NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Men: Stroke: Medal: A: A Vella (9) 68. A Scr: T Davis 73. B: J Doriguzzi (17) 71. B Scr: J Petruzzelli 85. C: J Langston (25) 67. C Scr: D Owen 88. Jnr: J Langston (25) 67.

   ASQUITH: Men: Stroke: Medal: A: M Harvey (5) 68. A Scr: D Morgan 75 cb. B: T Hickman (17) 64. B Scr: R Newcombe 85 cb. C: L Powys (21) 66. C Scr: P Rogers 87. Jnr: J Cosgrove (35) 70.

   AVALON: Women: Stroke: Medal: Div 2: M Reed (28) 62. Div 3: K McManus (44) 63. Div 2 Scr: M Reed 90. Div 3 Scr: K McManus 107.

   AVONDALE: Men: Stroke: Medal: A: G Smith (1) 61. A Scr: G Smith 62. B: N Bowen 63 to playoff. C: P Tuck (22) 61. Hole in one: G Stott at 16th.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal: A: D Hanshaw (15) 60. B: R Farr (18) 59. C: D Bailey (23) 63.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: A: D Lea (4) 39. B: J Rayner (14) 40. C: M Denton (19) 38. 2B Agg: E Guthrie J Rayner 77. 2B Scr: L Killen D Daskal 66.

   BARDWELL VALLEY: Stroke: Medal: A: B Alexander (11) 63 cb. A Scr: A Rachid 66 cb. B: H Sanchez (16) 65. B Scr: D Hughes 82. C: R Seeto (26) 66. C Scr: B Mcdermott 87. Men: Hole in one: G Sheetz Women: Stableford: S Howard (9) 26.

   BARNWELL PARK: Men: Stroke: Medal: A: B Patterson (11) 59. A Scr: S Wrigley 61. B: J Hutton (17) 58. B Scr: K Black 75. C: G Thomas (25) 61. C Scr: L Howarth 84. Women: Div 1: A Wongnin (19) 69. L Coleman (9) 69 to playoff. Div 2: M Gook (25) 68. Div 3: T Hezlett (33) 75.

   BAYVIEW: Men: Stroke: Medal: A: D Wheeler (10) 69. B: M Alfonso (13) 65. C: C Woods (33) 64. Stroke Medal Aug: Black: A Scr: A Peade (0) 73. B Scr: M Alfonso (13) 78. C Scr: J Murdock (20) 89. Women: Stroke: Medal: Div 1: R Dockrill (12) 69. Div 2: B Alfonso (28) 73. Div 3: D Gadsby (30) 71.

   BELMONT: Men: Stableford: A: S Park 39. B: B Johnson 38. C: S Donohue 39. A Scr: B Garland 81. B Scr: B Johnson 86. C Scr: V Tytherleigh 98.

   BERMAGUI: Men: Stableford: 2B: D Quinto L Sharp 42.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal: A: G Field (10) 67. A Scr: P Keegan 74. B: D Siely (18) 68. B Scr: P McInnes 85. C: R Wilson (22) P Golsby (26) 72 to playoff. C Scr: H Raju 97. Medal Jul: B: J Marriott (15) 77. Medal Jun: A: P Keegan (4) 70. Women: Div 1: P Wilson (15) 74. Div 1 Scr: B Foy 91.

   BEXLEY: Men: Stroke: Medal: A: M Savoldi (10) 62. B: M Olson (13) 57. C: J Pardy (25) 58. Scr: K Terita 68 cb. Women: Stableford: M Mitchell (26) 30.

   BLACKHEATH: Men: Stroke: Medal: R Saxton (19) 71. Medley: Stableford: D Birrell (16) 35.

   BONDI: Men: Stableford: M Taylor (19) 37 cb. 2B Agg: T Compton (12) G Rice (21) 70.

   BONVILLE: Medley: Stableford: C O'brien (7) J Tennant (18) 46.

   BOTANY: Stroke: Medal: A: P Simon (7) 68. A Scr: P Simon 75. B: J Bonnassi (14) 66. C: J Rotherham (29) 66.

   BOWRAL: Men: Stroke: Medal Aug: A: D Burgess (13) 69. B: J Carlin (16) 71. C: D Simmers (25) 69. A Scr: C Gabriel (10) 80. Women: J Ogg (25) 88.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B Agg: B Gifford (23) D Ind (20) 71. Men: B Gifford (23) 40. Women: M Hughes (20) 36.

