NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stroke: Medal Dec: A: P Tribbia (12) 61. A Scr: T Ryan 72. B: R Sherer (13) 64 cb. B Scr: I Phillips 77. C: R Walsh (27) 65. C Scr: A Digger 89 cb. Medal of Medallists: R Sherer. Women: Medal: E Christen (15) 69. Jnr: T Ryan (3) 72.

   ASQUITH: Men: Stroke: Medal Dec: A: A Robinson (12) 62. A Scr: M Black 73. B: I Lee (13) 66. B Scr: S Rutherford 83 cb. C: P Gee (24) 62. C Scr: G Robertson 86. L Malcolm (9) 69.

   AVALON: Women: Stableford: J Spicer (24) 43.

   AVONDALE: Men: Stroke: Medal Dec: A: T Luck (10) 64. A Scr: C McWilliams 70. B: D Crofts (18) 66. C: S Klemenic (29) 63.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal Dec: A: M Barr (15) 61. B: A Beale (17) 61. C: J Roche (26) 60.

   BANKSTOWN: Medley: Stroke Medal Nov: Black: C: N Kirkness (17) 72. Medal Dec: A: R Robertson (11) 70. B: N Kirkness (17) 72. C: P Todd (20) 67. 2B: P Todd (20) D Daskal (5) 63. 2B Scr: D Poole G Wood 69.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: 2B: G Burns (15) R Burns (27) 42. G Lee (5) 42. A Scr: L Sanchrez 35. Stroke: Cup: L Killen 67.

   BARNWELL PARK: Men: Stroke: Medal: A Scr: S Laws 68. A: W Martlew (7) 59. B Scr: B Wrigley 70. B: A Smith (17) 49. C Scr: A Deligianis 75. C: M Khan (25) 54. Women: Div 1: M Camilleri (20) 59. Div 2: H Thomas (28) 62. Div 3: T Hezlett (32) 62.

   BAYVIEW: Men: Stroke: Medal: A: B Skelton (11) 66. B: D Pope (13) 63. C: B Picknell (22) 63. Scr: A: J McLeod 71. B: D Pope 76. C: B Picknell 85. Women: Medal: Div 1: J Raine (20) 72. Div 2: E Steele (24) 77. Div 3: B Pearce (43) 70. Jnr: Stableford: L Rubin (29) 41.

   BELMONT: Men: Stableford: A: G Duffy-Smith 42. B: C Slavek 42. C: A Wells 42.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: Div 1: A Makrogianni (25) H Chalich (18) 48 cb. A Scr: A Brown P Keegan 40. A: G Butler (13) 41. B: P Booth (21) 43. C: A Makrogianni (25) 40.

   BEXLEY: Men: Stroke: Medal Dec: A: N Francis (12) 58. Hole in one: N Francis at 3rd. Women: Stableford: A Ng (25) 30.

   BLACKHEATH: Men: Stroke: R Saxton (19) 65. Stableford: M Hillier (12) 40. Women: S Draper (30) 32 cb.

   BONDI: Men: Stroke: Medal Dec: L Adam (18) 56 cb.

   BONNIE DOON: Men: Stroke Black: A: G Johnson (8) 70. B: P Kite (17) 67. C: D Zines (23) 70. A Scr: G Johnson . Stableford Gold: D: R McKay (28) 31. White: A: K Nabarro (9) 37.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: A McGuinness (15) R Fisher (10) 43. R Lang (23) 31.

   BOTANY: Men: Stroke: Medal Dec: A: P Tumata (12) 66. A Scr: P Veccellio 76 cb. B: B Craze (17) 61. C: I Hartley (23) 69. Hole in one: M Gould at 12th.

   BOWRAL: Stroke: Medal: A: J Larkin (15) 66. B: N Dudgeon (20) 64. C: T Dick (30) 69. Women: J Scott (19) 75.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 4B Agg: M Leary (25) N Leary (22) K Baker (21) C Baker (19) 92. Men: P Ross (26) 44. Women: B Dwyer (30) 40.

