NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Men: Stableford 2B: White: T Mahoney (28) G Tyler (20) 52. 2B Scr: N Warren S Starr 41. A: B Willingham (5) 41 cb. B: J Cleaton (16) 43. C: J Byrnes (24) 46.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: N Cornwell (14) P Beeby (13) 49 cb. A: R Schreiber (9) 40. B: E Elliott (16) 45. C: B Stratton (29) 41 cb. Scr: D Morgan 37.

   AVALON: Women: Stableford: C Gardner (39) 33 cb.

   AVONDALE: Men: Stableford: A: H Arain (11) 42. B: M Bowen (14) 39. C: R Klemenic (19) 37. A Scr: H Endycott 40.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: T McIntyre (9) 45. B: M Chambers (21) 44. C: M Olds (23) 43.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: M Keeble (19) V Cantore (10) 48 cb. A: D Aurelius (12) 42. B: K Moore (16) 40. C: C Turnell (19) 39 cb.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stroke: A: J Colligan (5) 63. A Scr: G Lee 68 cb. B: B Whelan (17) 58 cb. C: G Hooker (21) 62. C Scr: J Mitchell 82. Stableford: J Rowlands (14) 34.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Knight (29) 38. A: B Thomson (12) 42. B: C Avis (17) 44. C: A Bhanji (30) 45.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: P Robertson (35) L Conte (22) 52. Men: A: B Skelton (10) 39 cb. B: B Moroz (15) 39. C: P Robertson (35) 44. Scr: A Peade 38. Women: Div 1: A Dorrington (18) 38 cb. Div 2: S Stuart (22) 39.

   BELMONT: Men: Stableford: A: G McDonald 41. B: D Mink 43. C: G Cadman 41.

   BERMAGUI: Women: Stableford: M Medelis (17) 35. Men: Hcp: A: J Needs (2) 36. B: E Munckton (16) 33. C: G Cummins (22) 38.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: A England (14) B Elliott (11) 82. A: B Jones (12) 42. B: A England (14) 45. C: P Wells (29) 41 cb. A Scr: L Carey S Doran 59.

   BEXLEY: Women: Stableford: L Graham (25) 38. Medley: 2B: M Partlin (17) N McMahon (24) 52. A: D Kalamaras (9) 44. B: J Frew (16) 43. C: A Knitti (30) 43. Scr: M North 37.

   BLACKHEATH: Men: Stroke: Ambrose: B Montgomery P Sebbens (6.5) 55.5. Women: Stableford: L Aaron (33) 37.

   BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: N Zaferis (12) 45. B: J Aerlic (14) 43. C: D Kourtis (24) 40. D: D Duchen (34) 37. A Scr: J Grierson 41.

   BONVILLE: Men: Stroke: Medal Feb: A: C Lang (6) 67. B: J Tennant (16) 75. C: R Cronshaw (21) 76.

   BOTANY: Men: Par: 2B: C Healey (10) J Joanou (18) 11 up.

   BOWRAL: Women: Stableford: L Dally (27) 35. Men: 4B: P Carroll (16) D McGinnes (21) 46 cb.

   BREAKERS: Mxd: Stableford: 2B Agg: F Hurley (19) G Johnstone (35) 80. Men: S Buddeke (15) 41. Women: N Spargo (22) 37.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: A: T McNeish (10) 41. B: A Crew (14) 44. C: C Dawson (21) 39. 2B: C Collinson (13) A Crew (14) 78.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Wood (8) W Brown (16) 44. Div 2: W Alvarez (10) A Colvin (30) 46. Div 1 Scr: D Roberts D Marsh 37 cb. A: R Maric (6) 38. B: W Kourieh (14) 39. C: W Chapman (17) 38. D: B Bissett (22) 38.

   CAMMERAY: Men: Stableford: S Dyer (9) 45. Women: K Thomson (45) 34. Mxd: 2B: T Redwood (15) J Jobson (20) 51. Men: Stroke: Matchplay: M Erichsen bt R Wickham 19th.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: P Seckold (12) 40. A Scr: D Abbott 36. B: L Driver (14) 44. B Scr: D Phipps 25. C: C Cleaver (31) 50. C Scr: G Sutton 22. 2B: C Cleaver W Buckley 53.