   BRIGHTON LAKES: Men: Stroke: A: M Williamson (12) 71. A Scr: G Langby 76. B: F Lowe (15) 69. B Scr: P Hearne 89. C: R McMaster (22) 73 S Marsden (24) 73 to playoff. C Scr: B Power 95. Women: Stableford: L Ly (22) 30.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal: A: M Smith (1) 72. A Scr: G McIntosh 77. B: J Morarescu (12) 73. B Scr: R Parkinson 82 cb. C: N Sornvichai (13) 73. C Scr: G Cheetham 91 cb. D: P Dexter (19) 74. D Scr: K Lacey 96. G Seater (28) 74. S Norris 103 cb.

   CAMDEN: Men: Stroke: Foursome: A: J Battle B Vella (5.5) 67.5. A Scr: B Bell M Bell 76. B: C Longhurst T Vellacott (12.5) 66.5. B Scr: J Ward J Lewis 89 cb. C: T Hughes D Moore (19) 69. C Scr: J D'Arney I Goodall 93 cb. Stableford: A: G Eamens (12) 38. A Scr: D Mulley 34. B: P James (18) 35. B Scr: D Ramsey 22. C: K Ross (25) 40. C Scr: R Thompson 17. Women: Stroke: Foursome: Div 1: M Ross L Cribb (17.5) 76.5. Div 1 Scr: A Brady S Miller 94. Div 2: M Wackett M Poulton (30) 75. Div 2 Scr: P Gleeson H Dunlop 100. Stableford: L Bullock (27) 33.

   CAMMERAY: Men: Stroke: A: S Dyer (9) 69. B: R Blakey (19) 65. C: J Jobson (20) 69. Medal: R Blakey (19) 65. Women: J Mann (26) 70. Medal of Medallists: J Mann (26) 70.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Cup: Black: A Scr: C Mancell (Sudden death) 72. A: C Dalzell (6) 68. Bowl: B Scr: T Brindley 89. B: W Low (17) 69. Salver: C Scr: P Jones 93. C: S Buchannan (22) 67. Medal Aug: A: R Sage (11) 70 cb. A Scr: G Evans 71. B: R Mancell (16) 68. B Scr: N Sokolsky 84. C: P Biffin (26) 69. C Scr: A Stewart 94.

   CARNARVON: Men: Stroke: A: M Williams (0) D Spittal (10) J MItchell (7) 70. A Scr: M Williams 70. B: R O'connor (13) G Zeidan (17) 71. B Scr: I Yan 87. C: J Lee (23) 70. C Scr: D Mifsud 93.

   CASTLE HILL: Stroke: A: C Gilvear (7) 71. A Scr: T Smith 77. B: M Summergreene (15) 71. B Scr: M Summergreene 86. C: P Barone (21) 69. C Scr: P Barone 90. Veteran Men: P Weber (22) 71. Men: Stroke Black: A: R Pederson (6) 70. A Scr: D Ferguson 74. B: B Smyth (18) 73. B Scr: R Chong 90. C: C Crowe (28) 69. C Scr: J Zavaglia (20) 95. Veteran Men: C Crowe (28) 69. Stableford: T Poole (32) 36.

   CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal: A: M Crook (16) 63. A Scr: L Frankish 77. B: N Rock (22) 66. Women: A Harris (12) 66.

   CHATSWOOD: Medley: Stroke: Medal: A: P Dale (6) 64. A Scr: P Dale 70. B: N Henderson (14) 62. B Scr: N Henderson 76. C: S Bluth (23) 61. C Scr: M Wheelahan 83. Stableford: R Swanson (33) 39.

   CONCORD: Men: Stroke: A: G Lawry (7) 71. B: A Lawrenson (19) 72. C: P Fernandes (19) 75.

   CROMER: Men: Stroke: Medal: A: S Terranova (12) 68. B: J Whittaker (20) 68 cb. C: P Wettstein (27) 65. A Scr: J Ponder 68. Hole in one: P Wettstein at 15th. Women: Stroke: S Smith (15) 80 cb.

