NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Women: Stroke: Medal: A Dickey (17) 75. Men: Medal A: P Nicoll (9) 66. A Scr: N Wood 71. B: J Shearston (18) 71 cb. B Scr: M Bull 86 cb. C: A Whittingham (31) 68 cb. C Scr: G Brown 88. Jnr: A Whittingham 68.

   ASQUITH: Men: Stroke: Medal: A: T Alldis (5) 67 cb. A Scr: D Morgan 72. B: G Kirkby (14) 70 cb. B Scr: M Horvat 84. C: L Powys (22) 69. C Scr: B Mackenzie 93. Jnr: H Drewitt-Smith (3) 71. Men: Gold Medal: T Phan (6) 67.

   AVALON: Women: Stroke: Medal Jun: A: J Pike (28) 65. B: C Gardner (34) 71.

   AVONDALE: Men: Stroke: Ambrose: B Tasker (5) R Reynolds (14) 57.25 cb.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal: A: S McGowan (12) 81. B: D Watson (18) 66. C: R Hare (24) 65.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B Agg: White: P Madigan (19) R Riad (23) 76. 2B Scr: M Osborne G Wood 67. A: D Chardon (11) 40. B: N Cantore (17) 40. C: R Riad (23) 43. Hole in one: L Tracey at 3rd.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: N Katholos I Elliot 139. B Scr: T Wilkes J Kottaridis 158. C Scr: M Gilsenan T Meszaros 190. Medal: E Van Dam (14) 36. A: K Johnson (9) 63. A Scr: I Elliott 66. B: V Tekura (13) 62. B Scr: J Pepping 81 cb. C: D Levy (20) 65 cb. C Scr: T Fardell 85. Medal of Medallists: M Bougoukas . Women: Hole in one: S Howard at 3rd.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Knight (35) 40. Men: Stroke: Medal Jul: A/Medal: S Wrigley (3) 59. A Scr: S Laws (2) 67. B/Medal: Y Yap (14) 59. B Scr: C Berenger (15) 78. C/Medal: T Ianni (20) 58. C Scr: A Eaton (20) 87.

   BAYVIEW: Men: Stroke Medal: Black: A: A Whipp (12) 64. B: T Bourke (13) M Alfonso (14) 68. C: R Wilmott (22) 68. Scr: A Scr: A Peade 68. B Scr: T Bourke 81. C Scr: R Wilmott 90. Women: Stroke: Medal: Div 1: C McLeod (16) 74. Div 2: J Mansson (25) 79. Div 3: E Tihanyi (40) 73.

   BELMONT: Men: Stableford: A: M Hickling 36. B: D Burns 36. C: J Fowler 41.

   BERMAGUI: Men: Stroke: Medal: N Batten (+1) 68. A: D Thomson (8) 73. B: P Revill (19) 72. C: P Schmidt (30) 74.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal: A: M Millar (8) 67. A Scr: E Koukos (5) 76 cb. B: F Damjanic (15) J Marriott (15) 71 to playoff. B Scr: T Martin (15) 88. C: K Wright (25) 71. C Scr: R Wilson (22) 95. Medal Jun: A: P Morrison (13) P Keegan (3) 83 to playoff.

   BEXLEY: Men: Stroke: Medal: A: O Davis (9) 60. B: A Milligan (14) 62. C: T Condylios (20) 64. Scr: J Dodds 64. Medal Jun: C: A Mackison (30) 61. Women: Stableford: Hcp: K Ganderton (21) 35.

   BLACKHEATH: Women: Stroke: C Soadie (24) 70. Men: M Boyce (12) 66 cb. Scr: O Antaw 74.

   BONDI: Men: Stroke: Medal: R Jensen (20) 56.

   BONNIE DOON: Men: Hole in one: Black: C Syrett at 13th. Stroke: Medal A: G Macris (4) 75. B: G Sutherland (16) 85. C: W Richardson (26) 99. A Scr: G Macris 75 cb. Stableford Gold: D: M Aspros (36) 38.

   BOTANY: Men: Stroke: Medal A: C Healey (10) 66. A Scr: S Obrien 75 cb. B: D Roper (14) 66 cb. C: P Solomonson (20) 61.

