NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Women: Stableford: S Kennedy (9) 36. Medley: 2B: Div 1: M Davies (10) G Esen (22) 51 cb. Div 1 Scr: J Richards G Richards 38 cb. Men: Stableford White: A: L Walker (9) 42. B: T Lacey (16) 43. C: G Kennedy (21) 42 cb.

   ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: Z He (18) W Jung (11) O Won (19) C Lee (15) 154. A: B Rayner (11) 42. B: Y Yang (15) 44. C: B Carver (24) 47 cb. Scr: R Carter 35 cb.

   AVALON: Women: Stableford: M Scully (39) 44.

   AVONDALE: Men: Stroke: Medal: A: T Mildren (10) 67. A Scr: J Fan 72. B: T Gavagham (17) 65. C: S Riley (24) 66. Hole in one: C Turner at 8th.

   BALGOWLAH: Mxd: Par 2B: White: J Evans (37) B Beale (28) 11 up.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: N Kirkness S Facer 51. A: P Sullivan (9) 41. B: K Moore (17) 47. C: N Kirkness (20) 43.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: J Pehm (18) K Mcanulty (16) 48. A Tringas (19) 42. Scr: J Calleje 63. Veteran: Stroke: C'ship: A: J Hunter. B: G Malpass. C: A Midgley.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: T Hezlett (33) 39. Men: M Hunt (12) 38. P Valbuena (14) 42. J Pierce (33) 40.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: B Birch (27) B Cohen (25) 58. Men: A: R Tuckett (12) 47. B: G Wilcox (16) 42. C: B Cohen (25) 51. Scr: R Lowenthal 36. Women: Div 1: K Gadaleta (16) 44. Div 2: D Gadsby (29) 42.

   BELMONT: Men: Stableford: A: M Duffy-Smith 40. B: J Hatchwell 42. C: J Kaiser 44.

   BERMAGUI: Men: Stroke: A: J Fereti (6) 70. B: R Finch (16) 70. C: J Manton (19) 67.

   BEXLEY: Medley: Stableford: S Andreacchio (8) 39 cb. Men: Stroke: B: D Perrin (15) 61 cb. C: G Mitchell (21) 63 cb. Shield: B: D Marriner 73. C: A Scali 79. Plate: B: M Olson 74. C: P Macaulay 82. Cup: T Norris (Cabramatta) bt K Dart (Bonie Doon).

   BLACKHEATH: Women: Stableford: B Tyrrell (38) 36. Men: Par Black: A Huggins (23) 5 up.

   BONDI: Men: Stableford: 2B: L Furlong (13) L Furlong (9) 45. R Jensen (19) 36.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: D: D Duchen (36) 34. A: J Aerlic (11) 41. B: M Griffiths (16) 43 cb. C: S Levy (26) 41. A Scr: G Bell 38.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: J Myers (13) R Fisher (10) 45. J Scott (Windaroo Lakes) (20) 37.

   BOTANY: Men: Stableford: G Anderson (20) 46. A Scr: R Blackburn 30. Hole in one: M Ramsden at 11th.

   BOWRAL: Women: Par: J Skamperle (14) 1 up. Men: R Harrison (19) 5 up.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B Agg: M Hughes (19) S Hughes (31) 78. Men: S Beattie (23) 46. Women: D Laws (33) 42.

   BRIGHTON LAKES: Mxd: Stroke: Ambrose: D Sampson (4) S Richardson (19) A Finn (8) J Henney (13) 47.5. B: F Lowe (15) M Baldock (12) D Horton (4) 53.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Simpson (7) M Swamy (9) 75. Div 2: J Tomasevic (23) A Rovetto (17) 80. Div 1 Scr: W Park B Murray 68. A: B Hardy (7) 41. B: J Smith (13) 41. C: R Maharaj (20) 41. D: J Tomasevic (23) 44.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: A Birkin (7) 40 cb. A Scr: L Hudson 39 cb. B: P D'Arbon (12) 41 cb. B Scr: D Bogg 27. C: S Perkins (22) 41. C Scr: J D'Arney 22. 2B: P D'Arbon (12) A Smith (17) 48 cb. 2B Scr: A Birkin D Cummins 42 cb. Jnr: A: N Graham (20) 37 cb. A Scr: R Minns 30. Women: Div 1: S Miller (15) 37. Div 2: A Brady (19) 33. Div 3: Y Day (26) 36.

