NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

ACT

GUNGAHLIN LAKES: DSR 72 Stableford A: K Isherwood (Windsor) 39 B Maroney P Hewitt B Wade 36.  B: B Ernst 40 N Sloane M Hogben 39 S Calvert 37. C: S Hillier (Yowani) 44, R Caldwell S Morgan L Osmond 39. Women: S Collins 40 D Carlos 37 A Douglas 35. NTP: P Hewitt (3rd), D Craft (5th), S Calvert (11th), M Porreca (17th).

NSW

   ANTILL PARK: Medley: Stableford: Team: M Mayes (22) G Tierney (15) B Marr (29) B Wye (15) 123. Scr: J Dunn I Phillips G Langston J Langston 84. Men: A: J Dimarco (12) 40. B: I Phillips (15) 40. C: J Shay (32) 39. Women: E Christian (17) 37.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: D Wardle (20) P Seifert (24) 46. A: R Paillas (4) 39 cb. B: C Campbell (17) 40. C: P Rogers (22) 39. A Scr: D Morgan 35. Hole in one: K Batcheldor at 6th. T Kim at 17th.

   AVALON: Women: Stroke: Foursome: J Spicer (26) J Pike (28) 75. Scr: J Spicer J Pike 102.

   AVONDALE: Men: Par White: A: C Lemon (5) 6 up. B: K Boniface (13) 4 up. C: J Linstead (19) 6 up. Scr: C Lemon 1 up.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: R Clifton (23) G Carroll (19) 76. 2B Scr: L Killen D Daskal 64. A: M Bain (8) 41. A Scr: G Boukas 38. B: G Kates (17) 39. B Scr: O Henry 38. C: D Derrig (24) 41. C Scr: C Hendley 38. Trophy: G Wood S Wood 66. Hole in one: M Bain at 7th.

   BARDWELL VALLEY: Stroke: Foursome: J Rottaridis T Wilkks (15.5) N Katholos (0.5) 60.5. Stableford: J Rottaridis (15.5) 60.5. T Wilkks (15.5) 60.5. N Katholos (0.5) 69. P Kenald (19) 43. D O'Riordan (18) 41. L Sanchez (4) 64.

   BARNWELL PARK: Stroke: Medal: A Scr: S Laws 65. A: D Berenger (11) 62. B Scr: J Grima 74. B: D Van DenBoogard (13) 57. C Scr: L Howarth 81. C: A Eaton (21) 59. Women: Stableford: T Roach (11) 35.

   BAYVIEW: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: R Jones (2) 65. A Scr: R Jones 67. B: S Hiney (16) 66. B Scr: S Hiney 82 cb. C: R McGregor (22) 65. C Scr: R McGregor 87 cb. Women: Stroke: Div 1: W Harrington (6) 73 cb. Div 2: S Dunn (24) 76 cb. Div 3: E Tihanyi (40) 80.

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: J Needs (3) 39. B: R Shearing (19) 36. C: M Fowler (28) 36. Women: L Ponsford (16) 35.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: C Shah (11) 43. A: T Welch (11) 40. B: R Williams (14) 40. C: M Bartolic (25) 35 cb. A Scr: A Brown 33 cb.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: I Hayton (26) R Murfitt (21) 50. A: G Browning (9) 39. B: M O'Farrell (18) 42. C: M Hill (21) 42. Scr: S Loreggia 31 cb. Women: A Ng (23) 30.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: S Caswell (19) K Tooke (30) 78. M Gregg (24) 44. Women: Stableford Yellow: K Wynne (43) 42.

   BONDI: Men: Par: 2B: M Pashley (10) J Sullivan (17) 9 up. D Henderson (17) 3 up cb.

   BONNIE DOON: Men: Par: A: T Hess (10) 5 up. B: S Theodore (19) 5 up. C: T Sample (32) 5 up. A Scr: J Fuchs 3 up. Par Gold: M Aspros (36) 3 up.

   BOTANY: Men: Stableford: P Vecellio (14) 41. A Scr: G Hooper 29.

   BOWRAL: Men: Stableford: 4B: B Frankland (22) B Hanrahan (14) 48. Women: H Chadwick (28) 31 cb.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B: M Hughes (21) M Adlard (20) 47. Men: M Adlard (20) 42. Women: J Gibson (29) 38. Medley: Hole in one: J Burg at 2nd.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: Foursome C'ship: A: T Lamb (5) C Zouroudis (12) 67.5. A Scr: A Marsh D Marsh 72. B: G Marsh (14) S Reddy (15) 69.5. B Scr: D Bishop R Kim 89. C: A Thomas (21) V LA Fou (25) 66. C Scr: D Rojas S Murphy 88.

