NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford A: G Ely 35 G Harrold 34 B Stewart 34. B: B Lovett 39 J Jackson 38 S Logue 36. C: T White 36 M Riley 33 V Nguyen 33. W: A Douglas 32 J Jenista 32.

NSW

   ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B: Div 1: T Niess (39) M Tisdell 49. Scr: P Hanley J Dimarco 34 cb. Men: A: C Iles (11) 39. B: C Hegney (18) 39. C: B Shephard (26) 39 cb. Women: A Dickey (15) 36.

   ASQUITH: Men: Stableford: Team: J Baker (25) G Baker (10) 41. 2B: R Schreiber (11) W Carter (23) 49. W Lutgerink (28) 42 cb. Hole in one: R Bhambari at 14th.

   AVALON: Women: Par: J Spicer (26) 3 up.

   AVONDALE: Men: Stableford: Challenge: A: J Mildren (11) 36. A Scr: G Smith 32. B: B Wilson (17) 38. C: W Finney (22) 37. Hole in one: P Wilkinson at 16th.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 2B multi: A: J Hanshaw (14) D Hanshaw (14) 79. B: T Mara (11) T McIntyre (10) 73.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: A: M Rosenfeld (12) 41. B: M Devlin (14) 39. C: G Holmes (23) 35. 2B Agg: G Wood (5) D Poole (4) 71 cb. 2B Scr: M Sandilands P Salameh 55.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: 2B: S Ryan (11) 39. B McDermott (20) 45. H Livingstone (30) 45. I Elliot (1) 62.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: J Perera (35) 40.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: J Murdock (20) J Reeson (29) 78 cb. Men: Stableford A: A Peade (1) 39. B: J Rankin (17) 46. C: H Pitkanen (21) 43. Scr: K Grant 38 cb. Women: Div 1: C Jacobs (17) 37 cb. Div 2: G Holmes (38) 38 cb.

   BELMONT: Men: Stroke 27-hole Foursome c'ship: J Robards R Ballinger 116. Hcp: R Strange R Jack 109.75.

   BERMAGUI: Women: Stableford: L Ashton (26) 34. Men: Stroke Medal Aug: R Cox (11) 70. A: D Quinto (12) 73. B: M Derbyshire (21) 73. C: B Tyson (25) 76.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: B Jones (12) 42 cb. A: G Morris (10) 41. B: I Thompson (17) 39 cb. C: L Quattromani (23) 42. A Scr: R Gallagher 37. 2B: R Wilson (22) D Loy (22) 49 cb.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: G Snowden (16) S Flood (19) 48. A: S Loreggia (6) 39. B: T Churchill (14) 40. C: W West (26) 38. Scr: G Davis 32.

   BLACKHEATH: Men: Stroke: Ambrose: B Evans C Baker P Stricke T Schwartz (5.63) 53.37. Women: Stableford: J Simpson (26) 37.

   BONDI: Medley: Stroke: Medal Aug: J Moran (6) 53 cb.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: A: C Goth (11) 39. B: J Gill (13) 39 cb. C: M Wagenheim (21) 41. A Scr: R Huntley 32. Gold: D: D Duchen (36) 33.

   BONVILLE: Men: Stroke: A: P Gallagher (+2) 75. B: I Cox (14) 71. C: D Rushworth (23) 68. Women: P Rooney (18) 76.

   BOTANY: Men: Stableford: 2B: D Graham (17) K Byrne (13) 50. J Burke (28) 38 cb.

   BOWRAL: Men: Stableford: A Dietsch (15) 42. Women: N McMurray (36) 35.

   BREAKERS: Men: Stableford: B Gifford (21) 39. Women: J Lavery (25) 36. Medley: 2B: C Baker (17) B Dwyer (32) 48.

   BRIGHTON LAKES: Stroke: Foursome: T Barnes W Hamilton 71.5. Foursome C'ship: A: D Thompson G Ballantine 76. B: J Williams B Kadir 92. C: S Micallef P Wood 100.

