NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Medley Stableford A: J Smith 40 A Gutierrez 40 S Eriksen 36. B: P Raiser 38 M Green 37 D Roas 35. NTP: D Carlos (3rd) B Davis (5th) T Murcutt (11th) B James (17th).

NSW

   ANTILL PARK: Men: Stroke: Cup: Div 1 Scr: K Shepherd 69. Div 2 Scr: D Humphries 71. Div 1: R Plumridge (21) 65. Div 2: R Pearce (22) 66 cb. Women: Stableford: M Shay (24) 33.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B Agg: Y Kim (14) J Kim (15) 78. A: D Keith (6) 39. B: J Erikson (14) 41. C: D Sharam (20) 42. Scr: R Paillas 33.

   AVALON: Women: Par: S Burden (31) 5 up.

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: D Du Temple (11) 43. A Scr: R Wallace 33. B: T Hayward (17) 43. C: G Roberts (19) 43.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Ambrose: S Moore (7) M Stelzer (15) J Richards (22) J Roche (26) 47.25.

   BANKSTOWN: Men: Par: A: G James (12) 5 up. B: S Facer (18) 5 up. C: G Hannah (25) 4 up. 2B: G Ballantine (2) G James (12) 9 up. 2B Scr: D Brooker C Akers 8 up.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: V Tekura (13) 41. M DeMontfort (8) 38. Stroke: J Colligan (6) 67.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: D Van Den Boogard (12) 39. B: J Masters (17) 40. C: M Farrell (28) 41. Stroke: Foursome C'ship: M Williams, Martlew 134. Women: T Roach L Coleman 159. Foursome: D Brown S Hormann (8.8) 58.5.

   BAYVIEW: Men: Stroke Cup: Black: A Scr: A Peade 74. A: S Green (11) 67. Stableford: Shield: D Pope (14) 44. Women: Div 1: W Harrington (6) 34 cb. Div 2: G Wood (25) 36.

   BELMONT: Men: Stroke C'ship: Black: A: D Gardiner 69. B: P Frost 71. C: R Hilliar 72.

   BERMAGUI: Men: Stableford: Hcp: A: N Batten (0) 38 cb. B: R Finch (17) 35 cb. C: G Cummins (23) 39.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal Nov: A: C Smith (9) 67. A Scr: H Holohan 71. B: A Smith (19) 63. B Scr: J Sabsabi 85 cb. C: G Whalan (25) 64. C Scr: P Holmes 90. Women: Div 1: P Wilson (16) 73. Men: Hole in one: P Higgins at 4th.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: A: S Terkalas (11) 41. B: M Symes (19) 44. C: I Hutchinson (24) 41. A Scr: J Guan 34. Men: R Murfitt (22) G Hunter (17) 50.

   BONDI: Men: Par: M Price (16) 1 up.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: A: K Nabarro (10) 39. B: K Savage (18) 43. C: B Pellow (28) 39. A Scr: G Bell 35. Stableford Gold: D: D Duchen (36) 34. Hole in one: B Barrett at 15th.

   BONVILLE: Men: Stroke: Foursome C'ship: W Mordue G Zugajev 77.

   BOTANY: Men: Stroke: B Weatherstone (11) 61.

   BOWRAL: Women: Stableford: J Deane (18) 27. Men: 4B Agg: T Downing (22) N Dudgeon (21) D Boyd (16) P Ingle (26) 140.

   BREAKERS: Men: Stableford: T Gibson (15) 39. Women: M Lee (35) 40.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: A: P Taff (5) 41. B: M Menouhos (13) 43. C: R Waterer (22) 39. 2B: P Haim (10) R Waterer (22) 53.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: D Bolewski (8) 40. A Scr: B Moyes 35. B: D Kidd (14) 40. B Scr: G Miles 26. C: G Taylor (22) 41 cb. C Scr: M Butchers 21. 2B Agg: D Kidd (14) M Butchers (20) 81. 2B Scr: D Mulley J Howe 67. Women: Div 1: C Bell (11) 39. Div 1 Scr: C Bell 28. Div 2: M Brown (24) 36. Div 2 Scr: M Brown 15. Div 3: E Kierans (36) 37. Div 3 Scr: C Pettitt 9 cb.

