NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Men: Stroke: Medal: A: D Blacker (9) 64. A Scr: K Shepherd 70. B: T Broadhead (17) 68 cb. B Scr: R Sherer 82. C: M Hardy (22) 60. C Scr: D Owen 85. Women: E Christen (16) 71.

   ASQUITH: Men: Stroke: C'ship: A: M Boland (6) 66. A Scr: I Malcolm 72 cb. Div 2: B Rayner (10) 65. Div 2 Scr: R Schreiber 77. B: J Brown (15) 66 cb. B Scr: S Sharma 81 cb. C: F Clendining (27) 65. C Scr: C Carver 87. Hole in one: T Hill at 12th.

   AVALON: Women: Stableford: L Zalitis (23) 37 cb. Trophy: L Zalitis .

   AVONDALE: Men: Stableford: A: J McCleery (8) 40. A Scr: J Horvath 38. B: D Nevell (17) 45. C: R `Leach (21) 42.

   BALGOWLAH: Men: Stroke: Matchplay: A: S Allsopp bt T McIntyre 4-3. B: R Humphreys bt M Barr 3-2. C: S MacDonald bt J Richards 4-3.

   BANKSTOWN: Men: Stroke Medal Oct: Black: A: J Carmicheal (1) 71. B: L Lu (15) 67. C: R Hoagland (21) 71. 4B: C Hendley D Hutchinson 58. 4B Scr: J Carmichael L Killen 68.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: 2B multi: C Kennedy (28) L Sanchez (2) 64 cb. A: J Hunter (8) 39 cb. B: B Voller (28) 45 cb.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Hormann (19) 41.

   BAYVIEW: Men: Stroke: Medal: A: N Woolmer (7) 67. B: C Lathwell (15) 65. C: C Alfonso (24) 65. A Scr: A Peade 73. B Scr: L Tihanyi 79. C Scr: C Alfonso 89. Women: Div 1: A Dorrington (15) 71 cb. Div 2: B Arnott (24) 70. Div 3: A Toohey (33) 71.

   BELMONT: Men: Stroke: A: R Suckling 69. A Scr: N Flanagan 68. B: P Wells 69. B Scr: B Wilcher 84. C: P Gledhill 70. C Scr: P Gledhill 92.

   BERMAGUI: Men: Stroke: Medal: J Manton (18) 69. A: D Nash (13) 73. B: A Sherlock (21) 71. C: A Stenhouse (23) 71 cb.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal Oct: A: D Beck (13) 64. B: J Carter (15) 64. C: G Pardi (26) 68. A Scr: H Holohan 71. B Scr: B Shanahan 83. C Scr: P Holmes 92. Sep: A: A Brown (6) 68. B: A Graham (15) 69.

   BEXLEY: Men: Stroke: Medal: A: T Yates (9) 60. B: D Perrin (16) 59. C: J Abbott (27) 59. Scr: J Martyn 67. Medal Sep: A: S Capuano (6) 68. B: A West (13) 69. C: A Scali (23) 68. Women: Stableford: R Simpson (23) 32 cb.

   BLACKHEATH: Men: Stroke: A Preen (18) 60. Scr: J Walden 70. Stableford: P Messer (19) 40 cb. Women: L Pressley (24) 33 cb.

   BONDI: Men: Stroke: Medal Oct: J Sullivan (19) 54.

   BONNIE DOON: Men: Stroke Black: A: R Lawry (11) 69. B: G Ujvary (16) 70. C: P Capp (24) 70. A Scr: J Fuchs 71. Stableford Gold: D: P Heany (35) 37.

   BONVILLE: Men: Stroke: A: P Owen (+2) 70. B: S Rochaix (18) 68. C: J Tennant (19) 69.

   BOTANY: Men: Stroke: Medal: A: P Woodruff (7) 66 cb. A Scr: P Woodruff 73. B: G Pead (19) 67. C: P Lamrock (21) 61.

   BOWRAL: Men: Stroke: Medal: A: S Weston (8) 72. B: J Larkin (17) 64. C: G Blanchard (29) 67. A Scr: T Duong 79. Women: H Chadwick (23) 68.

