NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Men: Stroke: Medal Jun: A: P Hanley (10) 67. Scr: K Shepherd 73. B: R McNeill (14) 64. Scr: N Hall 84. C: W Duran (24) 64. Scr: S Jansen 90 cb. Women: S Kennedy (9) 74. Jnr: T Ryan (2) 76.

   ASQUITH: Men: Stroke: Medal Jun: A: N Mapledoram (12) 68. Scr: D Morgan 69. B: G Kirkby (15) 70 cb. Scr: G Price 86. C: P Linton (26) 67. Scr: S Ayling 88. Jnr: J Cosgrove (35) 73 cb.

   AVALON: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: C McDonald (29) 63. Div 2: H Crutch (33) 70. Div 1 Scr: C McDonald 92. Div 2 Scr: H Crutch 103.

   AVONDALE: Men: Stroke: Medal Jun: A: W Flannigan (11) 63. A Scr: G Smith 69 cb. B: R Gagnon (16) 62. C: P Tuck (22) 70.

   BALGOWLAH: Medley: Stroke: Medal Jun: A: R Asser (11) 66. B: D Watson (19) 63. C: M Morris (25) 65 cb.

   BANKSTOWN: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: D Khoury (10) 68. B: V D'Ortona (13) R Phelps (14) 72 to playoff. C: N Argyropoulos (32) 68. 4B: B McGuinn (16) P Brett (17) 63 cb. 2B Scr: D Daskal L Killan 69. Medal May: V Cantore 73.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stroke: Medal Jun: A: G Scheetz (10) 59. Scr: M Veljanovski 67 cb. B: P Gould (14) 61. Scr: J Pepping 76 cb. C: R Redden (24) 63. Scr: H Sanchez 83. Women: Stableford: E Vandam (16) 34.

   BARNWELL PARK: Stableford: A: W Martlew (6) 38. B: K Carr (13) 39. C: E Ciciriello (20) 37. Stroke: Matchplay: A: D Higham bt S Wrigley 2-1. B: K Kosmatos bt B Thomson 1up. C: M Brindley bt R Garcia 5-4. Women: Stableford: A Wognin (18) 36.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: S Whitfield (15) S Pearce (15) 76. Men: Stableford Black: A: M Broadhurst (8) 39. B: S Pearce (15) 41. C: B Picknell (24) 39 cb. Scr: M Marr 34. Stroke Matchplay: J McLeod bt R Loewenthal 4-2. Women: Stableford: Div 1: W Harrington (7) 34 cb. Div 2: A Giles (21) 37.

   BELMONT: Men: Stableford: A: G Blackler 39. B: I Thurlow 40. C: J Marshall 38.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal Jun: A: P Morrison (13) P Keegan (3) 68 to playoff. B: B Hammomd (17) 69. Scr: P Doncas 87 cb. C: P Byrnes (27) 74. Scr: A Hayes 98 cb. Women: P Wilson (15) 78.

   BEXLEY: Men: Stroke: Medal Jun: A: W Matthews (3) 61. B: G Young (18) 62. C: S Ryan (23) 59. Medal Jun: C: J Lattella (20) A Mackison (30) 61 to playoff. Scr: W Matthews 64. Women: Stableford: K Ganderton (22) 35.

   BLACKHEATH: Men: Stroke Black: P Rowe (18) 64. Scr: R Thompson 79 cb. Women: Stroke: S Draper (33) 69.

   BONDI: Men: Stroke: Gold Medal: V Dos Santos (14) 66. Medal Jun: K Boden (19) 55.

   BONNIE DOON: Men: Stroke White: A: J Millington (12) 68. B: I Airbib (14) 71. C: G Kainer (25) 70. Scr: J Bell 71. Stableford Gold: D: P Dahdah (30) 41. Hole in one: Black: M Ireland at 13th.

   BONVILLE: Medley: Stableford: C O'Brien (7) 39.

   BOTANY: Men: Stroke: A: P Simon (8) 65. A Scr: G Hooper 72. B: S Tynan (16) 62. C: B Dickens (27) 67.