   CAMMERAY: Men: Stableford: J Lenne (28) 39 cb. Stroke: Cup: A Langham bt C Leadle 4-3. Women: Stableford: K Scott (22) 36.

   CAMPBELLTOWN: Men: Par: 2B: R Bruce (4) P King (5) 11 up. A: G Dalzell (8) 3 up. B: G Green (15) 3 up. C: R Bransdon (26) 3 up. A Scr: P Higgins 5 down. B Scr: M Woods 8 down. C Scr: D Barnett 9 down.

   CARNARVON: Men: Stroke: Medal Oct: A: A Dilshad (2) 76. C: H Privitera (27) 74. Medal Nov: A: P Richardson (11) S Israel (10) 70. A Scr: A Dilshad 78. B: A Salkeld (13) 67. B Scr: E Kim 83. C: P Dyson (32) 62. C Scr: J Choi 90.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: T Beck (18) 48 cb. A: T Corby (8) 37. B: M Solomanson (19) 42. C: H Hickson (27) 39. K Lowery (32) A Booth (36) 52. A: W Martin (12) 39. B: G Jansz (15) 43. C: K Lowery (32) 45. 2B Scr: P Idquival T Corby 39.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: G Gillies (28) 43. Men: H Perry (24) 42.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: M Austin (27) J Fox (19) 53. 2B Scr: J Benn P Carroll 36. A: P Carroll (8) 39. B: D Najdovski (15) 38. C: M Austin (27) 40.

   CONCORD: Men: Stableford White: A: R Winter (10) 40. B: D Dickinson (14) 36 cb. C: C Beynon (30) 35. Team Agg: E Maalouly (19) 105. R Hyland (16) 105. S Papallo (21) 105. R Winter (10) 105.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: J Day (13) D Simpson (4) 48. Men: A: G Harbor (12) 38 cb. B: D Sprules (15) 36. C: T Harvey (29) 41. A Scr: D Simpson 33 cb. Women: S Adams (12) 32. Men: Stroke C'ship: Black: A Scr: C Rae bt M Taylor 6-4. A: V Caveney bt B Walker 3-2. B: N Argent bt G Wright 5-3. C: G Arcus bt J Case 5-3. Women: Stroke: Matchplay: A Scr: K English bt H Haga 12 up. A: A Brimmer bt R Doolan 7-5. B: J Johnston bt T Miki 2-1. C: C Stanton bt P Cronan 6-5.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: P Frankland 38. A: G O'Sullivan (12) 42 cb. 4B: A Scr: K Taylor N Poniris 29 cb. Hcp: N Slack M Paxton 48.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: L Clay R Selleck 51. Scr: M Smith J Russo 37. Div 1: B Porter (12) 40 cb. Div 2: R Selleck (15) 43. Div 3: T Murphy (30) 40. Scr: J Russo 33.

   DUNHEVED: Men: Stableford: Trophy: J Sullivan (12) 44. A: O Coletto (7) 41. B: J Ingleton (12) 41 cb. C: G Doyle (18) 42. D: A Peacock (23) 40.

   EASTLAKE: Men: Stroke: C'ship: A Scr: M Reynolds 308. A: M Hicks (7) 319. Div 1 Scr: M Stephens 305. Div 1: W Lo (8) 296. B Scr: D Bridge 349. B: J Pantaleone (18) 298. C Scr: D Kelly 362. C: J Bagnall (25) 293. Medley: Stableford White: A Scr: J Elfes 28. A: R Farrugia (5) 37. B: E Gulden (20) 44. C: R O'Neill (25) 48. D: A Kondilios (29) 39. Men: Stroke: A: J Markezic (14) 73.

   ELANORA: Stableford: 4B: C Zuber (12) P Byrne (7) 48 cb.

   EVERGLADES: Men: Stroke Ambrose: Black: J Clifford (4) J Sharpe (21) C Timmis (21) S Conroy (11) 50.875.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: R McNeill (17) 42. A Scr: M Jackson 35. B: D Richardson (18) 43. B Scr: U Anderson 20.