   CRONULLA: Men: Stroke: Medal: A: R Kerry (6) T Wood (3) M Geraghty (12) 71 to playoff. B: A O'Riordan (21) 67. C: T Bayley (22) 67. A Scr: D Van Kampen 73. B Scr: D Crossley 87. C Scr: T Bayley 89. Medal Jul: B: R Wing (16) 82.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal: A: A Barakat (5) 68. A Scr: J Kiddle 76. B: B Roach (13) 68. B Scr: R Sparkes 84. C: S El-Khouri (22) 63. C Scr: M Vassallo 93.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Medal Jul: D: T Vincenzini (31) 80. Aug: B: G Touhy (14) 67. B Scr: S Enese 85 cb. C: T Helies (18) 72. C Scr: W Scott 89. D: B Barrakett (25) 68. D Scr: M White 92.

   EASTLAKE: Men: Stroke: Medal: A: D Jordan (12) 73. A Scr: J Brand 80 cb. B: B Edwards (20) 70. B Scr: B Fine 88. C: B Brown (24) 65. C Scr: J Kyriazis 93. D: R Shields (35) 65. D Scr: D Wong 97. Medal Jul: C: M Jenkins (23) 70. C Scr: E Gulden 95. Hole in one: N Stemi at 17th.

   ELANORA: Men: Stroke: Foursome: G Watts M Burke (12) 73.

   EVERGLADES: Men: Stroke: A: D Terril (12) 63. B: R Terrill (14) 67. C: M Harkness (23) 62. Div 1: D Terrill (12) 63. Div 2: M Harkness (23) 62. Stableford: J Lumsden (30) 34 cb.

   FOX HILLS: Men: Stroke: Bowl: A: D Hurley (9) 68. A Scr: D Loder 76 cb. B: R Chand (19) 71 cb. B Scr: K Siow 86 cb. C: B Nash (31) 67. C Scr: S Reynolds 90 cb.

   GIBRALTAR: Men: Stroke: Medal: A: D Harelle (7) 70. A Scr: W Knapp 74. B: J Jack (17) 71. B Scr: S Lee 86. C: T Carroll (27) 70. C Scr: I McIntyre 96.

   GLENMORE: Stroke: Medal: A: M Foulkes (9) 73 cb. B: D McMinimee (18) 70. C: S Dodd (27) 69. A Scr: J Shearim 76. Stableford: F Kuiters (24) 39.

   GORDON: Men: Stroke: Medal: A: R Bird (12) 64. B: R Bergin (15) 64. C: A Berlinsky (23) 62. A Scr: N Brady (Winter Classic) 68.

   GOSFORD: Men: Stroke: A: D Snelson (3) 67. A Scr: D Snelson 70. B: W Holmes (18) 65. B Scr: M McFadyen 84. C: A Haviland (26) 68. C Scr: C Ollerhead 89.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal: Div 1: P Budden (6) 74. Div 2: J Rigg (19) 75. Div 3: G Wilesmith (26) 77.

   HAWKS NEST: Men: Stableford: J Reynolds (24) 37 cb. Stroke: C'ship: A: R Weightman (13) 68. B: P Jackson (21) 70. C: P Jones (23) 72.

   HORIZONS: Medley: Stableford: J Thurlby (25) 33. Men: Stroke: A: A Duffy (1) 74. B: P Dunn (18) 71. C: A Bremner (21) 72. Women: Div 1: M Treloar (20) 77. Div 2: C Ramsey (24) 70.

   HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal: A: G Nohokau (9) 68. B: P White (15) 62. C: M Mills (29) 67. A Scr: G Nohokau 77. B Scr: P White 77. C Scr: G Balis 88. Women: Medal: N Scerri (29) 69. Scr: P Keogh 83.

   JAMBEROO: Men: Stroke: Medal: A: T Rodriguez (10) 69. B: C Leckey (16) 62. C: G Carroll (21) 69. D: B Crooks (32) 69. Women: S Walsh (25) 75.

   KAREELA: Men: Stroke: Medal: A: L Krstanoski (11) 61 cb. A Scr: G Reid 68. B: J OBrien (19) 63. B Scr: R Overhall 77. C: R Gilliland (21) 64. C Scr: M Whitehouse 89.

   KILLARA: Men: Stroke: Medal: C Tyson (11) 70. A: S Kugel (9) 74. B: D Bain (20) 71. C: B Colvin (34) 71 cb. A Scr: D Williamson 77.

