) 75. T Mezsoras (24) 42. Stroke: D Williams (6) 64.

   BARNWELL PARK: Men: Stroke: Qlfrs: A Scr: D Higham 62 cb. A: R Viola (9) 56. B Scr: K Kosmatos 70. B: A Smith (17) 51. C Scr: L Howath 84. C: R Garcia (21) 54. President's Trophy: S Laws (2) 127. Women: Medal May: Div 1: D Brown (16) 62. Div 1/Medal: D Crittenden (22) 63. Div 1 Scr: T Roach 76. Div 2: M Coleman (28) 67. Div 2/Medal: M Gook (26) 71.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: M Corbett-Jones (16) P Robertson (35) 49. Men: A: O Poate (6) 40. B: M Corbett-Jones (16) 37. C: N Constantinou (24) 43. Scr: D Tapper 37. Women: Div 1: W Harrington (7) 30. Div 2: S Calabretta (21) 36.

   BELMONT: Men: Stableford: A: T Fay 40. B: T Eastham 43. C: G Paterson 42.

   BERMAGUI: Men: Stableford Black: A: J Goodwin (7) 39. B: W Burke (19) 36. C: M Fowler (32) 36 cb. Women: T Howarth (41) 30.

   BEVERLEY PARK: Medley: Par: 2B: Div 1: P Booth (21) A Affouf (17) 10 up. Div 1 Scr: E Koukos L Carey 3 up. A: C Pearson (13) 6 up. B: B Port (16) 6 up. C: R Gray (25) 5 up. Hole in one: R Trisley at 4th.

   BEXLEY: Medley: Stableford: A: M Savoldi (11) 41. B: P McIntyre (19) 43. C: G Mitchell (21) 42. Women: S Hardey (Kareela) (35) 35.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: L Manning (18) 48. Stroke: Scr: B Evans 68. Gold Medal: D Gawthorpe (13) 64. Women: D Pease (25) 70.

   BONDI: Men: Stableford: L Jones (11) 36.

   BONNIE DOON: Men: Stroke Black: A: A Williams (10) 66. B: D Nijam (14) 70 cb. C: P Capp (26) 74. D: R McKay (31) 30. A Scr: J Fuchs 68.

   BONVILLE: Men: Stroke: A: J Blackman (10) 69. B: P Warncken (11) 69. C: B Tabke (29) 66. A Scr: P Owen 73.

   BOTANY: Men: Stableford: 2B: P Vecellio (14) J Harden (16) 48 cb. S Jenkins (13) 42.

   BOWRAL: Men Stableford: I McKenzie (24) 40. Women: C Turpie (33) 34.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B: D Ball (28) V Ball (27) 47. Men: D Ball (28) 44. Women: E Merritt (29) 38.

   BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: 2B: D Yeates (11) B Halloran (14) 47. Medley: A: D Yeates (11) 39. B: R Eather (17) 39. C: K Purshouse (31) 36.

   CABRAMATTA: Men: Par 2B: White: Div 1: M Barbon (7) C Glenday (1) 8 up. Div 2: J Hardie (13) D Bishop (18) 11 up. Div 1 Scr: G Narayan B Murray 1 up. A: D Krilich (11) 2 up. B: G Marsh (14) 1 up. C: D Bishop (18) 4 up. D: B O'Donnell (24) 3 up.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B multi: B Preston (16) B Hanrahan (19) 95. 2B Scr: B Bell M Bell 51. A: R Stomber (8) 41. A Scr: M O'Toole 33 cb. B: A Billinghurst (15) 39 cb. B Scr: D Bogg 25. C: B Hanrahan (19) 43. C Scr: G Cook 24. Women: 2B multi: A Wilson (31) J Cook (26) 72. Div 1: S Marsh (14) 36. Div 2: P Scutts (19) 36. Div 3: A Wilson (31) 37.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B multi: Div 1: C Garrad (21) B Pollock (13) 84. A: P Higgins (3) 41. B: G Pestridge (13) 45. C: C Garrad (21) 44. A Scr: B Post 36. B Scr: T Tubner 25. C Scr: C Cruickshank 22. Hole in one: K Venters at 6th.

