NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

  GUNGAHLIN LAKES: Par A: J Smith +7 J Hynes +5 M Heffernan +3. B: M Bell +4 D Easterby +3 J Smith +2. C: P Mullins +4 B Christiansen +2 M Riley +1. Women: Par: S Collins sq F Sukhumparnich sq.

NSW

   ANTILL PARK: Women: Stableford: J Higgins (18) 38. Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: S Starr (12) T Burnus (6) 78. Div 1 Scr: N Wood J Vincent 61. Men: A: T Burnus (6) 40 cb. B: J Vincent (14) 40. C: V Vincent (22) 38 cb.

   ASQUITH: Men: Stableford: A: D Atkins (10) 40. B: S Pennington (13) 44. C: L Burt (24) 39. A Scr: H Drewitt-Smith 33. 2B Agg: E Armstrong (11) J Erikson (13) 77.

   AVALON: Women: Stableford: 2B: S Barford (31) P Burnett (36) 46.

   AVONDALE: Stableford: 2B: P Tuck (21) M Williams (11) 46. A: R Nicholson (7) 42. A Scr: R Nicholson 35 cb. B: A Williams (17) 38 cb. C: P Tuck (21) 38. Men: Hole in one: M Gray at 16th.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B Agg: G Lane (20) R Willis (1) 78. M Bain J Protheroe 53. A: G James (10) 40. B: D Beaumont (14) 39. C: L Cooley (27) 42.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: P Nash (19) S Ryan (19) 45 cb. D Karadimitropoulos (13) 37.

   BARNWELL PARK: Stableford: 2B: J Pierce (34) D Berenger (11) 45. A: S Spiteri (11) 42. B: J Hutton (18) 37. C: J O'Leary (28) 35. Women: J Sharma (26) 35.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: M Broadhurst (7) P Robertson (32) 47. Men: A: S Venables (10) 39. B: D White (13) 39. C: C Woods (32) 42. Scr: A Peade 34. Women: Div 1: C Clarke (5) 34. Div 2: R Mason (41) 36.

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: D Quinto (12) 36. B: P Buttrey (18) 37. C: T Boyd (23) 35.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: K Wilson (13) B Cobb (12) 76. A Scr: L Carey D Walker 55. A: B Smith (8) 40. B: J Sabsabi (17) 43. C: D Downey (23) 37.

   BEXLEY: Medley: Stableford: A: W Matthews (1) 40. B: W Davies (17) 42. C: P Nicol (21) 45. Scr: J Martyn 33. 2B: P Woods (29) J Chalker (15) 49.

   BLACKHEATH: Par: C Donoso (12) 5 up cb. Scr: C Fiadino 3 down. Women: Stableford: J Lawler (28) 35.

   BONDI: Stableford: O Pederson (9) 42.

   BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: S Phegan (9) 39. B: P Clarke (17) 39. C: B Raco (22) 37. D: R McKay (30) 29. A Scr: M Ireland 31.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: B Stocks (+1) N Potts (15) 72. B Cook (23) 39. A Scr: P Gallagher 33.

   BOTANY: Stroke: P Woodruff (8) 62.

   BOWRAL: Men: Stableford: A Turpie (20) 39. Women: C Turpie (38) 39.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B multi: F Hurley (18) R Bloffwitch (21) 70. Men: R Bloffwitch (21) 38. Women: M Sheekey (16) 36.

   BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford: A: D Zaccagnini (11) 38. B: E Goh (19) 37. C: N Smee (22) 39. 2B: D Smith (19) C Dawson (24) 47.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: Z Maric (11) R Maric (4) 43. Div 2: G Thorpe (23) R Way (11) 49. Div 1 Scr: B Murray T Norris 42. A: T Norris (0) 38 cb. B: P Carrier (15) 39. C: D Bishop (17) 38. D: G Thorpe (23) 42 cb.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: J Hislop (7) 37. A Scr: D Cummins 36 cb. B: A McMahon (15) 39 cb. B Scr: D Morris 28. C: G Fowler (30) 40. C Scr: T Williams 19. 2B: G Fowler (30) A Chaperlin (19) 48 cb. 2B Scr: B Bell M Bell 40. Women: Stableford Yellow: Div 1: P Gleeson (17) 37. Div 2: P Dilucchio (19) 34. Div 3: M Brown (25) 33. 2B: B Johnston (22) P Dilucchio 44.