   BREAKERS: Men: Stroke: A Scr: K Thacker 73. A: C Fittler (15) 62. B Scr: E Walker 84. B: E Walker (19) 65. C Scr: A Watson 84. C: A Watson (26) 58.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal Oct: A: W Dunn (5) 68. A Scr: M Nagy 69. B: N Williams (11) 69. B Scr: J Quintrell 83 cb. C: W Hadley (18) 68. C Scr: J Dass 84 cb.

   CAMDEN: Men: Stroke: Medal: A: P Legge (10) 67. A Scr: D Cummins 70. B: S Humphreys (16) 68. B Scr: A Cammell 83. C: R Vicery (22) 66. C Scr: D Hinds 88 cb. Women: Div 1: R Wright (10) 73. Div 1 Scr: R Wright 83. Div 2: A Brady (19) 74. Div 2 Scr: A Brady 93. Div 3: Y Day (26) 72. Div 3 Scr: Y Day 98.

   CAMMERAY: Men: Stroke: Matchplay: A: M Owens bt D Hensler 8-7. I Christiansen bt C Mahon 7-6. M Montgomery bt P Hunter 2up. P Cummings bt M Bulloch 2up. K Gibb bt T Shooter 6-4. M Erichsen bt P Dixon 1up. N Hood bt T Redwood 5-4. J Kotze bt C Leadle 5-4. Stableford: A: D Whelan (11) 38. B: T Wilkinson (14) 40 cb. C: D Harwood (32) 42. Women: P Mcmurty (33) 36.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke C'ship: Black: A: B Clark (12) 66. A Scr: S McCartin 73. B: L Thomas (13) 66. B Scr: B Smith 84. C: N Troung (27) 60. C Scr: W Butler 89.

   CARNARVON: Men: Stroke: C'ship: A: M Hargreaves (7) S Bolger (5) A Dilshad (2) 70. A Scr: A Dilshad 72. B: D Kim (10) 68. B Scr: J Ji 79. C: J Han (15) 66. C Scr: B Byrn 80. D: H Privitera (27) J Lee (20) 67. D Scr: D Hall 90 cb.

   CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: I Cochrane (10) 66. A Scr: B Lambert (+1) 73. B: J Briggs (13) 69. B Scr: J Briggs (13) 82. C: W Robinson (27) 71. C Scr: W Zubrycki (21) 93. Stableford: K Lowrey (32) 34. Veteran: Stroke J Briggs (13) 69. Men: Stroke: A: R Hunter (7) 71. Stroke Black: A Scr: D Ferguson 74. B: P Trainor (14) 71. B Scr: P Trainor 85. C: M Spence (21) 73 cb. C Scr: P Trainor 93. Veteran: P Trainor (14) 71. Men: Stableford R Hughes (15) 29.

   CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal: A: P Hardie (11) 58. A Scr: P Hardie 69. B: A Tsembis (21) 57. C: M Manning (22) H Perry (25) 63. Women: A Smith (21) 58.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: M Buchanan (22) M Kay (9) 49. A: M Kay (9) 44. B: B Jarvis (14) 40. C: M Austin (28) 40. Hole in one: P Barry

   CONCORD: Men: Stableford Gold: B Gilroy (25) 34. Stableford: A: K Brewer (1) 72. A Scr: K Brewer 73. B: T Johansen (18) 72. B Scr: T Johansen 90. C: R Tabone (22) 71. C Scr: R Tabone 93.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: P Sargent (20) C MacGregor (7) 51. Men: A: G Samarakoon (13) 42. B: P Sargent (20) 44. C: R Grady (25) 41 cb. A Scr: S Floyd 32. Women: H Haga (12) 37.

