NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

  GUNGAHLIN LAKES: Ambrose: A Andreatta K Slade 63, N Podmore J Masullo 64, D Deeble D Wicks 64, P Barton-Browne D Walsh 64, J McCormack R Bowen 64.75.

NSW

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: T Maunder (17) M D'Souza (30) 48. Scr: S Borton K Shepherd 42. Men: A: C Dunn (11) 39. B: T Maunder (17) 42. C: M Cribb (19) 41. Women: K Payne (22) 37.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: C Malcolm (15) J Fisher (10) 49. A: M Blackmore (5) 39 cb. B: M Keegan (15) 41. C: V Sood (27) 40 cb. Scr: D Morgan 36.

   AVALON: Women: Stableford: P Waugh (29) 37.

   AVONDALE: Men: Stableford: A: S Sinclair (5) 42. A Scr: M Wittenberg 38. B: D Flick (16) 40. C: T Ratanawongprasat (20) 41.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: J Hanshaw (14) 37. B: C McFadden (22) 43. C: M Conway (35) 37.

   BANKSTOWN: Men: Stroke Medal Jul: Black: B: G Church (18) 74. Medal: A: D Lea (5) 68. B: A Harrison (15) 72. C: A Mantle (21) 67. 2B: J Peterson D Lea 65.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: T Crowe (8) 38. 2B: B Christie (24) R Christie (11) 45 cb. Stroke: I Elliott (1) 64.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: C Willard (+1) 33. B: S Warn (18) 44. C: A Deligianis (21) 38.

   BAYVIEW: Men: Stableford: A: A Peade (1) 38. B: D Whitmore (13) 42. C: W Charles (29) 44. Scr: A Peade 37. Women: Div 1: C Jacobs (17) 37. Div 2: B Alfonso (29) 41. Medley: 2B: G Bromley (31) D Matulin (18) 48 cb.

   BELMONT: Men: Stableford: A: M Morgan 40. B: D Gray 41. C: G Cadman 36.

   BERMAGUI: Men Stableford: A: A Hart (6) 36. B: J Stitchbury (20) 34. C: G Skoutarides (23) 37. Women: L Ponsford (16) 35.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 4B Agg: Div 1: C Vella (22) B Bull (5) C Berry (14) W Emmerick (6) 114. A: B Bull (5) 39. B: P Emslie (18) 40 cb. C: M Hughes (22) 39 cb.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: J Frew (22) R Kelly (11) 49. A: S Lindsay (9) 39. B: J Chalker (14) 38. C: G Bombell (21) 37. Scr: W Matthews 35. Women: K Baker (34) 33.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: K Scully (19) M Strong (32) 47. M Gregg (23) 44. Women: L Aaron (33) 36.

   BONDI: Men: Par: T Compton (12) 2 up cb. 2B: L Deane (15) L Jones (11) 7 up.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: A: F O'Donoghue (6) 36. B: J Alexander (20) 42. C: W Richardson (42) 37. D: R McKay (30) 31. Scr: K Burns 35.

   BONVILLE: Medley: Stableford: P Callaghan (30) 47. Scr: P Owen 34 cb.

   BOTANY: Men: Stableford: R Blackburn (13) 42. Stroke: Matchplay: A: P Kearney bt G Snook 4-3. B: J Bonassi bt A Brady 4-3. C: J Lutton bt D Cerda 4-3.

   BOWRAL: Men: Stableford: T Dick (28) 42. Women: P Donoghue (37) 34.

   BREAKERS: Medley: Stroke: Canadian Foursome: T Gibson J Gibson (14.25) 67.75.

   BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford: A: T Barnes (7) 38. B: M Williamson (13) 40. C: P Dewey (23) 38. Medley: 2B: T Barnes (7) W Chadcharoen (15) 46.

   CABRAMATTA: Men: Par 2B: Div 1: T Lamb (5) C Zouroudis (12) 6 up cb. Div 2: C Kursawe (26) B Morris (20) 9 up. Scr: M Barbon T Norris 2 up. A: K Fifita (8) 3 up. B: S Edwards (15) 1 up. C: K Connell (16) 1 up cb. D: B Campbell (22) 2 up.

