NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: S Chan (20) M Horvat (13) 50. Mxd: D Knudson (18) C Knudson (41) 48. Men: Div 1: D Knudson (18) 47. Div 2: S Chan (20) 45. Women: J Kim (21) 37.

   AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: P Bennett C Wong 47 cb.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: D Ettridge (5) H Gourlay (34) 81. 2B Scr: L Park I Choi 72. Mxd: K Ann (23) P Challis (17) 62 cb. Men: A: S Luke (3) 41 cb. B: H Ta (14) 41. C: H Gourlay (34) 46. Women: C Shin (7) 38.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: B Ferguson (15) E McCann (20) 46. J Leonardi (14) 42. Hole in one: R Viola at the 5th

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: M Leggett (20) N Grehan (35) 52. Men: Div 1: P Anstice (17) 42. J Fabbro (11) 39. Div 2: C Alfonso (30) 42. M O'Connor (20) 40. Scr: T Atley 33. Women: Div 1: A Gluckman (13) 35. Div 2: R Pitt (33) 36. Hole in one: A Gluckman at 16th.

   BELMONT: Medley: Stableford: 2B: B Corby (28) P Corby (24) 43. Men: Div 1: K Eckler (6) 39. Div 2: M Christensen (21) 38 cb. Women: Div 1: J McCallum (7) 36. Div 2: M Vallender (45) 29.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: Team: T Haid (17) C Paerson (16) N Hagin (28) P Kachoyn (14) 97. A: J McKinley (11) 39. B: T Haid (17) 41. C: T Ragin (27) 37.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: G Keir (16) G Lee 49. G Robertson (18) 43. Scr: S Lindsay 33.

   BONDI: Stableford: E Martin (18) 41.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: M Duggan (12) 42 cb. B: S Moon (20) 40 cb. C: P Cheung (25) 41. Scr: T Partridge 36. Women: 2B Agg: K Watts (23) H Jourdain (18) 66.

   BONVILLE: Medley: Stableford White: D Kennedy (9) 40.

   BOTANY: Men: Stableford: S Jenkins (13) 39. Women: K Oberg (37) 40.

   BRIGHTON LAKES: Men: Par: 2B: V Nguyen (27) K Tran (25) 12 up cb. K Tran (25) 9 up.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B multi: White: K Saksena (15) A Babu (14) 83. 2B Scr: B Murray W Park 49. A: R Chand (9) 38. B: P Gouden (16) 43. Women: C McKenzie (11) 35.

   CAMMERAY: Men: Stableford: G Priest (26) 44. Women: J Leadle (28) 41. Matchplay: A Blane A Diddhams bt M Triggs K McDaid 3-2. J Mann H Priest bt M Johnstone G Sheiles at 20th.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: S Strazzeri (22) A Dass (14) 48 cb. Mxd: D Tucker (Hurstville 16) S Shin (25) 46 cb. Men: A: B Threlfo (13) 42 cb. B: G Boulous (20) 41 cb. Women: Div 1: A You (11) 37. Div 2: S Shin (25) 40.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: C Cunningham (32) S Cunningham (16) 49. 2B Scr: R Singh A Nelson 39. Men: A: B Wong (10) 42. B: G Watkinson (13) 43. C: G Auld (26) 40. Women: J Power (22) 38 cb.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: W Johnson (12) C Johnson (34) 49. J Alles (15) 41.

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B Agg: S Managanas (12) N Miller (6) 78. Men: Stableford White: A Vaughan (14) 44. Women: E YANG (40) 40.

   CRONULLA: Men: Par: 4B: J Watson (12) S Lockey (22) 9 up. Mxd Stableford 2B: G Bayley (21) J Bayley (23) 44. Women Stableford: M Cull (21) 35.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: E Engracia (19) G Bunce (Nelson Bay 27) 49 cb. Men: Div 1: N Vlahos (16) 41. Div 2: B Schutz (22) 43. Women: S Son (13) 35 cb.

   DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: D Barber (29) D Barber (15) 47 cb. D Barber (29) 40.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: Div 1: R O'Rorke (13) 43. Div 2: N McDarby (24) 47.

   ELANORA: Mxd: Stableford: 4B: D Hamilton (32) J Cavanagh (32) 46.

   EVERGLADES: Men: Par 2B: Black: I Rand (11) R Wicks (22) 9 up cb. Mxd: Pink: R Thompson (23) L Wheeler (24) 6 up. Women: Par: M Hockley (30) P Myles (30) 5 up. Men: Par Black: Div 1: I Rand (11) 7 up. Div 2: N Bowman (25) 2 up cb. Women: Par: Pink: M Hockley (30) sq.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: Div 1: N Moana (11) 40. Div 2: L Swann (15) 39 cb.