   CAMMERAY: Men: Stableford: A: M Erichsen (9) 40. B: J Wright (17) 41. C: K Frye (26) 44. Women: P Puskar (27) 40.

   CAMPBELLTOWN: Men: Par: 2B: P Garrad (15) C Garrad (15) 13 up. A: C Lawson (1) 3 up cb. A Scr: S Keith 1 down. B: P Jones (15) 5 up cb. B Scr: C Garrad 6 down. C: W Butler (24) 5 up. C Scr: R Hawes 11 down.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Lee (24) R Lee (11) 51. 2B Scr: G Loughnan S Moylan 39. A: R O'Connor (12) 39 cb. B: M K Kwak (14) 40 cb. C: J Lee (24) 39 cb.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: C Pearson (23) S Parbery (29) 48 cb. A: J Reynolds (3) 41 cb. B: D Sayer (14) 40. C: G Sinclair (20) 44. PM 2B: M Reilly (16) M Thomson (1) 48. A: A Mcnaughton (11) 42. B: R Patten (17) 43. C: C Behrens (22) 37 cb. 2B Scr: M Reilly M Thomson 42.

   CASTLECOVE: Men: Stableford Team: White: H Perry (26) M Hill (26) O Oberholzer (23) S Shah (11) 55. O Oberholzer (23) 48. Women: Stableford: A Smith (22) 41.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: J Greathead (4) 37 cb. B: G Wiryadi (17) 44. C: D Jones (21) 43 cb. 2B Agg: P Barry (14) A Kumar (17) 82.

   CONCORD: Men: Stableford Gold: R Taggart (36) 42. White: A: A Stanfield (10) 39. B: G Cronin (15) 37 cb. C: M Purtill (22) 38. Stableford: 2B: R Taggart (36) D Hughes (11) 46.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: B Clausen (13) T Underwood (13) 46 cb. Men: A: P Firth (11) 41. B: P De Gail (14) 40 cb. C: J Knutsen (32) 41. A Scr: P Andersen 34 cb. Stroke: Veteran Men: G Bastock 166. E McGowan (21) 142. Women: Stableford: H Haga (12) 32.

   CRONULLA: Men: Stableford: Shield: Cronulla 771 bt Woolooware 651. A Scr: I Macauley 36. A: D Bennett (11) 40 cb. B: R Aitken (21) 43. C: C Hannan (27) 46.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: President's Trophy: M Doig bt P Pestano. Stableford: 2B: D: N Henshaw J Gormley 50. D Scr: D Harrison J Russo 42. Div 1: S Bradley (12) 39. Div 2: R Ware (18) 45 cb. Div 3: J Gormley (14) 45. D Scr: W Timberlake 36.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Burazin (3) D Neill (6) 74. Div 2: G Strang (14) D Horan (36) 82. A Scr: D Burazin L Rodger 63. A: M Sorini (11) 40. B: D Horan (36) 44.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford White: A Scr: M Stephens 35. A: D Crawford (7) 39. B: P Stemi (15) 43. C: G Yook (24) 44. D: N Hutchinson (29) 42. 2B Agg: G Yook (24) G Angelou (14) 80.

   ELANORA: Men: Stableford: A: A Davidson (12) 34 cb. B: J Dotch (16) 38. C: H Scamps (24) 42. A Scr: N Mundy 31.

   EVERGLADES: Men: Stableford Black: A Scr: S Wilson (4) 35. A: G Evans (15) 42. B: G Clalrk (25) 44. 2B Agg: G Evans (15) 77. D Jenkins (23) 77.

   FOX HILLS: Men: Stroke: Ambrose: J Skeet K Booth (2) 58. Scr: P Minko G Maguire 64. Matchplay: A: D Hull 2-1. B: J Abdisho 2-1. C: G Sera 6-4.

   GEORGES RIVER: Mxd: Stroke Holden Scramble: Black: T Bongers K Mannix A Crowe B Grant 51.9.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B Agg: D Chandler (13) A Blandis (21) 78. J Loveridge (12) 40.

   GORDON: Men: Stableford: 2B multi: G White (21) S Meynert (24) 99. A: C Hort (11) 36 cb. B: I Menzies (16) 39 cb. C: G White (21) 44.