   CAMDEN: Men: Stroke Medal Aug: Black: A: D Hoare (8) 70. A Scr: D Cummins 70. B: G Eamens (14) 67 cb. B Scr: D Kidd 80. C: R Woodward (23) 67. C Scr: P Bevington 90. Women: Stroke: Div 1: M Ross (16) 75 cb. Div 1 Scr: J Matheson 91. Div 2: A Brady (21) 76. Div 2 Scr: M Poulton 97. Div 3: Y Day (30) 75. Div 3 Scr: A Wilson 107.

   CAMMERAY: Men: Stableford: A: J Kotze (8) 39. B: D Allsop (17) 36. C: P Kensell (20) 41 cb. Women: M Koeninger (24) 34.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: B Yakimov (9) 39. A Scr: P Higgins (2) 36. B: L Kable (18) 41. B Scr: L Thomas (14) 24. C: G Sutton (23) 41. C Scr: J Wilkie (21) 19. 2B: T Davis (35) G Sutton (23) 48 cb.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Stein (10) G Osborne (4) 48. A: K Oh (10) 38. B: A Scarvelis (14) 39. C: R Fisicaro (21) 39.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: G Hannighan (20) J Holt (9) 46. A: P Crooker (9) 36. B: S Mcdonald (17) 42. C: J Mathison (22) 36. 2B: R Gibbeson (3) P Maginn (16) 47. A: G Bezuidehout (12) 40. B: D Mclean (14) 37 cb. C: C Wheelar (22) 38 cb. 2B Scr: M Carmicheal A Edge 45.

   CASTLECOVE: Stableford 4B: J Diggins (23) T Lamborn (14) 44. Stableford: J Rumpler (16) 36. Women: E Brasch (30) 27.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: B Fisher (7) 36 cb. B: M Macleod (16) 40. C: W Krygsman (22) 40. 2B: E Hansen (20) A D'Souza (19) 46. Scr: A Lee D Kenny 32 cb.

   CONCORD: Men: Stroke: Trophy: L Crawford (25) 72. Hole in one: A Li at 14th. Stroke: C'ship: A: A Kelly (13) 75. A Scr: M Norbis 73. B: D Chew (19) 72. C: L Crawford (25) 72. C Scr: M Muir 96. Stableford Gold: M Cattle (20) 35.

   CROMER: Men: Stableford: A: R Brimmer (12) 41. B: M Horne (16) 38. C: P Wettstein (27) 38 cb. A Scr: M Taylor 32. Women: A Horne (13) 35. Medley: 4B: M Brownlow (17) N Argent (15) 44 cb.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: B Timmins 34. A: R Clarke (12) 39. B: D Burgess (16) 41. C: B Anderson (26) 38.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: P Hilton (6) T Hurley (19) 49. D Scr: R Ware J Russo 39. Div 1: S Kennarney (13) 41. Div 2: L Clay (18) 39 cb. Div 3: M Hewitt (24) 39 cb. D Scr: J Russo 35.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: L Brennan (14) S Brennan (9) 75. Div 2: P Bartlett (23) L Taufa (19) 71. Div 1 Scr: R Kellam G Shute 60. A: A Baker (5) 40 cb. B: L Taufa (18) 39.

   EASTLAKE: Men: Par A Scr: C Hicks 2 down. A: P Cox (12) sq. B: S Wong (14) 4 up. C: B Brown 3 up. D: M El-Khazen (34) 5 up.

   ELANORA: Stableford: 4B: P Crawford (29) R Crawford (14) 48. Hole in one: R Thomas at 17th.

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: P Davies (9) 38. B: R Harris (17) 41. C: C Sibley (21) 38 cb. A Scr: S Hoyland 34. 2B: M Taylor (19) R Harris (17) 47 cb. Hole in one: G Evans L Robinson at 4th.

