NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Women: Stableford: J Cohen (32) 35. Medley: Stableford Irish Team: White: Div 1: J Shearston (17) T Harrison (34) T Maunder (16) J Brady (8) 124. Div 1 Scr: N Wood K James L Lewis S Warren 95. Men: A: M Davies (10) 41. B: G Tierney (17) 41. C: M Miller (30) 42 cb.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: K Butler (16) C Sansom (18) 48. A: S Birt (9) 42. B: Y Oh (18) 42. C: P Horstman (28) 42. Scr: D Morgan 34.

   AVALON: Women: Stroke: J Spicer (25) 61. A Scr: J Spicer 86.

   AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: G Cairns (16) M Fabian (7) 47. Father/Son Trophy: T Nash (15) I Nash (23) 44.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke: A: T McIntyre (9) 64. B: J Brown (20) 63. C: J Richards (25) 64.

   BANKSTOWN: Men: Stroke Medal Sep: Black: A/Medal: Z Sayers (7) 70. B/Medal: M Ferguson (14) 69. C: T Rechbauer (26) 70. 4B: R Robertson J Kirgan 62 cb. 4B Scr: M Ferguson D Marler 63.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: R Seeto (25) J Riccord (27) 46. G Roberts (13) 40. Stroke: I Elliott (0) 66.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: S Spiteri (9) 37. B: C Berenger (14) 38. C: V Laws (24) 35. Women: L Coleman (11) 39.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: Team: P Lewis (26) T Bourke (12) B Lewis (13) D Wheeler (10) 102. Men: A: T Bourke (11) 42. B: D Matulin (17) 41 cb. C: P Lewis (26) 47. Scr: N Woolmer 33. Women: Div 1: C Freeman (12) 34 cb. Div 2: S Lewis (40) 45.

   BELMONT: Men: Stableford: A: R Toby 36. B: B Wilcher 37. C: P Gledhill 40.

   BERMAGUI: Women: Stableford: P Jones (18) 37. Men: A: N Haase (13) 35. B: A Sherlock (21) 39. C: M Derbyshire (22) 38.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stroke: Canadian Foursome: Div 1: A England (15) G Gallagher (14) 68.125 cb. A Scr: H Holohan D Walker 74.

   BEXLEY: Medley: Stableford: Trophy: T Papadopoulos (13) 43. A: J Martyn (6) 37. B: D Marriner (14) 39. C: P Wood (28) 42. Scr: C De La Mare 32. Women: Hcp: J Murphy (34) 41.

   BLACKHEATH: Men: Stroke: P Kailofer (27) 66. Scr: B Evans 72. Stableford: S Brown (14) 37. Women: C Soady (22) 41.

   BONDI: Medley: Stableford: 2B Agg: M Pashley (11) L Furlong (14) 71. R Jensen (21) 39 cb.

   BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: P Sarkies (12) 37. B: T Maw (16) 39. C: S Theodore (24) 34. D: D Duchen (36) 35. A Scr: E Smith 33. 2B: A: W Oates C Berkeley 43.

   BONVILLE: Men: Stroke: A: P Owen (+1) 72. B: D Brown (15) 69. C: S Walsh (20) 71.

   BOTANY: Men: Stableford: J Bonassi (14) 41. A Scr: A Hansen 30.

   BOWRAL: Women: Stableford: J Jeffery (22) 37. Men: Stroke: Ambrose: C Green (9-1/6) P Shortle A Shortle 55-5/6.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B Agg: P Searle (13) P Searle (24) 76. Men: M Lewis (21) 39. Women: M Sheekey (14) 40.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: A: G McClean (11) 42. B: G Wilson (18) 40. C: G Farthing (24) 40. 2B: D Smee R Smee 51.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: P Chesher (12) C Collins (11) 75. Div 2: J Tuovinen (26) W Morris (19) 71. Div 1 Scr: G Glenday B Murray 57. A: W Dunn (5) 39. B: C Bushby (15) 38. C: I Morris (19) 37. D: M Sedger (24) 37.