   BOWRAL: Men: Stroke: Medal Jun: A: J Mulholland (9) 67. B: P Dal Bianco (18) 63. C: C Harris (32) 65. A Scr: J Mulholland 76. Women: J Deane (21) 74 cb.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B Agg: C Coote (19) A Miles (17) 67. Men: S Searle (24) 41. Women: P Beattie (28) 36.

   BRIGHTON LAKES: Men: Stroke: A: S Smith (12) 72. B: D Harris (13) 72. C: S Richardson (20) 71. Women: Stableford: C Farthing (34) 36.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: Medal Jun: A: A Baezer (8) 34. A Scr: A Marsh 32. S Chen (9) 34. R Gray 24. B: P Tykhovod (16) 38. B Scr: P Hart 22. C: R Morrow (23) 33. C Scr: D Rojas 16. A Colvin (33) 33. A Lucas 11.

   CAMDEN: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: M Palmer (7) 66. Scr: M Bell 70. B: S Dwyer (13) 69 cb. Scr: N Beattie 86. C: J D'Arney (20) 64. Scr: S Jankiewicz 91. Women: Stroke: Div 1: S Marsh (14) 73. Scr: R Wright 87 cb. Div 2: P Dilucchio (20) 75. Scr: P Gleeson 97. Div 3: Y Day (31) 79. Scr: M Brown 107.

   CAMMERAY: Men: Stroke: Medal Jun: M Bulloch (13) 61. Women: M Johnstone (18) 74.

   CAMPBELLTOWN: Stroke Black: A: B Clark (12) 66. B: R Berthon (16) 68. C: D Boulter (30) 63. A Scr: C Mancell 72. B Scr: K Ellis 83. C Scr: P Scott 93.

   CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: U Subhas (27) K Macbeth (34) 143. A: G Loughnan (9) 72. A Scr: A Dilshad 78. B: S Lee (19) 70. B Scr: M KIm 87. C: U Subhas (27) 68. C Scr: P Woo 92. C: J Choi (May Play Off (22) 76.

   CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: P Clapham (8) 67. B: S Vartha (18) 71. C: B Rodgers (28) 70. A Scr: P Clapham 75 cb. B Scr: S Vartha 89. C Scr: P Brown 92. Stableford: C Pearson (28) 35. Stroke Veteran Men: B Geraghty (24) 76 cb. A: L Verdon (4) 69. B: G Sweeney (19) 68 cb. C: R Patrick (25) 68. A Scr: L Verdon (4) 73. B Scr: A Simonson (13) 84. C Scr: B Smyth (20) 91 cb. Stableford: T Mcnamara (28) 36. Stroke Veteran Men: J Drummond (17) 72 cb.

   CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal Jun: A: L Evans (9) 62. A Scr: L Evans 71. B: A Tsembis (21) 63. Women: R Hamilton (27) 67.

   CHATSWOOD: Medley: Stroke: Medal Jun: A: R Jones (1) 62. B: D Kenny (13) 61. C: A Kumar (23) 62. Scr: A: R Jones 63. B: D Kenny 74. C: G Clissold 83. Stableford: C Smith (13) 40.

   CONCORD: Men: Stroke Gold Medal: Black: A: T Pollitt (10) 74. Stroke: B: R Baldini (18) 73. C: G Kairouz (22) 72. Stroke Scr: Black: A: N Watts 73. Stroke: B: B Eccles 90 cb. C: G Kairouz 94 cb. Stableford Gold: B Gilroy (26) 39. Women: Stroke: P Griffith (14) 86.

   CROMER: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: G Thomas (7) 68. B: R Brimmer (15) 70 cb. C: L Astley (23) 71. A Scr: C Rae 71. Trophy: G Thomas (7) 68. Stroke: Veteran Men: L Smoker (32) 73. Women: A Horne (13) 78.

