NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford: A: J Hynes 40 R Bowen 38 B Werner 37 P Barton-Browne 37. B: P Maher 44 C Deschamps 40 M Hogben 39 R Hickman 38. C: C Larter 40 H Ong 39 K Koppman 39 B Rogers 39. Women: A: S Collins 36 C Gainey 35. B: C Miller 38 L Staite (Tura Beach Country Club) 30. NTP: K Slade (3rd) F Wicks (5th) N Price (11th) R Maxwell (17th).

NSW

   ANTILL PARK: Men: Medal Nov: A: D Blacker (8) 65. A Scr: K Shepherd 70. B: G Hampton (15) 68 cb. B Scr: S Byrnes 81. C: R Plumridge (24) 60. C Scr: M Tyler 84. C'ship: A Scr: K Shepherd 286. A: D Blacker (8) 267. B Scr: L Cox 337. B: D Duran (17) 257. C Scr: P Obrien 363. C: M Davis (28) 274. Women: Stroke: J Higgins (19) 70. Medal of Medallists: A Kennedy (27) 74.

   ASQUITH: Men: Stroke: C'ship: I Malcolm 294. Stableford: 2B: Q Price (6) J Snell (24) 47. A: S Porter (7) 39. B: L Babb (15) 41. C: J Snell (24) 39. Scr: Q Price 32.

   AVALON: Women: Par: S Burden (31) 2 up.

   AVONDALE: Men: Stroke Medal Oct: A: M Johns (10) 68. A Scr: A Robson 76. B: A Babazogli (13) 69. C: M White (22) 68.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: S Moore (9) 42. B: C Dennis (21) 45. C: M Conway (34) 43.

   BANKSTOWN: Snr Stroke: C'ship: J Knoflack 180. Men: Stableford: A: N Hill (3) 37. B: C Hendley (16) 42. C: D Hutchinson (26) 39. 2B: C Hendley (16) D Hutchinson (26) 48. Scr: D Khoury Z Mitrovski 35.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: S Petroulakis (16) 41. 2B: R Burns (29) G Burns (15) 51. Stroke: G Lee (3) 66.

   BARNWELL PARK: Men: Stroke: A: M Williams (6) 58 cb. B: M Rose (17) 58. C: A Smith (17) 66 cb. Scr: A: D Higham 63. B: C Nikas 72. C: M Wade 88 cb. Stableford: R Mcguiness (27) 37. Women: Stroke: M Young (29) 60. Medal of Medallists: A Wongnin (22) 65.

   BAYVIEW: Men: Stableford: A: J McLeod (+1) 38 cb. B: D Paul (14) 40. C: G Hutcheson (22) 37. Scr: A: J McLeod 39. Women: A: H Jones (16) 34 cb. B: A Toohey (31) 36. Medley: 2B: A McCarroll (18) D Paul (14) 48 cb.

   BELMONT: Men: Stableford: A: G Godwin 40. B: S Munday 39. C: I Crombie 38.

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: D Thomson (8) 40. B: P Buttrey (19) 42. C: G Patterson (34) 42.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: G Brien (16) 41. A: P Higgins (8) 39 cb. B: G Glynn (20) 40. C: J Sruhan (26) 38. A Scr: R Gallagher 33.

   BEXLEY: Men: Stroke: C'ship: A: G Davis 279. A res: M Perin 284. B: S Terkalas 299. C: A Ding 340. Snr: 54-hole: W Matthews 212. Hcp: A: M Perin (10) 248. B: L Warby (17) 246. C: A Ding (22) 256. Medley: Stableford: I Hayton (26) 42. Scr: J Guan 35. Women: R Simpson (22) 39.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B Agg: B Pidgeon (18) K Pidgeon (15) 78. P Messer (19) 43. Women: M Griffiths (30) 41.

   BONDI: Men: Stableford: 2B: L Deane D Dewey (15) 31. V Dos Santos (19) 39 cb.

   BONNIE DOON: Men: Par: A: I Harris (12) 2 up cb. B: R Beath (18) 5 up. C: S Forman (22) 1 up cb. D: R McKay (29) 2 up. A: J Grierson 3 up.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: H Winchester (12) J Tennant (17) 46. A Bowles (4) 40. A Scr: A Bowles 36.

   BOTANY: Men: Stableford: J Rotherham (28) 42. Scr: A Hansen 28.