   BOWRAL: Women: Stroke: P Barker (19) 74. Men: Medal A: J Burkitt (12) 65. B: R Bearup (20) 63. C: B Hiller (25) 67. A Scr: M Ljubic (6) 75.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B: J McPherson (7) B Nebauer (16) 45. Men: P Parker (17) 38. Women: J Gibson (29) 37.

   BRIGHTON LAKES: Stroke A: D Sampson (3) 71. B: S Richardson (19) 70. C: G Lysaght (21) 72.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: Medal A: A Baeza (8) 34. A Scr: R Buettner 32. B: T Vlores (12) 34 cb. B Scr: D Hayes 23 cb. C: J Hardie (13) 37. C Scr: S Kim 19 cb. D: B Morris (21) 40. D Scr: W Hadley 18.

   CAMDEN: Women: Stroke: Medal Div 1: S Marsh (13) 77. Div 1 Scr: R Wright 93. Div 2: M Poulton (24) 78. Div 2 Scr: L Cribb 98. Div 3: L Bullock (28) 74. Div 3 Scr: Y Day 106. Men: Stroke Black: A: G Hunt (9) 65. A Scr: M Bell 74 cb. B: J Masters (16) 70 cb. B Scr: M Tomkins 87. C: E New (19) 68. C Scr: J Blaker 91 cb.

   CAMMERAY: Men: Stroke: A: J Kotze (8) 69. B: G Sinclair (19) 69. C: M Phillips (32) 78. Medal: M Phillips (32) 64. Women: L Edwards (32) 78.

   CAMPBELLTOWN: Stroke: A: C Dalziel (6) 68. A Scr: C Mancell 72. B: G McCarthy (18) 69. B Scr: D Starr 85. C: S Buchanan (22) 67. C Scr: C Cruickshank 89 cb.

   CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: J Choi (21) M Chung (12) 62. A: M Chung (12) 70. A Scr: M Lee 76. B: C Williams (15) G Stepto (19) 69. B Scr: J Honeybrook 84. C: B Smith (23) 73. C Scr: D Christie 95.

   CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: G Pratley (8) 73 cb. A Scr: D Ferguson 75. B: J Frank (17) 72. B Scr: M Tesorierio 88. C: A Mihalyka (28) 71. C Scr: M Scott 94. Veteran: M Scott (22) 72. Men: Stableford D Rooks (27) 32. Stroke A: D Nati (12) 68. A Scr: M Thomson 75. B: T Cruise (13) 71. B Scr: T Cruise 84. B Scr: T Cruise 84. C: C Wheelar (23) 69. C Scr: C Wheelar 92. Veteran: B Emanual (23) 73. Men: Stableford D Findlay (13) 33. Stroke: D Findlay (13) 33. Stableford: D Findlay (13) 33. D Findlay (13) 33.

   CASTLECOVE: Women: Stroke: Medal: A Harris (13) 71 cb. Men: A: B Hobbs (18) 64. B: P McCarthey (24) 64.

   CHATSWOOD: Medley: Stroke: Medal: A: M Robertson (3) 65. B: M Solanki (15) 58. C: R Joder (22) 65. Scr: A Scr: M Robertson 73. B Scr: M Solanki 68. C Scr: N Thomson 86. Stableford: J Caruso (30) 34 cb.

   CONCORD: Men: Stroke: A: A Chahl (10) 83. A Scr: J Hong 71. C: C Beynon (36) 107. C Scr: J Monorchio 95 cb. President's Trophy: T Williamson (12) 73. Stableford Gold: B Sidgreaves (22) 32.

   CROMER: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: A Perrin (10) 69. B: T Everett (14) 72. C: J Ramsay (21) 69. A Scr: M Taylor 74. Stroke: Veteran Men: L Paton (27) 72. Women: S Adams (12) 76.