   GOSFORD: Men: Stableford: G Aldcroft (16) 39. Women: L Smith (33) 46.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal: A: B Mitchell (16) 69. A Scr: G Wurth 83. B: J Rigg (20) 75. B Scr: J Rigg 95. C: B Sadler (29) 72. C Scr: C Hatte 95.

   KAREELA: Mxd: Stableford: 2B multi: A Harrop (8) A O'Connor (9) 80. Men: M Edwards (14) 41 cb. Women: C Graham (27) 40. Hole in one: N Axford at 9th.

   KILLARA: Medley: Stableford: 2B: N Biven (22) M Howard (20) 49. Mxd: W Sears (19) P Sears (12) 46 cb. Men: N Biven (22) 45. Women: N Davidson (24) 41.

   KOGARAH: Medley: Stableford: 2B: M Cox (22) N Zappia (34) 46. Men: M Cox (22) 42. Women: M Brun (20) 37.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: K Hansen (33) S Gambera (23) 51. S Gambera (23) 42.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B multi: T Huynh (20) A Murgatroyd (6) 89. A: S Kim (7) 42. B: M Nguyen (19) 42 cb. C: P Jaengkrajang (20) 40 cb. Women: M Seo (25) 37.

   LONG REEF: Mxd: Stableford: 2B: T Day (7) W Nowak (21) 46. Men: C Scott (17) 38 cb. Women: G McCorby (24) 36.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: G Faux (20) S Ho (27) 51. 2B Scr: J Goldhagen S King 35. G Faux (20) 46. Scr: S King 38.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: M Harrison (3) R Furia (10) 77. R Furia (10) 41.

   MANLY: Medley: Stableford: 2B: E Withers (42) M Withers (21) 50. Men: I Spittal (17) 42 cb. Women: E Withers (42) 46.

   MARRICKVILLE: Women: Stroke: L Tonkin (27) 58. Scr: C Jones 78. Veteran: J Johnson (29) 59.

   MASSEY PARK: Medley: Par: K Cameron (17) 4 up cb. Matchplay: K Hogg bt S Pryke 1 up.

   MONA VALE: Medley: Stableford: A Bombara (22) 44. R Smith (19) 39.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: A Chisholm (22) A Farrar (10) 48 cb. Mxd: J Van Mil (29) G Brant (30) 46. Men: Stableford White: S Brest (20) 42. Women: D Picello (36) 37.

   MOORE PARK: Men: Stableford 2B: White: S Sutontanyakorn (11) C Chotichuong (9) 47. Scr: D Shepherd J O'Hare 38. E Lawson (16) 42. Women: L Child (11) 38.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: D McCabe (20) D McManus (17) 47 cb. Mxd: M Gibbons (40) J Gibbons (26) 42. Women: M Gibbons (40) J Haggar (28) 39. Men: D McCabe (20) 42. Women: J Haggar (28) 32.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: I Lenehan (25) S Dunn (23) 53. Mxd: B Durham (26) J Durham (27) 51. Women: L Mathieson (27) R McCrae (31) 47. Men: A: J Starr-Thomas (10) 42. B: R Vidocovic (17) 42. C: S Dunn (23) 47. D: E Chahine (35) 42. Women: Div 1: J Merrick (22) 38. Div 2: L Mathieson (27) 41.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: D Kong (23) D Deng (28) 83. D Deng (28) 47. Scr: J Richards 33.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: P Clark (14) K Mackay (11) 47. Men: J Ong (2) 39. White: W Jenkins (23) 36. Women: Z Ticehurst (6) 40. Irish Team: C Langford (18) S Hodgkinson (24) D O'Sullivan (21) A Koh (17) 87.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: R Grice (9) L Grice (21) 45. Medley: L Barnouti (19) B Mees (17) 50. Men: K Rah (6) 43. Women: K Lim (40) 39.

   PACIFIC DUNES: Mxd: Stableford: 4B: M Rota (1) D Maher (15) 44. M Ball (15) 37 cb.

   PENNANT HILLS: Mxd: Stableford 2B: White: T Hatgis (20) W Davison (30) 52. Men: W Davison (30) 49. Women: I Barker (21) 41.