   CAMMERAY: Stroke: Foursome C'ship: C Leadle M Owens bt P Dixon M Salier 9-8. Men: Par: A: D Whelan (12) 4 up. B: M Vacarella (18) 2 up. J Horne (20) 1 up. Women: J Mann (26) 3 down.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B multi: J McGuiggan (21) L Milligan (34) 82. A: S Elder (7) 40. A Scr: G Evans 38 cb. B: D Starr (13) 42. B Scr: A Batcheldor 26. C: G Hicks (25) 44. Hole in one: G Burton at 12th.

   CARNARVON: Men: Stableford: Split Six: S Kang (14) D Kim (15) 70. A: B Haynes (5) 37. B: S Kang (14) 47. C: J O'connor (23) 41.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: W Seggie (11) M Seggie (9) 46. A: J Brooker (8) 38. B: D Sayer (15) 41. C: G Hanigan (21) 35. PM 2B: D Hawkins (21) S Parkhill (6) 49. A: T Belfort (5) 41. B: R Stevens (19) 37. C: D Hawkins (21) 41. 2B Scr: M Thompson S Goodrum 37.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: 4B: S Chong (34) M Morison (32) 42. Men: Stableford White: M Hill (24) J Vatiliotis (30) 51.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: H Jones (6) 41. B: G Purcell (17) 39 cb. C: T White (21) 42. 2B: G Allan (15) L Drynan (20) 48. Scr: H Jones D DaCosta 36.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: J Begnell (14) P McSavage (8) 44. 2B Scr: P Macourt K Brewer 38. Stableford White: A: A McGrath (10) 36 cb. B: A Lawrenson (19) 38 cb. C: I Blair (23) 37. Gold: P Coyne (36) 20.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: N Corcoran (10) J Edward (7) 47. Men: A: T Edmonds (7) 40. B: M Fox (18) 37. C: P Webster (21) 40. A Scr: C Rae 39. Women: S Adams (12) 34.

   CRONULLA: Men: Par: A Scr: K Ewington 2 down cb. A: D Bailey (12) 2 up cb. B: D Carroll (14) 5 up. C: R Ryan (22) 2 up cb.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: Team: D: S Park (20) K Lee (12) S Hwang (15) H Park (22) 124 cb. D Scr: R Flynn P Behan B Schutz Z Macic 81. Div 1: D Fitzgerld (14) 43. Div 2: J McLean (18) 43. Div 3: S Maguire (22) 42. D Scr: D Auremi 36.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: R Gorej (19) B Knowles (13) 72. Div 2: B Barrakett (24) D D'arcy (18) 72. Div 1 Scr: D Burazin D Neill 61 cb. A: M Sorini (13) 40. B: J Gunn (18) 40.

   EASTLAKE: Men: Stableford: 2B multi: D Flemming P Curren 77. Stableford White: A Scr: A Michelson 36. A: R McMahon (12) 42. B: B Saville (16) 43. C: K Henessy (22) 39. Black: D: N Hutchinson (28) 36.

   ELANORA: Men: Stableford: 4B: K Dunn (17) R Hoeben (29) 50.

   EVERGLADES: Men: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: B James S Hoyland 69. B Scr: W Ballard D Burton 82. C Scr: D Dowler D Cullen 88. A: M McCracken C McCracken (9) 67. B: J Fleming J McGrath (17.5) 67.5. C: B Nicholas B Smyth (27.5) 66.5.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: K Oliver (19) 43. A Scr: T Jay 26.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: G Sami (9) J Gounder (26) 49. 2B Scr: K Booth J Skeet 38. A: J Carpenter (9) 39 cb. B: R Scott (18) 40. C: V Sikwila (26) 41.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: A Prophet (23) 43. Div 1 Scr: S McCrystal 32.

   GLENMORE: Stableford: 2B: L Melrose (7) J Ross (22) 49. Div 1: J Robb (13) 40. Div 1 Scr: S Zingle 37. Div 2: P Madon (16) 39. Div 2 Scr: D Schembri 20.