   KOGARAH: Men: Stroke: Medal: A: W Berrett (7) 56 cb. B: A Leon (14) 57 cb. C: D Preston (31) 56. A Scr: W Marsh 59. Women: Stableford: M Eyre (15) 31.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke: Medal: J Potter- Robertson (15) 73. A: J Nicholl (2) 74. A Scr: L Radcliffe 76. B: R Ottley (15) 71. B Scr: W Brown 92. C: A Crouch (28) 75. C Scr: D Durdevic 82 cb. Women: S Smith (27) 76.

   LAKESIDE: Men: Stroke: Medal: A: N Castelli (7) 70. B: M Phillips (14) 69. C: J Docherty (20) 70. A Scr: D Hawkins 76. B Scr: W Thomson 84. C Scr: P Mottershead 97. Jul: A: N Castelli (7) 70. Women: Stableford: 2B: C Jones (15) T McDonald (23) 45.

   LANE COVE: Men: Stroke: Medal: A: P Kelly (12) 63. A Scr: P Doherty 73. B: W Heim (18) 64. B Scr: W Heim 82. C: N Fischer-White (23) G Webster (25) 64 to playoff. C Scr: N Fischer-White 87 cb. Captain's Trophy: P Kelly (12) 63.

   LEONAY: Stroke: A: A Small (9) 66. A Scr: G Bennet 69. B: A Davis (13) 67. B Scr: A Davis 80. C: I Gribble (20) 64. C Scr: I Gribble 84. D: C Finch (28) 93. D Scr: B Doyle 65. Veteran Men: I Gribble (20) 64.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: A: A Chu (-5) 72. B: H Doan (14) 88. C: B Sheedy (23) 98 cb. A Scr: R Law 72 cb. B Scr: J Terzo 71. C Scr: B Pang 70.

   LONG REEF: Women: Stroke: C Gould (8) 78. Men: A Scr: A Stockini 76 cb. A: A Hessell (5) 71 cb. B: K Turner (16) 67. C: B Collins (20) 69.

   LYNWOOD: Men: Stroke: Medal: Div 1: D Barlow (2) 69. Div 2: T Thompson (17) 68. Div 3: B Sciglitano (25) 67. Scr: J Bugdalski 71. Women: Div 1: J Oechsle (21) 72. Div 2: J Cunningham (26) 79.

   MACARTHUR GRANGE: Stroke: Medal: A: W Nealon (9) 68. B: D Ral (13) 71. C: D Burton (21) 73.

   MACQUARIE LINKS: Men: Stroke: A: D Fradd (12) 67. Scr: L Park 78. B: G Ramiriz (14) 72. Scr: P King 89. C: M Stafford (23) 70. Scr: G Hindmarch 99. Women: A: A Cummings (17) 72. A Scr: L Kremmer 96.

   MAGENTA SHORES: Men: Stroke: A: D Maiden (2) 79 cb. B: L Lamaris (15) 71. C: D Binns (20) 71. Women: Stroke: Div 1: L Lewis (12) 76. Div 2: S McNally (32) 79.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Medal: A: J Riley (8) 68. B: T Foreman (14) 71. C: J Spargo (21) 65.

   MANLY: Men: Stroke: A: E Blake (3) 68. B: G Williams (16) 64. C: M Patience (24) 70. Trophy: G Williams (16) 64. Women: R Kavanagh (27) 76.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B multi: J Simoes (12) R Christie (18) 83. 2B Scr: D Cremin B Johnson 44. Hcp: D Henricks (17) 41. Scr: D Wonnocott 30 cb.

   MASSEY PARK: Women: Stroke: Div 1: T Unwin (16) 72. Div 2: D Barber (41) 67. Div 1 Scr: T Unwin 88. Men: Medal: A: R C Lee (10) 68. A Scr: S Fitzpatrick 68. B: K Hogg (19) 66. B Scr: N Penman 85. C: F Wong (20) 64. C Scr: F Wong 84.

   MONA VALE: Men: Stroke Medal A: A Ratcliff (12) 71. B: T Noad (15) C Galofaro (20) 71 to playoff. C: E Ziehlke (24) 72. Scr: M Pearson 74. Stableford: F Vumbaca (28) 32. 2B: C Galofaro (20) S Jones (25) 46.