   CAMMERAY: Men: Stroke: Foursome: M Vacarella (9) M Montgomery (18) 66.5. Qlfrs: C Leadle M Owens, M Montgomery M Vaccarella, G Sinclair T Wilkinson, D Hensler P Cummings, D Whelan M Erichsen, I Christiansen J Maguire, P von Muenchhausen D Allsop, M Salier P Dixon.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Foursome: Black: A: J McCarthy T Jensen (6) 72. A Scr: P Pringle A Weeks 74. B: D Stewart J Hawthorne (16.5) 73.5. B Scr: R Mancell K Smith 88. C: G Sutton J Davis (22.5) 74.5. C Scr: M Cochrane M Driver 92.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B multi: C Wilkinson (26) D Gainsford (10) 87. A: A Ehlisoydan (6) 42. B: S Kang (16) 42. C: C Wilkinson (26) 43.

   CASTLE HILL: Men: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: J Kim M Thomson 73. A: M Chizzonati (5) T Belfort (7) 71. B Scr: S Vander merwe J Frank 84. B: S Vander merwe (19) J Frank (16) 66.5. C Scr: B Zubricki R Allen 92. C: C Jensen (27) N Macphee (21) 68. Par: J Walden (3) 3 up.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: K Heathcote (11) I Moon (17) 48. J Rumpler (16) 39. Women: Stableford: D Holden (30) 31.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: Split Six: A: B Allsopp (11) 42. B: G Clissold (18) 39. C: N Duncan (25) 41. N Duncan (25) C Banks (26) A Kumar (22) G Futcher (17) 93.

   CONCORD: Men: Stroke: American Foursome: J Maresca (6) T Williamson (12) 70.25. Scr: J Maresca T Williamson 70.375. Stableford: 2B: P McClure (20) M Malouf (11) 44. A: M Malouf (11) 34. B: W Robertson (15) 35. C: P McClure (20) 37.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: D Birrell (10) B McLeod (14) 51. A: A Perrin (11) 41. B: B McLeod (14) 48. C: S Short (28) 45. A Scr: C Neville 36. Women: M Raidy (33) 33. Jnr: Stableford Yellow: H Robb (36) 42.

   CRONULLA: Men: Stroke Foursome: Black: A: D Weigand D De Traubenberg (.5) 71.5. B: D Marler G Mawson (17) 68. C: I Buxton S Evers (23) 78. A Scr: T Wilson D Van Kampen 72 cb. Foursome C'ship: A Scr: D Weigand D De Traubenberg 146. A: S Brown P Supple (3.5) 147 cb. B: D Marler G Mawson (17) 140.5. C: S Amy D Gehrig (24.5) 155. Par: A: P Jones (7) 3 up. A Scr: K Ewington 2 down. B: J Cooke (19) 2 up. C: R Waterford (30) 1 up.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Foursome: A: G Willard (13) G Walker (10) 70.5 cb. A Scr: M Smith M Guinney 76. B: F Daoud (15) D Barnier (18) 67.5. B Scr: M Scott R Sparkes 87. C: I Sampson (23) M Ward (26) 71.5 cb. C Scr: G Livesley K Attard 95.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: C Neill (6) A Wylie (17) 50. Div 2: K Thorley (17) F Vincent (34) 51. Div 1 Scr: R Kellam G Shute 35. A: M Watts (14) 43. B: F Vincent (34) 41.

   EASTLAKE: Men: Stableford 2B: White: N Samaras (17) G Angelou (12) 49 cb. A: J Hume (8) 40 cb. B: T Wilkinson (14) 45. C: S Ryan (27) 37 cb. D: L Sharland (30) 42. A Scr: C Hicks 34.

   ELANORA: Men: Stableford: 4B: D Grice (22) P Solomon (25) 47.

   EVERGLADES: Men: Par: 2B: S Emms (13) 12 up. B Emms (34) 12 up. A: S Hubbard (9) 3 up. B: G Cusack (17) 7 up. C: B Emms (34) 7 up.

