NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B:I Hobson (10) E Mcgrath (19) 51. 2B Scr: D Blacker R Pattello 39 cb. Men: A: P Hanley (11) 43. B: T Broadhead (16) 43. C: E Mcgrath (19) 43. Women: M Shay (23) 37.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Y Yang (17) P Swan (14) 51. A: A Caiger (10) 45. B: B Harris (16) 42. C: D Nair (32) 41 cb. Scr: M Black 33 cb.

   AVALON: Women: Stableford: 2B: M Scully (37) J Pike (29) 45.

   AVONDALE: Men: Stroke: Foursome C'ship: W Bayliss G Smith 9/7. Stableford: A: S Ryan (12) 45. A Scr: B Leach 34. B: F Schmidt (18) 43. C: P Grainger (22) 43.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: C Turnell (17) C Burke (22) 47 cb. 2B Scr: T Hagan P McGlade 36. A: N Gourlay (12) 41. B: G Wise (16) 40 cb. C: J Holloway (19) 44.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stroke: A: D Karadimitripoulos (12) 57. A Scr: A Katholis 62. B: H Sanchez (15) 62. B Scr: R Hayes 80. C: R Redden (27) 59. C Scr: J Mitchell 81. Women: Stableford: J Rowlands (16) 34. Medley: Stroke: Medal Oct: L Sanchez J Sentas 64 to playoff.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Ambrose: S Hormann (10) M Camilleri (10) 55. Div 1 Scr: P Valbuena R Garcia R Regueiro J Garcia 53. Div 1: M Williams T Earl W Martlew D McCabe (3.88)43.12.

   BAYVIEW: Men: Stableford A: P Whipp (10) 37. B: D Maaka (17) 39. C: B Picknell (21) 42. Scr: A Lynn 32.

Women: Div 1: D Hoschke (14) 34. Div 2: P Byrnes (22) 32.

   BELMONT: Men: Stroke: A: M Taylor 66. B: G McCallum 65. C: J Sharples 68. A Scr: D Griffin 72. B Scr: B Coutts 80. C Scr: J Sharples 88.

   BERMAGUI: Men: Stroke: Foursome: B Matters D Thomson H Loth B Jones (6) 56.38.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal Dec: A: L Selems (11) L Wilson (11) 67 to playoff. A Scr: S Coghlan 73. B: C Pearson (17) 66. B Scr: B Elliott 83. C: G Braid (30) 65. C Scr: P Holmes 90. Women: Div 1: R Morrison (24) 77.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B multi: S Bimson (24) M Perin (7) 86. A: J Dodds (7) 42. B: P Poulos (19) 39. C: R Johnston (28) 44. Scr: C De La Mare 33. Women: V Costello (22) 32.

   BLACKHEATH: Stableford: 2B: R Kenny (25) R Haines (23) 47 cb. R Haines (23) 41. Women: R Starkey (45) 34 cb.

   BONDI: Par: B Hunt (31) 5 up. 2B: D Callen (19) N Schwarzer (27) 10 up. Women: Y Chusri (20) 5 down.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: A: C Carpis (9) 41. B: G Cameron (14) 42. C: M Frielander (26) 40. D: R McKay (28) 41. A Scr: M Ward 34.

   BONVILLE: Men: Stroke: A: P Maunder (7) 74. B: R Grieve (17) 73. C: L Beeby (27) 76.

   BOTANY: Men: Stroke: Ambrose: M Stott G Snook (5.25) 57.25.

   BOWRAL: Men: Stroke: J McGuire (36) 65. Medal of Medallists: D Gair (9) 66.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B: S Frankham (30) D Coxall (15) 46. Men: J Roberts (20) 38. Women: S Frankham (30) 38.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: D Meldrum (1) 41. A Scr: D Cummins 38. B: D Ramsey (13) 43. B Scr: S Smart 29 cb. C: J Kelly (22) 45. C Scr: R Thompson 24. 2B: M Lincoln (10) M Serone (24) 53. 2B Scr: R Thompson D Meldrum 41 cb. Women: Div 1: V Jameson (17) 36 cb. Div 2: M Brown (23) 35 cb.

   CAMMERAY: Medley: Stableford: 2B: A Colvin (33) B Dodgsen (26) 49. Men: A: D Hensler (12) 39. B: J Webster (16) 43. C: A Langham (21) 43. Women: J Mann (26) 38.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Medal: A: P Brodala (12) 65. B: C Harris (18) 65 cb. C: P Paddy (24) 67. A Scr: A Anderson 70. B Scr: M Woods 80. C Scr: K Kerrigan 93. Hole in one: G Green at 14th.

