NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford A: A Rizvi 37 D Walsh 37 G Harrold 37 G Ely 37. B: D Evans-Smith 40 D Craft 40 G Martin 39 N Sloane 39. C: T Savage 39 M Green 36 R Oliver 34 P Bertilsson 34. Women: J Whittaker 39 D Carlos 36 F Wicks 36. NTP: M Dalton (3rd) L Carter (11th) D Wicks (17th).

NSW

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: Div 1: B Whitelaw (4) P Hanley (10) 77. Scr: B Borton S Borton 66. Men: A: B Whitelaw (4) 44. B: D Duran (17) 37. C: G Brown (19) 40. Hole in one: C Whitelaw at 9th.

Women: Stableford: M Shay (26) 34.

   ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: P Major (7) A Williams (7) S Martin (16) L Williams (13) 138. A: G Pavey (12) 38. B: I Munns (15) 39. C: L Powys (23) 41. Scr: D Morgan 34.

   AVALON: Women: Stroke: Foursome: A: C Gardner (34) J Coolahan (43) 71. A Scr: C Gardner J Coolahan 109. Foursome C'ship: A Scr: J Spicer J Pike 216. C Gardner (34) J Coolahan (43) 148.

   AVONDALE: Men: Stableford: A: P Sproules (3) 42. A Scr: P Sproules 39. B: T Fletcher (14) 40 cb. C: P Tuck (21) 38 cb.

   BANKSTOWN: Men: Stroke Medal Jun: A: S Coughtey (10) 70. B: G Church (18) 71. C: C Zeeman (20) 71.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: M Williams (23) 37. Stroke: G Lee (3) 71 cb. Foursome: A Adam (5) S Latu 66. I Elliot N Katholis 70.

   BARNWELL PARK: Women: Par: M Gook (26) 1 up. A: D Van Den Boogaard (12) 1 up. B: M Shirley (13) 4 up. C: T Ianni (21) 5 up. 2B: T Ianni (21) B Wrigley (11) 11 up.

   BAYVIEW: Men: 2B: B Jeffery (18) G Wright (16) 47. Stableford A: M Laracy (10) 38. B: B Anderson (15) 38. C: C Jepsen (21) 37 cb. A Scr: M Marr 37. Women: Div 1: P Byrnes (20) 34. Div 2: S Lewis (44) 33.

   BELMONT: Men: Stableford: A: G Godwin 39. B: T Freeburn 38. C: P Frost 39.

   BERMAGUI: Women: Stableford: E Cripps (27) 32.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: S Patapis (19) N Majkic (12) 74. A Scr: S Warncken M Torode 53. A: T Smith (5) 39. B: L Torney (16) 39 cb. C: L Byrne (23) 40.

   BEXLEY: Medley: Stroke: Ambrose: M Barron (12.25) G Barron 54.75. A Scr: S Dean J Dodds 61. Stableford: S Commins (24) 38.

   BLACKHEATH: Medley: Stableford: 4B: I Fitzgerald (16) C Fitzgerald (21) R Welsh (20) R Kenny (23) 260. Men: P Rowe (16) 40 cb. Women: C Fitzgerald (21) 41.

   BONDI: Men: Stableford: 2B multi: R Jensen (21) G Rice (22) 72. R Jensen (21) 38.

   BOTANY: Men: Stableford: 2B: G Snook (7) J Burke (28) 48. G Snook (7) 40.

   BOWRAL: Men Stableford: R Humphreys (28) 41. Women: P Barker (19) 34

   BREAKERS: Medley: Stableford: Team: M Hughes (21) S Hughes (32) P Beattie (27) S Beattie (24) 118. Men: J McPherson (8) 39. Women: J Chapman (19) 39.

   BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: A: D Weigand (11) 39. B: J Stewart (18) 39. C: R Archer (20) 41. Mxd: Split Six: M Donovan (11) B Jones (33) 68. Men: Stroke: Matchplay: I Lancaster bt A Millot 1up.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: Foursome: A: T Curic (10) R Wilson (18) 67. A Scr: W Park B Murray 78. B: C Jensen (15) N Sinh (14) 76.5. B Scr: R Kim D Bishop 93. C: B O'Donnell (24) G Ferguson (24) 70. C Scr: D Rojas S Murphy 94. Foursome C'ship: A Scr: S Speller M Nagy 155. A: T Lamb C Zouroudis 142. B Scr: N Singh C Jensen 180. B: G Kennedy S Collins 152. C Scr: D Rojas S Murphy 182. C: A Thomas V La Fou 153.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: G Hunt (10) 41. A Scr: C Allen 31 cb. B: A Cammell (13) 38. B Scr: S Dwyer 24 cb. C: A Chaperlin (19) 39 cb. C Scr: J Blaker 17 cb. 2B Agg: C Allen (9) G Hunt (10) 81 cb. 2B Scr: C Zanoni J Joyner 57 cb. Women: Div 1: V Jameson (18) 34. Div 2: B Johnston (25) 32. Div 3: M Brown (26) 32. Stroke: Matchplay: M Poulton C Pettitt bt M Ross C Bell 1up.

   CAMMERAY: Men: Stroke: Matchplay: C Leadle M Owens bt P Von muenchhausen D Allsop 8-7, D Whelan M Erichsen bt D Hensler P Cummings, M Salier P Dixon bt M Montgomery M Vaccarella, J Maguire I Christiansen bt G Sinclair T Wilkinson 3-2. Stableford: M Rooney (16) 36. Women: C Deacon (21) 30.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Foursome: A: G Gallaway M Feeney (11.5) 67.5. A Scr: P Higgins C Lawson 72. B: A Asquith J Romano (17.5) 71.5. B Scr: D Holmes S Oxford 67. C: M Wiggins J Glassington (22) 74. C Scr: C Dawson S Muir 83. Foursome C'ship: A Scr: P Higgins C Lawson 150. A: G Gallaway M Feeney (11.5) 141. B Scr: D Holmes S Oxford 175. B: D Holmes S Oxford (16) 145. C Scr: C Dawson S Muir 189. C: C Dawson S Muir (22.5) 144.

   CARNARVON: Men: Par 2B: S Kim D J Shin 11 up. 2B Scr: M Lee S Kim 4 up. Par: A: S Bolger (6) 6 up. B: W Jung (14) 5 up. C: H Ham (27) 3 up cb.

   CASTLE HILL: Men: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: J Kim M Thomson 144. A: F Bardetta B Wong (7.5) 141.5. A Scr: R Gibbeson H Carr 149. B Scr: J Alexander S Vartha 179. A: J Alexander S Vartha (17.5) 144. B Scr: S Blaker J Power 180. C Scr: N Macphee C Jensen 182. C: N Macphee C Jensen (24) 134. C Scr: R Allen W Zubrycki 197. Foursome: A: B Wong F Bardetta (7.5) 68.5. A Scr: J Kim M Thomson 71. B: S Blaker J Power (16.5) 70.5. B Scr: J Drummond G Cooper 87 cb. C: N McPhee C Jenson (24) 66. C Scr: N McPhee C Jensen 90. Par: A: C Watson (10) 3 up. B: S Gavrily (13) 5 up. C: R Kerslake (21) 3 up.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: A Marchetto (15) I Hughes (19) 45 cb. A: G Dare (17) 40 cb. B: B Hobbs (19) 40. Women: Par: 2B: A Smith (21) G Gillies (29) 7 up.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: A: M Robertson (4) 39. B: R Crouch (15) 36. C: M Curry (24) 37 cb. Women: J Cooper (14) 31. Medley: Trophy: C Meagher (26) M Curry (24) 45. Scr: J Benn M Robertson 36.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: M Miller (24) I Little (23) 44 cb. Stableford 2B Scr: White: K Brewer R Ollerenshaw 38. A: R Ollerenshaw (1) 38. B: A Kelly (13) 36. C: A Walker (23) 38. Gold: M Hill (24) 28.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: I Harrison (11) C Wilson (22) 47 cb. Men: Stableford White: A: I Harrison (11) 43. B: V Roberts (18) 40 cb. C: M Hall (23) 43. A Scr: C Holden 36. Women: Gold: J Atchison (13) 32.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: P Supple 34. A: T Wood (8) 39. B: M Deas (14) 37 cb. C: B Anderson (26) 36.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: P Barton R Wood 157. B Scr: M Scott R Sparkes 179. C Scr: I Sampson M Ward 191. Foursome: A: A Welsh (3) D Marshall (8) 73.5. A Scr: P Barton R Wood 78. B: B Doig (17) J Bramston (17) 73 cb. B Scr: R Goh D Ling 89. C: I Sampson (23) M Ward (26) 70.5. C Scr: M Hewitt M Vassallo 97.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: O Coletto (5) J Fearnley (0) 43 cb. Div 2: K Harden (18) J Sullivan (15) 51. Div 1 Scr: D Burazin D Neill 37. A: J Fearnley (0) 39. B: T Helies (19) 39.