   CRONULLA: Men: Stroke Trophy: Black: A: J Cripps (3) 68. B: L Elphick (15) 64. Medal Oct: A Scr: S Arnold 67. A: J Cripps (3) 68 cb. B Scr: L Elphick 79. B: L Elphick (15) 64. C Scr: K Taylor 88. C: K Taylor (23) 65.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal: A: P Shin (12) 68. A Scr: J Russo 73. B: R Treers (17) 67. B Scr: B Ferguson 83. Stableford: D: G McGregor (24) 45.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Medal: A: G Ingleton (7) 69. A Scr: D Neill 76 cb. B Scr: S Walker 83 cb. C: R Gorej (17) 67. C Scr: P Sullivan 85 cb. D: R Price (28) 67. D Scr: P Bartlett 91 cb. Medal Sep: A: P Kallas (9) 74. D: J Sainsbury (26) 69.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A Scr: A Michelsen 34. A: E Chase (9) 44. B: C Hawes (14) 41. C: J Stanley (21) 40. D: T Payne (38) 32.

   ELANORA: Men: Stableford: 4B: R Utz (23) C Anderson (30) 46 cb. R Utz (23) 40.

   EVERGLADES: Men: Stroke: Medal Oct: A: J Wesson (7) 63. A Scr: S O'Brien (2) 70. B: T Cheetham (17) 65. B Scr: L Barbara (15) 80. C: G Barlow (23) 63. C Scr: G Barlow (23) 86.

   FOX HILLS: Men: Stroke: C'ship: A: L Shahmatov (4) 66 cb. A Scr: K Moodley 68 cb. B: H Naresh (17) 65. B Scr: G Stephenson 82 cb. C: S Gibson (25) 66 cb. C Scr: C Gaunder 87 cb.

   GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal: A Scr: R Hochkins 74. A: F Moana (11) 67. B Scr: W Healy 81 cb. B: A Mann (16) 65. C Scr: R Morse 88. C: J Perkins (24) 68 cb.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: W Knapp (2) 41. Div 2: M O'Maley (21) 45. Div 1 Scr: B Dodds 37.

   GLENMORE: Stableford: Div 1: J Mills (7) 41 cb. Div 1 Scr: S Dowswell 36. Div 2: S Russell (Pudge) (15) 42. Div 2 Scr: G Oxford 24.

   GORDON: Men: Stroke: A: S Branch (8) 60. B: D Morgan (14) 63. C: M Geraghty (23) 58. A Scr: S Branch 68 cb.

   GOSFORD: Men: Stroke: C'ship: A: R Whyte (7) 67. B: D Ralph (15) 66 cb. C: T Monteleone (22) 64. A Scr: R Whyte 74.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke Black: A: D Edmonds (16) 75 cb. B: R Barlow (20) 69. C: B Sadler (30) 75 cb. Women: Stroke: J Fisher (28) 76.

   HAWKS NEST: Men: Stroke: Medal: A: M Hill (15) 69. B: J Green (20) 70. C: H Schmeding (25) 68.

   HIGHLANDS: Men: Stroke Black: A: S Martin (11) 66. A Scr: M Lindsay 79. B: G Donaldson (21) 67 cb. B Scr: P Broderick 86. C: M Mason (22) 66. C Scr: T Orford 91. Medley: Stableford R Dunn (36) 38.

   HORIZONS: Men: Stroke: A: N Shute (7) 75 cb. B: A Raeburn (14) 68. C: B Richardson (32) 70 cb. Women: Div 1: D Brander (5) 75. Div 2: A Feldmayer (26) 74 cb.

   HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal Oct: A Scr: T Shaw 76 cb. A: K Kerrigan (10) 66. B Scr: D Springett 84. B: D Felstead (18) 67 cb. C Scr: G Humphrys 83. C: G Humphrys (20) 63. Women: Div 1 Scr: P Keogh 77. P Keogh (9) 66 cb.

   JAMBEROO: Men: Stroke: Medal: A: K Bradley (12) 64. B: B Underwood (16) 61. C: P Lewis (25) 59. D: N Beringer (27) 63. Women: J Burke (22) 73.

   KAREELA: Men: Stroke: A: K Thornley (6) 60. B: P Hodge (17) 61 cb. C: I Baianov (24) 62. A Scr: G Reid 68. B Scr: T Moran 75. C Scr: T Wood 84.