   BRIGHTON LAKES: Stroke: A: T Howard (12) 68. B: W Patman (14) 71. C: H Hammond (26) 65. Women: Stableford: H McMillian (33) 33.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: Gold Medal: Div 1: R Chand (6) 72. Div 2: S Bugdayli (12) . Div 3: W Kourieh (14) 74. Div 4: B Hunt (22) 71. Div 5: M Clark (25) 74. Silver Medal: Div 1: M Swamy (7) 70. Div 2: D Hunter (12) 70. Div 3: K Barnard (18) 69. Div 4: M Holloway (22) 66. Div 5: I Cramp (31) 67. Div 1 Scr: W Dunn 75 cb. Div 2 Scr: F Murugan 81. Div 3 Scr: G Farrar 84 cb. Div 4 Scr: P Neave 92. Div 5 Scr: O Moujali 97.

   CAMDEN: Men: Stroke Medal of Medallists: Black: M Lewis (21) 65. Medal Dec: A: J Winsor (9) 63. A Scr: G Matheson 69. B: J Masters (16) 66 cb. B Scr: F Cahill 80 cb. C: J Kelly (23) 64. C Scr: M Lewis 86. Women: Stroke: Medal of Medallists: A Brady (17) 71. Medal Dec: Div 1: A Brady (17) 71. Div 1 Scr: S Miller 87 cb. Div 2: Y Day (24) 76. Div 2 Scr: P Dilucchio 96. Div 3: E Kierans (35) 69. Div 3 Scr: J Cook 103.

   CAMMERAY: Men: Stroke: Medal Dec: D Fleming (29) 56. A: I Christiansen (11) 62 cb. B: T Firkin (1) 61. C: D Fleming (29) 56. Women: K Scott (22) 67.

   CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: P Dyson (32) D Gardam (19) 131 cb. 2B Scr: S Moylan J Lind 166. Medal Dec: A: P Stephen (9) M Zeidan (12) 68. A Scr: S Moylan 74. B: A Scarvelis (13) E Kim (14) 67. B Scr: A Scarvelis 80. C: P Dyson (32) 62. C Scr: M Gibson 85. Medal Nov: A: S Israel (9) 75.

   CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: J Macnaughton (1) 69. A Scr: J Macnaughton 70. B: S Sirabadoo (18) 71 cb. B Scr: D Bloom 86. C: P Phegan (30) 70. C Scr: N Eames (21) 92. Veteran Men: P Phegan (30) 70. A: S Nati (7) 72. A Scr: M Thomson (scr) 77. B: G Cooper (14) 71. B Scr: G Cooper (14) 85. C: R Allen (21) 74. C Scr: R Allen (21) 95. Veteran Men: P Moynihan (25) 78. Stableford: D Findlay (14) 24. R Cartledge (22) 27.

   CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal Dec: A: T Diggins (15) 55. A Scr: D Gibson 68. B: D Turner (19) 57. Women: J Lamble (26) 63.

   CHATSWOOD: Men: Stroke: Medal: A: T Fletcher (6) 58. B: P Cummins (17) 62. C: J Green (23) 60. Scr: A: T Fletcher 64. B: R Penman 76. C: K Longland 82. Medal Nov: A: S Wilson (5) 69. Stableford: E Chester (21) 40.

   CONCORD: Men: Stroke: A: R Tasso (8) 71. A Scr: J Blackadder 77. B: D Hughes (14) 70. B Scr: D Hughes 84. C: A Knox (31) 68. C Scr: M Reardon 90. Stableford Gold: A Whelpton (27) 40.

   CROMER: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: M Horne (8) 67. B: S Singh (16) 69. C: S Rankin (23) 68. A Scr: M Rigby 71. Stroke: Veteran Men: I Andestrem (19) 77 cb. Women: S Adams (12) 76.

   CRONULLA: Men: Stroke: A res: S Garlick bt M Whetters 1up. C'ship: B: I Forsyth bt P Allen 1up. C: L Reynolds bt W Piper 2-1. Men: I Macauley bt L D'Apice 6-5. Medal Nov: B: R Wing 74. Stroke Medal Dec: Black: A Scr: M Smith 74 cb. A: G Taylor (12) 62. B Scr: W Collier 82 cb. B: W Collier (15) 67. C Scr: A Alonco 88. C: A Alonco (22) 66.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Dec: A: A Welsh (2) 68. A Scr: J Russo 77. B: S Couper (18) 67. B Scr: R Wyburd 85. C: M Sofial (24) 64. C Scr: M Mhai 88. Medal of Medallists: H Park 72 cb.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Medal Dec: A: D Williams (7) 69. A Scr: R Kellam 72. B: J Ingleton (12) 68. B Scr: P Krasser 84. C: T Hellies (21) 67. C Scr: M Watts 83. D: G Burke (25) 66. D Scr: E Meredith 92. PM: A: M Hotchkiss (9) 72. D: J Sainsbury (26) 73. D Scr: A Peacock 94.

