NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B: K Rogers (20) P Ausburn (22) 51. 2B Scr: T Davis K Shepherd 41. A: P Bonfield (11) 43. B: D Smith (13) 41 cb. C: R Garard (19) 43 cb. Women: K Payne (23) 41.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: B Jo (20) C Carver (19) 50. A: G Baker (10) 39 cb. B: S Jenkins (13) 39 cb. C: B Jo (20) 43. Scr: V Nguyen 33.

   AVALON: Women: Stableford: J Spicer (24) 37.

   AVONDALE: Men: Stroke: Foursome: M Payne (17) R McEwen (16) 66.5.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: F Pikardt (20) 39 cb.

   BANKSTOWN: Men: Stroke Matchplay: Black: A Scr: C Riley bt J Carmichael 3-2. A: O Barlow bt T Mattick 3-1. B: G Helm bt G Antonjuk 1up. C: R Hoagland bt S Walls 3-2. Medley: Stableford: A: D Poole (5) 40. B: G Harbrow (16) 38. C: K Kotsapas (20) 39. 2B: D Poole (5) G Wood (4) 74. 2B Scr: L Killen D Daskal 64.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Foursome: R Trinder T Hezlett (33) 65.

   BAYVIEW: Men: Stableford: A: K Philpott (12) 39. B: J Pocklington (14) 39. C: F Ferguson (22) 39. Scr: O Poate 31 cb. Women: Div 1: C Freeman (10) 34 cb. Div 2: J Raine (23) 44. Medley: Team: J Pocklington (14) W Charles (25) C Alfonso (22) I Taylor (34) 89.

   BELMONT: Men: Stroke Black: A: M McDonald 68. B: B Edgar-Jones 71. C: G Cadman 70.

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: M Carr (12) 37 cb. B: G Maloney (17) 38. C: R Forbes (36) 42. Women: E Cripps (30) 35.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Team: Div 1: K Wright (23) C Elford (14) J McLaren (22) J Sruhan (25) 96. A: R O'Connor (12) 45. B: T Stanley (21) 40 cb. C: J Sruhan (25) 41. A Scr: S Warncken 35.

   BEXLEY: Men: Stroke: Medal Nov: A: M Savoldi (10) 61. B: P Ng (18) 56. C: R Robinson (27) 61. Scr: W Matthews 68 cb. Women: Stableford: K Baker (34) 34.

   BLACKHEATH: Medley: Stroke: Ambrose: M Allen R Allen (14) 59. Scr: J Walden D Walden 64. Stableford: S Williams (21) 33.

   BONDI: Medley: Stableford: V Dos Santos (19) 44. 2B: V Dos Santos (19) B Duffy (19) 45.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: A: M Bown (8) 40 cb. B: P Stivano (14) 44. C: S Levy (26) 40 cb. A Scr: R Sondjaja 42. Stableford Gold: D: D Duchen (36) 38. Hole in one: C Grant-Foster at 13th.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: Div 1: J Myers (13) S Jackson (16) 45. A: K Phillips (24) 36.

   BOTANY: Men: Stroke: B Weatherstone (11) 63.

   BOWRAL: Women: Stroke: M Di Natale (18) 70. Men: W Roberts (10) 65 cb.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B multi: S Buddeke (16) C Baker (18) 70. Men: G Clark (21) 39. Women: J Eaton (25) 35.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: A: D Chang (11) 38. B: G Sami (19) 39. C: J Bourke (20) 44. 2B: J Bourke (20) G Sami (19) 52.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B multi: White: Div 1: S Nelson (8) A Peachey (5) 78. Div 2: J Hardie (11) S Scott (22) 76. Div 1 Scr: T Lamb C Rumble 51. A: A Peachey (5) 38. B: P Hart (12) 37. C: M Clark (19) 37. D: J Cramp (29) 39. Hole in one: D Treuer at 16th.

