NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford Men A: M Cole 38 S Hiscock 36 D Taylor 35. B: W McDonald 35 M Douglass 34 G O'Connor 34. C: M Riley 44 V Nguyen 37 S Sykes 36. Women: C Gainey 36 F Wicks 33.

NSW

   ANTILL PARK: Mxd: Stroke: Foursome: J Cohen (22) D Smith 75. Men: Hole in one: M Post at 15th. D Robinson at 15th. Medley: Stableford 2B multi: White: Div 1: G Kennedy (21) S Jones (28) 80. Div 1 Scr: K Shepherd S Borton 60.

   ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: D Grove (15) R Childs (25) S Robbins (18) P Finch (20) 135. A: A Caiger (6) 40. B: G Price (14) 39 cb. C: P Finch (20) 37 cb. Scr: D Morgan 35.

   AVALON: Women: Par: J Pike (28) 1 down.

   AVONDALE: Men: Stroke: Medal Jul: A: G Cowling (11) 63. A Scr: M Wittenberg 62. B: D Katrak (18) 65 cb. C: P Lenehan (23) 69 cb.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: R Asser (10) 37. B: R Farr (20) 37. C: C Birk (23) 34. Hole in one: H Wang at 2nd.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: J North (26) J Brame (24) 47. Scr: L Killen D Daskal 37. A: G Boukas (8) 38. B: N Wilson (15) 34. C: J North (26) 39.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: 2B: D O'Riordan (16) J Phillips (22) 45.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: T Earl (8) 35. B: S Copperwheat (17) 39. C: N Roger (23) 38. A Scr: S Laws (2) 32. B Scr: A McLucas (13) 20. C Scr: M Brindley (20) 18. Women: 4B: C Chew (23) C Yum (30) 41. Scr: T Roach L Coleman 19. Men: A: T Earl (8) 35. B: S Copperwheat (17) 39. C: N Roger (23) 38. A Scr: S Laws 32. B Scr: A McLucas 20. C Scr: M Brindley 18.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: N Harris (26) R Titley (16) 49 cb. Men: A: D Black (11) 41. B: R Lang (19) 45. C: D Cutrie (22) 44. Scr: J McLeod 41. Women: Div 1: W Harrington (6) 35. Div 2: L Taylor (26) 35. Hole in one: N Woolmer

   BELMONT: Men: Stableford: A: H Ellison 41. B: J Kelty 40. C: B Malone 36.

   BERMAGUI: Men: Par: A: R Matthews (14) 2 down. B: S Lingard (17) 2 up. C: G Lingard (24) sq.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: Div 1: G Gauci (17) C Vella (21) 46. A: G Field (10) 36. B: G Gauci (17) 41. C: J McLaren (27) 40. Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: H Gauci (19) K Bryant (23) 72 to playoff. Div 1 Scr: B Foy (13) 89. Medal Jun: Div 1/Medal: K Bryant (23) 72.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: P Mcintyre (18) J Atanasovski 47. Hcp: A: O Davis (7) 37. B: E Ibrahim (18) 41. C: B Cunneen (23) 43. Scr: W Matthews 33. Women: D Castle (30) 34.

   BLACKHEATH: Medley: Stableford: G Phillips (18) 39 cb. Team: G Stovold (16) P Bamford (13) P Rowe (15) R Rolfe (40) 122.

   BONDI: Men: Stableford: 2B: M Pashley (11) E Bromfield (19) 44. M Pashley (11) 36.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: A: D Cowan (10) 39. B: J Black (15) 37. C: J Mclaren (22) 40. D: D Duchen (36) 36. A Scr: J Bell 35.

   BOTANY: Men: Stableford: J Burke (29) 39.

   BOWRAL: Men: Stroke: P Ingle (28) 64. Women: L Solness (28) 67.

   BREAKERS: Mxd: Stableford: Team: J Moorhouse (28) P Searle (25) M Leary (25) N Leary (27) P Kenyon (17) P Searle (25) 83.

   BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford Black: A: T McNeish (11) 36. B: R Saare (15) 37. C: E McNeish (32) 40.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: Div 1: W Brown (16) P Wood (7) 45. Div 2: S Collins (15) P Martin (13) 45 cb. Scr: R Buettner C Rumble 39. A: C Rumble (7) 39. B: D Krilich (12) 37. C: W Brown (16) 38. D: L Murphy (23) 37.

   CAMDEN: Men: Stableford Irish Team: Black: S Perkins (23) J Masters (15) D Hobbs (12) A Stephenson (18) 143. Scr: M Arnold B Moyes L Hudson R Midei 119. Mxd: Stroke Foursome: A: B Watkins (16) L Bullock 68. A Scr: R Zelesco S New 81 cb. B: G Robinson (20.5) J Page 69.5. B Scr: B Dunlop H Dunlop 90.

   CAMMERAY: Men: Stableford: A: T Wilkinson (12) 40. B: C Mahon (17) 35 cb. C: N Dart (21) 36. Captain's Trophy: T Wilkinson.

   CAMPBELLTOWN: Stableford: 2B Agg: D Taylor S Browne 73. A: G Tanner (9) 38 cb. A Scr: G Cruikshank 36 cb. B: S Browne (13) 42. B Scr: N Sokolsky 28. C: K Hutcheson (27) 39. C Scr: C Garrad 20.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: D Shin (10) D Kim (23) 77. 2B Scr: M Williams A Wallace 67. A: K Kim (12) 40. B: J Park (15) 40. C: S Yoon (36) 40.

   CASTLE HILL: Men: Par: A: B Frome (12) sq. A Scr: J Reynolds 6 down. B: S Dyson (15) 3 up. B Scr: D Laws 10 down. C: J Hugo (24) 1 up. C Scr: M Boon 13 down cb. PM: A: R Gibbeson (3) 2 up. A Scr: R Gibbeson 1 down. B: B Mitchell (17) 4 up. B Scr: A Simmonsen 7 down. C: K Lowery (31) 4 up. C Scr: R Kerslake 12 down.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: P Thomas (13) R Walker (10) 79. A: P Thomas (13) 41. B: J Snowsill (19) 37. Women: D Holden (31) 34 cb.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: D Attewell (11) 40. B: M Robbins (17) 39 cb. C: B Hocking (25) 38. 2B: N Greentree (36) M McDonnell (16) 50. Scr: S Wilson P Carroll 37.

   CONCORD: Men: Stroke: Foursome C'ship: R Haron M Sidgreaves 86. Stableford: Foursome: T Malpass (15) G Mclaughlin (15) 76. Par Gold: B Cummins (16) 5 up cb.

   CROMER: Men: Stableford: A: J Cummins (6) 40. B: B Edwards (14) 38. C: J Whittaker (21) 40. A Scr: J Ponder 36. Trophy: J Cummins (6) 40 cb. Medley: 4B: T Everett (13) J Bennett (15) 45. Women: S Adams (11) 32. Men: Hole in one: B Cronan at 18th.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: P Supple 36. A: J Lough (11) 38 cb. B: D Little (21) 41. C: B Chigwidden (30) 41. 2B multi: J Lough (11) . J Dean (31) 81.

   CUMBERLAND: 2B: J Jo (21) S Lee (13) 49. Scr: P Hilton J Kiddle 38. Indiv A: S Kennarney (13) 43. B: M Leach (19) 40. C: J Jo (21) 39. Scr: J Kiddle 34.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: P Fairbrother (13) M Newman (9) 73. Div 2: B Holman (23) W McKeon (22) 72. A Scr: D Neill D Burazin 67. A: P Fairbrother (13) 38 cb. B: G Scott (25) 37. Div 1: P Fairbrother (13) M Newman (9) 73. Div 2: B Holman (23) W Mc keon (22) 72. Scr: D Neill D Burazin 67. A: P Fairbrother (13) 38 cb. B: G Scott (25) 37.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford: A: R Bain (7) 41. B: P Cox (13) 40. C: H Azar (25) 41. D: G Bishop (36) 39. Scr: A Michelsen 32 cb. Shield: P Cox (14) 41.