   EASTLAKE: Men: Stableford A Scr: M Stephens 35. A: B Parry (9) 40 cb. B: T Ley (16) 40. C: S Lee (24) 39. D: K McDonagh (29) 41. Hole in one: P Noreika at 17th. W Pearce at 17th.

   ELANORA: Men: Stableford: A: G Bryan (7) 39. B: R Bridger (18) 42. C: H Scamps (26) 37 cb. A Scr: G Bryan 32.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: K Andres (1) 44. J Morley (9) 44. A: L Papps (1) 40. A Scr: L Papps 37. B: G Williams (18) 37. C: B Nicholson (23) 38.

   FORSTER: Men: Stableford: D Hill (14) 40. A Scr: B Germon 34.

   FOX HILLS: Men: Stroke: Foursome C'ship: A: D Hull A Nichols (11) 71. A Scr: K Booth J Bingham 74. B: M Matheson T Gleeson (18) 64. B Scr: G Wakefield G Hampson 85 cb.: C: D Stewart K Bartle (22.5) 67.5. C Scr: C Nolan M Kelly 94. Stableford: G Cahill (11) 39.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: K Nicholson (12) 41. Div 2: J Nicholas (24) 42. Div 1 Scr: W Knapp 35.

   GLENMORE: Stableford: Div 1: J Csosz (13) 44. Div 1 Scr: B Weir 34. Div 2: M Zingle (14) 43. Div 2 Scr: A Dudziak 22. 2B Agg: J Csosz (13) P Clarey (19) 77.

   GORDON: Men: Stableford: A: S Lisk (8) 32 cb. B: A Dowsing (15) 38. C: M Kneipp (20) 37 cb. 2B: A Dowsing (15) M Kneipp (20) 49. A Wood (11) I Shoulder (13) 49.

   GOSFORD: Men: Stableford A: T Bowditch (12) 39. B: L Suters (17) 42. C: G Hall (20) 38.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford: A: T Hurst (22) 37 cb. B: C Hearn (24) 38.

   HAWKS NEST: Men: Stableford 2B: I Peachey J Sinclair 47. A: J James (9) 40. B: M Colville (19) 38. C: J Sinclair (23) 39.

   HIGHLANDS: Stroke: Ambrose: P Bowes D Carter J Bowes C Haase (9.125) 52.875.

   HURSTVILLE: Women: Stableford: N Scerri (30) 36 cb. Men: Stableford Team: S Tester M Rallings N Loizou S Haworth 45. A: B Sikanovski (11) 40. B: S Tester (19) 45. C: S Heydon (22) 44. Hole in one: A Ilkin

   JAMBEROO: Men: Stableford: 2B Agg: E Nyholm (19) T Murphy (21) 71. A: G Seymour (10) 37. B: E Nyholm (19) 38. C: G Hemus (21) 35. D: J O'Brien (35) 36. Women: J Burke (20) 32.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: R Logan (11) T Nicholls (16) 53. A: L Krstanoski (12) 41 cb. A Scr: P Mcillwraith 32. B: R Connon (17) 43 cb. C: D Langford (29) 46. Women: Stroke: Medal: J Lennon (22) 67 cb.

