NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

  ACT

   GUANGALIN LAKES: Men Stroke A: R Maxwell [10] 68, J McCormack [10] 69, D Blacklock [5] 70, D Walsh [7] 71, B Davis [7] 72. B: S Pepper [17] 69, B Ernst [15] 70, C Stallard [14] 70, A Andreatta [12] 72, L Deverall [17] 72. C: D Wicks [21] 70, K Smith [23] 72, B Jepsen [30] 74, M Hogben[19] 74, C Deschamps [20] 76. Gross: N Willett 77 N Sloane 86 P Ontong 96. Eagle: M Hynes.  Nearest Pin: S Broadhead (3rd) C Deschamps (5th) M Cole (11th) M Heffernan (17th). DSR: 74.0. WOMEN: L Edwards [23] 75, A Douglas [0] 77, D Larter [26] 80. DSR: 74.0.

NSW

ANTILL PARK: Men: Stroke: Medal Sep: A: B Willingham (3) 67. A Scr: K Shepherd 71. B: R Sherer (15) 69. B Scr: A Moss 85. C: D Roames (19) 66. C Scr: R Norris 88. Jnr: J Langston (21) 80.

   ASQUITH: Men: Stroke: Medal: A: K Warwick (9) 65 cb. A Scr: D Morgan 68. B: G Bensley (14) 66. B Scr: J Kim 83 cb. C: S Taylor (23) 63. C Scr: G Barton 85 cb. Jnr: L Williams (14) 70.

   AVALON: Women: Stroke: Div 1: S Burden (32) 66. Div 1 Scr: L Zalitis (24) 95. Gold Medal: S Burden (32) 66.

   AVONDALE: Men: Stroke: Medal Sep: A: E Bloom (6) 63 cb. A Scr: M Wittenberg 63. B: L Brown (16) 61. C: D Khadka (20) 61.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal Sep: A: R Humphreys (13) 65. B: J Loveridge (19) 63. C: J Richards (25) 69.

   BANKSTOWN: Men: Stableford President's Trophy: Black: T Purcell G Wise M Jones M Smith 109.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stroke: Medal: A: I Davis (9) 62 cb. A Scr: I Elliott 65. B: B Sprake (13) 64. B Scr: P Foley 81. C: G Hooker (22) 63. C Scr: R R McAuley 85 cb.

   BARNWELL PARK: Stroke: Medal Sep: A: S Spiteri (9) 59. A Scr: K Brown (3) 65. B: C Berenger (15) 58. B Scr: I Gomez (18) 76. C: E Ciciriello (21) 57. C Scr: G Pettenon (23) 82. Cup: A Scr: S Laws (1) 66. S Wrigley (1) 66. B Scr: C Berenger (15) 73. C Scr: E Ciciriello (21) 78. Medal Aug: A: S Wrigley (1) 65. Hole in one: I Gomez at 18th. Women: Stroke: Medal Sep: Div 1: G Walters (22) 63. Div 2: A Duggan (25) 70. Div 3: T Hezlett (33) 69. Medal Aug: Div 1: A Wongnin (19) 74.

   BAYVIEW: Men: Stroke Medal: Black: A: A Whipp (4) 64. B: S Matthews (18) 62. C: I Pigott (30) 66. Scr: A Scr: A Whipp 68. B Scr: S Matthews 80. C Scr: R Long 89. Women: Stroke: Medal: Div 1: A Dorrington (16) 71. Div 2: B Alfonso (27) 74. Div 3: R Mason (38) 70.

   BELMONT: Men: Stableford: A: E Kelty 41. A Scr: M Browning 73. B: P Bubb 38. B Scr: G Harrison 87. C: R Wallace 35. C Scr: P Young 95.