   BOWRAL: Men: Stableford: P Shortle (23) 42. Women: E Neale (27) 35.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B multi: A Harrigan (15) B Holt (38) 78. Men: A Watson (24) 40. Women: D Law (31) 40.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: A: A Wren (10) 42. B: J Stewart (18) 40. C: R Wilson (25) 40. 2B: J Stewart (18) G Pollard (7) 46.

   CAMDEN: Men: Stroke Medal Nov: A: D Hobbs (11) 67. A Scr: D Cummins 69. B: P Bardsley (12) 66. B Scr: M Luszczynski 82. C: G Taylor (25) 64. C Scr: C Hargraves 90 cb. C'ship: A Scr: D Cummins 285. A: B Bell (8) 273. B Scr: J Bradbury B Beaven J Lees 349 to playoff. B: J Bradbury (16) 285 cb. C Scr: K Burton 356. C: K Burton (19) 280. Women: Stroke: Medal Nov: Div 1: K Hunt (7) 72. Div 1 Scr: K Hunt 79. Div 2: Y Day (25) 79. Div 2 Scr: P Dilucchio 100. Div 3: C Pettitt (29) 72. Div 3 Scr: C Pettitt 101. C'ship: Div 1 Scr: K Hunt 336. Div 1: K Hunt (8) 304. Div 2 Scr: A Brady 374. Div 2: A Brady (19) 298. Div 3 Scr: Y Day 413. Div 3: Y Day (26) 309.

   CAMMERAY: Women: Par: L Edwards (31) 1 up cb.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke C'ship: A Scr: C Lawson (0) 289. A: S McCartin (4) 284. B Scr: L Thomas (11) 335. B: G Walker (16) 271. C Scr: K Dillon (20) 367. C: N Truong (24) 368. A: A Kable (9) 66. A Scr: C Mancell 73 cb. B: H Darmody (18) 65. B Scr: T Brindley 81. C: J Eaton (25) 70. C Scr: K Dillon 91.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: W Choi (25) H Shin (21) 49. 2B Scr: L Lind S Moylan 42. A: D Shin (10) 42. B: O Bevz (17) 47. C: H Shin (21) 42.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: J Reynolds (4) R Singh (AM) (3) 79. A: J Reynolds (4) 40. B: D Laws (17) 42. C: M Romanos (AM) (20) 42. 2B Agg: I Cochrane (9) R Manton (12) 76. A: T Pagliaro (11) 39. B: G Fletcher (14) 43. C: T Carney (27) 38. 2B Scr: J Reynolds R Singh 72.

   CHARLESTOWN: Women: Par: J Laing sq. Men: Stableford: A: G Faraday 40. B: I Nebauer 43. C: T Maher 43.

   CHATSWOOD: Men: Stroke: A: P Hurley (8) 57. B: M Bermeister (16) 60. C: P Webb (19) 61. Scr: A: P Hurley 65. B: D Visione 75. C: P Webb 80. Stableford: L Najdovski (13) 39.

   CONCORD: Men: Stableford: A: B Dolan (9) 36 cb. B: S Tham (16) 37 cb. C: B Wesiak (20) 42. 2B: P Breadon (21) P Langdon (21) 49.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: R Lane (22) T Anderson (23) 49. Men: A: P Brimmer (4) 40. B: G Osborn (14) 37. C: R Lane (22) 38 cb. A Scr: P Brimmer 36. Women: K English (3) 34.

   DUNHEVED: Men: Stroke: C'ship: A Scr: C Mcmillan 295. A: M Hotchkiss 294 cb. B Scr: R Delany 339. B: P Sullivan 293. C Scr: M Benson 364. C: A Wylie 294. D Scr: T Walsh 387. D: D Horan 282. Jnr: Div 1 Scr: S Prasad 248. Div 1: H Zussa 220. Snr D Horan 212. Men: Cup: D Horan 282. C'ship: J Mcmillan 297. A: S Prasad (10) 67 cb. A Scr: R Kellam 71. B: C Boland (12) 71 cb. B Scr: M Newman 84 cb. C: D D'arcy (19) 70 cb. C Scr: G Cox 90 cb. D: C Pritchard (28) 69. D Scr: K Stott 95.

   EASTLAKE: Mxd: Stroke: Medal Oct: A Scr: D Galloway 75. A: P Donnelly (12) 66. B Scr: D Bridge 83. B: D Bridge (16) 67. D: C Orr (28) 65.