   CAMDEN: Men: Stroke: Foursome: A: C Zanoni G Pratt (10) 72. Scr: M Bell B Bell 79. B: B Keys N Besgrove (17.5) 70.5. Scr: I Graham N Graham 87. C: J Berry G Rogers (22) 71. Scr: W Cullen T Williams 98. C'ship: A: J Battle B Vella (5.5) 145. Scr: B Bell M Bell 155. B: C Longhurst T Vellacott (12.5) 142.5. Scr: C Longhurst T Vellacott 155. C: T Hughes D Moore (19) 147.5. C: T Hughes D Moore 186. Women: Div 1: M Malcolm R Wright (13.5) 74.5. Scr: S New C Bell 95. Div 2: P Gleeson H Dunlop (19.5) 74.5. Scr: M Poulton M Wackett 105. C'ship: Div 1: M Malcolm R Wright (13.5) 156. Scr: M Malcolm R Wright 183. Div 2: M Wackett M Poulton (30) 150. Scr: P Gleeson H Dunlop 194. Men: Stableford: A: K Bellman (8) 38. Scr: D Smith 25. B: S Kelly (12) 39. Scr: A McMahon 22 cb. C: P Crossley (33) 40. C: P Carlton 17.

   CAMMERAY: Medley: Stableford: 2B: I Christiansen (13) L Dance (34) 46. Men: A: J Kotze (8) 33. B: I Christiansen (13) 40. C: D Thorne (20) 36 cb. Women: K Scott (24) 37.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke: Ambrose: P Higgins R Bradd J Vance M McDonald 55.25. Scr: G Henry S Carre P Feltis B Smart 62.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Mitchell (6) J Oconnor (22) 47. Scr: B Haynes G Zeidan 35. A: J Mitchell (6) 36. B: A Loi (15) 42. C: K Pidgeon (23) 40. Stroke: Foursome: S Lee T Lee (19) 71. Scr: I Daryab A Dilshad 76. PM: P Cramer T Dolan (13) 73 cb. B Lincoln M Williams 79. C'ship: B Lincoln M Williams 156. Hcp: M Lee J Chung (15.5) 150. Hole in one: D Shin at 3rd.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: M Boon (20) G Collins (20) 48. A: M Dawkins (8) 39. B: C Howard (17) 39. C: M Boon (20) 42. B Smyth (17) R Allen (23) 49. A: R Pattison (8) 40. B: M Nasso (13) 41 cb. C: R Allen (23) 41. 2B Scr: M Scuglia T Corby 39.

   CASTLECOVE: Men: Stableford: J Goth (15) 40 cb.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: L Cheung (5) 38. B: B Jarvis (15) 42. C: L Sogaard-Andersen (29) 44. 2B: R Kaw (15) L Sogaard-Andersen (29) 51. Scr: P Hurley L Cheung 39.

   CONCORD: Men: Stroke: A: R Younan (5) 71. B: J Edwards (16) 72. C: J Barker-Whittle (24) 67. Scr: B Scr: J Edwards 88. C Scr: J Barker-Whittle 91 cb. Stableford Gold: J Dalton (22) 37.

   CROMER: Men: Stroke Foursome: S Floyd (2) G Baciu (5) 148. Medley: Stroke: R Smith (14) P Clubbe (21) 72.5. Foursome C'ship: C Fairchild C Rae 154.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: T Wilson 36. A: T Wilson (2) 38. B: N Pitt (16) 40. C: I Hodges (22) 39.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Vardon: L Park Y Park 71 to playoff, J Clarke 72 I Pemble 72 C Bond 73. Hcp: S Babic (10) 70. Stableford: D: D O'Leary (35) 43.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: P Hazer (15) J Wilkinson (12) 75. Div 2: J Bishop (26) K James (19) 70. Scr: D Burazin D Neill 65. A: P Hazer (15) 41. B: A Ellick (18) 38 cb.

   EASTLAKE: Men: Stroke: Foursome: A: G Kerr (20) T Ippodimonte (27) 66.5. A Scr: C Hicks M Hicks 79. Stableford: T Roxburgh (22) 37 cb.

