NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

 ACT

 GUNGAHLIN LAKES: Stableford: Grade A: A Gutierrez 36 J Turvey 36 B Maroney 35 B Werner 33. B: P Schroder 36 P Higginbotham 36 T Hourigan 35 C Stallard 34. C: T Savage 40 D Gould 40 W Smith 38 K Gopal 36. Women: F Wicks 36 J Warden 31 A Douglas 30 L Ryan 30.

NSW

   ANTILL PARK: Medley: 2B: Div 1: E Messer (26) M Diebold (21) 51. Scr: K James K Shepherd 38. Men: Stableford: A: N Wood (3) 37. B: D Duran (17) 35 cb. C: S Mansell (19) 42. Women: E Messer (26) 41. Stroke: Cock o' Walk: B Willingham T Willingham bt B Reilly B Shephard 3-1.

   AVALON: Women: Par: M Scully (38) 3 up. Trophy: L Zalitis (24) 1 up.

   AVONDALE: Men: Stableford: M Pickrell (17) 44. Scr: M Paterson 36. Women: L Vohralik (29) 40. Scr: S Barker 26. Mxd: 2B Agg: M Pickrell (17) A Flannagan (19) 81.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: I Rigby (9) 37. B: C Birk (22) 38 cb. C: D Buckner (26) 39.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: M Jones T Purcell 50. Scr: R Hore G Cornish 39. A: O Barlow (9) 39. B: J Lewin (15) 44. C: T Powell (21) 41.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: D O'Riordan (14) J Mitchell (20) 46 cb. H James (12) 42. Stroke: I Elliott (scr) 62.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: G Walters (22) 40. T Hezlett (33) 38. A: A Rodriguez (10) 39. B: P Katonivualiku (17) 37. C: A Kuti (20) 43.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: C Mongan (17) G Bromley (32) 79 cb. A: D Wheeler (10) 40. B: C Mongan (17) 41 cb. C: P Dunn (28) 42. Scr: R Loewenthal 34. Women: Div 1: W Harrington (6) 41. Div 2: S Calabretta (20) 35.

   BELMONT: Men: Stableford: A: G Blackler 36. B: D Clout 40. C: A Frawley 41.

   BERMAGUI: Men: Par: A: D Thomson (8) 2 up. B: S Lingard (17) 4 up. C: P McDonald (25) 6 up.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Ambrose: Div 1: R Barr (22) B Jones (12) B Hammond (16) D Musso (17) 52.625. Scr: D Ladhams P Keegan R Gallagher K Rae 59.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: K Milham (16) L Blair (18) 51. A: K Klem (12) 41 cb. B: M O'farrell (16) 45. C: S Bimson (26) 45. Scr: S Capuano 34 cb.

   BLACKHEATH: Men: Stroke: Ambrose: J Walsh (11) G Hilder 60 cb. Scr: I Griffiths O Antaw 65. Women: Stableford: D Landsberg (28) 33 cb.

   BONDI: Men: Stableford: 2B: M Pashley (11) L Jones (12) 47. M Pashley (11) 44.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: A: M Trillo (11) 38. B: B Malos (15) 39. C: B Raco (22) 38. D: A Lowy (36) 40. Scr: G Bell 39.

   BONVILLE: Medley: Stableford: M Kummeling (4) 36 cb.

   BOTANY: Men: Stroke: Ambrose: P Simon (6) P Vataan (30) 56.

   BOWRAL: Women: Stableford: M McKenzie (21) 36 cb. Men: A Lindsay (20) 42.

   BREAKERS: Medley: Stableford: Team: J Roberts (20) J Chapman (18) S Shankar (13) N Spargo (24) 117. Men: B Seymour (29) 37. Women: M Collyer (18) 37.

   BRIGHTON LAKES: Stroke: Ambrose: S Spenatti M Medway B Kadir P Wood 51.125. D Somerville D Clancy C Stig G Farthing 59.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: Div 1: S Woodley (11) . D Marsh (4) 44. Div 2: D Sawyer (34) . S Scott (22) 44. Scr: W Dunn C Glenday 34. A: W Dunn (6) 37. B: A Wadick (12) 35. C: J Casey (16) 34 cb. D Sawyer (34) 39.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: N Hoskin (8) 36. Scr: M Bell 34 cb. B: B Bailey (14) 40 cb. Scr: A Kelly 26. C: A Smart (23) 41. Scr: T Lillis 22. Split Six: P Peters (27) F Cahill (14) 71 cb. Women: Stableford: Div 1: M Malcolm (17) 38. Div 2: A Brady (21) 37. Div 3: M Wackett (36) 37. Split Six: M Malcolm (17) A Brady (21) 70.