   ELANORA: Stableford: A: B Nickel (9) 37. A Scr: N Mundy 32. B: J Randall (19) 38. C: S Glass (22) 36.

   EVERGLADES: Men: Stroke: C'ship: A S Hoyland 290. B: L Barbara 337. C: P Hayworth 355. A: S Trickett (7) 267. B: T Cheetham (17) 278. C: G Barlow (23) 282. A: G Lind (11) 66 cb. B: P Hayworth (17) 65. C: D Jenkins (25) 62.

   FOX HILLS: Men: Stroke: A: N Booth (11) 63. A Scr: J Wheatley 65. B: K Farley (18) 64. B Scr: H Naresh 83. C: G Clark (22) 66. C Scr: Y Kim 91 cb. Stableford: A: G Sinclair (7) 34. B: M Matheson (19) 39. C: J Perez (21) 41.

   GEORGES RIVER: Men: Stroke: A: A Crowe (7) 66. A Scr: D Brooker 73 cb. B: D Cai (17) 67. B Scr: W Healy 83. C: G Rix (25) 67. C Scr: K Rodoreda 88. C'ship: A Scr: D Brooker 297. A: D Brooker (4) 281. B Scr: W Healy 335. B: G Piconi (17) 281 cb. C Scr: K Rodoreda 362. C: K Rodoreda (21) 278. Snr G Piconi (17) 281 cb. Men: Stableford: Div 1: D Parto (15) 41. Div 2: R Knight (20) 43. Women: Stroke: R Perkins (14) 74. C'ship: R Perkins (14) 291.

   GIBRALTAR: Men: Stroke: A: A Bray (10) 64. A Scr: D Harelle 71 cb. B: G Morgan (14) 62. B Scr: P Knock 83. C: P Inman (25) 63. C Scr: D Holland 89.

   GLENMORE: Stroke: Div 1: A Robb (1) 69 cb. Div 1 Scr: R Hackett 74. Div 2: A Hewson (19) 68. Div 2 Scr: A Dudziak 87. Stableford: S Frizzi (32) 39.

   GORDON: Men: Stroke: C'ship: A: D Maciver 280 P Waddell 281. B: J Surplice 314 B Johnson 317. C: I Murray 356 I Hammer 359. A res: S Basford 301 P Brown 313. A: M Carney (10) 68. B: J Surplice (13) 64. C: I Murray (20) 67. A Scr: T Mills 71. Stableford: A: C Hort (12) 39. B: J Clarke (18) 38. C: I Annetts (20) 41.

   GOSFORD: Men: Stableford: 2B: A Lumby P King 49 cb. Trophy: A Scr: C Larnach 35. A: D Hopkins (8) 42. B: P Brown (16) 42. C: C Dench (33) 42 cb.

   HIGHLANDS: Men: Stroke: A: R McKell (5) 66. A Scr: B Clapham 71. B: M Parsons (16) 67. B Scr: G Dorahy 88. C: I Thomson (25) 68. C Scr: P Harding 97. Women: P Bowes (20) 71. Medley: Stableford: C Hindson (21) 40.

   HORIZONS: Men: Stableford: M Moscow (16) 41 cb. Women: A McClintock (18) 39.

   HURSTVILLE: Mxd: Stroke: Ambrose: N Zajakovski L Zajakovski R Zajakovski M Winzer (11.25) 52.75.

   JAMBEROO: Men: Stroke: A: G Tarrant (11) 64. B: G Harvey (15) 63. C: M Burton (22) 62. D: C Struck (30) 62. C'ship: S Rippon (-3) 275. Women: P Orgill (31) 69.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: P Thrift (22) R Maloney (17) 80. A: R McCarthy (11) 41 cb. B: C Roden (16) 46. C: J Bradley (25) 44. A Scr: S Teasel 30 cb.

   KILLARA: Men: Stableford: A: J Elliott (7) 42. B: E Roles (20) 39. C: D Stillman (25) 41. 2B: P Muir (26) 46. S Nesbitt (7) cb. A Scr: M Panopoulos P Emery 41.

   KOGARAH: Men: Stableford: A: S Kalatzis (8) 41. A Scr: G Harnwell 55. B: J Cooper (16) 36 cb. C: N Haswell (21) 39. Women: L McKinniery (18) 37.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: Div 1: B Taylor (+1) 35. Div 1 Scr: A Whitaker 32. Stroke: A: B Willet (2) 74. A Scr: L Radcliffe 74. B: M Horan (12) 72. B Scr: M Smith 84 cb. C: M Bowman (21) 72. C Scr: R Webser 91 cb. D: T Bennett (25) 75. D Scr: R Wealleans 99.

   LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: A Bridge (11) R Pilgrim (6) 78. 2B Scr: C Dowling M Brinkworth 67. A: A Bridge (11) 40 cb. B: B Walker (15) 39. C: P Vezos (22) 35. Jnr: J Seery (36) 24. Women: 2B Agg: J Jacka (13) J Ogle (9) 75. S Murrray (22) 37.

   LANE COVE: Men: Stroke: W Heim (17) 59. Stableford: H Shaw (19) 41. 2B: H Shaw (19) S McDonald (28) 47. Stroke: C'ship: A: M Spence 291. B: A Caush 310. C: C Sithole 343. Stableford: 9-hole c'ship: N Walser 74. Hole in one: F Taylor at 12th.

   LEONAY: Men: Stroke: Scr: A: A Moon 70 cb. B: B Grant 72. C: R Thomas 87 cb. C'ship: A: G Yates (11) 64. B: B Grant (15) 57. C: G Thompson (24) 64. Jnr: K Homan 75. K Homan (13) 62.

   LEURA: Medley: Stableford: J Scullion-Stewart (15) 40. B Swadling (9) 38 cb. W Elliott (12) 38. 2B: P Leo (11) B Swadling (9) 46.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: Div 1: G Batman (2) 71. Div 2: A Doggett (9) 66. Div 3: W Joe (19) 69. Div 4: V Surace (27) 70. Div 1 Scr: T Hotene 73 cb. Div 2 Scr: R Kim 79 cb. Div 3 Scr: A John 35. Div 4 Scr: L Loganathan 93 cb.

   LONG REEF: Women: Par: J Hagan (25) 2 up. Men: A Scr: S Sapsford 34 up. A: D Brown (7) 4 up. B: A Bourne (13) 5 up. C: P Lindwall (22) 5 up.

   LYNWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: P Knipler (2) J Walter (2) 76. A: N Della Bosca (9) 42. B: B Knipler (12) 41. C: T Williams (21) 42. A Scr: B Ellam 39.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford A: B Chounlamountry (9) 41. B: C Thick (15) 41. C: N Christie (28) 40.

   MACQUARIE LINKS: Men: Stroke Medal Nov: A: L Arthur (0) 68. A Scr: R Hayward 74. B: F Zammit (14) 69. B Scr: D Mooney 86 cb. C: W Stephenson (22) 66. C Scr: B Zhou 92. Women: Stroke: Div 1: J Black: A Scr: L Arthur 296. A: R Hayward (3) 298. D Goble 339. B Smart (10) 318 cb. B Scr: R Furia 360. B: V White (15) 305. C Scr: N Furfaro 382. C: M Stafford (23) 318. Women: Stroke: Div 1 Scr: J Holmes 351. Div 1: J Gibson (25) 323.

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: L Walker (11) 36 cb. B: A Western (13) 34 cb. C: P Dale (25) 36. Div 1: M Bishop (16) 31 cb. Div 2: P Stephenson (27) 34. Mxd: 2B: L Walker (11) G Alder (12) 44 cb.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Div 1: B Thomson (18) 65. Div 2: T Coates (26) 64 cb.

   MANLY: Men: Stableford: A: P Tesseyman (13) 43. B: P Wilson (14) 44. C: J Mortimer (35) 47. Scr: T Holmes71. Women: G Rae (0) 36. Medley: B Capelin (25) J Mortimer (35) 54.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: R Miller (26) K Heath (14) 50. 2B Scr: D Fletcher F Roseta 34 cb. Hcp: B Frazer (20) 42. Scr: I Mcgregor 32.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: A: F Tierney (5) 41. B: P Masterson (19) 43 cb. C: F Cook (25) 41. 2B: A Mackinnon (23) B Hall (26) 48. Scr: F Tierney 36. Women: Stroke: Veteran Women: Y Little K McDonald 89. Foursome: M Peterson B Ashton (26.50) 69.5. Men: Matchplay: S Carroll bt S Fitzpatrick 1up. W Mcpherson bt A Parker 6-5. C Matthews bt R Duckworth 10-8. N Osborn bt R O'keefe 6-5.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: A Sekulic (11) 38. B: R Johnson (15) 40. C: J Horton (36) 43. Scr: J Hurst 33. 2B: J Horton (36) R Tebbutt (11) 50. Stroke Black: C Stedman (21) 69. Stableford 2B: B Harris (24) C Stedman (21) 44.