   FORSTER: Men: Stableford White: P Sanders (13) 39. A Scr: T Jay 31.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: S Shute (11) T Harman (18) 72. A: T Campbell (22) 39 cb.

   GLENMORE: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: Div 1 Scr: A Robb J Robb 173. Div 1: J Csosz J Towns (19) 156. Stableford: Div 1: Y Naito (Macarthur Grange 10) 42 cb. Div 1 Scr: S Hunt 36. Div 2: D McMinimee (19) 42. Div 2 Scr: R Murphy 20. Medley: 36-hole: D Kay (15) 75.

   GORDON: Men: Stableford: Irish Team: A Dowsing (15) M Smith (11) B Mistry (18) A Berlinsky (21) 83. A: M Smith (11) 34 cb. B: M Noonan (18) 37 cb. C: D Tanner (22) 35.

   GOSFORD: Men: Stableford: Split Six: T Rubino (19) 93. G Mackay (17) . P Lack (11) . C Derrick (12) . A: M Brendan (11) 42. B: D Mccarthy (14) 42. C: J Richards (27) 41.

   HAWKS NEST: Men: Stroke: Medal Jun: A: I Leggatt (12) 65. B: M Colville (21) 71. C: P Inskip (22) 71.

   HIGHLANDS: Stableford: 2B: S MacDonald (17) K Ireland (31) 50. Div 1: J Wallace (18) 40. Div 2: R Pinkerton (25) 42 cb.

   HORIZONS: Men: Stableford White: C Hickey (15) 36. Women: Stableford: C O'Brien (15) 35.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: 2B multi: R Bowen N Loizou 95. Men: A: J Worthington (12) 39. B: N Loizou (19) 44. C: C Longbottom (27) 41. Women: N Scerri (31) 37.

   JAMBEROO: Men: Stableford White: D Perry (20) 41. A Scr: W Arnott 29. Women: J Burke (21) 36.

   KAREELA: Men: Stableford: A: C Arnold (9) 38 cb. B: W Mudadana (13) 39. C: L Annesley (24) 41 cb. A Scr: G Reid 33. B Scr: N Gibson 25. C Scr: D Lane 22. Women: J Yankos (34) 30.

   KILLARA: Veteran: Stableford Trophy: White: J Muxworthy (20) 42. Men: A: D Murry (14) 39 cb. B: J Muxworthy (20) 42. C: E Kerr (23) 38 cb. A Scr: D Williamson 39.

   KOGARAH: Men: Stableford White: A: M Lee (6) 38 cb. A Scr: S Ali 36. B: G Penn (18) 38. C: P Short (19) 37. Trophy: M Lee (6) 38 cb.

   LAKESIDE: Men: Stableford: 4B Agg: B James (3) L Christopher (7) J Battle (8) S Harmer (2) 91. 4B Scr: M Rixon B Warby M Brinkworth D Hawkins 79. Women: Stroke: Matchplay: N Cullen bt L Matthews 2-1. J Mc Kechnie bt K Bray 3-2. Stableford: 2B multi: C Smidt J Turnbull 57.

   LANE COVE: Men: Par: 4B: E Jones (10) A Limmer (17) 11 up. D Leckie (12) 3 up.

   LEONAY: Men: Stableford 2B: White: Div 1: D Wrigley (16) B Wrigley (22) 50. Div 2: J Dunn (22) M Perkins (9) 47 cb. Div 1 Scr: W Worthy P Walker 37. A: P McFarlane (11) 39. A Carruthers (10) 38. B: M McLean (17) 41. D Wrigley (16) 40. C: R Woodley (22) 40. M Vanderham (22) 39 cb. D: B Hargrave (25) 41. N Rowsell (24) 37.

   LEURA: Mxd: Stableford: J Johnstone (24) 40.

   LIVERPOOL: Men: Par 2B: White: B Cronk (9) D Fagan (22) 12 up. 2B Scr: K Herd I Kirk 4 up cb. A: I Kirk (5) 4 up. B: D Beames (15) 4 up. C: L Murphy (28) 3 up cb.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: A Robson (1) 38. B: C Eberhardt (13) 37. C: M Jones (36) 37. A Scr: A Robson 37. Women: N Driver (10) 33.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B Agg: White: J Sugget (19) B Jordan (14) 76. A: A Gallo (8) 39. B: B Jordan (14) 41. C: W Smith (23) 39. A Scr: G Sheperd 36. Women: Stableford: A Rider (29) 33.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: B Oliver (11) 34. B: B Butler (20) 30. C: P McEwen (29) 39.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B multi: L Arthur (0) R Hayward (1) 68. Men: Stableford Black: A: R Hayward (1) 36. B: J Skinner (18) 37. C: R Barrington (33) 34 cb. A Scr: L Arthur 34 cb. Women: Stableford: M Booth (11) 39.

   MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: 2B: M Lanciano (30) D Inzitari (36) 47. Men: A: J O'Keefe (8) 36. B: J Dowsett (16) 37. C: D Lennox (25) 39. Women: Div 1: H Hill (26) 33 cb. Div 2: P Stephenson (31) 35.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: 27-hole Foursome c'ship: A Scr: M Maiden S Foster 123. B Scr: T Foreman E Holmes 131. C Scr: B Taylor M Taylor 141 cb. B: C Verney (17) K Woodbury (18) 106.75. C: D Murphy (26) B Guenther (32) 97.5.

   MANLY: Stableford: 2B: C Thorburn (23) P Kells (11) 53. Men: 2B Scr: K Flynn (3) F Bellingham (1) 41. A: P Speer (11) 42. B: S Penny (17) 38. C: C Thorburn (23) 43. A Scr: K Flynn 37. Women: G Rae (2) 34.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: B O'Connell (18) V Delzio (13) 45. 2B Scr: D Jones D Cremin 40. H Mulholland (8) 40 cb. Scr: D Fletcher 36.

   MASSEY PARK: Medley: Stroke: Cup: A Scr: S Fitzpatrick 64. A: G Bain (9) 65. Par: Div 1: S Lawrence (17) 8 up. Div 2: P Seaton (21) 2 up.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: B Gross (5) L Diserens (16) 77. 2B Scr: B Stanford G Stanford 60. D Lovett (11) 41.

   MONASH: Men: Stableford: P Im (12) 40. J Bromham (21) 38 cb. R Lipman (29) 38 cb. Stroke: Foursome C'ship: N Barbieri T Pritchard-Davies 151. Foursome: G Taylor (15) R Taylor (15) 148.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Lee (10) 40. B: S Woolf (18) 42. C: P Cain (23) 40. Scr: D Mulhall 32. Women: Stableford: S McNally (16) 35.

   MORISSET: Men: Stableford White: A: C Mackey (2) 39. B: L Marstaeller (18) 41. C: B Allen (28) 43.

   MOSS VALE: Men: Stableford: 2B: P Cunich (8) R Wood (14) 49. A: P Maslen (scr) 39. B: G Stedman (16) 42. C: P Daley (22) 37. Women: K Delaney (38) 40 cb.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: Foursome: A: A Maitland (5) S Parker (5) 68.5. B: A Lan (14) C Reay (13) 69.5 cb. C: W Matthews (24) I Maidens (37) 68.5 cb. A Scr: D Forrest J Vidler 71. B Scr: A Lan C Reay 83. C Scr: G Bowcock T Ashworth 93. Stableford: R Hoole (16) 37.

   NEWCASTLE: Stableford White: A: G Hopper (8) 39. B: J Hewitt (19) 37. C: B Jones (23) 39.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: G Keating (25) A Beaks (28) 51. 2B Scr: T Crockart G Woodley 39. A: D Blyth (11) 41. B: K Loughlin (16) 39. C: J Adams (23) 41. D: D Parsons (33) 40.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford 2B Agg: White: R Edenhofner (6) M Levett (15) 68. Women: Stableford: S Hutchinson (32) J Russell (31) 62. Men: Stableford White: D Kingham (23) 35. Women: Stableford: S Hutchinson (32) 31.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: G Morel (12) P Selberg (15) 47. Men: A: D Atkinson (9) 38. B: J Terranova (16) 39. C: M Shearman (26) 38. A Scr: P Banbury 34. Trophy: N Cook (13) 40. Women: P Elmassian (16) 32. Men: Stroke: Foursome C'ship: H Bowman E Twyman bt J Stephens L Walker 1up. P Hamlyn-Harris A Kanthety bt G Campbell G Fish 3-2.

   NOWRA: Men: Stableford: A: N Dinnie (13) 40. B: J Jay (15) 41. C: J Atkinson (21) 41.