   ELANORA: Par: F Geddes (4) sq cb. O-70: G Magarey (19) R Northam (18) P Toefer (28) 2 up to play off. Tiger: M Biancardi (24) F McNair (14) J Reeves (22) 1 up to play off.

   P Cox (14) 39.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: S Cornwall (29) A Cuddington (18) 47 cb. A: S Hoskin (8) 38. B: T Cheetham (16) 39. C: S Cornwall (29) 37 cb. Hole in one: M Ireland at 4th.

   FORSTER: Men: Stableford: A: S Hale (14) 36. A Scr: W Dormor (5) 30 cb. B: T Pike (32) 41. B Scr: K Oliver (18) 20. A: S Hale (14) 36. A Scr: W Dormor 30 cb. B: T Pike (32) 41. B Scr: K Oliver 20.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 3B: D Entriken (30) D Helliwell (22) K Farley (17) G Wilson (12) 116.

   GIBRALTAR: Medley: Stroke: Ambrose: Div 1: S Lawrance M Hreszczuk (4) 59. Scr: B Dodds A Hayes 69.

   GLENMORE: Stroke: 2B: R Orchard (10) P Kelly (18) 61 cb. Div 1: S South (9) 69. Div 1 Scr: A Robb 71. Div 2: E O'Mara (16) 70. Div 2 Scr: B Kuiters 93.

   GORDON: Men: Stableford: 2B: C Davies (18) G Socal (10) 46 cb. A: S Cave (11) 36. B: C Davies (18) 42. C: G Bowen (27) 39.

   GOSFORD: Men: Stableford: 2B Agg: M Munday (14) P Laybutt (18) 83. A: T Cosentino (6) 41. A Scr: T Cosentino 35. B: M Munday (14) 43. B Scr: M Munday 30. C: B Lester (36) 44. C Scr: P Scholberg 23. A: T Cosentino (6) 41. A Scr: T Cosentino 35. B: M Munday (14) 43. B Scr: M Munday 30. C: B Lester (36) 44. C Scr: P Scholberg 23.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford 2B Agg: R Baxter (14) J Perks (31) 69. Men: Stableford: D Jensen (21) 35. Women: J Fisher (29) 35.

   HAWKS NEST: Men: Stroke: C'ship: A: E Chivers (11) 70. B: E Simcox (73) 73. C: T Elley (23) 69. Stableford: K Morton (36) 36.

   HORIZONS: Men: Stableford: P Leaming (21) 36. Women: J Parker (35) 37.

   HURSTVILLE: Men: Stableford: A: W John (13) 43. B: A Cougelis (16) 40. C: T Maude (35) 41. Women: M Morgan (22) 38.

   JAMBEROO: Men: Par: A: G Wilson (12) 1 up. B: H Kaer (18) 6 up. C: A Thrower (24) 6 up. D: M Bailey (27) 1 up. Women: C Legge (41) 1 up.

   KAREELA: Men: Stableford: Irish Team: M Kennedy (17) L Smith (18) M Whitehouse (24) S Smith (22) 131. B Banjavic (11) 45. A Scr: G Stone 33. Hole in one: W Knight at 18th. Women: Stableford: C Perkins (14) 39.

