NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Women: Stableford: S K (8) 40. Medley: 2B: T Burnus (5) T Niess (37) 48 cb. 2B Scr: N Wood K McGuire 39 cb. Men: A: N Wood (4) 40 cb. B: S Mansell (17) 40 cb. C: P Cooper (21) 41 cb.

   ASQUITH: Men: Stroke: A: M Horvatt (10) 67 cb. B: U Hur (17) 68. C: T Leem (21) 65. L Malcolm (8) 83. A Scr: D Morgan 74. B Scr: S Cosgrove 85. C Scr: G Barton 90.

   AVALON: Women: Stableford: L Zalitis (22) 45.

   AVONDALE: Men: Stroke: Medal Nov: A: R Thomson (11) 69. B: D Swingbourne (17) 68. C: T Hayward (19) 67. A Scr: H Drewitt-Smith 76.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal Nov: A: I Rigby (12) 60. B: P Grainger (21) 66. C: J Richards (24) 59.

   BANKSTOWN: Men: Hole in one: Black: R Hawke at 15th. Stroke Medal Nov: A/Medal: Z Sayers (69) 7. B/Medal: S Jooste (67) 14. C: P Kemp N Kirkness to playoff. Stableford 2B: S Jooste (16) R Blazely (14) 60. 2B Stroke: L Killen (-1) D Daskal (5) 69.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stroke: A: N Katholos (0) 62. A Scr: J Calleja 67. B: D Karadimitropoulos (14) 59. B Scr: V Tekura 78. C: P Nasa (19) 60. C Scr: G Beck 81. Women: Stableford: L Ritchie (14) 24.

   BARNWELL PARK: Stroke: Medal Nov: A Scr: A Pellegrino 61. A/Medal: W Martlew (9) 52. B Scr: B Thomson 73. B: A Smith (18) 59 to playoff. C Scr: B Brown 79. C: C Towner (21) 54. C'ship: A Scr: D Higham 260. A: M Williams (6) 237. B Scr: B Patterson 298. B: A Eaton (20) 238. C Scr: C Towner 337. C: C Towner (22) 249. Women: Medal Nov: Div 1: G Walters (22) 62. Div 2: H Thomas (28) 64. C'ship: Div 1 Scr: T Roach 300. Div 1: T Roach (9) 264. Div 2 Scr: J Sharma 377. Div 2: L Ransom (31) 273. J Sharma (26) 273 to playoff. Div 3 Scr: J Byrne 417. Div 3: J Byrne (36) 273. Snr S Hormann 356. J Byrne (36) 273. L Ransom (31) 273 to playoff.

   BAYVIEW: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: B Skelton (11) S Green (12) 68 to playoff. B: B Jeffrey (16) 65. C: D Haynes (26) 70. Scr: A Scr: J McLeod 70. B Scr: B Jeffrey 81. C Scr: G Hutcheson 96 cb. Women: Stroke: Medal Nov: Div 1: C Clarke (5) 76. Div 2: J Mansson (28) 75. Div 3: R Mason (35) 70.

   BELMONT: Men: Stroke: A Scr: T Brouwer 73. A: M Duffy-Smith 69. B: T Ireland 67. C: M Mitchell 72.

   BERMAGUI: Women: Stableford: S Wilder (32) 34. Men: Stroke Medal Nov: Black: M Smith (30) 66. A: O Reid (10) 72 cb. B: R Lagana (19) 73. C: S Valle (31) 70.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: Div 1: B Russell (19) H Raju (21) 49. A Scr: D Anderson H Holohan 36. A: R Moses (7) 40. B: B Russell (19) 40. C: B Italia (27) 39.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: K Isomoto (15) G McCoy (18) 49. A: S Dean (12) 39. B: N Hassapis (13) 39. C: P Poulos (20) 40. Scr: M North 31 cb. Women: K Ganderton (21) 29 cb.

   BLACKHEATH: Women: Stroke: Y Murray (21) 75. Men: Stroke Black: P Binskin (23) 63. Stableford White: C Majoram (14) 41. Stroke Scr: Black: M Binskin 75.

   BONDI: Men: Stroke: Medal Nov: J Moran (5) 54.