   MONASH: Men: Stroke: C'ship: A: T Pritchard-Davies bt D Cullam 5-4. A: A Brown bt F Bertasio 2-1. A res: A: M Krilich bt M Cotie 5-4. A: A Lees bt S Hegarty 6-5. C'ship: B: S Miller bt G Hendy 1up. B: J Sacco bt S Mott 1up. C: B McNamara bt S Kendler 3-2. C: P Todd bt J Kempster 19th. Stableford: A: J Cleary (3) 39. B: R Gartner (15) 38. C: H McCarthy (26) 39 cb. 2B: D McKinnon (14) I Westaway (27) 46. 2B Scr: J Cleary P Barbalace 36. Stableford: B Foster (24) 33.

   MOORE PARK: Men: Stableford: A: S Johnson (4) 40. B: C Anslow (17) 39. C: K Horton (35) 45. Scr: D Eller 34. Women: E Pathmanathan (13) 35.

   MOSS VALE: Men: Stroke: A: J Gorman (12) 69 cb. A Scr: P Maslen) 74. B: W Todd (14) 68 cb. B Scr: J Springett) 82 cb. C: T Hoare (21) 66. C Scr: J Taylor 91 cb. Women: K Barnsley (20) 75.

   MT BROUGHTON: Medley: Stableford: G Windeyer (6) 42.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: Medal Nov: A: J Vidler (2) A Bratz (3) G Hutchinson (6) 68 to playoff. A Scr: J Vidler 70. A res: R Cobley (8) 65. A Scr: R Cobley 73. B: J Walsh (16) 69. B Scr: A Fisher 83. C: D McCabe (20) T Jacobs (21) 66 to playoff. C Scr: D McCabe 86. C res: R Spence (29) 70. C Scr: R Spence 99. C'ship: A: A Bratz 297. A Scr: G Hutchinson 285. A res: P Fawcus 316. A Scr: P Fawcus 284. B: J Walsh 339. B Scr: J Walsh 271. C: D McCabe 367. C Scr: L Waldron 280.

   NEWCASTLE: Stableford: A Scr: S Slappenedel 34. A: B Barton 39 cb. B: P Bredenbac 39 cb. C: B Cerny 37 cb.

   NORTH RYDE: Men: Hole in one: D Mead at 6th. Stableford: 2B: R Fazzolari (9) D Mead (21) 52. 2B Scr: L Cincotta (4) G Blundell (3) 41. A: Z Camilleri (10) 42. B: T Ferraro (15) 40. C: G Adcock (22) 41. D: L Goddard (28) 43.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: M Maher (9) 42. 2B multi: J Macalyk (20) G Coffey (23) 83. Women: Stableford: J Collingwood (40) 37.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford Trophy: L Jones (2) 40 cb. A: M Watkins (11) 39. B: T Cook (20) 40 cb. C: C Glass (31) 39 cb. A Scr: L Jones 38. Women: P Elmassian (18) 38. Medley: 2B: T Twyman (32) R Lord (17) 49.

   NOWRA: Men: Stableford: A: R Hardy (10) 43. B: I Harris (14) 42. C: C Poulton (26) 39.

   NSW: Men: Stableford: M Yetman (13) 37 cb. Scr: G Whatley 33. Stableford: G Moses (23) 35. Gold: R Carney (36) 32. Women: S Goldschmidt (27) 35 cb. Men: Team Agg: T Bostock (0) Z Mullins (+2) K Tsaousidis (5) P Whalan (5) 193. Stableford Cup: C: G Moses (23) 71.

   OATLANDS: Men: Hole in one: G Brothers at 2nd. Stableford: A: M Carlin (12) 42. B: S Ruxton (16) 41. C: M Rushwan (23) 41. D: C Russell (28) 36 cb. A Scr: Y Park 38.

   PACIFIC DUNES: Men: A: J Nunn (11) 41 cb. B: D Lucas (15) 37. C: K Van Dam (32) 38 cb. Women: C Henderson (15) 33

   PALM BEACH: Women: Stableford: Team: G Pearce (24) M Gee (26) R Berczelly (31) 65.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: Medal Oct: A: J Antonenas (12) 68. A Scr: A Richards 66. B: J Colyer (13) 68. C: I Ritchie (30) 66. Stableford White: P Schacht (27) 39.

