NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford DSR 75: A: M Groves C Farrell 34 N Turner 33. B: B Duncan L Marshall 37 E Meeuwissen 34. NTP: L Deverall (3rd), D Wicks (5th), P Crawford (11th), T McClymont (17th). Women: E Lee 31 J Turner 26. Mxd 4B Stableford: A Winton L Marshall 44, D Loughton E Meeuwissen 43.

NSW

   ASQUITH: Medley: Stableford: 2B Agg: M Pitman (16) M Lim (18) 75. Mxd: R Gubbins (23) C Goudie (42) 71. Men: Div 1: M Lim (18) 40. Div 2: R Gubbins (23) 36 cb. Women: J Kim (18) 38.

   AVONDALE: Medley: Stableford 2B: White: S Parsonage (19) T Hagan (10) 49. Father/Daughter Trophy: S Goddard (10) E Goddard (42) 45. Mother/Son Trophy: K Williams (26) B Williams (15) 44.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: M Power (20) A Wood (21) 46. Men: A: N Gourlay (10) 37. B: G Searle (13) 34 cb. C: L Ross (21) 35. Women: L Collins (30) 34.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: P McFarland (12) 33.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: S Champion (18) 36 cb.

   BAYVIEW: Mxd: Stableford: 2B: J Shepheard (15) P Shepheard (21) 47. Div 1: J Shepheard (15) 38. Div 2: J Dixon (19) 35. Scr: P Clarke 30.

   BELMONT: Men: Par: Div 1: G Blackler (6) 3 down. Div 2: Y Kim (20) 3 up. Women: Div 1: H Bailey (26) 1 up. Div 2: M Frost (27) 2 up.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: R King (19) 85. R Phillips (18) 85. G Brindley (13) 85. N Koos (21) 85. A: S Beck (7) 34. B: S O'Brien (15) 36. C: N Koos (21) 40. 3B: S Beck D White D Randall 76. Mxd: G Barnett (22) D Street (45) J Barnett (25) G Street (17) 84. Indiv: E Kassis (18) 38.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: B Eagleton (20) S Hogg (18) 46. G Alderton (16) 39. Scr: S Andreacchio 29. Men: Stroke: Cock o' Walk: K Terita P Wu bt L Beard M O'Farrell.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B Multi: L Farrell (12) A Frazer (12) 84. A: D Graville (11) 42. B: N Sachdev (13) 39. C: D Fridman (22) 37. A Scr: J Cochrane 35. Women: Stroke: G Furness (11) 86. Medley: Hole in one: F Stowers at 11th.

   BONVILLE: Medley: Stableford: M Smith (35) 32 cb.

   BOTANY: Men: Stroke: Ambrose: A Fleming D Ahearne (6.25) 62.75. Women: Stableford: J Browne (31) 34.

   BREAKERS: Men: Stroke: Cup: S Adlard (8) 75. D Lindsay (13) 65. D Lowe (17) 86. M Lewis (19) 68. S Beattie (22) 90. M Leary (24) 70.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Par: 2B: T Johnston (14) J Allan (35) 9 up. Men: J Allan (35) 3 up. Women: L Ly (22) 3 down.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: S Chan (SGA 9) N Ung (6) 65 cb. Div 2: N Dunn (17) M Dunn (23) 65. 2B Scr: J Ward A Marsh 43 cb. Men: A: M Swamy (8) 37. B: M Ly (14) 36. C: S Chu (26) 33. Women: Stableford: M Chester (20) 32 cb.

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: J McCall (29) G Munday 44. B Wong (20) 35. Hole in one: G Priest Women: Stableford: J Leadle (28) 34.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: G Koumantakis (27) K Somra (18) 48. Men: A: M Dawkins (9) 37 cb. B: E Thoo (13) 40. C: J Ra (19) 39 cb. Women: C Cunningham (28) 33 cb. Medley: PM 2B: J Farnham (9) J Farnham (45) 38 cb. Men: H Haslehurst-Smith (15) 41. Women: J Lee 41. Medley: 2B Scr: E Thoo J Attygale 34.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: C Napieralski M Kay 76. M Kay (9) 41. L Evans (32) 31.

   CONCORD: Men: Par: N Dean (22) sq cb. Women: K Drury (31) 5 up. Men: Stroke: Foursome: H Capra R Tasso (9.5) 70.5. Scr: H Capra R Tasso 80. C'ship: G Wilson R Ollerenshaw 162. Hcp: H Capra R Tasso (9.5) 149 cb.

   CROMER: Medley: Par: 4B: D Liuzzo (8) D Liuzzo (10) 10 up. 2B: D Jennens (33) D Meyer (23) 7 up. D Liuzzo (8) 5 up.