   CAMDEN: Men: Par: A: D Osgerby (11) 3 up cb. A Scr: M Bell 1 up. B: R Ismay (15) 6 up. B Scr: S Cahill 7 down cb. C: V Morgan (19) 8 up. C Scr: C Taylor 9 down. 2B: G Figg (15) C Chee (35) 12 up cb. 2B Scr: D Hoare M Bell 5 up cb. Women: Div 1: S Marsh (14) 2 up. Div 2: E Cardoso (22) 4 up. Div 3: E Kierans (38) 4 up. 2B: S Miller (14) E Kierans (38) 11 up.

   CAMMERAY: Men: Stableford: A: P Cummings (12) 39 cb. B: A Carnegie (16) 44. C: K O'connor (34) 40 cb. Women: K Scott (22) 37. Men: Stroke: Matchplay: A Langham bt P Hunter 6-5. C Leadle bt H Woodwards 2-1. C Leadle bt H Woodwards 2-1.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: Div 1: D Teague (13) P Ryman (30) 48. A: G Dalzell (9) 41. B: T Tubner (15) 41. C: M Cochrane (22) 40. A Scr: I Barry 32 cb. B Scr: P Brodala 26. C Scr: K Warren 18 cb.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: S Kim (10) M Jeon (18) 50. 2B Scr: M Hargreaves A Wiffin (PGA) 42. A: S Kim (10) 40. B: R Hogan (15) 40 cb. C: W Kim (22) 44.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: D Tuddenham (20) G Sinclair (19) 49. A: M Dawkins (8) 42. B: G Sinclair (19) 44. C: R Vinton (31) 41 cb. 2B: J Fletcher (28) R Fletcher (18) 50. A: M Scuglia (2) 42. B: R Fletcher (13) 42. C: J Mccarthy (23) 44. 2B Scr: P Idquival M Scuglia 44.

   CASTLECOVE: Men: Stableford: 2B: P Hardie (11) J Diggins (20) 48. A: A Hogan (16) 40. B: P Clark (19) 41. Women: J Lamble (28) 42.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: J Bremner (27) C Smith (8) 50. 2B Scr: C Wade-Ferrell S Wilson 37. A: C Docko (12) 40 cb. B: P Barry (14) 41. C: M Hood (22) 42. Cup: J Green (22) 32. Trophy: R Derbidge (21) M Hood (22) 44.

   CONCORD: Men: Stroke: A: P Loftus (10) 68. A Scr: M Thomas 77. B: D Vas (14) 70. B Scr: D Vas 84. C: J Wilson (29) 73. C Scr: J Biazzo 98 cb. Stableford Gold: B Elliott (35) 43. White: P Meldrum (27) 39. Shield: P McClure (21) 36. Cup: P Meldrum (27) 39.

   CROMER: Men: Stableford: A: A Lewis (5) 41. B: W Sheehan (17) 38 cb. C: T Lyndon (22) 38 cb. A Scr: A Lewis 36. Women: A Brimmer (18) 37. Medley: 4B: J Hubbard (34) T Jarman (24) 47 cb.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: P Brinsley 31. A: G Rann (10) 40 cb. B: L De Biasi (20) 42. C: G Bramann (22) 37. Hole in one: P Rolfe at 15th.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Foursome: A: M South J Eyles (8.5) 67.5 cb. A Scr: G Shute R Kellam 76 cb. Foursome C'ship: A Scr: J Fearnley D Mcmillan 152. A: J Sullivan P Sullivan (12.5) 143 cb.

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A Scr: B Larsson 30. A: J Hume (9) 42. B: R Faludi (19) 40. C: S O'neill (23) 46. D: G Mcconell (34) 42. Men: Stroke: C'ship: A Scr: M Reynolds 73. A: D Kelly (67) 20. Medley: Stableford: 2B Agg: C Watts W Devecchis 81.

   ELANORA: Men: Stableford: A: D Bradley (7) 38. B: P Verschuer (14) 38 cb. C: R Butchatsky (26) 41. A Scr: D Bradley 31.

