NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Medley Stableford: A: A Gutierrez 35 M Bell 33 J Hynes 33. B: B Jepsen 40 J Sporer 37 J Masullo 33. NTP: B Tynan (3rd) P Lemezina (5th) D McGibbon (17th).

NSW

   ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B: D Smith (11) J Byrnes (25) 53. Scr: J Dunn G Langston 36. Men: White: A: R Pattello (11) 39 cb. B: T Maunder (16) 43 cb. C: V Vincent (20) 42. Women: M Shay (25) 36.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B Agg: C Kelly (25) S Garde (15) 75 cb. A: D Keith (7) 41. B: G Bensley (13) 41. C: C Kelly (25) 45. Scr: I Malcolm 34.

   AVALON: Women: Stroke: L Zalitis (24) 57. Scr: L Zalitis 81. C'ship: Div 1 Scr: L Zalitis 265. Div 2 Scr: S Burden 310.

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: J Weaver (8) 42. B: J Mildren (14) 39. C: R Kitchen (24) 42. Men: 2B: R Turchini (17) G Donnelly (29) 50. Hole in one: R Turchini at 11th.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: S Painter (6) 35. B: B Latham (17) 36. C: P Ross (24) 42.

   BANKSTOWN: Men: Stroke Foursome C'ship: Black: A: M Osborne C Riley 78. B: M Nagle G Church 89. C: K Killen R Hoagland 99. PM: R Hore G Cornish 79. Foursome C'ship: A Laurie J Carmicheal 156.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Ambrose: M Camilleri (23) K Griffiths (26) 56.75. Men: Div 1: D Higham (2) T Higham (16) R Ryan (15) D Casali (31) 44. Div 1 Scr: P Kato (16) B Wrigley (13) S Wrigley (2) C McGuiness (9) 49.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: D Normet (18) A Francis (14) 48 cb. Men: Black: A: S Colley (9) 40. B: T Frost (17) 40. C: G Walker (32) 44. Scr: R Lowenthal 32 cb. Women: Div 1: A Gluckman (15) 36. Div 2: D Gadsby (31) 41.

   BERMAGUI: Women: Stableford: 4B: A: L Ashton (24) C Rudneski (17) 39. B: B Whiffen (28) V Schilling (32) 42.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2BWB: K Walsh (15) D McErlain (22) 32 cb. J Parnham (20) 42. A: R Moses (7) 38. B: I Thompson (16) 39 cb. C: P Booth (21) 39 cb. Scr: P Keegan 35.

   BEXLEY: Men: Stroke: Cup: K Dart (Bonnie Doon) T Norris (Cabramatta) 67 to playoff. K Day (9) 59. Medley: Stableford: B: S Ralph (16) 40. C: R Simpson (25) 39. Men: Hole in one: J Martyn at 14th. Women: Stableford: A Ng (26) 36.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B Agg: D Brown (19) 73. J Grant (18) . B Cameron (13) 39 cb. Women: Par: L Aaron (33) 4 down cb.

   BONDI: Medley: Stableford: Irish Team: J Sullivan (19) L Furlong (8) M Pashley (10) L Furlong (14) 88. Men: R Jensen (20) 41.

   BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: R Devit (8) 41. B: S Moon (16) 42. C: P Fuzes (21) 39. D: P Heaney (35) 43. A Scr: J Fuchs 37.

   BONVILLE: Medley: Stableford: P Rooney (17) 41.

   BOTANY: Men: Stableford: 2B: C Healey (8) P Muller (27) 48. Hcp: P Muller (27) 40 cb. Scr: G Hooper 33.

   BOWRAL: Men: Stableford: 2B: M Flaxman (24) T Tyler (25) 46 cb. Women: J Alexander (37) 33.

   BREAKERS: Medley: Stableford: Team: S McGuiness (22) R Walker (24) C Whalan (30) C Cairncross (23) 133. Men: T Chase (18) 43. Women: C Whalan (30) 43.

   CABRAMATTA: Men: Par 2B: White: Div 1: T Lamb (9) . C Zouroudis (11) 8 up. Div 2: D Rojas (19) . G Inzitari (19) 11 up. Div 1 Scr: W Park . M Ratajec 3 up. A: T Lamb (9) 5 up. B: D Bishop (15) 4 up. C: P Dexter (18) 4 up. D: E Romberg (26) 7 up.