   KILLARA: Men: Stroke Foursome: C Bayliss (12) P Kluger (16) 72. Stroke: Foursome C'ship: A Scr: T Wray S Cooper 152. A: T Wray (3) S Cooper (+1) 150.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: B Morris (23) J Woodward (21) 43 cb. A: M Butler (8) 39 cb. A Scr: G Millar 32. B: P Kav (14) 37. C: J Kirkland (23) 35 cb.

   LAKESIDE: Men: 2B Agg: P Johnson (13) P Feasey (18) 69 cb. 2B Scr: L Christopher J Choma 60. A: T Siciliano (12) 38. B: P Johnson (13) 36 cb. C: M Coffey (22) 35. Women: 2B: J Homes (10) T Wood (5) 64. Jnr: Stableford: 9-hole: A Branks (36) 23.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: B Pearson (10) S Ranney (9) 69. H Anderson (20) 37.

   LEONAY: Medley: Stroke American Foursome: Div 1: G Yates (9) R Smith (22) 60.375. Div 1 Scr: L Cupples J Cupples 69 cb.

   LEURA: Mxd: Stableford: C Youll (29) 41.

   LIVERPOOL: Men: Stableford A: B Davis (11) 39. B: P Aston (18) 40 cb. C: B Najjar (20) 39. 2B: P Murphy (22) L Murphy (28) 47 cb. 2B Scr: A Deeth T Murray 38 cb.

   LONG REEF: Men: Stableford: A Scr: J Knox 36. A: C Eberhardt (12) 39. B: R Langthorne (17) 39. C: S Papandrea (29) 40 cb. Women: J Brown (10) 35.

   LYNWOOD: Women: Par: Div 1: W Latta (19) 1 down. Div 2: M Egner (31) 3 down. Div 1: R Lee (11) 8 up. Div 2: S Lee (20) 4 up. Div 3: M Torrecampo (27) 8 up. Div 1 Scr: B Ellam 1 up. Men: Par 2B: D Starmans (16) R Lee (11) 11 up.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford: A: K McClarance (12) 40. B: J Porter (14) 36. C: P McEwen (28) 42.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: M Meconi (12) D Achary (19) 46. Men: A: A Sammons (9) 40. B: M Vranjkovic (16) 37 cb. C: P Cumerlato (21) 38. A Scr: J Glasheen 37. Women: A Cummings (18) 33 cb. Men: Stroke: Matchplay: A: S Webb bt M Albino 2up. B: V White bt M Fabre 6-4. C: D Dalton bt W Brown 3-2. Women: L Galluzzo bt M Hobson 4-2.

   MAGENTA SHORES: Men: Par: A: G Plummer (6) 1 down cb. B: J Irwin (16) 2 down cb. C: K Butt (21) 3 up. Women: Div 2: P Devere (33) sq cb. Div 1: D Thomlinson (14) sq cb. Mxd: 2B: K Butt (21) G Powell (15) 10 up.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Par: 2B: M Taylor (21) B Taylor (18) 9 up. Par: C Moloney (24) 4 up.

   MANLY: Men: Stableford: A: R Nelson (9) 38. B: R Batstone (15) 38. C: B Kwanten (24) 40. Stroke: C Adare (2) 73. Women: Stableford: R Kavanagh (29) 32.

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: Foursome C'ship: S Oitma J Merriman 67. Hcp: S Wallace (10) M Oneill (10) 59. Foursome C'ship: I Kennedy P Helm 70. Hcp: B Johnson (13) D Johnson (14) 61.5. Foursome C'ship: I Lafoal D Lloyd 76. Hcp: R Miller (22) R Johnson (26) 61. Stableford: A Faraday (17) 38.

