NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Par: A: N Blencowe (13) +4 J Mccormack (9) +3 P Frankcom (13) +2 D Tibbits (8) +1. B: V Nguyen (25) +3 P Whiting (26) +1 T Hallam (22) +1 S Thearle (24) +1. NTP: D Loughton (3rd) N Christiansen (11th) D Tibbits (17th). DSR: 72.0. Women: J Joyner (23) +1 Z Williams (33) -3 S Sauer (20) -5 J Warden (30) -6. NTP: S Sauer (5th). DSR: 74.0.

NSW

   METROPOLITAN MAJOR PENNANT: DIV 1: Sec 1: St Michaels 5-1/2 bt Mona Vale 1-1/2, Macquarie Links 4 bt Bonnie Doon 3. Sec 2: Concord 4-1/2 bt Liverpool 2-1/2. Sec 4: Avondale 5 bt NSW 2, Long Reef 4 bt Moore Park 3. DIV 2: Sec 1: Stonecutters Ridge 4-1/2 bt North Ryde 2-1/2, Twin Creeks 5-1/2 bt Royal Sydney 1-1/2. Sec 2: Fox Hills 5 bt Cromer 2. Sec 3: Killara 4-1/2 bt Monash 2-1/2. Sec 4: Oatlands 4 bt Cronulla 3. DIV 3: Sec 1: Brighton Lakes 5 bt Carnarvon 2. Sec 2: Camden Lakeside 5 bt Cumberland 2, Wallacia 5 bt Wakehurst 2. Sec 3: Massey Park 5 bt Richmond 2, Camden 5 bt Penrith 2. Sec 4: Dunheved 4 bt Woolooware 3. DIV 4: Sec 1: Leonay 4 bt Roseville 3. Sec 2: Northbridge 7 bt Beverley Park 0, Campbelltown 5-1/2 bt Rosnay 1-1/2. Sec 3: Asquith 4-1/2 bt Cammeray 2-1/2. Sec 4: Warringah 6 bt Windsow 1, Bexley 6 bt The Coast 1. DIV 5: Gordon 5-1/2 bt Georges River 1-1/2, Kareela 4 bt Barnwell Park 3, Randwick 5 bt Chatswood 2.

   WOMEN'S METROPOLITAN MAJOR PENNANT: Div 1: Sec 1: Avondale 3 bt NSW 2, Concord 4 bt Cabramatta 1. Sec 2: The Australia 3 bt Bonnie Doon 2. Div 2: St Michaels 5 bt Ryde-Parramatta 0, Penrith 3 bt Stonecutters Ridge 2, North Ryde 4 bt Cumberland 1.

NSW

   ASQUITH: Medley: Stableford: 2B Agg: S Wozniak (11) M Campbell (24) 82. Mxd: S Merrick (35) J Merrick (7) 65. Men: Div 1: S Wozniak (11) 42. Div 2: M Bird (24) 43. Women: D Geddes (23) 32.

   AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: L Hougan (30) J Clydesdale (16) 49. Men: White: J Gooding (17) 42. Women: L Hogan (30) 43.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: R Costello (14) 39.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: F Godfrey (16) C Higgins (13) 43. Men: F Godfrey (16) 36. M Scott (19) 36. Scr: M Scott 20. Women: Stroke: Matchplay: Chatswood 2.5 bt Lane Cove 0.5, Avalon 2 bt Cammeray 1, Lane Cove 2 bt Castle Cove 1, Bayview 2 bt Wakehurst 1.

   BELMONT: Medley: Stableford: 2B: A Davidson (24) D Fraser (17) 45. Men: Div 1: P Crowe (10) 34. Div 2: N Karras (30) 40. Women: Div 1: S Marchini (24) 30. Div 2: R Travica (38) 31.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Split Six: N Brandt (16) T Schulz (14) 67. A: G Botting (13) 36. B: T Schulz (14) 38. C: P Doran (32) 37.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: C Madgwick (16) J Beckett (11) 50. B Weatherall (10) 42. Scr: K Gravett 33.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: R Huntley (4) 39. B: D Eskell (16) 44. C: F Eva (24) 39. Scr: R Huntley 34. Women: L Low (18) 40.