   BONNIE DOON: Men: Stroke: C'ship: A: J Bell bt G Bell 4-3. A res: R Lawry bt N Prineas 21st. C'ship: B: S Boutcher bt P Watkins 3-1. C: J Miller bt J Lavigne 1up. Medal Nov: A: M Phillips (9) 70 cb. B: I Arbib (14) 68. C: S Borenstein (24) 71. A Scr: J Fuchs 38.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: L Beeby (28) G Smede (6) 77. P Palin (14) 35.

   BOTANY: Men: Stroke: Medal Nov: A: W Baldwin (10) 67. A Scr: P Simon 74. B: S Thomas (13) 66 cb. C: P Vassallo (26) 66.

   BOWRAL: Women: Stroke: P Barker (16) 79. Men: Medal Nov: A: D Burgess (13) 68. B: A Lindsay (19) 69 cb. C: P Woodger (26) 68. Scr: A Fairbairn (Royal Sydney 5) 79.

   BREAKERS: Men: Stableford: C Cox (21) 42. Women: J Gibson (25) 41.

   BRIGHTON LAKES: Stroke: A: P Haim (9) 69. B: W Chardchareon (18) 69. C: C Vigenser (20) 70. Div 1 Scr: A Stone 75. Div 2 Scr: P Haim 78. Div 3 Scr: W Patman 84. Div 4 Scr: C Vigenser 90. Women: Stableford: L Ly (21) 27.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: N Guo (12) B Chin (8) 43. Div 2: D Treuer (35) D Drayton (6) 50. Div 1 Scr: R Buettner C Rumble 36. A: D Drayton (6) 37. B: N Guo (12) 39 cb. C: P Shepherd (18) 43. D: K Boggs (28) 41 cb.

   CAMDEN: Men: Stroke C'ship: Black: B Scr: J Lees 89. Jnr: Stableford: M Greene (36) 47. Men: A: B Dunlop (11) 39. A Scr: D Meldrum 36. B: S Lincoln (14) 45. B Scr: J Tripp 26. C: S Roberson (19) 45. C Scr: J D'Arney 21. 2B: S Lincoln (14) K Dilucchio (15) 50. 2B Scr: D Smith M Arnold 40 cb. Women: Div 1: M Ross (15) 31 cb. Div 2: E Kierans (38) 37.

   CAMMERAY: Men: Stroke: C Leadle (9) 65. C Leadle (9) 65. Medal Oct: D Hill (14) 80. D Hill (14) 80. D Hill (14) 80.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: A Kable (8) 67. A Scr: P Higgins 74. B: R Cleaver (13) 66. B Scr: N Sokolsky 84. C: A Stewart (24) 66 cb. C Scr: C Gooch 87.

   CARNARVON: Men: Stroke: Cup: A Scr: Z Garcia (NSW) 71. A: R O'Connor (12) 69.

   CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: S Newell (10) 70. A Scr: D Ferguson 77. B: T Cruise (14) 71. B Scr: T Cruise 85. C: J Mccarthy (24) 74 cb. C Scr: P Barone 97. Stableford: R Hughes (15) 30. Stroke Veteran Men: R Vinton (32) 74. A: J Macnaughton (2) 72. A Scr: J Macnaughton 74. B: R Campbell (15) 74 cb. B Scr: R Campbell 89. C: P Maginn (21) 72. C Scr: P Maginn 93. Stableford: T Poole (33) 25. Stroke Veteran Men: P Maginn (21) 72.

   CASTLECOVE: Stroke: Medal: A: R Walker (10) 58. A Scr: D Gibson 68 cb. B: A Tsembis (20) 58. C: H Perry (25) M Manning (22) 65. Women: D Holden (28) 68 cb.

   CHATSWOOD: Men: Stroke: C'ship: A: R Jones 283. B: G Seeto 316. C: B Gale 350. Medal Oct: A: S Wilson (6) 62. Medal Nov: B: S Seeto (13) 62. C: M Wheelahan (20) 63. A Scr: S Wilson 68. B Scr: S Seeto 75. C Scr: M Wheelahan 83. Mxd: Stableford: D Maher (9) 37.

   CONCORD: Men: Stroke: A: J Blackadder (5) 72. A Scr: L Jones 73. B: J Hirst (18) 75 cb. B Scr: D Hughes 89 cb. C: E Maalouly (21) 71. C Scr: E Maalouly 92. Stableford Gold: B Gilroy (26) 37.

   CROMER: Men: Stableford: A: P Kealy (6) 41. B: E Wilkie (19) 37. C: J Wang (22) 36. A Scr: P Kealy 35. Medley: 4B: S Campbell (7) T Jones (23) 44. Women: S Adams (12) 32.