   EASTLAKE: Medley: Stroke: A: J Ruane (11) W Lo (8) 70 to playoff. B: B Lorenz (14) R Mcmahon (15) 68 to playoff. C: I Depree (21) 65. C Scr: T Duncan (21) 92. D: D Wong (28) 64. Stableford: E Andersen (16) 37.

   ELANORA: Men: Stableford: 4B: N Buisman (21) H Scamps (20) 49.

   EVERGLADES: Men: Stroke: Medal Dec: A: S Winstanley (12) 60. A Scr: S Winstanley (12) 72. B: N Webber (16) 66. B Scr: P Eding (13) 81. C: J Long (19) 64 cb. C Scr: J Long (19) 83.

   GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Dec: A Scr: R Hochkins 75. A: P Wallis (11) 67. B Scr: A Neumann 80. B: K Rodoreda (19) 66. C Scr: K Hazel 83. C: G Rix (22) 63. Women: V Hughes (22) 69. Men: Gold Medal: A: P Wallis . B: S Taranto . C: I Neal . Women: V Hughes .

   GIBRALTAR: Men: Stroke: Medal Dec: A: K Nicholson (10) 68. A Scr: B Dodds 71. B: P Smith (15) 62 cb. B Scr: J Allison 79. C: D Robertson (32) 59. C Scr: T Campbell 89.

   GORDON: Men: Stroke: Medal: A: J Surplice (12) 62. A Scr: T Mills 69. B: G Socal (14) 58. C: J Fenwick (21) 60.

   GOSFORD: Men: Stroke: A: B Liddell (10) 66. B: P Lack (14) 63. C: G Murray (25) 62. D: A Maini (32) 66. A: B Liddell (10) 66. B: P Lack (14) 63. C: G Murray (25) 62. D: A Maini (32) 66.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal Dec: Div 1: R Barlow (19) 67. Div 2: K Tapp (25) 73 cb.

   HIGHLANDS: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: T Pratt (12) 69. A Scr: D Payne 78. B: S Cross (17) 67. B Scr: P Broderick 87. C: K Kahn (33) 63. C Scr: P Harding 89. Medley: Stableford: S Hayashi (14) 37.

   HORIZONS: Mxd: Stroke: Medal Dec: D Thornalley (22) 67. A Crawford-Nutt (26) 71.

   HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal: A Scr: T Shaw 77. A: M Kumjew (12) 66. B Scr: G Tucker 80. B: M Smithers (19) 62. C Scr: L Rorris 88. C: T Steed (36) 65. Women: Div 1 Scr: P Keogh 79. Div 1: M Hyland (27) 66. Men: Medal of Medallists: A: K Kerrigan (9) 69. B: M Roberts (17) 66. C: J Etcell (23) 66. Women: M Hyland (27) 66. Men: Hole in one: C Longbottom

   JAMBEROO: Men: Stroke: Medal Dec: A: A Bosanquet (11) 64. B: P Rodgers (18) 62. C: B Small (26) 57. D: R Weir (29) 69. Women: S Walsh (24) 71.

   KAREELA: Men: Stroke: A: W Mudadana (11) 59. B: J Hutchison (13) 57. C: P Scarfo (28) 63. A Scr: S Harding 68. B Scr: S Foster 78. C Scr: I Baianov 84. Bowl: S Harding 68. Cup: J Hutchison (13) 57. C'ship: A: S Harding 285. C: J Obrien 343. Jnr: K Mudadana . Veteran Men: C Hubbard .

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: A: M Long (23) A Young (15) 49 cb. A Scr: M Finfer S Finfer 37. A: M Finfer (4) 39. B: D Smith (18) 44. C: J Lynch (23) 41.