   EVERGLADES: Men: Stableford: Irish Team: Div 1: C Perrau (24) G Ives (20) D Pritchard (11) J Pickvance (30) 96. B: B Purcell (15) 41. C: D Wadey (34) 43.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: S Kang (32) M Mayr (17) 48 cb. 2B Scr: K Booth J Skeet 39. A: G Wilson (12) 41. B: P King (18) 41. C: D Entriken (29) 42.

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: R Ashforth (27) C Loftus (16) 79 cb. B: C Loftus (16) 39 cb. C: B Barrett (24) 42. Women: A Gollan (19) 37.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: M Eschbank (24) P Inman (26) 77 cb. Div 1: I McIntyre (21) 42.

   GLENMORE: Stroke: Ambrose: A: D Lim G Oxford R Cassin M Foulkes (6.88) 53.12. A Scr: M Turton L Smith T Kuilart M Sullivan 60.

   GORDON: Men: Stableford: Shield: R Keightley (16) 40. Trophy: A Dowsing (14) 39 cb. 2B: M Smith (12) R Keightley (16) 48.

   GOSFORD: Men: Stroke: 27-hole Foursome C'ship: A Scr: C Larnach D Bosley 118. A: R Taylor (12) D Mundy 105. B Scr: J McIvor T Blackburn 130 cb. B: A Lumby (19) P King 101.5. Stableford: A: T Pfeffer (12) 40. B: I Moss (13) 41 cb. C: P Dooley (23) 39 cb.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal Nov: A: M Feltham (9) 73. B: A Hosking (19) 72. C: H Campiao (29) 73. A: G Cox (Shortland Waters) (9) 70. Medal of Medallists: E Garth (18) 73 cb. Women: P Napier (23) 74 cb.

   HAWKS NEST: Men: Stableford: A: F Bennett (14) 41. B: C Taylor (21) 41. C: R Simmons (25) 39.

   HIGHLANDS: Men: Stroke C'ship: Black: A Scr: T Ryan 301. A: G Lillie (12) 273. B Scr: M Parsons 341. B: M Mason (20) 275. C Scr: N Cooper 381. C: K Kahn (34) 293. Women: Stroke: A Scr: N Bessant 349. A: J Thom (21) 294. B Scr: K Sheargold 413. B: E Baker (33) 306. Men: Stroke Black: A: S Martin (11) 66. A Scr: J Desborough 74. B: J Dyson (21) 67. B Scr: J Bowes 87. C: M Hyland (24) 68. C Scr: P Harding 97. Women: Stroke: D Finlaison (11) 70. Medley: Stableford: T Stewart (14) 38.

   HURSTVILLE: Men: Stableford: A: P Zongo (13) 40. B: N Loizou (17) 41 cb. C: K McNamara (21) 41. Women: K Furnari (34) 36 cb.

   JAMBEROO: Men: Par White: A: T Zimmerman (13) 5 up. B: P Rodgers (18) 5 up. Div 3: D Roberts (25) 4 up. S Walsh (23) 2 down.

   KAREELA: Men: Stroke: A: L Krstanoski (11) 61. A Scr: B Wood 66 cb. B: K Dransfield (14) 60. B Scr: A Barker 75. C: R Gilliland (21) 62 cb. C Scr: J Obrien 82.

   KILLARA: Men: Stableford White: A: M Rolfe (7) 39. B: I Anderson (19) 40. C: J Colla (28) 38 cb. Cup: M Baker (14) S Clarebrough (17) 47. A Scr: D Williamson J Stephens 41.

   KOGARAH: Women: Stableford: R Mason (23) 41. Veteran: Stableford White: G Barnes (14) 37. Men: 2B: C Zeritis K Yato 45 cb. N Feyn (21) 39 cb. A Scr: W Marsh 33 cb.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: S Slappendel (-1) 36. T Hazledine (14) 37. I Jackson (25) 33. Women: Stableford: S Douglas (35) 37.