   MONASH: Men: Stroke: A: D Brown (9) 73. B: S Smyth (18) 70. C: K Kowalczyk (23) 75.

   MOORE PARK: Women: Stroke: A: E Pathmanathan (14) 69. B: M Johnson (19) 74. C: L Heath (35) 85. Scr: M Johnson (1) 72. Men: A: N Asace (11) 71 cb. B: A Stack (18) 67. C: S Choi (19) 70. Scr: A: R McLoughlin (7) 28 cb. B: R Johnstone (15) 21 cb. C: S Bracken (21) 21.

   MORISSET: Men: Stroke: Medal: A: D Rowe (12) 68. A Scr: M Walker 75. B: K Rothwell (18) 70. B Scr: J Harvey 86. C: D Flopp (20) 70. C Scr: R Jones 91.

   MOSS VALE: Men: Stroke: A: J Shoudra (12) D Leaper (7) 72 to playoff. A Scr: I Battersby (6) 79. B: C Swan (18) R Thompson (17) 71 to playoff. B Scr: A Hollis 88. C: M Thompson (23) 65. C Scr: D Corsie 93. Women: S Sylvester (24) 80.

   MT BROUGHTON: Medley: Stableford: J Adams (22) 35.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: Medal A: G Willard (3) 68. A Scr: A Bratz 70. A res: J Howe (7) 68. A Scr: J Howe 75. B: M Furlong (14) G Pennicuik (15) 71 to playoff. B Scr: M Furlong 85. C: D Eagar (26) C Norris (20) W Burgess (20) 70 to playoff. C Scr: C Norris 90 cb. C res: E Laing (33) 74. C Scr: G Handcock 104. Medal Jul: A: G Mathews (8) 72. C: W Burgess (20) 70.

   NEWCASTLE: Men: Stroke: D Hankin 70. A: M Orchard 72 cb. B: D Morris 74. C: J Saunders 73.

   NORTH RYDE: Men: Stroke: Medal: A Scr: G Blundell71. A: G Onley (9) 67. B: A Cross (16) 68. C: J Chang (22) 68. D: I Merrick (33) 68.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal A: P Jolly (7) 61. B: S Pollit (16) 63. A Scr: P Jolly 68. Stroke C: J Sood (27) 60. Women: M Myers (43) 62. Medley: Stableford: P Cook (22) 28.

   NOWRA: Men: Stroke: Medal: A: T Hosler (12) 65 cb. A Scr: M Daly 76. B: T Bond (15) 63. B Scr: T Bond 78. C: J Austin (32) 63. C Scr: C Reeve 89.

   NSW: Men: Stroke: Medal: A: G Hall (6) 74. Scr: A Scr: T Bostock 79 cb. B: P Doust (17) 72. Stroke C: V Clarke (19) 75. Gold: T Fox (28) 87. Women: Stroke: A Bennett (17) 86 cb. Men: Hole in one: C Finkelde at 17th.

   OATLANDS: Men: Stableford: Cup: A Jang (9) 37 cb. A: A Jang (9) 37. B: S Perry (18) 36. C: M Rushwan (23) 36 cb. D: G Shirley (33) 37. A Scr: B Doherty 37. Women: J Lu (42) 41.

   PACIFIC DUNES: Men: Stroke: A: B Pitt (11) 70. B: S Amiet (17) 74. Women: M Mann (28) 77.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Medal: Div 1: V Jones (31) 65. Div 1 Scr: R Berczelly 100. Men: Medal Aug: A: M Upton (7) 63. B: T De Vault (11) 67 cb. C: J McLean (20) 57. Scr: A: J Whitehead 78. B: D Montefiore 80. C Scr: T Parker 83 cb.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: S Oitmaa (2) 71. B: D Henricks (13) 75 cb. C: G Han (19) 69. A Scr: A Richards 73 cb. Stableford White: B Peachey (15) 34.

   PENRITH: Men: Stroke: Medal A: P Tunchon (11) 71. B: D Mceachern (13) 71. C: M Russo (26) 69. Scr: A: D Acret 73. B: N Kenyon 86. C: T Meleisea 92. Jnr: Bowl: M Organ (16) 78. Men: Medal Jul: C: J Okelly (21) 76.