   CRONULLA: Men: Stroke Black: A: S Winter (8) 64. A Scr: S Winter 72. B: S Garlick (17) 64. B Scr: S Garlick 81. C: C Smith (28) B Remfrey (32) 69 to playoff. C Scr: B Smith 93. Trophy: G Hogbin (25) 71.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Jun: A: A Evans (5) 72. A Scr: A Welsh 77. B: M Scott (19) 65. B Scr: S Kennarney 88. C: D Allen (35) 69. C Scr: M Ford 92.

   DUNHEVED: Men: Stroke: A: G Hay (9) 66. A Scr: J Fearnley 68. B: R Delany (11) 69. B Scr: J Green 87. C: L Taufa (20) 71. C Scr: T Nuij 92. D: T Walsh (27) 68. D Scr: W Mc keon 93. Medal May: C: G Doyle (16) 85. C Scr: M Benson 112.

   EASTLAKE: Men: Stroke: A Scr: C Hicks 79. B: P Gioukaris (14) 71. B Scr: R Trowler 86. C: J Holloway (22) 65. C Scr: E Gulden 94.

   ELANORA: Stroke: A: A Davidson (12) 71. B: B Burridge (19) 67. C: S Glass (22) 72. A Scr: N Wall 79.

   EVERGLADES: Men: Stroke: Medal Jun: A: J Walters (12) 61. B: L Robinson (18) 67 cb. C: J Long (19) 66 cb.

   FORSTER: Men: Stroke: Medal Jun: A: C Stewart (8) 65. B: B Lidbury (21) 66. C: B Coombe (27) 67.

   FOX HILLS: Men: Stroke: Cup: A Scr: D Gale (Castle Hill) 64. A: L Shahmatov (5) 66. B: J Lee (17) 66. B Scr: G Dunn 85. C: D Gomez (22) 64. C Scr: K Robertson 90.

   GIBRALTAR: Men: Stroke: Medal Jun: A: K Nicholson (12) 66 cb. A Scr: M Coffey 71 cb. B: R Druery (17) 69. B Scr: C Delahunty 84. C: C Nutt (22) 69. C Scr: K Browne 93. Visitor: D Whitton (Highlands 28) 66.

   GLENMORE: Stroke: Medal: A: I Satur (11) 69. B: P Martin (13) 71. C: N Edwards (26) 68. A Scr: B Michelmore 76.

   GORDON: Men: Stroke: Medal: A: R Bird (11) 65. B: C Betsis (17) 63. C: E Atkins (28) 63. Bowl: D Maciver 71. Cup: E Atkins (28) C Betsis (17) 63 to playoff.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal: A: P Budden (7) 73. A Scr: P Budden 80. B: G Tompsett (23) 72. B Scr: G Tompsett 95. C: H Campion (30) 75. C Scr: H Campion 105.

   HIGHLANDS: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: M Lindsay (7) 67. A Scr: A Sweeney 76 cb. B: L Sweeney (21) 64. B Scr: N Tomlin 86. C: J Haddow (25) 70. C Scr: K Brindle 95. Medley: Stableford S Park (13) 33. Women: Stroke: Medal Jun: B White (18) 71.

   HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal Jun: A Scr: T Shaw 77. A: B Sikanovski (11) 68. B Scr: R Zajakovski 82. B: K Taff (18) 64. C Scr: M Mullington 86. C: R Grimm (25) 64. Women: Div 1 Scr: J Lisle 89. D Morris (42) 64.

   JAMBEROO: Men: Stroke: Medal Jun: A: P Munro (10) 63. B: P O'Leary (16) 63. C: T Murphy (23) 65. D: I Martenz (30) 68. Women: M Cook (23) 76.

   KAREELA: Men: Stroke: A: P Galvin (10) 65. A Scr: D Price 73. B: A Stone (18) 61. B Scr: W Mudadana 78. C: J Obrien (24) 61. C Scr: C Jones 88. Hole in one: S Foster at 18th.

   KILLARA: Men: Par: Shield: S Ponkshe (16) 5 up. A: T Southern (13) 4 up. B: S Kavanagh (18) 2 up cb. C: R Robertson (22) 1 up cb. A Scr: B Cutler 1 up.