   BONVILLE: Medley: Stableford 2B: White: A James (19) R Ryan (18) 47. M Smith (15) 34.

   BOTANY: Men: Stableford: B Humphreys (17) 39.

   BRIGHTON LAKES: Mxd: Par: 2B: G Cooper (9) M Whiting (The Ridge 17) 12 up. M Stone (20) 4 up.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: T Argent (24) S Oh (34) 46. 2B Scr: G Khalil J Mediati 35. Mxd: White: G Glenday (4) H Glenday (45) 46. Men: Stableford: A: G Khalil (8) 39. B: S Oh (34) 39 cb. Women: H Glenday (45) 39.

   CAMMERAY: Men: Stableford: N Dart (18) 41.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B multi: White: M Pavlovski (12) Z Pavlovski (8) 84. Mxd: J Kang (22) K Han (19) 79. Men: A: M Lee (4) 41. B: P Cramer (13) 40. C: M Jeon (21) 39. Women 2B: J Kang (22) S Kim (25) 64. Div 1: M Kang (17) 34. Div 2: J Kang (22) 37. Div 3: H Hong (30) 35.

   CASTLE HILL: Medley: Par: 2B: J Burne (22) J Zugajev (10) 7 up. Men: J Wong (12) 5 up. Medley: PM 2B: T Cover (12) B Cover (21) 9 up. Men: N Kinnaird (18) 4 up. Women: B Cover (21) 4 up.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: N Hunt (14) J Alles (12) 48. T Leece (17) 44. A Parry (18) 34.

   CONCORD: Men: Stableford: S Toomey (25) 39 cb. Women: Stableford: A Hodgson (27) 37. Medley: 2B: S Toomey (25) 46 cb. L Toomey (15). Stroke Trophy: White: P Stephens J Brindle bt B Wesiak R Rowley 6-5.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: J Mellowes (18) K Brown (21) 45. P Loadman (15) 40 cb.

   CRONULLA: Mxd: Stableford: 4B: D Lincoln (24) C Lincoln (10) 45. Men: G Leach (13) 42. Women: A Arnold (3) 35.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: M Smyth (28) N Cruise (14) 50. Div 1: D Hahn (15) 41. Div 2: M Bailey (23) 44. Scr: I McNeill 31.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: B Donlan (23) A Baker (7) 44. Mxd: L Nichols (31) B Gold (17) 47. Men: B Gold (17) 41. Women: L Bourke (27) 38.

   EASTLAKE: Men: Stableford 2B: White: S Szanto (22) R Spiteri (14) 50. A: R Spiteri (14) 43. B: P McNaughton (20) 41. C: M Halpin (23) 37.

   ELANORA: Medley: Stableford 4B: Yellow: B McCaughan (19) 43 cb. K Knox (16) 43 cb.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B Agg: Black: J Yu (16) W McMurray (10) 74. Mxd: L McMurray (10) W McMurray (10) 68. Women: L Lyttle (29) S Balneaves (32) 58. Men: W Norman (20) 44. Women: L McMurray (10) 33.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: C So (14) 41.

   GORDON: Medley: Stableford: 2B: D Geniale (18) G Gladen (18) 46. R Wills (15) 37. S Davis (21) 30.

   GOSFORD: Mxd: Stableford: Team: H Potter (10) F Bates (30) K Parkes (16) K Potter (19). Men: J Smith (9) 40. Women: L Smith (31) 38.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: M Feltham (10) 38. B: D Musgrave (29) 42. Women: White: C Hearn (23) 38.

   KAREELA: Mxd: Stableford: Split Six: E Minati (19) G Keane (18) 65. Men: F Graham (16) 39. Women: S Dempsey (21) 38.