   CARNARVON: Men: Par: 2B: M Zeidan (16) C Yow (22) 10 up. A: D Woo (10) 2 up. B: J Graham (16) 5 up. C: H Kim (25) 5 up.

   CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: C Knipler (7) 70. A Scr: C Knipler 77. B: C Howard (17) 69. B Scr: C Howard 86. C: T Beck (20) 69. C Scr: T Beck 89. Veteran: T Beck (20) 69. Men: Stableford K Jensen (25) 33. Stroke A: R Lambert (7) 70 cb. A Scr: J Macnaughton 75 cb. B: C Billyard (16) 71. B Scr: R Chong 86. C: F Mesiti (20) 73. C Scr: F Mesiti 93. Veteran: F Mesiti (20) 73. Men: Stableford D Findlay (13) 38.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: P Giles-Jones (10) A Hogan (16) 48 cb. B Rogers (28) 41 cb. Women: Stableford: 2B: J King (27) A Smith (21) 40. A Smith (21) 34 cb.

   CHATSWOOD: Medley: Stroke: A: M Robertson (5) 63. A Scr: M Robertson 68. B: D Kenny (13) 65. B Scr: D Kenny 78. C: K Metzke (21) 62 cb. C Scr: M Hood 82. Stableford: C Whitlock (24) 38.

   CONCORD: Men: Stableford 4B Classic qlfrs: White: W Robertson (16) T Pollitt (10) 46.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: D Sprules (14) D Chapman (23) 49 cb. Men: Stableford White: A: M Horne (9) 41. B: J McIntosh (17) 39. C: D Chapman (23) 38 cb. A Scr: G Clugston 34. Women: Yellow: A Brimmer (16) 31.

   CRONULLA: Men: Par: 4B: A Scr: S Macdonald M Smith sq. A: G Leech (10) B Morton (20) 10 up. J Clay (23) 3 up.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: B Allen (23) R Goh (13) 49 cb. D Scr: S Bridger J Russo 41. Div 1: P Lavercombe (10) 40. Div 2: F Du Sart (17) 39 cb. Div 3: J Stewart (24) 44. D Scr: I Pemble 34.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Trophy: A: R Bamback (17) J Green (12) 143. A Scr: C Fitzsimmons C Williams 150. A: M Smith (14) 68. A Scr: C Fitzsimmons 74. B: R Burgess (23) 67. C: R Price (30) 72 cb.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: G Livingstone (11) 39. B: T Calacouras (19) 40. C: M Krastev (27) 40 cb. D: I Fraser (28) 34 cb. A Scr: M Phillips 33.

   ELANORA: Men: Stroke: M Renshaw (13) 68.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: B Purcell (16) K Overhall (11) 49. A: S Silvia (11) 39. B: B Purcell (16) 44. C: R Fraser (21) 40. Women: Stableford: L Mcmurray (14) 34.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: M Collins (13) 39. Scr: B Germon 38. B: A Gant (25) 38 cb. Scr: T Graham 22.

   FOX HILLS: Men: Stroke: Medal: A: T Bruce (10) 68 cb. Scr: A Lombardo 72. B: K Rush (17) 66. Scr: K Siow 82. C: L Sammut (20) 65. Scr: D Mcgrath 87.

   GIBRALTAR: Medley: Stroke: 3B: J Farr (4) P Smith (16) S Fleeton (36) 126. Scr: M Alcock G Alcock W Knapp 153 cb.

   GLENMORE: Stroke: Ambrose: D Auld S Dowswell (5) 61. Scr: M Urquart-Eastwood D Bale 67.