   MASSEY PARK: Women: Par: 4B: B Ashton (18) R Ch'Ng (20) 5 up. Men: Stableford: A: P Robinson (10) 40. B: R Flack (16) 40. C: M Pinkerton (22) 39. 2B: M Liubinskas (20) M Pinkerton (22) 47. Cock o' Walk: M Williamson R Andreoni bt P Murphy H Johnston 4-3.

   MONA VALE: Men: Stroke Foursome: M Arnold (24) D Koopman (24) 68. Scr: J Karren G Williams 72. Stableford: P Purnell (15) 40. 2B: D Rose (11) P Purnell (15) 47.

   MONASH: Men: Stableford: A: D Spiteri (5) 40 cb. B: D Felthun (14) 37 cb. C: J Read (21) 40. Stableford White: J Martin (25) 35. Stableford: 2B multi: D Spiteri (5) N Warren (8) 80. 2B Scr: D Spiteri N Warren 38. Hole in one: M Roubicek at 17th.

   MOORE PARK: Men: Par: A: M Cox (11) 1 up. B: G Dick (15) 4 up. C: B Rowe (29) 2 up. Scr: D Shepherd 2 up. Women: Par: A Hill (17) 1 down.

   MORISSET: Men: Stableford: A: P Wallace (11) 36. B: B Toyne (15) 39. C: B Tilbrook (20) 39.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: P Richards (6) 40. B: A Rutherford (13) 43. P Upton (28) 40. Mxd: Trophy: A Rutherford (13) 43. Women: E Jeffery (22) 38.

   MT BROUGHTON: Medley: Stroke Medal Jun: C Nianios (22) 76.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: Foursome: A: C Johnson (11) J Vigenser (28) 65.5. A Scr: G Northam A Bratz 73. B: S Cox (17) G Steer (12) 71. B Scr: S Cox G Steer 86 cb. C: I Maidens (27) W Matthes (24) 75.5. C Scr: S Richmond A Szabo 99. H Zhou (13) 42.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: A: G Onley (10) 38. B: T Ferraro (17) 38. C: A Song (27) 38. D: J Thom (32) 40. 2B multi: A: A Cross (17) S Skala (16) 68. B: D Whiteman (20) T Mesiti (20) 72.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford G Walker (17) 41. 2B: G Coffey (25) B Moo (16) 46. Women: Stableford: A Claypole (28) 37. 2B: A Claypole (28) L McDonald (39) 47.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stroke: Ambrose: A: A Gainsford (18) M Crowe (23) M Lyons (24) P Banbury (4) 48.25. A Scr: B Benson B Spero C Blatch D Johnston 53.

   NOWRA: Men: Stableford: A: S Ashton (12) 38. B: G Gleeson (18) 39. C: D Goodman (30) 38.

   NSW: Men: Stableford: 2B: C Wilson (18) D Brown (20) 47. 2B Scr: H Doig J Ong 42. Plate: C Wilson (18) D Brown (20) 47. Women: A Bennett (16) 31.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: N Govers (10) 42. B: J Muggleton (13) 42. C: L Pledger (26) 42. D: A Roberts (28) 41. A Scr: Y Park 34. Women: A Molino (10) 39.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A: T Rudd (14) 36. B: B Randell (25) 37. Women: A: J Goldthorp (25) 33. B: J Thompson (33) 32.

   PALM BEACH: Men: Stableford 2B Agg: W Hardwick (23) B Vickerman (23) 74 cb. W Hardwick (23) 42. Women: Par: Trophy: J Watts (31) 4 up.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke American Foursome: A: S Squire (16) G Pearce (13) 125. A Scr: J Dries A Richards 70. Stroke: Matchplay: M Cahalane bt D Cluff 2-1, M Gilbert bt P Sherry 4-3.

   PENRITH: Men: Par 2B: K Pritchard (18) L Pritchard (9) 11 up. 2B Scr: C Stockley D Bishop 3 up. A: D Steltenpool (8) 4 up. B: N Doidge (16) 1 up cb. C: C Kousparis (20) 1 up.