   LAKESIDE: Jnr: Stableford White: M Johnston-Garcia (31) 19 cb. Women: Stableford: Div 1: K Griffiths (15) 33. Div 2: S Eager (31) 37. Men: Stroke: A: D Hawkins (3) 68. B: T Mlynarz (18) 70. C: D Hanagan (20) 67. A Scr: W Wright 72. B Scr: A Ciantar 85. C Scr: D Lee 93.

   LANE COVE: Men: Stableford 2BWB: White: G Holmes (15) P Dennis (20) 29. Stableford: J Patfield (25) 42.

   LEONAY: Stroke: American Foursome: A: R Taylor P Mcfarlane 58.87. A Scr: I Barnes C Blakeley 64.

   LEURA: Men: Stroke: Medal Nov: A: R Singh (11) 70 cb. G Moxley (11) 70. B: D Barnes (13) 70. P Noble (19) 71. C: N Ferrari (30) 70. B Cox (23) 71.

   LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: R Thompson-Laing (9) 42. B: D Laus (14) 40. C: M Keogh (34) 40. 2B Agg: M Brown (6) G Ashton (11) 75. M Scarfone A Chu 67.

   LONG REEF: Men: Stroke Medal: Black: J Mackenzie 65. B Watson 70. T Bateman 71 cb. Women: Stroke: Salver: S Thompson 79. J Brown 80. Men: Stableford: A Scr: P Deiman (7) 33. A: L Cummings (8) 40 cb. B: S Shepperd (17) 42. C: Y Yutaka (23) 42. Women: J Hagan (24) 32. Men: Stroke: Medal: M McKerihan (8) 69. S Fitzpatrick (0) 71.

   LYNWOOD: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A: T Amery (17) C Amery (17) 70. A Scr: C Kaehler C Coates 82. Men: Stableford White: Div 1: R Joson (9) 41. Div 2: L Longhurst (13) 42. Div 3: K Milne (24) 48. Div 1 Scr: G Shepherd 34. 2B: G Jones (31) 53. G West (10) 53.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: D Sanders (11) 44. B: B Howarth (17) 42. C: S Menz (24) 40.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: A: S Spink (7) 40. B: M Vranjkovic (14) 41. C: L Carman (29) 40. Stableford: A Cummings (15) 37. 2B agg: J Webb (1) S Spinks (7) 80.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Medal Nov: Div 1: B Thomson (17) 63. Div 2: J Bluff (20) 61.

   MANLY: Mxd: Stroke: 4B KO f: D Tallack K Tallack bt N Carroll P Carroll. Women: C'ship: A Mueller bt B Haskins at 40th. A: D Ford bt H Patience 5-3. B: L Amos bt R Cockburn 4-3. C: D Stewart bt A Andrews 3-2. C res: S Kingsmill bt E Hodgson 7-6. Trophy: J Bellis bt S Simaitis 2up. B Lane bt S Salvage 2-1. M Rudd bt A Hutchison 1up. Men: C'ship: A: F Bellingham bt P Howard 9-8. A res: G Williams bt D Tweedale 3-1. C'ship: B: G Fish bt D MacKenzie. Stableford: C: J Hudson bt M Patience 7-5. Stroke: C res: T Stauton bt C McLean 2-1. Snr: C Smith bt D Hearsch 2-1. Jnr: W Crisp bt T Holmes 1up. 4B: C O'Hagan (5) J McCafferty (6) bt P Joseph (1) C Camphin (7) 5-3. Trophy: B Haverfield (37th) bt P Page.

   MARRICKVILLE: Men: Hole in one: C Dyson at 11th. Stroke: Medal Nov: A: S Wallace (10) 55. A Scr: D Jones 61. B: J Sukkar (15) 54. B Scr: E Lakiss 70. C: S Lam (21) 60 cb. C Scr: A O;Neill 78 cb.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: A: A Rosillo (13) 45. B: C Lowe (15) 44. C: M Hunter (23) 43. 2B Agg: A Rosillo (13) P Robinson (9) 84. Scr: A Rosillo 32. Women: D Jennings (24) 40. H Winning (13) 37.

