NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: J Jugas (16) 41. Div 2: A Hill (35) 45. Women: D Geddes (25) 36. Medley: A Hill (35) J Snell (21) 51. Mxd: 2B: D Geddes (25) G Hughes (15) 49.

   AVONDALE: Men: Stableford White: A Cross (25) 42. Scr: L Yip (+1) 38. Women: Stableford: L Stanwell (45) 43. Scr: K Williams (0) 37. Medley: 2B: F Tobin (14) J Tobin (26) 52.

   BANKSTOWN: Men: Stableford White: A: I Russell (10) 40. Stableford: B: J Holloway (15) 43. C: A Hill (19) 41. A Asawa (22) 33.

   BARNWELL PARK: Medley: Stroke: Ambrose: S Laws R Dingle M Williams K Robertson (6.25) 42.75.

   BAYVIEW: Men: Stableford: A: S Martin (6) 39. B: M Reiss (33) 40. A Scr: S Martin 33. Women: A Dorrington (13) 40. Medley: R McLeod (15) C McLeod (15) 48.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: G Mckinley (20) 49. T Butler (17) 49. A: M Koszek (9) 38. B: T Cleary (15) 41. C: R Dore (23) 40. Mxd: J Smith (18) 47. C Berry (15) 47. J Smith (18) 39. C Berry (15) 38. Jnr: B Sing (13) 38. S Perkins (7) 32. A Scr: J Guan (+1) 37. C Perkins (4) 28.

   BEXLEY: Men: Stableford: J Beckett (10) 42. Medley: Stroke: Ambrose: G Browning (13) P Bambridge (20) 54.75.

   BONDI: Stableford: D McNamara (4) 40.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: D Partridge (11) 42. B: M Zancanaro (14) 40. C: P Bokeyar (14) 42. A Scr: B Dean 36. 2B: R Shouldice (15) D Patridge (11) 49.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: G Lawrence S Lawrence 45. T Smith (5) 36. S Wright (11) 35.

   BOTANY: Women: Stableford: F Williams (28) 37. Men: I Burke (14) 38.

   BREAKERS: Men: Stableford: G Burke (20) 42. 2B Agg: G Burke (20) B Hayward (30) 81.

   BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: T Raksadan (21) 38. 2B: V Vararutsupagul (10) A Pornladawong (31) 48.

   CAMMERAY: Men: Stableford: D Thorne (18) 44. Women: G Antonio (45) 38. Mxd: 2B: J Patel (7) R Patel (41) 52.

   CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A Zaguirre (20) 38 cb.

   CARNARVON: Stableford: 2B: J North (27) G Boulous (21) 51. A Scr: A Elali W Aguirrezabel (Randwick) cb. A: P Stephens (11) 42 cb. B: W Aguirrezabel (Randwick 13) 43. C: J North (27) 44. Women: 2B: I Lee (17) A You (9) 47. Div 1: A You (9) 37. Div 2: S Kim (24) 33. Div 3: K Song (26) 35. Mxd: Stableford 2B: White: P Cramer (11) J McBlane (15) 48.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: L Bradshaw (18) B Farrugia (9) 53. Men: A: B Farrugia (9) 45. B: B Evans (12) 44. C: M Romer (19) 39. Women: E Morin (14) 38. Medley: PM 2B: N Clarke (30) B Clarke (20) 49. Men: PM: N Clarke (30) 44. Women: G Jung (25) 33. Scr: G Murdocca (9) L Marcuccio (5) 38.

   CHATSWOOD: Stableford: D Hourigan (19) 40. Women: H Toovey (17) 31. 2B: M Tessarolo T Savage 47.

   CONCORD: Medley: Hole in one: White: J Phillips at 6th. Men: Stableford S Rorie (16) 38 cb. Women: Stableford: L Toomey (16) 42. Medley: Stableford 2B: White: L Toomey (16) S Toomey (27) 49.

   CROMER: Medley: Stableford: N Thompson (30) 42. S Wight (20) N Thompson (30) 49. 2B: S Hickey (20) T Hickey (21) 40.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Rossi (12) 41. A Scr: J Cripps 37. Women: S Howard (8) 33. Mxd: Team: M Bamford (12) L Bamford (14) R Greentree (19) H Greentree (28) 87.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: G Martin (11) 41. Div 2: A Luckman (20) 38 cb. Div 3: H Lee (23) 37 cb. D Scr: S Moylan 35. Women: D: L Brekan (28) 35 cb. 2B: D: P Kennedy (17) C Lee (21) 47 cb.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: M Moses (9) G Tuohy (13) 68. L Hayes (27) 37. Mxd: 2B Agg: C Williams (0) T Williams (41) 68. Women: L Nichols (25) 35.

   EASTLAKE: Medley: Par White: A: N FInlayson (11) 2 up. B: P Clarke (15) 6 up. C: J Hourmas (25) 3 up. Div 1 Scr: C Hicks (4) 1 down. Team: T Stevens (29) L Adamou (20) M Rodger (24) M Georgiades (29) 17 up. Women: Par: L Soglanich (27) 2 up. Medley: Stableford Black: P Hemsted (36) 36.