   KILLARA: Men: Stroke: C'ship: M Panopoulos bt A Lamble 1up. J Wooster bt S Cooper 3-1. A: J Elliott bt M Sullivan 5-4. A: S Kugel bt C Tyson 1up. B: H Hunter bt M Gallagher 7-5. B: T Rocks bt R Debenham 2-1. C: R Norman bt A Hughes 19th. C: J McLenaghan bt N Hardwick 2-1. Stableford White: A: W MadDonald (8) 39 cb. B: M Baker (15) 41 cb. C: J Suttor Snr (36) 38. A Scr: W Macdonald 31 cb.

   KOGARAH: Men: Stroke: Medal: A: P Turner (8) 48. A Scr: A Honeysett 56. B: R Jerome (14) 55 cb. C: H D'Souza (22) 51. Cup: P Turner (8) 48.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: J Meier (13) 38. Stroke Black: M Callaway (11) 72. D Peacock (15) 71. M Bowman (21) 78.

   LAKESIDE: Men: Medal Oct: A: C Hagipantelis (12) 71. B: V Sacco (18) 67. C: E Durbin (20) 68. A Scr: C Dowling 74. B Scr: G Luxton 87. C Scr: D Campbell 97. Women: Stroke: K Seery (20) 70. Div 1: J Ogle (10) 72. Div 2: N Cullen (22) 76 cb. Stableford: L Head (25) 32 cb. Jnr: Stableford D Nesci (36) 20.

   LANE COVE: Men: Stroke: Medal: A: W Belgre (10) 63. A Scr: W Belgre 73. B: A Caush (13) B Leckie (15) P Johnson (18) 66 to playoff. B Scr: A Caush 79. C: H Shaw (20) 60. C Scr: H Shaw 80.

   LEURA: Men: Stroke: Medal: A: S Sheridan (12) 70. A Scr: J Hogan 77. B: W Elliott (14) 63. B Scr: R Singh 68. C: W Player (22) 66. C Scr: B Cox 67. Stableford: P Moore (17) 42.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: A: D Logan (10) 70. A Scr: M Henley 74 cb. B: K Forbes (18) 71 cb. B Scr: A Perrett 85. C: W Joe (23) 69. C Scr: D Fagan 93.

   LONG REEF: Men: Stroke: A Scr: A Stockini 71. A: A Stockini (3) 68. K Dewell (8) 68. B: S Rowe (18) 68. Stableford: C: H McKerihan (20) 40. Women: E Coldham (22) 33. Snr Stroke: C'ship: J Begley (2) 156. Jnr: C Hughes (10) 162.

   LYNWOOD: Men: Stroke: Medal: Div 1: J Goldhagen (4) 68. Div 2: D Wicks (18) 68. Div 3: C Hardaker (28) 66. Div 1 Scr: B Ellam 72. Women: Div 1: C Coates (4) 73. Div 2: M Egner (33) 68. Medal of Medallists: M Egner (33) 68.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke: Medal: A: R Aquino (6) 68. B: S Lensing (14) 67. C: B Butler (20) 64.

   MACQUARIE LINKS: Men: Stroke Medal Oct: Black: A: A Stone (5) 70. A Scr: J Glasheen 72. B: P Abordo (13) 66 cb. B Scr: R Angeles 86. C: J Holmes (22) 74. C Scr: P Storich 98. Sep: C: J Holmes (23) 75. Women: Stroke: Medal Oct: K Kennerley (20) L Kremmer (21) R Butler (41) 76 to playoff.

   MAGENTA SHORES: Men: Stroke: A: G Plummer (6) 76. B: G Buchanan (14) 74. C: G Hall (21) 68. Div 1: D Meynink (17) 77. Div 2: P Stephenson (27) 74.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Div 1: R Morri (14) 60. Div 2: T Smith (25) 61 cb. Gold Medal: A: M Maiden (10) 68 cb. B: S Foster (15) 64. C: T Smith (25) 61.

   MANLY: Men: Stroke: A: S Collins (12) 67. B: N Roberts (16) 69. C: R Walters (24) 70 cb. A Scr: P Joseph 71. Trophy: S Waters (13) 142. Women: A Mueller (13) 67.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: R Bamford (18) P Gay (11) 53. 2B Scr: G Guerreiro G Daher 35. Hcp: D Henriks (15) 42. Scr: P Gregory 29.