   CARNARVON: Men: Stroke: Ambrose: B Lincoln A Dilshad S Bolger I Daryab (2.75) 54.25. S Moylan J Lind G Osborne E Morozoff 60 cb.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: T Cruise (13) C Behrens (23) 48. A: C Toro (10) 42. B: T Cruise (13) 42. C: P Phegan (28) 43. 2B: W Seabrook (6) G Bezuidenhout (12) 50. A: H Wilde (5) 40. B: P Camilleri (16) 41. C: M Romer (21) 42 cb. 2B Scr: R Singh R Gibbeson 40.

   CASTLECOVE: Men: StableforD: A: K Douglas (17) 41 cb. B: B Lambert (22) 44. Women: M Morison (30) 37.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: D Kenny (12) D Dacosta (13) 84. 2B Scr: D Kenny D Dacosta 59. A: D Kenny (12) 43. B: P Arnold (17) 43. C: R Graham (30) 41. Hole in one: M Macleod at 14th.

   CONCORD: Men: Stableford: A: A Katay (8) 39. B: G Cronin (13) 38 cb. C: M Patrick (35) 42. Stableford Gold: M Hill (25) 37. Stableford: 2B: J Dalton (21) G Cronin (13) 47.

   CROMER: Medley: Stableford: D Moses (10) 40. A Scr: S Floyd 34. PM: G Allen (9) 38 cb. A Scr: P Brimmer 31.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: M Miller 36. A: T Wood (9) 44. B: A Smith (17) 44. C: C Raper (27) 42.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D Browne (21) T Tomic (17) B Lee (11) J Eom (17) 49 cb. Div 1: M Ozer (10) 42. Div 2: T Tomic (17) 42 cb. Div 3: J Chun (21) 42.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: S Nayak (16) M Flynn (16) 48. Div 2: R Savage (29) E Meredith (21) 48. A Scr: D Burazin D Neill 38. A: P Krasser (11) 41. B: R Savage (29) 42.

   EASTLAKE: Medley: Par A Scr: A Michelson 4 up. A: J Ruane (10) 7 up. B: E Gulden (18) 11 up. C: D Kell (36) 8 up.

   ELANORA: Men: Par: A: P Barraket (12) 5 up. B: P Housden (24) 3 up. C: K Kappie-wood (34) 5 up. A Scr: D Bradley 4 up.

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: K Davis (9) 39. B: G Skinner (14) 40 cb. C: D Cullen (22) 41. 2B Agg: P Howell (20) P Louis (20) 77.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: S Park (20) K Song (22) 51. 2B Scr: J Bingham M Pickham 41. A: S Moana (7) 41. B: P Dawson (15) 44. C: S Blair (20) 42.

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B: Div 1: M Smith (19) R Ashforth (27) 48 cb. A: B Milton (9) 37. B: M Smith (19) 40 cb. C: R Ashforth (27) 41. Women: D Simpson (21) 38.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B Agg: P Inman (25) N Losurdo (21) 79. Div 1: D Chandler (12) 39. Div 1 Scr: B Dodds 41.

   GLENMORE: Stroke: Ambrose: Div 1: S Hilder G Hilder (Mollymook 12.75) 56.25. Div 1 Scr: B Michelmore J Tolomeo 59.

   GORDON: Men: Stroke: Ambrose: M Carney F Carney D Barry M Stinson (6) 50. D Maciver N Dunn P Fletcher R Bird 56 cb. Hole in one: M Carney at 2nd.

   GOSFORD: Men: Stroke Ambrose: B White C Moffatt P Smith J Haines 52.

   HIGHLANDS: Mxd: Stableford: 2B Agg: S Martin N Bessant 73. Men: A Sweeney G Donaldson 80. Medley: A: M Stevens (17) 41. B: W Spence (30) 42.

   HURSTVILLE: Mxd: Stroke: Ambrose: R Sinclair M Quirk D Springett M Gay (8.63) 53.37.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: T Rodriguez (11) 40. B: H Kaer (16) 41. C: B Aboozaid (20) 40. D: C Struck (29) 35. Women: D Brand (22) 33.

   KAREELA: Men: Stableford: Team Agg: R Overhall M Walters C Rodden R Gilliland 109. A: A Harrop 38. A Scr: T Bush 30. B: R Wyse 40. C: N Hadfield 44.

   KILLARA: Men: Stableford: A: J Mare (6) 41. B: D Bell (16) 42. C: A Chricton (24) 39. 2B: A: P Christie (19) P Taylor (13) 50. A Scr: C Hohnen P Kerr 39.