   GOSFORD: Men: Stroke: Trophy: A: C Matterson (10) 66. B: D Cheetham (13) 66. C: D Robertson (27) 60. A Scr: D Snelson 72. Cup: J Garner 69.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: P Tosevic (21) 40. Women: J Fisher (28) 39.

   HAWKS NEST: Men: Stableford: 2B: J Mclaren K Marr 46 cb. A: J Rutter (7) 43. B: P Gurney (16) 41 cb. C: K Marr (26) 42.

   HIGHLANDS: Medley: Stroke: American Foursome: T Pratt S Ellis (10.125) 65.125.

   HORIZONS: Women: Stableford: W Stenner (25) 42. D Brander (6) 35 cb. Men: K Kitching (12) 38. S Sillet (12) 36 cb.

   HURSTVILLE: Men: Stableford: A: K Kerrigan (10) 45. B: J Hochberger (17) 41 cb. C: J Stewart (34) 45. Women: L Rolfe (18) 38.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: W Arnott (11) 37. B: G Rodgers (15) 41. C: A Ray (21) 43. D: I Martens (27) 48. Women: L Bell (31) 41.

   KAREELA: Men: Stableford: Split Six: B Hammond (18) P Scott (29) J Bailey (20) R Bullivant (15) 99 cb. M Goddard (15) 45. A Scr: C Hubbard 33 cb. Women: T Arnold (19) 37.

   KOGARAH: Women: Stableford: M Quill (23) 35. Men: Stableford 2B: White: T Ridley (8) S Kennedy (17) 47. A: T Small (2) 39. A Scr: D Gallagher 34. B: J Goodwin (13) 40. C: R Byrne (20) 42. Hole in one: G Herbert at 8th.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: G Godwin (3) 36 cb. B: N Scobie (13) 39. C: M Mckissock (24) 40. Women: S Rapmund (17) 32.

   LAKESIDE: Men: Stableford: Split Six: B Ness (17) V Panov (17) Z Bosnich (21) D Kennedy (13) 89. Scr: E Blackwell S McKay P Reuben M Brinkworth 71. A: D Scott (12) 42. B: D Kennedy (13) 41. C: P Vezos (24) 42. Hole in one: N Smedley at 16th.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B multi: H Shaw (20) W Heim (17) 93. H Shaw (20) 42.

   LEONAY: Stroke: Ambrose: D Grosse (5) A Brace (24) B Hargrave (23) R Taylor (17) 46.37. A Scr: D Grosse A Brace B Hargrave R Taylor 55.

   LEURA: Medley: Stableford: 2B: P Hume (22) J Bednarski (27) 49. A: G Lohrey (17) 42 cb. B: D Williams (24) 42. C: C Youll (27) 41. A Scr: T Cook 28.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: Vardon: J Gadd (Concord) 71. M Brandt 73 cb. B Michelmore (Glenmore) 73. S Jung (9) 69.

   LONG REEF: Men: Stableford: A Scr: M Cruise 39. A: S Haley (4) 40. B: C Woodfield (14) 40. Stroke: C: G Wing (36) 63. Women: Stableford: J Bowen (7) 35.

   LYNWOOD: Men: Par: 2B: T Frudenstein N Sullivan 10 up. Div 1: T Amery (7) 4 up. Div 2: B Mackintosh (14) 6 up. Div 3: T Frudenstein (22) 3 up. Div 1 Scr: B Ellam 1 down. Women: Div 1: D Northwood (21) 1 down. Div 2: A Rider (27) sq.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford: A: J Menz (12) 42. B: D Ral (13) 46. C: M Gorman (30) 47.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: Split Six: N Brandt (15) G Hosking (14) M Kim (12) D Achary (19) 86. A: M Fradd (4) 36 cb. B: G Theaker (15) 42. C: J Musico (23) 42. A Scr: J Glasheen 37. Women: A Cummings (16) 43.

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: D George (8) 40. B: M Lewis (18) 37. C: G Cureton (25) 37. Women: Div 1: M Sanger (24) 37. Div 2: S Stuart (29) 36. Mxd: 2B: R Bateman (20) D Binns (19) 46.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Par: Div 1: S Foster (13) 5 up. Div 2: A Cox (20) 10 up.

   MANLY: Mxd: Stableford: E Allison (26) B Capelin (27) 52 cb. Men: A: P Speer (11) 43. B: M Siebold (18) 44. C: E Allison (26) 46. Women: G Rae (0) 36.

