NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford A: B James 38 D McGibbon 38 B Tarrant (Port Kembla) 37. B: S Calvert 43 P Raiser 40 S Woodman 39. C: A Thompson (Yowani) 46 R White 41 T Farley 41. Women: Turner 38 D Larter 34.

NSW

   ANTILL PARK: Men: Stroke: A: D Blacker (9) 65. B: J Chittendon (13) 69. C: B Davies (21) 66. A Scr: K Shephard 71. B Scr: B Wye 82. C Scr: M Craig 89. Women: S Kennedy (8) 73. C'ship: S Kennedy (9) 244, G Hiebler (33) 239.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: C Godwin (21) C Kim (11) 47. A: C Kim (11) 38. B: K Adeline (15) 41. C: H Xu (20) 37. Scr: M Pestell 32.

   AVALON: Women: Stableford: 2B: P Waugh (25) C Thompson (29) 43.

   AVONDALE: Men: Stableford A: M Fabian (11) 40. B: P McManus (16) 40. C: P Tuck (26) 42.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 2B: A: T Fenwicke (26) P Edwards (21) 48 cb. B: T Lennon (18) B Beale (27) 48.

   BANKSTOWN: Men: Stroke 4B Scr: L Killen D Poole 69. C'ship: A: L Killen (1) 68. B: P Addington (13) 73. C: G Nichol (29) 70.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: A: T Crowe (7) 61 cb. B: J Kottaridis (13) 62. C: C Kennedy (28) 62. Stroke: I Elliott (1) 64.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: C'ship: M Gook (25) 61. A: M Williams (6) 58. A Scr: S Laws 64. B: A Eaton (18) 56. B Scr: D Van Den Boogaard 73. C: A Deligianis (20) 58. C Scr: G Pettenon 83.

   BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: A Giles (20) 35. Div 2: R Mason (38) 36. Men: A: R Loewenthal (2) 39. B: R Jones (19) 44. C: L Rubin (32) 40. Medley: 2B Agg: D Rubin (16) L Rubin (32) 76. Men: Stroke: R Loewenthal (2) 37.

   BELMONT: Men: Stableford: H Ellison 37. R Patrick 42. C Gibbons 43.

   BERMAGUI: Medley: Stableford 4B: P Schmidt (29) P Revill (15) 47.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: G Kazzi (23) D Tawadros (26) 77. A Scr: P Higgins G Jones 54. A: G Morris (10) 41 cb. B: C Pearson (18) 40 cb. C: S Gibson (27) 42. Hole in one: D Ladhams at 12th.

   BEXLEY: Men: Stroke: C'ship: A: M North (6) 59. B: M Perin (9) 60. C: L Warby (16) 59. D: A Ding (21) 59. Scr: O Davis 67. Medley: Stableford: J Collison (25) 44. Scr: J Guan 36. T Arnold (16) 33. Men: Hole in one: M North at 6th.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: M Gregg (22) G Cope (11) 45. A Lawson (9) 40 cb. Women: S Draper (28) 32.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: A: C Carpis (10) 38. B: D Bower (13) 41. C: N Darcey (26) 40. D: R McKay (29) 37. A Scr: J Grierson 39. 2B Agg: A: D Bower (19) B Mcfadyen (13) 48.

   BONVILLE: Medley: Stableford: J Tennant (18) 39 cb.

   BOTANY: Men: Stableford: 2B: G Snook (6) M Stott (17) 45 cb. B Craze (18) 39.

   BOWRAL: Women: Stableford: P Barker (16) 33. Men: B Carmody (Duntryleague 28) 42.

   BREAKERS: Stableford: 2B Agg: A: B Webber (22) B Seymour (29) 72. Div 1: B Webber (22) 41.

   BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: 2B: B MacNaught (13) I MacNaught (19) 49. A: D Yeates (11) 36 cb. B: I MacNaught (19) 39. C: P Osborne (25) 38.

