NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford: Men A: B Maroney 40 D Taylor 39 B Tynan 38. B: C Smith 39 S Wicks 39 P Sukhumparnich 36. C: T White 35 B Halliday 35 G O'Neill 33. Women: A Douglas 36 H Wark 36.

NSW

   ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: S Jansen (21) A Jansen (38) 78. Scr: J Keller B Willingham 64. A: B Willingham (4) 39. B: M Gleeson (18) 40. C: A Jansen (38) 41. Women: A Jansen (38) 41.

   ASQUITH: Men: Stableford: A: M Harvey (6) 41. B: D Wadwell (18) 40. C: R Farr (23) 39. A Scr: H Drewitt-Smith 34 cb. 2B: H Drewitt-Smith (2) R Cox (17) 47. Hole in one: C Malcolm at 14th.

   AVALON: Women: Stableford: P Burnett (36) 40.

   AVONDALE: Men: Stableford: A: D Warrad (7) 42 cb. A Scr: G Smith 38. B: T Heilman (14) 39. C: J Linstead (19) 37.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford 2B Agg: A: B McKean (32) D Garrett (12) 76. B: P Kamaru (33) M Chambers (21) 74. C: M Morris (24) H Wang (20) 69.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: M Bain (8) G Lane (19) 46. Scr: T Sayers Z Sayers 42. A: T Sayers (0) 40. B: G Searle (14) 40. C: C Hendley (21) 42.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: B Forsyth (6) 40. Scr: G Lee 30. Medley: 2B multi: L Ritchie (17) E Hunter (10) 76. Holes in one: D Pillay M Rachid at 11th.

   BARNWELL PARK: Women: Par: C Chew (23) 1 down. Stableford: A: G Marshall (9) 38. B: P Saunders (17) 41. C: J Garcia (22) 37.

   BAYVIEW: Men: Stroke Matchplay: Black: J McLeod bt K Grant 3-2, R Lowenthal bt J Mclean 4-3, P Blenkhorn bt P Wood 1up, T Payne bt A Bollans 1up, C Pocklington bt D Whitmore 4-3, D Jahnsen bt P Whipp 4-2, R Wilmott bt J Snelling 2-1, G Earlam bt S Lavers 7-6. Stableford: 2B: A Van Gogh (21) G Wilcox (21) 49. A: R Tuckett (9) 40. B: G Wilcox (18) 41. C: J Longworth (22) 43. Scr: J Glasson 34.

   BELMONT: Men: Par: A: G Hitchcock 2 up. B: L Brown 4 up. C: J Sharples 4 up.

   BERMAGUI: Men: Stroke: Ambrose: P Christiansen R Cox P Batten N Batten (3.75) 54.25.

   BEVERLEY PARK: Medley: Par: Div 1: P Doncas (18) 8 up. A: D Walker (7) 6 up. B: T Partridge (20) 3 up cb. C: J Solomons (29) 6 up. A Scr: G Street 5 down cb.

   BEXLEY: Medley: Stableford: N McEwen (11) 40 cb. Scr: B Weatherall 32. Women: A Ng (25) 38. Men: Stroke: 4B: G Barron (17) J Byrne (14) 51. Scr: O Davis J Guan 63. C'ship: A C De La Mare W Matthews 125, J Guan O Davis 127. A res: K Klem P Aroney 134, N Hassapis S Terkalas 138. B: G Barron J Byrne 141, T Papadopoulos P Chiandotto 143. C: P Bambridge M Hill 155,: R Thomas A Scali 160.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: K Wynne (45) 36. Men: Scr: B Simpson 34. B Simpson (9) 43.

   BONDI: Men: Stableford: V Dos Santos (16) 44.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: A: S Pike (7) 37 cb. B: V Miranda (13) 40. C: D Schwartz (23) 39. A Scr: N Deutrom 33. Gold: D: D Duchen (36) 35.

   BONVILLE: Men: Par: 2B: W Scott (6) P Arnold (15) 11 up.

   BOTANY: Men: Stableford: W Lonergan (9) 40.

   BOWRAL: Men Stableford: A Turpie (19) 37. Women: H Chadwick (28) 30.

   BREAKERS: Medley: Stroke: Ambrose: S Wilson I Betterridge (6.75) 59.25.

   BRIGHTON LAKES: Par: A: J Slamkas (12) 2 up. M Quinn (17) 7 up. C Taylor (20) 3 up.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: S Chen (9) H Le (13) 44 cb. Div 2: D Cleaver (24) J Cleaver (15) 45 cb. Div 1 Scr: W Park G Narayan 37 cb. A: G Stafford (6) 38 cb. B: J Morarescu (13) 39 cb. C: B Franklin (19) 39. D: D Cleaver (24) 36.