   KOGARAH: Women: Stableford: R Mason (23) 35. Men: Stroke: Medal Dec: A: G Millar (5) 55 cb. A Scr: M Gannon 55. B: G Folcarelli (16) 50. C: K Herbert (26) 53. C'ship: M Gannon 55.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke Medal: A: D Sheppard (11) 72. B: T Poynting (16) 69. C: T Bennet (26) 68. Women Medal of Medallists Medal: J Potter-Robertson (13) 74.

   LAKESIDE: Women: Stableford: 2B Agg: P Hatch (23) J Kay (41) 69. C Smidt (17) 35. Men: Stroke: Ambrose: F Messina G Kitchen S Finlay A Ciantar 55.12. M Brown M Shanahan G Durham S Shanahan 60.

   LANE COVE: Men: Stroke Medal Nov: C: J Hickson (21) 64. Dec: A: W Flannigan (7) 61. A Scr: W Flannigan 68. B: C Sithole (18) 60. B Scr: G Holmes 76. C: G Rothery (24) 62. C Scr: J Hickson 85.

   LEONAY: Stroke: Medal: A: R Butcher (12) 61. A Scr: P Homan 70. B: M Mccormick (16) 63. B Scr: S Hardy 76. C: J Gallagher (19) 62. C Scr: J Gallacher 81. D: J Drew (25) 58. D Scr: J Drew 83.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: A: D Tew (12) 71. B: F Tigani (17) 70 cb. C: M Valenti (28) 70. A Scr: J Clark 75 cb. B Scr: V Chu 85. C Scr: A Habib 95. Matchplay: M Cox bt R Carter 3-2.

   LONG REEF: Women: Stroke: T Heber (11) 72. Men: A: P Rouse (7) 65. A Scr: P Rouse 72 cb. B: J Meakins (14) 64. C: D Halliday (29) 66.

   LYNWOOD: Men: Stableford Div 1: D Van Zyl (10) 40. Div 2: D Baldwin (14) 39 cb. Div 3: S Adams (23) 39 cb. Div 1 Scr: J Walter 37. 2B: H Gewohn (29) M Kemp (24) 46. Scr: P Knipler J Walter 42. Women: Stableford: T Eastaway (37) 43.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: J Menz (12) 68. B: L Maturana (19) 64. C: N Christie (28) 65.

   MACQUARIE LINKS: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: L Arthur (0) 68. A Scr: R Hayward 70. B: N Brandt (16) 64. B Scr: M Kim 81. C: K McMaugh (27) 66. C Scr: E Anonuevo 96. Stroke: Medal of Medallists: A: L Arthur 68. B: T Chensee 68. C: P Cumerlato 76. Women: Medal: Div 1: J Strachan (30) 73. Div 1 Scr: J Holmes 88. Medal of Medallists: Div 1: L Kremmer 75. Men: Matchplay: A: L Arthur bt C Son 5-3, S Webb R Forrester 3-2. B: R Furia bt G Ramirez 1up. C: M Satfford bt M Hagemrad 8-6. Women: J Holmes bt L Galluzzo 7-6.

   MAGENTA SHORES: Men: Stroke: A: G Bailey (9) 69. B: M Martin (16) 69. C: G Stone (33) 66. Women: Div 1: K Burke (1) 75 cb. Div 2: P Macdonald (36) 75.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke American Foursome: M Morsanuto (15) G Voss (15) 61.5.

   MANLY: Men: Stableford: A: P Howard (4) 40. B: C McGuigan (18) 40. C: J Lord (31) 43. Scr: P Bardetta 36. Women: M Butler (25) 38. Medley: 2B: J Hudson (20) I McLean (16) 48.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: V Delzio (14) P Sultana (26) 49. 2B Scr: D Cremin D Fletcher 40. J Ljajic (11) 41 cb. Scr: D Jones 34. Hole in one: J Mumford at 2nd.

   MASSEY PARK: Men: Stroke: Medal Dec: A: A Di Biagio (11) 61 cb. A Scr: T Wand 67. B: R Flack (15) 61. B Scr: R Flack 76 cb. C: J Deabel (22) 61. C Scr: A Hall 83 cb. A: A Di Biagio R Wood to playoff. Medal Nov: B: J Aussel. Women: Par: Div 1: T Uniwin (16) sq. Div 2: D McCarty (30) 3 up.