   GORDON: Men: Stableford: 2B: E Watt (15) L Longhi (20) 47 cb. A: T Mills (2) 40. B: E Watt (15) 38. C: T Parel (21) 40.

   GOSFORD: Men: Par: 2B Agg: G Sammons (10) J Haines (16) 11 up. A: G Sammons (10) 4 up cb. A Scr: R Whyte 32 up. B: L Morgan (17) 6 up. B Scr: L Morgan 27 up. C: A Bond (26) 3 up cb. C Scr: D Winslade 21 up.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: R Lockhart (12) F Lawrence (27) 69. Men: Stableford: R Lockhart (12) 38 cb. Women: Stableford White: D Moylan (29) 35.

   HAWKS NEST: Men: Stableford: A: V Massaioli (11) 36 cb. B: P Jackson (20) 42. C: S Rees (24) 39.

   HIGHLANDS: Stableford: 2B multi: J Cooper (28) S Sartori (21) 78. T Ireland (30) 37.

   HORIZONS: Men: Par: D Moon (27) 6 up. R Joske (14) 3 up cb. Women: D Moon (24) sq. T Shield (22) 1 down.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: D Traynor (29) G Tucker (41) 82. Men: A: H Jedrzejgzyk (11) 41. B: P Pericles (14) 42. C: B Hancock (26) 43. Women: P Keogh (11) 38.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: S Rippon (-2) 38. B: B McGlinchey (15) 37. C: G Hemus (22) 40. D: J O'Brien (34) 36. Women: S Walsh (26) 38.

   KAREELA: Men: Stroke: Foursome: A: W Parker L Parker (14.5) 62.5. B: M Gibbs J Ashe (22) 58. C: A Page V Churchill (25.5) 67.5. Foursome C'ship: A: W Knight E Keane 143. C: D Lane T Robinson 175. Stableford: T Bush (8) 39. A Scr: C Hubbard 32.

   KILLARA: Men: Par 2B: White: A: E Roles (20) D Manuel (22) 13 up. A Scr: B Cutler D Graham sq.

   KOGARAH: Women: Stableford: S Naylor (19) 36. Men: S Kennedy (19) 38. A Scr: S Puskaric 28. Stroke: Foursome: A: M Butler (4) B Hayden (4) 56 cb. B: C Ferrier (12) C Lawerence (12) 54. C: S Lebovic (16) P Murray (16) 56. Foursome C'ship: A: P Cooper B Nagi 117. B: C Ferrier C Lawrence 138. C: S Lebovic P Murray 146.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: J McGowan (7) 39. B: B Jenkins (19) 43. C: I Jackson (26) 39. Women: Stableford: S Douglas (41) 37.

   LAKESIDE: Women: Stableford: Foursome: Div 1: J Ogle (8) L Matthews (13) 75.5. Div 2: J Mckechnie (19) R Francis (27) 77. Div 1: J Ogle (8) L Matthews (13) 75.5. Div 2: J Mckechnie (19) R Francis (27) 77. Men: Split Six: D Hanagan (19) G Dredge (7) S McDonald (18) K Tideswell (17) 89. Scr: P Lockyer (4) M Brown (3) G Fish (6) A Bridge (9) 70. Jnr: W Meredith (18) 23.

   LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B: G Mitchell (31) B Leckie (15) 45. I Butters (15) 36.

   LEONAY: Men: Stroke: Foursome C'ship: Div 1 Scr: B McArdle A Kuipers 70. Div 1: B Grant (12) M Cain (6) 64. Div 2 Scr: T Day W Chin-Nam 87. Div 2: L Mitchell (14) C Grovers (30) 66.