   CARNARVON: Men: Stroke: 2B: M Stark (17) T Choi (21) 59 cb. 2B Scr: T Demery T Choi 69. A: P Lalor (7) 67 cb. B: S Choe (17) 66. C: H Kim (24) 64. Veteran Men: A: H Kim (25) 139. President's Trophy: A: S Choe (17) 139.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: J Barbara (19) B Barbara (22) 52. A: T Dibble (8) 41. B: B Barbara (19) 41. C: W Mclean (22) 40. 2B: L Clarke (19) G Clarke (13) 49. A: R Chong (11) 39. B: M Reilly (17) 40. C: D Calabrese (20) 44. 2B Scr: M Carmicheal (+6) C Wheelar (20) 41.

   CASTLECOVE: Men: Stroke: J Rumpler (13) 61. Women: Stableford: R Hamilton (24) 38.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: M Kay (8) 43. B: P Cummins (16) 44. C: A Pedersen (26) 39. 2B: J Fox (17) W Greenwood (23) 51. Scr: L Cheung S Wilson 39.

   CONCORD: Men: Stroke: A: M Ryan (7) 73 cb. B: M Baxter (17) 66. C: M Miller (23) 70. Scr: A: M Ryan 80. B: A Kelly 81. C: M Miller 93 cb. Stableford: K Toohill (36) 38.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: J Hubbard (32) G Robertson (15) 46 cb. A: K Roberts (4) 39 cb. B: C Daly (19) 39. C: C Stone (25) 39. A Scr: S Floyd 38.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: R Beer 34. A: R Johnstone (8) 41 cb. B: D Kane (16) 43 cb. C: M Jessop (24) 40.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: S Lee J Jo 50 cb. D Scr: D Auremi I Pemble 41 cb. Div 1: S Bridger (4) 41 cb. Div 2: S Timeus (16) 44. Div 3: G Mcgregor (22) 41 cb. D Scr: I Pemble 36.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Medal Feb: A: G Howland (3) R Kellam (2) G Hay (9) J Kavana (5) 72 to playoff. B: K Lee (12) 70. B Scr: A Jones 84. C: R Chambers (18) 71. C Scr: R Gorej 89. D: W Dodds (29) B Holman (23) 72.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: B Lorenz (7) 43. B: R Mcmahon (13) 42. C: P Collins (21) 43. A Scr: A Schofield 36. D: L Sharland (28) 43.

   ELANORA: Men: Stableford: Trophy: B Burridge (20) P Loneragan (22) 39 to playoff.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: M Ravagnolo (13) 43. A Scr: T Gay (3) 33. B: C Fox (26) 37 cb. B Scr: G Hill (17) 20.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: K Hicking (32) I Herring (27) 55. 2B Scr: K Moodley M Hendry 39 cb. A: K Booth (5) 40. B: P King (16) 41. C: K Hicking (32) 44.

   GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B multi: Div 1: R Wakeham (33) W Hughes (17) 95. A: M Castillon (8) 41. B: G Stanford (17) 41 cb. C: R Wakeham (33) 45. Women: V Micallef (25) 36.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B Agg: T Campbell (19) C Hovey (16) 83. C Nutt (18) 44.

   GLENMORE: Medley: Par: Div 1: W Husband (13) 3 up cb. Div 1 Scr: D Humphries (The Grange) 2 up. Div 2: T Towell (17) 3 up cb. Div 2 Scr: C So 10 down.

   GORDON: Men: Stableford: 4B: N Martin (16) J Thomson (19) 48. A: C Hort (11) 37. B: J Thomson (19) 44. C: B White (28) 37 cb.

   GOSFORD: Men: Stroke: A: D Brown (5) 42 cb. B: G Burkinshaw (15) 41. C: W Kirk (26) 44. D: R Gardner (29) 42 cb. Stableford: 2B Agg: R Gardner F Potter 83.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: R Hofmeier (18) 42. B: A Tonks (27) 38. Women: White: C Hearn (22) 32.

   HORIZONS: Men: Stableford: S Radford (33) 44. Women: T Shield (19) 38 cb.

   HURSTVILLE: Men: Stableford: A: D Hancock (12) 41. B: R Sinclair (14) 46. C: D Riley (24) 43 cb. Women: J Mooney (13) 39 cb.

   JAMBEROO: Men: Stableford White: A: C Kiayias (12) 41. B: B Nicoll (17) 38. C: T Condon (21) 39. D: B Crooks (33) 39. Women: L Stoddart (24) 35.