   CRONULLA: Men: Stroke Medal A Scr: D Van Kampen 69. A: M Finnegan (3) 69. B Scr: R Wing 86. B: D Strachan (21) 69 cb. C Scr: J Collier 91. C: J Collier (22) 69.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal A: F Yousiph (6) 68. A Scr: D Marshall 78. B: M Smith (18) 70 cb. B Scr: F Daoud 85. C: G Timmins (29) 64. C Scr: T Tomic 90.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Medal: A: J Fearnley (-1) 70. A Scr: D Burazin 77. B: P Sullivan (14) 67. B Scr: M Sorini 88. C: G Scott (17) 72. C Scr: K Thorley 92 cb. D Scr: W Mckeon 99.

   EASTLAKE: Men: Stroke: Medal A: L Robertson (10) 65. A Scr: J Smith 79 cb. B: G Theore (17) 67. B Scr: G Briggs 86. D: K Maddocks (33) 66. D Scr: L Sharland 98.

   ELANORA: Mxd: Stroke: A: T Knox (9) 71. B: M Scamps (16) C Taylor (16) R Crawford (14) 72 to playoff. C: J Mathers (27) 69. A Scr: T Knox (9) 80.

   EVERGLADES: Men: Stroke: Medal A: S Blake (11) 67. B: B Ballard (15) 65. C: M Harkness (25) 63. Div 1: B Ballard (15) 65. Div 2: M Harkness (25) 63. Stableford: Div 1: M McCracken (11) 40.

   FORSTER: Men: Stroke: Medal A: L Frapell (11) 67 cb. A Scr: S Howard (1) 68. B: T Graham (16) 63. B Scr: R Andrews (16) 82. C: M Brown (35) 63. C Scr: K Ferguson (25) 93.

   GIBRALTAR: Men: Stroke: Medal A: A Fox (11) 67. A Scr: W Knapp 72. B: P Knock (15) 63. B Scr: C Delahunty 83 cb. C: S Fleeton (35) 66. C Scr: A Prophet 94.

   GLENMORE: Stroke: Medal A: B Windle (11) 69. B: L Cremona (13) 75. C: P Hancock (25) 77. Stableford: W Husband (15) 39.

   GORDON: Men: Stroke: Medal: A: N Brady (4) 63. B: A Dowsing (14) 64. C: M Morgan (22) 66. A Scr: N Brady 67. Cup: E Atkins . Trophy: S Branch .

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal: A: C Dirks (12) 78. A Scr: S Dial 88. B: D Jensen (22) 76. B Scr: V Bradley 97. C: B Sadler (30) 74. C Scr: B Sadler 104.

   HAWKS NEST: Men: Stroke: Medal A: G Allen (6) 73 cb. B: G Foster (17) 73 cb. C: P Nugent (26) 75.

   HIGHLANDS: Stableford Black: M Mulligan (18) 34. Women: Stroke: B White (17) 77. Stroke Black: C: R Crane (22) 68. C Scr: K Brindle 95. B Scr: G Dorahy 85. B: S Hoffmann (20) 69. A Scr: J Anderson 78. A: E Downie (12) 66 cb.

   HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal A Scr: B Kulevski 74. A: B Kulevski (10) 64. B Scr: P Pericles 80. B: R Zajakovski (17) 64. C Scr: L Zajakovski 88. C: C Tanner (27) 67. Women: J Lisle 83. F Zajakovski (32) 66. J Lisle 83. F Zajakovski (32) 66.

   JAMBEROO: Men: Stroke: Medal A: C Kiayias (12) 67. B: T McRae (17) 67. C: R Hewson (22) 70. D: J Corr (31) 66. Women: P Young (26) 72.

   KILLARA: Men: Par Trophy: White: R Farrington (17) 4 up. A: B Flaherty (13) 2 up. B: R Farrington (17) 4 up. C: S Faslter (23) sq. A Scr: D Williamson 2 up.

   KOGARAH: Women: Stableford: M Duggan (21) 34. Men: Stroke: Medal A: M Hung (9) 52. A Scr: G Harnwell 53. B: L Picone (14) 54. C: G Coure (16) 55.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke Medal Black: A: A Hills (9) 71. A Scr: L Radcliffe (+2) 75. B: J Potter-Robertson (17) 75 cb. B Scr: G Kay (14) 94. C: A Crouch (28) 82. C Scr: R Noble (19) 104 cb. Women: Stroke: G Portelli (20) 74.