   LEURA: Mxd: Stableford: G Webb (15) 43.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: M McKechnie (15) 38 cb. Stroke: Foursome: A: P McGregor (6) D McGregor (25) 71.5. A Scr: S McGee J Woodleigh 78. B: R Dunn (18) G Thompson (16) 73 cb. B Scr: K Forbes K Whitwell 90. C: M Anderson (22) S Spiros (21) 72.5. C Scr: B Downes J Crawford 100.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: F Lorenz (31) W Portlock (6) 49. A Scr: J Knox 34. A: J Carroll (8) 37. B: T Hessell (13) 38. C: F Lorenz (31) 41. Women: J Hagan (23) 31.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B: White: A: C Brazell (33) D Coxall (9) 51. A Scr: A Goundan J Goldhagen 40. Div 1: G West (9) 41. Div 2: G Montgomery (17) 38. Div 3: C Brazell (33) 42. Div 1 Scr: B Ellam 36. Women: Stableford: Div 1: W Latta (18) 34. Div 2: A Rider (29) 36.

   MACARTHUR GRANGE: Stableford: A: I Dunston (12) 36. B: P Kuhn (13) 37. C: J Riley (22) 41.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stroke: Foursome: A: A Foster (13.5) G Foster 71.5. A Scr: L Arthur R Hayward 75. Stableford: A: C Son (3) 38. B: D Fradd (13) 35 cb. C: R Barrington (32) 33.

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: T Stephenson (12) 36 cb. B: I MacDonald (13) 36. C: M Ross (20) 35. Women: Div 1: K Burke (2) 38. Div 2: P Stephenson (30) 33. 2B: K Burke M Burke 45.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: S Adlard (13) C Hamilton (34) 53. C Hamilton (34) 45.

   MANLY: Men: Stroke: A: G Bryant (9) 60. B: A Catteau (16) 67. C: G Howe (25) 65. A Scr: W Crisp 67.

   MARRICKVILLE: Stableford: 2B: M Waller (10) J Weber (21) 46 cb. 2B Scr: P Stafford T Shaw 34. J Ljajic (12) 41.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B: G Sly (19) S Lawrence (16) 47. A: B Smith (2) 39. B: R Duckworth (16) 40. C: B Hobbs (20) 38. Scr: B Smith 37. Women: 2B: B Ashton (19) E McMaster (19) 41. Div 1: B Ashton (19) 35. Div 2: L Stephenson (24) 34.

   MONA VALE: Men: Stableford Black: A: T Hunt (10) 42. B: G Roney (19) 41. C: H Mashman (28) 42. Scr: A Munro 38. 2B: J Corroto (8) G Roney (19) 49.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: S Graham (8) 41. B: J Hurwitz (18) 43. C: B Coggin (22) 39. Medley: Stableford: Scr: L Kendall 37. Women: F Ren (42) 35. Medley: 9-hole: H Boys (35) 21.

   MORISSET: Medley: Stableford Team: White: P Simpson T Hagan K Holdsworth J Freeman 123. Men: A: N Spierings (10) 40. B: L Marstaeller (18) 39. C: P Simpson (26) 46.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: M Hutton (11) 37 cb. B: C Oakley (19) 40. C: G Howard (30) 40 cb. Women: S Shallis (22) 37.

   MT BROUGHTON: Medley: Par: D Moffet (14) 5 up.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: S Downey (12) A Crews (15) 47. A: A Maitland (5) 34. A res: S Downey (12) 37. B: T Todroovski (19) 37. C: J Soussan (25) 39. C res: P Harris (31) 35.

   NEWCASTLE: Men: Stableford White: J Naylor 44. A: A Bartlett 39. B: R Trahair 37. C: C Harrington 38.

   NORTH RYDE: Men: Stroke: Ambrose: R McGinn Jnr C Barnes B Thompson R Wilson (8.75) 52.25.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford White: P Dickson (8) 41. 2B: P Dickson (8) C Cashmore (24) 49. Women: Stableford: S Hughes (16) 37.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford Trophy: White: J Sood (23) 39 cb. A: C Witherby (6) 37. B: T Rogers (17) 39 cb. C: G Le Roux (23) 38 cb. A Scr: J Mackenzie 38. Women: Green: L Lee (18) 32 cb.

   NOWRA: Men: Stableford: A: P Smith (13) 36. B: M Bruce (16) 39 cb. C: P Tucker (30) 44.

   NSW: Men: Stroke: 2B: M Lambert (+2) T Bostock (3) 62. 2B Scr: M Lambert T Bostock 65. Stroke 2B: White: A Wilson (22) D Brown (21) 64. Women: Stableford: M McCarthy (17) 30.