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: P Stafford (10) 57. Scr: H Salmon 64 cb. Hcp: P Strachan (16) 55. D Thompson (21) 55. 36-hole: A: J Mok (5) 125. Scr: H Salmon 132.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B multi: R Forrest (13) J Aussel (13) 96. A: R Twomey (13) 41. B: R Duckworth (14) 41. C: R Sclippa (21) 43. Scr: F Tierney 32. Women: Stroke: Salver: Div 1: D Barber (41) 68. Div 1 Scr: H Winning 83.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: L Gillespie (12) L Pederson (25) 51. A: L Gillespie (12) 44. B: T Adams (21) 44. C: B Bennett (25) 41. A Scr: D Neilson 36.

   MONASH: Men: Stableford: A: D Molloy (12) 39. B: C Elliot (16) 41. C: G Sutton (24) 37. 2B Agg: A Dinte (15) G Sutton (24) 75. 2B Scr: A Brown M Lewis 37. Stableford White: J Martin (24) 36.

   MOORE PARK: Medley: Stroke: President's Trophy: R Catterall (21.5) K Horton 54.5. Scr: K Kim K Pattenden 70.

   MORISSET: Men: Stableford White: A: S Tworek (8) 41. B: A Walker (19) 43. C: E Jamison (21) 44.

   MOSS VALE: Mxd: Stableford: 2B Agg: A Rennocks (Eastlake 11) P Donnelly (12) 72. Men: A: R Vaughan (10) 40. B: G Warner (16) 39. C: R Maronese (21) 44. Women: S Sylvester (22) 41.

   MT BROUGHTON: Medley: Stableford: D Corry (13) 41.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B multi: M Stafford (15) B Chow (21) 88. A: A Bratz (1) 38 cb. A res: K Cheeseman (10) 39. B: R Ruskin (18) 41 cb. C: E Rivett (23) 43. C res: M Gannon (35) 36. Hole in one: I Bamford at 11th. W Wray at 15th.

   NEWCASTLE: Men: Stableford: M Mulvaney 42. A Scr: C Turnbull 36 cb. A: S McGrath 37. B: J Fowler 36. C: R Sattler 38.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: C Chang (9) W Suh (23) 51. 2B Scr: R Wilson M McFarlane 38. A: R Stubbs (12) 42. B: K Van Epen (15) 41. C: T Kim (21) 44. D: R Ah Hee (35) 43. Father/Son Trophy: T Woodley (24) G Woodley (5) 46. Hole in one: M Wand at 8th.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: G Sechos (25) 41. 2B: G Sechos (25) J Gardiner (17) 50. Women: C Gunn (26) 41. 2B: S Hughes (16) C Worrall (28) 48.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Cup: B Chan 72. Plate: A Gainsford (18) 59. Stableford: A: P Giles-Jones (10) 34. B: A Stephenson (18) 39. C: M Nussbaumer (23) 37. Hole in one: D Vincent. Women: S Bernasconi (15) 37.

   NOWRA: Men: Stroke: Ambrose: W McMillan P Maiolo (2.25) 54.75.

   NSW: Stroke A: H Doig (scr) 71. B: E Leurie (17) 75 cb. C: P Xenos (22) 74. A Scr: H Doig 71. Women Stableford: I Scogall (23) 30 cb.

   OATLANDS: Men: Stroke: Medal Sep: W Graham (15) 66 cb. A: R Kim (12) 67. B: W Graham (15) 66 cb. C: D Cook (25) 65. D: L Nelson (30) 69. A Scr: J Wimalaratne 74. Stableford: J Horsfield (22) 36. Women: Stroke: P Skelton (11) 78.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: J Dulhunty (25) 36. Men: A: C Pears (9) 43. B: S Amiet (14) 38 cb. C: H Gsellmann (30) 42 cb.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B multi: T De Vault (10) M Upton (6) 86. Women: 4B: N Kadwell (24) L Carter (32) 43.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: D Allan (8) 43. A Scr: M Fogarty 37. B: D Thorn (15) 43. C: R Wheatley (19) 41.

   PENRITH: Men: Stableford Irish Team: White: S Critchley (29) R Wilson (17) R Barber (21) T O'callaghan (18) 95. C Neill M Bourke D Day D Acret 76. A: W Kuschert (12) 41. B: R D'souza (14) 40. C: M Kirby (20) 39.