   CAMDEN: Men: Stroke: A: M Bell (0) 66. A Scr: C Jaeger 72 cb. B: P Hyeronimus (16) 69. B Scr: S Smart 85. C: G Beedle (24) 67. C Scr: D Bexon 88. Women: Stroke: Div 1: A Brady (18) 68. Div 1 Scr: K Hunt 84. Div 2: B Johnston (23) 74. Div 2 Scr: B Johnston 97. Div 3: C Hunt (27) 71. Div 3 Scr: C Hunt 98.

   CAMMERAY: Men: Stroke: C'ship: K Gibb bt J Kotze 4-3, M Owens bt M Montgomery 8-7. Stableford: A: M Erichsen (8) 37 cb. B: D Downer (17) 37 cb. C: M Hill (20) 37 cb. Women: P Puskar (27) 36.

   CARNARVON: Men: Stroke: A: M Williams (1) 74 cb. A Scr: B Lincoln 77. B: P Lalor (10) 68. B Scr: M Mcglinn 82. C: Y Hong (19) 69. C Scr: T Dolan 86. D: D Hall (21) 72. D Scr: S Lee 94 cb. C'ship: A Scr: M Williams 300. A: S Bolger (5) 298. B Scr: J Clark 332. B: B Moffett (12) 292. C Scr: T Dolan 344. C: M Yuksel (19) 293. D Scr: A Kassis 370. D: H Privitera (27) 282.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: D Laws (17) M Phelan (20) 50. A: M Sheerwood (5) 37. B: T Grahame (15) 40 cb. C: G Zhang (28) 42 cb. PM 2B: M Tesoriero (11) A Tesoriero (20) 48. A: J Farnham (11) 37. B: R Hadley (18) 41. C: M Poe (21) 38. 2B Scr: M Sheerwood B Macintosh 38.

   CASTLECOVE: Stroke: Foursome: J Rumpler B Mansell (21) 59. C'ship: P Thomas R Walker 156.

   CHARLESTOWN: Women: Stroke: C'ship: D King 269, M White 284.

   CHATSWOOD: Men: Stroke: A: R Pearse (12) 57. B: C Docko (13) 62. C: T Connelly (24) 61. Scr: A: R Jones 68. B: C Wade-Ferrell 74. C: M Hood 81. Stableford: L Sogaard-Andersen (26) 37.

   CONCORD: Men: Stableford: A: C Sinclair (12) 40. B: B Millerq (16) 37 cb. C: G Kairouz (22) 37 cb. 4B Agg: B Sidgreaves (22) S Anderson (12) C Sinclair (12) P Stephens (5) 112.

   CROMER: Men: Stableford: T Tran (16) 41. Women: E Byrne (15) 33. Medley: 4B: B Swanwick (18) T Tran (16) 48. Men: Stroke A: V Caveney (9) 69. B: R Cover (19) 71 cb. C: J Case (25) 71.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: T Wilson 35. A: J Dixon (11) 38 cb. B: T Bayley (17) 42 cb. C: J Harvey (36) 40.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: A: P Hilton (8) 67. A Scr: J Russo 75. B: K Larsen (15) 68. B Scr: R Treers 85. C: K Beahan (24) 69. C Scr: D Barnier 92. Stableford: Div 1: D Hahn (14) 42. Div 2: G Faro (22) 41.

   DUNHEVED: Men: Stroke: C'ship: A: D Purdon (8) 66. A Scr: C Mcmillan 74 cb. B: P Sullivan (15) 69. B Scr: M Mclaughlan 82. C: A Wylie (19) 67. C Scr: M Benson 88. D: D Horan (34) 71 cb. D Scr: T Hellies 93. Medal of Medallists: A: C Harris (5) 70. B: P Sullivan (15) 69. C: T Hellies (21) 72. D: T Walsh (24) 71.

   EASTLAKE: Mxd: Par: A Scr: C Hicks sq. A: P Curran (12) 7 up. B: A Thompson (22) 9 up. C: T Payne (32) 8 up.

   ELANORA: Men: Stableford: R Reeves (15) 41.

   EVERGLADES: Men: Stroke: A: S Binder (6) 62. B: G Evans (15) 67. C: G Harridge (31) 64.