   CRONULLA: Mxd: Stableford: 4B: T Heath B Heath 45. Men: Par: A Stratford (9) 2 up. A Scr: J Cripps 2 down. Women: V Powell (14) 1 down.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: T Bragg D Ashworth 49 cb. Scr: N Pepin I Pemble 35. Men: Div 1: S Manson (15) 38. Div 2: P Jack (21) 40. Div 3: T Bragg (26) 41. Scr: I Pembe 33. Women: D: M Ko (26) 34.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: K Mudge (19) S Walker (12) 44. Mxd: M McLachlan (11) L Nichols (27) 43. Men: Div 1: C Cho (24) 36. Div 1 Scr: D Ayre 31. Women: S Bartlett (33) 39.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: B Larsson (6) 37. B: R Stevens (17) 37. C: A Etzine (28) 32. Div 1 Scr: N Simpson (0) 33. Hole in one: A Hajje D Spalding at 17th.

   ELANORA: Mxd: Stableford: Canadian Foursome: L Jones (36) C Jones (16) 72.5.

   EVERGLADES: Men: Par: 2B: P Hyland (9) D Rankin (20) 9 up cb. Mxd: A Grimish (41) D Grimish (11) 7 up cb. Women: A Grimish (41) G Clune (39) 12 up. Men: Div 1: D Bennett (10) 1 up cb. Div 2: J Farrugia (31) 3 up. Women: A Grimish (41) 2 up.

   FORSTER: Mxd: Stroke Canadian Foursome: White: T Graham (12) M Brown (21) 59.6.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A: S Johnston (12) 36. B: Y Kim (19) 39. C: J O'Brien (30) 38.

   GOSFORD: Mxd: Stableford: Team: L Puiatti (23) V Foster (21) R Puiatti (11) G Foster (16) 106. Men: Stableford Trophy: White: R Buttsworth (29) 41. Women: Stableford: K Williams (33) 38. Medley: M Forster (22) 37.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: D Edmonds (17) 40. B: T Hurst (23) 38.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: A Fox (11) 32.

   KAREELA: Mxd: Stableford: 2B: J Davis T Sadler 47 cb. Men: P Cowan (9) 39. Women: J Rowell (29) 39.

   KILLARA: Medley: Stableford: 2B: F Balfour (21) J Oechsle (19) 50. Mxd: C Murdoch (7) P Murdoch (17) 49. Men: T Steven (20) 43. Women: V Ahern (24) 44. Men: Stroke: Father/Son Trophy: A Valdy (6) V Valdy (25) 56.5. Scr: P Davis O Davis 64.

   KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Waller (25) J Rolfe (8) 45 cb. Men: A Tran (19) 38. A Scr: D Gallagher 33. Hole in one: J Waller at 8th.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: F Vrachas (5) 36. B: J Csosz (13) 40. C: J Colley (29) 39. Women: S Douglas (31) 31.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Multi: C Lichi (9) L Foley (11) 73 cb. A Branks (31) 38.

   LANE COVE: Women: Stableford: Captain's Trophy: B Oliver (42) 34.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: E Chidiac (8) N Saroufim (Massey Park 24) 55. A: M Song (9) 40. B: G Hwang (18) 42. C: N Saroufim (Massey Park 24) 45.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: D Durdevic B Hein 41. Mxd: M Raidy K Raidy 42. Men: J Pysar (26) 35 cb. Women: A Gruzman (24) 30 cb.

   LYNWOOD: Medley: Par 2B: White: Div 1: C Kaehler (2) 2 up. Div 2: S Punj (14) 1 up. A Scr: T Moses 3 up.

   MACARTHUR GRANGE: Stableford: R Davis (17) 37.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: J Jung (26) M Jacobsen (17) 43. J Jung (26) 34.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: K Burke (2) 34.

   MANLY: Men: Stableford: A: B Hellegas (11) 42. B: I Smits (14) 37. C: J Leslie (29) 44. Women: P Cook (35) 39.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: G Johnson (19) 37. Women: J King Gee (22) 33. Veteran: F McGee (25) 33.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: M Liubinskas (21) M Pinkerton (21) 42. S Pryke (23) 34.

   MONA VALE: Medley: Stableford: Irish Team: D Suttling (24) F Suttling (17) A Hooper (20) R Hooper (19) 93.

   MONASH: Men: Stableford: G Blockley (26) 38. Women: S Tan (31) 35.