   ELANORA: Men: Stableford: H Scamps (26) 39. Qlfrs: H Scamps (26) 39 D Joffick (21) 38 J Smith (7) 37 M Willcocks (11) 36 cb.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Agg: D Terrill (10) R Fraser (22) 71. Div 1: K Davis (10) 40. Div 2: R Fraser (22) 41.

   FOX HILLS: Men: Stableford: Bowl: A: G Cahill (11) 16. B: W Nachmann (17) 12. C: L Smith (25) 13 cb.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: Trophy: S Fleeton (30) 51. Div 1: A Druery (6) 41 cb. Div 1 Scr: M Coffey 30. Div 2: T Woods (34) 46.

   GLENMORE: Stableford: Div 1: W Hoven (5) 39. Scr: B Weir 32. Div 2: J Towns (23) 40. Scr: M Zingle 21. Team: J Robb (13) J Towns (23) S Dodd (25) D Button (23) 97.

   GORDON: Men: Stableford: 2B: N Brady (3) R Bird (11) 49. A: N Brady (3) 40. B: R Bergin (15) 35 cb. C: A Quinn (29) 39.

   GOSFORD: Men: Par: 2B Agg: J Rogers G Sammons 8 up. A: G Sammons (9) 6 up. Scr: C Larnach 35 up. B: B Gibbs (15) 4 up cb. C: G Cheetham (21) 6 up cb.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford: 2B Agg: C Hearn (22) P Hearn (29) 78. G Tape (31) 41. D Pasfield (33) 38.

   HAWKS NEST: Men: Stroke: Medal Aug: A: R Firth (11) 71. B: J Lashwood (19) 72 cb. C: J Sinclair (24) 64. C'ship: A: Z Leach 308. B: E Simcox 357. C: R Frew 397.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: P Munro (10) 36. B: P Adams (19) 38. C: R Sheehan (22) 39. D: R Weir (28) 37. Women: K Ison (39) 35.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: P Beardsley M Beardsley.

   KILLARA: Men: Stableford: A: M Khadra (14) 38. B: J Manning (20) 38 cb. C: B Crossie (23) 38 cb. Stableford 2B: White: A: G Ferris (26) A Blumberg (13) 51. A Scr: D Williamson M Hill 37. Hole in one: G Hutton at 17th.

   KOGARAH: Men: Par: A: D Tu-Hoa (11) 7 up. B: J McWhinney (14) 4 up. C: R Nagle (19) 1 up. Scr: J Ticehurst 3 down. Women: Stableford: M Eyre (15) 35.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: G Ingram (11) 40. B: D McFadyen (14) 37 cb. C: A Lyons (25) 37 cb. Women: S Smith (25) 35.

   LAKESIDE: Women: Stableford: G McRae (30) 34. Stroke: Medal Aug: Div 1: K Griffiths (13) 69. Div 2: C Fehrenbach (30) 75. Men: Stableford: 2B Agg: F Messina (19) G Kitchen (5) 77. 2B Scr: C Dowling (0) S Mckay (4) 57. C Wise (5) 40. F Messina (16) 38. E Durbin (20) 37. Jnr: M Johnson-Garcia (35) 24.

   LANE COVE: Men: Par: 2B: G Holmes (16) M Meade (23) 9 up. G Holmes (16) 5 up.

   LEONAY: Stableford: 2B: A: S White (31) D Watson (11) 54. A Scr: M Cain A Kuipers 41. A: A Kuipers (6) 41. B: B Relph (17) 40. C: B Baker (19) 42. D: J Egan (24) 44.

   LEURA: Medley: Stableford: D Cook (17) 40.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: A: A Princi (12) 40. B: J Terzo (15) 40. C: T Allard (24) 41. 2B: K Kim (28) Y Kim (26) 47 cb. Scr: R Carter T Murray 41.