   PENRITH: Men: Stroke: A: S Anderson (11) 69. A Scr: D Hughes 69. B: S Aarts (18) 67. M Hatton 82. C: P Mondy (28) 70. C Scr: J Townsend 94. C'ship: J Gadd 283. A Scr: J Fog 323. B Scr: S Wilson 341. C Scr: J Townsend 384. A: A Henry (10) 291 cb. B: C Ross (17) 284. C: J Ley (24) 293. Jnr: B Gadd 307. Snr: D Day 302. Veteran Men: J Townsend (22) 296.

   PYMBLE: Stableford: A: S Muirhead (8) 40. B: K Mcgarrigle (15) 41 cb. C: M Ferris (24) 41. Women: L Hammond (11) 36. 2B: K Mcgarrigle (15) S Muirhead (8) 52.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: T Durante (19) A Durante (23) 77. A: N Boyd (9) 39. B: S Murray (16) 38. C: A Durante (23) 43. Scr: S Taylor 31.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Medal Oct: A: J McKellar (12) 66 cb. A Scr: D Craik 74. B: S Barbara (18) 65 cb. C: I Irwin (22) 63. Stroke Green: J Hawke (24) 63. Stableford: D Tannock (26) 34. Stroke: C'ship: T McAllister bt P Stewart 1up. Plate: S Ryan bt P Fischer 5-4. C'ship: B: J Machon bt G Hamilton 19th. C: R Palmer bt A Hamilton 23rd. Stroke Green: B Kinsey bt G McRae 2-1. Women: Stroke: S McAllister bt M Bailey 8-7. Div 2: N Tyler bt C Jaques 2-1. Div 3: J Madsen bt F Lee 7-6.

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B Agg: A Scr: M Lee B Forbes. C Hagarty (6) J Ross (24) 44. Div 1: A Piukala (7) 42. Div 2: J Ross (24) 43. Mxd: C Pagett (31) J Pagett (24) 89. A Scr: D Piukala (16) 45.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: M Crawford (17) 37. 3B: Centenary: T Cody (24) 51. F Frost (32) 51. L Nelson (31) 51.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Ambrose: D Goldsbrough M Neilson (7.75) 53.25. Stableford: G Bentley (10) 36.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: A Antonios (7) 70. A Scr: S Vail 73. B: D Minark (14) 69. B Scr: K Barnes (14) 84. C: W Williamson (23) 67. C Scr: M O Sullivan (19) 90. D: M Dolan (28) 69. D Scr: P McDonald (24) 94. Stableford: B McLoughlin (28) 34. Hole in one: C McGowen at 17th.

   SEFTON: Men: Stableford: A: D Maytom (7) 43. B: K Ibbett (20) 48.

   SHELL COVE: Stableford: S Weihs (10) 43. Scr: T Holz (+2) 39. 2B: P Atkins (17) P Brown 50. 2B Scr: T Holz C Heniuk 44.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: P Stingmore (15) . D Stingmore (26) 75 cb. Medley: S Smith (21) . C Garner (30) 78. Men: A: A Tandy (6) 40 cb. B: A Arkins (14) 39 cb. C: D Stingmore (26) 40. Women: Div 1: S Smith (21) 38 cb. Div 2: C Garner (30) 40 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: L Herron (11) 43. B: M Prance (18) 38. C: R Wheeler (24) 41. Div 1: I Swyer (25) 39. 2B Agg: J Eagleton (11) Z Blattner (13) 81.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: J Crawley (10) 43. B: P Henderson (19) 45. C: L Collins (20) 41 cb. A Scr: S Gittins 35.

   ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: S Morrison (2) 41. B: S Miller (14) 42. C: L Nicolaou (29) 41. Scr: M Tey 32 cb. Gold: J Ryan (34) 35. Women: Stableford: M Cerkesas (16) 29. Men: Stableford 2B: White: P Whitford (34) L Timewell (10) 47. 2B Scr: G Schneier D Shneier 34.

   STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: C'ship: A: D Williams 298 M Taylor 302. B: M Prokurat 337 J Fernandez 354. C: G Latimore 362 P Loader 372. A: M Taylor (4) 286. Y Oh (10) 294. B: N Vlismas (17) 284 J Fernandez (16) 290. C: A Singh (22) 289 P Loader (20) 292. M Taylor Snr Champ 306. C Rios Ceballos Jnr Champ 316. A: S Tuckwell (5) 68. A Scr: T Ostler 71. B: A Hayes (14) 71. B Scr: K Webber 84. C: A Singh (21) 66. C Scr: P Fryer 92. Medley: Stableford: A: B Mapanao (7) 38. B: L Keith (17) 39.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Elter (16) W Browne (12) 47 cb. 2B Scr: B Hough G Hough 37 cb. Father/Son Trophy: G Hough (9) B Hough (11) 47 cb. B Hough (11) 42.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 4B: P Lin (36) J Guiver (23) G Simmons (19) C Williams (8) 89. A Scr: R Lord 33. A: R Schweikert (8) 41. B: G Simmons (19) 41. C: M Mukundan (20) 37.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: L Harvey (10) 45. B: R Luo (15) 45. C: P Hookway (25) 43. A Scr: P Lonard 39.

   THE COAST: Men: Stroke: C'ship: A: T De Kievit (13) 68. A Scr: Z Mullins 70. Stableford: L Torres (25) 40 cb. A Scr: P Kelly 34. Women: S Africh (18) 33. S Africh (18) 33.

   THE LAKES: Mxd: Stableford: 4B: G Evans (15) T Evans (10) 49. S Chowdhuri (30) 40. 4B Scr: V Clark (3) P Good (2) 38. Matchplay: . Presidents (12) bt . Captains (5) .

   THE RIDGE: Stableford: M Lanciano (22) 48.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: M Davison (20) R Shawl (14) 48. 2B Scr: R Luke J Cenere 36. A: D Bowman (11) 40 cb. B: N Beukers (16) 39. C: J Barton (23) 42. Women: N Tracey (27) 36.

   WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B multi: G Quarford (13) R Edney (21) 103. Men: A: A Sutton (3) 42. A Scr: A Sutton 39. B: C Seeto (17) 44. B Scr: G Quarford 30. C: M Calder (32) 43 cb. C Scr: C Beghin 23. Women: M Ahern (22) 34 cb.

   WALLACIA: Men: Stroke: A: N Carpenter (11) 67. A Scr: C Vidigal 73. B: A Evans (16) 68. B Scr: G Anderson 81. C: J Kanaley (27) 71 cb. C Scr: P Sutton 92. C'ship: A Scr: R Walker 299. A: G Anderson (12) 288. B Scr: B Bratusa 341. B: P Deguara (18) 284. C Scr: A Vidal 366. C: M Pattison (27) 287. Veteran: I Macdonald 313. B Bratusa (15) 281.

   WARRINGAH: Men: Stableford: A: M Stamopoulos (8) 38 cb. B: A Azara (16) 42. C: P Benbow (20) 42 cb. D: T Ellis (30) 40. Trophy: B: A Azara (16) 42 cb. Scr: S Springall (4) 32.

   WENTWORTH FALLS: Women: Stroke: Medal Oct: Div 1 Scr: M Cawthorne (14) 82. Div 1: C Fifield (23) 63. Men: A: B Kryger (12) 71. A Scr: B Djura (1) 75. B: D Halpin (19) 67. B Scr: T Daniels (13) 84. C: G Hunter (21) 67. C Scr: J Roberts (20) 94.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: A: M Williams (0) 66. B: B Broadhurst (15) 64. C: B Ganu (21) 63. A Scr: M Williams (0) 66.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke C'ship: J Cook 300. Stroke: M Rugless 300. A res: T Norris 314. T Smith 332. B Scr: G Halliday 341. B Scr: C Skein 359. C Scr: A Mercuri 370. C Scr: F Heather 372. Snr: J Cook 300. Cup: G Halliday (`15) 281. A: G Halliday (13) 69. A Scr: M Rugless 73. B: D Smith (17) 73 cb. C: L Rollings (25) 69. Stableford: T Eastburn (16) 43.

   WYONG: Men: Stableford: A: M Cary (8) 40 cb. B: A Daniel (14) 42. C: M Kenny (22) 44. 2B: M Kenny (22) R Anderson (16) 50. M Kenny (22) R Anderson (16) 50. Women: T Lonergan (7) 35.

21 August 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: D Rankin (23) K Ryan (24) 47 cb. 2B Scr: P Bradley N Wood 39. A: N Wood (4) 40. B: D Smith (14) 36. C: I ... more
NSW Golf