   PYMBLE: Men: Stroke: A: K Oakey (7) 75. B: R Corcoran (13) 72. C: L Harris (25) 74. A Scr: J Hensler 78. Women: S Kimberley (20) 82.

   RANDWICK: Men: Stroke: Medal: A: C McMahon (4) 59. A Scr: M Williams 63 cb. B: D Hunter (15) G Haines (14) E Stivala (16) 60 to playoff. B Scr: G Haines 74 cb. C: M Canning (23) 57. C Scr: J Johnson 78. Hole in one: M McNamee at 5th.

   RICHMOND: Medley: Stroke Medal: A: D Nichols (12) 69. A Scr: N Ball 71. B: C Kirk (14) 67. B Scr: P Gordon 84. C: C Holland (21) 64. C Scr: J Kaye 90 cb.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 2: N Fuller (13) 37. Gangurru: B Roberts (9) 70. B Procopis (18) 72. R Frost (29) 71.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: J Chinn (20) W Webb (20) 45 cb. 2B Scr: S Martin A Butler 34. A: D Craik (10) 37. B: M O'Sullivan (15) 35 cb. C: K Crangle (23) 40. Stableford Green: A Hurley (20) 33. Stableford: KO f: G Jones bt P Carmody 3-2. Hole in one: R Plow at 3rd.

   ROSNAY: Men: Stroke: Medal: A: J Skinner (11) 65. A Scr: R Kumar 75. B: C Smith (17) 66. B Scr: B Geelan 83. C: C Roach (21) 62. C Scr: J Masters 85. Women: E Morabe (38) 73.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: J Beith (16) 76. Centenary: V Hegarty (26) 67. Stableford: 3B: D Griffin (42) 51. L Stanway (23) 51. J Buckley (7) 51. Men: Hole in one: Championship: White: D Wong at 6th. Stroke Black: A: A Askew (9) 74. A Scr: W Flitcroft 76. Stableford White: B: J Fitzpatrick (16) 36. C: G Clark (21) 37.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Medal A: J Mason (12) 61. B: P Mitchell (22) 63.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: Medal: A: D Naylor (13) 69. A Scr: S Vail 74. B: E Calixto (14) 72. B Scr: P Brooks 90. C: G Williams (20) 74. C Scr: C Chim 97. D: K Achurch (26) 72. D Scr: J Story 99. Stableford: B Mclaughlin (28) 35.

   SEFTON: Stroke: Medal: A: W Edworthy (7) 53. B: R Gilzean (16) 52.

   SHELL COVE: Men: Stroke: Medal: A: C Heniuk (6) 72. A Scr: G Leake 78. B: B Gilly (11) 68. C: M Ruiz (12) 69. D: J Anderson (22) 69. Stableford: J Ellison (13) 37. Women: N Ryan (25) 31.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: J Betts (21) C Spare (28) 73. Medley: S Harrold M Mabey 73. Men: A: P Wallis (12) 39 cb. B: B Dinham (17) 38. C: B Bean (24) 39. Women: Div 1: S Smith (21) 34 cb. Div 2: S Harrold (30) 41.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Medal: A: L Taylor (1) 72. B: M Rigney (16) 68. C: B Ryan (20) 70. Div 1: M Schott (17) 81. A Scr: C Maddinson (4) 79.

   ST MICHAELS: Men: Stroke: F Jones (8) S Kawakuchi (8) 74 to playoff. Stroke White: B: J Lee (18) 67. C: J Powell (19) T Harris (19) 75 to playoff. Stableford White: C Price (16) 36 cb. Gold: B Higgins (36) 30. Women: Stableford: M Cerkesas (20) 25. Men: Stroke: Scr: M Hammond 77. Stableford Team: White: G Bax (16) R Zabow (8) D Pitman (6) D O'Callaghan (12) 59. Scr: J Lee 71 K Hanniffy L Maskine L Dryer 71.

   STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Medal: A: N Peters (10) 67. B: C Milovanich (15) 68 cb. C: W Newton (26) 70. A Scr: A Rios-Ceballos 69. B Scr: D Hughes 83. C Scr: D Hagerty 93. Medley: Stableford: A: A Korte (10) 35. B: P Quealy (24) 36.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Medal: Div 1: P Gaukrodger (10) 64 cb. Div 2: J Choi (19) 61. Div 3: B Mccoll (24) 69. Scr: C Delaney 67. Veteran Men: J Choi (19) 61. Medley: Stableford: M Stedman (12) 38.