   MONA VALE: Men: Stroke C'ship: Black: A: B Edwards 311. R Steet 337. B: K Ibbotson 371. C: R Davis 402. Hole in one: S Cave at 16th. Men: Stableford: A: T Hunt (8) 38. B: D Grant (20) 37. C: A Manning (30) 40. Scr: T Hunt 31.

   MONASH: Men: Stableford: Cup: R Scamarcia (25) 40 cb.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Taylor (9) 41. B: K Vaughan (18) 39. C: J Mould (20) 42. Scr: A Phiyasirikul 36. Women: Stableford: S McNally (15) 41.

   MORISSET: Men: Stroke: Trophy: M Hyland (15) 66. Medal Nov: A: W Micallef (9) 66. B: M Hyland (15) 66. C: R Anderson (24) 69. A Scr: N Branz 76. B Scr: R Chapman 84 cb. C Scr: M Hutchby 88.

   MOSS VALE: Men: Stroke: A: M Johnson (6) 69 cb. A Scr: I Battersby 74. B: A Mcfadden (14) 66. B Scr: R Wood 82 cb. C: L Birman (34) 65. C Scr: J Keane 89. C'ship: A: R Lightfoot (5) 311. B: J Springett (13) A Rutherford (14) 341 to playoff. C: J Clarkson (23) 369. Women: S Hawthorn (29) 74.

   MT BROUGHTON: Men: Stroke: Medal Oct: D Hussey (9) 71. Medal Nov: J Andersen (2) C Malouf (4) D Hussey (9) 71 to playoff. Stroke White: J Sutherland (19) 69. Stroke: C'ship: J Andersen (2) 148. Stroke White: J Sutherland (19) 169.

   NEWCASTLE: Stableford: D Bell 42. A: R Hastings 38 Cb. A Scr: C Crossley 34. B: M Dillon 38. C: D Bennett 39.

   NORTH RYDE: Men: Stroke Foursome: Black: A: S Bradley (13) P Bradley (11) 67 cb. B: S Panetta (16) D Mead (20) 66 cb. C: G Davis (21) B Tysoe (22) 65.5 cb. D: T Brick (34) P Town (29) 59.5.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: D Gardiner (36) 43. Women: L Mcdonald (42) 38.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: Trophy: L McHugh (26) 42 cb. Men: Stableford White: A: G Newlove (12) 39. B: D Stickland (20) 39 cb. C: R Del-Grande (29) 42. A Scr: P Banbury 32. Women: Green: M Myers (41) 36. Men: Stroke: C'ship: P Banbury 3-2. A: B Wilkinson 1-0. B: D Johnson. C: J King 3-2. Snr D Glassop 141.

   NSW: Men: Stroke: A: A Simpson (12) 71. B: A Clark (16) 67. Stroke White: C: P Halloran (22) 69. Gold: R Carney (36) 69. Women: Stableford: A Bennett (18) 33. Men: Stroke: Salver: M Matehaere (14) P McIntyre (6) 152 to playoff.

   OATLANDS: Men: Stroke: Matchplay: A: Y Park bt S Porter 7-6. B: R Walsh bt C Lamond 1up. C: R Jones bt P Cowell 5-4. D: J Granger bt D Weatherdon 6-5. Stableford: A: N Murdoch (4) 39. B: S Ruxton (15) 38 cb. C: N Johnston (19) 37. D: G Dooley (29) 37. A Scr: B Doherty 39. Women: A Walkerden (17) 36.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: A: L Stuart (21) 34. B: H Wallace (38) 31. Men: A: N Munro (4) 35. B: R Forster (16) 37. C: J Bell (26) 38 cb.