   FOX HILLS: Men: Stroke: A: J Carpenter (11) 62. A Scr: K Booth 72. B: T Gleeson (19) 68. B Scr: T Amosa 85 cb. C: I Marscham (22) 63. C Scr: D Hall 85 cb. Stableford: R Chand (20) 39.

   GEORGES RIVER: Men: Stroke C'ship: A: N Jadhav (5) 67. A Scr: D Brooker 72 cb. B: A Neumann (13) 67. B Scr: A Neumann 80. C: J Mason (21) 70. C Scr: J Mason 91. Women: Stroke: R Perkins (13) 76. Men: Stableford: W Kelly (10) 38.

   GIBRALTAR: Men: Stroke: A: B Dodds (3) 66. A Scr: T White 71. B: L Davies (18) 64 cb. B Scr: M Hreszczuk 77. C: J Nicholas (23) 65. C Scr: T Lee-Billinghurst 88.

   GLENMORE: Stroke: Div 1: J Mills (7) 70. Div 1 Scr: A Robb 75 cb. Div 2: M Kobryn (14) 68. Div 2 Scr: V Duffy 89. Stableford: S Hackett (Wallacia) (16) 41.

   GORDON: Men: Stroke: A: P Waddell (5) 62. A Scr: P Waddell 67. B: N Dunn (13) 64 cb. C: D Brown (23) 63.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: T Hurst (23) 37 cb. Women: D Passfield (32) 36.

   HIGHLANDS: Men: Stroke: L Sweeney (20) 64. A: G Lillie (12) 70. A Scr: B Clapham 73. B: G Suter (19) 70. B Scr: M Parsons 87. C: J Devenny (22) 71. C Scr: N Cooper 94. Medley: Stableford N Bessant (11) 35.

   HURSTVILLE: Men: Stroke: C'ship: A: H Jedrzejgzyk (11) 68. B: I Rydstrand (15) 64. C: J Pedone (24) 68. Women: J Allam (22) 71.

   JAMBEROO: Men: Stroke: A: S Hainsworth (8) 66. B: T Zimmerman (14) 62. C: J Childs (24) 62. D: J O'Brien (34) 67. Women: S Walsh (24) 78.

   KAREELA: Men: Stableford: A: S Teasel (10) 41. A Scr: W Knight 34. B: S Evans (18) 43. B Scr: D Jose 26. C: G Scherini (20) 40. C Scr: B Candy 20. Hole in one: B Candy at 18th.

   KILLARA: Men: Stroke: Silver Medal: I Smart. A: W Johnson (14) 69 cb. B: M Polti (15) 70. C: R Colla (27) 70. A Scr: J Wooster 72 cb.

   KOGARAH: Men: Stableford: A: D Campbell (12) 37. A Scr: D Gallagher 34. B: K Whitwell (14) 36 cb. C: J Sayegh (20) 38. Women: S Kirkright (22) 36.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: D Fleetwood (10) 42. R James (14) 38. M Stanto (27) 36. Mxd: 4B: B Thoseby (17) R James (14) 78.

   LAKESIDE: Women: Stroke: M Gear (20) 71. Div 1: J Ogle (9) 74. Div 2: G Roeder (27) 74. Stableford: F Bessant (17) 34. Stroke: C'ship: A: J Ogle 253. Div 1: K Seery (20) 226. B: S Murray 304. Div 2: G Roeder (28) 236. Men: Stableford: 2B: B Godfrey (21) G York (13) 46 cb. 2B Scr: J Choma S Howlett 40. A: S Howlett (5) 39. B: S Finlay (13) 38. C: B Godfrey (21) 40.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: I Butters (15) B Watkin (24) 47. Stroke: A Caush (13) 62. Stableford: D Leckie (14) 40.

   LEONAY: Stroke: A: B Evans (12) 62. A Scr: D Moore 68. B: J Mallard (18) 59. B Scr: S Hardy 76. C: M Iaria (22) 64. C Scr: L Royle 85.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: Div 1: D Craker (4) 72. Div 2: G Richards (7) 70. Div 3: B Griffin (16) 71. Div 4: H Rocuant (20) 68. Div 1 Scr: A Chu 74. Div 2 Scr: R Kim 81 cb. Div 3 Scr: A Stuart 87 cb. Div 4 Scr: J Kim 93 cb.