   ELANORA: Medley: Stableford: 4B: P Wylie (1) 47. C Locke (12) 47.

   EVERGLADES: Mxd: Stroke: VW Scramble: B James (0) S Hoyland (3) J Murphy (29) S Smith (28) 48.5. Hole in one: D Grimish at 16th.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A: M Catt-Davies Snr (5) 39. B: L Gietzmann (13) 35. C: C Noble (23) 42.

   GLENMORE: Mxd: Stableford: Y Kim (17) 37.

   GOSFORD: Men: Stableford White: J Fitzgerald (13) 38. Women: Stableford: L Bignall (19) 35.

   KAREELA: Mxd: Stableford: 2B: J McConnell J Murphy 47. P Maher (24) 42 cb. Women: P Toone (27) 33.

   KILLARA: Men: Stableford: S Browne (15) 45. Women: A Lake (25) 42.

   KOGARAH: Mxd: Stableford: A: J Wells (17) 43. A Scr: D Gallagher 38. Stableford 2B: White: M Brun (19) S Wu (21) 49.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Multi: A Evans (13) B Evans (23) 78. M Hoyer (5) 40 cb.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford White: A: E Schroeder (10) 39. B: P Schroeder (19) 39. C: N Kim (Twin Creeks CC) (22) 41. W Sung (21) 34. 2B Agg: V Chieng (4) G Cancellara (3) 74. 2B Scr: D Wright G Cancellara 62.

   LONG REEF: Men: Stableford: J Elsworth (24) 42. Women: J Atchison (12) 34. Men: 2B: P Gors R Gors 47. Mxd: G Bertram V Bertram 47.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: Div 1 Scr: K Brewer (1) 37. Div 1: C St Vincent (8) 41. Div 2: J Park (24) 41. 2B Multi: Div 1: J Smith C St Vincent 94. Div 1 Scr: M Madan T Zahn 39.

   MACARTHUR GRANGE: Stableford: D Bateup (23) 38 cb.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: B Gartzonis (17) 45. B Gartzonis (17) J Emmanouil (24) 49.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: M Martin (20) 41.

   MANLY: Medley: Stableford: J Fitzgerald (28) T Gillis (22) 51. Men: A: B Herring (8) 42. B: R Bradgate (14) 40. C: M Dover (20) 41. Women: P Bird (14) 42.

   MARRICKVILLE: Women: Stableford: G Varcoe (15) 41.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: A Tassone (10) 41. 2B: T Tedesco (11) E Zaccomer (13) 47.

   MONA VALE: Mxd: Stableford: 2B: C Jarvis (21) P Jarvis (22) 46 cb.

   MONASH: Men: Stableford: B Jacobson (9) 40. Women: S Choi (22) 40. Medley: 2B: P Fomin (36) H Fomin (19) 73. 2B Scr: G Knott (6) D Washington (7) 40.

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: 2B Multi: A Wong (35) J Mould (14) 101. Men: Stableford White: A Wong (35) 43. Women: Stableford: L Quilliam (2) 38.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: Ambrose: W Fleeton (18) P Bosci (19) P White (24) J Watkins (9) 54.25. Medley: G Hutchinson (6) S Wild (25) N Black (9) A Pile (27) 58.625.

   NELSON BAY: Stableford: Div 1: M Galloway (11) 41. Div 2: J Ridgeway (20) 47. Div 3: R Connor (34) 39. Women: Div 1: P Davies (15) 36. Div 2: S Jolliffe (40) 41.

   NORTH RYDE: Stableford: 2B: G Chim (12) J Dolan 50. A: P Richardson (6) 41. B: W Clark (15) 39. C: G Adcock (20) 43. D: T Brick (31) 41. Women: 2B: K Psaltis (16) M Anderson (36) 43. K Psaltis (16) 36. Mxd: 2B: U Flanagan (31) D Flanagan (24) 45.

   NOWRA: Medley: Stableford: A: P Russell (5) 38 cb. B: K Campbell (17) 40. C: G Parker (21) 39.

   NSW: Men: Stableford: M Burg (14) 41. Stableford White: K Nossiter (29) 39. Women: Stableford: A Robertson (17) 35. Mxd: Scr: R Stevenson 35. 2B: G Burg (9) M Burg (14) 52. Women: M Di Natale (11) 37.

   PACIFIC DUNES: Mxd: Stableford: R O' Connor (15) 40.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: E O'Reilly (13) 42. Women: Stableford: S Moffatt (17) 34 cb. Medley: 2B: H Murray (2) T McMurchie (2) 47.

   PENRITH: Mxd: Stableford: M Alefaio (7) 40.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: C Sim (38) L Brummer (21) 46. Men: B Breytenbach (6) 38. Women: L Brummer (21) 39. Men: Father/Son Trophy: G Tebbutt (28) P Tebbutt (24) 46.