   CRONULLA: Men: Stroke: Medal Oct: A: J Cripps 71 to playoff. Stroke Medal Nov: Black: A Scr: M Smith 71 cb. A: M Smith (7) 64. B Scr: A Wilson 84. B: R Peck (18) R Wing (16) to playoff. C Scr: J Lee 91. C: W Coman (26) J Degan (27) J Lee (22) to playoff. Stroke: Trophy: S Garlick (11) 135. Jnr: B Speechley (3) 154. Veteran: I Macauley 146.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Nov: A: A West (10) 67. A Scr: A Welsh 73. B: T Tomic (18) 67. B Scr: R Sparkes 84. C: J Chun (25) 66. C Scr: J Grey 89.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Medal Nov: A Scr: J Fearnley 71. B: C Dixon (15) 62. B Scr: A Chapman 80. C: P Bartlett (20) 68. C Scr: R Fanning 86. Medal Oct: B: G Ravet (14) 77.

   EASTLAKE: Snr Stroke: A: C Hicks 154. M Stephens 161. Men: Stroke Black: D: D Wong 196. S Circosta 199. Medley: Stroke: A: M Hicks (7) J Ruane (11) 67. B: J Pantaleone (17) 69. B Scr: C Hawes 83. C: L Jesse (26) T Duncan (21) M Lacherdis (24) 69. D: D Wong (28) 69. Stableford: A: A Kondilios (30) 40.

   ELANORA: Men: Stableford: Qlfrs: A McLean (33) K Taylor (15) 44, D Garing (17) P Barraket (11) 44, T Pearce (9) A Brown (22) 44, I Meakin (30) D Keating (36) 44. Hole in one: W Fletcher at 17th.

   EVERGLADES: Men: Stroke: Medal Nov: A: B James (3) K Overhall (11) 67 to playoff. B: K Rachow (18) 64. L Barbara (17) 64 to playoff. C: M Law (22) 64. Cup: A Scr: T O'Reagan 69. A: B James (3) 67 cb. B Scr: J Clarke 79 to playoff. B: K Rachow (18) 64. C Scr: P Batty 85. C: D Wadey (36) 66.

   FOX HILLS: Men: Stroke: Medal Nov: A: S Moana (7) 67 cb. A Scr: K Moodley 73. B: R Middleton (18) 66 cb. B Scr: G Stephenson 84 cb. C: G Sera (23) 64 cb. C Scr: D Hall 88 cb. Medal Oct: A: K Moodley (1) 72. C: D Hall (20) 68.

   GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Nov: A: N Jadhav (5) 66. A Scr: N Jadhav 71. B: K Jackson (16) 64. B Scr: K Jackson 80. C: R Ashforth (27) 66. C Scr: G Barlow 87.

   GIBRALTAR: Men: Stroke: C'ship: A Scr: B Dodds 283. W Knapp 288. B Scr: M Hreszczuk 316. D Chandler 324. C Scr: D Holland 368. T Carroll 370. A: D Harelle (6) 273. A Hayes (11) 274. B: G Morgan (14) 277. L Davies (17) 281. C: P Inman (26) 275. J Nicholas (23) 291. Medal Nov: A: B Dodds (2) 66. A Scr: S Lawrance 73. B: S Shute (13) 63. B Scr: P Knock 79. C: M Firth (26) 64 cb. C Scr: C Nutt 90.

   GLENMORE: Stroke: Div 1: O Samson (11) 70. Div 1 Scr: R Hackett 73. Div 2: M Kobryn (14) 68. Div 2 Scr: S Russell 93. Stableford: G Kuiters (15) 44. Men: Stroke: A Scr: A Robb 296. B Scr: M Kobryn 350. C Scr: A Griffiths 393. A Robb (1) 292. Snr A Scr: A Robb 296. Women: A Scr: S South 369. S Dean (22) 314.

   GORDON: Men: Stroke: Medal: A: J Skilbeck (10) 62. A Scr: P Waddell 68. B: D Ticehurst (15) 63 cb. C: P Ruff (24) 64. Trophy: S Branch.

   GOSFORD: Men: Stroke: Medal Nov: A Scr: M Carroll 72. A: M Carroll (6) 66. B Scr: D Ralph 82. B: L Morgan (16) 67. C Scr: T Rubino 83. C: G Cheetham (20) 64 cb.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: C Dirks (13) 42. B: L Hearn (30) 39. Women: White: J Fisher (27) 38.