   KOGARAH: Men: Stroke: Medal Jun: A: A Mala (7) 51. A Scr: D Gallagher 56. B: C Ferrier (12) 56. C: R Langham (26) 54.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: G Ledger (11) 69. A Scr: L Radcliffe 75. B: S Burrows (15) 73. B Scr: M Rogers 89. C: T Pegg (19) 78. C Scr: G Douglas 103. Women: Stroke: J Frampton (16) 72.

   LAKESIDE: Men: Stroke: Medal Jun: A: S Howlett (7) 66. B: G Welsh (15) 69. C: D Rankin (28) 70. A Scr: W Wright 71. B Scr: S Breen 86. C Scr: J Wellard 95. Women: Div 1: V Withford (17) 73 cb. Div 2: T McDonald (24) 72. Stableford: K Bray (29) 34.

   LANE COVE: Men: Stroke: Medal: A: W Belgre (6) V Pilkington (12) M Cunningham (12) 64 to playoff. A Scr: W Belgre 70. B: R Paterson (17) 60. B Scr: R Paterson 77. C: J Hickson (20) 59. C Scr: J Hickson 79.

   LEONAY: Men: Stroke: Medal Jun: A Scr: G Bennett 69. A: M Cain (7) 65. B Scr: Z Lange 79. B: D Wrigley (16) 64. C Scr: I Gribble 81. C: I Gribble (21) 60. D Scr: H Renny 88. D: H Renny (24) 64.

   LEURA: Men: Stroke: Medal Jun: A: B Swadling (10) 71. B: M Donoghue (14) 68. C: J Johnstone (24) 77. Medley: Stableford White: B Player (22) 37.

   LIVERPOOL: Stroke: Medal: A: M Brandt (2) 71 cb. A Scr: S McGee 71. B: B Youn (15) 68. B Scr: P Evers 86. C: T Lowe (33) 69 cb. C Scr: B Surasak 96.

   LONG REEF: Men: Stroke: Medal: A Scr: D Brown 79. A: D Brown (6) 71. B: J Davison (14) 72. C: D Wing (19) 73. Cup: S Prior (5) 76. Women: B Bourne (17) 79.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B multi: White: O Raileqe (13) P Matolic (11) 100. A: M Dirube (6) 38. B: O Raileqe (13) 43. C: M Torrecampo (30) 44. A Scr: J Walter 34. Women: Stroke: Div 1: B Williamson (19) 76. Div 2: C Amery (29) 83.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: A Arnold (9) P Kuhn (13) 69. B: B Butler (21) 65. B Scr: G Watkins 84. C: S Menz (30) 65. C Scr: D Burton 91.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stroke: A: M Meconi (12) 74. A Scr: R Hayward 75. C: C Tolani (32) 68. C Scr: N Dall 92. Women: Div 1: S Peters (25) 73. A Cummings 98.

   MANLY: Men: Stroke: A: G Flick (13) 71. B: C Yates (16) 67. C: D Lockwood (23) 70. A Scr: T Holmes 75.

   MARRICKVILLE: Men: Par: 2B: H Isaacs (25) R Sculthorp (17) 9 up. Scr: I McGregor A Cross 1 down. B O'Connell (18) 2 up cb. Scr: H Salmon 6 down cb.

   MASSEY PARK: Men: Stroke: Medal Jun: A: P Robinson (10) 65. A Scr: B Smith 72. B: A Craig (14) 63. B Scr: A Craig 77. C: G Malouf (24) 60. C Scr: G Malouf 84. Medal May: A: F Tierney 64 cb. Trophy: J Aussell (14) 64. Women: Div 1: Y Little (14) 71. Div 2: J Nipperess (20) 66. Div 1 Scr: U Wood 83.

   MONA VALE: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: Z Farquharson (12) 68. B: S Rogan (19) 70. C: R Baker (36) 71. Medal May: B: L Winnacott (16) 82. Scr: A Munro 71. Stableford: J Gilleland (28) 35 cb. 2B: R Baker (36) D Chiddy (29) 51.

