NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford: A: S Broadhead 42 W Bennett 40 B Werner 37. B: J Smith 42 P Hewitt 40 K Wallace 40. C: T White 41 V Nguyen 37 S Thearle 36. Women A: J Harris 36 B Stirling 35.

NSW

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: Div 1: J Hardy (25) R Sherer (14) 48. Div 1 Scr: B Whitelaw L Walker 35 cb. Men: A: D Smith (11) 39. B: J Wright (13) 41. C: R Dalibozek (20) 39. Women: Stableford: E Palmer (29) 26.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B Agg: P Swan (14) R King (18) 75. A: N Rogers (7) 38. B: P Swan (14) 42. C: M Burns (21) 43. Scr: M Black 32 cb.

   AVONDALE: Men: Stableford: Challenge: I Skinner (5) 37. A Scr: I Skinner 32. Hole in one: White: R Reynolds at 16th.

   BALGOWLAH: Men: Par: T Fenwicke (28) 4 up cb.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: M Bougoukas (12) 38. 2B Agg: E Vandam (15) K Johnson 44.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal Jun: Medal: S Knight (36) 68. Stableford: Div 1: P Rouillon (16) 42.

   BELMONT: Men: Stableford: A: G Tozer 37. B: P Willoughby 34.

   BERMAGUI: Women: Stableford: V Schilling (34) 37. Men: A: J Fereti (7) 39. B: K Fowler (18) 35. C: R Cattenach (22) 43.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: A: K Rae (5) 38. B: S Shah (17) 42. C: A Hayes (22) 31.

   BEXLEY: Medley: Stableford: P McIntyre (18) 40 cb. Scr: G Davis 35.

   BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: G Smith (5) 41. B: C Chodos (17) 36. C: P Bokeyar (22) 38. A Scr: G Smith 36. Hole in one: T Theodosi at 11th.

   BOTANY: Men: Stableford: 2B Agg: K Byrne (13) R Burt (27) 76. N Blackburn (11) 41.

   BOWRAL: Men: Stableford: B Hanrahan (14) 35.

   BREAKERS: Men: Stableford: K Thacker (3) 39. Women: P Searle (25) 32.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: T McNeish (13) 39.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: Div 1: D Marsh (4) T Hunt (4) 64 cb. Div 2: D Hayes (10) S Coe (21) 68. Div 1 Scr: B Murray C Glenday 62. A: T Hunt (4) 34 cb. B: C Butterfield (18) 38. C: S Coe (21) 40.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: L Van Mierlo (3) 39 cb. A Scr: L Hudson 34. B: M Carr (17) 40. B Scr: B Bailey 24. C: R Griffin (28) 41. C Scr: R Thompson 21. 2B: C Allen (10) M Carr (17) 51. 2B Scr: L Van Mierlo L Hudson 39. Women: P Gleeson (19) 29.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: K Kim (21) W Jung (15) 46. Div 1: P Bae (17) 38. Div 2: T Choi (20) 35.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: S Nixon (7) A Marchetto (15) 76. S Nixon (7) 40. Women: Stableford: D Holden (30) 33.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: T Fletcher (5) 41. B: T Townsend (15) 44. C: S Rodgie (29) 41 cb. 2B: S Rodgie (29) T Dafter (Wyong 9) 50. Men: Stroke: Matchplay: A: M Robertson bt J Greathead 7-6. B: K Borges bt G Antonas 3-2. C: B Ryan bt A Singh 6-4.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: P Firth (8) V Patel (12) 46. Men: A: A Robson (6) 38 cb. B: K Rischmiller (15) 40. C: S Short (29) 40. A Scr: A Robson 32. Women: H Haga (13) 34.

   CRONULLA: Men: Stroke Foursome: Black: A Scr: T Wood T Geragthy 73. A: S Brown P Supple (3.5) 72.5. B: S Garlick D Strachan (19) 70. C: M Cummins P Watson (20.5) 74.5. Stableford: B Jennings (18) 36.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: A Moana (11) 43. 2B: A Moana (11) K Moana (8) 48 cb.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: A: J Craig (10) M White (26) 43. Div 1: J Wright (5) 39.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford: A Scr: J Freudenreich 33 cb. A: M Stephens (5) 40. B: D Reeves (18) 41. C: M Rodger (23) 42. D: W Terry (28) 37.

   ELANORA: Men: Par: President's Trophy: I Thompson (29) 3 up.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: S Wilson (29) S Winstanley (10) 50. Div 1: K Dewar (10) 41. Div 2: S Wilson (29) 42.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: 2B: M Lee (Pt Kembla 17) R Green (Moss Vale 11) 47. A Bray (7) 38.

   GLENMORE: Stableford: G Lemon (Penrith 29) 43. A Scr: G Dowling 31.

