NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford A: S Dunstone 37 J Hynes 35 G Macauley 35. B: L Deverall 38 B Brown 38 N Podmore 36. C: D Williams 37 J Masullo 34 T White 34. Women: A: A Douglas 31 S Collins 31.

NSW

   ANTILL PARK: Men: Stableford 2B Agg: R Garard (18) K Mclaren (15) 77. Scr: D Price (Pt Kembla) R Tierney 55. A: P Kember (12) 36. B: M Stocken (16) 41. C: V Vincent (21) 41. Women: E Christen (16) 40.

   ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: T Burghard (33) I Lim (13) R Page (17) R Ryan (25) 129 cb. A: G Pavey (11) 37. B: W Jeffery (15) 37 cb. C: R Ryan (25) 41. Scr: D Morgan 30.

   AVONDALE: Men: Stableford A: M Wittenberg (+2) 38 cb. A Scr: M Wittenberg 40. B: P Gooden (13) 36 cb. C: P Tuck (21) 36 cb.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Ambrose: S Rodgie (24) J Lenton (10) D Hughes (21) D McKenna (32) 53.125.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: J Montgomery J Bassone 47. Scr: D Malner E Tabet 36. A: D Malner (8) 41. B: C Hendley (17) 41. C: B Ockenden (23) 41.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: J Phillips (21) S Dandekar (27) 44. P Thorpe (19) 37 cb. Stroke: L Sanchez (3) 66.

   BARNWELL PARK: Men: Stroke: Ambrose: J Robertson (30) J McGregor (16) 54.5. Scr: T Coleman A Shields 59. Stableford: R Noble (23) 38. Women: T Hezlett (34) 36.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 4B: H Pitkanen (20) D Jahnsen (14) 50 cb. Men: Stableford: A: M Scholtz (12) 35. B: K Mackay (17) 37 cb. C: H Pitkanen (20) 42. Scr: M Marr 35. Women: Div 1: K Gadaleta (18) 41. Div 2: B Alfonso (27) 34.

   BELMONT: Men: Stableford: A: S Norris 37. B: K McCullough 36. C: D Richey 40.

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: N Haase (12) 37. B: R Stephens (20) 35. C: G Cummins (24) 31.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: G Pardi (28) 42. A: N Majkic (12) 40. B: K Walsh (16) 37 cb. C: M Hughes (22) 40. Scr: R Moses 30. 2B: G Pardi (28) J Eyles (18) 46 cb.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: K Mudadana (16) O Davis (6) 51. A: M Savoldi (9) 35. B: D Marriner (14) 44. C: W West (26) 36. Scr: J Dodds 28. Men: Stroke: Cock o' Walk: P McIntyre J Atanasovski bt T Cooke K Day 1up.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: M Allen (11) R Thompson (6) 45. B Tulloch (16) 36 cb. Women: Stroke: Canadian Foursome: D Landsberg L Stevenson (12) 78.

   BONDI: Men: Stableford: 2B: K Boden (20) A Schliemann (22) 49. K Boden (20) 40.

   BONNIE DOON: Men: Par: A: B Baker (8) 1 up. B: O Humphries (13) 3 up. C: T Petty (23) sq. D: R McKay (33) 5 up. A Scr: R Huntley 3 down.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: B Wright (19) S Kacsics (16) 66. M Shirlow (Yamba) (11) 36 cb.

   BOTANY: Men: Stableford: 2B multi: S Tynan (15) G Pead (18) 75 cb.

   BOWRAL: Men: Stableford: 4B: A Southon (19) J Conolly (30) 47. Women: M Di Natale (19) 37.