   MONASH: Men: Stroke: Medal Jun: A: S Patel (1) E Clugston (12) 70. B: A Novis (14) J Dawe (14) 71. C: M Smith (24) 70. Stableford White: P Barbalace (31) 38. Stroke: Medal May: J Donnelly (9) 84. Scr: S Patel 71.

   MOORE PARK: Men: Stroke: Medal Jun: A: K Pattenden (10) 68. B: T Boulton (19) 67. Stroke White: C: V Dolnikov (30) 67. Stroke: Scr: A: A Schofield 76. B: G Jarvie 85. Stroke White: C: B Coggin 91. Women: Stroke: Medal Jun: A: K Ritter (14) 71. B: L Hoang (25) 71. Scr: A Booth 76. Men: Hole in one: T Badonszki at 5th.

   MORISSET: Men: Stroke: Medal Jun: A: N Coutts (7) 71 cb. B: I Carragher (15) 68 cb. C: D Brabbin (25) 71 cb. A Scr: M Harvey 77. B Scr: R Wit 85. C Scr: S Cann 93.

   MOSS VALE: Men: Stroke: Medal Jun: A: Z Clewett (10) 68. A Scr: J Ashcroft 78. B: R D'Adam (19) 64. B Scr: K Oberman 81. C: R Maronese (22) 66 cb. C Scr: C Oakley 86. Women: E Dovey (22) 73.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: Medal: A: L Van Mierlo (4) 70. S Crowshaw (8) 69. B: J Marsden (17) M Thirgood (18) 66 to playoff. C: S Downey (23) 65. E Laing (33) 66. Scr: A: G Willard 73. S Crowshaw 77 cb. B: D Porter 82 cb. C: S Davey 89 cb. E Laing 99.

   NEWCASTLE: Men: Stroke: Medal Jun: J McCarthy (5) 71.

   NORTH RYDE: Men: Stroke: Medal Jun: A Scr: B Wilson 75. A: T Bradley (11) 65. B: B Smith (16) 62. C: B Johnston (25) 63. D: A Beeks (29) 67.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke White: D Rohanna (36) 65. Women: S Hughes (16) 69.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Jun: A: P Peterson (10) 64 cb. B: C Ching (16) 58. C: N Padoa (23) 59. A Scr: I Hannam 71 cb. Medley: Stableford: P Cook (24) 38. Women: Stroke: P Elmassian (16) 67 cb.

   NSW: Stroke: Medal: A: T Tulenheimo (11) 78. B: R Johnston (18) T Uher (19) 74. Scr: Z Mullins 76. Medal: White: E Gold (22) S Donnelley (21) 76 to playoff. Gold: M Messis (30) 76. Medal May: C: B Clennar (24) 98. Apr: C: M Snell (25) P Xenos (24) 81 to playoff.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: A Jang (10) 38. B: P Hrdina (17) 36 cb. C: P Gifford (24) 43. D: S White (36) 37 cb. A Scr: I Priest 33 cb. Women: A Molino (11) 35.

   PALM BEACH: Men: Stroke Medal Jun: A: H Jones (6) 66. B: M Hill (13) 69. C: K Horrell (21) 58. Women: B Selikman (38) 64. Scr: M Gee 100.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: J Antonenas (14) R Fuggle (13) 51. A: B Jack (8) 39 cb. B: J Antonenas (14) 42. C: P Hill (24) 44. A Scr: D Bailey 32. Cup: P Hill (24) 44.

   PENRITH: Men: Stableford: Medal Jun: A: W Kuschert (12) 39. B: D Watkins (14) 39. C: C Ross (20) T Smith (23) 37. Bowl: M Organ (18) 31.

   PYMBLE: Men: Stroke: A: M Brookes (12) G Halsted (8) 68. B: A Harrison (14) 71. C: S Stanfield (19) 67. A Scr: H Waddington 72. Women: R Jackson (8) 83.