   KILLARA: Men: Stroke: Medal Jul: H Turner (13) 68. A: K Yorston (10) 73 cb. B: A Oag (18) 71. C: C Morgan (34) 71. A Scr: K Jones 75. Medal: H Turner (13) 68.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: J Cooper (17) M Butler (7) 46. Women: Stableford: M Booth (11) 35. Men: Stableford White: A: D Tu-Hoa (11) 39. A Scr: D Gallagher 36. B: J Cooper (17) 38. C: T Linke (27) 37 cb.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke: A: S Peacock (8) 70. B: G Douglas (20) 69 cb. C: I Jackson (25) 72 cb. Women: S Smith (28) 69.

   LAKESIDE: 2B agg: R Ogle (25) N Castelli (9) 71. Scr: M Brinkworth B Warby 65. Indiv A: N Castelli (9) 42. B: D Pitman (15) 36 cb. C: D Rankin (27) 36. Women Foursome C'ship Div 1: J Ogle L Matthews 176. Hcp: J Mooney M Gear (22) 158. Div 2: J McKechnie R Francis 194. Hcp: J Matheson L Head (24) 154.

   LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B multi: B Doherty (20) V Pilkington (12) 62. P Kelly (13) 38.

   LEONAY: Men: Stroke: Foursome: Div 1 Scr: D Turner K Geyer 71 cb. Div 1: M Pennefather G Bennett 65.5 cb. Div 2 Scr: T Cook A Cook 89 cb. Div 2: J Scheider T East 69. Foursome C'ship: Div 1 Scr: A Kuipers B McArdle 145. Div 2 Scr: M McCormick I Hogg 179. Div 1: M Pennefather (14) G Bennett (9) 133. Div 2: L Royle (23) G Thompson (24) 141.

   LEURA: Stableford White: W Hodgetts (26) 41.

   LIVERPOOL: Men: Stableford White: P Downes (9) 37. Stroke Shield: B: H Kim (15) 66. B Scr: A Princi 81. C: A Hou (24) 69. C Scr: J Varas 94.

   LONG REEF: Men: Stroke: Foursome: A Scr: B Watson C Duff 74. A: J Duff P Deiman (6.5) 72.5. B: T Gotts G McManus (15.5) 72.5. C: M Clements S Parsons (19) 74. Women: Par: J Jansson (14) 2 down.

   LYNWOOD: Women: Par: Div 1: J Smith (11) 1 down. Div 2: T Lindsay (27) 1 down. Men: Par White: Div 1: T Fortescue (7) 4 up. Div 2: H Taylor (16) 8 up. Div 3: J Louttit (23) 5 up. Div 1 Scr: B Ellam sq. Div 1: T Fortescue (7) 4 up. Div 2: H Taylor (16) 8 up. Div 3: J Louttit (23) 5 up. Div 1 Scr: B Ellam sq.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: S Thorn (8) 34 cb. B: E Wulff (15) 37 cb. C: D Burton (21) 37.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stroke: Foursome: A: V Breuer (14.5) G Picone 73.5. A Scr: L Arthur R Hayward 76. Foursome C'ship: A: V Breuer (14.5) G Picone 147. A Scr: L Arthur R Hayward 151. Stableford: A: M Meconi (12) 33. B: G Fitzgerald (13) 36. C: M Tang (29) 41.

   MANGROVE MOUNTAIN: Stableford 2B Agg: White: B Wallington (35) M Doyle (20) 73 cb. J Warren (24) 42.

   MANLY: Stableford: 2B: C Smith (20) C Ross (30) 48 cb. A: B McMurray (13) 40. B: L Kavanagh (15) 39. C: C Elvy (22) 39. A Scr: T Harvey 33. Women: J Williams (17) 26.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: K Heath (15) E Lakiss (15) 74. 2B Scr: G Finley P Gay 51. P Gay (9) 40. Scr: J Dunn 30. Stroke: Foursome C'ship: A: D Fletcher H Salmon bt D Cremin D Jones 2up. B: B Johnson D Johnson bt I Kennedy P Helm 1up. C: R Johnson R Miller bt S Lam P Schumack 3-2.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: A: B Smith (2) 43. B: A Bell (18) 39. C: P Reynolds (27) 40. Scr: B Smith 41. 2B multi: P Seaton (20) J Ross (16) 74. Stroke: Matchplay: J Webb (21) bt D Hilton (18) 4-2. Women: Stableford: 2B Agg: R Woods (24) D McCarty (29) 64.