   PALM BEACH: Women: Stroke: Gold Medal: D Livingstone (22) 144. A: J Watts (29) 71. A Scr: D Livingstone 96. Men: Stroke White: A: L Edkins (8) 64. B: S Misdale (12) 61. C: D Maunder (21) 63.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: D Pondekas (5) 40. B: S Vile (17) 44. C: R Wheatley (19) 39. Scr: J Chudleigh 39. Stroke: C'ship: A: D Bailey bt A Cordony 1up. A: D Maguire bt M Davidson 1up. A Scr: J Skuodas bt S Squire 3-2. A Scr: A Mowat bt G Parrett 5-4.

   PENRITH: Men: Stableford 2B: White: R Hughes (22) M Kent (15) 52. 2B Scr: J Gadd J Gadd 43. A: J Phillips (11) 39. B: M Alexander (15) 37 cb. C: L Smith (25) 40.

   PYMBLE: Men: Stableford: A: M Finnegan (12) 43 cb. B: P Rubenach (14) 38 cb. C: C Francis (31) 40. 2B: J Greathead (9) R Goldrick (20) 50. Trophy: R Goldrick (20) 39. Women: L Hammond (11) 39.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: A Poche (13) P Verrender (9) 76. A: T Judge (12) 38 cb. B: A Poche (13) 40. C: S Farmer (30) 38. Scr: M Williams 33 cb.

   RICHMOND: Medley: Stableford: Split Six: A: M Hend (24) M Harrison (24) 66 cb. A Scr: V Baldry J Pianta 39. A: S Errey (10) 39. A Scr: W Palmer 75. B: W Errey (13) 38. C: W Clark (22) 42.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: Div 1: A Wallis (11.3) 39. Div 2: L Templeton (12.1) 42. Div 3: I Fry (18.6) 43. Bungool: Div 1: A Neville (4.7) 38. Div 2: M Lanciano (17) 38. Div 3: B Rainger (21) 35.

   ROSNAY: Men: Stroke: Cup: A Scr: J Mason 65. A: N Ryanheart (9) 60. Stableford: Div 1: C Faulkner (13) 45. Div 2: J Pagett (23) 42 cb. Women: C Pagett (31) 31.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: P Dalton (5) 38. B: M Tricks (16) 39. C: S Budgen (24) 40. A Scr: P Dalton 33. Women: Stableford: S Nolan (23) 36. 4B: Centenary: A Lloyd (42) J Berry (31) 50.

   RUM CORPS: Men: Stableford: A: G Bentley (10) 41. B: D Goldsbrough (19) 42.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: W Everest (8) 70. A Scr: S Vail 74. B: G Smith (11) 70 cb. B Scr: M Brumby 82. C: B Beattie (14) 72 cb. C Scr: R Hain 88. D: I Smith (19) 68 cb. D Scr: L Park 89. Div 5: M Carroll (29) 71. Div 5 Scr: M Angel 100. Stableford: P Salamone (28) 34 cb. Hole in one: R Watson at 12th. L Park at 7th. Stroke: C'ship: A Scr: S Vail 292. A: M Madan (4) 292. B Scr: C Caldwell 330. B: M Brumby (13) 285. C Scr: R Jeong 347. C: D Smith (16) 298. D Scr: W Mitchell 375. D: L Park (22) 293. Div 5 Scr: A Johansson 405. Div 5: E Gum (34) 302. Trophy: A Middleton 316. W Williamson (23) 288. J Morling 375. E Gum (34) 310.

   SEFTON: Men: Stableford: A: D Quain (6) 40 cb. B: J Livingstone (16) 39 cb.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: B Appleyard (11) 41. B: C Emde (14) 38. C: B Neal (26) 45. Women: Div 1: K Black (25) 40. Div 2: K White (29) 41 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: A Wedd (11) T Kalajzich (12) 50. A: P Connor (7) 42. B: G Day (13) 39. C: J Hawley (29) 40. Div 1: I Swyer (25) 34.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: M Smith (3) 38 cb. B: J Glasheen (18) 42. C: R Dalkeith (20) 40. A Scr: M Smith 35.