   KOGARAH: Women: Stableford: S Kirkright (22) 32. Men: Stableford 2B: N Feyn (21) B Tumata (12) 47. A: K McDermott (10) 42 cb. A Scr: P Cooper 36. B: P Thorne (15) 41. C: R Langham (31) 41.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: L Brewer (16) 38. Men: Stableford: A: P Crawford (12) 40. B: M Wells (21) 42. C: I Jackson (26) 41.

   LAKESIDE: Men: Stroke: Medal Nov: C: B Reid (21) 95. Medal Dec: A: M Dib (9) 68. B: P Dansie (19) 67. C: M Gerace (21) 69. A Scr: M Brinkworth 72. B Scr: R Blachura 86. C Scr: M Coffey 93. Jnr: Stableford: B Vella (7) 23.

   LANE COVE: Men: Stableford: B Hyde (26) 42. 4B: H Shaw (17) W Heim (16) K McGarry (23) J Joyce (16) 322 cb.

   LEONAY: Stableford: A: S Anderson (12) 44. B: A Brockbank (17) 39. C: N Rowsell (22) 45. D: A Hickey (36) 41. 2B: G Yates (10) A Brockbank (17) 50.

   LIVERPOOL: Men: Stableford A: J Fallon (10) 37 cb. B: G Thompson (16) 37 cb. C: B Walker (23) 36.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: A Daddo (5) R Ryan (25) 47. 2B Scr: B Russell M Hooper 40. M Rennix (12) 40. Visitor: R Farr (19) 39 cb. Women: L Meakins (17) 32. Men: PM 2B: J Hobday K Humlin 54. PM: A Scr: M Rowe S Holland 38. A Frost (15) 42 cb. P Klauser (19) 42. Women: J Bowen 34. Visitor: M McEnallay (12) 30.

   LYNWOOD: Men: Stroke: Medal Dec: Div 1: J Farrar (8) 66. Div 2: G Luck (18) 67. Div 3: B Webb (19) 67. Div 1 Scr: S King 71. Women: Ambrose: C Coates N Visione (12.25) 63.75.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford A: S Thorn (7) 41. B: A Marks (13) 43. C: M Frame (23) 37.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Medal Div 1: R Morri (13) 56. Div 2: R Spencer (22) 58.

   MANLY: Men: Stableford: A: P Volck (9) 43. B: M Jordan (14) 40. C: E Allara (24) 40. A Scr: P Howard 36. Women: J Williams (19) 38 cb. Medley: 2B: H Ross (18) C Smith (17) 48.

   MARRICKVILLE: Stroke: Medal: A: S Mahe (9) 54. A Scr: J Merriman 64. B: J Patane (16) 56. B Scr: A Wilding 71. C: N Walker (18) 52. C Scr: I Lafoal 76.

   MASSEY PARK: Men: Stroke: Ambrose: K Nichols (22) L Travers (21) S Newman (11) C Smith (4) 48.75. Scr: K Nichols L Travers S Newman C Smith 56.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: M Gillespie (13) 43. B: L Thomas (18) 40 cb. C: J Gilleland (29) 43. Scr: G Williams 34 cb. 2B: G Robinson (27) B Calnan (23) 52.

   MONASH: Men: Stableford: A: R Stewart (12) 44. B: B Cleland (14) 44. C: P Cooper (24) 45. Split Six: R Stewart (12) M Jewell (15) 83.

   MOORE PARK: Medley: Stableford: 4B: J Boediman (6) I Kaba (13) 79 cb. 4B Scr: L Quilliam A Booth 44 cb. Men: Stableford: A: F Cusack (12) 40. B: N Hindmarsh (16) 42. C: K Horton (33) 40. Women:: K Kang (13) 38.

   MOSS VALE: Mxd: Stroke: Ambrose: C Oakley (16) R Wood (13) 59.75. Stableford: R Palmer (25) 35.

   MT BROUGHTON: Medley: Stroke: Medal: S Lewer (15) 67.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: Ambrose: C Reay M Nowell 61. C Murphy (13) D Wilson (2) 57.

   NEWCASTLE: Stableford: A: P March 41. A Scr: P March 33 cb. B: S Chapman 39 cb. C: W Deane 44.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: B Starr (17) P Findlay (20) 53. A: J McKie (10) 41. B: C Kim (18) 41. C: M Unwin (24) 43. D: B Kim (28) 39.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: D Kingham (22) 39. Women: M O'Donnell (29) 40.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford Trophy: D Stickland (19) 47. A: C Witherby (8) 42. B: G Fish (16) 42. C: L Reilly (22) 43. A Scr: C Witherby 36. Women:: S Hawker (17) 37. Medley: Split Six: D Starte (15) C Evans (18) C Coutts (20) C Davidson (18) 94.