   CAMDEN: Men: Stroke Cup: Black: L Hinds (17) 68. Medal Sep: A: R Bolton (8) 70. A Scr: M Bell 75. B: L Hinds (17) 68. B Scr: T Vellacott 83. C: M Lewis (24) 65. C Scr: S Cahill 84. Women: Stroke: Cup: J Cook (28) 75. Medal Sep: Div 1: S Chapman (14) 76. Div 1 Scr: M Ross 93 cb. Div 2: P Dilucchio (20) 78. Div 2 Scr: A Brady 102. Div 3: J Cook (28) 75. Div 3 Scr: Y Day 106.

   CAMMERAY: Men: Stroke: A: J Terley (Bonnie Doon) (12) 68. B: T Redwood (16) 63. C: D Fleming (28) 64. Cup: K Gibb (3) 72. Plate: T Redwood (16) 63. Women: P Puskar (27) 74.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: D Hughes (24) G Dalzell (9) 48. A: S Vaughan (6) 41. A Scr: P Higgins (1) 31. B: T Smith (18) 38 cb. B Scr: L Thomas (13) 23 cb. C: J Cachia (20) 42. C Scr: D Hughes (24) 17.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: R Cox (12) R Leabeater (21) 79. 2B Scr: J Lind S Moylan 62. A: R Cox (12) 40 cb. B: O Bevz (17) 46. C: G Walker (23) 42.

   CASTLE HILL: Men: Stableford 2B: White: M Solomonson (17) D Lewis (11) 48. A: K Mcwhirter (12) 41. B: D Lewis (13) 47. C: K Pettit (22) 43. 2B: K Lowery (32) D Findlay (13) 52. A: S Parkhill (7) 37. B: G Cooper (15) 40. C: K Lowery (32) 46. 2B Scr: M Thomson J Macnaughton 38.

   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: G Dare (15) J Diggins (22) 48. G Dare (15) 43. Women: Stableford: L Clare (28) 40.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: A: T Fletcher (5) 45. B: G Lang (17) 40. C: P Van Schalkwyk (26) 42. Women: J Ferrari (42) 39. Medley: 2B: T Fletcher (5) G Fletcher (19) 52. Scr: T Fletcher G Fletcher 42.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: J Wilsom (30) G Ferguson (19) 52. 2B Scr: R Younan K Brewer 36. Stableford White: A: A Mcgrath (12) 36. B: G McLaughlin (14) 38. C: P Breaden (22) 39 cb. Gold: R Taggart (36) 36.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: S Cooper (23) G Benstead (12) 47. Men: A: K Landers (10) 38. B: S Singh (18) 38. C: S Richard (23) 39. A Scr: S Floyd 37. Women: A Brimmer (19) 32 cb. Veteran: Stroke: C'ship: G Bastock 82.

   CRONULLA: Men: Stableford: Father/Son Trophy: S Livaja snr (13) S Livaja jnr (11) 44 cb. 4B: Scr: J Supple P Supple 38 cb. F Reid (18) K Ewington (3) 49.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: President's Trophy: A: N Pepin (9) 69. A Scr: D Auremi 74. B: M Doig (15) P Pestano (16) 65 to playoff. B Scr: P Stretton 79. C: C Nam (23) 66. C Scr: J Jo 94.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Ambrose: Div 1: D Burazin (3) C Fitzsimmons (2) L Rodger (6) D Williams (9) 52.5. Div 1 Scr: P Kallas D Oconnell G Shirley A Stenning 62 cb. Div 2: T Curran (17) P Fairbrother (11) B Sheaves (22) T Walsh (26) 53.5.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford Irish Team: White: G Bishop (36) B Brown (21) M Goold (19) L Sharland (27) 96 cb. A: L O'Dwyer (11) 39. B: G Kerr (19) 42 cb. C: A Daras-Wells (23) 41. D: G Bishop (36) 44. Scr: C Hicks 36.

   EVERGLADES: Men: Par: 2B: G Evans (17) D Jenkins (22) 6 up. Hole in one: C Moffatt Men: Stableford: Scr: T Walker 32 cb. Div 1: G Evans (17) 6. Div 2: W Wickens (20) 5 cb.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: C Carruthers 43. A Scr: L Keating (1) 33. B: S White (18) 43. B Scr: K Gambrill (17) 21.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B multi: S Park (19) P Lee (20) 66. 2B Scr: G Sinclair G Stephens 35. A: G Poland (8) 39. B: W Hollis (18) 38 cb. C: A Singh (Stonecutters Ridge 22) 38 cb. Hole in one: S Lal at 17th.