   BREAKERS: Men: Par: S Hughes (31) M Hughes (20) 7 up. P Magurren (22) sq. Women: M Lee (36) 1 up.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: S Brock (23) J Henney (15) 45. A: G Mitchell (9) 41. B: G Lawther (14) 36. C: B Fitzpatrick (21) 35. Stroke: Foursome: A: G Birt (8) G Brown (6) 77. B: B Mangan (19) R Twiss (16) 78.5. C: R McMaster (22) J Liestins (27) 80.5. Foursome C'ship: A: G Ballentine D Thompson 162. B: M Parr D Odewahn 186. C: S Micallef P Wood 204.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: Div 1: R Boag (7) S Sullivan (9) 42 cb. Div 2: C Bushby (15) C Gilbert (18) 44 cb. Scr: P Mahoney M Smith 36. A: M Smith (0) 36. B: C Jensen (14) 39. C: M Bogovic (16) 36. D: M Heaton (31) 37 cb.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: R Taylor (9) 38. Scr: L Hudson 31. B: A Mayer (16) 44. Scr: N Purkiss 26. C: J Gammage (22) 39. Scr: A Chaperlin 19. 2B: A Mayer (16) T Hughes (22) 49. Scr: D Cummins R Zelesco 37. Women: Div 1: P Scutts (18) 41. Div 2: P Dilucchio (19) 35. Div 3: M Wackett (35) 38.

   CAMMERAY: Medley: Stroke: Ambrose: J Jobson T Shooter C Stevens I Terley (9.38) 52.62.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: J Wilkie (19) J Hawthorne (18) 70. A: G Smith (11) 36. Scr: K Risk 26. B: J Hawthorne (18) 39. B: G Burton 24. C: R Foster (21) 35. C: A Stewart 16.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: B Biffin (23) K Boyd (32) 50 cb. Scr: G Osborne J Lind 38. A: B Moffatt (9) 37 cb. B: C Yow (14) 41. C: T Moran (24) 44.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: A: M Dawkins (8) 39 cb. Scr: M Scuglia 34. B: C Baylis (13) 37 cb. Scr: D Lewis 23. C: S Sirbahdoo (20) 40. Scr: N Mcphee 20. PM: A: R Gibbeson (3) 41. Scr: R Gibbeson 38. B: J Drummond (17) 41. Scr: M Hawes 27. C: W Robinson (26) 41. C: W Zubrycki 21.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: 2B Agg: A Harris (13) A Smith (22) 66. J Lamble (31) 37. Men: Stableford 2B Agg: M Manning (23) A Marchetto (15) 75. M Manning (23) 38.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: J Greathead (4) 36. B: A D'Souza (18) 38. C: M Thompson (25) 34 cb. 2B: L Hutton (15) M Robbins (16) 48 cb. Scr: J Greathead B Johnson 38.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: L Rogers (32) P Bolinowsky (20) 49. Scr: T Williamson M Ryan 33 cb. A: T Williamson (10) 34 cb. B: T Teoh (18) 35. C: L Rogers (32) 40. Stroke: Medal of Medallists: M Norbis (-2) 307. Women: Stableford: J Haddrick (15) 27.

   CROMER: Medley: Par: 4B: G Kent (28) D Anderson (33) 10 up. A: H King (7) 2 up. B: A Fong (14) 1 down cb. C: D Anderson (33) 4 up. Men: Stroke Bowl: Black: J Schouw 74. J Schouw (2) 72.

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B: A: P Gorman (30) K Sadler (36) 51. Scr: C Solari T Wilson 40. A: S Brown (4) 39. B: D Burgess (15) 37. C: P Gorman (30) 41.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: T Tourlan (13) 39. Div 2: R Selleck (15) 41. Div 3: H Wegwitz (25) 42. Scr: M Guinney 33.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: A: K Harden (18) J Sullivan (14) 72. B: R Bamback (18) W Dodds (26) 66 cb. Scr: R Kellam G Shute 58. Div 1: S Jones (10) 36. Div 2: K Harden (18) 37.

   EASTLAKE: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A: M Hicks C Hicks 165. B: W Kim D Hardy 189. C: W Asquith B Taylor 199. D: S Circosta D Wong 208. Stableford: Div 1: A Wilson (15) 38. Div 2: N Stemi (18) 37.

   ELANORA: Men: Stableford: A: G Watts (11) 35. B: H Geddes (14) 38. C: T Stapleton (23) 37. Scr: G Bryan 29. Par: Trophy: R Northam (18) sq.