   BERMAGUI: Women: Stableford: W Chaplin (38) 34. Men: Stroke Medal Sep: Black: S Lingard (17) 71. A: M Carr (13) 71. B: G Wright (20) 72. C: M Derbyshire (22) 75 cb.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal Sep: A: C Watkins (13) A Brown (6) 67 to playoff. A Scr: E Koukos 73 cb. B: A Graham (15) C Mitchell (16) 70 to playoff. B Scr: B Port 87 cb. C: G Pardi (27) 65. C Scr: S Labroski 85. Medal Aug: C: P Golsby (26) 70. Gold Medal: G Pardi (27) 65. Women: Salver: L Toomey (15) 74.

   BEXLEY: Men: Stroke: Medal Sep: A: K Terita (5) S Capuano (6) 60 to playoff. B: T Martin (16) A West (13) 58 to playoff. C: A Scali (23) A Valdy (21) 57 to playoff. Scr: K Terita 65. Women: Stableford: K Baker (34) 38 cb.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: Team Agg: A Campbell (12) B Flaherty (12) P Kailofer (28) R Najjar (31) 96. P Kailofer (28) 40 cb. Women: Stroke: D Landsberg (28) 70 cb. Scr: Y Murray 96 cb.

   BONDI: Stroke: Medal: M Taylor (20) 52.

   BONNIE DOON: Men: Stroke Black: A: T Boswell (11) 70. B: T Eldridge (17) 66. C: D Nguyen (21) 70. A Scr: D Hanafi 75. Stableford Gold: D: H Stern (36) 45. White: A: D Fridman (23) 39.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: T White (8) T Backhouse (7) 70. M Morrissey (11) 38.

   BOTANY: Stroke: Medal: A: C Healey (9) 64. A Scr: G Snook (6) 72. B: P Bligh (15) 66 cb. C: L Silvestri (20) 67.

   BOWRAL: Women: Stroke: J Skamperle (14) 73 cb. Men: Medal Sep: A: J Mulholland (7) 68. B: N Roet (19) 64. C: C Weatherby (30) 66 cb.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B: P Parker (16) D Hajduk (14) 46. Men: R Webb (29) 37. Women: A McInnes (30) 40.

   BRIGHTON LAKES: Men: Stroke: MM: A: G Willmott (10) 69. B: B Clarke (16) 68. C: G Devet (31) 67. A Scr: D Horton 79. B Scr: D Dixon 86. C Scr: G Lysaght 94. Women: Par: C Farthing (33) 38 up.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal Sep: A: R Buettner (1) 70. A Scr: G McIntosh 75 cb. B: V Narayan (9) 67. B Scr: R Chand 78. C: N Guo (15) 68 cb. C Scr: B Easterbrook 81. D: L Murphy (23) 69. D Scr: D Rojas 91. V LA Fou (26) 65. B Hunt 100.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: A Stephenson (9) 43. A Scr: M Arnold 36. B: E New (18) 44. B Scr: A McMahon 29. C: G Corrigan (26) 43. C Scr: D Johnston 23. 2B: R Kaldasuan (14) R Hardy (20) 53. 2B Scr: M Arnold R Zelesco 40 cb. Women: Div 1: J Matheson (17) 38. Div 2: A Brady (20) 39. Div 3: L Bullock (28) 42. 2B: M Ross (16) M Brown (26) 48.

   CAMMERAY: Men: Stroke: A: I Christiansen (12) 64. B: D Hill (14) 66. C: J Gale (21) 68. A Scr: M Owens 72. Medal Sep: I Christiansen 64. Women: J Mann (26) 78.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke: Medal: A: C Francis (10) 69. A Scr: B Post 74. B/Medal: B Pollock (14) 65. B Scr: T Brindley 79. C: G Ecob (20) 65. C Scr: C Beehag 90.

   CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: R Lee (22) W Min (19) 59. 2B Scr: M Williams A Dilshad 72. A: M Mcglinn (10) D Kim (10) 69 to playoff. A Scr: M Williams 76. B: N Szegho (16) E Kim (14) 70 to playoff. B Scr: E Kim 84. C: H Kim (25) D Kim (24) L Field (22) 71 to playoff. C Scr: A Kassis 93.

   CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: T Pagliaro (12) 71. A Scr: R Gibbeson (2) 78 cb. B: S Goodrum (13) 63. B Scr: S Goodrum (13) 76. C: K Gosper (20) 69. C Scr: K Gosper (20) 89. Stableford: J Greig (33) 39. Stroke Veteran Men: R Calanan (22) 72. Stroke: A: P Clapham (7) 73. A Scr: D Gale 71. B: D Laws (17) 73. B Scr: E Tan 83. C: C Hughes (22) 73 cb. C Scr: E Onggo 94. Stableford: R Janson (18) 39. Veteran: Stroke: C Hughes (22) 73.

   CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal Sep: A: P Hardie (13) 63. A Scr: S Nixon (7) 73. B: I Hughes (19) 62. C: J Diggins (23) 56. Women: L Clare (28) 68 cb.

   CONCORD: Men: Stroke: A: J Maresca (7) 69. A Scr: J Maresca 76. B: G Hodgson (15) 70. B Scr: G Hodgson 85. C: D Beckett (20) 73. C Scr: D Beckett 93. Stableford Gold: P Fung (30) 35.

   CROMER: Men: Stroke Medal Sep: Black: A: R Elliot (10) 65. B: M MacMillan (15) 65. C: S Ribot De Bressac (23) 68. A Scr: R Elliot 75. Women: Stroke: J Atchison (14) 75. Veteran: I Andestrem (19) 70.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: P Frankland 36. A: P Conlon (12) 39 cb. B: N Houston (18) 42. C: P Gorman (28) 42.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Sep: A: G Walker (10) 69. A Scr: M Foxley 77. B: R Stewart (17) 68 cb. B Scr: S Bradley 82. C: H Park (22) 67. C Scr: S Park 91.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Medal: A Scr: J Fearnley 72. B: P Hazer (14) 70. B Scr: G Koh 82. C: A Harwood (18) 73. C Scr: S Cochran 91. D Scr: B Barrakett 95.

   EASTLAKE: Men: Stroke: A Scr: J Brand (5) 79. A: P Page (5) 73. B Scr: S Wong (13) 86. B: M Goold (20) 67. C Scr: S Sheridan (24) 93. C: J Stanley (23) 68. D: S Dunlop (36) 69.

   ELANORA: Men: Stroke Medal Sep: Black: A: T Davis (11) 71. B: R Murray (17) 70. C: G Reaney (27) 66. A Scr: K Donohoe 75.

   EVERGLADES: Men: Stroke: A: M McCracken (11) 65. B: J Fleming (17) 63. B Scr: R Mole 79. A Scr: D Beer 69. C: R Fraser (22) 64. C Scr: M Nicholas 85.

   FORSTER: Men: Stroke: Medal Sep: A: T Richardson (10) 64. A Scr: B Germon (+2) 68. B: D Galloway (21) 62. B Scr: T Ervin (17) 84. C: J Macleod (26) 68 cb. C Scr: B Hosie (23) 93.

   FOX HILLS: Men: Stroke: Medal: A: R Harivel (12) 66. A Scr: D Falcon 71. B: G Wakefield (17) 61. B Scr: N Vlismas 81. C: S Jung (24) 60. C Scr: L Benkovich 82.

   GIBRALTAR: Men: Stroke: Medal Sep: A: K Nicholson (10) 65. A Scr: W Knapp 73. B: G Morgan (14) 65. B Scr: C Campbell 82. C: I Stepto (23) 67. C Scr: A Blandis 90.

   GLENMORE: Stroke: A: D Orth (7) 72 cb. B: D Lim (13) 66. C: N Hunter (27) 73. A Scr: S Zingle 74. Stableford: J Yoon (Oatlands) (23) 40.