   OATLANDS: Men: Stableford: Trophy: J Sayer (5) 39. A: J Sayer (5) 39. B: B Bright (17) 39. C: R Smith (23) 38. D: B Mallon (30) 36. A Scr: Y Park 39. Women: A Walkerden (22) 34 cb.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 4B Agg: T De Vault (12) C Seymour (8) 81. T De Vault (12) 41 cb. Women: V Jones (31) 36.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: R Stevenson (7) 39. A Scr: A Richards 39. B: R Johnson (14) 39. C: P Gilbert (28) 40. Snr P Gilbert (28) 40.

   PENRITH: Men: Stableford 2B Agg: White: R Cloey (16) M Corbett (28) 78. 2B Scr: D Hughes B Hughes 66. A: M Flanagan (7) 38 cb. B: T Utakea (17) 47. C: D Phelps (20) 36 cb.

   PYMBLE: Men: Stableford: A: S Phillips (11) 41. B: R Davies (14) 40. C: P Donnelley (23) 37. 4B: I Edwards (17) A Pytches (15) 35. A Scr: L Chamberlain 40. J Trinder 40. Women: L Dickinson (11) 35.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B multi: J Chatten (18) W Gardiner (4) 76. A: N Simpkins (8) 39. B: M Delf (13) 38 cb. C: J Chatten (18) 40. Scr: P Johnstone 33.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: N Ball (+2) S Ashpole (11) 75. A Scr: Z Kirk D Dennis 57. Div 2: J Fleeting (20) O Whalan (32) 76. B Scr: R Speller P Fay 38. A: P Ashpole (11) 39. B: S Dorman (17) 38 cb. A Scr: N Ball 38. J Fleeting (20) 39.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: A: T Marlborough (9) 37. B: A Cetindas (16) 37. C: T Baker (29) 44. Bungool: B Favell (12) 44.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: P Ham (10) R Plummer (8) 48. 2B Scr: A Butler D Fischer (Elanora) 38 cb. A: D Fischer (vis 6) 41. B: P Rose (18) 38. C: A Hamilton (21) 41. Stableford Green: T Clifford (29) 35.

   ROSNAY: Mxd: Stableford: 2B: A: E Morabe (38) N Ryanhart (12) 43. Div 1: D Cormie (14) 30. Men: A: L Pledger (21) R Field (32) 49. A Scr: M Woodhouse C Hagarty 36. Div 1: J Skinner (12) 41. Div 2: R Field (32) 42.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: M Crawford (19) 33. Centenary: M Kenny (25) 36. Men: Stableford Championship: White: A: M Boucoiran (3) 40. B: J Bryden-Brown (17) 38 cb. C: T Fay (26) 38. A Scr: M Boucoiran 37.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: A Kyprianou (10) R Targett (33) 47. Div 2: R Ronan (25) P McDonald (22) 45. A: P Montague (5) 40. A Scr: S Vail 37. B: R Kim (17) 35. C: D Lloyd (19) 37. D: G Green (31) 42.

   SEFTON: Men: Stableford: 2B Agg: D Maytom (7) B Walker (9) 71.

   SHELL COVE: Stableford: 2B: G Wyett (28) G Atkins (9) 49. 2B Scr: T Holz K Holt 40. G Wyett (28) 44. Scr: T Holz 39.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: B Bean (27) A Kidd (12) 73. Medley: C Kapp (20) H Garden (30) 78. Men: A: L Gocher (1) 37. B: B Clements (17) 38 cb. C: B Bean (27) 46. Women: Div 1: C Kapp (22) 39. Div 2: H Garden (3) 39.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: Div 2: R Barnes (32) M Fanning (32) 80. A: B Everest (8) 38. B: B Kendrick (14) 38. C: N Slack (22) 38. Div 1: G Milmow (37) 37.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: T Hobson (8) 37. B: G Maclennan (16) 43. C: J Baker (28) 39. A: T Hobson (8) 37. B: G Maclennan (16) 43. C: J Baker (28) 39. 2B: D Edge (17) D Bamford (14) 48.