   RANDWICK: Men: Stroke: Medal Jun: A: D Gooch (8) 58. B: M Delf (14) V Duranti (15) 61 to playoff. C: R Begley (19) 59. A Scr: S Todd 64. B Scr: M Delf 75. C Scr: R Begley 78. Jnr: R Fernandes (7) 61. Medal May: A: D Gooch (8) 58. Men: Hole in one: G Hutchings at 10th.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 1: B Rosser (7) 36. Div 2: A Lupis (13) 33. Div 3: S Tringas (24) 33. Stroke: Gangurru: Div 1: R Quinland (4) 70. Div 2: R Prasad (13) 81. Div 3: D Goode (20) 73.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Medal Jun: A: D Gordon (10) 66. A Scr: R Plow 76 cb. B: D Pople (19) 68. C: K Crangle (24) 67. Stableford White: J Chinn (21) 36. Stroke Green: T Clifford (27) 66.

   ROSNAY: Men: Stroke: Medal Jun: A: B Baumer (8) 65. Scr: H Colburn 75 cb. B: C Smith (18) 64. Scr: M Tuiono 80. C: R Child (20) 62. C: K Smith 90. Women: Div 1: D Cormie (15) 81. Div 2: E Morabe (39) 70.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: S Packham (29) 78. Centenary: M Kenny (25) 71. Stableford: 3B: M Macintosh (24) J Muston (33) G Macintosh (42) 52. Men: Stroke Championship: Black: A: H Rolls (10) 69. B: R Mactier (16) 70. A Scr: M Doughty 76. Stableford White: C: A Hannam (20) 40.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Medal Jun: A: G Bentley (10) 63. B: W Brown (20) 63 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: B McLoughlin (30) 41. Stroke: Medal Jun: A: R Green (9) 67. Scr: H Doig 74. B: B Maike (16) 70. Scr: B Story 88. C: B Thurecht (19) 69. Scr: A Alexander 92. D: W Williamson (24) 69. Scr: R Ronan 100. Trophy: A Alexander (15) 75.

   SEFTON: Men: Stroke: Medal Jun: A: D Quain (7) 54 cb. B: K Ibbertt (22) 50.

   SHELL COVE: Men: Stroke: Medal Jun: A Scr: L Legradi 73. A: M Serrano (6) 70. B: B Gilly (10) 72 cb. C: B Manns (13) 68. D: B Murphy (22) 71. Stableford: A: R Kyriacou (14) 40 cb. B: S Tekely (22) 40. Scr: M Ashelford 27. Women: Div 1: K Davies (21) 35. Div 2: A Wadey (25) 34.

   SHELLY BEACH: Men: Stroke Canadian Foursome: White: A Silcock (12) J Hemingway (10) 72.75. Medley: Stroke: N Garrett (-4) F Barrett (16) 72.5.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Medal Jun: A: C Maddinson (6) 69. B: R Percival (17) 70. C: B Herron (21) 68. Div 1: M Fanning (35) 72. Scr: G Roche 75.

   SPRINGWOOD: Men: Stroke: A: C Bourne (10) 69. B: C Gal (15) 70. C: C Moore (36) 61.

   ST MICHAELS: Medley: Stroke Team: White: Div 1 Scr: P Whalan P Vella S Gibson M Ryan 71. Men: Stroke: A: C Kourt (6) 75. A Scr: A Micallef 80. Stroke White: B: E Balila (15) 71. C: S Edwards (20) 69. Stableford: C Adlington (11) 36. Stableford White: M McLeod (18) 37. Gold: Gold: T Russo (29) 33. Women: Stableford: S McAlister (21) 30. Medley: Stroke Team: White: G Price (17) E Balila (15) D Milne (24) B O'Regan (25) 59 cb. Men: Gold: M Preece (21) G Hooper (30) T King (31) J Davidson (30) 62.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: R Millers (13) 35. B: T Burke (19) 36. Men: Stroke: Medal Jun: A: C Gallen (4) 68. Scr: D Rios-Ceballos 73. B: F Wernicke (17) 73. Scr: D Kim 86. C: V Ramirez (23) 72. Scr: B Davidson 91.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Medal Jun: J Veness (12) 61. Div 1: J Veness (12) 61. Div 2: G Choi (14) 62. Div 3: B McColl (24) 65 cb. Scr: C Delaney 69. Veteran Men: J Veness (12) 61. Medley: Stableford: L Calabretta (22) 39 cb.