   HURSTVILLE: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: T Hooper (12) 72 cb. A Scr: T Shaw 81. B: T England (17) 67. B Scr: P Zongo 83. C: T Horne (27) 66. C Scr: S Osborne 88. Women: Stroke: E Reihana (29) 72. A Scr: J Lisle 87.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B multi: R Richmond (19) P Dennis (28) 98. A: S Chatterton (12) 41. B: D Jose (15) 43. C: J Gooch (23) 44. A Scr: G Reid 33. Father/Son Trophy: T Wood (20) B Wood (5) 85.

   KILLARA: Men: Stableford White: A: D Graham (7) 39. B: A Niblett (19) 38. C: R Oliphant (22) 38. 2B: R Partridge (21) S Masman (19) 46. A Scr: C Hohnen B Cuttler 39.

   KOGARAH: Men: Stableford: A: J Wrightson (6) 37. A Scr: M Gannon 38. B: D MacDonald (16) 38. C: M Thorn (22) 33 cb. Stroke: C'ship: M Gannon 226. B: A Longman 208. C: J Sayegh 224.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke Black: M Smith (8) 72. Women: Stroke: S Martin (20) 72. Men: Stableford Black: S Peacock (9) 30.

   LAKESIDE: Women: Stableford: Gold Medal: Div 1: T Wood (6) 69. Div 2: G Roeder (27) 75. V Withford (17) 33. Men: Stroke: Medal Oct: B Challis (9) 84.

   LANE COVE: Men: Stroke: Medal Nov: A: A Corish (12) 63. A Scr: A Corish 75. B: G Holmes (16) 62. B Scr: G Holmes 78. C: S Barnes (24) J Hickson (22) 61 to playoff. C Scr: J Hickson 83.

   LEONAY: Stroke: Medal: A: D Watson (12) 61. A Scr: D Moore 71. B: T Cook (13) 64. B Scr: T Cook 77. C: C Forrester (21) 63. C Scr: W Chin nam 82. D: L Knox (25) 64. D Scr: L Knox 89.

   LEURA: Mxd: Stableford 9-hole: White: D O'Rose (27) 25. M Rowe (33) 21 cb. P Leo (13) 21 cb. Men: J Townend (27) 40. A Garofano (17) 35. R Singh (11) 32. 2B: J Townend (27) R Singh (11) 45.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: Medal: A: M Brandt (3) 71 cb. B: J Terzo (15) 70 cb. C: N Mincarelli (22) 71. A Scr: H Cardoso 73. B Scr: B Youn 85. C Scr: A Habib 97 cb. Gold Medal: A: M Brandt (3) 71. B: J Terzo (15) 70. C: S Bates (25) 75.

   LONG REEF: Men: Stroke: Medal: A Scr: R Bockam 67. A: R Bockman (2) 65. B: K Raidy (13) 69. C: M Sier (22) 65. Women: J Jansson (12) 77 cb.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: D Sanders (11) 64. B: J Seedsman (14) 65. C: M Johnston (20) 64.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: Split Six: B Wickett (13) B Wickett (29) P King (13) W Brown (20) 81. A: J Webb (1) 35. B: M Vranjkovic (15) 38. C: S Butler (20) 37. Women: M Booth (14) 33.

   MANLY: Men: Stroke: Veteran Men: T White bt P Haynes 2-1. Captain's Trophy: G William bt P Joseph 7-6. A: S Waters (12) 67. B: D Lockwood (18) 65. C: C Smith (21) 67. A Scr: F Bellingham 72.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: R Miller (25) K Heath 52. 2B Scr: P Stafford H Day 36. Hcp: J Thaw (20) 46. Scr: D Fletcher 30.

   MASSEY PARK: Men: Stroke: Medal Nov: A: R Forrest (13) 64. B: D Bishop (19) 62. C: P Lear (22) 62. A Scr: D Smith 72. B Scr: P Foote 76 cb. C Scr: P Lear 84 cb. Medal Oct: B: C Lepre 67.

   MONA VALE: Men: Stroke Medal Nov: Black: A/Medal: G Lange (8) 71. B/Medal: R Bulgin (16) 69. C: K Moore (23) 68. Scr: S Albinski 76 cb. Stableford: B Viney (32) 31. 2B: R Dowding (22) K Moore (23) 48.