   EVERGLADES: Men: Stableford: Irish Team: R Harris (17) D Cuddington (20) J Bowyer (10) A Cuddington (20) 89. A: K Andres (1) 36. B: P Crowder (17) 39. C: M Nicolson (21) 38.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: Y Yang (26) Y Kim (24) 73. Scr: G Maguire G Sinclair 53. A: D Hull (7) 37 cb. B: G Frost (16) 39. C: L Lambourne (21) 40.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B: T Carroll (26) G Falconer (16) 46. Div 1: W Godbolt (18) 39.

   GLENMORE: Stableford: 2B: B Nicholson (14) M Levy (22) 45 cb. Div 1: J Csosz (11) 38 cb. Scr: S Murphy 30. Div 2: F Kuiters (23) 37. Scr: M Zingle 21.

   GORDON: Men: Stableford: A: P Brown (10) 36. B: M Singh (16) 36. C: D Duke (33) 35. Stroke: Foursome C'ship: A: P Waddell T Mills 74. B: F Carney P Camarsh 78. C: T Mulhearn P Baily 86.

   HARRINGTON WATERS: Men: Par Black: G Wilesmith (25) 1 down.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: M Hymann (13) 37. B: L Sweeney (21) 38.

   HORIZONS: Men: Stroke: A: I Barnard (12) 73. B: J Feldmayer (17) 71. C: M Atkinson (21) 71. Women: Div 1: M Treloar (20) 79. Div 2: A Feldmayer (29) 71.

   HURSTVILLE: Men: Stableford: A: A Schultz (13) 40. B: S Blackburn (15) 44. C: T Horne (28) 43. Hole in one: G Doohan. Women: J Mooney (17) 36.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: K Bradley (12) 36. B: T McRae (17) 41. C: G Dill (26) 44. D: G King (27) 35. Women: L Bell (34) 32.

   KAREELA: Men: Stroke: Ambrose: W Knight D Shanahan S Foster C Le Cerf (7.375) 47.625.

   KILLARA: Men: Stroke: Silver: I McGaw (19) 69. Medal Aug: A: A Lamble (1) 72. B: M Polti (18) 73. C: T McNally (21) 71. A Scr: A Lamble 73. Hole in one: C Curwood at 14th.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: J McWhinney (13) J Vouris (17) 42 cb. A: G Moloney (11) 36. Scr: S Ali 30. B: J McWhinney (13) 38. C: T Linke (26) 38. Women: D Moran (12) 33.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: P Crawford (12) 37. B: J Belgre (18) 39. C: R Hendriks (23) 37 cb. Women: D Monk (35) 33. Mxd: 2B Agg: R James B Thoseby 71.

   LAKESIDE: Men: Stableford: 2B: J Naylor (14) P Anderson (27) 46. 2B Scr: M Hoyer M Brown 36. A: L Christopher (7) 34. B: J Naylor (14) 37. C: J Hackett (29) 35 cb. Women: C Luxton (26) 43. Div 1: K Griffiths (13) 30 cb. Div 2: S McBlain (25) 37. Jnr: J Tyson (35) 22.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: R Paterson (17) P Dennis (23) 43. B Pearson (10) 39 cb.

   LEONAY: Stroke: Ambrose: A: P Mcfarlane (11) R Taylor (17) 57. Scr: K Geyer D Turner 61. Medley: L Cupples (4) L Cupples (16) 59.

   LEURA: Medley: Stableford Shield: W Hodgetts (25) D Cook (17) 93. A Garofano (17) 40.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: Ambrose: H Song J Kwon 54.25.

   LONG REEF: Men: Par: A: D Jensen (11) sq. B: R Lloyd (17) 2 down. C: J Davies (19) 1 up. Scr: D Campbell 5 down. Women: J Brown (10) 4 down. Men: Stroke Foursome C'ship: A: J Knox M Stevens bt B Watson C Duff . B: R McLaughlan D Farrell bt B Ratcliffe R Guignon . C: B Murray G Hancock bt S Plate B Nichols .