   CAMDEN: Men: Par: A: A Nokes (11) 3 up. A Scr: D Cummins 1 down. B: K Nichol (18) 7 up. B Scr: F Cahill 7 down. C: D Wulff (19) 9 up. C Scr: R Dewar 9 down. 2B: D Wulff (19) W Healey (Snr) (36) 14 up. 2B Scr: P King D Cummins 3 up. Women: 2B: M Poulton (23) Y Day (27) 10 up. Div 1: P Scutts (18) 2 up. Div 2: M Brown (25) 2 up. Div 3: Y Day 4 up.

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: M Montgomery (10) D Thorne (20) 49. A: I Christiansen (11) 34. B: G Sinclair (17) 33. C: J Carr (26) 36. Women: J Mann (26) 35.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: L Driver (17) R Berthon (14) 75 cb. A: J McCarthy (3) 41. A Scr: R Bruce 33. B: L Driver (17) 41. B Scr: D Phipps 26. C: M Mannion (30) 41. C Scr: R Foster 22.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: K Joseph (25) T Skelton (22) 77 cb. 2B Scr: A Wiffin M Williams 66. A: R Lee (12) 41. B: D Crowe (15) 42. C: R Taylor (30) 42.

   CASTLE HILL: Men: Par: 2B: G Tant (13) R Janson (16) 12 up. A: R Hunter (8) 8 up. B: W Flatley (15) 3 up. C: D Ludick (29) 3 up. PM 2B: J Zavaglia (18) P Maginn (18) 11 up. A: M Thomson (1) 3 up. B: G Cooper (16) 5 up. C: L Clarke (25) 3 up. 2B Scr: M Thomson S Goodrum 5 up. Hole in one: J Heath

   CASTLECOVE: Men: Stableford: R Hobbs (18) 41 cb. Women: J King (29) 35.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: B Fisher (7) 40. B: G Clissold (17) 42. C: P Webb (19) 43 cb. 2B Agg: B Fisher (7) G Wiryadi (17) 79. Scr: B Fisher G Wiryadi 57.

   CONCORD: Men: Stableford Gold: R Taggert (36) 35. White: A: A Painter (13) 38. B: M Baxter (16) 35 cb. C: D Beckett (19) 38. Stableford: 2B: G Gaitanos (8) R Taggart (36) 46. 2B Scr: K Brewer P Macourt 38.

   CROMER: Men: Stableford: A: B See Hoe (11) 38 cb. B: P Ward (18) 44. C: I Barnes (24) 44. A Scr: S Floyd 33. Trophy: I Barnes (24) 44 cb. Hole in one: W Thomas at 9th. Medley: Stableford: 4B: P Carpenter (21) P Ward (18) 88. Women: A Horne (14) 36.

   CRONULLA: Men: Stroke Medal Aug: Black: A: R Kerry (6) 74. Medal Sep: A Scr: M Bamford 74 cb. A: M Bamford (9) 65. B Scr: I Forsyth 80. B: C Meakins (17) 66 cb. C Scr: M Corbett 92. C: M Corbett (22) 70.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B Agg: D: D Barnier (20) M Ford (19) 77. D Scr: T Hill M Smith 58. Div 1: J Kenyon (11) 40. Div 2: P Badakovich (18) 42. Div 3: R Williams (26) 41 cb. D Scr: A Evans 33.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Ambrose: Div 1: C Williams (2) D Williams (9) 63.25. Div 1 Scr: C Harwood G Koh 70. Div 2: S Brennan (9) A Chapman (10) 63.25. Div 2 Scr: C Fitzsimmons C Mcmillan 68.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A Scr: M Stephens (3) 33. A: A Cass (7) 38. B: T Palmer (16) 39. C: P Gale (25) 42. D: C Loke (28) 40. Foursome: B Hansen (19) N Samaras (14) 49.

   ELANORA: Par: C Camphin (7) T Brookes (28) 2 up to playoff.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: D Rooney (23) 47. J Clarke (14) 47. Div 1: S Emms (14) 42. Div 2: D Rooney (23) 40.

   FORSTER: Men: Par White: A: A Syme (5) 2 up cb. A Scr: N Knight (7) 6 down. B: D Kleemann (22) 4 up. B Scr: H James (18) 12 down.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: C Leclere (13) D Begg (16) 47. 2B Scr: G Maguire G Sinclair 36 cb. A: P Bradley (5) 38 cb. B: S Lal (18) 38 cb. C: J Gounder (23) 37.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: A Hayes (13) 39. Div 2: G Falconer (18) 38. Div 3: T Carroll (24) 39. A Scr: W Knapp 34.