   FOX HILLS: Men: Par: A: K Pridue (5) 6 up. A Scr: A Lombardo 3 down. B: L Lambourne (15) 5 up. B Scr: P Dawson 9 down. C: V Sikwila (23) 3 up cb. C Scr: S Reddy 13 down.

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B: G Brackenridge (19) P Challinor (19) 49 cb. A: R Eriksson (10) 41. B: G Brackenridge (19) 41 cb. C: M O'Rourke (25) 44. Women: M Campion (37) 36.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B multi: A Fox (8) J McGannon (28) 89. W Knapp (1) 40.

   GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: P Groves (7) 42. Div 2: A Hall (20) 44. 4B: P Giles (16) S Jun (18) 49 cb.

   GORDON: Men: Stableford: A: P Brown (10) 38. B: G Taylor (19) 40. C: J Holt (26) 38. Medley: 4B: G Gordon (28) P Brown (10) G Taylor (19) R Kimberley (15) 87.

   GOSFORD: Men: Stableford White: A: T Callaghan (12) 41. B: N Asken (15) 42. C: R Hickey (19) 43 cb.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: B Sadler (30) P Sadler (23) 76.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: P Seckold (11) 41. 2B: G Tye (18) K Schnoor (25) 47.

   HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: A Pantano (12) 42. B: F Malubag (16) 43. C: B Norris (25) 45. Women: Stableford: J Hancock (26) 39. Men: Hole in one: M McGrath

   KAREELA: Men: Stroke: A: J Gibson (10) 58. A Scr: K Thornley 69 cb. B: M Dwyer (14) 60. B Scr: G Moon 77. C: P Scott (27) 63. C Scr: I Baianov 86 cb.

   KILLARA: Men: Stableford White: A: W Johnson (13) 44. B: G Swords (18) 41. C: P Van Bergan (25) 43. Stableford: Irish Team: J Summons (24) T Kim (14) T Rocks (15) R Montague 92 cb.

   KOGARAH: Women: Stableford: M Eyre (15) 32. Men: Stroke: Medal Nov: A: A Longman (12) 53. B: D MacDonald (15) 53. C: W Stuart (20) 56. A Scr: S Ali 59.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: S Douglas (34) 31. Men: Stableford White: A: D Martin (6) 36. B: M Maher (17) 37. C: A Dalgairns (23) 32.

   LAKESIDE: Jnr: Stableford White: M Johnston-Garcia (31) 22. Women: Stableford: 2B: S Eagar (31) G Roeder (26) 62. J Turnbull (13) 35. Men: Stroke: A: D Kennedy (11) 71 cb. B: D Begue (15) 72. C: B Reid (24) 70. A Scr: F Messina 76. B Scr: J Grovenor 88. C Scr: R Tenkorang 96.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: B Edmondson (16) B Doherty (22) 74. D Leckie (13) 40.

   LEONAY: Stroke: Div 1 Scr: A Wright 69. Div 1: R Baker (25) 59.

   LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: B Chung (8) 37. B: P Tran (17) 38 cb. C: G Day (26) 43. 2B: J Hoang (25) J Chantivong (18) 50. 2B Scr: A Deeth J McMiles 38 cb.

   LONG REEF: Women: Par: J Bowen (3) 1 up. Men: A Scr: J Duff sq. A: J Duff (4) 4 up. B: S Rowe (16) 5 up. C: M Jones (26) 9 up.

   LYNWOOD: Women: Stableford: Div 1: A Rider (24) 36. Div 2: C Amery (28) 31. Men: Stableford A: G Climpson (6) 43. B: M Keane (15) 41. C: C Vella (23) 44. A Scr: T Fortescue 36.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: D Spriggs (12) 35 cb. B: D Lovett (19) 34 cb. C: M Frame (24) 39.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: I Nash (12) M Harrison (5) 77. Women: J Strachan (30) 37. Medley: A: I Nash (12) 43. B: W Sanders (13) 35 cb. C: N Olsen (25) 40. A Scr: J Glasheen 35.