   LAKESIDE: Women: Stableford: 2B: N Cullen (23) S Eager (29) 45. Men: Stroke: Medal Jul: A: N Castelli (9) 73. B: T Thiruloganathan (13) 68. C: C Stratton (22) 75 cb. A: N Castelli (9) 73. B: T Thiruloganathan (13) 68. C: C Stratton (22) 75 cb. A: N Castelli (9) 73. B: T Thiruloganathan (13) 68. C: C Stratton (22) 75 cb. A Scr: P Lockyer (4) 78. B Scr: N Smedley (14) 85. C Scr: J Wellard (20) 95.

   LANE COVE: Men: Stroke: Medal: A: E Jones (11) 64. A Scr: P Doherty 72. B: C Sithole (19) 63. B Scr: B Leckie 79. C: R Sadler (23) 61. C Scr: N Rowland 83. Medal Jun: A: V Pilkington (12) 69. Singles KO f: J Joyce bt W Flannigan 5-3.

   LEONAY: Men: Stroke: Medal Jul: A: M Cain (6) 67. A Scr: G Bennett (1) 73 cb. B: S Anderson (13) 65. B Scr: S Anderson (13) 78. C: J Braid (21) 64. C Scr: R Turp (18) 84. D: T East (23) 63. D Scr: T East (23) 86.

   LONG REEF: Men: Stroke: Medal: A Scr: J Knox 75. A: M Oaten (7) 73 cb. B: K Turner (16) 72 cb. C: J Walker (20) 71. Women: M Symington (15) 79.

   LYNWOOD: Medley: Stroke Black: C Dengate (0.0) 69.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: R Aquino (6) 37. B: E Leten (14) 38. C: K Westerland (20) 40. Hole in one: A Robinson at 5th.

   MAGENTA SHORES: Men: Stroke: A: J Fiatarone (9) 73. B: J Irwin (16) 71. C: K Yee (21) 75. Women: Div 1: K Brough (18) 77. Div 2: D Anderson (28) 79.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: A: M Maiden (10) 70 cb. B: A Cox (18) 67. C: T Langley (21) 66.

   MANLY: Men: Stroke: President's Trophy: P Joseph (3) 147 cb. A: J Cockerill (3) 70. B: D Marples (18) 71. C: M Siebold (21) 66. A Scr: J Cockerill 73.

   MASSEY PARK: Men: Stroke: Medal: A: M Wherry (6) 63. A Scr: M Wherry 69. B: G Saleh (19) 61. B Scr: A Craig 76. C: P Brennan (25) 62. C Scr: B Hobbs 86. Shield: G Saleh (19) 61. Women: Medal: P Glover (21) 68.

   MONA VALE: Men: Stroke Medal Jul: Black: A/Medal: P Hennessy (13) 70. B/Medal: R Bulgin (16) 70. C: D Koopman (24) 73. Stableford: R MacDonald (32) 32. 2B: R Pickworth (20) T Browne (16) 43. Stroke Scr: J Karren 73 cb.

   MONASH: Men: Stroke: A: R Garay (11) 72. B: J Sacco (14) 70. Stableford: V Sacco (27) 32 cb.

   MOORE PARK: Men: Stroke: Medal Jul: A: E Kim (8) 66. B: D Thomson (16) 71. C: V Dolnikov (29) 62. Scr: A Scr: A Phiysirikul (1) 74. B Scr: M Hioki (12) 84. C Scr: M Ives (20) 86. Women: Medal Jul: A: L Quilliam (4) 68. A Scr: L Quilliam (4) 72. B: S McNally (16) 73.

   MORISSET: Men: Stroke: A Scr: M Senam (7) 81. B Scr: T Nichols (14) 85. C Scr: L Cartwright (21) 97. A: S Loughnan (10) 72. B: D Rowe (14) 70. C: T Ryan (19) 71. Trophy: D Rowe (14) 70.