   GORDON: Men: Stroke: Medal: A: J Skilbeck (10) 63. B: P Whigham (18) 62. C: S Sinclair (23) 64 cb. A Scr: T Mills 72. Gold Medal: P Baily (22) 64.

   GOSFORD: Men: Stableford: Team: G Fitch R Taylor B Kavanagh G Richards 41. Trophy: A: B Leddel (10) 40 cb. B: D Grant (13) 41. C: P Allen (20) 49.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke Medal Sep: Black: Div 1/Medal: D Fisher (12) 69. Div 2/Medal: C Emerton (20) 67. Div 3: G Tape (30) 67.

   HIGHLANDS: Men: Stroke Black: A: C Hughes (12) 66. B: P McCrohon (19) 67. C: R Pinkerton (25) 64. A Scr: J Desborough (4) 77. B Scr: M Parsons (15) 87. C Scr: D Scott (22) 94. Women: Stroke: J Rivers (36) 70. Medley: Stableford: T Ireland (29) 37.

   HURSTVILLE: Women: Stroke: Medal Sep: F Zajakovski (28) 67. A Scr: P Keogh (10) 84. Men: A: T Ganterton (12) 69. A Scr: T Shaw (4) 74. B: L Piper (17) 61. B Scr: L Piper (17) 78. C: K Payne (21) 60. C Scr: K Payne (21) 81.

   JAMBEROO: Men: Stroke: Medal Sep: A: D White (13) 68. B: T Zimmerman (14) 64. C: T Murphy (20) 66. D: G King (27) 64. Women: M Farrant (20) 71.

   KAREELA: Men: Stroke: Medal Sep: A: R McCarthy (12) 59. A Scr: T Bush (7) 67. B: G Marston (18) 54. B Scr: G Keane (16) 75 cb. C: P Thrift (24) 64 cb. C Scr: I Colley (20) 88 cb.

   KILLARA: Men: Stableford: A: B Mason (17) C Brown (12) 79. A Scr: A Lamble J Wooster 61. A: T Wray (4) 41. B: J Cocks (16) 42. C: M Horsley (21) 41.

   KOGARAH: Men: Stroke: Medal Sep: A: T Corr (2) 55 cb. A Scr: A Honeysett 57. B: B Miller (12) 51. C: P Cester (17) 55 cb.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: J Nicholl (2) 40. B: G Monk (20) 40. C: I Hampson (22) 33. Women: Stableford: S Douglas (39) 44.

   LAKESIDE: Jnr: Stableford White: R Battle (27) 19. Women: Stableford: 2B Agg: J O'Brien (15) L Richards (19) 73. C Luxton (25) 38. Men: Stroke: Medal Sep: A: B Hart (11) 66. B: A Bell (18) 67. C: D Campbell (23) 74.

   LANE COVE: Men: Stroke: Medal: A: B Pearson 60. B: I Butters 62. C: J Erasmus 60.

   LEONAY: Stroke: Medal: A: I Barnes (6) 63. A Scr: I Barnes (6) 69. B: M Mccormick (17) 62. B Scr: M Mccormick (17) 79. C: J Miles (18) 63. C Scr: J Miles (18) 81. D: M Denny (35) 62. D Scr: C Faico (23) 86. Jnr: C Carruthers (15) 66.

   LEURA: Men: Stroke: Medal Sep: A: B Swadling (9) 71. A Crowther (11) 72. B: J Carter (18) 70. D Barnes (14) 75. C: C Youll (29) 69. N Adams (20) 70. Stableford White: S Ritchie (18) 35.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: Medal Sep: A: S Jung (10) 68. A Scr: S Quaqliata 74 cb. B: A Le (17) 66. B Scr: G Cannistra 87. C: P Andary (30) 70. C Scr: B Thompson-laing 93.

   LONG REEF: Women: Par: J Hensman (32) 1 up. Men: A Scr: S Prior (4) sq. A: T Richard (12) 5 up cb. B: G Black (13) 2 up cb. C: A Bray (20) 5 up.