   TALLWOODS: Men: Stroke: J Cutler (11) 73.

   TERREY HILLS: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: T Ji (7) 74. A Scr: D Mathlin 80. B: J Russo (16) 72. C: J Ford (20) 71.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke Silver Medal: White: A: C Du Chesne (8) 69. B: D Robertson (14) 72 cb. C: M Cross (26) 72. A Scr: M Giles 69.

   THE COAST: Men: Stroke: Medal Jun: A: B Fifield (11) 68. A Scr: J Cameron 77. B: C Perry (18) B Whelan (13) 70. B Scr: M Pellegrini 84. C: G Grainger (26) J Withers (20) 71. C Scr: J Withers 91. Medal May: B: J Jakobsson (11) 74 to playoff.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: T Duffy (3) 41.

   TOUKLEY: Men: Stroke: Medal: A: W Murray (8) 69. A Scr: W Murray 77. B: J O'Connell (17) 66. B Scr: J O'Connell 83. C: B Howe (21) 68. C Scr: A Marsh 89. Women: Stableford: G McKinnon (18) 37.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: S Iskowicz (11) 37. A Scr: G Corben 29 cb. B: S Cho (18) 32. B Scr: D Williamson 16. C: B Dick (22) 34. C Scr: M Pellen 15. Women: D Bharara (25) 36.

   WAKEHURST: Men: Stroke: Medal Jun: A: A Calcraft (10) 70. Scr: A Sutton 74. B: S Tait (19) 69. Scr: J MacDonald 88 cb. C: Y Kim (20) 73. Scr: Y Kim 93. Women: M Ahern (19) 80 cb.

   WALLACIA: Women: Par: J Thorpe (15) 5 up. Men: Stroke: Medal Jun: A: J Vidigal (5) 70. Scr: C Dengate 73. B: B Bratusa (17) 68. Scr: G Vine 84. C: L Calvert (21) 70. Scr: M Sheen 92.

   WARRINGAH: Mxd: Stroke: Medal Jun: A: M Yang (8) 73 cb. B: D Cripps (16) 70. C: D Kane (21) 70. D: T Piggott (30) 68. Stableford: A Pinelli (36) 37. Stroke: Scr: A Campbell 70.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: W Clayton (22) 38 cb. Scr: A Paibian 28. Women: P Parker (25) 35 cb.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: Black: B Izzard (25) W Chew (31) 47. A: M Robertson (2) 38. B: R Hazell (17) 39. C: J Mok (24) 37. Stroke Foursome C'ship: A Scr: C Brown C Knobbs 78. A: G Chapman D Osborne (7) 73. B: P Gammie G Cobcroft (17.5) 74.5 cb. B Scr: K Armstrong B Dickinson 90.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal Jun: A: G Moddel (12) 65. B: G Pitt (20) 63. C: W Pearson (35) 65. Scr: A Mather 74. Trophy: L Hill (25) R Nahum (18) 136 to playoff.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke Trophy: Black: P Blake (25) 64. Stroke: Medal Jun: A: A Cucca (12) 68. Scr: A: S Dunlop 74. Medal Jun: B: G Hines (14) 69. Scr: B Scr: B Sawtell 89 cb. C: P Blake (25) 64. Men: C Scr: F Heather 91 cb. Medal Mar: C: S Bourke (30) 82. Medal May: B: G Hines (15) 68. B Scr: S Wright 81. C: P Blake (26) 63.

   WYONG: Men: Stroke: A: B Baxter (7) 67 cb. B: C Timmis (17) 70 cb. C: P Launt (24) 67. A Scr: E Forsyth 66.

22 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: Team: A Nam (25) S Kim (29) S Cho (35) M Park (33) 110. Scr: J Merrick L Mullard R Henry K Hemingway 71. more
NSW Golf