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B: M Galdes (34) O Raileqe (9) 50. Scr: B Ellam 37. A: N Della Bosca (1) 37. B: M Milne (18) 35. C: M Galdes (34) 44. A Scr: P Van Wegen (3) 31. B Scr: R Geldes (12) 22. C Scr: L Tsen (19) 20. Women: Stableford: Div 1: C Coates (4) 28. M Selby (26) 26.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke Foursome C'ship: B Butler (20) M Butler (17) 69.5. Stableford: B Chounlamountry (10) 39.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2BWB: D Peters (4) N Dall (18) 46. A: D Peters (4) 33. B: N Dall (18) 41. C: J Musico (25) 37. Scr: J Webb 29 cb. Women: J Holmes (11) 29.

   MAGENTA SHORES: Women: Stableford: Div 1: D Logan (23) 33. Div 2: J Stapleton (42) 29 cb. Men: A: K Saines (11) 33. B: J Irwin (15) 34. C: J Murray (22) 34. Mxd: 2B: A Mckenzie (21) J Mckenzie (37) 43 cb.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford Div 1: T Foreman (13) 37. Div 2: T Langley (20) 39.

   MANLY: Men: Stableford: A: S Collins (11) 34. B: J Smith (19) 36. C: C Douglas (27) 39. Scr: P Bardetta 32. Trophy: C Douglas (27) 39. Women: R Kavanagh (27) 38.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Gorman (13) P Sutherland (8) 47. Scr: I Mcgregor A Cross 34. R Byrne (19) 41. Scr: J Dunn 27.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B multi: G Saleh (19) R Webster (33) 75. A: W Mcpherson (13) 38. B: G Fuller (17) 39. C: T Myers (36) 38. Women: Team: H Winning (14) B Ashton (19) L Pentony (33) M Buckeridge (33) 87.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: B Patterson (14) 39. B: E Brown (21) 40. C: F Hendriks (25) 41 cb. Scr: B Edwards 37.

   MONASH: Men: Par: A: K Robertson (9) sq. B: D Rosa (17) 2 up. C: T Edmondson (31) 4 up. Scr: D Cullam 1 down. Par White: D Mulligan (34) 2 down. Trophy: T Edmondson (31) 4 up.

   MOORE PARK: Men: Stableford: A: N Asace (10) 39. B: M Workman (18) 38. C: A Lipman (23) 34. Scr: M Leonard 31. Women: K Ritter (10) 34.

   MORISSET: Men: Stableford: A: G Wisemantel (13) 36. B: W Thomas (18) 35. C: J Lambert (21) 39. Stroke: A: S Tworek (8) 71. B: P Donohue (17) 70. C: G Jolly (26) 71.

   MOSS VALE: Men: Stroke: A: Z Clewrtt (10) 66. Scr: J Aughton 76. B: R Spencer (13) 66 cb. Scr: A Hollis 84. C: B Freer (31) 65. C: S Hancock 88. Women: K Delaney (36) 65.

   MT BROUGHTON: Mxd: Par: 2B: R Hosking (5) D Turnbull (7) 5 up. Medley: Singles KO f: J Andersen (2) sq.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: T Henry (30) J Elliot (23) 46. A: M Sedgman (5) 38. A res: S Champion (8) 39. B: G Reid (16) 42. C: B Chow (38) 38 cb. C res: D Burgess (31) 40.

   NEWCASTLE: Men: Stroke: A: B Hawes (7) 74. Scr: D Matthews 76. B: B Spackman (14) 73. Scr: B Spackman 87. C: W Sampson (25) 76. C: M Paton 99.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: B Furness (17) R Aghajanian (32) 45. Scr: T Crockart A Sghabe 37. A: B Cummerford (7) 39. B: T Ferrarp (17) 38. C: T Pickrell (21) 37. D: M Quilty (29) 35.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: D Smith (12) 36. 2B: D Smith (12) R Edenhofner (6) 44. Women: Stableford: S Hutchinson (32) 33.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: J Becroft (34) 37. A: B Josika (11) 36 cb. B: C Tobia (15) 36. C: G Lo Surdo (22) 35 cb. Women: S Lee (17) 34. Medley: 2B: B Allan (20) S Carter (13) 46 cb. Scr: D Lum H Bowman 33.

   NOWRA: Men: Stableford: A: S Rice (6) 37. B: J Henry (22) 41 cb.