   LYNWOOD: Men: Stroke Vardon: Black: Div 1 Scr: B Ellam (+2) 70. Div 2: L Clarke (10) 69. Div 3: J Gadd (+3) 76. Div 4: M Wellington (15) 75.

   MACARTHUR GRANGE: Stroke: Medal: A: S Thorn (8) 69. B: M Williams (14) 68. C: A Robinson (27) 75.

   MACQUARIE LINKS: Men: Stroke Medal Sep: Black: A: D Peters (3) 73. A Scr: K Thessman 80. B: S Koh (16) 73. B Scr: A Foster 90. C: N Furia (33) J Musico (24) J Holmes (23) 75. Women: Stroke: L Galluzzo (24) 75. A Cummings 99.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: D Maiden S Liddle 44 cb. Men: A: B Stowe (-2) 36. B: J Irwin (16) 36. C: P Dwyer (27) 33. Women: Div 1: D Thomlinson (14) 35. Div 2: A Hood (27) 33.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke Medal Sep: Black: A: M Maiden (10) 69. B: K Wright (17) 60. C: B Menere (30) 65.

   MANLY: Men: Stroke: A: P Haynes (12) 66. B: M MacLennan (18) 68. B Merriman (22) 66. A Scr: E Blake 72.

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: Ambrose: A Khouri N Lam R Cerqueira D Giourtalis 45.25. Scr: J Mumford G Geuerreiro D Wonnocott J Ljajic 52.

   MASSEY PARK: Women: Stroke: Medal: Div 1: Y Little (16) 70. M Oman (11) 70. Div 2: B Broadbent (26) 67. B Cooper (38) 67. T Hall (24) 67. Div 1 Scr: M Oman 81. Div 2 Scr: T Hall 91. Men: A: R Viola (9) 63 cb. A Scr: S Sandesh 65. B: R Twomey (14) 62 cb. B Scr: R Twomey 76. C: R Webster (33) 62. C Scr: J Webb 86 cb. Gold Medal: A: J Hardgrove 63. B: G Saleh 62. C: P Stone 67. Jnr: R Flack 182. Snr: T Wand 156. Veteran Men: A Smee 171.

   MONA VALE: Men: Stroke Medal Sep: Black: A/Medal: D Rose (12) 67. B/Medal: T Sedgwick (18) 65. C: N McGregor (22) 66. Medal Aug: B/Medal: C Galofaro (19) 72. Stableford: D Grant (22) 45. 2B: J Agostino (25) L Mashman (11) 51 cb. Hole in one: D Grant at 2nd.

   MONASH: Men: Stroke: Medal Sep: A: G Dawber (10) 68. B: S Murphy (15) P Risk (16) 71. C: R Layton (21) 74. Stableford White: C Levy (27) 38. Stroke: Scr: D Cullam 74 cb.

   MOORE PARK: Women: Stroke: A: K Kang (14) 69. B: J Kerr (18) 67. C: J Northall (27) 72. Scr: L Quilliam (2) 71. Men: A: J Taylor (9) 67. B: C Woodley (16) 68. Stroke White: C: D Baldwin (25) 67. Stroke: Scr: A Scr: D Shepherd (2) 89. B Scr: F Cusack (14) 83. Stroke White: C Scr: M Ives (19) 89.

   MORISSET: Men: Stroke: A: S Loughnan (6) 70. B: J Fitzgerald (18) 66 cb. C: R Kennedy (22) 69 cb. A Scr: L Wales (5) 79. B Scr: W Christy (15) 81. C Scr: K Simpson (19) 89.

   MOSS VALE: Men: Stroke: Medal Sep: A: R Slocombe (12) 67. A Scr: P Maslen (1) 72. B: R Jensen (14) 67. B Scr: C Foreman (14) 83 cb. C: B Townsend (26) 64. C Scr: G Morris (23) 89. R Thompson (17) C Swan (16) 67. Women: K Delaney (34) 68. Mxd: Trophy: B Townsend (26) 64.