   CAMMERAY: Men: Stableford: A: I Christiansen (12) 36. B: D Allsop (15) 39. C Ashenden (28) 38. Hole in one: I Christiansen at 9th. A Langham at 18th. J Kotze at 3rd. Women: Stableford: M Koeninger (25) 32.

   CAMPBELLTOWN: Men: Par: 2B: Div 1: G Pestridge (11) F Furlong (15) 12 up. A: G Winnall (12) 6 up. Scr: K Risk sq. B: T Tubner (16) 6 up. Scr: T Smith 8 down. C: K Warren (24) 5 up. Scr: J McGuiggan 11 down.

   CARNARVON: Men: Stableford Split Six: T Dolan (14) D Calvert (29) 75. A: D Kim (12) 44. B: E Kim (15) 41 cb. C: J Choi (22) 41.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: P Trainor (14) E Ongo (18) 46 cb. A: R Hunter (8) 36. B: J Alexander (19) 41. C: L Wise (28) 39. 2B: T McNamara (27) G Dyer (12) 48. A: G Dyer (12) 45. B: P Camilleri (15) 44. C: M Poe (21) 38 cb. 2B Scr: B Lambert R Lambert 37.

   CASTLECOVE: Men: Stableford: O Oberholzer (27) 42. Team: M Crook (15) I Manton-Hall (15) J Potts (18) N Burchall (15) 50. Women: Stableford: R Hamilton (28) 33.

   CHATSWOOD: Men: Stroke: Foursome: A: J Greathead R Jones (2) 69 cb. B: A D'Souza N Thomson (17.5) 66.5. C: L Drynan G Peimer (21.5) 69. Medley: Stableford: N Duncan (23) 35 cb. Men: Stroke: Foursome C'ship: A: J Greathead R Jones 139. 27-hole Foursome c'ship: B: L Hutton K Borges 124. C: M Hood K Longland 139.

   CONCORD: Men: Stableford A: P West (9) 30. B: J Eccles (15) 30 cb. C: T Nesci (28) 35. 2B: T Byrne (15) D Sullivan (9) 40. Scr: T Byrne D Sullivan 26 cb. Stableford Gold: M Hill (23) 34.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: L Astley (21) B See Hoe (12) 49. Men: A: B Symonds (9) 42 cb. B: G Hayman (19) 43. C: L Astley (21) 41. Scr: C Neville 34 cb. Women: H Haga (13) 37.

   CRONULLA: Men: Par: A Scr: N Heath 1 up. A: P Bouttell (10) 3 up cb. B: C Hunt (19) cb. C: J Stewart (33) 5 up.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 4B: D: R Sparkes (13) R Versace (20) M Ford (20) P Shaw (32) 127. Scr: A Duffie F Yousiph M Guinney M Reilly 81. Div 1: W Kim (13) 42. Div 2: I Simpson (17) 39 cb. Div 3: P Shaw (32) 39. D Scr: A Evans (5) 31.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: J Craig (10) M White (22) 75. Div 2: B Hodges (16) K Vaokakala (31) 74. Scr: R Kellam G Shute 57. A: G Hay (8) 40. B: M White (22) 42. Trophy: K Harden (17) J Sullivan 69.

   EASTLAKE: Medley: Stableford 2B Agg: D Summerhays J Lill 73. Men: A Scr: D Galloway 32. A: D Crawford (8) 36. B: G Angelou (13) 36. C: R Greenlees (21) 41. D: A Kondilios (32) 30.

   ELANORA: Men: Stableford: 4B: T Brookes (29) W Delaat (26) 48. H Geddes (13) 38 cb.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Agg: D Beer (2) B Garwood (26) 79. A: S Trickett (8) 40. B: M Smith (16) 41. C: B Emms (33) 43 cb. Scr: B James 34 cb.