   MONASH: Men: Stroke: C'ship: A: T Pritchard-Davies bt A Brown 4-3. A res: A: M Krilich bt A Lees 3-2. C'ship: B: S Milller bt J Sacco 5-3. C: P Todd bt B McNamara 20th. Medal Nov: A: L Grose (10) 71. B: J Anstee (18) 73. C: J Kempster (20) 71. Stableford White: E Boas (29) 35. Stroke: Scr: S Patel 77.

   MOORE PARK: Men: Stroke: A: J Brown (12) 64. A Scr: D Mulhall 74. B: N Hindmarsh (16) 67. B Scr: S Shin 86. Stroke White: C: V Daswani (29) 63. C Scr: W Brooker 89. Women: Stroke: K Armstrong (25) 71.

   MOSS VALE: Men: Stroke: Medal Nov: A: R Wade (8) 64. A Scr: R Shakeshaft 77 cb. B: D Thomas (17) 67 cb. B Scr: R Spencer 84 cb. C: R Palmer (27) 68. C Scr: N Saunders 91 cb. Medal Oct: A: R Shakeshaft (9) 68 to playoff. Women: K Delaney (30) 69. Mxd: Hole in one: E Jeffrey

   MT BROUGHTON: Men: Stroke: J Andersen (2) 73. C'ship: J Andersen (2) 75. Stroke White: J Sutherland (21) 60. C'ship: J Sutherland (21) 81.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: C Mahon (17) S Martin (16) 49. A: T Muir (3) 37. A res: A Folkard (11) 37 cb. B: C Mahon (17) 37 cb. C: J Vigenser (24) 43. C res: R Spence (29) 36.

   NEWCASTLE: Stroke: D Moodley 69. A: M Bevan 71. A Scr: C Crossley 73. B: P Haberecht 72. C: R Connor 71. Div 1: C O'Brien 33.

   NORTH RYDE: Men: Stroke Medal Nov: Black: A Scr: G Sheaves 75. A: J Fennell (3) 66. B: P Wallen (17) 66. C: B Cummerford (20) 64. D: H Pharo (28) 70.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke White: P Just (16) 37. M Whiting (20) 37. Women: Stroke: C Worrall (28) 34.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Nov: A: D Glassop (6) 57. B: A Dunn (15) 69. C: O Gohl (23) 60. A Scr: D Glassop 63. Women: Stableford: D Nock (16) 58.

   NOWRA: Men: Stroke: Medal: A: M Carney (12) 63. A Scr: M Daly 72. B: J Jay (15) 62. B Scr: J Jay 77. C: R Reynolds (22) 62. C Scr: R Reynolds 84.

   NSW: Men: Stroke: Medal Nov: A: A Moussa (6) 71. B: D Zhou (14) 73. Stroke White: C: T Wasserman (21) P Clark (22) M Lindsay (21) 73 to playoff. Women: Stroke: S Goldschmidt (26) 79.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: S Tarrant (3) 40. B: H Kim (18) 39. C: M Rutledge (22) 43. D: M Wahbe (32) 39 cb. A Scr: D Lindsay 31. Women: A Kim (23) 39.

   PACIFIC DUNES: Women: Stroke: B Randell (19) 79 cb. Men: A: R Ayre (9) 67. B: T Irwin (26) 69.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Div 1: E Moorew (28) 67. Div 1 Scr: J Boreham 90. Men: Stroke Medal Nov: White: A/Medal: C Seymour (8) 57. A: C Seymour (8) 57. B: D Montefiore (15) 64. C: D Pearce (26) 63.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: D Edwards (6) 39. B: G Shaw (14) 42. C: J Navybox (34) 43. Stroke: M Fogarty (0) 71.

   PENRITH: Men: Stroke: Medal Nov: A: I Dunn (8) 67. A Scr: T Saunders 70. B: S Khanania (15) 68. B Scr: D Haywood 83. C: N Walker (22) 67. C Scr: P Johnston 95 cb. Jnr: Bowl: L Baker (19) 78. Captain's Trophy: M Organ 29. Men: Medal of Medallists: N Walker (22) 67.

   PYMBLE: Stroke: A: L Cross (10) 65. B: L Allen (13) S Woods (16) 69 to playoff. C: S Hulme (24) G Hatch (20) 68 to playoff. Women: T Sinclair (9) 79.