   MT BROUGHTON: Medley: Stableford: 2B: W Spackman (27) D Corry (13) 49. Singles KO f: W Spackmam (27) 41.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: Medal Sep: A: C Cusbert (6) 68. A Scr: J Vidler 72. A res: P Marsden (12) 67. A Scr: P Leabeater 77. Medal Sep: B: D Button (19) 66. B Scr: T Ryan 84. C: P Pearce (22) T Damouni (22) to playoff. C res: J Gunstone (29) 74. C Scr: J Gunstone 103 cb. Medal Aug: B: M Furlong (14) 80. C: W Burgess (20) 69.

   NEWCASTLE: Men: Stableford: A: T Duggan (6) 38 cb. B: T Allen (15) 39 cb. C: J Prietto (25) 36. A Scr: D Terry 35.

   NORTH RYDE: Men: Stroke Black: A Scr: B Russell (1) 71. A: Z Camilleri (13) 64. B: J Kim (17) 66. C: C Pearce (26) 68. D: D Parsons (30) 68.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke White: G Coffey (25) 59. Women: Stroke: J Russell (31) 73.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Aug: A: C Cheong (11) 62. B: P Hamlyn-Harris (13) 61. C: M Cavanagh (30) 59. A Scr: L Walker 71. Women: Stroke Green: L Brenock (14) 63. Medley: Stableford White: P Cook (22) 36.

   NOWRA: Men: Stroke: Medal: A: R Hardy (8) 64. A Scr: R Hardy 72. B: B Young (17) 62. B Scr: B Young 79. C: G Lymbery (22) 63. C Scr: G Lymbery 85.

   NSW: Men: Stroke: Medal Aug: A: J Kim (2) 71. Scr: A Scr: J Kim 73. Medal Aug: B: M Swift (16) M Birch (14) 74 to playoff. Stroke White: C: T Wasserman (21) 71. Women: Stroke: S Goldschmidt (30) 89.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: D O'Connor (12) 44. B: P Madden (16) 41. C: J Horsfield (24) 43. D: P Krautil (27) 41. A Scr: D Singh 34. Women: S Monaghan (26) 38. Men: Hole in one: G Dooley at 18th.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Medal: Div 1: G Flynn-Pye (33) 69 cb. Div 1 Scr: V Jones 99 cb. Men: Medal Sep: A: M Upton (7) 62. B: T DeVault (11) 62. C: D Pearce (28) 62.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: M Cahalane (10) 43. A Scr: P Sherry 34 cb. B: D Garnsey (14) 39. C: R Henderson (19) 39. Trophy: A Watson A Watson 44. Stroke: Matchplay: L Mordey bt H Atkinson 1up. M Fogarty bt K Sunderland 20th.

   PENRITH: Men: Stroke: Medal Sep: A: D Campbell (9) B Jensen (10) 69. A Scr: C Lawler 74. B: M Arnold (13) 68. B Scr: B Jones 84 cb. C: T O'callaghan (20) 71. C Scr: R Lawler 95 cb. Jnr: Captain's Trophy: M Organ (16) 83.

   PYMBLE: Men: Stableford: 4B: R Mccarthy (19) C Charlton (16) 50. A: C Zarafetas (12) 40. B: R Warren (14) 42. C: M Thew (25) 40. Women: L Dickinson (11) 37.

   RANDWICK: Men: Stroke: Medal Sep: A: M Newbold (4) T Fernandes (7) 58 to playoff. A Scr: M Williams 61. B: J Chatten (17) 59. B Scr: J Chatten 76. C: R Raymond (21) 58. C Scr: R Raymond 79. Jnr: T Fernandes (9) 68. Men: Medal Jul: C: J Chatten (18) 58.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 2: M Dell (18) 40. G Murray (13) 39. Div 3: R Glascott (21) 38. Stroke: Gangurru: Div 1: B Sweeten (7) 75. D Pateman (17) 69. G Mcintosh (19) 69.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Medal Sep: A: D Gordon (10) 65. B: C Compton (17) 60. C: I Cairns (21) 64. A Scr: T McAllister 73. President's Trophy: C Compton (17) 60. Stroke Medal Sep: Green: T Garrick (23) 71. Stableford White: P O'Hanlon (28) 39.