   MOORE PARK: Medley: Stableford: 2B: J Costello (21) R Matthews (13) 49. 2B Scr: D Allara K Kim 37. Men: Stableford White: G Gandha (12) 40. Women: Stableford: A Hill (16) 34.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: C Westacott (26) E Vitale (18) 49. Women: L Le Bas (32) V Bamford (17) 47 cb. Mxd: M Park (35) A Kim (19) 48. Men: E Vitale (18) 42 cb. Women: M Gibbons (45) 45.

   NELSON BAY: Men: Stableford: A: P Carter (12) 37. B: C Buchanan (20) 39. C: C Foote (28) 39. Div 1: M Barden (9) 42. Div 2: R Moore (15) 43. Div 3: G Fynn (27) 40. Women: J Scharer (20) 34.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: G Leibenberg (13) G Howe (8) 47. Medley: C Chang (12) B Lee (25) 47. Women: U Flanagan (30) J Durham (31) 44. Men: A: C Chang (12) 39 cb. B: J McFarlane (19) 36 cb. C: M Morrison (27) 37. D: B Durham (29) 33. Women: Div 1: B Lee (25) 36. Div 2: J Durham (31) 36.

   NORTHBRIDGE: Medley: Par: 2B: L Brennock (17) C Cooper (17) 11 up. D Small (21) 5 up.

   NOWRA: Medley: Stableford: A: D Morris (Wollongong 11) 37. B: R Bleumink (Howlong 18) 38. C: D Smith (29) 40.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: K Mackay (13) S Kazacos (13) 43. Men: S Kazacos (13) 40. Stableford White: F Bradford (21) 30. Women: Stableford: L Graham (30) 33. Medley: Scr: A Taylor 24. Men: Cock o' Walk: K Friendship S Pierce bt D Spilstead P Ryan 19th. Women: Foursome: C Lee (22) H Green (31) 88.5.

   OATLANDS: Men: Stableford: C Khanna (19) 37. Women: J Wong (18) 36. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: J Wimalaratne R Devi 163.

   PACIFIC DUNES: Mxd: Stableford: A Stein (17) 39.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: M Pratley (17) C Thomson (25) 45 cb. Men: Stableford White: S Surendra (16) 40. Women: Stableford: M Maclean (35) 37.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: M Binskin (32) J Byron (16) 46. Men: M Binskin (32) 38. Women: Stableford: D Montgomery (10) 34 cb.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: A Stewart (21) T Morgan (16) 47. Men: M Figg (20) 39. Women: M Piggott (21) 38. E Mcburnie (31) 38.

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: J Puddick (16) 32. Div 2: J McGee (25) 31. Women: Stroke: Y Mon (20) 71. Medal: L Culbert (27) 73.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: W Errey (10) S Errey (36) 42. S Errey (36) 38.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: J Huang (36) C Metzner (36) 53. Mxd: O Cao (26) C Zhu (25) 45. Men: A: D Ho (11) 39. B: J Huang (36) 49. Women: P McVean (33) 39. Snr J Stack (27) 33.

   ROSNAY: Medley: Stableford: Div 1: I Hoy (12) 36. Div 2: D Tugaga (16) 39.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: B Slessar (22) 35 cb. Women: Stableford: C Basil-Jones (30) 36.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: A Middleton (7) T Gale (14) 75. Medley: M Kwon (20) R Gim (23) 71. Men: T Courtney (18) 41. Women: M Lee (26) 39. Medley: Scr: S Park 33.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: G Hogden (20) J Armstrong (20) 45. A: N Coombs (11) 36. B: R Ballie (18) 33. C: J Armstrong (20) 37.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: B Thistlethwaite (21) R Hunt (29) 74. A: S Aitken (11) 37. B: C Dumbrell (18) 36. C: B Thistlethwaite (21) 38. D Wainstein (40) 36. Stableford Gold: A Nicholls (36) 26. Women: Stableford: Div 1: L Urquhart (17) 31. Div 2: M Laffy (24) 32. Medley: Scr: S Gibson 33.

   STONECUTTERS RIDGE: Women: Stroke Medal: Gold: J Loader (28) 79. Medley: Stableford 2B Agg: White: A Cho (14) K Song (14) 73. Scr: S Gannon L Quilliam 48. A: E Kim (9) 35. B: K Song (14) 38. C: D Basha (24) 35 cb.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: M Mckewown (28) N Killalea 47. S Petrillo (26) 41. Women: H Brough (28) 38 cb.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: T Futcher (16) 42. B Eschach (17) 41. B: W Byrnes (19) 44. N Patchett (24) 43. Women: Stableford: M Richards (25) 38. R Ezzy (25) 37. Men: Stableford President's Trophy: White: W Byrnes (19) 44. Women: Stableford: M Richards (25) 38. Stroke: Matchplay: M Duckett M Gleason 5-4.