   MONA VALE: Men: Stableford Black: A: D Rose (12) 40. B: M Mashman (19) 39. C: J Polfanders (30) 38. A Scr: A Munro (-1) 37. 4B: M Mashman (16) P Jones (10) 46.

   MONASH: Men: Stableford: A: P Vautin (5) 34 cb. B: S Murphy (16) 37. C: M Hamra (20) 39. Stableford White: S Lim (30) 37. Stableford: 2B: M Hamra (20) J Kabalan (16) 45. 2B Scr: S Patel D Brown 35.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: I Kaba (11) 37. B: M Hioki (13) 39. C: S Bracken (21) 43. Scr: J Boediman 33. Women: Stableford: L Hoang (21) 40. Scr: L Quiliam 35.

   MORISSET: Men: Stableford Yellow: A: N Lambert (0) 36. B: B Toyne (14) 38. C: B Smith (26) 44.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: M Hutton (10) 37. B: L Kelly (18) 36. C: V Sellars (25) 39. Women: W Foreman (31) 37.

   MT BROUGHTON: Mxd: Stableford: J Andersen (3) 38 cb.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: S BEED (23) 74. D PORTER (13) 74. A: A MAITLAND (5) 38. A res: G BYGRAVES (8) 37. B: D PORTER (13) 41. C: A PEDUTO (22) 38. C res: B MCFADDEN (34) 36.

   NEWCASTLE: Men: Stableford White: P Thomas 39. A: M Orchard 39. B: J Edwards 36. C: K Lynch 36.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: Div 1: D Gray (32) C Mace (14) 51. Div 1 Scr: L Brown (0) M Gordon (2) 41. A: J Yoo (13) 39. B: B Smith (15) 42. C: J O'Neil (21) 40. D: J Law (30) 41.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford White: J Macalyk (19) 35. 2B: J Macalyk (19) G Coffey (25) 45. Women: Stableford: N Lowe (22) 35. 2B: N Lowe (22) J Holton (28) 44.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: M Cavanagh (31) 38 cb. A: M Marquez (5) 36 cb. B: G Brown (18) 38. C: B Pentecost (21) 36. A Scr: B Benson 32. Women: P Beckton (8) 32. Medley: 2B: A Castillo (35) P Heffernan (14) 45. Hole in one: M Burley at 2nd.

   NOWRA: Medley: Stroke: Ambrose: A: N Weatherill . L Weatherill . P Ison . C Ison (11) 53.

   NSW: Men: Stroke: 4B: P Whalan (5) A Grzetic (3) 63. 4B Scr: P Whalan A Grzetic 67. Stroke 4B: White: O Berman (32) J Kelly (31) 63. Stroke: C'ship: A Scr: M Lambert T Bostock 137. Hcp: L Whalan (5) A Grzetic (3) 132. Women: Stableford: M McCarthy (16) 34.

   OATLANDS: Men: Stroke: Medal Jul: J Lee (19) 65. A: G Matheson (9) 69. B: C Skelton (15) 68 cb. C: J Lee (19) 65. D: R Royan (30) 74 cb. A Scr: Y Park 35. Hole in one: Black: I Mullan at 18th. Women: Stroke: R Devi (7) 76.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: J Swanson (7) 33. Men: A: M Laney (7) 34 cb. B: D Talbot (20) 40.

   PALM BEACH: Women: Stableford: L Hutchison (35) 32. J McLean (21) 41. A: J Whitehead (10) 37. B: T De Vault (12) 33. C: N Bubalo (25) 40.