   NSW: Men: Stableford: G Headland (8) 38. Scr: T Bayliss (The National) 35. Stableford White: J Briggs (20) 35. Gold: M Messis (30) 32 cb. Stroke Medal Apr: White: M Snell (25) 77. Women: Stableford: M McCarthy (16) 33.

   OATLANDS: Men: Stroke: A: B Champion (7) 65 cb. B: R Cadman (17) 68. C: G Kim (19) 67. D: B Shaw (32) 71. A Scr: Y Park 69 cb. Medal Jun: B Champion (7) 65 cb. Cup: A Scr: D Singh 77. B Shaw (32) 71. Women: C Geddes (40) 75 cb.

   PALM BEACH: Men: Stroke: 27-hole Foursome c'ship: O Hugill J Upton 105. Hcp: A Walker I Middleton (27.5) 99.75. Women: Foursome: A: N Dennis J Lester (35) 69. A Scr: M Gee J Boreham 95. Foursome C'ship: A Scr: J Boreham M Gee 194. A: J Watts E Moore (29) 202.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: D Bullock (12) 40 cb. B: S Squire (17) 45. C: M Fothergill (22) 40. A Scr: A Richards 39. Stroke: Matchplay: P Sherry bt C Cordony 3-2. M Gilbert bt M Oakley 20th. M Cahalane bt D Andrews 2-1. D Cluff bt S Styles 3-2.

   PENRITH: Men: Stableford 2B multi: White: A Thomson (5) A Villanueva (16) 84. 2B Scr: R Sutherland M Alefaio 53. A: J Winch (6) 39 cb. B: S Mccall (19) 42. C: M Carter (25) 40.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: M Peacock (13) 49. R Armstrong (16) 49. A: S Smith (10) 39. B: R Armstrong (16) 39. C: K Clarkson (20) 37 cb. A Scr: B Dean 35. A Nutting 35. Trophy: R Armstrong (16) 39. Women: S Hobbs (16) 35.

   RANDWICK: Men: Stroke: Ambrose: G Busutill J Ballenden I Jones (8.5) 46.5. Scr: D Cobby A Pustetto S Campbell C Forward 50.

   RICHMOND: Medley: Stableford: Split Six: Div 1: W Palmer (6) P Huntley (16) 79. Div 2: P Todd (19) G Piccoli (32) 77. A: W Palmer (6) 43. B: G Scott (17) 42. C: M Harrison (28) 42. Hole in one: H Carver at 2nd. M Whitlock at 12th.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: Div 1: C Downie (12) 37. Div 2: A Cetindas (17) 39. Div 3: R Telfer (21) 38. Bungool: Div 1: B Rosser (6) 39. Div 2: M Bystram (15) 39. Div 3: B Hartley (19) 37.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Foursome: A Butler (8) O Light (8) 66. A Scr: T McAllister A McAllister 73. Stableford: 4B: S Balis (15) A Sanghvi (20) 35 cb. Stableford 2B: White: J Screen (16) G Harman (10) 47. Stableford: 2B Scr: J Screem G Harman 35. Stableford White: A: R Plummer (8) 41. B: M Kaldor (19) 34 cb. C: I Cairns (21) 40. Green: G Chard (34) 34.

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B Agg: A: R Lavaki (17) V Angaaelangi (29) 80. A Scr: B Minard M Sipari 52. Div 1: M Sipari (12) 42 cb. Div 2: R Child (19) 40 cb. Women: D Worthington (32) 36.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 4B: Championship: J Beith (16) M Gribble (15) 44. Centenary: C Shaw (27) K Lodge (24) 47. Men: Stableford Championship: White: M Ledgerwood (10) 48. M Johnson (25) 48.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Ambrose: J Leetham B Solomon P Edwards S Sligar (10.125) 52.875.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 4B: T Popov (7) K Dobbs (11) 50. 4B Scr: B Mckissock A Don 40.

   SEFTON: Men: Stroke: Ambrose: D Quain W Edworthy (3.25) 46.75.

   SHELL COVE: Stableford: A: J Wills (5) 40 cb. M Ramsbottom (9) 44. B: D Gentles (13) 40 cb. C: M D'Antonio (17) 48. Scr: M Ramsbottom (9) 35. Women: S Ryan (19) 18.