   LONG REEF: Men: Stroke: Matchplay: A: J Little bt K Gallagher 19th. G Cranfield bt M Cruise 19th. A: J Duff bt T Holley. I Brown bt R Bockman. A: C Battams bt B Ferguson 2-1. K Dewell bt D Jensen. A: R Kocass bt C Munro 2-1. M McKerihan bt R Adams 4-3. B: D Johanson bt J Davies 6-5. L Bates bt B Ratcliffe 3-2. B: D Wing bt G Dousset. P Frith bt J Briscoe. C: G Hancock bt P Nichols 2-1. D Karlsson bt R Gaundar 2up. C: D Moult bt T Warhurst. P Hensman bt B Jones. Women: Stableford: K Smith (16) 35. Men: A Scr: J Knox 33. A: M Cleary (10) 38 cb. B: I Bradshaw (15) 38. C: M Rogan (24) 43.

   LYNWOOD: Men: Stableford: A Scr: S King 35 cb. A: S Gruber (11) 41. B: D Gage (12) 42. C: A McCracken (19) 40. Women: Div 1: D Northwood (21) 37. Div 2: N Visione (45) 39.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke: Ambrose: A Williams (7) M Williams (13) C Jarman (14) D Sanders (11) 56.375. Stableford: K Crichton (16) 40.

   MACQUARIE LINKS: Men: Stroke: A: L Park (0) 70. A Scr: L Arthur 74. B: G Ramirez (13) 72. B Scr: W Sanders 87 cb. C: W Brown (20) 72. C Scr: E Anonuevo 99. Women: Stroke: Div 1: J Strachan (30) 78. Div 1 Scr: J Holmes 90.

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: L Gocher (4) 38. B: P Lambert (14) 32. C: J Rammos (22) 34. Women: Div 1: H Hill (16) 35. Div 2: A Wylie (43) 32 cb. Mxd: 2B: L Gocher G Gocher 43.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Div 1: T Skuthorpe (17) 66. Div 2: S Mcloughlin (27) 64.

   MANLY: Men: Stableford: A: C Smith (6) 39. B: L Cooper (17) 41. C: G Mailman (33) 45. A Scr: C Smith 33. 2B: G Mailman (33) G Nagel (16) 51. Women: J Garret (30) 42.

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: Matchplay: A: D Cremin bt D Fletcher 5-4. A Scr: J Mumford bt J Torpy 9-8. B: G Grant bt J Gorman 1up. C: P Busato bt B Anderson 5-4. Stableford: J Simoes (12) 41. 2B: I Kennedy (14) P Stafford (10) 45 cb. 2B Scr: D Jones C Jones 33. Scr: H Salmon 31.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: A: J Rogers (9) 41 cb. B: M Larkins (16) 41. C: D Bishop (20) 42. 2B multi: M Larkins (16) D Bishop (20) 98. Women: Div 1: M Tierney (13) 32. Div 2: T Semken (23) 37. Stroke: C'ship: Div 1: U Wood bt H Winning 1up. Div 2: T Hall bt B Waters 5-4.

   MONA VALE: Men: Stroke: A: J Kay-Clough (10) 68. B: R Bulgin (18) 65. C: T Trbojevic (23) 70. Scr: M Pearson 74. Stableford: L Jones (36) 38. 2B: S Jones (24) L Jones (36) 46.

   MONASH: Men: Stroke: A res: M Krillich bt S Green 4-2. M Cotie bt D Parsonage 2-1. A Lees bt M Meares 1up. S Hegarty bt K Robertson 6-5. C'ship: B: G Hendy bt S Rosen 19th. S Miller bt T Winter 3-1. J Sacco bt R Rodwell 6-5. S Mott bt S Mahoney 5-4. C: B McNamara bt M Eksteen 3-2.: S Kendler bt J Martin 7-5. J Kempster bt P Fell 4-3. P Todd bt K Selinger 4-3. A: A Brown bt G Gild 10-8. T Pritchard-Davies bt B Jardine 9-7. F Bertasio bt S Patel 2up. D Cullam bt K Beattie 1up. Par: A: J Bowgett (12) 1 up. B: G Sechi (18) 3 up. C: M Selikman (20) sq. 2B: A Farrar (14) B Lee 8 up. 2B Scr: I Rosenthal P Tully 4 down. Par White: B Foster (25) 1 up.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: E Kim (7) 37. B: R Sten (16) 39. C: D Baldwin (25) 40. Scr: D Eller (5) 36. Women: S McNally (16) 36