   NSW: Men: Stableford: W Smith (22) 33. Scr: G Hall 28. Stableford: D Brown (21) 22. Women: S Goldschmidt (30) 19.

   OATLANDS: Men: Stableford: President's Trophy: R Grice (11) 37. A: R Grice (11) 37. B: T Isaksson (14) 35 cb. C: F Hutchinson (23) 36. D: H Murphy (27) 34 cb. Scr: S Tarrant 29. Women: J Lu (39) 38.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: A Pardavi (26) 29. Men: A: A Tompkins (12) 38. B: S Amiet (15) 34 cb.

   PALM BEACH: Men: Par: L Edkins (9) 4 up.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: T Roberts (12) 39. Scr: D Maguire 36. B: G Lane (14) 36. C: S Parsonage (20) 42. Stroke: Matchplay: T Fairbairn (10) bt C Sydes (18) 19th. D Cuda (8) bt D Murray (9) 1up. H Atkinson (10) bt M Oakley (2) 2up. L Mordey (3) bt S Styles (9) 2-1. M Fogarty (0) bt D Lenz (11) 19th. K Sunderland (22) bt D Bullock (11) 3-2. B Jones (9) bt J Chehade (17) 4-3. G Crawley (18) bt T Dragicevich (12) 3-2.

   PENRITH: Men: Stableford 2B: C Kousparis (18) T Byron (10) 47. Scr: D Day D Acret 40. A: W Arnold (2) 39. B: J Stasiuk (14) 41. C: K Leituala (25) 38.

   PYMBLE: Men: Stroke: A: P Waddington (1) 70 cb. B: F Barton (18) 71. C: P Bailey (20) 70 cb. Scr: P Waddington 71. Women: C McMahon (18) 74.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 1: C Downie (11) 39. Div 2: P Muddle (17) 36. Div 3: R Lalor (25) 32. Gangurru: R Qunilan (2) 37. D Hall (18) 36. I Carter (35) 38.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: D Craik (9) O Gordon (20) 46 cb. A: D Craik (9) 37. B: R Jones (19) 35. C: T O'Malley (23) 36 cb. Snr D Rutherford (34) 35.

   ROSNAY: Mxd: Stableford: 2B: D Coulombe (28) P Cardwell (24) 48. Men: A Scr: J Skinner M Hoban 34. A: A Piukala (7) V Piukala (32) 48. Div 1: M Hoban (13) 40. Div 2: P Cardwell (24) 43.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: S Roberts (30) 33. Centenary: L Nelson (33) 42. Men: Stableford Championship: White: A: A Cornell (1) 34. B: I Fullerton (13) 34. C: B Wallace (26) 36 cb. A Scr: A Cornell 33.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Ambrose: P Mitchell J Leetham S Sligar D Fossey (10.375) 51.625.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: Div 1: A Antonios (9) K Barnes (12) 68. Div 2: W Bass (24) S Disch (24) 71. A: A Paris (12) 37. A Scr: M Collins (4) 29. B: B Thurecht (16) 39. C: G Clyne (21) 39. D: R Fitzgerald (28) 40.

   SEFTON: Men: Stroke: A: P Bacon (11) 50. B: R Gilzean (16) 55.

   SHELL COVE: Stableford: A Boshell (20) 40. Scr: A McColl (4) 33.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: Team: A Cormack M Mather M Armstrong J Armstrong 88. Men: A: W Stafford S Taber C Spare J Betts 88. A: S Taber (9) 36 cb. B: R Crowther (13) 37 cb. C: I Mackey (22) 38. Women: Div 1: K Davidson (20) 35. Div 2: A Martin (39) 36.

   ST MICHAELS: Men: Stroke: 4B: A Scr: S Morrison M Whitaker 74. A: M Axiak (5) S McHugh (4) 72. Stroke: B Scr: D Lyons J Novak 84. C Scr: K Hanniffy J Lee 87. Stableford: M Frost (12) 38 cb. Gold: T Russo (31) 38.