   FORSTER: Men: Stableford: A: D Balaan (11) 35 cb. A Scr: B Germon 33. B: J Macleod (27) 35 cb. B Scr: R Davis 19.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: G Stephens (9) K Farrugia (24) 77. Scr: K Booth J Skeet 60. A: G Stephens (9) 41. B: J Swinburne (13) 41. C: A Lothian (21) 41.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: W Godbolt (17) 43. Div 1 Scr: W Knapp 32. Div 2: A Blandis (21) 43.

   GLENMORE: Stroke: Ambrose: Div 1: C Hein (11 5/8) J Pattel D Willmington Y Kim 54.37. Div 1 Scr: P Ritchie D Franshaw D Cox C Ridgewell 62.

   GORDON: Men: Stableford: 2B: E Andrew (22) P Camarsh (17) 46 cb. A: P Brown (10) 39 cb. B: J Thomson (18) 38. C: M Geraghty (24) 39.

   GOSFORD: Men: Stableford: Medal: R Harrington A Jennians P Clare P Burkinshaw 88. A: G Wright (9) 42. B: G Skelbeck (16) 40. C: A Knox (32) 41.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: P Budden (7) 39. B: A Batchelor (24) 41. Women: D Passfield (34) 33 cb.

   HAWKS NEST: Men: Stableford: 2B: S Rees A Watson 46 cb. A: P Jackson (12) 40. B: J Sinclair (20) 38 cb. C: F Murphy (31) 40.

   HIGHLANDS: Men: Stroke: C Mitchell (+2) 70. Stableford: M Vigneron (22) 37. Women: L Kite (25) 35.

   HURSTVILLE: Men: Stableford: A: P Pericles (13) 42. B: G Doohan (16) 41. C: D Traynor (28) 42. Hole in one: G Doohan at 18th. Women: M Morgan (22) 40 cb.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: I Bradburn (12) 42. B: B Hammond (19) 42. C: R Hewson (21) 46. D: J O'Brien (33) 41. Women: J Anderson (17) 34.

   KAREELA: Women: Stableford: T Arnold (19) 30. Men: Irish Team: I Elton (15) W Penny (26) N Morrison (18) S Barton (16) 128. P Thrift (25) 48. Scr: D Boyle 37.

   KILLARA: Men: Stableford: A: G Daniels (9) 41. B: J McLenaghan (21) 39. C: M Prior (25) 36. 2B: M Polti (17) G Daniels (9) 48. Scr: S Cooper C Hohnen 42.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B multi: G Barnes (14) A Whiting (15) 81. A: C Ross (4) 40. A Scr: T Corr 32 cb. B: A Whiting (15) 39 cb. C: C Bennett (25) 41.

   LAKESIDE: Women: Hole in one: G McRae. Stableford: P Hatch (23) 37. Div 1: L Head (25) 36. Div 2: L Matthews (13) 36 cb. Men: 4B Scr: B Challis (6) C Warby (11) B Warby (2) R Warby (9) 76. 4B: L Russell (12) D Campbell (23) M Wise (6) R Gerace (7) 91. T Thiruloganathan (12) 40. J Grovenor (14) 41. R Ogle (24) 44. Jnr: Stableford White: W Meredith (17) 23.

   LANE COVE: Mxd: Par: 2BWB: P Dennis (21) A Rochford (19) 5 up. P Dennis (21) 5 up.

   LEONAY: Stroke: Canadian Foursome: A: A Brennen (5) O Brennen (18) 64.37. A Scr: C Blakely I Barnes 69.

   LEURA: Medley: Stableford: B Player (25) 44. 2B Agg: B Player (25) B Cox (24) 84.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: A: P McGregor (9) 40. B: M Monforte (15) 40 cb. C: R Khan (26) 41. 2B multi: G Fletcher (27) K Higgins (10) 81 cb.

   LONG REEF: Men: Stroke: A Scr: S Twigg 74. A: S Twigg (9) 65. B: J Steuart (16) 67. C: H Phillips (23) 63. Women: J Brown (10) 82.

   LYNWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: G Trefoni (18) R Henness (11) 79. Div 1: R Henness (11) 40. Div 2: G Trefoni (18) 39. Div 3: B Sciglitano (24) 42. Div 1 Scr: R Dowd 37. Women: Div 1: J Smith (11) 36. Div 2: C Amery (30) 34.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford: A: J Menz (12) 36. B: M Chisholm (17) 37. C: M Frame (25) 36. Stroke Foursome: A Arnold (11) C Banks (4) 65.5.