   CAMDEN: Women: Stroke: Cup: C Kang 83 cb. C McKenzie (12) 76 cb. Div 1 Scr: L McRae 87. Div 1: S Hayashi (13) 78. Div 2 Scr: L Cribb 96. Div 2: M Malcolm (17) 81. Div 3 Scr: C Bailey 98. Div 3: A Brady (21) 80. Men: Stableford: A: B Moyes (5) 41 cb. A Scr: M Bell 38. B: M Tomkins (17) 41 cb. B Scr: B Beaven 27. C: T Williams (21) 43. C Scr: S Turvey 19 cb. 2B: L Campbell (9) B Preston (17) 52. Scr: M Bell A Rousell 42.

   CAMMERAY: Men: Stableford: D Hill (14) 43. Women: M Johnstone (20) 32. Medley: 2B: D Hill (14) M Rooney (16) 50. Men: Stroke: Matchplay: B: J Maguire bt J Webster 2-1. C: M Vaccarella bt J Horne 3-2. Hole in one: D Hill at 9th.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke: Ambrose: C Mancell R Mancell 59.25. Cock o' Walk: E Abbott C Beehag bt P Coneyworth B Ray 3-2.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: M Lee (11) M Hwang (17) 79. A: M Lee (11) 41. B: D Bravo (18) 40 cb. C: R Madgwick (22) 37.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: K Jensen (32) A Cooper (12) 52. A: C Knipler (6) 42. B: A Cooper (14) 44. C: G Hanigan (21) 38 cb. 2B: A Fraunfelder (16) R Lambert (6) 48. A: R Gair (4) 36. B: A Fraunfelder (16) 44. C: T Greenhalgh (35) 39. 2B Scr: R Gair E Conway 37.

   CASTLECOVE: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: L Frankish (11) E Brasch (29) 83.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: L Cheung (6) 39. B: L Hutton (17) 39 cb. C: P O'Regan (19) 38. 4B: A D'Souza (19) S Orman (6) S Milburn (12) A Kumar (23) 91.

   CONCORD: Men: Stableford: A: A Stansfield (11) 39. B: F Murphy (18) 39. C: D Foster (27) 38. 2B: T Seeto (34) D Foster (27) 45 cb. Scr: R Younan M Sidgreaves 35. Stableford Gold: M Hill (23) 36.

   CROMER: Men: Stableford: A: W Yandell (10) 36. B: K Rischmiller (16) 36 cb. C: R Grady (23) 39. A Scr: C Rae 33. Medley: 4B: R Grady (23) . C Gamblin (21) 44 cb. J Atchison (14) 34.

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B Agg: D Vankampen (+1) I Addinall (10) 70 cb. A Scr: K Ewington 34 cb. A: C Solari (9) 39. B: W Maver (17) 39. C: J Clay (22) 35 cb.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: T Allen (24) M Bailey (17) 50. D Scr: B Timberlake K Whitby 40. Div 1: C Davies (12) 41. Div 2: S Kim (14) 39 cb. Div 3: T Allen (24) 41. D Scr: A Welsh (3) 35.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: D Hurley (11) G Koh (12) 45. Div 2: D Geric (18) T Mc cauley (20) 48. Div 1 Scr: G Howland T Moses 41. A: D Hurley (11) 40. B: T Walsh (27) 37 cb.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A: A Rennocks (11) 40. B: E Evers (15) 41. C: J Halloran (22) 37. D: C Loke (28) 36. A Scr: D McLean 30 cb.

   ELANORA: Men: Stableford: 4B: P Crawford (32) B Watson (10) 48 cb. N Ampherlaw (23) 41 cb.

   EVERGLADES: Women: Stableford: L Mcmurray (13) 24. Men: Stableford Team: C Moffatt (17) R Papps (22) B Russ (16) B Theobald (13) 93. A: G Turner (8) 43. B: C Moffatt (17) 41. C: M Duncum (22) 41. Hole in one: M Wilson at 6th.

   FORSTER: Men: Par 2B: W Knight T McMeeken 9 up cb. A: S Cavanagh (16) 5 up. B: L Worth (21) 2 up.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: L Assange (24) M Matheson (18) 49 cb. Scr: G Maguire G Sinclair 36 cb. A: K Booth (3) 38. B: D Flannery (15) 41 cb. C: G Fomiatti (22) 41. Cock o' Walk: D Atkinson J Carpenter bt P Warren G Watts 2up.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B: P Knock (15) P Cornwell (18) 48. A Bray (8) 40.