   PYMBLE: Men: Stroke: Medal: A: G Rosewall (5) 68. B: A Pytches (15) T Piper (17) 67 to playoff. C: N Thompson (23) 64. Plate: A Scr: B Cross 301. P Waddington 301. Women: S Kimberley (20) 73.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: A Langtry (20) R Stewart (27) 77. A: I Russell (9) 43. B: D Hunter (14) 40. C: R Stewart (27) 42. Scr: P Cox 31 cb.

   RICHMOND: Medley: Par: 2B: Div 1: G Scapelato (5) E Taylor (20) 9 up. Div 2: P Gounder (19) R Pascoe (36) 10 up cb. Div 1 Scr: C Ellings D Miller 2 up. Div 2 Scr: B Govier M Whitmore 6 down. A: D Dennis (4) 4 up. B: B Finn (14) 2 up. C: A Murphy (26) 3 up. A Scr: C Ellings 1 down.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Medal: A: P Stewart (8) 62. A Scr: A McAllister 67. B: C Compton (15) 64. C: R Palmer (27) 63. Stroke: G McRae (29) 63. Stableford White: P Hall (31) 40.

   ROSNAY: Men: Stroke: C'ship: A: D Ball (7) 63. A Scr: M Walker 71. B: D Tugaga (18) 63 cb. B Scr: D Lightfoot 82. C: V Piukala (30) 58. C Scr: K Smith 86. Women: Div 1: C Vanmilder (26) 73. Div 2 Scr: D Cormie 88. Men: Medal of Medallists: A: M Woodhouse 67. B: A Merlino 66. C: A Hyatt 65. Women: Div 1: D Piukala 90. Div 2: C Pagett 64.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: S Little (1) 32. Centenary: F Frost (32) 39. Stroke: S Kimpton (37) 59. Men: Stableford Championship: C: T Wilby (20) 30 cb. Black: A: M Sidgreaves (4) 72. B: C Tooth (13) 70. A Scr: E Hattersley 76 cb.

   RUM CORPS: Men: Stableford: A: R Tromp (13) 38. B: G Bentley (17) 40.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: C McGowan (1) A Don (10) 46. Div 2: D Muirhead (25) D Vail (10) 48. A: B On Bae (12) 39. A Scr: C McGowan 34. B: M Kermali (16) 41. C: R McRea (23) 40. D: D Muirhead (25) 40.

   SEFTON: Men: Stableford: A: W Edworthy (6) 37. B: C Ramos (15) 38.

   SHELL COVE: Stableford: A: D Strong (4) 37. G Atkins (8) 40. B: S Eccles (13) 42 cb. C: D Hockey (24) 43. Scr: K Hartnett 35. Women: A Wadey (25) 42.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B multi: P Mutch (23) D Mutch (34) 79. Men: D Tunbridge (14) M Bunter (10) 72. A: M Bunter (10) 42. B: A Arkins (15) 36 cb. C: P Mutch (23) 43. Women: Div 1: Y Bean (19) 38. Div 2: M Marjoram (36) 40.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: S Jermyn (12) 42. B: T Harris (18) 41. C: G Hawkes (21) 42. Div 1: C Grinlinton (18) 42.

   SPRINGWOOD: Men: Par: A: P Bayly (8) 3 up. B: M O'Neill (14) 7 up. C: T Ramsey (26) 5 up. Women: D Schovers (30) 4 up.

   ST MICHAELS: Men: Stableford: A: M D'Ambrosio (11) 38. Stableford: A: B Shakenovsky (12) 38. B: R Galgut (16) 37 cb. C: J Keats (23) 41. Women: Stableford: M Cerkesas (19) 32. Men: Stableford 2B: T Ferguson (20) M D'Ambrosio (11) 49. 2B Scr: M Hammond A Micallef 37. Stableford: Scr: A Micallef 33. Stableford Gold: Gold: T Mc.Minn (30) 36.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stroke American Foursome: Green: Div 1: A StaBarbara (14) K StaBarbara (12) 62.25. Div 2: D Crofts (15) M Savagae (4) 65.875. Div 1 Scr: R Sharma V Sharma 69. Div 2 Scr: P McGuffie B Young 72.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: C'ship: Div 1: J Floridia (8) 62. Div 2: J Bishop (9) 61. Div 3: J Park (15) 62 cb. Div 4: M Salvaggio (25) 65. J Roper 68. Trophy: W Martlew (10) 122. J Bishop (9) 125 cb. 36-hole: J Roper 137. Snr: J Bishop 143. Medley: Stableford: A Donati (28) 37.