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: K Aitken (10) 38. B: J Tesoriero (18) 35. C: I Stephenson (32) 33. Women: Div 1: J Tesoriero (19) 36 cb. Div 2: J Livingstone (31) 33. Medley: 2B: J Tesoriero (19) S Riethmuller (26) 46.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford White: Div 1: B Elliott (17) 43. Div 2: J Seaman (27) 45 cb.

   MANLY: Men: Stroke: A: H Binsted (13) 65. B: R Gobee (18) 65 cb. C: M Chrysiliou (32) 68. A Scr: J Cockerill 76. Women: G Rae (2) 79.

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: Bowl: D Fletcher (3) 61. Scr: S Oitmaa 64 cb. Plaque: N Lam (13) 56. Scr: P Stafford 69. Plate: J Mc Carthy (20) 54. Scr: E Lakiss 71. Veteran Men: P Woolaston (24) 57. Scr: D Jones 68. Jnr: W Buckley (The Grange 9) 61. Women: Stableford: G Shaw (27) 35 cb.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: A: A Smee (13) 41. B: P Willis (17) 46. C: R Royston (28) 41. Scr: C Smith 34. 2B: A Brooks (26) M Hamilton (23) 52. Father/Son Trophy: A Mcsweeny (17) L Mcsweeny (36) 45. Women: Div 1: U Wood (12) 40. Div 2: J Fitzpatrick (33) 40. 2B: M Peterson (35) J Fitzpatrick (33) 49.

   MONA VALE: Men: Stroke Vardon: Black: M Brooker 72. Z Farquharson (11) 71. Scr: B Edwards 77. Stableford A: R Terrey (13) 40. B: R Bulgin (16) 38. C: R Baker (25) 39. Stableford: Scr: R Terrey 28. 2B: H Mashman (24) M Mashman (16) 46 cb.

   MONASH: Men: Stableford: A: G Howe (9) 36 cb. B: R Gartner (15) 40 cb. C: H Furness (22) 43. Split Six: R McNeil (18) P Maundrel (19) 69. 2B Scr: R Hustler D Cullam 36. Stableford White: J Martin (22) 38.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Mayer (9) 40. B: I Kaba (13) 38. C: I Kaye (27) 40. Scr: R McLoughlin 32. Medley: Stableford: 9-hole: B Watt (24) 19. Women: S McNally (14) 35.

   MORISSET: Men: Stableford: A: J Ellison (5) 34 cb. B: S Le Gay Brereton (17) 38. C: R Chapman (33) 43. 27-hole Foursome C'ship: A Scr: T Roser M Walker 117. B Scr: G Groizard S Chester 133. C Scr: S Mitchell D Daginis 144. A: B McNay L Wales 110.25. B: K Anderson D Cooke 109.75. C: J Goldsmith I Dickson 114.75.

   MOSS VALE: Mxd: Stableford: Irish Team: R Bull (23) D Bull (22) G Suter (20) M Bull (14) 148.

   MT BROUGHTON: Medley: Stableford: Singles KO f: S Smith (13) 41.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: J Elliot (23) B Fitzalan (11) 47. A: S Tarrant (2) 38. A res: B Connell (8) 36. B: J Howard (17) 39. C: R Goss (27) 39. C res: V Gifford (36) 39.

   NEWCASTLE: Stableford: B Macansh 40 cb. A: G Hopper 39. A Scr: C Crossley 31 cb. B: M Paton 40. C: S Manning 38.

   NORTH RYDE: Men: Stroke Foursome: Black: A: T Crockart (Scr) M Hedger (5) 149. B: D Mead (20) S Panetta (16) 168. C: K Mouahbi (20) C Pearce (21) 186. D: P Town (34) T Brick (30) 196. Stableford: 2B: G Liebenberg (12) D Fazzolari (13) 49. A: J Cheeseman (12) 40. B: T Ahn (19) 40. C: P Foxall (21) 40. D: B Durham (28) 39.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: A Chek (30) 40 P Haines (22) 40. Women: J Russell (32) 39.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: President's Trophy: G Mason (23) 40 cb. A: D Lewis (2) 36. B: M Leggett (16) 39. C: J O'Neill (23) 40. A Scr: D Lewis 34. Women: M Lyons (24) 37.