   FORSTER: Men: Par: A: M Degney (13) 4 up. A Scr: B Dormor 5 down cb. B: M Larney (23) 9 up. B Scr: K Joyce 9 down cb.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: D Stewart (20) G Fomiatti (22) 87. Scr: P Bradley B Stevenson 42. A: G Wilson (12) 38. B: T Gleeson (18) 39. C: L Jarjoura (22) 40.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: P Knock (14) 38. Div 2: T Lee-Billinghurst (21) 43. Scr: M Coffey 30.

   GLENMORE: Stableford: Team: C McConnell (29) T Gulli (28) M Gulli (24) D Lyme (12) 93. Div 1: D Lyme (12) 41. Div 1 Scr: M Mayers 35. Div 2: J McPhie (21) 39. Div 2 Scr: K Edwards 20.

   GORDON: Men: Stableford: A: R Bird (12) 37. B: I Menzies (17) 40. C: B Standing (23) 42. Team: I Menzies (17) J Holt (25) 353. KO f: T Mulhearn bt A Wood 4-2.

   GOSFORD: Men: Stableford: Team: G Fitch M Grant B Frewin A Haviland 93. A: F Frewin (9) 42. B: S Wright (15) 39. C: N Evans (27) 44.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: Div 1: J Rigg (22) 40. Div 2: G Tape (32) 40.

   HAWKS NEST: Men: Stroke: C'ship: A: Z Leach (2) 70. B: I Richardson (18) 75 cb. C: R Frew (24) 73. Stableford: I Campbell (14) 36 cb.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: D Sheargold (17) 39.

   HORIZONS: Men: Stableford: G Duffy (32) 35 cb. Women: A Sender (34) 37.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: 2B: G Boulton (17) 49 cb. J Wallace (18). Men: A: T Shaw (4) 39 cb. B: G Boulton (17) 45. C: N Weisz (29) 46. Women: E Reihana (32) 40.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: A Bosanquet (11) 42. B: B O'Hare (18) 42. C: M Bartlett (24) 38. D: K Hales (32) 42. Women: J Anderson (18) 39.

   KAREELA: Men: Stableford: B Martin (22) 42 cb. A Scr: G Reid 31 cb. Irish Team: J Ashe (25) M Gibbs (19) K Ball (23) S Teasel (10) 97.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: A: T Fox (21) P Ee (24) 47 cb. Scr: A Lamble B McKay 35. A: A Sengupta (14) 40. B: A Lammi (16) 39. C: A Crichton (26) 45. Hole in one: M Wilson at 14th.

   KOGARAH: Stableford: 2B: V Padagas (15) W Marsh (2) 44. A Scr: D Gallagher G Okladnikov 36. P Ashton (20) 40. Women: M Quill (22) 32 cb. Men: Hole in one: M Hung at 8th.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: E Stothard (12) 40 cb. B: G Mcintosh (20) 40 cb. C: K McGregor (25) 37. Women:T Burke (29) 32.

   LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: J Alimbakis (20) J Moore (13) 77. Stroke: 2B Scr: T Winders P Wangsa 66. Stableford: A: P Sweeney (10) 43. B: J Moore (13) 37 cb. C: J Alimbakis (20) 40. Women: R Francis (27) 40 cb.

   LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B Agg: W Heim (18) B Trevena (18) 68. W Heim (18) 34 cb.

   LEONAY: Medley: Stableford: A: A Kuipers (7) 41. B: S Jensen (16) 39. C: W Gillard (18) 37. D: R Hargrave (24) 41. 2B: Div 1: J Wright (15) D Watson (11) 48 cb. Div 2: N Rowsell (25) R Bradley (13) 48. Scr: A Kuipers M Cain 40.

   LONG REEF: Men: Stableford: Scr: S Haley 32. A: M Curnow (10) 41. B: C Wu (14) 36 cb. C: P West (22) 36 cb. Women: J Bowen (6) 35 cb.

   LYNWOOD: Men: Stableford: Div 1: B Regan (8) 38. Div 2: C Van Zyl (15) 40. Div 3: D Moodley (28) 40. Div 1 Scr: B Ellam 37. Medley: 2B: W Trefoni (9) G Trefoni (19) 48.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Par Black: A: J Menz (12) 1 up. B: B McDonald (17) 1 up. C: N Christie (28) 3 up. Hole in one: B McDonald at 2nd. Stableford Matchplay: M Williams bt R Hughes 2-1.