   MASSEY PARK: Men: Stroke: Medal: A: R C Lee (10) 65. A Scr: C Smith 71 cb. B: D Curran (19) 59. B Scr: N Penman 73. C: A Hall (21) 59. C Scr: A Hall 80. Women: Div 1: H Winning (13) 69. Div 2: D Barber (40) 63.

   MONA VALE: Men: Stroke Black: A: R Steet (9) 70. B: W Bithell (20) 73 cb. C: J Polfanders (28) 70. Scr: A Munro 75. Stableford: P Hamer (20) 35. 2B: J Polfanders (28) K Sawyer (21) 46.

   MONASH: Men: Stroke: Medal: A: G Gild (4) 71. B: T Winter (14) 69. C: M Selikman (21) 63. Stableford: D Mulligan (33) 38. Stroke: Scr: G Gild 75 cb. Medal Sep: B: P Risk (16) 74.

   MOORE PARK: Men: Stroke: A: D Mulhall (5) 62. A Scr: A Schofield (5) 70. B: M Ives (18) 69 cb. B Scr: P Churchill 83. Stroke White: C: N Renwick (22) 66. C Scr: K Vaughan 89 cb. Women: Stroke: A: N Haines (6) 69. B: T Nguyen (22) 70 cb. C: S Hawthorn (27) 75. A Scr: M Johnson 70.

   MOSS VALE: Men: Stroke: Medal: A: R Shakeshaft (9) 69 cb. A Scr: P Maslen 71. B: D Mcguinness (15) 66. B Scr: W Hutchings 84. C: S Ho (22) 66. C Scr: R Cashmere 88 cb. Women: M Grady (18) 71.

   MT BROUGHTON: Mxd: Par: 2B: S Bailey (23) T Cooper (32) 8 up. Singles KO f: P Thompson (27) 3 up.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: Medal Sep: A: M Manevski (5) 67. A Scr: M Manevski 72. A res: A Oaten (11) 66. A Scr: E Palmer 76. B: G Gray (19) 63. B Scr: J Walsh 82 cb. C: L Waldron (22) 70. C Scr: L Waldron 92. C res: G Handcock (29) 72. C Scr: G Handcock 104.

   NEWCASTLE: Men: Stroke: D Bergin 73 cb. A: I Morrissey 73 cb. A Scr: C Crossley 74. B: P Davies 75 cb. B Scr: B Corrie 90. C: C Harrington 73. C Scr: M Deacon 98. Div 1: C O'Brien 36.

   NORTH RYDE: Men: Stroke C'ship: Black: A Scr: M Gordon (2) 68. A: R Donaldson (9) 65. B: J Kim (17) 64. C: C Pearce (24) 61. D: S Kitchen (28) 65.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke White: M Wheeler (18) 62. Women: Stroke: G Rogers (32) 66.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: A: C Blatch (11) 61. B: H Sharp (14) 61. Stroke White: C: J O''Neil (24) 61. Medley: Stableford P Cook (22) 29. Women: Green: L Murphy (33) 23.

   NSW: Men: Stroke Medal Oct: Black: A: G Gering (9) 73. A Scr: H Doig 75. B: D Zhou (16) 71. Medal Sep: B: M Birch (14) 75. Medal Oct: White: C: J Mckenzie (22) 69. Gold: M Messis (32) 77. Women: Stroke: A Bennett (17) 78.

   OATLANDS: Men: Stroke: Medal Oct: K Downes (16) 65. A: G Sully (7) 68. B: J Hawach (9) 68 cb. C: K Downes (16) 65. D: G Shirley (31) 67 cb. A Scr: Y Park 69.

   PALM BEACH: Men: Stroke: Medal: A: J Whitehead (10) 67 cb. B: S Wannell (16) 64. C: B Vickerman (23) 59. Women: Div 1: R Berczelly (32) 66. Div 1 Scr: M Gee 98.