   PENRITH: Mxd: Stableford: G Macsok (18) 39.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: J Lopez (11) M Jeffereys (11) 47. Men: D Curtin (13) 41. Women: D Cormie (15) 37.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: C Barrett (26) T Barrett (7) 47. G Wilkinson (16) 40. Scr: T Barrett 29. Women: Stroke: Ambrose: J Langridge M Hogan R Sparling A Waters 52.5.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: V Prasad (18) 41. Bungool: S Kellehear (14) 38.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: L Cameron (18) B McDonnell (7) 50. Mxd: R Shepherd (36) K Shepherd (29) 52. Men: A: L Cameron (18) 45. B: R Shepherd (36) 38. Women: K Shepherd (29) 34. Snr L Pincott (29) 40.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: B Hoy (13) 40. Div 2: J Martin (24) 43.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: R Eskell (29) 39.

   RYDE-PARRAMATTA: Mxd: Stableford: 2B: D Kim (15) A Kim (13) 48. Medley: R Biason (29) M Lee (19) 50. J Kitchen (26) 43. Women: C Chin (13) 41. Scr: T Popov 33.

   SHELLY BEACH: Men: Stroke Medal Feb: Black: A: J Maher (10) 66. A Scr: A Selby 72. B: G Wall (17) 67. B Scr: J Linnett 81. C: M Stingmore (32) 66. C Scr: P Hill 89.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: C Dumbrell (17) P O'Rourke (14) 79. Men: A: P Legg (3) 39 cb. B: L Antoniou (17) 44. C: A Ibrahim (36) 40. Women: Div 1: T Nurdi (5) 35. Div 2: H Mooney (27) 36. Scr: H Crowe 37. Stableford Gold: M Pollard (27) 31. Jnr: J Pullen (14) 38. Women: D Wainstein (42) 35.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B: J Casipit (11) X Casipit (28) 51. A: Y Min Oh (9) 39 cb. B: M De Brito (12) 40 cb. C: X Casipit (28) 42. Women: E Pittman (37) 34.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: E Uther (21) D Kaye (27) 48. Mxd: Y Kim (25) J SHin (12) 48. Men: G Westbury (15) 43. Women: H Jang (12) 39.

   TALLWOODS: Men: Stroke: Medal: A: M Panada (11) 68. B: B White (14) 66. C: P Steele (21) 64. Women: M Byrnes (24) 70.

   TAREE: Men: Stableford White: A: S Ison (6) 39. B: J Witts (14) 41. C: P Ryan (19) 40. Women: D Morley (25) 37.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: H Park (38) C Yoon (34) 48. M Reardon (29) 43.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: F Nethery (37) 35.

   THE COAST: Men: Stableford 2B: White: P Lazaropoulos (31) D Mulvenna (10) 54. B McGeough (22) 40. Scr: M Danne 35.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: T Chu (16) M Foong (24) 46. Women: J Budgen (35) K Morris (22) 45. 4B Scr: G Irving T O'Rourke 33. Medley: Stroke: D Maloney (7) 66. Scr: B Doff 76. Hole in one: R Ellis-Doff at 7th.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: M Lewin (13) S Fisher (23) 53. Mxd: I Lamont (12) K Reardon (24) 47. Men: Div 1: M Lewin (12) 43. Div 2: D Jones (22) 43. Women: K Rearden (24) 36 cb. Scr: P Haines 33.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: R Burns (9) 41 cb. A Scr: J Glasheen 40. B: K Neat (14) 40. B Scr: K Neat 28. C: R Kim (22) 40. C Scr: R Kim 19. Women: S Yoo (20) 34.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: M Armarti (27) D Karp (26) 48. Men: A: E Spinks (14) 39. B: M Zhang (30) 40. Women: H Suh (30) 34.

   WALLACIA: Men: Stableford White: C Hulley (15) 43.

   WARRINGAH: Men: Stableford: C Diong (19) 41. Women: R Worling (37) 36 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: P Hammerman (27) Z Orbach (28) 46 cb. Div 1: L Winton (17) 40. Div 2: G Lane (18) 41. Div 3: P Hammerman (27) 37.

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 2B: S Gaynor (18) D Dean (31) 52. Men: A Biggs (19) 43. Women: S Hogan (29) 34. Jnr: R Griffiths (30) 44.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: N Barry (9) J Sadler (20) 48. Mxd: P Atkins (11) V Atkins (19) 51. Men: Div 1: M Russell (16) 41. Div 2: J Sadler (20) 42. Women: V Atkins (19) 38.

GUNGAHLIN LAKES: 2B Agg: K Slade A Andreatta 72, A Rizvi R Docker 71, C Farrell S Farrell 71. NTP: B Stirling (3rd). M Smith (5th). B Stirling (11th). A Rizvi (17th).

23 February 2018
ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Boyd (15) 37 cb. Div 2: F Liu (29) 34. more
NSW Golf