   NOWRA: Men: Stableford: A: N Dinnie (12) 41 cb. B: G Napper (18) 40. C: R Vanzino (24) 41 cb.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: Presidents bt Captains. Div 1: L Barnouti (16) 44. Div 2: A Payne (19) 40. 4B: Div 1: E Low (23) C Peterson (28) 46 cb. Div 2: N Vale (12) C McRae (11) 48.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A: S Beasley (12) 39. B: G Diggins (16) 40. C: K Van Dam (30) 39. Women: A: L Overend (10) 32. B: J Kelly (35) 34 cb.

   PALM BEACH: Women: Stableford: 2B: P Nolan (30) L Carter (31) 40. Men: M Upton (6) T De Vault (10) 48. T Parker (19) 43.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford Cup: D McAllister (15) 44. A: J Skuodas (6) 43. A Scr: A Richards 38. B: D McAllister (15) 44. C: G Roberts (19) 43.

   PENRITH: Men: Stableford 2B: S Mood (13) M Russo (20) 51. 2B Scr: P Morris D Day 39 cb. A: J Mcbride (10) 41. B: S Mccall (17) 42. C: T Patchell (25) 42. Hole in one: M Mckenzie at 15th.

   PYMBLE: Men: Stableford: Irish Team: P Waddington (2) S Lovegrove (11) J Dunlop (14) P Clavin (14) 96 cb.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: A: G Kelvey (9) S Moore (20) 46. A Scr: R Davies D Miller 38. B: R Somi (8) M Popple (36) 54. A: R Somi (8) 42. B: D Gibbs (14) 39. C: M Popple (36) 48.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: Div 3: C Hudson (24) 36. Stroke: Bungool: A Scr: E Wallace 75. A: P Crawford (9) 81. B Scr: M Goodey 84. C Scr: W Milligan 91. Div 5: B Loveday (21) 76.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: A Pretyman (21) J Chinn (19) 48. 2B Scr: R Stobo J Todd 38. A: J Todd (6) 38. B: S Balis (14) 39. C: P Henry (21) 42. D: F Needs (28) 37. Hole in one: P McKillop at 4th.

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B multi: A Scr: C Hagarty M Woodhouse 52. J Cavaleri (17) J Letteri (19) 112. Div 1: D Lewis (14) 43. Div 2: J Letteri (19) 45 cb. Mxd: D Cormie (17) A Jessimer (22) 73. Div 1: D Cormie (17) 35.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Centenary: P Glover (29) 44. Championship: F Ratcliffe (31) 37. Men: Stroke: Medal: C: H Van Holst (21) 67. Stableford: A: H Donaldson (12) 39. B: R Woods (16) 41. A Scr: J Ledgerwood (1) 32.

   RUM CORPS: Men: Stableford: A: R Taylor (12) 40. B: A Mackenzie (20) 36 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: Medal: A: R Green (10) 68. A Scr: C McGowan (2) 73. B: M Shanley (18) 63. B Scr: S Lawrence (16) 82. C: P Crowe (21) 66. C Scr: G Weekley (20) 90. D: R Ronan (21) 64. D Scr: M `Smyth (26) 92. Stableford: J Davis (14) 39.

   SEFTON: Men: Stableford: A: W Edworthy (7) 40. B: K Ibbet (18) 40.

   SHELL COVE: Women: Stableford: N Ryan (24) 40. Men: Scr: S Coleman (8) 37. A: J McGrath (6) 40. B: J Borthwick (10) 43. C: S Morris (14) 42. D: P Mallyon (26) 41.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: Split Six: R Dent W Garner (35) 74. Medley: K Mckendrick J McKendrick (21) 61. Men: A: D Sheridan (10) 41. B: B Kelly (18) 40. C: M Brown (21) 41. Women: Div 1: C Stolz (4) 36. Div 2: J Thompson (37) 38.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B Agg: C Pasterfield (17) K Dawson (22) 81. A: L Herron (9) 41. B: K Miller (19) 40. C: D Flave (23) 38. Div 1: D Knoll (21) 41.

   ST MICHAELS: Men: Stroke: A: W Wang (scr) 70. Stroke White: B: S Edwards (18) 68. C: A Higgins (19) 70. Stableford: C Riethmuller (8) 37 cb. Stableford White: B O'Sullivan (13) 42 cb. Gold: Gold: M Hai Ta (30) 39. Jnr: Stroke: O Janschek (16) 66. Men: A Scr: S Morrison 75 cb. Stroke Scr: White: B O'Sullivan 67 cb. C Smith . S Morrison . C Reithmuller . Team: T Harris (20) 54. J Landsman (14) . J Shein (23) . C Wasserman (14) .