   PENRITH: Men: Stroke: Medal Oct: A: W Kuschert (11) 67. A Scr: J Gadd 70. B: S Wilson (15) 65. B Scr: J Stasiuk 82. C: J Townsend (22) 71. C Scr: M Russo 94. Jnr: Bowl: M Organ (17) 72. Men: Medal Sep: A: R Jensen (10) 81. Hole in one: G Douglass at 15th.

   PYMBLE: Men: Stroke: A: B Cross (4) 66. B: C Pearson (14) 67. C: J Giles (21) 71. A Scr: B Cross 70. Women: M Henry (15) 76. Men: B: T Piper (14) 74 to playoff.

   RANDWICK: Men: Stroke: Medal: A: T Park (9) 57. A Scr: S Todd 60. B: J Santos (14) 56. B Scr: J Santos 70. C: D Wright (26) 58. C Scr: L Floyd 80. Jnr: K Todd (30) 62. Men: Medal Sep: M Newbold (4) 64.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 1: B Rosser (6) 39. Div 2: D Edmondson (13) 38. Div 3: G Spears (21) 35. Stroke: Gangurru: Div 1: B Roberts (10) 70. Div 2: D Mitchell (17) 70. Div 3: B Gragg (29) 73.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: I Irwin (21) R Baker (17) 50 cb. 2B Scr: C Fowley M Wratten 36. A: K O'Connell (12) 40. B: S Balis (16) 45. C: S Weir (35) 40. Stableford Green: G McRae (28) 40. Stroke: C'ship: A McAllister bt D Gardner 2-1. T McAllister bt P Fischer 3-2. D Hayden bt P Ham 3-2. S Campbell bt S Ryan 5-3. P Stewart bt D Gordon 2-1. A Butler bt R Kitchen 3-2. S Stead bt S Martin 4-2. B McDonnell bt G Cooper 5-4.

   ROSNAY: Men: Stroke: Medal: A Scr: H Coulburn 67. A: S Mason (11) 62. B Scr: B Geelan 77. B: C Hoy (14) 63 cb. C Scr: C Kaban 86. C: J Dobrownyj (22) 61. Women: A Scr: D Cormie 84. D Worthington (21) 68.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stroke Cup: Championship: D Dobbin (11) 72 cb. Stableford B: M Hilburn (18) 41. C: J Burroughs (24) 36 cb. Women: Stableford: Centenary: S Hudson (28) 41. Men: Stroke Championship:  A Scr: M Boucoiran 78 cb.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Medal: A: G Bentley (11) 62. B: V Poniewierka (22) 64.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford 2B multi: White: Div 1: B Stcherbina (15) W Everest (7) 83. Div 2: G Seto (23) W Everest (7) 78. A: M Foley (7) 39 cb. A Scr: J Smoljko 37. B: L VanDerHeide (16) 39. C: D Smith (20) 40. D: K Soh (25) 40.

   SEFTON: Men: Stroke: Medal: A: P Bacon (10) 53. B: G Kelleher (23) 51.

   SHELL COVE: Stableford: A: D Burnes (6) 41. M Ramsbottom (8) 41. B: B Piggott (13) 42. C: M Commane (20) 47. Scr: A Brunero 41. Women: N Ryan (26) 48.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Medal: A: H Delany (11) 68. B: M Lamond (18) 68. C: N Shields (20) 68. A Scr: M Johnston 73. Div 1: S McCarthy (22) 75.

   ST MICHAELS: Men: Stroke: Medal Oct: A: M Claridge (11) 72. B: J Wilkinson (14) 70. Aug: A: F Jones. Sep: A: J Giardina. Stroke Scr: S Costa 73. Team: B Sims (26) R Conacher (15) C O'Neill (27) J Ward (12) 55. Scr: C Smith G Binskin C Riethmuller S Costa 68. Stableford: B Ginsberg (8) 35. Gold: D Duncan (27) 35. Women: M Cerkesas (17) 34.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: Y Koo Min (12) 35. Men: Stroke: Medal: A: M Taylor (4) 69. A Scr: D Williams 72. B: J Taylor (17) 67. B Scr: N Vlismas 86. C: P Loader (20) 69 cb. C Scr: B Mendoza 88.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Medal: J Veness P Weaver 60 to playoff. Div 1: P Weaver (8) 60. Div 2: J Veness (13) 60. Div 3: H Cha (23) 64 cb. Scr: J Roper 66 cb. Veteran Men: J Veness (13) 60. Cup: P Weaver 185. Medley: Stableford: P England (17) 41.