   PYMBLE: Men: Stableford: Irish Team: J O'brien (27) R Schoeffer (8) J Seale (16) P Veith (36) 94. A: B Cross (1) 40. B: R Derham (15) 38. C: T Tjoquist (19) 37 cb. Women: R Smith (11) 35.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: S Sneddon (15) S Campbell (4) 75. A: S Campbell (4) 38. B: G De Andrade (14) 37 cb. C: G Busutill (18) 35 cb. Scr: S Twaddell 34.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: T Rutherford (23) 39. Gangurru: A: P Watts (12) 42. B: P Desailly (14) 38. C: N Bates (31) 40.

   ROSEVILLE: Men: Par: 2B: J Machon (12) C Burt (17) 10 up. 2B Scr: G Cole J Screen 1 down. A: K O'Connell (12) 3 up. B: B Taniane (17) 3 up cb. C: G Harrison (24) 3 up. Par Green: G Chard (34) 3 up.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: M Chapman (8) 40. Div 2: A Angaaelangi (27) 45. Women: S Tuiono (26) 39.

   ROYAL SYDNEY: Par: Centenary: T Donnelley (37) 4 up. Championship: C Jago (19) 1 down. Men: Par: A: H Solomon (10) 3 up. B: R Little (19) 3 up. C: W Cummins (23) 5 up. A Scr: R Chambers 3 down.

   RUM CORPS: Men: Par: A: B Kelly (14) 1 up cb. B: B Solomon (24) sq cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: R Surian (16) M Brumby (12) 44. Div 2: R Targett (34) V Subramaniam (30) 47. A: M Farr (4) 37. B: H Herman (18) 39. C: D Lloyd (20) 38. D: V Subramaniam (30) 44. A Scr: S Vail 37.

   SEFTON: Men: Stableford: 2B Agg: T Joachim (17) J McGuigan (21) 72.

   SHELL COVE: Stableford: D Spencer (12) 45. Scr: J Kast 34. 4B: D Spencer (12) D Sparks (12) 49 cb. 4B Scr: A Brunero T Weston 40.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: J Mayfield (33) J Tarran (10) 78. Men: G Jones (14) B Bean (26) 78. A: J O'Brien (8) 38. B: G Jones (14) 41. C: B Bean (27) 37. Women: Div 1: E Brown (38) 38 cb. Div 2: J Mayfield (41) 41.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: W Meadth (6) 40. B: J Butt (16) 40. C: G Miller (25) 36. Div 1: S Leonard (34) 39.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: S Taylor (9) 36 cb. B: N O'Leary (16) 38. C: T Patchell (Penrith 29) 46. A Scr: G Stanford 31.

   ST MICHAELS: Men: Stableford A: I Strous (12) 37 cb. B: S Doran (16) 38. C: P Frawley (23) 41. Jnr: M Nocera (5) 34. Men: Gold: B Higgins (36) 30. Women: S McAlister (21) 33. Men: Stableford Scr: P Goffin 33 cb. B Clementson (PGA) 38. 2B: P Frawley (23) A Holden (12) 50. 2B Scr: P Goffin G Gladstone 38. 2B: Gold: B Higgins (36) T McMinn (26) 36.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B: A: J Pillay (17) C Rios-Ceballos (4) 46. B: S Westerweller (23) P Fryer (16) 46. A Scr: A Rios-Ceballos B Crosbie 38. A: J Templeton (10) 38. B: K Fryer (12) 38. C: G Czipri (23) 38.

   STRATHFIELD: Medley: Stroke: Ambrose: C Scott J Punch (6) 53. Par: D Hur (36) 6 up.

   TALLWOODS: Stableford: K Lee-Edwards (11) 31. White: T Burns (21) 34.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: T Wolski (22) P Knowland (26) 52. A: C Williams (9) 39. B: A Bowden (18) 38. C: T Wolski (22) 44. A Scr: C Williams 31.