   GEORGES RIVER: Men: Stroke Foursome C'ship: Black: Div 1: R Hochkins N Jadhav 162. Hcp: Div 1: B Grant (15) K Rodoreda (21) 137. Foursome C'ship: Div 2: S Roscarel D Roscarel 186. Hcp: Div 2: R Rix (17) G Rix (24) 147. Mxd: Stableford: Div 1: C Loftus (16) 40 cb. Div 2: P Cotterill (22) 40 cb.

   GLENMORE: Stableford: Split Six: P Kelly (17) T Tamruksa (13) R Orchard (10) O Samson (10) 125. Div 1: R Murphy (8) 37 cb. Div 1 Scr: B Michelmore 33. Div 2: P Kelly (17) 42. Div 2 Scr: J Robb 23.

   GORDON: Men: Stableford: 2B: A Wood (13) W Foster (33) 48. A: M Smith (12) 36. B: D Morgan (14) 41. C: W Foster (33) 37 cb.

   GOSFORD: Men: Par Trophy: White: A: W Campbell (12) 4 up. B: N Asken (15) 7 up. C: A Maini (36) 6 up. A Scr: T Davies (5) 3 down cb.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: M Feltham (0) 40. B: G Wildsmith (23) 41.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: C Haase (17) 36. B: J Hruza (31) 38.

   HORIZONS: Men: Stableford: L Raftery (10) 40. J Jolliffe (15) 39. D Wilson (7) 38. Women: V Davies (16) 37. A Feldmayer (27) 36.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: 2B: D Petkovski (11) M Ruiz (17) 50 cb. Men: A: A Pantano (11) 41. B: M Ruiz (17) 44. C: B Norris (28) 42. Women: F Zajakovski (27) 34.

   JAMBEROO: Men: Stableford: B Underwood (17) 42. Women: R Gregson (25) 36.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: J Casey (28) S Barlow (14) 56 cb. A: P Cowan (11) 42. B: R Di Bartolomeo (15) 46. C: J Bailey (21) 45. Scr: G Dick 36.

   KILLARA: Men: Stroke: Qlfrs: A: A Tan (5) 71 cb. B: G Hutton (19) 71. C: R Norman (21) 69. Scr: A Tan 76.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B multi: White: J Morad (8) M Owen (9) 76. A: J Morad (8) 39. B: B Davis (14) 40. C: I Rowley (24) 36 cb. Scr: T Corr 34. Women: M Quill (23) 29.

   KOOINDAH WATERS: Men: Par White: A: P Whelan (12) 3 up. B: T Paola (19) 2 up. C: P Chun (29) sq. Women: J Framptom (15) 2 down.

   LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: P Hodge (13) G Welsh (13) 69 cb. 2B Scr: M Brinkworth (+1) S Mckay (4) 59. B Petersen (7) 35. J Banjavcic (16) 39. G Connor (21) 38. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: J Ogle B Warby 80. J Holmes D Gascoine 72.5. Jnr: Stableford White: F Gerace (36) 19.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: J Abbott (32) G Mitchell (32) 74. W Heim (18) 41.

   LEONAY: Stableford: 2B: A: L Royle (22) G Thompson (24) 49. Scr: G Bennett M Pennefather 38. A: A Wright (6) 39. B: P Charlwood (14) 42. C: M Vanderham (20) 42. D: G Thompson (24) 44.

   LEURA: Mxd: Stableford: S Tolhurst (14) 41 cb. E Liedl (25) 41. J Hogg (31) 39 cb.

   LIVERPOOL: Men: Stableford Split Six: White: K Hitchen (14) B Lynch (25) 69. A: M Cox (2) 40. B: M Richards (16) 40. C: W Joe (24) 39.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: K Andrich (10) 38. Scr: J Knox 35. B: P Andrews (18) 39 cb. Stroke: C: R Smylie (25) 67. C Scr: D Karlson (20) 89. Women: K Smith (16) 35.