   MOSS VALE: Men: Stroke: A: G Canham (6) 68 cb. A Scr: R Lightfoot 75 cb. B: R Johnson (16) 67. B Scr: R Mcguinness (Australian) 82. C: J Clarkson (23) 70. C Scr: D Hoare 94. Women: B Wood (13) 71.

   MT BROUGHTON: Medley: Stableford: Singles KO f: A Lehner (12) 39.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: A: P Fawcus (6) 71. A Scr: J Vidler 75. A res: H Sanchez (11) 67 cb. A Scr: D Park 75. B: D Button (18) 68 cb. B Scr: R Ware 82. C: M Aldridge (23) 67. C Scr: M Aldridge 90. C res: S Fisher (31) 72. C Scr: S Fisher 103. Stableford: T Wheating (17) 38.

   NEWCASTLE: Stableford: 2B Agg: G Liolio B Gibson 73. A: S McGrath 36 cb. B: G Liolio 39. C: A Johansen 36 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: T Radovanic (27) G Liebenberg (13) 48. A: J Lin (4) 39. B: B Hall (17) 43. C: K Shrimpton (24) 36. D: A Condon (28) 37. Stroke C'ship: Div 1: J Fennell (3) 67. Div 2: J McKie (10) 68. Div 3: A Cross (15) 67. Div 4: B Tysoe (22) 71. Div 5: D Parsons (30) 72.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: C Currie (17) 41. 2B: C Currie (17) G Sechos (24) 47. Women: Stableford: J Holton (27) 38. 2B: J Holton (27) N Lowe (21) 44.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: G Fish (20) 39. A: A Boyle (0) 36 cb. B: B May (16) 38. C: J Leung (26) 37. A Scr: T Hoffman 30. Women: P Beckton (6) 37 cb. Medley: 2B: B May (16) J Thompson (14) 49.

   NSW: Men: Stableford: R Miller (16) 39. White: O Berman (30) 37. Gold: R Carney (36) 28. Women: H Trollip (15) 27 cb.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: D Jang (7) 40. B: D Gleeson (17) 37. C: M Rutledge (24) 39. D: G Henry (28) 37. A Scr: J Sayer 35. Women: V Shin (20) 34 cb.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: M Hill (14) G Marles (19) 72 cb. A: K Clough (7) 38 cb. B: M Hill (14) 37. C: B Vickerman (22) 38. Women: G Pearce (25) 35.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: D Garnsey (12) 43. A Scr: D Maguire 34 cb. B: C Bradbury (17) 39 cb. C: D Hutchins (31) 41.

   PENRITH: Men: Stroke: A: G Wilson (10) 68 cb. A Scr: J Gadd 68. B: D Cognet (19) 65. B Scr: D Watkins 84. C: J Ley (24) 60. C Scr: M Russo 92. Hole in one: A Henry at 15th.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: M Ferris (24) R Corcoran (12) 47. A: C Brunette (11) 40. B: P Murray (17) 41 cb. C: G Kentwell (25) 38 cb. Women: C McMahon (18) 42.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: T Fernandes (5) R Fernandes (10) 43 cb. A: R Fernandes (10) 39. B: P Reid (17) 38. C: L Blank (19) 38. Scr: S Campbell 31.

   RICHMOND: Medley: Stroke Black: A: H CArver (11) 64. A Scr: G Reynolds 73. B: T Gambell (16) 68. B Scr: M Drury 83. C: L Sturwohld (27) 67. C Scr: C Gordon 89.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: K McCulloch (20.1) 46. Gangurru: Div 1: T Ogden (1.6) 38. Div 1 Scr: D Charleston 35. Div 2: P Watts (12.8) 40. Div 3: D Oliver (19.8) 41.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: S Grieve (20) D Gordon (10) 50. 2B Scr: C Davis S Abernethy 42. A: K O'Connell (10) 40. B: W Grob (15) 37. C: S Grieve (20) 40. Stableford Green: A Russell (25) 37. Hole in one: R Baker at 4th.