   GORDON: Men: Stroke: A: S Branch (8) 62. B: M Noonan (19) 63. C: I Murray (20) 61. A Scr: S Branch 70. C'ship: S Branch (8) 148. Trophy: S Branch R Thomson to playoff.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: M Wieckhorst (17) 43. B: A Tonks (28) 46.

   HIGHLANDS: Mxd: Stableford: 2B Agg: J Haddow (26) M Parsons (16) 75. Medley: A: J Wallace (19) 42. B: I Jones (23) 37.

   HORIZONS: Men: Stroke: Foursome: B Westbury K Hainzer 71.5. Women: R Winter A McClintock 73. Medley: Stableford: D Wilson (5) 36.

   HURSTVILLE: Medley: Stroke: Foursome: F Nardo B Sikanovski (14) 63. Men: Stableford White: D Riley (22) 45.

   JAMBEROO: Men: Par: A: C Kiayias (11) 5 up. B: W Griffiths (14) 7 up. C: D Roberts (26) 4 up. D: J Procter (35) 1 up. Women: J Anderson (20) 3 up.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B multi: J Lumb T O'Shea 85. A: D Willits (11) 40. A Scr: G Reid 30. B: M Goddard (15) 38 cb. C: J Woods (31) 40.

   KILLARA: Men: Stroke: Medal May: I Smart (29) 63. A: R Wokes (14) 69. B: M Sulman (17) 70 cb. C: G Blacklaw (28) 68. A Scr: A Lamble 73 cb.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: S Loader (17) G Coure (18) 82. A: R Abrams (8) 40. A Scr: A Honeysett 32 cb. B: C Ferrier (14) 41. C: N Haswell (20) 43.

   LAKESIDE: Men: Stableford: Team: P Dawson (7) N Smedley (13) C Batty (20) C Fenero (18) 92. Scr: M Brinkworth D Hawkins B Warby S Grogan 79. A: J Murua (5) 41. B: J Grovenor (15) 38. C: P Vezos (23) 39. Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: J O'Brien (14) 72. Div 2: L Head (25) 73. Stableford: G McRae (31) 34.

   LANE COVE: Men: Stroke: Foursome: A: W Flannigan (12) M Spence (8) 77 cb. B: F Taylor (14) P Kelly (13) 81. C: N Fischer-White (23) A Hassall (22) 85.

   LEONAY: Men: Stroke Ambrose: T Cook T Cook A Cook J Cook 48.625. Scr: E Summers B Crilley B Breckenridge T Summers 54.

   LEURA: Men: Stroke: Foursome: A: T Cook (10) P Davis (9) 91. Mxd: Stableford White: J Townend (30) 39 cb.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: S Jardie (9) S Johnson (35) 46 cb. Scr: H Cardoso B Ra 41. A: S Jardie (9) 40. B: D Laus (16) 39. C: T Stockwell (28) 38.

   LONG REEF: Men: Stableford: A Scr: M Saad 40. A: M Saad (0) 40 cb. B: J Derriman (13) 39. C: O Duval (24) 40. Women: K Smith (15) 37.

   LYNWOOD: Men: Stroke: C'ship: Div 1: P Knipler (2) 69 cb. Div 2: M O'Loughlin (17) 70. Div 3: K Pillai (29) 70. Scr: J Walter 74. Women: C'ship: Div 1: V Smith (22) 76. Div 2: A Rider (29) 83.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke Ambrose: Black: J Riley (22) K Riley (36) D Lovett (15) K Lovett (28) 66.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2BWB: G Cosier (14) L Skribins (13) 49. A: B Wunderlich (4) 38. B: A Furfaro (17) 43. C: N Dall (22) 35. A Scr: J Glasheen 34. Women: H Hindmarch (31) 32.

   MAGENTA SHORES: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A Boyd (4) D Boyd (3) 83. Stableford: L George (9) 38. Hole in one: D Hourigan at 12th.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke Vardon: Black: A Scr: T O'Regan 74. Div 1: I Macleod (18) 68. Div 2: S Reed (22) 67 cb.