   LONG REEF: Men: Stroke Foursome C'ship: A: B Watson C Duff bt K Hooker R Hooker, J Knox M Stevens bt M Oaten S Sapsford. B: R McLaughlan D Farrell bt P Blanshard P Korbel, B Ratcliffe R Guignon bt R Langthorne P Watson. C: B Murray G Hancock bt B Young J Davies, S Plate B Nichols bt P Hensman M Sier Men Stableford: A: B Kinsella (12) 40. B: B Collins (18) 35. C: D Karlsson (28) 39. Scr: J Duff 32. Women: J Brown (10) 36.

   LYNWOOD: Women: Stableford: Div 1: B Williamson (19) 35. Div 2: C Amery (31) 35. Men: Stableford: A Gallo (7) 39. B Harrison (18) 40. A McCracken (20) 42. F Concepcion (+3) 36. 2B multi: D Shannon (14)J McDonald (14) 74.

   MACQUARIE LINKS: Men: Stableford C'ship: N Olsen (26) 38. Women: L Galluzzo (25) 39. Men: Stableford: A: T Liddell (10) 35 cb. B: S Curran (13) 37. C: N Olsen (26) 38. A Scr: J Glasheen 35. Women: L Galluzzo (25) 39.

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: K Aitken (10) 34 cb. B: P O'Donoghue (13) 36. C: M Fantini (27) 35. Women: Div 1: L O'Donoghue (23) 38. Div 2: L Hall (27) 35.

   MANLY: Men: Stableford: A: B Thompson (10) 40 cb. B: J Finlay (14) 41 cb. C: M Patience (23) 40. A Scr: T Harvey 33. 2B multi: S Collins (12) M Hunter (14) 74 cb. Women: S Craige (30) 30.

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: A: H Salmon (7) 54. Scr: T Shaw 64. B: C Sparks (17) 57. Scr: G Guerreiro 76 cb. C: M Pinto (31) 57. Scr: I Alcorn 78.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: Split Six: A Hall (23) J Rogers (7) 72. A: R Lee (10) 40. B: K Hogg (19) 38. C: A Hall (23) 42. Scr: B Smith 34. Women: Div 1: Y Little (15) 35. Div 2: S Callaghan (23) 35.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: R Paton (12) 39. B: T Roche (17) 41. C: R Baker (30) 38. Scr: D Neilson 35. 2B: T Roche (17) D Dalla (26) 50. Hole in one: D Johns at 16th.

   MONASH: Men: Stableford: A: S Bowgett (11) 36. B: M Pinkus (19) 38. C: A Bresler (24) 36. White: B Foster (26) 33. Scr: D Cullam 32. Irish Team: R Monk (23) B Monk (12) G Sechi (20) G Morgan (16) 85. .

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: 9-hole: T Boulton (19) 20. Men: Stroke: A: P Kosmina (12) 67. B: P Paterson (17) 67 cb. C: K Nixon (21) 68. Women: C McMahon (26) 68. Veteran: 36-hole: R Szancer (16) 169.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: G Kozis (10) 38 cb. B: G Banfield (13) 38. C: B Freer (32) 46. Women: D Schaefer (23) 38.

   MT BROUGHTON: Medley: Stroke: Medal Aug: S Foster (7) 72.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: M Pattison (31) G Inglis (17) 48 cb. A: A Bratz (0) 40. A res: D Waugh (10) 41. B: P Watson (13) 42. C: P White (21) 42. C res: D Burgess (32) 39.

   NEWCASTLE: Men: Par: A: L Polson 36 up. B: P Davies 39 up. C: C Jefferies 35 up. Stroke: Matchplay: Newcastle bt Killara.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: L Davis (17) R Ryan (16) 48. Scr: M Hooper J Hudson 40. A: G Smith (11) 40. B: B Smith (15) 38. C: B Durham (26) 41. D: A Oppedisano (28) 40.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: M Wheeler (19) 41. Women: S Hughes (16) 32.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: D Braithwaite (32) 42. A: M Delatovic (8) 38 cb. B: B May (16) 39. C: P Psomadelis (20) 39. A Scr: B Benson 34. Women: S Grant (44) 37.

   NOWRA: Men: Stableford: A: M McClellan (7) 41. B: K Campbell (18) 40. C: K Rosskelly (23) 42.