   STONECUTTERS RIDGE: Mxd: Stableford: A: A Korte (8) 37. B: M Merryfull (14) 41. C: G Smith (18) 38. Team: A: M Villa (9) G Smith (18) T Bourke (16) M Villa (23) 119. B: B Dell (14) B Young (4) D Virgona (22) M McDonald 110 cb. A Scr: P Martin A Brien M McCulloch T Ostler 73.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Cup: I Kim (13) 61. Div 1: P Weaver (10) 62. Div 2: I Kim (13) 61. Div 3: M Salvaggio (27) 64. Scr: C Delaney 67. Veteran Men: S Choi (19) 63. Bowl: C Delaney 67 to playoff. Medley: Stableford: A Choi (12) 36.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 4B: A: N Falloon (10) 36. B: D Odell (14) 37 cb. C: A Jauncey (20) 40. A Scr: N Falloon (10) 82. G Gigia (7) 85. D Mackenzie (13) 85. I Knox (15) 85. J Simpson (16) 85.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke Silver Medal: A: J Ayoub (2) 74. B: M Sbaglia (18) 75 cb. C: A Johnson (36) 77 cb. A Scr: J Ayoub 76.

   THE COAST: Men: Stableford: President's Trophy: D Quigg (25) 35. A: R Abeni (4) 31. A Scr: P Kelly 29. B: A Rowland (14) 32 cb. B Scr: A Rowland 19. C: P Raleigh (33) 32. C Scr: S Beecroft 15. Women: G Jones (27) 29.

   THE LAKES: Men: Stroke: Black: A Pemberton (4) 76. Scr: P Good 82. Stroke: J Ribarovski (15) 74. Stroke White: B Andrews (35) 76.

   THE RIDGE: Stableford: S Chatterton (14) 38.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B: Gold: S O Conner (17) P Calopedis (21) 46. Women: Green: S Yoo (20) 37. Men: Gold: A: R Pearce (8) 37. A Scr: T Emtage (0) 32. B: S O Conner (17) 40. B Scr: P Gultieri (13) 27. C: B Dick (21) 37 cb. C Scr: M Nicol (19) 19.

   WAKEHURST: Men: Stableford: C'ship: D Halliday 74 cb. Mxd: 2B: J Lee (18) B Cho (32) 48. A Scr: G Wood C Jones 35. Men: A: G Wood (5) 37. A Scr: G Wood 32. B: D Halliday (16) 38. B Scr: G Watson 24. C: B Cho (32) 38. C Scr: S Hwang 20. Women: L Shapiera (13) 36.

   WALLACIA: Women: Par: C Hoppe (41) R Murdoch (29) 9 up. C Hoppe (41) 2 up. Men: Stableford: 2B: M Pattison (29) A Howell (29) 46. Scr: C Douglas L Weston 35. A: G Blair (12) 37. B: P Disandro (15) 38. C: M Pattison (29) 39.

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: A: G Britton (8) 34 cb. B: P Van Phao (18) 43. C: B Godwin (24) 43. D: D Benson (29) 41. Trophy: B Godwin (24) 43 cb. Irish Team: D Benson (29) P Stockley (36) G Noble (32) A Pinelli (36) 103.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B Agg: M Cawthorne (13) L Loftus (24) 67. Men: R Hood (16) 37. Scr: B Djura 29. Women: L Loftus (24) 34.

   WINDSOR: Men: Stableford 2B multi: Div 1: G Dobson (11) D Bartlett (14) 75. A: S Hall (9) 37. B: M Reading (17) 39. C: H Wick (24) 36 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Par 2B: D Francis (13) C Dawson (24) 20 up. Div 1: M McGowan (14) 4 up. Div 2: B Raymond (21) 5 up. Div 3: H Cashmore (31) 4 up. Stroke Matchplay: G Pitt bt J Black 4-3, J Buki bt L Tosh 3-2.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: J Goodwin (10) 38. B: H Watkins (15) 36. C: D Cameron (27) 37 cb. Scr: D Hogan 31.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: B Steuart (19) L Bayliss (34) 45. A: C Coorie (9) 37. B: K Vaughan (13) 40. C: S Heggen (21) 40. Scr: B Ward 32.

20 August 2018
GUNGAHLIN LAKES: Stableford DSR 75: A: M Groves C Farrell 34 N Turner 33. B: B Duncan L Marshall 37 more
NSW Golf