   PENNANT HILLS: Men: Par White: A: M Golding (11) 6 up. B: C Sydes (18) 2 up. C: M Rutledge (31) 4 up. A Scr: R Bush 1 down.

   PENRITH: Men: Stableford Split Six: White: T Patchett (26) S Masters (4) M Arnold (12) W Arnold (0) 89. J Gadd J Gadd C Dickinson K Dickinson 68 cb. A: B Cho (11) 42. B: A Hunter (13) 39. C: G Lemon (23) 39 cb. Hole in one: C Dickinson at 7th. Stableford A: B Cho (11) 42.

   PYMBLE: Men: Stableford: A: D Adamson (12) 37. B: A Orr (13) 36. C: J Lee (22) 38. 2B: R Schoeffer (8) 48. P Veith (36) 48. A Scr: B Kalkhoven 34. J Hensler 34. Women: L Dickinson (11) 36.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: M Endicott (17) A Smith (20) 45. A: L Squadrito (5) 38. B: J Bridges (13) 33. C: A Smith (20) 39. Scr: J Heron (Kogarah) 27 cb. Hole in one: R Walton at 11th.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: W Leggett (21) 40. A: D Chillmaid (4) 36. B: W Errey (13) 38. Div 1: B Carver (9) R Somi (9) 44. Div 2: J Howes (25) C Heffernan (31) 47. Div 1 Scr: D Dennis Z Kirk 40. Div 2 Scr: C Kearns W Errey 29. A Scr: D Miller 35. A Scr: D Miller 35.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: T Marlbourough (9) 43. Gangurru: A: P Tutton (11) 38. B: J Patridge (13) 38. C: P Harris (30) 40.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: R Dillon (29) J Croll (25) 46 cb. 2B Scr: T McAllister J Murray 38. T McAllister J Murray 38. A: S Martin (7) 37. B: H Martin (16) 35 cb. N Allen (22) 36. Stableford Green: A Hurley (21) 41.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stroke Foursome: Championship: Black: M Ledgerwood (9) J Ledgerwood (1) 74. Women: Stroke: M Read (17) L Brown (22) 71.5. Centenary: A Wardlaw (29) D Griffin (42) 62.5.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Ambrose: J Leetham P Mitchell B Solomon S Sligar (10.25) 52.75.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: A: A Jones (13) 38. B: P Brooks (15) 39. C: R Watson (19) 38. D: T Norrie (27) 37. A Scr: J Smo . A: A Jones (13) 38. B: P Brooks (15) 39. C: R Watson (19) 38. D: T Norrie (27) 37. A Scr: J Smoljko 37. 2B multi: Div 1: R Kim (8) S Jo (17) 70. Div 2: R Watson (19) T Norrie (29) 85.

   SEFTON: Men: Stableford: A: B Walker (9) 38. B: P Kingi (14) 38.

   SHELL COVE: Stableford: A: G Leake (4) 40. G Hayward (11) 42. B: J Borthwick (14) 41 cb. C: J Gill (21) 38 cb. Scr: N Whiteman (1) 38. Women: S Ryan (20) 32 cb. S Ryan (20) 32 cb.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B multi: M Harley K Garrett 67. Men: G Stephens (25) M Brown (20) 62. A: M Harley (11) 35 cb. B: B Dinham (17) 36. C: D Black (22) 41. Women: Div 1: M Mather (20) 41. Div 2: G McDonald (32) 38.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: C Maddinson (4) 38. B: L Docherty (13) 40. C: A Whiddon (21) 41. Div 1: D Knoll (18) 35. A Scr: G Roche 35.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: J Crawley (9) 38. B: R Kelly (15) 41. C: R Walter (30) 41.