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: C McMahon (1) 38. Div 2: P Shanahan (23) 39. Scr: S Todd 36.

   RICHMOND: Medley: Stableford: Div 1: P Seward (16) 45. Div 2: D McLeay (21) 38. 2B: P Seward (16) G Beetson (8) 51.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: C Hagarty (8) 39. Div 2: K Kambaz (25) 38 cb.

   ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford: Championship: N Feteris (32) 41.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: S Acopian (23) 45. Women: S Virzo (41) 36. Medley: L Ager (27) S Ager (34) 48. Men: T Lim (17) S Kim (25) 50.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: Scr: C Burton (5) 34. F Neto (14) 47.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: A: B O'Regan (5) 40. B: R Slater (14) 37. C: M O'Shea (24) 37.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: Trophy: A: J Pearse (7) 42. B: S Bowerman (15) 45. C: G Taylor (23) 42.

   ST MICHAELS: Women: Stableford: Div 1: J McDade (19) 34. Div 2: A MacDonald (23) 31. Medley: 2B Agg: A Carruthers (24) B Subota (5) 78. A: A Radevski (7) 42. B: R Heller (18) 42. C: A Carruthers (24) 41. Scr: A Radevski 35. Stableford Gold: G Cragen (32) 39. Stableford: S Lom (24) 31.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford Irish Team: White: L Delaney (23) L King (22) L Lawler (30) C Hurley (16) 106.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: T Park (31) 45. G Choi (14) 34. 2B: C Noh (3) T Park (31) 51.

   TALLWOODS: Medley: Stroke: Ambrose: M Farrow (7) D Ruddock (27) A Fisher (20) M Fisher (16) 50.25. C Organ (14) G Schumerti (21) G Alexander (30) K Eacott (27 Dubbo) 53.5.

   TAREE: Mxd: Stroke: Ambrose: S Maurer (29) D Maurer (27) A Stewart (26) M Stewart (16) 56.75. Men: M Rinortner (10) G Williams (19) S Kirstenfe (18) R Peters (17) 53.625.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 4B: A Lee (14) 50. S Doyle (25) 50. W Quirante (19) 50. D Picello (29) 41.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: H McNeill (-2) 35.

   THE COAST: Men: Stableford: Captain's Trophy: B Fifield (8) 37. Medley: Irish Team: S Sinha (19) P Maxwell (18) L Thompson (18) B Price (15) 96. Hcp: T De kievit (13) 45. Scr: A Ogane 34. 9-hole: S Lee (20) 20. Women: Hcp: B Green (24) 36.

   THE LAKES: Medley: Stableford: P Revelas (26) 44. A Scr: J Golombick 33. 4B: Y Aizawa (26) M Aizawa (7) 42. A Scr: H Glenday C Glenday 35.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: R Bean (22) 23.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: D Bird (16) A Jones (30) 44 cb. Div 1: V Marinello (14) 43. Div 2: A Jones (30) 38. Medley: 4B: P Wright (16) M Moon (10) 48. Women: M Moon (10) 40.

   TWIN CREEKS: Men: Par Gold: A: I McLean (5) 5 up. A Scr: J McMillan 2 up. B: J Chung (14) 1 up cb. C: R Cleary (32) 9 up. Women: Green: L Kim (23) 3 up.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: D Boyd (34) G Gordon (36) 50. Men: A: J Song (17) 40. B: D Boyd (34) 42. Women: J Bae (16) 34.

   WALLACIA: Stableford: C Eleftheriou (11) 43.

   WARRINGAH: Medley: Par: 2B: W Richardson (36) P Richardson (26) 9 up cb. P Richardson (26) 3 up. B Myers (21) 1 up.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: G O'hare (17) 40. M Felthaam (23) 38. G Cornelius (27) 48 cb. R Stalley (16) 48 cb.

   WOOLGOOLGA: Men: Stableford: A: T Hines (11) 40. B: T Swan (16) 40. C: G Walker (23) 41.

   WOOLLAHRA: Stableford: 2B: P Hammerman (27) R Pollak (29) 51. Div 1: P Vedder (16) 39. Div 2: S Gottlieb (23) 41. Div 3: R Pollak (29) 43.

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: M Hughston (13) J Young (18) 45 cb. Men: G Buckley (25) 39. Women: R Clark (32) 35.

   WYONG: Mxd: Stroke: Ambrose: G Day (23) G Cherry (10) N Harding (8) R Lord (17) 50.75.

GUNGAHLIN LAKES: Medley: Stableford: Div 1: N Blencowe 39 D McGibbon 39 D Evans-Smith 38. Div 2: P Stevens 40 G Buchanan 38 B Avery 37. NTP: A Gutierrez (5th) S Makeham (11th) T Pellow (17th). 

16 August 2019
CASTLE HILL: Women: Stroke: A: J Sayer (14) 62. A Scr: C Shin (6) 71. B: P Greenhalgh (23) 62. B Scr: J Kahler (19) 82. C: K Song (28) 92. C Scr: D ... more
NSW Golf