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: D Maiden (3) 36. B: K Tweedie (13) 33. C: R Bateman (20) 34. Women: Div 1: L Yee (19) 35. Div 2: L Strada (32) 34. 2B: S Stuart B Grant 44.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Par 2B: S Adlard (13) C Hamilton (32) 10 up cb. C Hamilton (32) 5 up.

   MANLY: Men: Stableford: A: B Haverfield (9) 38. B: A Catteau (19) 39. C: T Sokolow (34) 49. Scr: J Cockerill 30 cb. Mxd: 2B: T Sokolow (34) E Groom (16) 54. Women: J Williams (17) 31.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Simoes (12) R Christie (19) 46 cb. 2B Scr: J Mok K Watson 37. C Dyson (11) 42. Scr: S Cloors 32.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: A: A Craig (12) 40. B: S Lear (19) 43. C: K Westmacott (36) 42. Scr: S Fitzpatrick 37. 2B: F Wong (21) K Westmacott (36) 50. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: Div 1: A Hall T Hall (22.5) 64.5. Div 1 Scr: A Oman M Oman 79.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: D Zuk (12) 37. B: R Pickworth (20) 37 cb. C: K Vines (30) 36 cb. 2B: J Hurst 33. A Whittaker (23) K Vines (30) 48.

   MONASH: Men: Stableford: A: I Mackinnion (9) 35. B: S Miller (15) 40. C: G Sutton (25) 43. Stableford: V Sacco (25) 30. Stableford: 2B: A Novis (13) G Sutton (25) 48. 2B Scr: S Robinson B Jardine 35.

   MOORE PARK: Men: Par: A: S Dodds (11) 1 up. B: M Workman (17) 2 up. C: S Smith (21) 2 up. Scr: D Shepherd 1 down. Women: F Ren (40) 3 up.

   MORISSET: Men: Stroke: A Scr: J Swanson (Scr) 70. B Scr: R Conley (13) 82. C Scr: A Tammekand (19) 89.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: B Hamilton (11) 41. B: C Lamond (19) 41. C: H Mcmillan (22) 42. Women: P Kull (17) 40.

   MT BROUGHTON: Stableford: 2B: D Smyth (20) K Moore (17) 43. D Smyth (20) 38.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: P Harris (30) S Mamone (16) 47. A: M Sedgman (6) 37. A res: R Crook (10) 41. B: B Johnson (15) 36 cb. C: W Wray (20) 35 cb. C res: P Harris (30) 42.

   NEWCASTLE: Men: Stableford: A: T Mullins 38 cb. B: P Macpherson 38 cb. C: M Bardwell 35 cb. 4B Agg: D Moodley T Momsen 71 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Scr: L Brown M Gordon 39. 2B: S Pope (15) M Dickinson (17) 49. A: G Steer (7) 39. B: S Pope (15) 43. C: B Hanington (20) 39. D: D Parsons (31) 38.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford White: W Gibson (17) 41. 2B: G Coffey (25) J Macalyk (20) 47. Women: Stableford: V Schmiedte (24) 38. 2B: S Hughes (16) C Worrall (27) 46.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: J Mansell (13) 41. A: P Milling (12) 38. B: T Sweeney (17) 40 cb. C: S Lawton (25) 39. A Scr: D Lewis 32. Women: P Beckton (7) 34.

   NOWRA: Men: Stableford: A: P Smith (13) 45. B: W Dunlop (19) 42. C: G Jennings (26) 41.

   NSW: Men: Stableford: 2B: M Romans (25) M Dawson (22) 45. 2B Scr: Z Mullins J Brownlow 44. Women: S Goldschmidt (27) 28.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: R Bowyer (7) 39. B: S Reece (17) 38. C: G Kim (19) 39. D: B Shaw (32) 44. A Scr: B Doherty 37. Women: V Shin (19) 35.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: A: D Lewis (14) 30. B: J Colley (38) 33. Men: A: A Tompkins (14) 39. B: B Taylor (15) 39.