   GLENMORE: Stableford: 2B multi: P Groves (8) K Clark (6) 79. Div 1: K Clark (6) 38. Div 1 Scr: B Weir 33. Div 2: G Oxford (18) 39. Div 2 Scr: G Chisholm 21.

   GORDON: Men: Stableford: 2B Agg: J Thompson (26) J McCoy (15) 79. A: S Gresham (8) 39. B: J McCoy (15) 43. C: K Moir (28) 40. Trophy: A Quinn (29) 38.

   GOSFORD: Men: Stroke: Medal Sep: A: R Whyte (7) 67. A Scr: D Bosley 76 cb. B: N James (16) 64 cb. B Scr: K Bunting 81. C: A Henebury (33) 64 cb. C Scr: M Crehan 86.

   HAWKS NEST: Men: Par: Hcp: A: B Brooks (14) 5 up. B: C Taylor (16) 5 up cb. C: R Wales (25) 3 up.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: B Sargeant (31) 40 cb.

   HORIZONS: Mxd: Stableford: A Bremner (20) 39. K Kitching (12) 37. L Martin (32) 34.

   HURSTVILLE: Men: Stableford: A: H Jedrzejgzyk (12) 38. B: R French (14) 44. C: N Weisz (28) 43. Women: P Keogh (10) 39.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: P Munro (10) 37. B: J Bensley (18) 44. C: B Bennett (24) 38. D: B Crooks (30) 36. Women: M Cook (21) 37.

   KAREELA: Men: Stableford: A: G Stone (7) 36. A Scr: D Price 30. B: B Hammond (19) 41. B Scr: S Barlow 27. C: J Fraser (27) 46. C Scr: S Brandley 18. Women: Stroke: K Gillson (13) 67.

   KILLARA: Men: Stableford White: A: P Robertson (14) 37. B: M Hill (19) 37. C: F Kelly (29) 38. 2B: B Wilson (14) F Kelly (29) 44. Men: 2B: M Baldwin (19) A Tagg (16) 43. Women: Green: S Singh (33) L Pountney (35) 43.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: T Beacroft (34) 44. D Cabpbell (11) cb. A Scr: A Mala K Cribb 44.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke: Medal: A: D Robertson (4) 72. B: H Sunwoo (17) 77 cb. C: M Kriz (22) 78. Women: V Pasfield (30) 80.

   LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: G Fish (6) R Pilgrim (6) 74. 2B Scr: J Choma (+1) S Harmer (1) 58 cb. A: R Pilgrim (6) 38 cb. B: M Fogarty (19) 42. C: C Pollard (26) 39. Stroke: Cock o' Walk: K Edmonds T Tideswell bt P Dawson N Smedley 21st. Women: Medal Sep: Div 1: D Forest (11) 72. Div 2: J Mathison 68. Stableford: N Cullen 34 cb. Jnr: Stableford White: R Battle (30) 20.

   LANE COVE: Men: Par: 2B: S Cain (15) A Hall (20) 9 up. N Sarajinsky (34) 4 up.

   LEURA: Men: Stableford White: D Morris (25) 43. D Williams (25) 39. L Sutton (21) 38 cb. 2B: D Morris (25) A Stillmark (24) 48.

   LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: P Barry (3) 39 cb. B: H Kim (13) 37 cb. C: G Day (29) 37. 2B: M Grahn (15) J Grey (9) 49 cb. 2B Scr: D Abbott M Henley 40.

   LONG REEF: Women: Stableford: D Sier (17) 32. Men: A Scr: A Munro (+2) 34. A: A Lynn (5) 36 cb. B: D Wing (16) 34. C: F Lorenz (25) 37.

   LYNWOOD: Men: Stroke: Medal Sep: Div 1: S Adams (7) 72. Div 2: R Chapman (14) 73. Div 3: J Brooker (19) 71. Div 1 Scr: J Goldhagen 78. Women: M Egner (33) 73.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: J Davies (10) 38. B: D Spriggs (16) 40. C: J Johnston (25) 43.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2BWB: O Du Plooy (19) E Van Zyl (24) 47. A: B Wunderlich (4) 33 cb. B: O Du Plooy (19) 42. W Stephenson (24) 34 cb. Women: J Strachan (30) 30. Medley: Stroke: Matchplay: D Peters S Peters bt L Prasad A Cummings 6-5.