   ST MICHAELS: 2B agg: J Lee (19) D Ezekiel (11) 81. Scr: W Wang L King 53 cb. Indiv A: D Ezekiel (11) 38. B: M Kingston (13) 37. C: J Lee (19) 43. Scr: W Wang 29. Gold: T McMinn (28) B Higgins (36) 62. Indiv: B Higgins (36) 37. W: M Cerkesas (21) 33.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley Stableford A: P Martin (2) 39. B: P Hughes (15) 41. C: A Booth (30) 39. Split 6: D Virgona (21) M Thomson (26) 62 cb. Scr: P Martin M Savage 55.

   STRATHFIELD: Foursome C'ship: C Delaney S Twomey 137. Foursome: Div 1: P Weaver W Martlew 61.25. A Scr: C Delaney S Twomey 69. A: C Delaney S Twomey 69. B: D Carnevale A Carnevale 82. C: P Pearce P Schimke 95. Medley: Par: D Jennings (21) 4 up cb.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: H Nii (25) 37. Medley: Stableford Cup: Gold: D Falloon (25) 40.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke Silver Medal: White: A: S Farr-Jones (10) 65. B: D Robertson (13) 73 cb. C: B Coombs (21) 70. A Scr: S Farr-Jones 75.

   THE COAST: Stableford: 2B agg: V Johnson (22) D Meyer (15) 70. Indiv: V Johnson (22) 40. A Scr: A Ogane 33. Women Split 6: U Dold (31) G Condon (16) L Foran (21) M Wheat (33) 87.

   THE LAKES: Mxd: Stableford: G Evans (14) 42. G Evans (14) 42. Scr: J Rayner (2) 34.

   THE RIDGE: Stableford: A Bex (22) 42.

   TOUKLEY: Men: Stableford: Team: G Volkiene (22) T Jaye (7) D Hughes (17) J Thomas (20) 90. A: C Quin (6) 40. B: B Smith (17) 37. C: J Thomas (20) 39. Women: F Flavel (40) 34 cb.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B Agg: Gold: R Chegwyn (8) T Emtage (1) 69. A: R Chegwyn (8) 36. A Scr: T Emtage 32. B: J Duffell (15) 36. B Scr: C Bell 18 cb. C: M Atkinson (27) 43. C Scr: P Blunt 17. Women: Green: K Kim (26) 25 cb.

   WAKEHURST: Men: Stroke: A: A McCombe (10) 71. A Scr: A Lemal (2) 78. B: C Goodmanson (19) 75. B Scr: M Tappenden (14) 90. C: Y Kim (20) 73. C Scr: Y Kim (20) 93. Women: Foursome: R Chuter 81.5. J Reid 81.5.

   WALLACIA: Women: Stableford Yellow: S Owen (21) 39. Men: Stableford: 2B Agg: M Holmes (17) C Holmes (0) 83. 2B Scr: C Holmes M Holmes 69. A: C Holmes (0) 43. B: M Holmes (17) 40. C: T Buckler (29) 40.

   WARRINGAH: Mxd: Par 2B: White: B West (28) P Greenow (34) 9 up. A: S Campbell (13) 2 up. B: G O'Rourke (18) 1 up cb. C: B Renvoize (22) 3 up. D: P Greenow (34) 6 up.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: A Paibian (6) 40. Scr: B Djura (1) 30. Women: P Parker (24) 35 cb. Medley: 2B Agg: A Pabian (6) . A Pabian (10) 76.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: Black: G Bonner (24) R Drewery (16) 46.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: Qlfrs: Div 1: D Francis (14) 65 cb. Div 2: S Meads (18) 63. Div 3: F Muller (29) 66 cb. Div 1 Scr: M Williams (0) 65.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke: 4B: T Lee (19) P McColl (6) 61.

   WYONG: Men: Stableford: A: C Cambell (0) 37.

15 November 2018
CAMDEN: Men: Stableford: Split Six: J Cleaton (14) D Paine (6) 70 cb. A: B Allport (11) 39 cb. B: J Cleaton (14) 40. C: H McCarville (26) 42. A Scr: ... more
NSW Golf