   NSW: Men: Stroke: Foursome C'ship: M Lambert J Brownlow 152. Foursome: M Lambert J Brownlow (+1.5) 155. Stableford White: B Miller (14) 37 cb.

   OATLANDS: Men: Stableford: P Rehayem (18) 41. A: P Greenaway (9) 42. M Seamons (6) 39. B: R Pulsford (29) 40. D Gaffaney (22) 38. 4B: M Seamons (6) M Wylde (23) 45. M Rutledge M Clout 48. Cup: K Osbourne (36) 20. R Steinke (13) 38. P Rehayem (18) 17.

   PACIFIC DUNES: Women: Stroke: Medal of Medalists: J Swanson (6) 79. Men: B Sams (2) 73. Women: Stableford: J Swanson (6) 32. Men: A: D Lucas (15) 35 cb. B: J Bell (24) 37.

   PALM BEACH: Women: Par: J Lester (37) 1 up. Men: Stableford White: A: Z Farquharson (10) 39. B: D Monteflore (15) 38. C: S Deane (22) 41 cb. Stableford: A: Z Farquharson 39. B: D Montefiore 38. C: S Deane 41.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A: S Trouncer (10) 41. B: G Crawley (18) 39. C: G Donovan (22) 40. Scr: P Handcock 33. Stroke: C'ship: A: D Maguire bt D Bailey 3-2. A Scr: J Skuodas bt A Mowat 6-5. B: J Antonenas bt D Powell 1up. C: P Sortwell bt J Batterson 2-1.

   PENRITH: Men: Stableford 2B: White: D Steltenpool (10) P Lyes (7) 48 cb. 2B Scr: D Smyth J Roberts 41 cb. A: A Platts (4) 41. B: G Allsopp (14) 42. C: B Corcoran (23) 41 cb.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: J Pelser (20) P Bowden (20) 46 cb. R Clarke (14) 41. Women: C McMahon (17) 36. Men: Hole in one: J Lopez at 11th.

   RANDWICK: Men: Stroke: C'ship: A: C Piper (8) 57 cb. A Scr: B Hill 64 cb. B: R Paulsen (14) 59 cb. B Scr: G Hartley 73 cb. C: J De Andrade (20) 57. C Scr: J De Andrade 77. Hole in one: C Shean at 11th.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: T Rutherford (16.3) 42. Gangurru: Div 1: J Colombo (10.8) 44. Div 2: M Pinchbeck (13.9) 45. Div 3: J Tamine (27.4) 40.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: P Parry (21) W Grob (15) 49. 2B Scr: S Abernethy D Fischer (visElanora) 37. A: T McAllister (7) 38. B: S Balis (15) 37. C: P Parry (21) 44. D: A Pierce (21) 36.

   ROSNAY: Men: Stableford 2B: White: A Scr: M Woodhouse F Eldick 36. A: K Kichan (12) R Elkington (28) 52. Div 1: M Woodhouse (8) 43. Div 2: R Kennedy (29) 45. Mxd: Stableford: D Wothington (27) 45. A Scr: D Worthington 33.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: M Crawford (17) 41. Centenary: K Hand (19) 37. Men: Stableford 4B: Championship: White: A Williams (23) 49. S Klotz (9) 49.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Ambrose: R Taylor B Kelly (6.5) 56.5. Stableford: G Brooks (14) 39.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: Div 2: C Farr (36) M Farr (5) 48. Div 1: B Laing (15) R Green (9) 47. A: J McCraith (7) 38. B: P McGivern (15) 42. C: G Williams (19) 35. D: R Ronan (28) 40. A Scr: M Farr 32.

   SEFTON: Men: Par: A: K Brake (12) 1 up. B: T Joachim (17) 5 up.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: J Crowe (6) 40. B: I Neill (17) 44. C: T Healy (19) 42. Women: Div 1: M Mather (18) 40. Div 2: W Rogers (31) 40. Men: 2B: D Greentree (26) M Edwards (24) 49. Medley: G Stephens (21) J Garner (42) 50.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: P Manning (10) 39. B: G Askew (19) 42. C: T King (21) 42. Div 1: G Pottenger (13) 33.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: C Bourne (9) 38. B: E Brown (17) 39. C: R Molony (28) 42.

   ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: R Dunn (3) 39. B: B Reid (16) 37. C: H Light (20) 44. Gold: G Hooper (31) 35. Women: Stableford: S Lom (33) 34. Men: Stableford Scr: White: A Micallef 32. 2B: S Browne (5) H Light (20) 48. 2B Scr: P Vella S Gibson 38. 2B: Gold: G Hooper (31) D Parr (28) 40 cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: T Ostler R Hall 148. A: M Taylor (.5) D Williams N Ferrer (4.5) C Gallen 150. B Scr: N Vlismas K Rush 176. B: C Evers (16.5) B Soulsby 146. C Scr: R Robert W Bow G Dannoun R Clapham 187. C: G Dannoun (19) R Clapham 149. Foursome: A: N Drew (9) G Hind 72. A Scr: M Taylor D Williams 73. B: N Vlismas (16) K Rush 71. B Scr: R Day J Hedrick 86. C: D Perkin (22) M Coleiro 68. C Scr: G Dannoun R Clapham 89. Medley: Stableford: A: R Millers (12) 40. B: B Ghioni (19) 35.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Choi (11) K Kang (17) 47. 2B Scr: C Delaney S Twomey 41. B McColl (21) 42.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: D Frith (11) 37. R Drinkwater (11) 37. B: D Mattiske (21) 39. L Junghans (19) 36. Women: Stableford: J Sibbons (23) 36. J Gould (23) 35.

   TERREY HILLS: Mxd: Stroke Black: A: J Lee (9) 72 cb. A Scr: M Gibson 75. B: T Lee (15) 76. Medley: Stroke: C: J Clayton (24) 71. Men: Hole in one: Black: H Chong at 15th.

   THE COAST: Men: Stroke: Matchplay: B: A Smolders bt S Kingston 6-5. C: P Veuillet bt P Connop 7-6. Stableford: A: P Hogg (8) 36. B: R Simpson (14) 37. C: D Slaughter (27) 46. A Scr: R Rignall 31. Women: Stroke: Gold Medal: C Fukushima (19) 73.

   THE RIDGE: Stableford: C O'Connor (20) 41 cb.

   WAKEHURST: Men: Stroke: Cup: B Mason A Brown A Seeto 77 to playoff. Stableford: Bowl: J Jung (16) 43. Medley: 2B Agg: T Yoon (18) B Han (19) 78. Women: M Ahern (22) 36.

   WALLACIA: Men: Par: 2B: J Danby (20) S McBrien (13) 12 up. 2B Scr: J Batman R Walker 2 up. A: S Francs (12) 6 up. B: D Klein (14) 7 up. C: J Danby (20) 5 up.

   WARRINGAH: Men: Stableford: A: M Farrell (11) 40. B: K Driscoll (18) 41. C: B Souter (21) 39. D: B Levy (36) 41 cb. Scr: S Springall 30. 2B: R Newell (34) R Twentyman (30) 52.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: Black: M Etherington (18) D Bice (15) 50. Scr: C Brown C Knobbs 37 cb. A: W Rowe (8) 41 cb. B: B Schutz (16) 40. C: M McPake (33) 35 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Agg: White: N Gill (16) P Bacci (17) 81. Div 1: L Colbron (11) 41 cb. Div 2: B Kaye (18) 41 cb. Div 3: P Brandon (25) 41.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: R Dewar (9) 38 cb. B: D Oostdam (18) 39 cb. C: B Ryan (24) 43. Scr: C Jamieson 31. Team: Woolooware 787 bt Muirfield 734.

   WYONG: Men: Stableford: A: E Middleton (6) 39. B: B Adamson (17) 39 cb. C: B Ayres (21) 39 cb. 2B: B Mckelvey (16) T Hook (8) 42 cb. Scr: E Middleton 33.

22 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: Team: A Nam (25) S Kim (29) S Cho (35) M Park (33) 110. Scr: J Merrick L Mullard R Henry K Hemingway 71. more
NSW Golf