   STONECUTTERS RIDGE: Women: Stableford: A Korte (10) 37. Men: Stroke: Ambrose: A: G Booth (+4) D Williams(Chunkey) (0) L Szkirpan (9) P Jordo (28) 51.875. A Scr: L Harvey S Baird C Baird C Gallen 57. B: S Marsden (9) M Collins (29) G Noble (32) R Tyson (11) 52. B Scr: A Payne C Rios-Ceballos R Cadle M Villa 58.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: S Laurence (14) . A Barker (6) 48 cb. 2B Scr: J Park M Park 39. Div 1: J Park (11) 38 cb. Div 2: M Kim (14) 43. W Seuk (21) 44.

   TERREY HILLS: Mxd: Stableford: Trophy: J Moon (11) 44. Medley: A: P Grech (10) 40. B: T Serozawa (18) 39. C: T Maloney (23) 38. Team Agg: J Forde (18) T Serizawa (18) W Carroll (19) D Lacey (12) 91.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: P Jones (8) 39. B: G Smoker (18) 37 cb. C: G Cario (23) 37 cb. A Scr: G Cox 32.

   THE COAST: Women: Stableford: M Wheat (33) 42. Men: Captain's Trophy: J Lloyd (12) S Kearney (19) 44 to playoff. A: P Dillon (11) 40. B: J Starr (14) 40. C: B Jennings (30) 43. A Scr: T Coulits 32. Medley: 9-hole: M Haney (14) 21.

   THE LAKES: Men: Stableford: 4B: P Mcpherson (32) G Starr (14) 48. 4B Scr: P Green (16) G Friede (5) 36. Mxd: 4B: F Neill (17) S Chowduri (29) 46. 4B Scr: T O'Rourke (1) T Berrett (1) 40.

   THE RIDGE: Stableford: J Herrmann (16) 42.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: K Rixon (7) L Derrick (33) 48. 2B Scr: R Phillips K Phillips 39. A: B Cadd (12) 40 cb. B: G Fitzgerald (18) 40. C: G Roll (29) 41. Women: K McKinnon (8) 37.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: S Iskowicz (10) 41. A Scr: A Lauder (0) 36. B: K Loh (13) 42. B Scr: B Chua (13) 30. C: T Ogasawara (21) 39. C Scr: M Pellen (19) 17. 2B: A Pondekas H Pondekas 49. Women: Green: L Kim (28) 33.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: W Woodroff (20) S Tait (15) 52. A Scr: M Bateman A Sutton 36. Men: A: B Morris (8) 40. A Scr: A Sutton 35. B: J Li (15) 43. B Scr: J Li 29. C: B Linnane (26) 41. C Scr: W Woodroff 20 cb. Women: J Haverfield (19) 40.

   WALLACIA: Men: Stroke: Canadian Foursome: G Dick M Looyschelder (17.5) cb. 2B Scr: J Pagett S Lear 67. Stableford: P Hubble (24) 41 cb. Women: W Thompson (23) 37 cb.

   WARRINGAH: Men: Stableford: Irish Team: D Cripps (17) B Floyd (21) I Redfern (23) M Wilson (18) 119. Scr: S Matheson (1) 39. Hole in one: S Matheson at 12th. Stableford: A: S Matheson (1) 40. B: G Campbell (17) 41. C: G Dossetor (26) 43. D: R Twentyman (30) 42.

   WENTWORTH FALLS: Men: Par: J Baum (17) 3 up. Women: M Petkevitch (43) sq. Medley: 2B: C Ritchie (12) J McInnes (8) 9 up.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: P Gammie (18) . G Cobcroft (16) 48. A Scr: C Nelson D Farrugia 41. A: D Levy (12) 38 cb. B: M Osborne (15) 41. C: M McPake (30) 38 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: Div 1: J Black (16) 43. Div 2: P Reed (23) 48. Div 3: S Coutts (29) 45. 2B: P Reed (23) M Kucharewicz (24) 54.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: R Dewar (10) 40. B: A Bowden (18) 42. C: A Fisher (21) 41 cb. A Scr: J Cook 35.

   WYONG: Men: Stableford: A: M Andrew (5) 41. B: M Cockburn (15) 41. C: W Walcott (19) 40 cb. 2B multi: P Henry (28) S Rex (10) 85.

   AAP

24 May 2018
BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: R McLean (9) 43. B: P Grainger (20) 37. C: N Mansfield (30) 41. more
NSW Golf