   ST MICHAELS: Men: Stroke: Medal Nov: A: M Weinstein (3) 68. Stroke White: B: J Reyes (13) 71 cb. C: T Ferguson (20) 70. Stableford: J Giardina (8) 36. Stableford White: R Sutcliffe (23) 38 cb. Gold: M Hai Ta (30) 38. Stroke: Scr: G Barron 80 cb. 4B: G Russell (29) A Torrisi (23) J Davidson (29) T King (30) 55. 4B Scr: T Goodman C Garfunkl M Weinstein M Ripoll 69.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: K O'Hara (17) S Twomey (4) 51. 2B Scr: C Delaney J Bishop 42. J Alcamo (18) 42. Cup: J Park (12) 38.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: D Clarke (10) 41. K Jessiman (14) 38. B: T Bodycote (33) 39. P Stephenson (19) 38. Women: Stableford: J Stephens (24) 33.

   TERREY HILLS: Men: Stroke: A: J De Stigter (10) 71. A Scr: M Manassen 77. B: P MacKinlay (18) 69. C: D Yem (23) 68.

   THE AUSTRALIAN: Stableford: A: D Young (9) 38 cb. B: N James (15) 39 cb. C: P Hasko (20) 39. A Scr: S Jagot 36.

   THE COAST: Women: Stableford: L Foley (35) 34.

   THE LAKES: Stroke: Medal of Medallists: A Pemberton (3) 69. T Coroneo (1) 63. Scr: T Berrett (1) 72.

   THE RIDGE: Stableford: S Morando (25) 43.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: W Davies (22) A Cooke (13) 49. 2B Scr: C Tonelli R Hogan 40. A: P Graham (9) 43. B: M Martin (15) 40. C: R Faulkner (21) 42 cb. Women: T Burke (28) 39.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: W Vassallo (4) 36. A Scr: J Tolomeo 31 cb. B: T Chillingworth (15) 35 cb. B Scr: R Porfida 24. C: R Fung (21) 38 cb. C Scr: G Warry 22. Women: Green: K Kim (23) 34. Men: Split Six: Gold: T Chillingworth P Bentivoglio 64.

   WAKEHURST: Women: Stableford: L Donnelly (19) 38. Men: Stableford White: A: A Lemal (4) 41. A Scr: A Lemal 37. B: R Hartman (15) 41. B Scr: J Murray 40. C: J Walker (32) 39 cb. C Scr: G Eldershaw 21. Mxd: Stableford: 2B: P Shapeira (34) L Donnelly (19) 48. A Scr: G Wood D Hurley 38.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B multi: B Meyers (22) T Monkerud (19) 82. 2B Scr: J Vidigal C Vidigal 51. A: G Donald (11) 41. B: D Klein (15) 41. C: T Monkerud (19) 43. Women: Stableford Yellow: W Thompson (22) 34 cb.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: A McMullan (12) 37 cb. Scr: B Djura 33. Women: Stroke: Foursome C'ship: T Elderfield (24) M Cawthorne (13) 96. Men: A Scr: D Waugh S West 80. B Scr: J Gorrie M Casey 87 cb. C Scr: A McLean L Petkevitch 98.

   WINDSOR: Men: Stroke Cup: Black: S Simms 74. A Scr: J Simgleton 74. A: B Beveridge (20) 64. B: T Lim (32) 67.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: K Hourn (17) N Sullivan (22) 50. Div 1: N Lagesse (11) 43 cb. Div 2: K Hourn (17) 45. Div 3: D Grant (24) 43.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: J Kelly (23) G Webb (15) 52. J Kelly (23) 45. Scr: M Rugless 33.

   WYONG: Men: Stableford: A: W Smith (12) 38 cb. B: P Tant (17) 39 cb. C: J Reed (25) 39 cb. 2B: J Reed (25) J Reed (25) 48.

20 February 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: B Hardy (22) J Gardiner (29) 85. 2B Scr: B Sullivan P Davis 56. A: P Davis (8) 43. B: S Newbery (13) ... more
NSW Golf