   MANLY: Men: Stableford: A: P Joseph (5) 40. B: M Walker (17) 37. C: M Hiscock (21) 40. A Scr: P Joseph 35. Women: S Craigie (30) 36.

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal A: D Huynh (9) 59. Scr: D Cremin 66. B: I Kennedy (14) 57.Scr: I Kennedy 71. C: A Carrasquilla (27) 57 cb. C Scr: C Sparks 79 cb. Stroke B: A Donohue (15 Howlong)) 57 cb.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: Bowl: J Mckimm (12) B Morrison (19) 54. Women: Par: 4B: K McDonald (16) L Stephenson (22) 6 up.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: G Burke (14) 41. B: M Clough (17) 36. C: J Sexton (24) 39 cb. Scr: S Albinski (1) 33 cb. 2B: G Chapman (27) J O'Ryan (21) 45 cb.

   MONASH: Men: Stroke: A: I Sandler (10) 68. B: B Forer (15) 66. C: G Sutton (24) 70 cb. Stableford White: B Foster (24) 32. Stroke: Cup: B Forer (16) 139. T Pritchard-Davies 73.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: B Condon (9) 38. B: S Shin (16) 40. C: M Ives (21) 39. Scr: D Allara 38. Women: Stableford: N Haines (5) 35.

   MOSS VALE: Mxd: Stableford: Irish Team: T Gripper (20) L Ristuccia (30) L Kelly (20) F Murnane (7) 97. Men: A: H Schaefer (10) 43. B: C Rasmussen (15) 39. C: W Harrison (25) 40. Women: C Magnusson (Pymble 30) 41.

   MT BROUGHTON: Medley: Stroke: Medal: S Mulholland (8) 67.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: J Vigenser (28) C Johnson (11) 51. A: L Van Mierlo (4) 37. A res: R Green (10) 38. B: L Keith (19) 46. C: S Sutton (21) 39. C res: T Henry (29) 38.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: J Law (30) M Chapman (18) 49. Scr: D Fazzolari J Fennell 35. A: G Smith (12) 39. B: R Stubbs (14) 41. C: M Sandhu (26) 44. D: A Beeks (30) 38.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford White: S Wignall (14) 38. 2B: J Macalyk (20) M Whiting (19) 44. Women: Stableford: C Worrall (27) 36. 2B: C Worrall (27) S Hughes (16) 47.

   NORTHBRIDGE: Mxd: Stableford: 2B: G Newlove (14) J Stephens (11) 47. Men: A: J Stephens (11) 38 cb. B: T Rogers (18) 38. C: E Wolfenden (24) 37. A Scr: M Marquez 30. Trophy: P Kelly (17) 39. Stroke: 4B KO f: T Cao P Hamlyn-Harris bt S Carter P Jolly 19th. Women: Stableford: L Brenock (15) 38.

   NOWRA: Men: Stableford: A: P Russell (4) 38. B: K Andrews (16) 42. C: B McCoy (32) 42.

   NSW: Men: Stableford: C Solari (10) 42. Scr: Z Mullins 35. Stableford White: V Clarke (20) 37. Gold: T Fox (26) 29. Women: Stableford: A Bennett (16) 32.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: J Coates (6) 40 cb. B: Y Sim (15) 43. C: B McDonald (22) 39 cb. D: D Cook (27) 39. A Scr: T Frazer 36. Women: K Lim (30) 40.

   PALM BEACH: Men: Stableford 2B: White: R Wood (20) T Parker 47. Women: Stroke: Div 1 Scr: J Boreham 90 cb. Div 1: D Livingstone (24) 64.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke Foursome: White: J Martin (23) A Martin (18) 67.5. Stroke: Foursome C'ship: D Bailey G Ormaechea 147.