   PALM BEACH: Men: Par: 2B: I Middleton (33) A Walker (22) 8 up. 9-hole: W Hutchinson (12) 6 up. Women: J Watts (31) 1 up.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: S Townsend (11) 37 cb. A Scr: A Richards 37. B: V De Carvalho (14) 43. C: R Schufft (20) 40.

   PENRITH: Men: Par 2B: White: M Corling (12) R Elkan (20) 11 up. 2B Scr: D Hughes C Jones 5 up. A: A Hunter (4) 2 up. B: S Baskett (14) 8 up. C: T Ocallaghan (20) 6 up. Stroke Matchplay: R Jensen B McClelland bt D Dewberry G Woodcroft 1 up.

   PYMBLE: Women: Stableford: S Kimberley (20) 30. Men: Trophy: B Clibborn (15) R Weaver (23) 45 cb. Team: Presidents 2049 bt Captains 2033.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: G Busitill (17) I Jones (18) 44 cb. A: C Smith (7) 38 cb. B: L Sharpley (15) 37. C: B Hutchings (22) 38. Scr: S Taylor 33. Stroke: Matchplay: A: S Todd M Todd bt J Todd S Campbell 4-3. B: S Pilbeam J Hunt bt J Pilbeam D Crawley 3-1. C: M Feehan K Graham bt H Stanley W Lloyd 5-4.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B multi: A Ventura (11) 44. B: R Mackie (13) 38 cb. C: R Molony (33) 41. A Scr: N Ball 35. Div 1: A Ventura (11) V Baldry (3) 92. Div 2: C Gordon (14) B Govier (36) 76. Div 1 Scr: N Ball M Moran 37. Div 2 Scr: A Clark W Clark 32.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: G Brewer (10) 37. Gangurru: A: A Macklinshaw (2) 37. B: L Temple (14) 41. C: A Procopis (33) 39.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: T Cunningham (32) D Cahill (19) 70. 2B Scr: J Murray D Leahy 49. A: P Mahony (10) 35 cb. B: S Grieve (17) 39. C: O Gordon (20) 38. Stableford Green: T Cunningham (32) 35. Hole in one: I Cairns at 4th.

   ROYAL SYDNEY: Women: Par: 4B: Championship: M Kenny (33) S Roberts (30) 5 up. 3B: Centenary: P Joyce (33) K Hand (19) J Nisbet (24) 15 up cb. Men: Par 4B: Championship: White: T Stoker (15) 7 up. I Calcraft (23) 7 up.

   RUM CORPS: Men: Stableford: A: J Mason (12) 37. B: F Deegan (19) 39.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Par 2B: White: Div 1: D West (6) L Von Bibra (12) 8 up. Div 2: B Trent (19) L Cicchini (25) 10 up. A: A Antonios (11) 3 up. A Scr: D Wadsworth 2 down. B: M Shanley (16) 1 up. C: J Lee (19) 3 up. D: L Cicchini (25) 3 up.

   SEFTON: Men: Stroke: A: D Maytom (7) 51. B: E Ramos (16) 51.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: F McIntyre T Endycott 43. Medley: T Howard S Mclaren 45. Men: A: J Crowe (6) 34. B: R Millers (18) 39. C: M Mclean (23) 37 cb. Women: Div 1: T Howard (25) 36. Div 2: R Evatt (38) 37.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: Div 1: P Bramley (8) D Cowell (14) 47. A: W Meadth (5) 41. B: D Adams (18) 39. C: J Rosenburg (34) 40. A Scr: A Jacobs (4) 34. Women: T Mackie (13) 40.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: N Martin (11) 40. B: P Crumpton (14) 35 cb. C: K Naicker (36) 37. A Scr: G Stanford 33.

   ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: G Binskin (12) 38. B: K Feerick (15) 42. C: B Gates (21) 40. Scr: A Micallef 33. Gold: G Hooper (31) 37. Women: Stableford: P Pitsawong (8) 30. Men: Stableford 2B: White: M Rodriguez (12) K Feerick (15) 48. 2B Scr: A Micallef M Hammond 38. 2B: Gold: Gold: G Hooper (31) B Reid (14) 43.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: S Taylor (19) . B Ghioni (20) 75. A Scr: M Taylor . G Hann 61. A: A Payne (8) 37 cb. B: R Perkins (15) 41. C: B Ghioni (39) 39 cb. Men: Stroke Matchplay: White: M Horton . M Smith - Clifton Shield Final bt B Young . P McGuffie .