   NSW: Men: Stableford: C O'Neill (27) 38. Scr: T Bayliss (The National) 35. White: R Shortland (20) 32. Gold: M Messis (30) 39. Cup: T Wasserman (20) 35. Women: M McCarthy (17) 36.

   OATLANDS: Men: Stroke: Medal Aug: I Priest (5) 67. A: I Priest (5) 67. B: R Steinke (15) 69. C: S Webb (22) 69 cb. D: R Lees (30) 68. Scr: Y Park 68. Women: A Walkerden (22) 74. Men: Stableford: J Lewis (32) 36.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A: A Tompkins (13) 42. B: T Irwin (33) 39. Women: K Holmes (16) 34.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: A Livingston (19) T Underwood (20) 48. I Middleton (32) 39. Women: P Nolan (29) 36.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: B Gibb (12) 40. B: T Roberts (13) 40. C: S Goodacre (30) 40. A Scr: A Richards 38..

   PENRITH: Men: Stroke: Foursome C'ship: J Gadd B Gadd 147. Hcp: R Morrison B Morrison (13.5) 146.

   PYMBLE: Stableford: A: P Waddington (2) 38. B: S Bannigan (14) 41. C: B Smith (27) 39. 2B: P Orenstein (24) B Smith (27) 48 cb. Women: M Henry (14) 35. A Scr: J Trinder 39.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: B Toms (9) L Toms (7) 47 cb. A: T Park (9) 40. B: G Hartley (13) 37. C: R Begley (18) 36. Scr: M Williams 34. Veteran: T Park (9) 40.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: D Fitzpatrick (8) 37. Gangurru: Div 1: R Barnard (8) 46. Div 2: R Hartley (18) 39. Div 3: G Haigh (33) 38.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Medal A: G McAllister (2) 67. B: H Martin (16) 68. C: D Bromell (27) 65. Snr J Hawke (24) 65. Men: Stableford: C Porter (29) 39.

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B Agg: A: D Lightfoot (18) T Carlile (28) 77. A Scr: C Hagarty M Woodhouse 45. Div 1: N Smith (15) 44. Div 2: T Carlile (28) 42.

   ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: J Tingwell (39) 1 up. Centenary: S Meares (33) 4 up cb. Men: Par Championship: White: A: J Macken (11) 4 up. B: D Smith (17) 3 up. C: W Cummins (22) 3 up. A Scr: S Boland 3 down.

   RUM CORPS: Men: Stableford: A: M Neilson (12) 36 cb. B: P Creek (17) 40.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: Foursome: A: D Vail M Kenny (10.5) 70.5. A Scr: J Smoljko H Doig 76. PM: Div 1: A Jones (8.5) R Green 67.5. Div 2: S Vail (.5) N Lloyd 70.5. Div 1 Scr: C McGowan P DOIG 79. Foursome C'ship: A Scr: S Vail N Lloyd 149. A: B McKissock A Don 177. B Scr: B Maike B Maike 192. C Scr: L Camp A Alexander 96. D Scr: M Fitzgerald M Doran 103. Div 1: R Green (8.5) A Jones 148.

   SEFTON: Men: Stroke: A: M Khoury (5) 54. B: E Ramos (16) 57.

   SHELL COVE: Stableford: A: P Day (6) 38. B: S Scullion (16) 42. C: B Watt (29) 45. Scr: D Strong (2) 35. Women: A Wadey (25) 27.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: D Lamb (10) 42. B: J Schott (13) 44. C: T King (29) 43. Div 1: L Butt (22) 36. A Scr: L Maddinson (0) 38.

   ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: S Mair (12) 39. B: J Cooke (14) 38 cb. C: G Cartwright (29) 42 cb. Gold: D Duncan (24) 34. Jnr: White: D Loumanis (10) 37. Men: Scr: J Scruse 36. M Stieger (PGA) 38. 2B: G Cartwright (29) G Middleton (19) 51. Scr: J Scruse C Adlington 39. 2B: Gold: B Higgins (36) T McMinn (30) 43.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stroke: Canadian Foursome: A: C Gallen Twin Creeks (3) S Baird (12) 65.375. B: F Wernicke (16) D Brophy (17) 69.625. C: M Villa (22) E Berroya (15) 67.125. A Scr: B Young P McGuffie 74. B Scr: R Jarman I O'Neill 82. C Scr: P Calderara D Calderara 86.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Bowl: Y Kim C Delaney 66. Medley: Stableford: Div 1: Y Son (9) 39. Div 2: D Wilson (13) 37 cb. Div 3: S Chu (22) 36.