   KAREELA: Men: Stableford: A: R Beckmann (10) 40. B: C Rodden (14) 40. C: A Eardley (24) 39. 2B: S Barlow J Casey 48 cb. R McCarthy (9) 29.

   KILLARA: Men: Stroke: A: W McKeith (13) 68 cb. B: I Frankish (15) 69 cb. C: T Little (25) 70 cb. A Scr: J Wooster 69. Medal Feb: B Sullivan (23) 68 cb.

   KOGARAH: Men: Stroke: A: J Mourad (7) 53. A Scr: D Gallagher 56 cb. B: C Zeritis (14) 52. C: H D'Souza (20) 56 cb. Women: Stableford: M Eyre (15) 39. Men: Stroke: Gold Medal: G Millar (2) 113. Trophy: S Dunlop (2) 114. Jnr: N Kalatzis (12) 138.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B: P Bamford (22) D Cook (21) 44 cb. Men: Stableford White: A: R Lloyd (7) 43. B: J Morrison (15) 39 cb. C: R Morrison (23) 39. Women: M Sheekey (18) 32.

   LAKESIDE: Men: Stableford: 2B multi: R Warby (9) C Warby (11) 99. 2B Scr: J Chrystal J Moore 36. A: C Warby (11) 42. B: N Papallo (17) 42. C: J Hackett (28) 38. Stroke: Vardon: A Scr: M Brinkworth 68. A: S Meredith (11) 65 cb. Women: Stableford: Div 1: H Lowe (16) 38. Div 2: K Wagg (21) 40.

   LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B: E Jones (12) B Hyde (25) 46. S McDonald (29) 41.

   LEONAY: Stableford: A: S Meyers 42. B: C Cartman 44. C: N Pillay 41. D: C Cartman 46. 2B: G Crilley 52. B Crilley 52.

   LEURA: Mxd: Stableford White: L Andersen (25) 39 cb. W Player (22) 39. M Robinson (18) 38. 2B: W Player (22) L Sutton (20) 50. 9-hole: G Webb (11) 22. J Hogan (5) 21. P Hume (23) 19.

   LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: C Wilson (9) 44. B: J Cha (17) 37 cb. C: T Clogher (24) 40. 2B: J Burns (22) C Green (11) 49 cb. 2B Scr: R Carter T Hotene 43.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: B Partridge R Lee 51. A: A O'Brien (8) 40. A Scr: J Knox (+2) 40. B: T Waters (13) 41. C: D Halliday (26) 43 cb. Women: M Komulainen (25) 44. Stroke: Cup: 54-hole Summer Cup A: M Saad 217. A Res: M Savage 246. B: B Ferguson 256. C: G Shiels 277. 36-hole Founders Cup: D Karlsson 139.

   LYNWOOD: Women: Stableford: Div 1: J Smith (8) 36. Div 2: K Eastaway (27) 40. Men: Stableford White: Div 1: I McLennan (8) 42. Div 2: G McCracken (15) 45. Div 3: F Elliot (20) 43. Div 1 Scr: P Knipler 37. 2B multi: J Brown (8) 88. C Van Zyl (12) 88.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford: Div 1: M Morsanuto (14) 42. Div 2: C Aldrick (19) 43 cb.

   MANLY: Men: Stableford: A: N Debenham (13) 43. B: I McLean (13) 42. C: K Simmonds (23) 43. A Scr: J Cockerill 39. Women: A Mueller (9) 35. Medley: 2B: D Hearsch (4) N Debenham (13) 49 cb.

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal Feb: A: H Day (9) 56 cb. Scr: D Fletcher 60. B: E Lakiss (13) 56. Scr: T Sweeney 73. C: M Nance (18) 55. Scr: B O'Connell 77. Gold Medal: E Lakiss (13) 56.

   MASSEY PARK: Men: Par: 4B: M Silvia (14) R Meaney (21) 12 up. Women: Stableford: 2B: S Callaghan (21) Y Little (14) 45.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: R Shepherd (29) 43.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: J Stewart (21) R Tebbutt (11) 77. P Raymen (17) 45. Hole in one: S Raso at 8th.

   MONASH: Men: Stroke: A: T Pritchard-Davies (3) 65. B: S Tate (18) 66. C: H Perkins (25) 68. Stableford White: L Retford (20) 39. Stroke: Trophy: T Pritchard-Davies (3) 65. Scr: T Pritchard-Davies 68.

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: 2B: R Kelly (22) A Farnfield (23) 49. Men: A Farnfield (23) 45. Scr: J Betland 38. Women: J Sirisatien (17) 37. Scr: M Johnson 37.