   ROSNAY: Men: Stroke: C'ship: A Scr: R Kumar 71. A: N Ryanhart (11) 63. B Scr: C Faulkner 80 cb. B: R Pledger (13) 66 cb. C Scr: F Mathews 87. C: C Cockburn (23) 63. Women: Div 1: C Pagett (33) 71.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: J Hunter (20) 36. Centenary: S Martin (25) 38. Men: Stableford Championship: White: A: T Rankine (10) 36. B: M Hawker (16) 38. C: A McKillop (20) 35 cb. A Scr: R Chambers 30.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Medal Sep: A: G Bentley (11) 59. B: P Mitchell (23) 63 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: L Cuenca (14) A Paris (12) 75. Div 2: B Apps (28) N Apps (20) 72. A: B Beattie (12) 38 cb. B: L Cuenca (14) 41. C: J Field (25) 36. D: B Apps (28) 41. A Scr: C Kinnaird 31.

   SEFTON: Stroke: Medal: A: W Edworthy (6) 55. B: T Carr (19) 52.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: M Hetherington S Haggerty 78. Men: T Brotherington C Kelsall 73. A: S Trickett (7) 39. B: C Kelsall (13) 40. C: J Raveneau (19) 40. Women: Div 1: J Arkins (9) 39. Div 2: J Cummins (40) 40 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Medal Sep: A: L Herron (10) 68. B: J Corr (16) 69. C: R Percival (20) 71. Div 1: L Barnes (25) 74. A Scr: L Taylor (1) 75.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: S Transom (7) 39 cb. B: C Gal (14) 38. C: M Johnstone (22) 44. 2B: J Rowan (22) 50. R Dyer (15) 50.

   ST MICHAELS: Men: Stableford White: A Higgins (17) 39 cb. Stroke: Scr: L Roberts 73. Team: A: R Wallhausen (12) N Gelber (19) M Levett (16) G Kosmin (24) 55. A Scr: S Aitken M Hammond S McHugh A Micallef 65. Stableford Gold: T Russo (30) 37. Women: Stableford: S McAlister (22) 32. Men: Stroke Medal Sep: White: B: J Rudman (16) 67. C: D Guerriau (21) 70.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: A: M Rebulado (10) 41 cb. B: C Delaney (16) 41 cb. C: K Maidment (23) 44. Div 1: V Sharma (6) R Sharma (7) 81. Div 2: R Millers (15) D Williamson (23) 79. A Scr: W Cochran M Savagae 65.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Medal Sep: C Scott (7) 57. Div 1: C Scott (7) 57. Div 2: G Horan (17) 60. Div 3: G Humphrys (24) 62. Scr: C Scott 64. Veteran Men: G Horan (17) 60. Medley: Stableford: S Lee (3) 39.

   TALLWOODS: Men: Stroke: P Wright (20) 69. B Lieberman (16) 73. Women: M Wright (26) 70. R Murray (16) 73.

   TERREY HILLS: Medley: Stroke Medal Sep: Black: A: P Friend (11) 71. B: M Kim (13) 70. A Scr: P Murray 78. Stroke: C: D Yem (23) 69.

   THE AUSTRALIAN: Stroke: Foursome: A: P Wood R Trotter (9.5) 70.5. A Scr: T Heaton E Chambers 77.