   MONA VALE: Men: Stroke Medal Dec: A: P Jones (6) 66. B: D Zuk (15) 66. C: D Mitchell (36) 64. Scr: P Jones 72 cb. Stableford: R Dowding (22) 40. 2B: D Mitchell (36) R Bulgin (15) 49.

   MONASH: Men: Stroke: Medal Dec: A: G Banbury (12) 69. B: D Felthun (18) 67. C: A Bresler (26) 71. Stableford: D Mulligan (32) 41. Stroke: Scr: T Pritchard-Davies 77. Hole in one: K Robertson at 17th.

   MOORE PARK: Men: Stroke: A: M Leonard (9) 68. B: I Kaba (13) 67. Scr: A: M Mayer 78. B: J O'Hare 83 cb. Stroke White: C: D Fenton-Lee (31) 64. R Durst 87. Women: Stroke: A: K Kang (14) 67. B: A Hill (17) 69. C: D Nolan (28) 70. Scr: B Purse 78. Men: Medal of Medallists: I Kaba (13) 67. Women: K Kang (14) 67.

   MORISSET: Men: Stroke: Medal Dec: A: P Marcellino (8) 66. B: L Marstaeller (16) 66. C: J Goldsmith (32) 65. A Scr: M Walker 75. B Scr: N Thomas 85. C Scr: R Wit 87.

   MOSS VALE: Men: Stroke: Medal Dec: A: A Rutherford (12) 69. A Scr: P Maslen 75. B: W Todd (14) 67. B Scr: C Foreman 85. C: D Bell (Killara) (30) 65. C/Medal: D Hoare am (23) 70. C Scr: C Shaw 92. Women: D Pine (23) 73.

   MT BROUGHTON: Men: Stroke: S Foster 76. Hcp: C Walker (32) 70.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: C res: M Allum (28) 67. C Scr: M Allum 95. Medal Nov: A: G Hutchinson (6) 74. C: T Jacobs (20) 78. Medal of Medallists: C Gribbin (27) 69. Medal Dec: A: A Maitland (4) 67. A Scr: A Maitland 71. A res: W Graham (12) 69. B: P Karmogiannis (17) 37. B Scr: D Freeman 84 cb. C: T Damouni (23) 59. C Scr: T Damouni 82.

   NEWCASTLE: Stroke: A Scr: A McMahon 68. A: T Duggan 70 cb. B: D Slott 71. C: R White 69.

   NORTH RYDE: Men: Stroke: Medal: A Scr: A Sghabe 70. A: G Sheaves (6) 63. B: T Hackett (19) 66. C: S Ford (23) 65. D: D Parsons (32) 68.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke: J Separovich (26) 57. Women: C Worrall (28) 67.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Gold Medal: A: D Glassop (5) 59. B: P Hamlyn-Harris (9) 61. C: O Gohl (20) 61. Medal Dec: A: D Glassop (5) 59. B: B May (17) 57. C: G Evison (22) 58. A Scr: D Glassop 64. Women: Stroke: P Elmassion (19) 61. Medley: Stableford: B Pentecost (21) 34.

   NSW: Men: Stableford: G Moses (19) 35. Scr: T Corker (Victoria) 30 cb. Stableford: M Dawson (20) 32. Women: L Salkinder (28) 30. Men: Stroke: Salver: P McIntosh (7) 76.

   OATLANDS: Stroke Medal Dec: S Porter (4) 65. Stroke: A: S Porter (4) 65. B: P Kim (15) 69. C: M Cuming (26) 69. D: C Peterson (28) 69. A Scr: M Seamons 32. Women: Stableford: K Lim (24) 74.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: J Ayre (30) 37. Men: A: R Ayre (8) 37 cb. B: R McCallum (16) 35 cb. C: T Monaghan (20) 39.

   PALM BEACH: Women: Stableford: N Dennis (36) 35. Men: Stroke: Medal Dec: A: S Gillespie (9) 59. B: J McFarlane (16) 58. C: G Warner (24) 56.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: L Mordey (4) 70. B: B McKeown (14) 70. C: D Sefton (19) 67. Scr: L Mordey 74. Stableford: M Timmins (31) 41.