   TALLWOODS: Men: Stroke: P Townsend (18) 72. Women: M Gleeson (31) 75. Men: Medal A: J Cutler (10) 76. B: P Townsend (18) 72. C: R Gould (21) 73. Women: A: J Bennett (11) 78. B: M Byrnes (24) 75. C: M Gleeson (31) 75.

   TERREY HILLS: Men: Stroke: A: P Grech (12) K Hwang (8) 73. A Scr: K Hwang 81. B: Z Tare (16) E Christensen (18) 74. C: P Eng (21) 69.

   THE AUSTRALIAN: Stableford: Trophy: B McPhee (30) 36. A: D Cooper (7) 34 cb. B: J Vote (14) 34 cb. C: B McPhee (30) 36. A Scr: M Giles 38.

   THE COAST: Men: Stroke: Medal: A: P Howard (11) 69. A Scr: L Adams 80 cb. B: R Sharland (13) 70. B Scr: R Sharland 83. C: D O'Loughlin (22) 63. C Scr: D O'Loughlin 85. Medal Jul: B: S Green (14) 79. C'ship: J O'Shaughnessy (16) 73. A Scr: T Podvorec 75. Women: Par: L Worsley (29) 4 down.

   THE LAKES: Medley: Stableford: T Hindle (14) 36 cb. Scr: M Doolan 27.

   THE RIDGE: Men: Stableford: B Burns (23) 40 cb.

   TOUKLEY: Men: Stroke: A: B Cadd (11) 70. A Scr: V Chatillon 76. B: C Wood (15) 67. B Scr: C Wood 82. C: B Boesen (26) 71. C Scr: G Adams 92. Women: Stableford: G McKinnon (19) 35.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: J Garcia (7) 36. A Scr: K Tan 28 cb. B: G Wood (17) 37. B Scr: C Lee 21. C: L Fittler (22) 37 cb. C Scr: P Blunt 19. Women: J Kang (24) 25 cb.

   WAKEHURST: Women: Stroke: R Chuter (28) 81. Men: A: D Inglis (12) 74 cb. A Scr: B Mason 82 cb. B: J Kim (15) 70. B Scr: J Kim 85. C: W Woodroff (20) 68. C Scr: W Woodroff 88.

   WALLACIA: Men: Stroke: Medal: A: R Lee (6) 68. A Scr: J Jamieson 69. B Scr: G Kleyn 85 cb. C Scr: G Scott 93. Medal Jul: C: C Braman (21) 73. Women: Medal: A: J Thorpe (17) 76. B: N Bemrose (34) 77.

   WARRINGAH: Mxd: Stroke: Medal: A: I Gallacher (10) 68. B: B Poole (18) 69 cb. C: D White (25) 67 cb. D: D Benson (29) 73. Scr: M Stamopoulos 77. Stableford: B Poulter (34) 38.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Par: 2B: M Petkevitch (45) S Anderson (30) 5 up. Men: S Liddell (16) sq. Women: M Petkevitch (45) 1 down.

   WINDSOR: Men: Stroke Medal: A: M Whitmore (6) 68. B: L Williams (21) 69. C: G Sellers (32) 65. Medal Jul: B: G Pidgeon (22) 76. Jnr: J Beardsmore (16) 73. A: D Levy (12) 72 cb. B: L Williams (21) 69 cb. C: G Sellers (32) 65. A Scr: M Whitmore 74. B Scr: M Gilson 85. C Scr: W Lam 96.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal: A: B Bulters (11) 68 cb. B: P Lane (14) 67. C: L Tosh (22) 66. A Scr: K Wissler 75. C'ship: T Browne (7) 80.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke Trophy: S Wright (12) 68. Medal: A: S Wright (12) 68. A Scr: J Cook 73. B: B Rogers (19) 70. B Scr: H Watkins 89 cb. C: G Anderson (21) S Golding (20) 73. C Scr: S Golding 93.

   WYONG: Men: Stroke: A: R Edwards (3) 69. B: M Alcock (13) 67. C: P Launt (21) 67. A Scr: R Edwards 72.

17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
NSW Golf