   MAGENTA SHORES: Men: Stroke: A: J Erikson (11) 71. B: J Pembroke (17) 71. C: J Erikson (21) 70. Hole in one: P Nelmes at 15th. Women: Stroke: Div 1: L Yee (18) 80 cb. Div 2: M Drakeford (24) 80.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B multi: White: P Butler (11) G Mills (33) N Hamilton (13) 70 cb. N Hamilton (13) 39.

   MANLY: Men: Stableford: A Lyne (19) 41 cb. PM: R Bloore (16) 40 cb. Mxd: 2B: P Garden (10) D Newell (21) 49. PM 2B: P Hamilton (21) D Hornby (11) 46.

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal: A: B Gretch (12) 58. A Scr: T Shaw 66. B: D Hendricks (17) 57. B Scr: R Albert 74. C: L Badham (20) 59. C Scr: B Young 76. Visitor: B Stewart (Nelson Bay 31) 58. C'ship: A: D Cremin 264. B: E Lakiss 309. C: B O'Connell 322. Hole in one: P Stafford at 13th.

   MASSEY PARK: Men: Stroke: C'ship: A Bell (16) 63. Scr: C Smith 69. Stableford: R Powell (24) 45. Scr: S Robinson 33. 2B: K Darke (24) B Cleary (30) 49. Women: Par: B Waters (26) 2 up.

   MONA VALE: Men: Par: A: D Judge (12) 2 up cb. B: R Davis (21) 3 up. C: J Nicholson (26) 3 up cb. Scr: S Albinski 3 down. 2B: R Douglass (16) R Douglass (18) 10 up.

   MONASH: Men: Par: A: G Loupos (11) 1 up. B: N Ginsberg (15) 4 up. C: P Fell (22) 2 up. Par White: V Sacco (27) 1 up. Par: President's Trophy: N Ginsberg (15) 4 up. Scr: S Patel 2 down.

   MOORE PARK: Men: Stroke: Foursome: A: J Brown (10.5) M Mayer 72.5. B: B Watt (20) C Goodwin 65. C: A Skelley (24.5) P Spana 76.5. Scr: D Shepherd A Phiyasirikul 79. Women: Foursome: K Ritter (10) K Lindsay (19) 67.5. Scr: E Pathmanathan K Kang 84.

   MORISSET: Men: Stableford White: A: R Shaw (11) 38. S Tworek (8) 38. L Wales (5) 37. B: B Darby (17) 41. I Williams (19) 39. B Toyne (14) 38. C: J Goldsmith (30) 40. I Buckle (24) 40. G Mitchell (28) 39.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: R Slocombe (11) 40. B: H Mcmillan (18) 41. C: P Sullivan (26) 46. Women: B Mead (37) 43 cb.

   MT BROUGHTON: Medley: Stroke: Medal: P Gammie (19) 69. Stroke White: T Cooper (32) 68.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: O Firth (25) A Oaten (8) 49. A: A Maitland (3) 36. A res: G Neilson (11) 40. B: J Cusack (19) 40 cb. C: O Firth (25) 42. C res: G Lockwood (32) 43.

   NEWCASTLE: Men: Stableford White: A Scr: J McCarthy 30 cb. A: N Patel (10) 36 cb. B: P Bredenbac (15) 36 cb. C: P Arnall (20) 35.

   NORTH RYDE: Men: Stroke: Ambrose: A Scr: B Bury (4) R Bury 62. Div 1: G Onley (3.5) G Woodley 59.5. Div 2: C Goddard (10.75) R Cincotta 59.25.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: L McDonald (41) 32 cb. 2B: L McDonald (41) C Worrall (28) 45. Men: Stableford White: M Levett (15) 40. 2B: M Levett (15) M Maher (10) 50.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford Trophy: White: T Sweeney (18) 43. A: S Carter (12) 37. B: D Starte (15) 39. C: B Pentecost (42) 21. A Scr: D Lewis 28. Women: Green: V Walker (15) 27 cb. Medley: 2B Agg: White: C Blatch (11) C Cahill (9) 72.

   NOWRA: Men: Stableford: A: S Rice (6) 38. B: T Pottenger (19) 42.