   ROSNAY: Men: Stableford: 4B: A Scr: C Hagarty J Russell 38. A: L Barraket (21) N Trew (19) 49. Div 1: M Tuiono (15) 43. Div 2: P Hall (19) 45. Mxd: A: A Coulombe (28) P Hall (19) 47. Div 1: S Tuiono (25) 34.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: M Gribble (15) 36. Centenary: F Frost (32) 35 cb.

   RUM CORPS: Men: Stroke: A: T Donhardt (7) 65. B: D Goldsbrough (19) 67 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: C'ship: A: B Hooper (5) 71. A Scr: J Smoljko 69. B: L VanDerHeide (16) 69. B Scr: R Jeong 85. C: M McLennan (19) 70. C Scr: W Mitchell 90. D: J Bass (29) 61. D Scr: G Bird 98.

   SEFTON: Men: Stroke: Foursome: D Maytom R Williams (12.50) 53.50. Foursome C'ship: D Hampton G Kellaher (21) 106.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: Scr: A Brunero (-3) 35. K Bowden (10) 41 cb. I Cook (19) 41 cb. A Wadey (24) 41.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: S Langer (21) D Scott (26) 47. Mxd: J Dawson (22) J Newman (26) 45 cb. Men: A: J Power (12) 37. B: T Johns (17) 40. C: A Peter (20) 41. Women: Div 1: K Garrett (19) 34 cb. Div 2: K Black (26) 38 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: C Maddinson (4) 40. B: D Martin (19) 39. C: K Dawson (22) 42. A Scr: I Asbury 35. Div 1: L Butt (22) 36.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: L Devaney (34) P Devaney (Leonay 30) 48. A: A Stanford (2) 38. B: R Vining (15) 39. C: P Devaney (Leonay 30) 37 cb. Women: A: E Paynter (22) 34.

   ST MICHAELS: Men: Stroke: C'ship: B: G Sacks bt J Wilkinson 20th, R Lofberg bt D Lyons 2-1, J Ward bt P Banton at 19th, A Bland bt J Novak 2-1. C: R Hayes bt R Sutcliffe 5-4, B Simms bt J Hendrey, B Murphy bt P McCarville w/o. C Antonini bt S Foster 6-5. A: M Hammond bt B Harding, J Lyras bt H Crowe 5-4, S Costa bt J Scruse 1up, B Nagi bt S Gibson at 19th. Div 1: L Squadrito bt L Dryer 3-2, E Bourke bt C Riethmuller 2 up, T Harbutt bt J Trye w/o, D Pitman bt J Pullen 3-2. Stableford White: A: J Koppl (7) 35. B: G Wood (16) 39. C: N Ezekiel (22) 36. Jnr: D Loumanis (9) 34 cb. Men: Gold: W Kilcran (29) 33. Women: Stableford: S Lom (23) 29. Men: Stableford Scr: White: R Dunn 27. 2B: J Docking (10) T Norman (19) 45. 2B Scr: T Harbutt C Karez 34 cb. 2B: Gold: J McEntee (30) W Kilcran (29) 40.

   STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Medal: A: R Edwards (5) 70 cb. B: N Vlismas (16) 68. C: D Haggerty (22) 64. A Scr: M Yates 74 cb. B Scr: G Wishart 83. C Scr: A Singh 86. Medley: Stableford: H Haynes (3) 37.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: B Fitzgerald (14) D Fitzgerald (8) 76. A: D Fitzgerald (8) 38 cb. B: B Fitzgerald (14) 38. C: K Whelpton (26) 37 cb. A Scr: D Fitzgerald 31.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Medal Oct: A: B Weber (4) 69 cb. A Scr: B Weber 73. B: M Spiteri (14) 66. C: M Dawbney (22) 71 cb.