   TALLWOODS: Men: Stableford: A: W Aldham (10) 39. B: W Byrnes (18) 38. C: B Brookes (20) 38. Women: J Stephens (25) 35.

   TERREY HILLS: Stableford: A: P Jung (12) 39. A Scr: R Schweikert 29. B: B Fitzpatrick (18) 40. C: D Frost (35) 36. 2B: N Moran (11) R Rachmat (18) 46.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: P Wood (11) 37. B: P Oneile (13) 36. C: G Jagelman (25) 36. A Scr: N Crews 32 cb.

   THE COAST: Snr Stroke: D Meyer (15) 67. A Scr: T Podvorec 77. C'ship: T Podvorec 152. Men: Stableford: A: T Coulits (6) 39. A Scr: T Coulits 33. B: R Simpson (14) 37. B Scr: R Simpson 24. C: T Holtsbaum (24) 40. C Scr: M Wright 19. Women: K Parker (25) 38.

   THE LAKES: Mxd: Stableford: K Chandler (16) X Macklinshaw (4) 37 cb. Men: Stroke Scr: Black: T Berrett (+2) 75.

   THE RIDGE: Stableford: J Donnelly (16) 40.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: H McElnea (19) P Clancy (20) 47 cb. Scr: S McDonagh A Deane 36. A: S McDonagh (2) 37 cb. B: B Brown (13) 38. C: H McElnea (19) 42. Women: G McKinnon (19) 35. Men: 4B KO f: B Cadd P Kimmorley bt W Holden M Elsworthy 4-2.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B multi: Gold: C Park (19) J Yu (22) 94. A: S Buhari (8) 38. Scr: A Lauder 35. B: C Bell (13) 41. B Scr: J Lee 24. C: J Yu (22) 41 cb. C Scr: C Park 23 cb. Women: Green: S Yoo (20) 29.

   WAKEHURST: Men: Stableford: A: J Chung (7) 36 cb. A Scr: K Burnes 33. B: D Parsons (15) 38. B Scr: M McNamara 25. C: J Walker (36) 41. C Scr: G Harkness 21. 4B: M Levene S Kirlew 47 cb. Women: L Meakins (20) 37.

   WALLACIA: Men: Stroke: American Foursome: P Williams C Douglas (10.125) 63.875. 2B Scr: P Low R Lees 72. Stableford: P Tarbotton (13) 43.

   WARRINGAH: Men: Stroke: 4B: A: P Silkman (19) S Kim (10) 66 cb. B: P Donnelly (15) G O'Rourke (18) 60. C: D Benson (29) P Stockley (36) 58 cb. Scr: S Springall 70.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: J Bennett (16) 40. Women: F Zajakovski (32) 39. Medley: 2B: G Reynolds (12) A Mc Mullan (13) 47.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: Black: V Scuglia (21) . M Sangdao (17) 48 cb. A Scr: C Thomas . A Mudiman 37. A: G Schipp (13) 41. B: S Westmoreland (18) 40. C: G Rhodes (34) 41 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: H Cashmore (31) P Henning (30) 52. Div 1: N Lagesse (11) 38 cb. Div 2: B Selley (20) 38. Div 3: P Henning (30) 47.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: J Hamley (22) P Phillips (36) 74. J Darby (27) 43.

   WYONG: Men: Stableford: A: K Pitty (8) 39. B: L Du Chateau (17) 41. C: D Dunn (34) 39. 2B: L Du Chateau (17) M Garske (20) 47.

22 February 2018
AVALON: Women: Stableford: R Waring (28) 40 cb. Hole in one: R Waring at 3rd. more
NSW Golf