   PENRITH: Men: Stroke: 3B: T Meleisea (27) L Pule (28) G Bloomfield (30) A Egan (6) 205. Scr: D Dewberry D Day G Mccall M Gribbin 231. G Bailey (6) 69. D Bishop 78.

   PYMBLE: Men: Stableford: 4B: A: I Haigh (9) G Corcoran (26) 48. A Scr: B Breytenbach M Thompson 37 cb. A: H McLeay (7) 39. B: S Kelly (13) 36 cb. C: G Corcoran (26) 43. Women: S Kimberley (21) 37. Men: Trophy: A Scr: P Foate 65. J Corbett 75.

   RANDWICK: Men: Stroke: Foursome: A: S Campbell J Todd 61. B: J Lillas C O'Niell 74. C: B Franke J Purcell 82. J Todd (4) S Campbell 57 cb.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: H Fabris (13) 39. Gangurru: Div 1: R Quinlan (5) 39. Div 2: M Hehnke (13) 40. Div 3: P Muddle (20) 43.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B multi: W Davis (26) K Seeto (23) 86. 2B Scr: P Fischer D Fischer (Elanora) 37. A: M Baker (8) 39. B: K Williams (15) 41. C: S Harman (23) 40. Stableford Green: M Cowley (23) 40.

   ROYAL SYDNEY: Men: Par 4B: Championship: White: D Calver (21) W Fennell (16) 12 up. PM: D Wood (21) T Allerton (13) 10 up. Women: Stableford: 4B: Centenary: A Irwin (36) A McKay (29) 46. Par: Championship: S McLeland (35) M Crawford (17) 6 up.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: R Hale (16) S Lawrence (15) 72. Div 2: G Street (31) B McLoughlin (29) 78. A: P Watson (13) 40. B: R Hale (15) 41. C: D Balmer (22) 37. D: B McLoughlin (29) 39. A Scr: S Vail 39.

   SEFTON: Men: Stableford: 2B: Div 1: T Joachim (17) K Ibbet (22) 49. A: D Maytom (8) 43. B: J Livingstone (18) 42.

   SHELL COVE: Stableford: 4B: P Giorgianni (17) W O'Neill (21) 51. Scr: R Stephenson J Toomey 39. T Kalmanidis (17) 45. Scr: A Brunero 37.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: J Thompson (27) E Brown (25) 67. Men: D Scott (30) D Hayes (22) 64. A: M Crowe (12) 40. B: A Silcock (13) 39. C: N Rea (22) 38. Women: Div 1: E Brown (25) 43 cb. Div 2: C Sherman (39) 40.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: C'ship: A: L Herron (12) 69. B: K Knoll (15) 65. C: B Ryan (21) 66. Div 1: C Grinlinton (15) 75. A Scr: C Bond 74.

   SPRINGWOOD: Men: Stroke: A: T Hobson (6) 69. B: D Bamford (15) 69 cb. C: K Brooks (24) 70 cb. A Scr: M Hancock 72.

   ST MICHAELS: Men: Par 2B: White: P Seidel (8) K Arthur (21) 10 up cb. 2B Scr: W Wang S Gibson 6 up. A: G Basford (10) 7 up. B: A Holden (14) 7 up. C: T King (30) 2 up. Par: 2B: Gold: B Higgins (36) T McMinn (26) 6 up. Par Gold: T McMinn (26) 4 up. White: A Scr: W Wang 4 up. Jnr: A Radevski (16) 1 down. Women: Par: S Lom (23) 1 down.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: A Payne (9) 37. B: W Phipps (14) 35 cb. C: E Carroll (23) 40 cb. Irish Team: A: R Sharma (7) V Sharma (6) A Singh (23) J Kim (19) 85. B: B Soulsby (23) D Gruar (18) C Evers (6) R Morrison (13) 85.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Saliba (14) D Wilson (29) 47. Scr: S Twomey C Delaney 40. J Elter (11) 40.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: B McManus (16) 41. Women: Stableford: D New (19) 38.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: M Williams (17) M Priestly (15) 75. A: P Moore (8) 38. B: R Gibson (15) 40. C: R Burn (22) 35 cb. A Scr: M Gibson 34.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: President's Trophy: J Costello (15) 37 cb. A: D Conacher (11) 36. B: J Costello (15) 37 cb. C: S Gillett (24) 33 cb. A Scr: J Warren 32.