   MORISSET: Men: Stroke: Ambrose: J Ellison (5) A Ryan (18) 61.25.

   MOSS VALE: Medley: Stableford: A: S Weston (Bowral 8) 42. B: I Floyd (14) 40 cb. C: D Hoare AM (22) 45. Div 1: L King (17) 38 cb.

   MT BROUGHTON: Medley: Stroke: Medal Feb: D Hussey (9) 69. P Thompson (25) 75.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: A: H Johnson (9) 64. A Scr: A Bratz 72 cb. B: D Roy (14) 63. B Scr: B Ambler 79. C: S Cox (20) 61. C Scr: D Graham 87.

   NEWCASTLE: Stableford: 2B: G Tyler J Ticehurst 49 cb. A: N Ebrill 39. A Scr: G Frazer 33 cb. B: R Sattler 41. C: D Pilgrim 42.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: A: J Clarke (6) 44. B: S Moore (19) 42. C: A Deehan (20) 42. D: J Hwang (33) 36 cb. 2B: A: D Stowe (14) M Gazal (16) 48. A Scr: T Crockart M Gordon 42.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: D Rohanna (28) 44. Women: A Claypole (30) 43.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford Trophy: White: J Graevenor (11) 44. A: B Smith (13) 42. B: J Adamson (14) 41. C: D O'Sullivan (32) 43. A Scr: J Mackenzie 40. Women: Green: P Shearman (17) 39. Medley: White: P Shearman (17) L Basile (18) 49.

   NSW: Men: Stroke Gold Medal: M Snell (25) 69. Stroke: Medal Feb: A: P Opie (11) 69. B: K Wright (19) 69. Stroke: C: P Harris (23) 66. Scr: Z Mullins 69. Gold: M Messis (30) 72. Women: S Goldschmidt (26) 76.

   OATLANDS: Men: Stroke: A: R Easterbrrok (4) 67 cb. B: G Downes (16) 63. C: R Butt (22) 65. D: T Scahill (28) 65. A Scr: L Mason 73 cb.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 4B: L Griffiths (Mona Vale 25) C Seymour (7) 50. Women: D Livingstone (22) 37.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: D Bailey (3) 42. B: S Vile (16) 41. C: R Schufft (20) 42. Stableford Scr: White: D Bailey 39.

   PYMBLE: Men: Stroke: A: L Cross (10) 64. B: M Boyd (13) 66. C: T Rooney (24) 69. A Scr: H Waddington 68. Trophy: A: H Henry (15) G Chin (22) K Clarkson (22) 139 to playoff. A Scr: H Waddington 141. Women: L Dickinson (8) 76.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: J Glenn (13) P Reid (16) 46. A: J Hunt (12) 40. B: P Reid (16) 40. C: R Stewart (21) 41. Scr: P Cox 36.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: Div 1: A Neville (6) 43. Div 2: P Tappenden (14) 41. Div 3: L Biason (19) 43. Bungool: Div 1: B Rosser (5) 39. Div 2: D Ashforf (14) 39.

   ROSNAY: Men: Stroke: Medal Feb: A: B Minard (9) 61. A Scr: H Colburn 70 cb. B: B Geelan (14) 61. B Scr: R Lavaki 78 cb. C: V Piukala (24) 60. C Scr: P Locke 86. Women: A Pratt (19) 78. Div 2: S Tuiono (24) 73.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: M Kenny (33) 30. Centenary: S Rankine (27) 46. Men: Championship: A: M Solomon (11) 41. B: M D'Apice (15) 40. C: D Meagher (19) 42. A Scr: T Goh 34.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B multi: Div 1: L Cuerca (17) C Woo (13) 81. Div 2: D Muirhead (21) C Cayless (18) 98. A: P Fairfax (6) 39. B: C Cayless (18) 43. C: D Muirhead (21) 40. D: M Fleming (25) 44. A Scr: T Popov 35.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: G Clissold (20) T Harris (18) 50. A: C Maddinson (5) 40. B: P Barley (13) 42. C: S Puckeridge (20) 40. A Scr: N Hartley 35. Div 1: V Askew (23) 39.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stroke: A: J Belette (11) 64. B: T Crumpton (13) 62. C: E Trautmann (20) 64.