   THE AUSTRALIAN: Par: A: A Hunter (12) 6 up. B: P Thompson (15) 1 up. C: P Hasko (23) 2 up cb. A Scr: M Giles 2 down.

   THE COAST: Men: Stableford: 2B: G Fayn (16) R Mears (33) 51. R Mears (33) 46. A Scr: T Podvorec 33. Women: Team: L Wong (45) A Porter (26) J Cameron (32) C Fifield (24) 80.

   THE LAKES: Men: Stroke Foursome C'ship: Black: T Berrett (1) T Kadiev (-1) 78. Stroke: Foursome: K Chandler (16) I Dickings (11) 72.5.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: Z Senter (6) 38 cb.

   TOUKLEY: Medley: Stableford: Split Six: L Cox (21) I Dudley (29) P Ferrier (22) P Clover (15) 94. Men: A: J Robards (3) 39. B: A Marsh (18) 41. C: R Kennedy (25) 40. Women: A Boyd (3) 38.

   TWIN CREEKS: Men: Stroke: A: G Johnston (6) 70. A Scr: G Corben 34. B: G Walker (13) 67. B Scr: D Williamson 22. C: H Yun (24) 65. C Scr: P Fittler 18. Women: Green: K McDonald (28) 73.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: A: G Eldershaw (22) B Smith (21) 47 cb. A Scr: G Dickerson A Brown 38 cb. Men: A: J McGee (12) 39. A Scr: A Sutton 38. B: D Inglis (13) 37 cb. B Scr: D Inglis 26. C: G Eldershaw (22) 40. C Scr: G Eldershaw 20. Women: K DeStigter (17) 29.

   WALLACIA: Women: Stroke: M Edwards (9) 71. Men: 2B Scr: A Scr: R Walker R Hackett 71. B Scr: P Deguara P Sutton 82. C Scr: S Fava E Scicluna 86. 2B: A: J Pagett (5) S Lear (9) 60. B: B Hazell (17) R Owen (14) 63. C: G Koteff (28) E Albee (19) 63. J Pagett (5) 68 cb. 2B Scr: A Scr: R Walker R Hackett 136. B Scr: B Hazell R Owen 163. C Scr: E Scicluna S Fava 177 cb. 2B: A: D Klein (12) P Hubble (26) 130. B: F Jones (14) A Nonas (27) 128. C: N Hoppe (21) N Shaw (25) 138.

   WARRINGAH: Men: Stroke Foursome: A: F Foord (26) S Springall (1) 69.5. B: T Piggott (28) P Harvey (19) 70.5. C: L Trompp (34) G Bell (24) 70. Scr: J Toro S Cowan 75.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal Jun: B: D Halpin (19) 70. B Scr: K Rodgers 85. C: W Clayton (21) 66. C Scr: B Shakeshaft 91. A: P Cullen (6) 69 cb. A Scr: B Djura 71. Women: E Waugh (23) 78.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: B Dickinson (10) I Vernon (24) 49. 4B Scr: C Thomas K Bruton 37. A: C Barwick (11) 38. Stableford: B: K Maxwell (15) 38 cb. C: D Grammellini (27) 40. Stroke Foursome C'ship: C Brown C Knobbs bt J Nelson J Nelson 5-3.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: Div 1: K Monkhouse (14) 42. Div 2: M Bryan (21) 42. Div 3: G Weiner (31) 40. Stroke: Foursome: H Cashmore (31) J Riordan (10) 63.5. Foursome C'ship: M Williams (0) S Wolford (7) 145.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: R Smith (9) 39. A Scr: C Jamieson 36. B: B McLauchlain (17) 41. C: J Plummer (24) 46.

   WYONG: Men: Par: A: A Gyler (7) 2 up. B: C Gonzales (15) 4 up. C: A Plant (22) 2 up. A Scr: R Bunn 2 down. 2B: C Johnson (18) C Timmis (16) 9 up.

25 May 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B multi: L Young (44) J Campbell (37) 74. E Kang (24) 37 cb. more
NSW Golf