   GORDON: Men: Stableford: J Fenwick (22) 38.

   HARRINGTON WATERS: Men: Par 4B: Black: G Moylan (23) J Rigg (18) 7 up.

   HAWKS NEST: Men: Par: A: J Barr (13) 2 up. B: A Reynolds (18) 2 up. C: M Harder (27) 4 up.

   HIGHLANDS: Stableford: Div 1: P Miller (15) 35. Div 2: M Evans (34) 34. Mxd: Split Six: J Moore (18) J Desborough (4) 72.

   HURSTVILLE: Men: Stableford: A: J Worthington (13) 43. B: L Piper (18) 40. C: I Beverage (23) 43. Women: V Hoare (22) 36.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: T Rodriguez (11) 37. B: P Francis (16) 38. C: T Murphy (22) 41. Women: L Beringer (19) 34.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: J Gibson T Moran 82. B Hill (6) 41. Scr: W Knight 32 cb.

   KILLARA: Men: Stableford: R Crittenden (7) 40. A: A Radford (12) 40. B: A Mcwhannell (19) 40. C: R Colla (27) 37 cb.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: G Prowse (24) P Swan (11) 44 cb. P Jenkins (13) 40. Scr: S Ali 33 cb.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: G Meagher (12) 41. J Hjortkjaer (15) 36. K McGregor (24) 37. 4B: A Bond (2) S Narey (23) 47. Women: Stableford: K Adams (20) 27.

   LAKESIDE: Jnr: Stableford: J Battle (8) 21. Men: 2B: S Harmer (3) J Choma (scr) 42 cb. 2B Scr: B Warby C Dowling 40.

   LEONAY: Medley: Stableford Team: C Blakely (2) I Barnes (6) 65. Men: Div 1: C Blakely (2) 35 cb. Div 2: H Drew (22) 34.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: A: A Van Athuis Jones (2) 38 cb. B: A Ng (15) 41. C: P Jeong (22) 35.

   LONG REEF: Men: Par: A: D Slaytor (12) sq. B: R Langthorne (17) 3 down. C: M Rogan (22) sq. Scr: M Bockman 5 down. Women: K Smith (13) 4 down.

   LYNWOOD: Men: Stroke: A: P Matolic (11) 72. B: J Cashman (20) 70. C: D Hiser (21) 76 cb. A Scr: J McPhillips 77.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: S Brown (12) 38. B: D Lovett (16) 34. C: S Menz (23) 28 cb.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2BWB: A Sammons (9) L Kahler (6) 39 cb. A: R Braithwaite (6) 35 cb. B: B Wickett (14) 38. C: S Butler (20) 35. Women: L Kremmer (24) 31.

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: T Hercok (11) 36. B: J Irwin (16) 35. C: A Grant (22) 34. Women: Div 1: L Louise (11) 30 cb. Div 2: S Stuart (30) 29. 2B: P Meynink (23) T Hercok (11) 41.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford: Div 1: M Maiden (11) 41. Div 2: G Weir (25) 39.

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal Jun: J Ljajic (12) 60 cb.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: N Osborn (20) 38.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: A Ratcliff (12) 38. B: P Purnell (15) 36 cb. C: I Roberts (22) 35 cb. Scr: B Edwards 36 cb. 2B: R Koopman (34) P Hegarty (22) 46.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: A Pritchard-Davies (14) Z Telfer (6) 43. G Howe (9) 40.

   MOORE PARK: Men: Stableford: P Paterson (17) 42. Scr: K Kim 35.

   MORISSET: Men: Stableford: A: N Branz (5) 39. B: G Greenland (16) 35. C: R Williams (29) 38.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: C Murphy (11) D Grattan (17) 47. A: A Bratz (1) 36. A res: R Molesworth (10) 42. B: J Stow (18) 41. C: W Burgess (21) 39. C res: P Latham (27) 25.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: J Cheeseman (11) J Walsh (22) 48. T Bradley (10) 39.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: G Coffey (23) 36.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: C Tobia (15) 39. A Scr: J Renshaw 28. Women: S Hawker (16) 29. Mxd: 2B: P Kearns (13) S Carter (12) 44.

   NOWRA: Men: Stableford: G Bridge (23) 45.

   NSW: Men: Stableford: P Opie (10) 38. Scr: K Tsaousidis 33. Stableford White: P Harris (19) 36.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: S Reece (12) E Conlon (17) 46 cb. T Lee (11) 40. Women: R Devi (8) 35.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: C Sparkes (8) 35 cb.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Foursome: A: E Moore (27) J Watts (31) 73. A Scr: J Boreham M Gee 99. Men: Stableford: 2B Agg: J Upton (4) M Upton (5) 68. R Lester (15) 40.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: M Vile (18) 41. B: G Crawley (20) 38 cb. A: A Richards 39.