   RANDWICK: Men: Stroke: Cock o' Walk: J Johnson M Hewitt bt T Helmrich C Spies 5-4. Medal Nov: A: P Johnstone (6) M Delf (11) 59 to playoff. B: S Pilbeam (13) 56. C: L Floyd (18) 58. A Scr: S Todd 64. B Scr: S Pilbeam 69. C Scr: L Floyd 76. Jnr: Medal Nov: A Frain (20) 60.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stroke Gangurru: Black: Div 1: M Dennis (6.5) 67. Div 2: P Burley (14.9) 70 cb. Div 3: R Palm (18.4) 69. Stableford: Bungool: W Milligan (20.6) 40.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: B Sennitt (29) I Irwin (21) 50. 2B Scr: J Wilcher J Todd 35 cb. A: D Gardner (13) 40 cb. B: P Rose (18) 43. C: B Sennitt (29) 43. D: M Cowley (24) 35. Hole in one: P Rose at 8th.

   ROSNAY: Men: Stroke: Medal Nov: A: N Ryanhart (10) 62 cb. A Scr: A Piukala 70. B: A Merlino (15) 62. B Scr: M Hoban 78. C: T Clifford (25) 64. C Scr: J Frost 89 cb. Women: Medal Oct: Div 1: D Piukala (15) 75. Div 2: C Pagett (31) 76.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: S Nolan (23) 31 cb. Centenary: A Cooper (30) 37 cb. Men: Stableford Championship: White: A: M Robilliard (12) 40. B: H Cook (15) 39 cb. C: N Correy (20) 39. A Scr: J Ledgerwood 36.

   RUM CORPS: Men: Stroke: A: M Neilson (12) 62 cb. B: B Solomon (24) 61.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: A Middleton (6) 71. A Scr: S Vail 71. B: A Hogg (9) 70 cb. B Scr: D Park 79. C: S Taylor (17) 72. C Scr: S Lawrence 88. D: T Mullan (21) 67. D Scr: M O'Sullivan 89. Div 5: M Carroll (33) 71. Div 5 Scr: J Ban 99. Stableford: D Balmer (24) 35.

   SEFTON: Men: Stroke: Medal Nov: A: D Quain (6) 53. B: T Joachim (18) 52.

   SHELL COVE: Stableford: 2B: D Strong (4) T Ahling (25) 51. 2B Scr: C Mitchell G Mitchell 44.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: J Mayfield (30) G McDonald (27) 74. Men: R Davey (13) W Garner (34) 75. A: C Kelsall (10) 38. B: D Garbutt (13) 40. C: B Kelly (20) 41. Women: Div 1: T Lynton (25) 40 cb. Div 2: M Gallagher (45) 40.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Medal Nov: A: L Docherty (12) 65. B: D Silman (16) 64. C: N Clark (31) 69. A Scr: C Maddinson 76. Div 1: S McCarthy (22) 69.

   SPRINGWOOD: Men: Stroke: Medal Nov: A: I Boo (10) 68. B: P Wulff (16) 65. C: P Filmer (21) 63.

   ST MICHAELS: Men: Stroke: Plate: A: D Pitman bt E Bourke 3-2. C'ship: B: A Bland bt R Lofberg 3-1. C: C Antonini bt R Hayes 3-2. Stableford White: L Timewell (10) 35 cb. A Sotiri (16) 38 cb. S Zappia (25) 38. Gold: Gold: B Higgins (36) 31 cb. Women: Stableford: P Pitsawong (9) 32. Men: Stableford White: A Scr: J Scruse 30. 2B Agg: S Zappia (25) A Millauro (28) 73. 2B Scr: M Whitaker S Morrison 53 cb. Stroke: C'ship: A: J Lyras (36 holes) bt S Costa 8-7.

   STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Medal Nov: A: N Ferrer (5) 69. A Scr: T Ostler 71. B: K Sta Barbara (12) 71. B Scr: J Hedrick 85. C: R Crelley (33) 72 cb. C Scr: R Cadle 90. Medley: Stableford: A: B Crosbie (9) 39. B: G Moran (19) 38 cb.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Medal Oct: J Veness (13) 60. Medal Nov: M Cooke (8) K Windon (14) D Sidhwa (19) 54 to playoff. A: M Cooke (8) 54. B: D Sidhwa (19) 54 cb. C: S Ferrone (21) 57. M Cooke 62. Veteran Men: S Choi (17) 61. Medley: Stableford: H Park (14) 36.