   KILLARA: Medley: Stableford: 2B: L Barry (22) M Wang (31) 47 cb. Mxd: T Kim (15) S Park (21) 45. Men: K Pike (10) 40 cb. Women: S Tuckwell (25) 36. Stroke: M Stewart (34) 87.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: L Rice (15) M Jones (4) 45. P Tagliano (20) 41. Scr: A Donaldson 30 cb. Women: Stroke: M Eyre (14) 66.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: A: J Mortlock (10) 42. B: L Smith (20) 38 cb. C: W Meredith (26) 45.

   LANE COVE: Women: Stableford: J Weine (19) 30.

   LIVERPOOL: Medley: 2B: P Doueihi (24) S Assoni (18) 53. 2B Scr: G Thompson M Achleitner 39. White: A: B Chin (10) 42. B: A Christopher (13) 37. C: P Doueihi (24) 42. Women: V Micallef (31) 38.

   LONG REEF: Medley: Stableford: 2B: M Rogan (23) P Jan (12) 47. Men: M Long (8) 41. Women: J Atchinson (14) 35.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Agg: White: J De Jong (17) A Gardiner (18) 78. 2B Scr: J Adams J Phillips 59. J De Jong (17) 42. Scr: J Adams 59.

   MACARTHUR GRANGE: Stableford Black: T Normoyle (23) 39.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Par: 2B: J Hegarty (28) C Capelin (19) 9 up cb. R Hughes (20) 4 up.

   MANLY: Mxd: Stableford: 2B: S Avis (10) C Elvy (19) 46. Men: S Wallis (20) 39. Women: G Larcombe (11) 37 cb.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: B Frazer (19) 38. Women: P Roach (19) 33. Veteran: G Burr (29) 31 cb.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: C Hetherington (14) S Pryke (22) 46. F Settineri (14) 37.

   MONASH: Mxd: 2B Agg: B Foster (25) S Cluley (12) 73. Men: Stableford: B Foster (25) 40. Women: D Lees (19) 36.

   MOORE PARK: Men: Stableford 2B Agg: White: N Roongruang (23) G Narkngernthong (20) 73. 2B Scr: J Borham E Kim 34. N Roongruang (23) 40. Women: E Pathmanathan (12) 28.

   MUIRFIELD: Men: Stableford 2B: White: C Mahon (16) K Gray (24) 48. Mxd: White: G Murgatroyd (28) K Murgatroyd (30) 43 cb. Women: Stableford: S Lee (21) K Kim (13) 42. Men: N Black (7) 41 cb. Women: K Murgatroyd (30) 35.

   NORTH RYDE: Mxd: Stableford: 2B: T Hillary (24) C Donohoe (19) 46. Men: G Thomas (23) T Oliveri (28) 46. Women: S Mezger (27) K Coales (34) 46. Men: A: G Goodhue (8) 36. B: C Donohoe (19) 37. C: W Kwok (22) 38. D: T Oliveri (28) 37. Women: Div 1: T Hillary (24) 35. Div 2: S Mezger (27) 36.

   NORTHBRIDGE: Mxd: Stableford: P Heffernan (13) 37.

   NSW: Medley: Stableford 4B: White: K Ryan (36) K Ryan (16) 44. Stableford: 2B: J Donald (21) J Bloomfield (16) 44 cb. Men: F McLeish (9) 33 cb. White: J Briggs (19) 35. Women: I Scougall (22) 33. S Winning (13) 41.

   OATLANDS: Medley: Stableford: 2B Agg: S Kim (31) A Kim (41) 81. Mxd: V Lim (22) M Shin (24) 72. Men: S Reece (18) 38. Women: S Kim (31) 44.

   PALM BEACH: Men: Stableford Trophy: White: K Neilsen (9) S Player (7) 89.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: Irish Team: J Skuodas (9) A Skuodas (21) C Skuodas (10) S Shuttleworth (45) 93. Men: N Walker (18) 42. Women: E Tarei (16) 38.

   PENRITH: Medley: Stableford White: J Hazer (24) 39.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: A Harrison (13) R Davies (12) 45. J Leuenberger (5) 39.