   MACQUARIE LINKS: Mxd: Stroke: Ambrose: A: M Fradd (4) S Richardson (14) J Musico (24) 61. Medley: Scr: K Thessman W Stephenson J Skinner 68.

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: D Hourigan (10) 39. B: C Wulff (17) 38. C: L Richardson (24) 33. Women: Div 1: J Liddle (23) 35. Div 2: L Hall (26) 32. Mxd: 2B: J Irwin (17) R Liddle (8) 45.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: T Skuthorpe (16) S Gilligan (20) 80. R Hamilton (24) 43 cb.

   MANLY: Men: Stableford: A: T Cleary (11) 36 cb. B: W Quick (18) 45. C: D Dixon (33) 41. Scr: P Bardetta 37. W Quick (18) C Bernhardt (5) 51. Women: R Kavanagh (27) 29.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: K Heath (14) R Miller (26) 49. Scr: D Cremin P Stafford 35. Hcp: J Gudmundsson (10) 40. Scr: S Ointmaa 30 cb.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: Y Little (16) 37. Div 2: L Pentony (33) 40. Men: Stroke: C'ship: A Scr: S Fitzpatrick 65. A: J Rogers (8) 63. B Scr: J Aussel 77 cb. B: R Twomey (15) 62. C Scr: R O'keefe 85. C: N Saroufim (34) 59. Hole in one: A Rosillo at 15th.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: D Purll (10) 42. B: M Gillespie (19) 40 cb. C: D Cole (23) 45. Scr: J Hurst 40. 2B: F Hendriks (25) J Pearson (16) 50 cb.

   MONASH: Men: Stableford: A: S Bowgett (11) 39. B: A Howell (15) 38 cb. C: B McNamara (21) 36 cb. 2B Agg: A Howell (15) D Brown (15) 73.

   MOORE PARK: Women: Par: A: K Kang (15) 3 up. B: Y Hioki (20) 1 down. Men: Par: A: E Kim (7) 4 up. B: N Chanesman (19) 6 up. C: M Ives (20) 5 up. Stableford Scr: K Pattenden (7) 33. Medley: Par: 4B: J Brown (12) N Chanesman (19) 11 up.

   MORISSET: Men: Stroke: C'ship: A: L Wales (5) 70. B: W Adams (13) 71. C: D Ford (29) 68. R Shaw (12) 40. T Marcellino (18) 38. C: P Wallace (31) 43.

   MOSS VALE: Mxd: Stableford: 2B: E Dovey (22) M Dovey (25) 77. Men: A: J Shoudra (11) 40. B: A Fischbeck (19) 42. C: L Dennis (23) 40 cb. Women: C Norrie (31) 42.

   MT BROUGHTON: Mxd: Stableford White: G Levy (31) 41.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: M Murray (5) A Lynn (22) 50. A: M Murray (5) 40. A res: P Fawcus (7) 41. B: R Hoole (15) 42. C: A Russo (21) 41. C res: D Burgess (30) 42.

   NEWCASTLE: Men: Stroke: A: C Baker (12) 70. A Scr: L Ferrier 73. B: P Bredenbac (16) 73. B Scr: J Schalit 89 cb. C: P Daly (20) 72. C Scr: P Daly 92.

   NORTH RYDE: Men: Stroke: A Scr: J Lin 73. A: M Rushton (11) 64. B: C O'Sullivan (15) 68. C: K Mouahbi (22) 63. D: J Thom (28) 67. Cup: B Gonzalez (21) 61.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: D Kingham (25) 42. 2B Agg: D Kingham (25) P Just (17) 82. Women: Stableford: M O'Donnell (27) 37. 2B Agg: L Mcdonald (42) A Claypole (28) 67.

   NORTHBRIDGE: Mxd: Stroke: Holden Scramble: B Benson B Bond M Burley D Johnston (5.125) 46.875. P Beckton S Bernasconi J Whiting S Gilbert (6) 50. H Bowman D Lum P Hamlyn-Harris A Dunn 57.

   NOWRA: Men: Stableford: A: J Perkins (11) 35. B: A Goodman (17) 49. C: J Barron (21) 44.