   TERREY HILLS: Mxd: Stableford: 4B: K Dunnett (17) S Dunnett (31) G Laughton (18) R Smallwood (22) 88. A: O Cromback (6) 38. A Scr: O Cromback 32. B: I Knox (14) 37. C: P Mackinlay (20) 40.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: A: J Williams (7) 68 cb. B: P Chesher (18) 69 cb. C: N Confos (22) 69. A Scr: J Williams 75 cb.

   THE COAST: Men: Stroke: Medal: A: N Garlick (11) 68. A Scr: R Macey 77. Stroke White: B: D Greco (17) 68. B Scr: D Meyer 84. C: P Connop (19) 68. C Scr: P Connop 87.

   THE LAKES: Mxd: Stroke: Medal: A: J Leo (6) 72. Scr: T Coroneo 76. B: P Donnan (14) 67. C: E Farmer (19) 67.

   THE RIDGE: Stableford: M Webb (38) 44 cb.

   TOUKLEY: Men: Stroke: A: K Boyd (4) 68. A Scr: K Boyd 72. B: R Phohchuai (14) 69 cb. B Scr: T Fordham 82. C: C Brook (25) 63. C Scr: D Lear 88 cb. Medal Oct: A: D Willett (3) 75. B: E Horvath (14) 74. Gold Medal: C Brook (25) 63. Women: Stableford: A Boyd (5) 37.

   TWIN CREEKS: Men: Stroke C'ship: Black: A: G Johnston (34) 72. A Scr: T Emtage 34. B: T Wozniak (11) 64. B Scr: P Miles 34. C: A Jackson (18) 73. C Scr: J Massad 22. D: M Sloane (21) 69. D Scr: B Dick 17. Women: Stableford Green: K Mcdonald (28) 38. Men: Stroke C'ship: Black: J Mcmillan. Hcp: M Hall-cheshire.

   WALLACIA: Women: Stableford: J Berg (13) 40. Hole in one: S Owen at 4th. Men: Stroke: Medal Nov: A: G Simpson (9) 65. A Scr: C Vidigal 75 cb. B: R Morgan (14) 68. B Scr: D Rose 85 cb. C: N Shaw (24) 66. C Scr: D Komarek 88. Medal of Medallists: A: G Simpson (9) 65. B: S Duchnicz (14) 71. C: N Shaw (24) 66.

   WARRINGAH: Men: Stroke Medal: White: A: K Naidu (12) 72 cb. B: E Grealy (19) 67. C: J Brown (22) 67. D: D Meakins (27) 70. Stroke: Scr: S Springall 76. Medal Oct: B: B Arnott (17) 72. Stableford: J Hubbard(Shoal Haven EX-Services) (6) 36. Stroke: Trophy: B: E Grealy (19) 67 cb.

   WINDSOR: Men: Stroke C'ship: Black: A Scr: J Moss 296. A: S Hall (7) 282. B Scr: G Sherer 353 to playoff. B: G Ryan (19) 283. C Scr: W Lam 376. C: W Lam (24) 280. Stableford 4B: R Olejarnik (16) S Coleman (20) 47. A Scr: K Bruton D Bartlett 37. A: D Hardman (10) 40. B: G Pidgeon (20) 43. C: T Marshall (15) 36 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: A: S Wolford (9) 61. B: T Crowe (19) 64 cb. C: P Menzies (25) 61. A Scr: S Wolford 70. C'ship: A: M Williams (0) 280. B: K Nathan (14) 326. C: P Menzies (25) 357. Hcp: A: S Wolford (9) 270. B: K Nathan (14) 267. C: P Menzies (25) 257.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: D Gray (13) 65. A Scr: A Foden 75 cb. B: R Foden (19) 69. B Scr: T Eastburn 85. C Scr: K Wright 90 cb. Medal Sep: B: R Lucas (18) 81. Medal Oct: B: G Halliday (15) 75.

   WYONG: Men: Stroke: A: P Smithson (5) 68 cb. B: I Steel (16) 66. C: S Wallace (23) 67 cb. P Smithson 73. Women: Stableford: T Lonergan (9) 35.

17 November 2018
LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: G York (12) M Spooner (15) 68. 2B Scr: R Hayward (Macquarie Links) J Webb (Macquarie Links) 39. A: P Micallef (12) ... more
NSW Golf