   GLENMORE: Par: 2B: C So (15) P Baek (18) 9 up. Div 1: M Sinclair (13) 6 up. Div 1 Scr: S Zingle 1 up. Div 2: C So (15) 2 up. Div 2 Scr: V Duffy 10 down.

   GORDON: Men: Stableford: 2B: A Wong (22) S Sinclair (24) 45 cb. A: C Hort (10) 40. B: S Attewell (16) 38. C: A Wong (22) 38.

   GOSFORD: Men: Stableford: Team: W Campbell T Jack J Wills M Wills 89. A: C Matterson (8) 40 cb. B: N Parker (14) 40. C: A Knox (36) 38. A: C Matterson (8) 40 cb. B: N Parker (14) 40. C: A Knox (36) 38.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford: 2B Agg: K Tapp (25) C Tapp (17) 74.

   HAWKS NEST: Men: Stableford: A: J James (10) 38. B: P See (18) 37 cb. C: C Nicholson (22) 40. 2B: D McGill F Bennett 46.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: R McKell (6) 40. B: R Kite (26) 38.

   HORIZONS: Men: Stableford: N Shute (6) 38. Women: R Winter (16) 33.

   HURSTVILLE: Men: Stableford: A: D Tucker (11) 40. B: G Smith (18) 43. C: B Sutton (36) 47. Women: K Wagner (28) 37.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: S Rippon (+2) 40. B: G Reynolds (16) 38. C: C Rodgers (20) 36. D: M Sheridan (27) 36.

   KAREELA: Men: Stableford: A: D Reid (11) 39. A Scr: M Hardiman 29. B: C Marangon (17) 43. B Scr: M Thompson 26. C: H Derendinger (27) 39 cb. C Scr: L Smith 19. Women: V Tasker (19) 28.

   KILLARA: Men: Stableford: A: M French (14) 41. B: A Oag (20) 41. C: A Papageorgio (21) 42. A Scr: A Lamble 36. Stableford Cup: White: M Sulman (16) 42.

   KOGARAH: Medley: Stableford 2B: M King (22) P Shrt (20) 48. Women: Stableford: M Eyre (16) 33. Men: Stableford A: K Cribb (7) 39. A Scr: B Hayden 33. B: G Coure (18) 39. C: M King (22) 43.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: J Gould (12) 40. B: T Pegg (20) 42. C: B Pell (25) 33 cb. Women: L Hendriks (24) 35. Mxd: 2B multi: I Jackson I Hampson 70.

   LAKESIDE: Women: Stableford: V Withford (18) 38. Men: 2B Agg: A Calman (13) A Brodbeck (9) 71. 2B Scr: E Blackwell (0) M Dib (10) 58 cb. A: G Woodbury (8) 39. B: A Calman (13) 38. C: G Johnson (25) 36.

   LANE COVE: Men: Stroke: Foursome C'ship: A: W Belgre P Doherty bt W Flanagan M Spence 1up. B: W Heim H Shaw bt W Meader W Edmonson 1up. Stableford: 2BWB: D Leckie (12) A Caush (13) 29. G Holmes (17) 47.

   LEONAY: Medley: Stableford Irish Team: Div 1: S White (30) S Anderson (14) E Summers (13) T Summers (Penrith 7) 94. Div 2: T Tnokoski (8) H Renny (22) S Curry (21) G Hadfield (29) 90 cb. A: A Carruthers (11) 40. B: S Anderson (14) 43. C: S Curry (21) 44. D: P Youngman (28) 37 cb.

   LEURA: Mxd: Stableford: D Barnes (14) 36.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: A: D Osterlund (7) 42. B: P Nguyen (13) 41. C: L Back (23) 41. 2B multi: L Back (23) N Cronk (12) 80.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: T Bateman (1) 40. B: M Pitt (13) 38. C: B Young (20) 38. A Scr: T Bateman 39. Women: K Smith (20) 32.

   LYNWOOD: Men: Par: A: T O'Connor (11) 2 up. B: C Hill (16) 5 up. C: R Ceccato (24) 5 up. A Scr: R Dowd sq. 2B: L Biason (16) R Ceccato (24) 12 up. A Scr: R Dowd G Kelly 3 up. Women: Par: Div 1: C Coates (3) 2 down. Div 2: D Jackson (27) 1 down.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford: A: A Vella (8) 38. B: P Cavanaugh (18) 37. C: M Noonan (26) 36.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: M Kim (14) N Brandt (17) 45. Men: Stableford A: M Fabre (12) 39. B: N Brandt (17) 39. C: D Dalton (25) 35 cb. A Scr: J Glasheen 36. Women: L Kremmer (26) 45.