   MOSS VALE: Men: Stroke: Medal Jul: A: J Flockton (10) 67. A Scr: J Desborough (4) 74. B: R Johnson (17) 66. B Scr: M Heyhorn (13) 83 cb. C: J Wormleaton (21) 66. C Scr: F Daly (20) 88. C: C Oakley (18) 77. Women: Div 1: P Kull (17) 74. Div 1 Scr: E Jeffery (21) 75.

   MT BROUGHTON: Mxd: Stableford: J Sutherland (25) 37.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: A: P Read (6) 67. A Scr: J Vidler 70. A res: M Sedgman (7) 70. G Matthews (8) . A Scr: M Sedgman 77. B: B Johnsom (16) 68. B Scr: B Johnson 84. C: W Burgess (20) M Aldridge (25) C Quinn (27) 70 to playoff. C Scr: W Burgess 90. C res: J Vigenser (28) 69. C Scr: J Vigenser 97. Medal Jun: B: J Marsden (17) 74. B: J Marsden (17) 74.

   NORTH RYDE: Men: Stroke: A Scr: T Crockart (1) 72. A: P Lewis (12) 65. B: S Panetta (14) 66. C: J Chung (24) 69. D: E Chahine (33) 69. Veteran: P Richardson (6) 70.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke White: S Lynch (14) 71. Women: Stroke: C Gunn (24) 76.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal A: D Lewis (4) 62. B: D Manchee (15) 59. C: C Glass (29) 68 cb. A Scr: J MacKenzie 66. Medley: Stableford: P Cook (24) 34. Women: Stroke: S Manning (13) 60.

   NOWRA: Men: Stroke: Medal: A: T Holler (10) 63. A Scr: A Bradley 72. B: M De Sousa (15) 65. B Scr: M De Sousa 80. C: J Barron (22) 64. C Scr: J Barron 86.

   NSW: Men: Stroke: Medal A: D Spilstead (12) 73. Scr: A Scr: A Gordon 77. Medal Jul: B: C Wilson (18) 69. Stroke White: C: B Torey (24) 75. Gold: M Messis (30) 76. Stroke: Medal Jun: A: T Tulenheimo (11) 68. B: T Uher (19) 86. Stroke White: C: E Gold (22) 83. Medal Apr: C: M Snell (25) 77. Women: Stroke: C Block (28) 83.

   OATLANDS: Men: Stableford: Cup: J Stark (14) 37. A: H Yang (11) 35. B: J Stark (14) 37. C: T Campbell (26) 35. D: N Dix (30) 35. A Scr: Y Park 32.

   PACIFIC DUNES: Men: Stroke: A: L Papadopoulos (13) 74 cb. B: P Owen (20) 73. Women: J Swanson (8) 75.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Medal: Div 1: E Moore (25) 66. Div 1 Scr: G Pearce 97. Men: Medal Jul: Medal: O Hugill (1) 63. Medal: O Hugill (1) 63. Medal: T De Vault (12) 69. Medal: J Essenstam (17) 56.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: President's Trophy: M Cahalane bt M Gilbert 2up. Medley: Stableford Yellow: A: B Elsley (12) 39 cb. B: S Vile (13) 37 cb. C: J Rogers (25) 42. A Scr: P Stubbs 39 cb.

   PENRITH: Men: Stableford: Medal Jul: A: D Bishop (4) 38. A Scr: T Saunders 30. B: M Arnold (14) 36. C: J Okelly (21) U Crosson (34) 33. Bowl: M Organ (18) 27. Medal Jun: C: C Ross (20) 37.

   PYMBLE: Men: Stroke: A: P Waddington (3) R Killick (12) 73 to playoff. B: R Clarke (15) 71. C: D Stuart (21) 73. A Scr: B Cross 75. Captain's Trophy: A Scr: B Cross 150. G Halsted 143. Women: R Jackson (9) 81.

   RANDWICK: Men: Stroke: Medal Jul: A: L Pustetto (10) 54. B: S Sneddon (15) 59. C: M Pastor (24) J Chatten (18) 62 to playoff. A Scr: L Pustetto 64. B Scr: R Langley 74 cb. C Scr: J Chatten 80. Jnr: J Todd (4) 70.