   PENRITH: Men: Stableford: L Tighe (0) 38.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: D Dammers (17) S Phillips (12) 47. A: S Phillips (12) 42 cb. B: P O'brien (14) 36. C: R Hipsley (21) 33. Women: E Pierce (9) 34.

   RANDWICK: Men: Stableford: A: R Deeks (9) 37. B: J Santos (16) 29 cb. C: S Frain (21) 35.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: Div 1: A Raffin (10) 41. Div 2: L Temple (15) 40. Div 3: G Yeoman (32) 40.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: D Bromwell (28) B Dean (23) 47. A: D Gordon (10) 37. B: G Sharp (16) 40. C: M Jensen (26) 38.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: A Vella (14) 39. Div 2: D Lightfoot (18) 37.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: F Ratcliffe (31) 37. Centenary: S McLeland (27) 35. Men: Stableford Championship: A: J Wilson (12) 39. B: D Bathgate (14) 40. A Scr: S Boland 36. Stroke C: J Morrison (27) 67.

   RUM CORPS: Men: Stableford: A: G Bentley (9) 32 cb. B: B Solomon (25) 39.

   RYDE-PARRAMATTA: 2B: M O'Sullivan (16) I Smith (16) 52. Indiv: I Smith (16) 48.

   SEFTON: Men: Stableford: 2B multi: Div 1: D Quain (7) W Edworthy (8) 93. A: D Quain (7) 42. B: J Livingstone (16) 36.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: W Garner (34) R Davey (16) 43. Men: A: J Crowe (9) 36 cb. B: W Garner (34) 41. Women: M Armstrong (19) 35.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: K Knoll (14) Z Blattner (16) 50. A: B Warfe (10) 40. B: T Harris (19) 39. C: A Pearse (20) 41. Div 1: L Butt (24) 40.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford Irish Team: A Holden (12) D Brezzo (22) A Gavan (12) S Garske (4) 116. Scr: M Whitaker J Molloy C Smith S Morrison 91 cb. Men: A: C Parkes (8) 36 cb. B: M Jackson (17) 39. C: D Brezzo (22) 39 cb. A Scr: A Micallef 34. Women: Stableford: S Lom (22) 29. Men: Stableford Trophy: D Brezzo (22) 39 cb.

   TALLWOODS: Stableford: I Blair (1) 36.

   TERREY HILLS: Mxd: Stableford: President's Trophy: M Bennett (17) 38. A: J Owen (8) 42. B: M Bennett (17) 38. C: P Donnelly (22) 37. A Scr: J Owen 34.

   THE AUSTRALIAN: Men: Par: 4B: R Hulme (12) P Chesher (18) 7 up. Scr: J Warren N Crews 5 up.

   THE COAST: Men: Stableford: 2B multi: S Gillatt (9) J Dunphy (13) 64. P Dunn (22) 40. Scr: M Danne 35.

   THE LAKES: Men: Stableford: R Cheney (12) 37 cb. Scr: M Doolan 32 cb. Stroke: Snr: R Vandersluis (0) 29.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: A Dewar (12) 42.

   TOUKLEY: Men: Stableford: G Royal (15) 38. Women: G McKinnon (18) 18.

   TWIN CREEKS: Men: Par: A: L Marcuccio (7) 2 up. A Scr: M Pearce sq. B: S Huxley (13) 4 up. B Scr: J Martlew 13 down. C: M Pellen (19) 1 up. C Scr: P Calopedis 13 down. Women: S Han (18) 5 down.

   WAKEHURST: Men: Par 4B: T Yoon J Kim 6 up. A: B Mason (2) 1 up. B: S Percival (18) 3 up. C: P Smith (21) 2 up. Women: J Morris (20) 1 up.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: M Scicluna (7) E Scicluna (22) 44. 2B Scr: J Batman D Duguid 35. A: M Scicluna (7) 40. B: R Out (14) 36. C: R Lewis (22) 38.

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: 2B: P Van-Phao T Bourke (13) 44. A: T Bourke (Bayview 13) 38 cb. B: I Tink (18) 38. Scr: M Stamopoulos 31. Trophy: T Bourke (13) 38 cb.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: W Micallef (9) R Bowman (26) 45. 4B Scr: C Ellings D Miller 40. A: S Simms (4) 37. B: B Wallace (24) 33 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: S Hall (13) 43. Scr: A Foden 30 cb.

   WYONG: Men: Stableford: A: P Downey (3) 36 cb. B: W Walcott (18) 38. C: S Withers (20) 37. A Scr: P Downey 33. 2B: J Pene (18) W Walcott (18) 46.

26 February 2018
TERREY HILLS: Men: Stableford: B: T Serizawa (14) 38. more
NSW Golf