   THE COAST: Women: Stableford: M Laffy (27) 37. Men: Stroke: Medal: A: T Appleton (11) T Shute (10) 68 to playoff. A Scr: T Podvorec 74. Stroke White: B: B Cudlipp (16) 67. B Scr: B Cudlipp 83 cb. C: P Stout (23) J Stark (26) 67 to playoff. C Scr: P Connop 89.

   THE LAKES: Medley: Stroke Medal Sep: Black: J Hawkes (4) 71. Stroke: G Snow (11) 74 cb. Stroke White: K Mason (28) 71. Black: A Scr: E Kargas 78.

   THE RIDGE: Stableford: D Peach (The Lakes GC 45) 46.

   TOUKLEY: Men: Stroke: A: S Wilson (9) 68. A Scr: K Boyd 75. B: M Lewin (14) 67. B Scr: M Lewin 81. C: E Bush (27) 68. C Scr: B McGrath 89. Women: Stableford: C Walters (27) 32 cb.

   TWIN CREEKS: Stableford: A: J Cayley (3) 38. A Scr: A Lauder (2) 32 cb. B: J Duffell (16) 35. B Scr: M Milosevic (13) 22. C: A Renshaw (20) 36. C Scr: P Blunt (19) 18 cb. Women: S Han (17) 38.

   WAKEHURST: Men: Stroke: A: B Mason (2) 70. A Scr: B Mason 72. B: A Coyle (16) 68. B Scr: A Coyle 84. C: N Bull (31) 67. C Scr: K Gough 93. Women: R Charnell (11) 77. Men: Veteran Men: Div 1 Scr: B Morris 161. Div 2 Scr: D Horne 166. Div 3 Scr: S Chow 171. Div 4 Scr: G Eldershaw 195. Super Veteran: Div 1: N Bull (31) 139. Div 2: S Chow (16) 142.

   WALLACIA: Men: Stableford: Irish Team: J Danby (17) G Blair (12) J Batman (6) S McBrien (12) 93. 4B Scr: R Hackett J Pagett S Lear R Walker 73. A: G Blair (12) 41. B: K Cheam (14) 42. C: M Pattison (28) 40. Hole in one: J Batman at 14th.

   WARRINGAH: Mxd: Stroke: Medal Sep: A: S Martin (7) 69 cb. B: D Cripps (16) 69. C: M Roberts (22) 62. D: C Sheehan (26) 67. Scr: J Toro (5) 75. Stableford: B O'Donnell (31) 36. Men: Stroke: Medal Aug: B: B Poole (18) 84. C: S Raspass (21) 72.

   WENTWORTH FALLS: Men: Par: P Cullen (6) 4 up. Women: A Galbraith (45) 7 up. Medley: 2B: A Galbraith (45) S West (27) 10 up cb. Men: Scr: S King (2) 2 down cb.

   WINDSOR: Men: Par: 4B: R Hartas (15) C Bradbury (23) 10 up. Div 1 Scr: L Singleton J Singleton 3 up. A: K Samy (8) 2 up. B: F Cranfield (18) 5 up. C: G Pidgeon (23) 3 up cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal Sep: A: J Farren-Price (12) 67 cb. B: N Gill (17) 59. C: E Wordsworth (28) 62. N Gill 76.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke Gold Medal: Black: K Henderson (16) 68. Stroke: Medal Sep: A: J Cook (3) 66. A Scr: P McColl 76. B: R Lucas (18) K Henderson (16) 68 to playoff. B Scr: B Shipway 85 cb. C: J Wiseman (20) B Martin (23) 68 to playoff. C Scr: P Batty 89. Medal Aug: C: G Anderson (21) 77.

   WYONG: Men: Stroke: A: M Pavy (1) 70. B: D Wilbow (14) 67. C: K Dong-Boo (72) 72 cb. A Scr: E Forsyth 73. Hole in one: M Newbury at 17th.

22 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: Team: A Nam (25) S Kim (29) S Cho (35) M Park (33) 110. Scr: J Merrick L Mullard R Henry K Hemingway 71. more
NSW Golf