   ST MICHAELS: Men: Par White: A: K Walther (7) 6 up. B: R Hayes (18) 8 up. C: A Ossip (24) 4 up cb. Gold: J McEntee (29) 3 down. Women: Par: S Lom (23) 1 up. Men: Par Scr: White: B Harding 1 down cb. 2B: K Arthur (26) R Hayes (18) 11 up. 2B Scr: G Sacks K Walther 6 up. 2B: Gold: J Trye (9) M Ta (27) 4 up. Stroke Matchplay: White: G Binskin bt J Reyes 8-7.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: Team Multi: A: D Perkin (21) K Rush (13) N Vlismas (12) M Coleiro 127. B: S Loader (15) J Martin (18) G Coates (18) J Loader (31) 120. A Scr: B Brasier A Ison M Taylor 74 cb. A: A Paynes (7) 39. B: J Ugarkovic (12) 42. C: J Martin (18) 41.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Delaney (2) S Twomey (4) 47 cb. 2B Scr: J Park J Park 39. L Vickery (12) 41.

   TALLWOODS: Men: Par: A: J Sands (18) 3 up. B: A O'Toole (19) 4 up. Women: Div 1: L Prout (23) 2 up. Div 2: J Jessiman (30) 2 down.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B multi: C Goldschmidt (11) M Burgess (14) 87. A: C Goldschmidt (11) 38 cb. B: P Knox (18) 40. C: B Fitzgerald (23) 38. Scr: A Norman 31.

   THE COAST: Medley: Stableford White: S Ross (27) 42. O Stephen (12) 40. Div 1 Scr: P Bonomy 32. Stableford: 4B: A Scr: R Macey P Dillon 55. A: A Ogane T Podvorec 67.

   THE LAKES: Medley: Stroke: R CLemens (16) 67. Scr: R Vandersluis 73.

   THE RIDGE: Stableford: A: B Taylor (6) 43. B: P Phair (24) 39.

   TOUKLEY: Men: Stroke: A: N Marsh (3) 64. A Scr: N Marsh 67. B: R Howell (17) 66. B Scr: M Bolger 82. C: M Noble (21) 64. C Scr: M Noble 85. Medal Jan: A: N Marsh (3) 64. C: A Parsons (22) 76. Women: Stableford: H Grieve (Wallaci 29) 34 cb.

   TUNCURRY: Men: Stableford: A: P Corby (7) 37. A Scr: G Proctor (3) 33. B: M McLennan (18) 42. B Scr: W South (18) 22. Hole in one: W Arnolld at 14th.

   WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B: A: G Quarford (12) M Pogson (17) 49. A Scr: N Taplin A Sutton 39. Men: A: C Mcbride (8) 43. A Scr: A Sutton 35. B: T Yoon (13) 41 cb. B Scr: T Yoon 28. C: J Ferrier (23) 42. C Scr: J Ferrier 21. Women: J Reid (11) 36.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: J Fatai (21) S Weate (22) 49. 2B Scr: J Pagett S Lear 39. A: R Lees (10) 39. B: G Vine (16) 42. C: J Fatai (21) 41.

   WARRINGAH: Men: Stableford: A: S Kim (10) 41. B: P Williams (18) 41. C: A Peacock (19) 41. D: W O'Donnell (36) 44. Team: M Chrysiliou (28) B O'Donnell (28) W O'Donnell (36) D Harris (31) 135. Scr: S Kim (10) 31.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B Agg: J McInnes (7) B Slatford (14) 79 cb. Men: D Henderson (24) 45. Women: D Smith (40) 45.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: S Hall (9) K Armstrong (21) 46 cb. A: C Sullivan (13) 40. B: G Pidgeon (19) 42. C: M Lewis (32) 38 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: R Porter (29) R Robinson (29) 52. Div 1: M Bray (15) 40. Div 2: J Kiss (22) 40 cb. Div 3: R Robinson (29) 45.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: Team Multi: K Wright (21) G Russell (17) A Fisher (20) T Eastburn (14) 121. J Pappas (18) 44. A Scr: J Brown 36.

   WYONG: Men: Stableford: A: C Coorie (9) 41 cb. B: J Camerion (14) 42. C: L Swain (21) 46 cb. Women: J Wicks (21) 36. Men: 4B: R Sloman (10) L Hardie (16) 95 cb. 

19 June 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: J Dries (23) G Esen (20) 72. 2B Scr: N Wood P Bradley 58. A: D Tindall (11) 38. B: P Bunga (18) 41. C: ... more
NSW Golf