   PENRITH: Men: Stroke: Medal Dec: A: A Hunter (12) 68. A Scr: B Gadd 73. B: L Davies (13) 68. B Scr: C Turner 83. C: T Irvine (26) 68. C Scr: T Vredegoor 90. Matchplay: A Scr: P Morris bt G Douglas 1up. A: J Mccoy bt M Newton 19th. B: N Kenyon bt C Rogers 2up. C: I Napier bt M Russo 7-5.

   PYMBLE: Men: Stroke: A: W Scott (12) 66. B: M Baxter (Concord) (16) 71 cb. C: J Simon (21) 68. A Scr: H Waddington 67. Gold Medal: H Waddington (+1) 68. Women: T Sinclair (10) 73.

   RANDWICK: Men: Stroke: C'ship: A: M Williams 243. M Kandara 277. B: S Knowles 293. C: P Dowling 321. Stableford: 2B: P Gellin (23) J Gellin (20) 47. A: L Pustetto (12) 36 cb. B: S Knowles (13) 40. C: M Feehan (18) 40. Scr: M Williams 34.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Medal Dec: A: R Kitchen (11) 63. A Scr: J Todd 71. B: D Williams (19) 63 cb. C: S Harman (22) 64 cb. D: G Chard (33) 58.

   ROSNAY: Men: Stroke: Medal Nov: A: C Derwin (8) 60. A Scr: C Hagarty 71. B: A Merlino (14) 60. B Scr: C Roach 75. C: T Hogan (21) 64 cb. C Scr: R Johnston 84. Women: Div 1: D Piukala (16) 68. Div 2: S Tuiono (24) 78.

   RUM CORPS: Men: Stroke: Medal Dec: A: R Tromp (12) 60. B: J Burns (22) 62.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: Cup: N Barbieri 69. A: D Van Kampen (1) 69. A Scr: N Barbieri 69. A: D Van Kampen (1) 69. Stableford: 2B: Div 1: L Cuenca (15) C Woo (15) 46. Div 2: D Douganovski (21) K Gittoes (18) 47. A: C Kinnaird (7) 37. B: C Woo (15) 40. C: D Douganovski (21) 37. D: D Muirhead (25) 42. A Scr: D Wadsworth 31.

   SEFTON: Men: Stroke: Medal Dec: A: D Quain (6) 55. B: K Brake (13) 5.

   SHELL COVE: Stableford: J Baxendale (23) 42. Scr: J Ellison (15) 24. Women: N Ryan (25) 38. Stroke: Medal: A: P Day (6) 68. B: F LoSurdo (14) 70. C: C Hore (20) 69. Scr: C Thompson (4) 73.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: Team: C Emde (14) D Sheridan (10) M Tyson (25) C Kelsal (10) 92 cb. Medley: 2B: K Fealy (17) R Fealy (22) C Hines (17) S Hines (20) 88. Men: A: M Hawes (10) 40 cb. B: J Martin (16) 40. C: C Clarke (20) 42. Women: Div 1: S Smith (21) 40. Div 2: K White (28) 38 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Men: Stroke: Medal of Medallists: A: H Delany (12) 68. B: K Muller (15) 69. C: G Brandon (75) 75. Medley: Medal: A: H Delany (12) 68. B: D Martin (15) 68. C: R White (23) 61. Women: M Miller (26) 71.

   SPRINGWOOD: Men: Stroke: A Scr: R Walker 71. A: G Stanford (11) 64. B: R Cross (19) 69. C: B Newland (26) 67 cb.

   ST MICHAELS: Men: Stroke: Foursome C'ship: M Hammond J Lyras 70. Stableford: A: J Giardina (7) 36 cb. B: A Resnick (18) 37. C: V Zappia (28) 37. Jnr: A Radevski (15) 37. Men: Scr: J Scruse 29 cb. Gold: T Russo (30) 34. Women: Stableford: P Pitsawong (11) 35. Men: Stableford 2B Agg: S Hoffman (14) A Radevski (15) 72. 2B Scr: T Harbutt J Giardina 54.

   STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Medal Dec: A: S David (11) 69. A Scr: P McGuffie 72. B: G Catto (15) 64. B Scr: N Vlismas 83. C: D Virgon (24) 69. C Scr: J Ugarkovic 88. Medal of Medallists: G Gatto (15) 64. Medley: Stableford: P Parker (19) 37.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Medal Dec: A/Medal: W Smith (12) 55. B: K Kanofski (13) 56 cb. C: J Kim (24) 60. A Scr: Y Kim 61. Medley: Stableford: J Park (22) 37 cb.

   TALLWOODS: Women: Stroke: Div 1: M Richards (26) 70. Div 2: M Challis (34) 76.

   TERREY HILLS: Men: Stroke: Gold Medal: A: J Ford (18) R Walsh (22) J Lee (9) 69 to playoff. Medal Dec: A: G Giga (8) J Lee (9) 69 to playoff. B: J Ford (18) 69. C: H Kim (23) 66. Cup: H Kim (23) 66.

   THE COAST: Men: Stroke: Medal Dec: A: D Wilson (13) 67. A Scr: M Berting 79. B: A King (14) R Simpson (13) 71. B Scr: R Simpson 84. C: A O'Reilly (20) 67. C Scr: A O''Reilly 87.

   THE LAKES: Medley: Stroke: Medal Dec: A: T Berrett (2) 70. B: C Commens (15) 71. C: C Hoy (21) 67. A Scr: O Zerbst 76.

   THE RIDGE: Stableford: M Cran-Crombie (Windsor 20) 40 cb.

   TOUKLEY: Men: Stroke: A: N Miller (12) 69. A Scr: J Butt (Wyong) 70. B: B Bryant (16) 64. B Scr: B Bryant 80. C: T Steedman (24) 65. C Scr: G Brown 88. Medal Nov: B: T Fordham 73. Women: Stableford: K McKinnon (8) 36.

   WAKEHURST: Men: Stroke: Medal Dec: D Inglis (11) 66. A Scr: A Sutton 76. B: T Bae (16) 67. B Scr: T Bae 83. C: B Smith (23) 67. C Scr: R McCarthy 88. Stableford: R Little (15) 40. Women: Stroke: L Shapeira (9) 72.

   WALLACIA: Women: Stableford: N Bemrose (31) 34. Men: Stroke: Medal Dec: A: C Vidigal (4) 68. B: B Hazell (17) 66. C: G Neave (20) 67. A Scr: M Albee 75. B Scr: D Rose 81. C Scr: J Danby 87.

   WARRINGAH: Men: Stableford: L Hill (36) 38 cb. Stroke: Medal Dec: A: C Macmillan (5) 63. B: A Azara (15) 66 cb. C: R Fowler (20) 65. D: C Keegan (28) 64 cb. Scr: C Macmillan (5) 68. Medal Nov: A: S Springall (4) 70.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: M Griffin (18) 39. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: M Cawthorne J Pails 88. A: C Massey M Woolan (23.5) 72.5.

   WINDSOR: Men: Stroke Medal of Medallists: Black: C Knobbs (4) 69. Medal Dec: A: C Shaw (4) 68. W Micallef (9) 68. B: P Langan (21) 65. C: B Wallace (26) 68. Div 1: O Algie (36) 76. Hcp: A: W Micallef (9) 68. A Scr: C Shaw 72. B: P Langan (21) 65. B Scr: D Cauchi 85. C: G Plaice (34) 70. C Scr: B Wallace 94.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal Dec: A: G Finn (12) 66. B: N Odze (13) 63 cb. C: D Grant (23) 63. A Scr: M Williams (0) 68.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke Medal Dec: A: P Duke (12) 66. A Scr: P McColl 75. B: C Morton (14) 66. B Scr: C Skein 84. C: P Hayes (29) 64. C Scr: R Lombo 93. Hole in one: R Bowden Stroke: Medal Sep: C: B Martin (23) 72.

   WYONG: Men: Stroke: A: C Martin (12) 67. B: D Crittenden (18) 65. C: J Elward (31) 67 cb. Div 1 Scr: E Middleton (4) 67.

17 November 2018
LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: G York (12) M Spooner (15) 68. 2B Scr: R Hayward (Macquarie Links) J Webb (Macquarie Links) 39. A: P Micallef (12) ... more
NSW Golf