   RICHMOND: Men: Stroke: Medal Jul: A: P Jacket (11) 66. B: A Ventura (13) 68. C: P Todd (21) 71 cb. A Scr: N Ball 70. B Scr: K Jones 84. C Scr: M Sponberg 94. A Scr: N Ball 70. B Scr: K Jones 84. C Scr: M Sponberg 94. A Scr: N Ball 70. B Scr: K Jones 84. C Scr: M Sponberg 94.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: D McAuley (9) 41. Stroke: Gangurru: Div 1: A Miles (8) 68. Div 1: A Miles (8) 68. Div 2: M Pinchbeck (16) 73. Div 3: D Oliver (21) 74.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Gold Medal: G Hughes (18) 63. Bowl: G McAllister 70 to playoff. Medal: A: R Kitchen (9) 65. A Scr: G McAllister 70. B: G Hughes (18) 63. C: T O'Malley (23) 69 cb. Stroke Medal Jul: Green: A Hurley (21) 69. Stableford White: J Silverton (25) 36.

   ROSNAY: Men: Stroke: Medal Jul: A: J Kennedy (10) 65. A Scr: M Walker 71. B: A Merlino (14) 66 cb. B Scr: B Geelan 79. C: G Tutill (20) 61. C Scr: R Griffen 87. Women: Medal: D Cormie (15) 71.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: C Crouch (20) 36. 3B: Centenary: T Donnelley (36) 50. F Frost (31) 50. L Nelson (33) 50. Men: Stableford Championship: White: A: R Stephens (10) 37 cb. B: C Nolan (16) 38. C: E Riddell (23) 40. A Scr: M Boucoiran 33.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Medal Jun: A: J Paz (11) 64. B: F Deegan (19) 64.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: Medal Jul: A: G Besgrove (13) 68. A Scr: S Vail 76. B: B Thurecht (18) 68. B Scr: J Montoya 87 cb. C: T Simshauser (19) 70. C Scr: R Watson 98 cb. D: M Dornan (25) 79. D Scr: S Disch 104 cb. Stableford: V Subramaniam (25) 38.

   SEFTON: Men: Stroke: Medal: A: W Edworthy (7) 54. B: D Hampton (18) 54.

   SHELL COVE: Stableford: J Gough (28) 34. Scr: G Langton (8) 26. Women: A Wadey (25) 32. Stroke: A: J Hegarty (3) 70. P Burke (8) 68. B: J Borthwick (15) 68. C: I Botfield (19) 70. Scr: J Hegarty (3) 73. J Hegarty (3) 73.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: M Lamaro (6) 36 cb. T Endycott (12) 36. B: P Staines (13) 41 cb. C Emde (13) 34. C: M Edwards (23) 36 cb. A Barnett (37) 35. Women: Div 1: N Garrett (+4) 34. W Stapleton (17) 40. Div 2: D Mabey (29) 38. J Newman (26) 38. Medley: 2B: W Rogers (33) R Tweed (28) 44. Men: G Knutson F Borg 44. Medley: M Mabey D Mabey 44. Men: M Edwards (23) B Kelly (20) 45.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Medal Jul: A: G Roche (4) 68. B: T Moylan (17) 69 cb. C: G Brandon (27) 65. Div 1: T Casinelli (20) 75. A Scr: C Mcgrath (2) 76 cb.

   SPRINGWOOD: Men: Stroke: A: A Stanford (1) 69. B: D Cullinane (18) 71. C: B Daft (28) 63.

   ST MICHAELS: Men: Stroke: Medal Jul: A Gavan (12) 71. A Scr: J Lyras 74. Stroke White: B: E Balila (14) 70. C: L Sundell (19) 75. Medley: Team: A: R Byrne (25) M Harmer (11) A Bowers (22) S Browne (25) 58. A Scr: M Hammond S Aitken A Micallef C Kourt 69. Men: Stableford: Gold: W Kilcran (24) 31. Women: P Pitsawong (8) 32. Men: A: F Jones (8) 35 cb. Stableford White: D O'Callaghan (13) 37 cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: G McMah (12) 33 cb. B: A Dargan (24) 33 cb.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Medal: A: J Snelgrove (7) 62. B: K Nam (17) 64. C: H Callaghan (21) 64. A Scr: J Snelgrove 69. Veteran Men: P Schmike (24) 65. Medley: Stableford: D Park (13) 37.