   THE COAST: Men: Stroke: Foursome C'ship: A: M Berting B Arnott 153. Medley: Foursome: A: P Dillon R Abeni 86. B: A Lloyd J Lloyd 86. C: M Wright T Adams 97. Men: Stableford: P Jones (9) 39. A Scr: P Jones 30. Women: Stroke: Foursome: D De Kievit M Schuhmann (21) 72.

   THE LAKES: Men: Stableford: B Moase (13) 41.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: Div 1: H Legge (19) 42 cb. Div 2: R Baker (22) 38 cb.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: D Hughes (18) T Jaye (7) 49. 2B Scr: T Preston B White 43. Div 1: B Vidler (11) 41. Div 2: D Hughes (18) 40. Div 3: J Marsh (24) 38. Women: R Primmer (14) 37.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: 2B: S Duddle (22) M Bill (7) 47. A: G Wright (6) 39. A Scr: T Emtage 34 cb. B: K Neat (13) 39. B Scr: M Chow 24. C: S Duddle (22) 40. C Scr: M Nicoll 19. Women: S Yoo (21) 35.

   WAKEHURST: Women: Stroke: L Donnelly (16) 78. Men: Foursome: E Spinks C Petty 70. A Scr: G Dickerson 80. B Mason 80. B Scr: D Parsons 91. G Watson 91. C Scr: G Clark 101. S Hwang 101.

   WALLACIA: Mxd: Stableford: 2B: B Flood (23) M Tagg (22) 46 cb. Women: M Holly (8) 39. Men: 2B: F Killeen (17) P Cromer (11) 48. 2B Scr: D Duguid G Blair 36. A: J Vidigal (5) 38. B: A Evans (16) 42. C: G Ward (21) 38 cb.

   WARRINGAH: Mxd: Stroke: Ambrose: S Martin (7) S Springall (9) 60. Scr: S Martin S Springall 64.

   WENTWORTH FALLS: Men: Par: 2B: B Djura (2) C Romanoski (13) 10 up. C Romanoski (13) 5 up. Scr: B Djura 75 up. Women: J Wood (34) 1 up.

   WINDSOR: Men: Par 4B: Black: M Padden (32) A Graham (25) 12 up. S Simms (4) M Goldsbrough (6) sq. A: C Conway (14) 3 up. B: S Brown (21) 4 up. C: G Mende (27) 4 up.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B multi: White: M Bennet (18) R Davies (30) 79. Div 1: P Cohen (17) 40. Div 2: J Buki (21) 41. Div 3: S Isben (32) 37 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke Cup: Black: S Wright (14) 67 cb. Stroke: Medal May: A: D Tinworth (11) 69 cb. Scr: A Scr: C Jamieson 73. Medal May: B: S Wright (14) G Hines (15) 67 to playoff. C: D Cawston (25) P Blake (26) 70 to playoff. C Scr: P Batty 91. Matchplay: A: G Soames bt P Duke 1up. B: A Dove bt G Haig 3-2. C: R Hayes bt J Prowse 4-3. Salver: S Wright (14) 67.

   WYONG: Men: Stroke: Foursome C'ship: A: C Wickham E Forsyth 110. Hcp A: T Tynan P Dickinson (9.75) 107.25. B: T Newcombe P Taylor 133. Hcp: G Geason P Wouterlood (27) 109. C: D Paterson J Callen 143. Hcp: J Mitchell L Strykajlo (39) 109.

26 May 2018
AVONDALE: Women: Stableford: M De Vos (24) 43. more
NSW Golf