   THE COAST: Men: Stableford 2B: White: G Leighton (20) G Price (20) 48. Yellow: A: S Garlick (10) 37. A Scr: L Roberts 31. B: P Khamphounvong (17) 35 cb. C: G Leighton (20) 37 cb. Women: Stroke: S Britton (25) 73. 54-hole C'ship: A Scr: N Heinrich (13) 273. B: A Carter (23) 313. C: M Wheat (35) 354.

   THE LAKES: Men: Stroke: A: P Robertson (4) 67. Mxd: A Scr: X Macklinshaw (4) 75.

   THE RIDGE: Stableford: P Bailey (17) 41.

   TOUKLEY: Men: Stroke: A: C Donsworth (4) 69. B: J Lipar (13) 69. C: M Fitzgerald (23) 72. Stableford: A: D Norford (10) 37. B: N Beukers (17) 39. B Boesen (25) 38. Women: N Tracey (27) 31. Men: Stroke: C'ship: A Scr: B White 295. A: B Kopu (9) 288. B Scr: G Miller 338. B: W Denniss (18) 278. C Scr: P Kimmorley 375. C: J Barton (24) 293. A res: P Haines (7) 321. C res: M Fitzgerald (26) 382. Jnr: K Phillips (5) 316. Snr: D Willett (3) 302. Veteran Men: B Leonard (5) 315.

   TWIN CREEKS: Men: Stroke Black: A: M Hall-cheshire (5) 69. A Scr: A Lauder (1) 74 cb. B: D Garcia (7) 71. B Scr: M Bill (7) 81. C: T Chillingworth (15) 74. C Scr: L Stutchbury (14) 92. D: M Pellen (19) 73. D Scr: A Boudville (19) 99 cb. Women: Green: K Kim (25) 74 cb.

   WAKEHURST: Men: Stroke: 2B Scr: A Scr: B Mason D Aamson 72 cb. B Scr: S Kirlew J Murray 79. C Scr: L Moore D Hughes 84 cb. 2B: G Coote (23) H Georges (24) 61 cb. Women: Stableford: J Haverfield (19) 34 cb. Hole in one: H Garvey at 5th.

   WALLACIA: Women: Stroke: Div 1 Scr: J Thorpe 89. Div 1: J Berg (15) 72. Div 2: N Bemrose (33) 75. Div 2 Scr: D Chant 116. Men: A: D Morris (7) 68. A Scr: C Holmes 68. B: P Deguara (17) 66. B Scr: G Anderson 82. C: D Firth (21) 67. C Scr: D Komarek 90.

   WARRINGAH: Men: Stableford: A: S Kim (9) 36. B: P Van Phao (18) 34 cb. C: A Peacock (22) 37 cb. D: G Dossetor (27) 39. Team: B Brown (19) A Peacock (22) R Ford (31) G McLeod (19) 117 cb. Scr: J Toro (6) 28.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: Split Six: P Cullen (6) D Cullen (9) 64. Men: N Davies (4) 41. Scr: B Djura 33. Women: M Cawthorne (14) 35.

   WINDSOR: Men: Stroke: Medal Oct: A: B Dickinson (11) 69. B: G Ryan (19) 64. C: D Peppard (22) 68. Medal Sep: B: T Cutting (21) 77. A: B Dickinson (11) 69. B: G Ryan (19) 64. C: E Alexandrow (29) 69. A Scr: J Moss 74. B Scr: R Smith 82. C Scr: D Peppard 90.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: C'ship: A: D Ragg (12) 64. B: B Kaye (19) 63. C: C Dawson (24) 64. A Scr: M Williams (0) 72.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke Black: A: R Smith (11) 69. B: J McAvoy (19) 68. C: F Heather (20) 68. A Scr: D De Traubenberg 75.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: J Sloane (16) S McManus (13) 46. A: D Grogan (3) 38 cb. B: J Sloane (16) 40 cb. C: S Collis (31) 41. A Scr: H Ireland (1) 36.

26 February 2018
TERREY HILLS: Men: Stableford: B: T Serizawa (14) 38. more
NSW Golf