   TALLWOODS: Women: Stroke: R Ezzy (23) 74. J Sibbons (22) 75. Men: A: M Fischer (17) 70. T Futcher (15) 72. B: D Brett (24) 70. M Morris (26) 75.

   TERREY HILLS: Mxd: Stroke Medal Oct: Black: A: D Manassen (7) 70. B: R Kaan (19) 66. A Scr: A Norman 76. Medley: Stroke: C: P Eng (21) 69. Hole in one: Black: D Mathlin at 19th.

   THE AUSTRALIAN: 4B Team: M Nethery (9) R McMillan (17) A Dominelli (14) B Watson (19) 56.

   THE COAST: Women: Stroke: Div 1 Scr: G Jones (27) 75. Div 2: M Wheat (36) 75. Men: Medal: A: J Dunphy (12) 68. A Scr: M Danne 75. Stroke White: B: M Pellegrini (18) 67. B Scr: J Lloyd 83 cb.

   THE LAKES: Men: Stableford: Father/Son Trophy: S Roth (20) M Roth (10) 46. Mxd: 4B: J O'brien (13) M O'brien (8) 44. 4B Scr: X Macklinshaw (4) T Berrett (0) 39. J Rayner (2) 39.

   THE RIDGE: Stableford: J Withers (15) 39 cb.

   TOUKLEY: Men: Stroke: A: D Willett (3) B Leonard (5) C Quinn (6) 70 to playoff. A Scr: J Denniss 72. B: E Horvath (13) C Wood (14) 69 to playoff. B Scr: E Horvath 82. C: J Barton (24) 69. C Scr: G Reid 90. Women: Stableford: F Flavel (40) 33 cb.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: R Bharara (9) 37 cb. A Scr: A Lauder 35. B: J Williams (16) 35 cb. B Scr: K Loh 22 cb. C: M Budden (19) 36 cb. C Scr: M Pellen (20) 18 cb. Women: Stableford: K McDonald (29) 40.

   WALLACIA: Men: Stroke: Medal: A: P Cromer (12) 67. A Scr: R Hackett 72. B: B Bratusa (15) 64. B Scr: D Klein 83. C: M Pattison (27) 68. C Scr: A Vidal 89.

   WARRINGAH: Men: Stroke: Medal Sep: A: S Springall (4) 67. B: B Arnott (17) 66 cb. C: T Brown (24) 64. D: D Piper (32) 61. Scr: S Springall (4) 71. Medal Sep: S Martin (7) 68. Stableford: J Hubbard(Shoal Haven EX-Services) (6) 35 cb.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Par: 2B: M Petkevitch (44) C Hargreaves (32) 10 up cb. Men: L McCracken (26) 5 up. Scr: B Djura 4 down. Women: L Loftus (24) 5 up.

   WINDSOR: Men: Stroke Hcp: Black: A: M Gooley (9) 66 cb. A Scr: M Norbis 69. B: S Brown (21) 64. B Scr: M Reading 82. C: K Meadows (35) 64. C Scr: W Lam 92 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Par: 2B: G Hardaker (19) T Browne (8) 15 up. Div 1: I Stewart (15) 6 up cb. Div 2: G Hardaker (19) 11 up. Div 3: R Tremlett (31) 7 up.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke Medal Oct: Black: A: D Tinworth (12) 68. Stroke: A Scr: D De Traubenberg 73. B: G Halliday (15) G Russell (17) 68. B Scr: P McLean 84. C: P Hayes (30) 63. C Scr: J Harrow 87.

   WYONG: Men: Stroke: A: P Downey (2) 72 cb. B: W Walcott (18) 67. C: B Hore (19) 69. A Scr: P Downey 74. Women: Stableford: J Wicks (24) 30.

18 October 2018
AVALON: Women: Par: J Duggan (39) 1 up cb. more
NSW Golf