   NSW: Men: Stableford: M Dawson (25) 40. Scr: S Cameron 32 cb. Stableford White: B Ramsey (24) 33. Gold: M Messis (30) 29. Women: S Armstrong (36) 31 cb.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: J El-Badawi (8) 38. B: B Koh (15) 43. C: B Westlake (21) 48. D: G Henry (30) 42. Scr: J Wimalaratne 33. Women: J Park (22) 34 cb.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: A Stein (17) 27 cb. Men: A: N Munro (5) 36. B: K Dunn (21) 40.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: L Mitchell (16) B Vickerman (22) 47. S Wannell (18) 43. Women: N Dennis (34) 32.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: A Mowat (9) G Dawson (11) 46 cb. A: A Mowat (9) 40. A Scr: T Gresham 33. B: A Walker (17) 39. C: D Dragicevich (12) 37. Stroke: Matchplay: M Fogarty bt G Crawley 3-2. K Sunderland bt B Jones 3-2. L Mordey bt T Fairbairn 4-2. H Atkinson bt D Cuda 19th.

   PENRITH: Men: Stableford 2B: A Henry (11) M Russo (24) 48. Scr: G Dummett B Stott 40 cb. A: C Montgomery (2) 39 cb. B: A Palermo (15) 38. C: S Chabros (21) 36.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: Split Six: P Waddington (1) E Pierce (11) M Henry (14) L Dickinson (12) 88. Men: A Crawley (24) 43. Women: L Dickinson (12) 40.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: S Levett (10) A Franklin (23) 72. A: S Levett (10) 39. B: S Pilbeam (13) 36. C: A Smith (20) 38. Scr: P Johnstone 29.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: Div 1: S Platt (9) R Carter (12) 46. Div 1 Scr: V Baldry Z Kirk 35. Div 2: C Quigley (24) P Murrell (17) 46. Div 2 Scr: G Smith A Kirk 29. D Stollery (26) 39 cb. A: B McMillen (10) 38. B: S Lee (13) 38. A Scr: W Palmer 31.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: C Sampson (32) 36. Gangurru: Div 1: P Hughes (6) 37. Div 2: M Bullock (18) 42. Div 3: D Gallagher (23) 45.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B multi: B Kinsey (22) G McRae (31) 73. A: S Ryan (11) 37. B: R Jones (19) 37 cb. C: G McRae (31) 39. Snr F Needs (29) 37.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford 4B: Championship: B Cubis (8) G Blunt (12) 42 cb. Women: Centenary: S Mayo (28) S Conlon (19) 47.

   RUM CORPS: Men: Par: A: G Bentley (11) 1 up cb. B: N Goodall (22) 4 up.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: Ambrose: A: S Disch (23) W Bass (22) S Spackman (14) R Lowe (17) 53.5. Scr: G Hickey D Glasson C Dickson A Johansson 62.

   SEFTON: Men: Stroke: C'ship: A: W Hampton (11) 53. B: C Ramos (14) 53.

   SHELL COVE: Stableford: G Barling (11) 44. Scr: J Kast 36. Stableford: B Langtry (15) 38 cb. Scr: P Bowden (7) 27. Women: L Field (20) 41.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: Split Six: J Kable (3) J Garner (+3) 63. Medley: S Hayes (28) D Hayes (21) 69. A: J Crowe (7) 39. B: J Roberts (14) 38. C: P Oakley (27) 37 cb. Women: Stableford: Div 1: K Dean (25) 42. Div 2: C Healey (33) 42. Hole in one: J Kable at 4th.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: Irish Team: R Poll (20) 97. W Pottenger (15) G Pottenger (13) P Hill (16) 97. A: R Elliott (10) 40. B: K Tanner (39) 39. C: C Druit (27) 40.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: K Brooks (23) A Binns (10) 45. A: B Harris (11) 38. B: B Richards (15) 37. C: P Minney (28) 37. A Scr: A Stanford 30.

   ST MICHAELS: Men: Par: A: R Hatrick (11) 5 up. B: J O'Connor (16) 7 up. C: A Resnick (20) 10 up. Scr: H Crowe 1 up. B Clementson (PGA) 3 up. 2B: R O'Shea (15) J O'Connor (16) 11 up cb. 2B Scr: E Moran H Crowe 1 up. 2B: Gold: T Brandtman (23) G Hooper (31) 8 up. Stroke: 4B KO f: A: S Morrison M Whitaker bt M Hasten C Lloyd 1up. A: S McHugh M Axiak bt L King J Molloy 8-7. A: M Hammond A Micallef bt J Giardina T Harbutt 7-5. A: S Gibson L Adams bt L Maskine L Dryer 5-4. Par Gold: G Hooper (31) 6 up. Women: Par: P Pitsawong (8) 1 up. Jnr: Par: D Loumanis (9) sq.