   LYNWOOD: Men: Stableford White: A: S Ware (6) 36. B: W Maihi (18) 40 cb. C: W Lewis (27) 42. Scr: A Scr: B Ellam (+2) 38. B Scr: J Brown (11) 27. C Scr: A McCracken (21) 20. 2B: M O'loughlin (15) 51 W Lewis (27) 51. Women: Stableford: Div 1: W Latta (18) 30. Div 2: A Rider (28) 36. 2B: J Smith (41) A Rider (28) 44.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: A Arnold (11) 42. B: R Cotterill (13) 39 cb. C: J Irvine (28) 45.

   MACQUARIE LINKS: Men: Stableford Black: A: S Wunderlich (4) 38. B: G Foster (14) 42. C: N Furia (33) 36 cb. Scr: G Stubbs 31. Medley 2B: S Wunderlich (4) R Barrington (33) 47 cb. Women: H Hindmarch (29) 33.

   MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: 2B: P Dale (26) J Rammos (23) 44. Men: A: L George (7) 34. B: J Rogers (15) 35. C: P Dale (26) 34. Hole in one: S Thomlinson at 4th. Women: Div 1: J Tesoriero (19) 32. Div 2: J Mckenzie (35) 37.

   MANLY: Men: Stableford: A: G Lord (12) 39. B: D MacKenzie (15) 42. C: E Allara (24) 38. Scr: P Thompson 29. Women: J Williams (18) 34. Men: Stroke: 36-hole: A Scr: P Bardetta 149. A: A Byron 145.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B: W Brooks (36) A Brooks (26) 47 cb. A Brooks (26) 39. Women: B Waters (26) 35. Men: Stroke: C'ship: R O'Keefe (20) 62. Scr: S Fitzpatrick 64.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: M Judge (2) 38 cb. B: M Gillespie (18) 40. C: D Derham (31) 43. Scr: J Hurst (0) 36. Hole in one: D Walker at 8th.

   MONASH: Men: Stroke: A: N Burton (12) 68. B: T Loewensohn (18) 71. C: S Gray (23) 67. Stableford White: B Foster (27) 40. Stroke: Captain's Trophy: S Gray (23) 67.

   MOORE PARK: Men: Par White: A: R Catterall (9) 2 up. B: J Ryba (16) 5 up. C: T Wiseman (20) 5 up. Stableford Scr: D Eller 30. Women: Par: S Hawthorn (26) 4 down. Men: Stroke: Foursome C'ship: D Shepherd A Phiyasirikul 158. Women: E Pathmanathan K Kang 172.

   MORISSET: Men: Stableford White: A: T Roberts (12) 45. P Wallace (11) 39. A Scr: D Rowe (11) 38. B: D Kinnell (14) 45. D Folpp (18) 43. K Simpson (18) 42. C: N Cousins (25) 44. D Dempsey (24) 42. B Hatcher (24) 42.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: W Hayes (8) 38. B: D Thomas (17) 42. C: B Freer (29) 40. Women: B Mead (35) 41.

   MT BROUGHTON: Medley: Par: K Brereton (26) 7 up.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: M Holden (17) G Gray (19) 46. A: M Manevski (4) 37. A res: H Johnson (9) 36. B: G Gray (19) 37 cb. C: G Barnes (22) 37. C res: D Richards (36) 30 cb.

   NEWCASTLE: Men: Stableford White: P Daly 39. A: J Plummer 36. A Scr: A Bosworth 33. B: G WEstcott 38. C: M Lewis 38.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: A: J Law (29) K Nelson-Smith (21) 51. A Scr: J Fennell (3) M Wand (8) 37. A: G Liebenberg (12) 41. B: C Lee (14) 41. C: R Pride (25) 40. D: R McManus (34) 39.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford 2B: White: M Maher (10) M Bruggy (21) 47. B Moo (13) 39. Women: Stableford: S Hughes (16) 38.

   NORTHBRIDGE: Mxd: Stableford: 2B: D Lum (11) H Bowman (5) 47 cb. Men: A: H Bowman (5) 39. B: S Gilbert (14) 38. C: N Padoa (24) 39 cb. A Scr: H Bowman 34. Trophy: P Heffernan (13) 40. Women: A Williams (42) 44.

   NSW: Men: Stableford: R Landers (25) 37. Scr: A Moussa 29. Stableford Gold: T Fox (29) 36. Women: Stableford: S Armstrong (36) 31. Men: Team: NSW 4.5 bt Victoria 4.5.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: T Coleman (8) 37 cb. B: J Suh (14) 41. C: A Payne (21) 41 cb. D: R Mossie (35) 39. Scr: S Tarrant 31. Women: J Lu (35) 37.