   TALLWOODS: Mxd: Stableford: B Hafey (19) 32.

   TERREY HILLS: Men: Stroke: Medal Jul: A: R Lord (4) P Davis (9) A Draper (8) 76. A Scr: R Lord 80. B: J Forde (19) 76. C: G Duffy (23) 72. A: R Lord (4) P Davis (9) A Draper (8) 76. A Scr: R Lord 80. B: J Forde (19) 76. C: G Duffy (23) 72.

   THE AUSTRALIAN: Men: Par: Trophy: C Teo (35) 4 up. A: M Robinson (7) 2 up. B: S Pike (15) 3 up. C: C Teo (35) 4 up. A Scr: J Warren 1 up.

   THE COAST: Men: Stroke: Medal: A: P Dillon (12) 71. A Scr: M Danne 75. B: G Poynter (13) S Green (17) 69. B Scr: G Poynter 82. C: G Auld (24) 69. C Scr: G Auld 92. Medal Jun: B: B Whelan (14) 71. C: G Grainger (24) 83. Women: Stableford: C McMullan (38) 34.

   THE LAKES: Men: Stroke Medal Jul: Black: T Berrett (1) 70. Stroke: S Bonner (11) 69. Stroke White: B Oliver (24) 72. Scr: Black: A Katholos (+4) 75. A Katholos (+4) 75.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: J Manning (9) 38 cb.

   TOUKLEY: Men: Stroke: A: D Hansell (12) 69. A Scr: R Hogan 71. B: J O'Connell (14) 71. B Scr: J O'Connell 85. C: L Barwick (20) 70. C Scr: L Barwick 90. Women: Stableford: C Graham (Links Sell Cove) (9) 38.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: W Tan (12) 37 cb. A Scr: J Glasheen (+3) 38. B: M Morgan (15) 38. B Scr: M Chow (13) 19 cb. C: A Ebzery (19) 33. C Scr: A Jackson (19) 13 cb.

   WALLACIA: Men: Stroke: A: S Lear (9) 69. A Scr: J Pagett 75. B Scr: R Owen 86. B: P Disandro (15) 71. C Scr: B Fairbrass (20) 93 cb. C: T Buckler 72 cb. Women: Stableford: S Owen (24) 39.

   WARRINGAH: Mxd: Stroke: Medal Jul: A: M Stamopoulos (7) 71. B: R Park (14) 72. C: R Fowler (20) 68. D: D White (26) 70. Scr: C Macmillan 75. Men: Stableford: D Dowler (13) 32.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: T Daniels (12) 43. Medley: 2B: T Daniels (12) . P Stephens (16) 48. Men: Scr: P Edwards (11) 27. Women: R Lucas (28) 36.

   WINDSOR: Men: Stroke Medal Jul: Black: A: A Lalor (9) 71. A Scr: C Brown 77. B: B Schultz (16) 65. B Scr: B Schultz 81. C: G Pidgeon (22) J Hobday (23) N McLister (23) 73 to playoff. Jnr: M Hanckel (10) 75. Medal May: C: C Browne (36) 80.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal Jul: A: K Nathan (12) 64. B: R Nahum (17) 66. C: T Kinsella (26) 63. C'ship: D Ragg 161. T Browne 161 to playoff. D Ragg (14) 133. W Pearson (35) 134.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke Trophy: Black: C Benson (29) 65. Stroke: Medal Jul: A: J Sayle (10) 69. A Scr: S Dunlop 76. B: K Henderson (16) 70. B Scr: A Dove 90 cb. Men: C: C Benson (29) 65. C Scr: L Lennon 92. Men: Cup: L Lennon (23) 69.

   WYONG: Men: Stroke: A: C Buckley (12) 68. B: P Bancroft (17) 69. C: H Sykes (22) 68. A Scr: E Forsyth 71.

22 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: Team: A Nam (25) S Kim (29) S Cho (35) M Park (33) 110. Scr: J Merrick L Mullard R Henry K Hemingway 71. more
NSW Golf