   MAGENTA SHORES: Stableford: 2B: J Thomas-Doolan (23) D Doolan (8) 46. A: C Roberts (6) 35. B: P O'Donoghue (13) 35. C: J Thomas-Doolan (23) 37. Women: A: M Bishop (13) 33. B: K Legg (38) 33.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: P Flaherty (33) G Weir (24) 79. P Flaherty (33) 47.

   MANLY: Men Stableford: A: J Cockerill (4) 40. B: R Martin (16) 40. C: M Siebold (21) 37 cb. A Scr: J Cockerill (4) 40. Women: S Craigie (29) 37.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: P Helm (11) E Lakiss (17) 48. Scr: D Cremin P Stafford 37 cb. Hcp: B Hill (5) 40 cb. Scr: G Brackenrig 30.

   MASSEY PARK: Stableford: 4B: K Mcdonald (15) A Perry (37) 45. Men: Irish Team: G Ryan (18) P Willis (14) C Allardice (32) R Davison (24) 129. A: T Lesina (12) 39. B: R O'keefe (19) 43. C: B Meaney (20) 47. Scr: J Rogers 31.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: D Sinclair (16) M Long (7) 74.Scr: G Stanford (2) S Albinski (1) 66. H Montague (21) 39 cb.

   MONASH: Men: Stableford: A: D Brown (8) 39 cb. B: S Tan (13) 38. C: M Hamra (22) 36 cb. Stableford White: J Martin (24) 34. Stableford: Split Six: D Brown (8) D Parsonage (8) 74. 2B Scr: D Brown D Parsonage 39. Hole in one: G Molam at 17th.

   MOORE PARK: Men: Stableford: A: G Braid (10) 40. B: S Leibman (19) 37. C: P Isaacs (21) 39 cb. Scr: R Catterall 30. Women: K Ritter (14) 36.

   MORISSET: Men: Stableford: A: S Fitzpatrick (8) 38. B: D Rowe (14) 39. C: T Armitage (23) 42.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: S Nielsen (9) 41. B: R Careless (17) 38. C: T Hoare (20) 40. Mxd: 2B: K Delaney (39) R John (17) 47 cb. Women: E Jerrery (22) 38 cb.

   MT BROUGHTON: Medley: Stableford: 2B: G Barnsley (13) G Segal (5) 45 cb.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: B Fitzalan (10) T Henry (29) 47. A: A McIntosh (4) 39. A res: L Warton (11) 40. B: T Vickers (18) 42. C: G Bowcock (27) 36 cb. C res: D Cockroft (28) 35 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: M Breen (32) B Starr (17) 48. 2B Scr: J Fennell G Woodley 36. A: C Maconnachie (10) 38. B: M Chapman (18) 42. C: P Findlay (20) 43. D: P Mulckey (34) 38.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford A Cukeric (20) 43. 2B: D White (22) G Hanslow (22) 49. Women: C Worrall (27) 35. 2B: S Hutchinson (32) M O'Donnell (27) 43.

   NORTHBRIDGE: Men: Par: Trophy: P Jesser (24) 4 up. A: M Burley (12) 2 up. B: S Pollitt (18) 3 up. C: P Cook (24) 3 up. A Scr: S Bettman 6 down. Women: S Clunies-Ross (21) 7 down.

   NOWRA: Men: Stableford: A: C Templeton (7) 41. B: T Pottenger (19) 43. C: J Studdert (21) 42.

   NSW: Men: Stableford: 2B: P Xenos (24) P Clark (16) 46. 2B Scr: A Gordon G Levien 38 cb. Team: T Whiteley (5) T Bostock (3) L Whalan (10) K Tsaousidis (5) 90. President's Team 903 Captain's Team 850.

   OATLANDS: Men: Stroke: Foursome: H Smit (22) H Beck (22) 68. Stableford: D McFadyen (20.5) P Zhang (20.5) 144. Stroke: Foursome C'ship: S Porter T Frazer 150.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A: N Munro (7) 35. B: C Birrell (21) 39. Women: C Henderson (14) 30 cb.