   ST MICHAELS: Men: Stableford: S Graham (Moore Park 8) 37. Stableford White: A: N Segall (10) 37. B: D Baso (18) 41 cb. C: T Clayton (20) 41. Jnr: A Radevski (14) 35. Men: Gold: Gold: T Russo (29) 31. Women: Stableford: M Cerkesas (20) 34. Men: Stableford Scr: White: W Wang 36. 2B: G Panaretos (21) R Panaretos (19) 48 cb. 2B Scr: W Wang S Kawaguchi 37. 2B: Gold: Gold: G Hooper (31) T King (28) 40.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: D Boyd (1) 38. B: J Bell (13) 37. C: G Latimore (18) 39. 2B Div 1: I Joines (17) N Ferrer (4) 46 cb. Div 2: G Latimore (18) V Granturco (30) 46 cb. A Scr: D Boyd C Rios-Ceballos 41.

   STRATHFIELD: Medley: Par: 2B: B McColl (24) P Pearce (21) 13 up. Scr: C Delaney J Bishop 4 up. I Kim (13) 6 up.

   TALLWOODS: Men: Stableford: A Smith (19) 40. Women: M Byrnes (24) 33.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: A: B Bang (11) 36. A Scr: M Manassen 31. B: G Habel (18) 39. C: G Duffy (23) 37 cb.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: G Wall (+2) 37 cb. B: G Hennessy (15) 40. C: J Tait (19) 39. A Scr: G Wall 39.

   THE COAST: Men: Stableford: A: J Jee (11) 41. A Scr: A Ogane 33 cb. B: S Laws (17) 37. B Scr: S Laws 22. C: R Mears (30) 42. C Scr: D Payne 20. Women: K Parker (25) 35.

   THE LAKES: Medley: Stableford: Trophy: S Bonner (10) 36 cb. G Levy (4) 38 cb. Div 1 Scr: A Katholos 38.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: G Payne (19) 47.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: G Cary (17) N Marsh (3) 46. 2B Scr: E Kirkland S McDonagh 39. A: W Murray (8) 40. B: L Lear (13) 38. C: L Matheson (19) 40. Women: T Lonergan (8) 36.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B multi: Gold: S Hayes (5) S Burnett (3) 85. A: S Burnett (3) 42. A Scr: A Chu 35. B: M Chow (13) 41. B Scr: G Strang 24. C: P Blunt (20) 41. C Scr: M Nicol 21. Women: Green: S Yoo (21) 37.

   WAKEHURST: Men: Stableford 4B Agg: White: S Harris T Dea 76. A: G Meyer (9) 37 cb. A Scr: A Sutton 38. B: P Morris (18) 37. B Scr: M McNamara 22 cb. C: H Nakajima (23) 41 cb. C Scr: H Nakajima 19 cb. Women: Stableford: K DeStigter (18) 36.

   WALLACIA: Men: Par: 2B: M Toohey (16) F Hiskens (26) 13 up. 2B Scr: J Batman J Wylie 2 up. A: J Wylie (7) 4 up. B: M Toohey (16) 4 up. C: A Weate (21) 9 up.

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: 2B: P Benbow (21) J Benbow (8) 47. A: D Dowler (13) 37. B: I Morrey (19) 35 cb. C: S Raspass (24) 37. D: R Newell (33) 38.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B multi: J Roberts (20) R Scott (22) 71. Men: P Wong (15) 39 cb. Women: R Lucas (28) 34.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: Black: P Karta (30) M Padden (32) 48. A: G Schipp (14) 35. B: P Back (18) 41. C: M Cran-Crombie (23) 38.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: K Nathan (11) N Kleiner (12) 49. Div 1: K Nathan (11) 40. Div 2: K Stibbard (23) 40. Div 3: R Davies (41) 41 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke: Foursome: S Dunlop (2) J Rogan (6) 70. Stableford: J Goodwin (10) 39 cb.

   WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: J Hyde (2) M Pavy (0) 77 cb. A: J Hyde (2) 39. B: A Penney (17) 39. C: G Laudais (22) 40. A Scr: J Hyde 37.

21 August 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: D Rankin (23) K Ryan (24) 47 cb. 2B Scr: P Bradley N Wood 39. A: N Wood (4) 40. B: D Smith (14) 36. C: I ... more
NSW Golf