   TALLWOODS: Stableford White: P Steele (22) 42. A Horsell (18) 41. Women: Stableford: D Horsell (29) 36. G Pearson (19) 35.

   TERREY HILLS: Mxd: Stableford: 2B: T Crehan (23) P Macdougall (15) 53. Medley: A: D Fitzgerald (9) 38 cb. B: D Mackenzie (13) 40. C: J Clegg (23) 43. A Scr: K Bunting 32.

   THE AUSTRALIAN: Stableford: Trophy: B King (31) 45. 3B: B King (31) D Robertson (12) J Kinghorn (18) 50 cb.

   THE COAST: Men: Stableford: A: J Jee (8) 38 cb. A Scr: T Arnott 34. B: M Haney (15) 38. B Scr: A Rowland 24. C: J Walker (22) 38. C Scr: S Beecroft 20. Cup: G Fraser (27) 41. P Woodward (11) 40.

   THE LAKES: Mxd: Stroke: E Mcdonald (11) 63. Scr: A Pemberton 72.

   THE RIDGE: Stableford: J Withers (16) 43 cb.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: G Brown (20) B Jamieson (22) 47. A: V Chatillon (4) 40. B: P Weekes (16) 43. C: T Norman (32) 40. 2B Scr: V Chatillon C Donsworth 42. Women: Y Boardman (5) 40. Men: Stroke: Singles KO f: S Walker bt J Sansom 3-2.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B Agg: Gold: T Johnson (3) G Corben (2) 73. A: G Corben (2) 38 cb. A Scr: L Arthur 35. B: S Duffy (13) 37 cb. B Scr: J Williams 24. C: J Camacho (22) 37. C Scr: M Nicol 15. Women: Green: J Kim (33) 34.

   WAKEHURST: Men: Stableford: A: G Watson (12) 40. A Scr: K Burnes (2) 35. B: P Cohen (19) 41. B Scr: A Prescott (16) 40. C: M Shelton (35) 41. C Scr: T Lane (22) 18. Women: Stableford: J Reid (13) 36. Men: Stableford 4B: White: C Patterson (37) G Goldrick (26) C Pritchard (14)P Tisley (7) 96.

   WALLACIA: Women: Stableford: Div 1: S Owen (21) 35. Men: Par: 2B: G Bell (21) M Wetten (15) 11 up. 2B Scr: R Hackett J Pagett 2 up. A: M Blakeley (12) 4 up cb. B: M Wetten (15) 4 up. C: M Kelly (20) 5 up.

   WARRINGAH: Men: Stroke: A: M Yang (10) 70 cb. B: R Peard (18) 66. C: S Soiland (24) 65. D: D Pullinger (32) 66. Scr: C Macmillan 75. Stableford: P Soiland (20) 41.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B Agg: A Galbraith (43) D Smith (38) 80. Men: B Djura (2) 40 cb. Scr: D Waugh 29. Women: A Galbraith (43) 49.

   WINDSOR: Men: Stableford: Split Six: Div 1: S Grieve (34) R Olejarnik (17) 70. Div 1 Scr: C Knobbs C Brown 39. A: A Wright (12) 40. B: C Johnston (20) 43. C: R Drury (24) 45.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: S Swan (23) D Robins (22) 51. Div 1: M Britton (16) 42. Div 2: D Robins (22) 45. Div 3: N Sullivan (26) 40.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: Trophy: G Anderson (21) 42. A: R Dewar (10) 40 cb. B: D Jenner (18) 38 cb. Scr: M Rugless 35.

   WYONG: Men: Stableford: Team: C Buckley (12) L Bryant (22) 48. A: M Shaw (6) 43. B: L Hardie (17) 41. C: L Bryant (22) 42 cb. A Scr: M Shaw 37. Women: T Lonergan (7) 34.

24 May 2018
BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: R McLean (9) 43. B: P Grainger (20) 37. C: N Mansfield (30) 41. more
NSW Golf