   PALM BEACH: Women: Stableford: 2B: B Seilkman (40) P Nolan (29) 43. Men: Par: Div 1: S Wannell (17) 5 up. Div 2: G Warner (22) 1 up.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: P Ryan (7) 37 cb. B: D Walters (17) 39. C: B Travis (34) 37. A Scr: R Bush 33. Stroke: Matchplay: D Cluff bt D Lenz 7-6. D Andrews (16) bt D Boys (20) 2up. P Sherry (3) bt P Devalia (15) 2up. M Gilbert (20) bt D Bailey (1) 1up. M Cahalane (12) bt S Vile (18) 5-4. S Styles (8) bt A Mills (10) 2up.

   PENRITH: Men: Stableford 2B Agg: A Thurlow (20) P Hayes (11) 75. 2B Scr: R Sutherland M Alefaio 62. A: J Organ (10) 39. B: H Fernandez (16) 38 cb. C: R Barber (27) 39. Stroke Matchplay: I Gallagher bt R Jensen 1up.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B Scr: B Nasrabadi (17) A Pytches (17) 50. J Coles J Willesee 39. A: G Vandoros (4) 40. B: B Nasrabadi (17) 41. C: G Scott (31) 38 cb. Women: R Jackson (8) 34 cb. Men: Hole in one: J Coles at 11th.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: M Kandara (7) J Pilbeam (16) 77. A: M Kandara (7) 39. B: J Pilbeam (16) 38. C: K Smith (22) 40. Scr: P Cox 33.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: D Gibson (24) 40. Gangurru: A: B Hungley (12) 41. B: M Bystram (17) 44. C: K Anderson (20) 44 cb.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: L Quilter (23) B Fowler (33) 47 cb. 2B Scr: M Chieng T Cooper 36. A: R Kitchen (9) 38. B: C Burt (18) 35. C: B Fowler (33) 36. Stableford Green: M Cowley (23) 34 cb.

   ROSNAY: Men: Stableford: 4B: A: B Baumer (8) D Wood (12) 48 cb. A Scr: H Colburn A Merlino 35. Div 1: R Pledger (13) 40. Div 2: F Matthews (26) 44 cb. Women: A Pitt (20) P Hall (17) 45.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: C Jago (21) 36 cb. Centenary: S Meares (34) 41. Men: Stableford Championship: White: A: M Boucoiran (5) 41. B: M Hoy (19) 38. C: R Lyneham (24) 37.

   RUM CORPS: Men: Par: A: G Bentley (10) 2 up. B: A Mackenzie (21) 4 up cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B multi: Div 1: J Morgan (11) P Besgrove (13) 80. Div 2: I McKee (33) R Ronan (26) 76. A: P Besgrove (13) 42. B: B Laing (15) 42. C: L Hawksley (23) 38. D: I McKee (33) 38. Div 1 Scr: J Smoljko 37.

   SEFTON: Men: Stroke: A: K Brake (12) 52. B: K Ibbertt (22) 51.

   SHELL COVE: Men: Stableford Black: Div 1 Scr: L Legradi 34. Div 1: T Glover (4) 36 cb. Div 2: M Ramsbottom (7) 42. Div 3: D Spencer (16) 41. Div 4: L Ritchie (26) 38. Stableford: Div 2: B Gilly (10) 39. Div 3: G Taylor (12) 41 cb. Div 4: S Mushet (21) 40 cb. Women: N Ryan (25) 27 cb.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: Team: J Armstrong L Armstrong S Harrold K Harrold 91. Men: D Froud R Bosden B Dinham J Forrester 88. A: G Johnson (12) 38 cb. B: J Linnet (14) 35. C: P Pack (21) 38. Women: Div 1: N Garrett (+4) 36. Div 2: J Mackey (27) 38.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: P Ryan (12) 41. B: A McDonough (17) 39. C: S Melocco (22) 39. A Scr: L Killen 38. Div 1: V Askew (20) 37.

   SPRINGWOOD: Men: Stroke: A: N Bles (2) 67 cb. B: J Boylan (18) 70. C: I Raffan (21) 70 cb. A Scr: N Bles 69.

   ST MICHAELS: Men: Stroke: Vardon: A Scr: B Windred (The Australian) 71, D Kolar 72 cb, W Wang 72, G Booth (The Australian) 73 cb, C Jones (Pymble) 73 cb, J Hong (Concord) 73. Cup: S Morrison (4) 71. Stableford: A: P Johnson (10) 38. B: A De Manincor (15) 40. C: K Arthur (21) 36. A Scr: G Schneier 30. Women: J McDade (17) 31.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B: A: V Sharma (6) J Urgarkovic 51 cb. B: W Bow (28) K Hinkley (22) 51. A Scr: M Hagerty A Crammond 41. A: J Sin (11) 42 cb. B: D Hughes (14) 39. C: J Ugarkovic (20) 43.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Boyle (23) P Weaver (10) 48. Scr: S Twomey C Delaney 39. C Boyle (23) 43. Men: KO f: G Hough bt I Pearce 3-2.