   STONECUTTERS RIDGE: Jnr: Stroke: Matchplay: A Ortanez bt R Cadle 4-3. Medley: Stableford: 2B Agg: A: B Webb (11) 38 cb. B: B Dell (14) 42. C: A Jansen (20) 38. A: B Webb (11) W Jorgensen (21) 74 cb. B: S David (9) B Dell (14) 74.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B multi: J Kim (19) D Park (11) 87. J Min (20) 40 cb.

   TALLWOODS: Men: Stableford: M Panada (8) 39. C Arellano (31) 38. I Polikevics (25) 37. Women: J Gould (24) 38. M Wright (27) 34.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: Split Six: C Woo (15) W Redfearn (11) 65 cb. A: F Keenan (12) 37 cb. A Scr: M Manassen 28 cb. B: C Ferguson (13) 36. C: D Frost (24) 39.

   THE AUSTRALIAN: Par: Trophy: G Kipriotis (11) 2 up cb. A: G Kipriotis (11) 2 up. B: N Waterworth (13) 1 down cb. C: S McGill (21) 2 up. A Scr: T Heaton sq.

   THE COAST: Men: Stableford: Irish Team: D McNeill (10) S Gaynor (17) A Price (13) G Sparling (22) 89. T Garlick (27) 40. A Scr: L Serhan 31 cb. Women: Par: 2B: J Skippen (34) 9 up. A Carter (24) 9 up.

   THE LAKES: Men: Stroke: A Bosansky (6) 75. Stroke: D Williams (12) 70. Stroke White: J Peoples (18) 70. Women: R Butcher (22) 70.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: A: J Bush (15) E Bush (27) 77. A Scr: E Kirkland T Wieland 64. A: K Rixon (7) 42. B: B Lewis (17) 40. C: E Bush (27) 39. Women: R Primmer (16) 37.

   TWIN CREEKS: Men: Stroke: A: C Lee (11) 70. B: M Chow (14) 72 cb. C: W Cook (25) 72. Women: Green: S Han (18) 70.

   WAKEHURST: Men: Stroke: A: J Chung (7) 70 cb. A Scr: B Mason 75. B: D Byun (18) 67. B Scr: G Watson 84. C: P Knox (24) 70. C Scr: Y Im 93. Women: Stableford: L Shapiera (12) 33.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: P Deguara (19) P Disandro 49. Scr: C Holmes R Lee 38. A: A Howell (11) 36 cb. B: B Hillhouse (17) 41. C: G Dick (27) 40. Mxd: 2B: J Thorpe (16) P Thorpe (28) 44. Women: R Murdoch (29) 32.

   WARRINGAH: Men: Stableford: A: G Britton (8) 37. B: F Moise (16) 39. C: B Souter (24) 38 cb. D: G Marlow (30) 43. 2B: G Marlow (30) D Pullinger (32) 49.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal Aug: A: J Borg (12) 65. Scr: B Djura 77. B: J Gorrie (16) 67. Scr: D Hodge 87. C: C Limbert (24) 68. Scr: A McClean 97 cb. Women: S West (26) 80.

   WINDSOR: Men: Stroke Medal Sep: A: S Hall (8) 64. B: T Cutting (21) D Milgate (21) 69 to playoff. C: B Hartwell (28) 66. A: B Dickinson (14) 66. B: T Cutting (21) 69 cb. C: L Dyke (27) 70. A Scr: S Hall 72. B Scr: G Sherer 86 cb. C Scr: B Hartwell 94. Hole in one: T Clark

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: Matchplay: J Buki bt G Pitt 3-2. Stableford: Div 1: P Ford (14) 40. Div 2: M America (19) 47. Div 3: J Taylor (26) 44. 2B Agg: L Tosh (22) T Crowe (17) 81.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B: J Brown (6) J Rogan (6) 47. W Sawtell Jnr (17) 41 cb. Scr: J Brown 35.

   WYONG: Men: Stableford: A: R Crowther (12) 42. B: I Howell (16) 36 cb. C: G Daw (20) 40. A Scr: C Wickham (2) 33. 2B multi: P Pedzikiewicz (20) R Crowther (12) 77.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
NSW Golf