   PALM BEACH: Men: Hole in one: White: I Thom at 8th. Women: Stableford: B Selikman (35) 35.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: D Murray (9) 40 cb. Scr: A Richards 40. B: G Han (17) 38 cb. C: D Dragicevich (20) 42.

   PENRITH: Men: Stroke Canadian Foursome: White: M Arnold D Venn (6) 67. Scr: P Morris G McCall 72.

   PYMBLE: Men: Stroke: A: M Chue (10) 43. B: J Cowan (14) 38 cb. C: B Miller (20) 37 cb. Scr: P Pratt 34. Mxd: Stableford: 2B: R Smith (9) G White (30) 48. Women: R Smith (9) 39.

   RANDWICK: Men: Par: 2B: M Pastor (22) R Wong (30) 13 up. A: R Deeks (8) 4 up. B: J Hunt (14) 6 up. C: R Wong (30) 4 up cb. Scr: C McMahon 1 down.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Miller (0) C Ellings (1) 77. Div 2: A Murphy (27) B Rowan (18) 75. Div 1 Scr: I Waters V Baldry 59. Div 2 Scr: M Crotty S Rielly 42. Men: A: C Ellings (1) 42. B: H Wagland (17) 38. Women: A Sheffield (45) 44. Medley: Scr: D Miller 35.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: R Dillon (29) V Khanna (24) 47. 2B Scr: R Kitchen T McAllister 32. Father/Son Trophy: E Marquez (20) A Marquez (10) 43. A: M Norville (13) 36. B: J Machon (15) 37. C: G Jones (25) 36. Stableford Green: V Khanna (24) 43.

   ROSNAY: Men: Stroke: Medal Sep: A Scr: D Ball 71. A: R Chapman (9) 63. B Scr: M Tuiono 79. B: C Faulkner (14) 60. C Scr: C Psomas 83. C: J Pagett (25) 58. Women: C Pagett (32) 64. Scr: D Cormie 90.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stroke Championship: Black: A: R Chambers (4) 73 cb. A Scr: R Chambers 77. A: J Ledgerwood (2) 71. A Scr: J Ledgerwood 73. Stableford White: A Holden (23) 35. Women: Stableford: C Crawford (25) 40. Centenary: P Rouse (37) 40 cb.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Ambrose: J Paz A Zahra J Thomson P Higham (6.125) 46.875.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: A: E McDonald (13) 39. B: G Munns (18) 41. C: J Angel (22) 37. D: B Hewitt (31) 41. A Scr: C McGowan 35. 4B: M Dornan (24) M Dornan (23) J Angel (22) M Fitzgerald (28) 277.

   SEFTON: Men: Stroke: Ambrose: J Livingstone C Ramos (8.25) 46.75.

   SHELL COVE: Stableford: P Commane (18) 41. Scr: A McColl (3) 38. 2B Agg: G Baker (19) 33. G Rudder (16) 40. 2B Scr: A McColl 38. J Murphy 28.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: I Perry (25) R Shaw (26) 45 cb. Mxd: P Oakley (27) M Oakley (27) 46 cb. Men: A: M Fisher (9) 39. B: J Power (13) 39. C: L Cambourn (27) 36. Women: Div 1: R Moore (25) 40. Div 2: S Harrold (28) 39 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B Agg: D Davies (22) M Murray (14) 82. A: N Hartley (5) 39. B: I Komma (15) 42. C: P Herrick (23) 40. Women: V Askew (20) 39.

   SPRINGWOOD: Men: Stroke: Medal Sep: A: P Bayly (9) 62. B: C Shorey (17) 69 cb. C: B Bresnaham (30) 66.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: O Janschek (17) S Davies (12) 48. 2B Scr: L King W Wang 41. A: L King (7) 39. B: R Galgut (17) 39. C: H Light (22) 39. Scr: C Johnson 34. Gold: G Hooper (32) 36. Women: Stableford: S Lom (25) 35. Men: Stroke: 4B: A: M Hammond A Micallef bt S Morrison M Whitaker 5-4. Stroke White: B: D Lyons J Novak bt K Hanniffy J Lee 5-3. C: G Middleton G Cartwright bt G Panaretos R Panaretos 6-4.

   STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Vardon: A Scr: J Gadd (Concord) 71. B Windred (The Australian) 74. L Holden 74. Hcp: A Coull (The Lakes 3) 70. P McGuffie (2) 72. A Baker (Dunheved 5) 73.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: C'ship: Div 1: C Delaney (1) 63. Div 2: W Martlew (10) 60. Div 3: G Callao (18) 61. Div 4: K O'Hara (21) 61. Scr: C Delaney 64. Veteran Men: D Hoggart (15) 63. Medley: Stableford: S Hwang (22) 40.

   TALLWOODS: Men: Stroke: D Oyston Dungog (17) 69. T Futcher (15) 71. President's Trophy: T Futcher (15) 71. B Griffin (15) 73. Women: R Murray (16) 70. R Foster Tenterfield (21) 74.

   TERREY HILLS: Mxd: Stroke Trophy: White: E Lee (21) 64. Stroke: A: K Hwang (6) 67. A Scr: K Hwang 73. B: R McKinley (13) 67. C: D Frost (27) 70 cb. Hole in one: White: C Mayhew at 19th.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: A: J MacNally (9) 68. B: R Luo (17) 67. C: A Ayles (22) 67. A Scr: A Revai 72.

   THE COAST: Men: Stableford: 2B: S Thornton (25) T Shute (10) 46. A: K Isch (9) 37. A Scr: T Arnott 32 cb. B: S Gaynor (17) 39. B Scr: K Hindle 24. C: J Buckingham (28) 39 cb. C Scr: S Gordon 19. Women: Stroke: Canadian Foursome: L Foley J Hart (25.875) 84.125.

   THE LAKES: Medley: Stableford: R Piggott (10) 41. Scr: G Levy 33.

   THE RIDGE: Stableford: R Vella (19) 41.

   TOUKLEY: Men: Stroke: Ambrose: S McDonagh (2) R Kennedy (26) 62. G Volkiene (21) J Thomas (18) D Hughes (17) 62.67. Medley: J Boardman (23) Y Boardman (58) 65.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B: Gold: A Ebzery (20) C Johnston (1) 51. Women: Green: H Park (+3) 32. Men: Gold: A: W Vassallo (4) 36. A Scr: C Johnston (1) 34. B: P Blunt (17) 38 cb. B Scr: H Pondekas (14) 24. C: A Ebzery (20) 42. C Scr: B Dick (22) 20.

   WAKEHURST: Men: Stableford: A: M Bateman (7) 37. A Scr: B Mason 31. B: J McGee (13) 37. B Scr: G Watson 24. C: G Harkness (20) 38. C Scr: G Harkness 21. Women: L Shapeira (12) 33. Men: Stroke: C'ship: A: B Mason 302. D Horne 340. B: G Watson 350. C: S Hwang 393.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: W Hutt (11) L Gigg (11) 45 cb. 2B Scr: C Douglas G Weate 35 cb. A: L Gigg (11) 42. B: M Holmes (16) 38. C: T Validakis (26) 44.

   WARRINGAH: Medley: Stableford: 2B: P Stockley (36) D Benson (27) 53. Mxd: A: M Payne (11) 38 cb. B: J Calvert (15) 39. C: B Lowe (26) 41 cb. D: L Trompp (33) 39 cb. Scr: S Martin 31.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: B Girdwood (31) 34. Scr: B Djura (1) 29. Women: C Hargreaves (34) 45. Medley: Split Six: J Baum (18) . B Girdwood (31) 58 cb.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: Black: Div 1: G Goswell (22) T Dominguez (30) 49 cb. A: G Font (13) 39 cb. B: J Bailey (20) 43. C: R Beardsmore (27) 39 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: T Hamilton (19) A Kristenson (26) 52. Div 1: M McGowen (14) 41. Div 2: B Ganu (21) 42 cb. Div 3: A Kristenson (26) 46.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: S Hall (12) 39. A Scr: M Rugless 33. B: G Halliday (16) 40. C: C Chandler (31) 38 cb.

   WYONG: Men: Stableford: A: D Grogan (4) 40. B: D Crittenden (17) 38. C: S Robinson (24) 41. A Scr: H Ireland (0) 37. Div 1: T Buckely (20) P August (5) .

22 May 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Newton (36) K McGreavy (21) 45. 2B Scr: N Wood (3) B Murdoch (16) 33. A: N Wood (3) 34. B: S Wheatley ... more
NSW Golf