   TALLWOODS: Stableford: T Burns (22) 41. M Byrnes (25) 32.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: B Stuart (16) G Laughton (18) 47 cb. A: A Norman (5) 37 cb. B: W Dockrill (19) 39. C: G Habel (20) 39 cb. A Scr: A Norman 32.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: J MacNally (10) 37. B: J Costello (14) 40. C: S Gazal (21) 41. A Scr: J Warren 40. Hole in one: White: B Phillis at 11th.

   THE COAST: Women: Stroke: Foursome C'ship: L D'Ambrosia J Worley (32.5) 70.5. M Schuhmann D De Kievit 189. J Worley (32.5) L D'Ambrosia (32.5) 151. Medley: Par: 4B: M Bromhead (13) P Veuillett (19) 10 up. Men: P McFadyen (8) 4 up. A Scr: M Berting 2 down.

   THE LAKES: Stroke: Trophy: G Applebee (24) 66. Hcp: C Boustred (12) 69. Scr: B Viera (1) 75. Hole in one: C Boustred at 15th.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: C Wasko (20) 43.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B Agg: G Winbank (25) D Ryan (16) 76. 4B Scr: E Horvath P Graham 52. A: C Quin (8) 41. B: D Ryan (16) 37. C: G Winbank (25) 39. Women: K McKinnon (7) 35. Hole in one: P Warwick at 8th.

   TWIN CREEKS: Men: Stroke A: D Mcmillan (6) 68. A Scr: A Lauder 34. B: T Opie (17) 70. B Scr: G Walker 25. C: K Dargan (19) 69. C Scr: D Berry 16. Women: Green: J Kang (25) 71.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B multi: A: D Adamson (8) B Smith (15) 74. A Scr: B Mason M Bateman 51. A: A Seeto (8) 37. A Scr: B Mason 33. B: G Gerner (18) 41. B Scr: P Woodward 23. C: S Joyce (21) 37. C Scr: B Smith 20. Women: J Morris (19) 32.

   WALLACIA: Women: Stroke: Div 1: S Owen (23) 74. Div 1 Scr: J Berg 91. Men: A Scr: C Holmes 69. A: J Vidigal (5) 69 cb. B Scr: M Gaskin 81. B: D Hurst (13) 69 cb. C Scr: N Hoppe 92. C: P Margerison (34) 68.

   WARRINGAH: Mxd: Stroke: Ambrose: M Roberts (21) G Macdonald (19) J Gibbs (8) G McLeod (19) 53-5/8. Stableford: A: S Burton (14) 39. B: G Goldsworthy (18) 39. C: T Bolderstone (21) 38. D: K Anderson (26) 38 cb. Trophy: S Burton (14) 39 cb. Team: G Bell (24) R Newell (33) G McLeod (19) B Poole (19) 120.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: A: M Pabian (12) 68. A Scr: C Stockley 75. B: J Celeban (19) 71 cb. B Scr: H McIntosh 87. C: S Whitehead (34) 65. C Scr: A McLeean 99. Women: B Statton-Crompton (28) 74.

   WINDSOR: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: G Dobson (11) 68. A Scr: C Brown 73. B: M Reading (16) 68. B Scr: M Reading 84. C: P Karta (33) 64. C Scr: K Prior 93. Jnr: M Hanckel (11) 72.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: 2B Agg: G Robinson (21) C Wetheim (23) 82. Stableford Div 1: N Gill (16) 42. Div 2: J Kiss (22) 41 cb. Div 3: C Wertheim (23) 46. Stroke: Matchplay: P Lane A Laumberg bt D Ragg L Tosh 2-1.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke: Ambrose: M Rugless M Beare N Dobner S Smith (6) 52.

   WYONG: Men: Stableford: A: P Downey (4) 42 cb. B: B Hore (18) 42 cb. C: J Coogan (27) 43. A Scr: P Downey 38. 2B: B Sattler (26) J Callen (19) 49 cb.

25 May 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B multi: L Young (44) J Campbell (37) 74. E Kang (24) 37 cb. more
NSW Golf