   SHELLY BEACH: Men: Stroke: Ambrose: M Lamaro (5) A Lamaro (14) M Peebles (5) R Hay (10) 55.87. Medley: M Harley (11) K Garrett (18) N Garrett (+4) F Barrett (16) 58.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: P Herrick (23) J Rosenberg (36) 49. A: P Russo (8) 40. B: N Flavell (18) 42. C: N Clarke (30) 39. Div 1: M Schott (35) 35.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: C Daines (Stonecutters) (10) 36. B: D Davies (17) 37. C: B Daft (The SGA GC) (29) 38.

   ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: M Frost (7) 35. B: L Antoniou (13) 39. C: B Frost (19) 42. Stableford: A: S Aitken (10) 36. A Scr: M Hammond 34. Jnr: Stableford White: D Loumanis (10) 34. Women: Stableford: P Pitsawong (8) 25. Men: Stableford 2B: White: A Gavan (13) B Holden (12) 46. 2B Scr: A Micallef M Hammond 40.

   STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Cup: M McCulloch (25) 70. D Smith (26) 72. A Stuart (23) 73. Scr: C Hwang 83. G Catto 85. K Sampson 86. Medley: Stableford: A Rios-Ceballos (2) 42.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: Div 1: P Weaver (11) 39. Div 2: G Callao (16) 41. Div 3: H Kang (22) 43. Scr: C Delaney 35. Veteran Men: S Choi (19) 39 cb. Trophy: S Choi (19) 39 cb.

   TAREE: Women: Stableford: Trophy: L Sinclair R Sinclair 44. Div 1: S Geary D Warren 41. Div 2: L Eakin M Sellens 39.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: Irish Team: G Cave (8) M Bennett (16) J Moon (9) C Freeman (9) 123. R Smallwood (24) 41.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: C Stammers (10) 42. B: A Turner (13) 39. C: N Darnell (22) 42. A Scr: M Giles 40. Trophy: N Darnell (22) 42 cb.

   THE COAST: Men: Stableford: A: J O'Connell (11) 39. A Scr: J Cameron 33. B: S Gaynor (16) 36 cb. B Scr: S O'Leary 22. C: G Grainger (25) 40. C Scr: C White 17 cb. Women: Par: M Schuhmann (18) 1 down cb.

   THE LAKES: Par: A Horowitz (32) 5 up. Scr: S Beck 2 down.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: H O'Grady (36) 42.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: P Blair (25) S Stokes (26) 47 cb. 4B Scr: B White C Wood 42. A: G Pearce (11) 41. B: B Murray (14) 40 cb. C: B O'Loughlin (26) 41. Women: K McKinnon (6) 28.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B: Gold: G Thomas (6) K Tan (3) 47. A: K Tan (3) 42. A Scr: J Glasheen 33 cb. B: M Milosevic (14) 42. B Scr: L Stutchbury 23. C: P Calopedis (21) 34. C Scr: P Blunt 14 cb. Women: Green: D Barriball (2) 39.

   WALLACIA: Men: Stroke: 2B: A: R Walker (3) R Hackett (2) 62 cb. B: M Wetten (16) G Bell (24) 61. C: G Koteff (28) E Albee (19) 66. 2B Scr: A Scr: D Duguid J Batman 69 cb. B Scr: A Evans B Evans 80. C Scr: M Weate A Weate 88. R Hackett (2) 66. Women: Medal Jun: Div 1: T Saifoloi (6) 73. Div 1 Scr: J Berg 98.

   WARRINGAH: Medley: Stableford: 2B: P Benbow (21) D Kane (20) 51. A: N Matwijow (13) 38. A Scr: S Cowan 34. B: C Moore (16) 39. C: R Creighton (20) 42. D: A Andresen (28) 38.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: D Roots (17) 39. Scr: M Hickey 30. Women: E Waugh (23) 34.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: Black: B Izzard (24) C Clay (29) 49. 4B Scr: D Glasson G Cook 43. 4B: A: S Hall (8) 39 cb. B: H McElduff (18) 39. C: J Mok (23) 37 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: Trophy: K Rugless (8) 39. B: B Mc Lauchlain (17) 37. C: S Golding (21) 37. A Scr: M Rugless 33.

   WYONG: Men: Stableford: A: G Dowling (12) 40. B: Q Hewer (17) 41. C: J Mitchell (22) 37 cb. A Scr: C Wickham 34 cb. 2B: D McClelland (6) M Williams (10) 46 cb.

22 February 2018
AVALON: Women: Stableford: R Waring (28) 40 cb. Hole in one: R Waring at 3rd. more
NSW Golf