   TAREE: Men: Stableford 2B: White: S Nye (15) R Dayment (21) 47. Mxd: L Sinclair (19) J Googh (29) 49. Men: D Golledge (19) 40. Women: Stableford: Q Golledge (14) 39.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: R Chou (32) B Morris (14) 49. D Baines (24) 44.

   THE AUSTRALIAN: Snr Stroke: Matchplay semi-f: N Dunn bt B Davis 3-2, R Balcomb bt J Formosa 3-2. Women: Par: P Russell (37) sq.

   THE COAST: Stableford: 2B Agg: S Laird (6) P Clarke (30) 64. A Carter (23) 38. A Scr: D McCleary 27.

   THE LAKES: Medley: Stableford: A: J Ribarovski (14) 37. A Scr: C Hartas 27. Women: Stroke: Div 1: K Lasky (13) 82. Div 2: L Wei (23) 85. Medley: Stableford: Team: W Kim (3) M Song (16) J Strachan (37) D Fearns (0) 84.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: M Phillips (Beverley Park 18) 24.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: N Beukers (17) D Barton (13) 46. Medley: S Walker (3) T Lonergan (8) 42 cb. Men: Div 1: C Lummis (11) 40. Div 2: J Zoppellaro (20) 38 cb. Women: J Knight (26) 37.

   TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: T Opie (20) D Berry (18) 73. Men: A: J Huxley (7) 41. A Scr: A Lauder 35. B: D Berry (18) 40 cb. B Scr: A Singh 27. C: A Renshaw (23) 44. C Scr: P Anderson 18. Women: Green: M Kim (24) 30.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B Agg: R Carroll (21) G Henson (33) 69. Men: A: J Kim (12) 37. B: G Henson (33) 37. Women: M Gerner (25) 35.

   WALLACIA: Men: Stableford White: R Pullen (29) 41.

   WARRINGAH: Men: Stableford: R Hankin (Cammeray 29) 37. Women: M Newton (28) 39.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: W Chew (34) B Chang (40) 46. Men: A: M Lee (13) 37. B: G Arreza (22) 42. Women: B Chang (40) 35.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: D Beuganey (19) D Brennan (23) 47. Div 1: T Browne (8) 37. Div 2: B Ainsby (19) 38 cb. Div 3: M Norburn (31) 41. Women: Stableford: M Conrick (25) 37.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: R Boer (25) 40. Women: K Johnson (15) 38.

   WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: C Sharpe (16) C Biddolph (19) 75. Mxd: I Howell (17) A Howell (24) 65. Men: Div 1: C Sharpe (16) 40. Div 2: B Newbery (20) 40. Women: K Raishbrook (21) 33 cb.

 

WARREN TROPHY

   Sec 1: Bexley 2 bt Cabramatta 1, Eastlake 2 bt Lakeside 1. Sec 2: Woolooware 3 bt Lane Cove 0. Sec 3: Barnwell Park 2 bt Asquith 1, Beverley Park 3 bt Moore Park 0. Sec 4: Macarthur Grange 1-1/2 drew Stonecutters Ridge 1-1/2. Sec 5: Massey Park 2 bt Hurstville 1. Sec 6: Kareela 3 bt Woollahra 0, Gordon 2 bt Cumberland 1. Sec 8: Fox Hills 1-1/2 drew Muirfield 1-1/2. Sec 9: The Coast 2 bt Wallacia 1. Sec 10: Roseville 2 bt Northbridge 1.

   

GIBSON TROPHY

   Sec 1: Bexley 2-1/2 bt Cabramatta 1/2, Eastlake 2 bt Lakeside 1. Sec 2: Woolooware 2 bt Lane Cove 1. Sec 3: Barnwell Park 2-1/2 bt Asquith 1/2, Moore Park 2 bt Beverley Park 1. Sec 4: Macarthur Grange 3 bt Stonecutters Ridge 0. Sec 5: Massey Park 2-1/2 bt Hurstville 1/2. Sec 6: Kareela 2 bt Woollahra 1, Gordon 2 bt Cumberland 1. Sec 8: Fox Hills 3 bt Muirfield 0. Sec 9: The Coast 1-1/2 drew Wallacia 1-1/2. Sec 10: Northbridge 2 bt Roseville 1.

15 November 2018
CAMDEN: Men: Stableford: Split Six: J Cleaton (14) D Paine (6) 70 cb. A: B Allport (11) 39 cb. B: J Cleaton (14) 40. C: H McCarville (26) 42. A Scr: ... more
NSW Golf