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: M Kandara (8) 30 cb. Div 2: A Vukicevic (25) 32. Women: Stroke: Medal: Div 1: H Parkes (15) 64. Div 2: A Waters (25) 71.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: B Rainger (22) 38. Gangurru: B Roberts (8) 43.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: B Dean (24) A Dainton (10) 49. Mxd: Team: G Madsen (15) H Shephard (42) J Madsen (30) M Shephard (19) 54. Men: A: K O'Connell (12) 42. B: G Dubic (23) 41. Women: N Tyler (20) 36.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: B Forbes (13) 43. Div 2: S Imbriotis (17) 42.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: J Wagner (22) R Fleeton (20) 76. A: J Linnet (12) 38. B: J Power (16) 39. C: B Keanelly (22) 41 cb.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: A Probert (14) G Bax (16) 70. A: A Hope (7) 38. B: T Clayton (18) 38. C: T Karagiannis (26) 37 cb. Women: Div 1: C Phibbs (17) 36. Div 2: P Geddes (24) 34. Medley: Scr: P Goffin 35. Jnr: D Loumanis (12) 30. Stableford Gold: M Pollard (27) 25. Women: Stableford: C Davis (25) 31 cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par: 2B: A: I Gaston (20) A Pearce (10) 9 up cb. B: P Loader (16) G Catto (10) 9 up. A: M Ramsay (8) 3 up cb. B: S Boyle The Coast (17) 3 up cb. C: K Solari (31) 4 up.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: H Clarks (20) J Georgiou (8) 46. Mxd: T Song (17) N Lee (11) 46. Men: M Collins (15) 41. Women: J Shin (14) 38.

   TAREE: Men: Stroke: Medal: B: S Magin (14) 63. B Scr: S Magin 77. C: T Fitzgerald (18) 65. C Scr: T Fitzgerald 83. Cup: R Brown 69. Medal of Medallists: D Schoonvoven (21) 67. Women: Stableford: Q Golledge (24) 43.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B multi: R Rosenberg (14) V Gourlie (16) 74. A Edwards (12) 38 cb.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: G Austin (36) 27.

   THE COAST: Medley: Stableford: Irish Team: A King (15) D O'Malley (19) D Romeo (14) R Bennis (14) 96. S Masterson (24) 43. Scr: S Twaddell 29.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: D Gogoski (11) T Finney (13) 45. A Scr: C Xanthis K Trenordan 33. PM 2B: A Deverich (21) D Deverich (5) 42. Scr: J Fearns D Deverich 34. PM: J Fearns (4) 37. Women: L Li (26) 33.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: R Porter (31) 24.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: J Barton (20) V Marinello (16) 49. Medley: M Lewin (12) K Rearden (23) 46. Men: Div 1: B Davidson (15) 40. Div 2: J Barton (20) 40. Women: K Rearden (23) 35.

   TWIN CREEKS: Mxd: Stableford: 2B multi: T Zavvos (13) H Delis (1) 85. Men: A: R Alonso (1) 40. Scr: H Delis 39 cb. Women: J Berry (14) 30 cb.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: M Dodd (26) A Dodd (23) 45. Men: J Kim (16) 40. Women: J Kim (19) 37.

   WALLACIA: Men: Stableford White: C Hulley (14) 45.

   WARRINGAH: Men: Stableford: A Clarke (22) 42. Women: P Sutton (29) 31.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: S Knight (29) B Corbett (24) 47 cb. A: G Holt (9) 40. B: R Blaker (22) 41. Y Mudiman (6) 36.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: C Dawson (21) T Crowe (15) 45 cb. L Colbron (10) 40.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: G Soyka (14) 41 cb. Women: S Koroneos (18) 38.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: K Stone (25) S Cook (6) 45. Mxd: R Kidd (25) J Kidd (15) 44. Men: Div 1: P Foster (16) 38 cb. Div 2: J Japp (17) 38. Women: S Lee (19) 37.

21 August 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: D Rankin (23) K Ryan (24) 47 cb. 2B Scr: P Bradley N Wood 39. A: N Wood (4) 40. B: D Smith (14) 36. C: I ... more
NSW Golf