   NSW: Men: Stableford: D Scortis (16) 38 cb. Scr: M Gordon 36. Stableford White: P Wright (23) 41. Gold: R Carney (36) 28. Women: Stableford: I Scougall (24) 31.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: I Priest (5) 38. B: R Steinke (14) 42. C: T Chok (19) 40. D: G Shirley (32) 40. A Scr: Y Park 37.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 4B: D Maunder (21) C Seymour (8) 46 cb. Women: Par: G Flynn-Pye (35) 4 up.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: S Taheri (8) 38. A Scr: A Bennie 30 cb. B: B Grace (18) 39 cb. C: K Sunderland (19) 35. Stroke: Captain's Trophy: M Fogarty (0) bt L Mordey (5) 1up.

   PENRITH: Men: Stroke Ambrose: White: D Watkins (14) C Montgomery (2) P Mckenzie (15) M Mckenzie (8) 54.18. Scr: M Finnimore P Morris J Gadd M Bourke 57.

   PYMBLE: Men: Stableford: A: S Ball (6) 40 cb. B: T Clayton (13) 41. C: J Dunning (19) 40 cb. 2B: D Daymond (14) R Corcoran (12) 47 cb. Women: S Hobbs (16) 38.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: J Hunt (14) J Hunt (19) 44. A: M Delf (12) 34 cb. B: E Stivala (16) 36. C: W Lloyd (24) 37. Scr: M Williams 32.

   RICHMOND: Medley: Stroke: Ambrose: Div 1: C Ellings (1) R Somi (9) D Dennis (4) W Palmer (4) 52.75. Div 1 Scr: Z Kirk V Baldry I Waters 60.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 1: T Ogden (1) 36. Div 2: M Pinchbeck (17) 37. Div 3: W Milligan (22) 32. Gangurru: Div 1: R Quinlan (2) 37. Div 2: P Stewart (17) 40. Div 3: R Campbell (29) 38.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Ambrose: R Plummer (6) G MacNamara (12) P Ham (11) P Rose (18) 51.125. R Plummer (0) G McNamara (0) P Ham (0) P Rose (0) 57.

   ROSNAY: Men: Stroke: C'ship: A Scr: D Ball 72. A: A Piukala (6) 65 cb. B Scr: S Sloan 78. B: C Hoy (14) 61. C Scr: J Dickins 89. C: V Piukala (32) 62. Women: D Cormie (16) 91.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: J Hunter (20) 37. 3B: Centenary: H Brockhoff (23) 47. R Mackay (26) 47. S Phillips (30) 47. Men: Stableford Championship: White: R Locke (6) 36 cb. A Scr: R Locke 30. Stroke Black: B: D Dobbin (13) 74. White: C: C Browne (26) 72.

   RUM CORPS: Men: Stableford: A: P Creek (16) 39. B: B Solomon (24) 37.

   RYDE-PARRAMATTA: Stroke: A: B Hooper (6) 68. A Scr: J Smoljko 74. B: R Moir (14) 67. B Scr: S Taylor 85. C: C Cayless (22) 71. C Scr: N Apps 97. D: J Campo (29) 66. D Scr: P Yong 93. Stableford: R Targett (34) 42.

   SEFTON: Men: Stroke: A: D Quain (6) 51. B: K Ibbett (21) 51.

   SHELL COVE: Women: Stableford: A Wadey (25) 34. M Segovic (16) 38. Scr: R Russell (16) 23. Stroke: Medal Sep: A: A McColl (4) 69. K Hartnett (9) 67 cb. B: T Kalmanidis (13) 69. C: D D'Antonio (22) 69. Scr: N Whiteman (0) 72.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: Team: T Lynton W Rogers R Tweed K Black 88. Men: P Staines C Done P Brown M Cambell 88. A: G Wall (12) 35. B: B Kable (13) 37 cb. C: C Done (31) 36 cb. Women: Div 1: S Mclaren (25) 36. Div 2: R Tweed (28) 40.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: P Connor (8) 40. B: J McConnell (19) 39. C: K Miller (20) 40. Div 1: M Miller (23) 37.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Scr: White: J Scruse C Adlington 38. 2B: E Berchowitz (9) D Baso (16) 46. A: G Shneier (3) 37 cb. B: D Lees (15) 36 cb. C: C Cuenca (24) 36. Scr: J Lyras 37. 2B: Gold: J McKechnie (20) N Higgins (36) 42. J Ryan (32) 35. Stroke: Matchplay: A: S Morrison M Whitaker bt S McHugh M Axiak 3-2. 4B: A: M Hammond A Micallef bt S Gibson L Adams 5-3. Stroke Matchplay: White: B: D Lyons J Novak bt R Walker C Dumbrell 7-6. B: K Hanniffy J Lee bt B Gates S Edwards 3-2. Women: Stableford: S Lom (24) 27.

   STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Medal Sep: A: G Kaba (7) 69. B: S Cafe (17) 70. C: W Bridge (27) 67. A Scr: T Ostler 72. B Scr: C Milovanich 85. C Scr: G Raab 90. Medley: Stableford: Hcp: A: D Williamson (22) 36.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: S Choi (20) Y Im (18) 51. 2B Scr: C Delaney P Weaver 40. S Choi (20) 45.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: B Ruff (26) 41. R Nicol (19) 41. P Steele (22) 38. Women: Stableford: C Hepburn (34) 35. P Nicol (30) 33.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: H Kim (13) G Yoon (15) 68. A: G Simpson (7) 37. B: P Macdougall (15) 37. C: G Duffy (21) 34. Trophy: N Gamble (12) 38. Hole in one: N Gamble at 4th.

   THE AUSTRALIAN: Stableford: A: T Sidwell (8) 37 cb. B: J Beatty (18) 39. C: J Higson (29) 39 cb. A Scr: T Sidwell 30.

   THE COAST: Women: Stroke: Medal: Div 1: A Carter (24) 76. Div 2: T Curtis (31) 84. Men: Stableford: 2B multi: J Jee (9) G Leighton (22) 71. G Leighton (22) 39. A Scr: J Wachman 30 cb.

   THE LAKES: Mxd: Stableford: C Legge-Wilkinson (28) 42. Scr: D Cohen 33.

   THE RIDGE: Stableford: R Hayward (14) 43.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: J Berry (30) J Naish (29) 49 cb. A: W Murray (9) 39. B: G Cary (18) 36. C: J Naish (29) 40 cb. 2B Scr: B Cook B Leonard 38. Women: G McKinnon (18) 41. Hole in one: T Calleja (Wyong) at 8th.

   WAKEHURST: Women: Stableford: R Chuter (28) 36. Men: A: M Bateman (8) 38. A Scr: A Sutton (1) 74. B: R Hartman (16) 39. B Scr: R Hartman (16) 84. C: B Daley (20) 37 cb. C Scr: R Stevens (20) 91.

   WALLACIA: Men: Stroke: Medal: A: D Duguid (5) 69. A Scr: J Swan 75. B: D Miklosz (14) 67. B Scr: P Tarbotton 81 cb. C: D Firth (21) S Fava (21) 69 to playoff. C Scr: G Neave 89. Women: Div 1: J Thorpe (16) 74. Div 2: N Bemrose (34) 79 cb. Men: Medal Aug: B: B Bratusa (17) 81. C: G Koteff (25) 70.

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: 2B: H Fulcher (30) M Genna (26) 48. A: M Cuzzilla (13) 39. B: J Fitzgerald (18) 39. C: J Gale (25) 40. D: D Pullinger (32) 38 cb. Scr: S Martin 26.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: C Evans (8) 41. Scr: B Djura (1) 31. Women: A Galbraith (44) 36. Medley: 2B: C Evans (7) J Taylor (31) 47 cb.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: Div 1: C Wai (32) M McPake (31) 47. A: W Micallef (9) 39. B: G Sellers (29) 41 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: Holden Scramble: B Broadhurst (14) A Cadet (12) M Williams (0) B Bulters (11) 51.375.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: Split Six: R Foden (17) A Foden (7) P Duke (10) B McLauchlain (17) 91. B Gray (29) 45. A Scr: M Rugless 31.

   WYONG: Men: Stroke: A Scr: K Andrew (1) 73. B Scr: K Vaughan (13) 77. C Scr: G Perkins (23) 89.

22 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: Team: A Nam (25) S Kim (29) S Cho (35) M Park (33) 110. Scr: J Merrick L Mullard R Henry K Hemingway 71. more
NSW Golf