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: J Floridia (9) 44. 2B: D Sidhwa (21) W Browne (16) 48 cb. Scr: C Delaney P Weaver 40.

   TALLWOODS: Men: Stableford: A: K Jessiman (14) 36. B: T Futcher (15) 37. Women: Div 1: R Murray (16) 32. Div 2: D Horsell (29) 29.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Trophy: S Farr-Jones (9) 37. A: S Farr-Jones (9) 37. B: A Brooke (17) 35 cb. C: K Rennie (26) 35. A Scr: K Yuan 34.

   THE COAST: Men: Stableford White: A: B Fifield (9) 38. A Scr: M Power 31. B: S Cradick (17) 37 cb. B Scr: D Meyer 24. C: R Mears (28) 40. C Scr: S Coates 20. Women: Stroke: U Dold (31) 64.

   THE LAKES: Medley: Stableford: Trophy: M Holliman (6) 37.

   THE RIDGE: Stableford: T Hourn (Botany GC 36) 42.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B multi: C Vigors (24) R Duffy (21) 76. A: C Osmond (8) 39. B: K Rothwell (18) 40 cb. C: C Vigors (24) 46. Women: T Lonergan (8) 39 cb.

   TWIN CREEKS: Men: Stroke Black: A: T Emtage (1) 74. A Scr: C Johnston (1) 32. B: C Choo (15) 68. B Scr: C Less (14) 24. C: H Ho yun (20) 68. C Scr: B Mackander (31) 13. Women: Green: D Bharara (20) 80.

   WAKEHURST: Women: Stroke: Foursome: J Morris 80.5. L Shapiera 80.5. Men: A: W Kitchener (10) 69. A Scr: A Sutton (-1) 78. B: S Curtis (15) 71. B Scr: S Curtis (15) 86. C: G Clark (24) 73 cb. C Scr: A Turton (20) 94 cb.

   WALLACIA: Men: Stroke: 27-hole Foursome c'ship: A Scr: J Pagett S Lear 114. A: G Blair S Francis (19.5) 103.5. B Scr: B Hazel R Owen 131. B: R Olejniczak V Gallen (36) 110. C Scr: M Weate A Weate 131. C: T Malicki E Scicluna (31.5) 111.5. Stableford: F Jones (15) 37.

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: A: M Farrell (11) 38. B: T Sargent (17) 39. C: K Anderson (25) 41. D: B West (29) 40. Stableford 2B multi: White: A Azara (17) S Femia (20) 78.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal Jul: A: G Bush (9) 69 cb. A Scr: B Djura (1) 71. B: P Kencalo (18) 65. B Scr: M Gundy (13) 84. C: G Murray (21) 73. C Scr: R Scott (21) 95. Women: T Elderfield (25) 73 cb.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: Black: R Gasanz (16) 49. D Strudwick (18) . 4B Scr: J Singleton 43. L Singleton . 4B: A: D Farrugia (4) 36 cb. B: T Silman (21) 40. C: W Chew (32) 41.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford Irish Team: White: P Robinson (15) 94 cb. D Grant (22) . R Fulham (27) . P Lane (15) . Div 1: B Wolford (15) 43 cb. Div 2: L Cohen (20) 40. Div 3: R Fulham (27) 42 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke: Ambrose: B McGregor (14) 60.5. A Dove (14) 60.5.

   WYONG: Men: Par: A: G Ives (11) 4 up. B: R Taylor (16) 3 up cb. C: L Strykajlo (31) 8 up. Div 1 Scr: M Andrew 1 down cb. 2B: R Farr (20) R Dale (26) 12 up.

21 February 2018
AVONDALE: Women: Stableford: Canadian Foursome: B Cox (21) L Stone (20) 39 cb. more
NSW Golf